Gdańsk: wtorek, 1 grudnia 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 14/77

1 września 2009, 12:22 / wtorek
kosiarz nie kracz, bo o ile w szczurka nie wierze to Ryszard K jest zdolny do takiej glupoty ;]
1 września 2009, 12:53 / wtorek
Zgadzam sie z Telmetem ze mozna znalezc kompromisowe wyjscie z tego sporu. Nam kibicom chodzi o to zeby wystrój wewnetrzny stadionu jednoznacznie wskazywał ze LECHIA jest tutaj gospodarzem. A gadanie ze nie tylko beda sie odbywac tu mecze ale tez inne imprezy jest po prostu niedorzeczne.
Przeciez na koncertach i zjazdach Jehowych nie wazna jest kolorystyka stadionu, zresztą obojetnie co "pan rzecznik" wymysli to tylko Lechia bedzie stałym gospodarzem stadionu a reszta to beda imprezy okolicznosciowe i nikt oprocz nas nie jest wstanie zapełnic stadionu kilkanascie razy w roku.
Poza tym jesli pan rzecznik dopnie swego i stadion nie bedzie nawiązywał do barw Lechii to prędzej czy później kibice wymuszą na działaczach powrót na T29, a "pan Bieg2012" bedzie ganiał sie z rodziną pomiedzy pustymi pomaranczowymi krzesełkami.

2.sprawa - W projekcie jest ulica, która bedzie dojazdem do stadionu i została nazwana chyba roboczo - Stadionowa. Taka nazwa głupio by brzmiała w relacjach : "na stadionie przy Stadionowej...."
Może nazwa ulicy powinna nawiązywać do Lechii?
Ja osobiscie proponuje ul. Trzech Króli (kazdy moze ją zinterpretowac jak chce:))
Co Wy na to??? Może inne propozycje...

TYLKO LECHIA!!!
1 września 2009, 13:01 / wtorek
Kolor krzeselek to sprawa juz zamnieta. O bialo-zielonych krzeselkach to mozemy zapomniec, z gory przegrana sprawa. O co mozna walczyc...No moim zdaniem o napisz z krzeselek, pisze to juz chyba po raz setny. Sklep kibica, muezum z pamiatkami, ruchome czesci stadionu itd...to wszystko bedzie w barwach i to bedzie swiadczylo kto tam gra... Ale bedzie to tylko miejsce gdzie bedzie grala Lechia, prawdziwy domem zawsze bedzie T29.
1 września 2009, 13:02 / wtorek
a ja mysle ze odpowiednia bylby nazwa "Mysli spolecznej Romualda Traugutta"

a co do kolorystyki stadionu, mi sie wydaje ze przedstawiciele BIEG-u i miasta nie przyjmuja do swiadomosci opcji ze kibice nie zgodzą sie na stadion bez barw bialo-zielonych, oczywiscie pierwsza kolejke moze sie to udac(wiadomo nowy stadion naprzychodzi od chuja piknikow i dobrze) ale jesli Lechii, nie daj Panie Boze, nie wyjdzie jeden lub dwa sezony i bedzie oscylowac przy miejscach 13-14 to jedynie identyfikacja z klubem, z jego barwami moze przyciagnąc na stadion rzesze kibicow. A jesli zabraknie akcentow bialo-zielonych bedzie trzeba wrocic na T29(mi tu jest dobrze ;] )
1 września 2009, 13:09 / wtorek
oj sentymentalne z Was chłopaki:) Dom już nam budują nowy i tylko się trzeba cieszyć! Będą tłumy będzie radość i sukces, niech nasze dzieci będą dumne, że ich drużyna może grać na pieknym stadionie, przecież Lechii życzymy najlepiej więc niech nasza Królowa rozwija się w miejscu na jej miarę i na miarę jej przyszłych sukcesów.
1 września 2009, 13:15 / wtorek
vid11 łatwo Cię złamać. jak przegrywaliśmy w Derbach 0:1 to straciłeś też wiarę???
1 września 2009, 15:01 / wtorek
jedna z trybun stadionu Wisły - odnośnik
im to nie przeszkadza ze sieedza na takich a nie innych krzeselkach, oni tworza atmosfere... jest kilka wiekszych lub mniejszych akcentow w barwach klubu. ale i tak podczas meczu nie widac duzej bialej gwiazdy utworzonej z krzeselek.
wiec powalczmy lepiej o tee wlasnie wieksze lub mniejsze akcenty! napisy nie koneicznie na krzeselkach ale na wszystkich mozliwych bandach, murach ktore oddzielac beda pietra trybun. tak jak jest na swiatowych stadionach. pozdrawiam
1 września 2009, 15:08 / wtorek
vid11 moim zdaniem realnie ocenia sytuację.
Poza tym z tego, co pisze w tym wątku daję sobię głowę uciąć, że jest zoreintowany mocno w temacie i pracuje albo w Urzędzie Miejskim albo właśnie w Bieg-u.

buziek - sentymet do T29 pozostanie na zawsze, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego co mówisz. W niedalekim czasie klub bez odpowiedniej infrastruktury, może co najwyżej być w 3 lidze.

Oglądałeś kiedyś mecz na nowoczesnym stadionie? Z tego, co piszesz to chyba nie.
1 września 2009, 15:16 / wtorek
Nie ma co się łudzic - komplet będzie może na kilku meczach w sezonie. W większości nawet jak stadion będzie będzie zapełniony w 2/3, to na trybunach będzie dominował żarówiasty, pomarańczowo - żółty kolor. Trybuny będą wyglądały jakby grało Galatasaray.

Nie mówiąc o mało atrakcyjncyh meczach z Wodzisławiem, czy Piastem, gdzie zakładając optymistycznie, przyjdzie może 20 tys. ludzi.

Zastanówmy się, czy ten stadion ma byc dla kilkunastoosobowej garstki fanów architektury z forum SSC, czy dziesiątek tysięcy kibiców, dla których to będzie drugi dom. Dla mnie ta sprawa jest jasna.
1 września 2009, 15:20 / wtorek
Cienio moj drogi ja bylem na 8 meczach poprzedniego sezonu bundesligi, dokladnie w galsenkirchen(czy jak to sie pisze) na na schalke arena i nie wiem co to ma do rzeczy ?

a to nie pieniadze czy infrastruktura gra, a pilkarze z zaangazowaniem(przyklad Bilbao, ktory zatrudnia tylko Baskijczykow ma zaledwie 9 budzet w Primera Division a mimo to nigdy nie spadl, a wrecz odwrotnie jest jednym z najbardziej utytuowanych klubow w hiszpani) wiec nie wiem o czym Ty mowisz ;]
1 września 2009, 15:31 / wtorek
Btw - Mamy kilku zdolnych grafików, którzy robią zajebiste projekty flag. Może oni mogliby przygotowac z dostępnych wizualizacji kilka wariantów kolorów krzesełek? Jestem przekonany, że można dobrac taki odcień zielonego i wzór ich malowania, że ładnie będzie się komponował z resztą. Coś, żeby pokazac kontrast do tego co na forum SSC wrzucił pewien śledź. odnośnik
1 września 2009, 15:35 / wtorek
Bilbao nigdy nie spadło, bo ma właśnie 9 budżet na 20 zespołów.
Wystarczy Tobie, że Lechia co roku się utrzyma po zaciętej walce z Odrą W.?

Byłeś ? i co? jakie wrażenia? nie podobało się? na T29 lepiej?
1 września 2009, 15:38 / wtorek
Na ME krzesełka mogą być nawet fioletowe lub pomarańczowe… ! Na krzesełkach powinna być folia, po ME ją zrywamy i mamy piękne biało-zielone. Chyba jest to do zrobienia przez producenta ...i nie będzie problemu ! Nie wyobrażam sobie przez następne długie lata patrzeć na sraczkowate plastikowe badziewie ..bo jakiś gamoń urzędnik sprzedajny polityk to zaakceptował !!
1 września 2009, 15:59 / wtorek
Cienio poluzuj gatki bo Ci na mozg naciskaja, na Schalke bylo przyjemnie i nawet oprawy nie byly najgorsze, kibice sie dobrze bawili siedzac na krzeselkach w BARWACH klubu. Jesli uwazasz ze jest wielkim problemem mocne zaakcentowanie barw klubowych na stadionie w letnicy to nie mamy o czym dyskutowac. Dyskusja z Toba jest rownie jalowa jak z rzecznikiem BIEG-u, ktory na moje pytanie "Co jesli Lechia nie bedzie rozgrywac tam meczy. Jakie jest alternatywne zrodlo finansowania istnienia stadionu?" odpowiedzial: "Nic mi nie wiadomo by jakikolwiek inny klub mial korzystac ze stadionu i nie widze powodu dla ktorego Lechia nie mialby korzystac ze stadionu w Letnicy. Nic mi o tym nie wiadomo" Otoz ja widze taki powod, jesli Lechia, nie daj Boze, spadnie z e-klasy(co wcale nie jest takie nieprawdopodobne) to jak myslisz ile ludzi przyjdzie na mecz z Dolcanem czy Flotą Swinoujscie ? Dodatkowo czy myslisz ze najbardziej zagorzali fani beda chodzic na mecze majac wszedzie dookola zolto-brazowe barwy bo ja szczerze powątpiewam. Jesli ten stadion nie ma sie zamienic we wspanialy nieuzytek BIEG i miasto musza zrobic wszytko by przyciągnac na niego Lechie i jej kibiców
1 września 2009, 16:03 / wtorek
A co do Bilbao to w czasach Franco mial najnizszy budzet ligi przez 9 lat(Franco dlugo probowal zwalczyc nacjonalizl Baskow) a mimo to w tym czasie wywalczyl 1 mistrzostwo Hiszpanii
1 września 2009, 17:38 / wtorek
1 września 2009, 17:57 / wtorek
@Miki_brzezno

Wiara nie ma tu nic do rzeczy. A co do domu to jest on tylko jeden! Ale aby sie rozwijac, budowac naprawde potege, potrzebne sa zmiany...Postaram sie urwac z pracy ale moze mi ktos powiedziec gdzie i o ktorej odbedzie sie to spotkanie z tym kaloszem z BIEG-u?
1 września 2009, 18:53 / wtorek
oby tylko wkopali ławki rezerwowych a nie taki babol jak obecnie jest na T29. Rozumiem filarów nie można przesunąć ale przy okazji modernizacji a i nawet w każdej chwili mozna było by je na 1m wkopać a nie stoją takie toi toi-e i nie można w pierwszym rzędzie usiąść. To mi przypomina fakt jak zapytali prezesa lotniska p.Marczyńskiego studenci dlaczego budowany - stary terminal nie ma rękawów ? odpowiedział: że nie ma takiej potrzeby ( 1998r) . Człowiek na takim stanowisku powinień mieć wizje tego co robi a nie co 8 lat fundować nam budowe nowego terminala. Niech żyje nieudactwo i kolesiostwo ;) a i drobna rada warto by za małe pieniądze przy głównej bramie po lewej stronie ( kasy) zrobic w betonwym płocie dodatkową duża furtę stalową - znacznie poprawiło by to wyjście z T29 po zakończeniu meczu.
1 września 2009, 20:32 / wtorek
Ja jeszcze raz swoje. Nie wierzę, że nie ma mozliwości łagodnego przejscia od zieleni na murawie do bursztynowego dachu. Nie takie cuda architekci potrafią wymysleć. Sprawa rozbija się ochęci. Czyżby komuś zależało by stadion nie był Lechijny??? Ciekawe komu???

I jeszcze jedno (ponownie)- ten stadion jest dla Nas jako społecznosci i PRZEZ NAS (miasto) sponsorowany.
1 września 2009, 20:51 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
1 września 2009, 20:52 / wtorek
gratuluje intelektu, kazdy kibic druk-arki ma podobny poziom ?
1 września 2009, 20:58 / wtorek
Nie ma to jak 1 dzien w podstawowce. Widac koles nauczyl sie wielu nowych rzeczy :) u was w 1 klasie juz jest nauka zlodziejstwa i debilizmu?

W zasadzie pytanie retoryczne... nvm
1 września 2009, 21:08 / wtorek
Widzę kolejne skrzywdzone gdyńskie dziecko,wytwór kazirodczej miłości jego ojca do jego siostry.
1 września 2009, 21:31 / wtorek
Jak coś Ci się nie podoba to wyp.ierdalaj zakompleksiony śledziu
1 września 2009, 21:51 / wtorek
hehhehhehe ciekawe po jaką cholerę ten arkowiec czyta wątek o baltic arenie, która stanie się stadinem Lechii... macie propozycje ?
1 września 2009, 22:14 / wtorek
Ktoś musi go nam sprzątać ;)
1 września 2009, 22:41 / wtorek
Stadion nie będzie należał do Lechii, Lechia będzie go wynajmowała. Oczywiste jest, że kolorystyka będzie taka jak wizja projektantów, pewnie że miło by było gdyby był biało zielony. Protesty kibiców na nic się nie zdadzą, ale oczywiście wypowiedzieć się trzeba ot i cała filozofia. Dla mnie ważniejsze jest aby na każdym meczu było minimum pół stadionu zajęte a to już będzie wielki sukces...
1 września 2009, 23:00 / wtorek
odnośnik trochę się nudziłem dziś w robocie przez ten kryzys
1 września 2009, 23:04 / wtorek
I to jest jedyna słuszna koncepcja. Zieleń bardzo ładnie współgra z bursztynem.
1 września 2009, 23:58 / wtorek
panowie toc ten staion to zamówienie publiczne
więc zmiana kolorystyki to żaden problem bo projekt projektem ale w zamówieniu nie można precyzować koloru i producenta. Pozatym w ustawie jest jasno sprecyzowane kiedy można stosować zamienniki i jeśli krzesełka będą miały te same parametry co zaprojektowane to zaden problem je zmienić nawet jak jakiś architekt coś już zaprojektował (wiem bo sam jestem architektem i 90% inwestycji właśnie tak jest robionych) i nikt nigdy kolorystyką za bardzo sie nie przejmuje.

Pozdrawiam z biało-zielonej Wieliczki
2 września 2009, 02:20 / środa
We wcześniejszych postach byłem absolutnie za pozostawieniem zakładanej-bursztynowej kolorystyki, ale "wizualizacja" zegara jest dla mnie wprost KA-PI-TAL-NA! Pozostaje jedynie kwestia dobrania odpowiedniego odcienia zieleni, bo zaproponowany wydaje się być zbyt jaskrawy. Na szczęscie paleta barw jest na tyle bogata, ze i z tym nie powinno byc najmniejszych problemów.

Wobec tego napisy i herb po obu, przeciwległych stronach.

Zdecydowanie na TAK!

pzdr
2 września 2009, 05:08 / środa
pawel100 fajny niebieski kolor zapodales... a jakie barwy ma Wiselka? Sorki nie pamietam...

Zegar... za nadgodziny nie ma wyplaty :D... (dobra robota :)).
2 września 2009, 07:42 / środa
brawo Zegar!!! Na przyszłość życze Ci wielogodzinnych nudów:))

Komuś z władz zależy na tym by ten stadion jednak nie był Nasz i o tym trzeba głośno krzyczeć!!!!
2 września 2009, 07:45 / środa
Wisła Kraków. Pełna nazwa, Wisła Kraków Spółka Akcyjna. Przydomek, Biała Gwiazda. Barwy, czerwono-biało-niebieskie. zoltego tam nie ma :)
2 września 2009, 08:07 / środa
nosz k.... w gdyni powstaje stadion NARODOWY do rugby. Spójrzcie jakie ma krzesełka. Każdy na tym forum kto wspomni o bursztynku niech ........
2 września 2009, 08:15 / środa
Wszystkie karty są po naszej stronie.
Kuchar negocjuje warunki finansowe najmu, wystarczy że napomknie o kolorze krzesełek.
Wyobrażacie sobie jedną rundę bez Lechii na nowym stadione? Jakie koszty utrzymania poniosłoby miasto i Adamowicz??? Wtedy kupilibyśmy ten stadion za 1 złotówkę na allegro.
,,.. i walczyć do upadłego !!!''
2 września 2009, 08:26 / środa
sory nie podałem linkaodnośnik
2 września 2009, 08:51 / środa
co to znaczy ze "taki jest projekt architektoniczny"???? Przeciez miasto zapłaciło za to i projektant dostał kase, a stadion jest dla nas, mieszkańców Gdańska, którzy życzą sobie aby kolorystyka nawiązywała do barw klubu z Gdańska i tyle.
Fajny jest pomysł z napisem Lechia i Herbem Lechii na drugiej trybunie (pomysl Zegara).

Tylko kibice Lechii są wstanie zapełnic ten stadion cyklicznie, a jak bedzie pomarańczowy to pan projektant z panem "Bieg2012" dorzucą sie do utrzymania pustego stadionu.

TYLKO LECHIA !
2 września 2009, 08:53 / środa
dobrze, że spółka BIEG zaprosiła Stowarzyszenie Lwy Północy na spotkanie w sprawie stadionu. Ja prezentowałem raczej pesymistyczna wizje wykończenia tego gmachu, ale biorą do siebie wszelkie uwagi inwestora (np. biało-zielone krzesełka na tle bursztynu jak gówno w lesie) i inne opinie mniej lub bardziej przekonywujące doszedłem do wniosku, że jednak należało by uszanować architekturę i pomyśleć nad innymi rozwiązaniami nt symboli Lechii na stadionie. Otóż NIE! Dzisiaj zobaczyłem nowo otwarty stadion w Doniecku i o dziwo, na zewnątrz piękna bryła stadionu wieczorem sprawiająca wrażenie miski z wodą(podświetlony kolor niebieski) wewnątrz jest całym sercem Szachtarem Donieck!, czyli czarno-pomarańczowa/ceglana, oczywiście chodzi o krzesełka, od razu wchodząc tam kibic czuje gdzie jest, czuje się jak w domu. Wniosek mój jest prosty Euro to tylko przystawka, reszte robi sie dla klubu i kibiców. TYLKO BIAŁO-ZIELONY WYSTRÓJ WNĘTRZA STADIONU!O INNYM NAWET NIE MYŚLCIE!
2 września 2009, 09:11 / środa
no to gratuluję że, choć późno, ale zrozumiałeś te oczywistość. Mistrzostwa mistrzostwami, ale czy w Anglii na przyklad ktos grał ME na bursztynkach, sreberkach czy innych pstrokaciznach??? Grano na stadionach z napisami klubów ktore grają tam na codzień. W ogole nie ma o czym gadać. Ma być zielono i napis z jednej a herb z drugiej strony i tyle.
2 września 2009, 09:36 / środa
Napis i Herb jak dla mnie to jest ta czesc ktorą mozna odpuscic by nikt nie powiedzial ze kibice nie chca isc na kompromis, bialo-zielone krzeselka i to juz mi wystarczy ;] Ale obawiam sie ze BIEG, razem z miastem bedzie chcial zlamac nas grozba lub przekupic prosba innych akcentow klubowych. Jak juz mowilem LP powinny postawic sprawe na ostrzu noza, albo stadion bedzie bialo-zielony albo LP bedzie zachecac do bojkotowania stadionu, przy okazji po meczu z Wisła mozna by zaintonowac przyspiewke: "Lechia zawsze bialo-zielona, chuj z bursztynkami, na stadion w letnicy pojdziecie sami" czy cos w ten desen(na meczu na 100% bedzie Adamowicz, Tusk i inne siuśki) niech uslysza jaka jest wola kibicow
2 września 2009, 09:45 / środa
Jeśli krzesełka nie będą w naszych barwach, moja noga tam nie postanie. W dniu meczu będę na T29... siedział i płakał. Jesli tak się stanie to powinniśmy wszystkie mecze, nawet z Barceloną, grać na Trugutta.
2 września 2009, 10:10 / środa
Z tego co tu czytam, to niektórzy pasjonaci nowoczesnej architektury nie mieliby nic przeciwko, by krzesełka były żółto-niebieskie. Chociaż w sumie dla mnie i tak to nie będzie nigdy stadion Lechii, bo jej miejsce jest na Traugutta - a jedynie obiekt, na którym będziemy grać.
2 września 2009, 11:39 / środa
to trzeba zrobić go takim jakim jest nasz dom na T29 i basta. Bo już jestem na tropie nowej teorii spiskowej, która mówi że kształt bursztynu to tylko pretekst do zmiany nazwy klubu na Baltia Gdańsk.
3 września 2009, 09:47 / czwartek
3 września 2009, 11:35 / czwartek
Kosiarz dokładnie tak idźmy śladem Doniecka i innych. Co za problem, żeby stadion z zewnątrz był bursztynem jak chcą projektanci i włodarze, a we wnętrzu był kolejnym bastionem Lechii, przecież z zewnątrz nie będzie tego tak widać a jeśli nawet to górne rzędy można wycieniować na granicy bieli i zieleni albo po prostu dać białe co w połączeniu z przeźroczystym dachem nie zachwieje zewnętrznego image bursztynka.
Panom z BIEGU itp. należy dobitnie uzmysłowić, że stadion to nie tylko ME a właściwie jego racja bytu to MY, bez NAS ten stadion będzie kamieniem u nogi urzędasów. Kolor biało-zielony to sposób na stworzenie aury, która sprawi, mówiąc w prost, że będzie lepsza frekwencja a co za tym idzie większa kasa. Urzędnicy muszą to zrozumieć, bo podejrzewam, że ścieżki po których błądzą ich myśli w żaden sposób nie współgrają z naszymi.
3 września 2009, 11:50 / czwartek
Żadnych kompromisów!!!! Mabyś zielony wewnątrz i tyle. Bursztyn na zewnątrz Lechia w środku. W Gdyni stawią narodowy do rugby w barwach (tfff) żółto-niebieskich (NARODOWY powtarzam!!!!) a wy chcecie wchodzić w jakieś kompromisy????

Stoi za nami premier, żadnych kompromisów!!!
3 września 2009, 11:52 / czwartek
miało być "w Gdyni stawiają...."
3 września 2009, 12:16 / czwartek
3 września 2009, 12:24 / czwartek
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.342