Gdańsk: piątek, 23 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 15/77

3 września 2009, 12:25 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 września 2009, 12:43 / czwartek
3 września 2009, 14:06 / czwartek
pięknie, kurwa pięknie : )
3 września 2009, 14:07 / czwartek
A co ten stadion będzie znaczył bez kibiców Lechii - wielki moloch popadający w ruinę, czyli pieniądze publiczne (czyli nas wszystkich) wrzucone w błoto :(
No bo ile razy w roku można zorganizowac wyścigi ciężarówek w błocie lub koncert sobowtóra Majkela Dżeksona?
3 września 2009, 14:17 / czwartek
Nie rozumiem jednego... przecież zielony bursztyn też występuje, a jak się dobrze pomyśli to te kolory mogą się bardzo ładnie zgrać... trzeba tylko troszkę się skupić ;]
3 września 2009, 15:39 / czwartek
Tak sobie zaprojektowali i huj nie im bedzie...Ale tekst "przeciez to nie bedzie stadion Lechii" to szczyt bezczelnosci...To po kiego huja w polowie renderow sa flagi Lechii, przed glownym wejsciem wielkie bialo-zielone flagi....hmmmmm
A tak z czystej ciekawosci...zalozmy, ze Lechia zostanie na T29...To co bedzie sie dzialo na murawie stadionu przez caly rok (nie mowie tu o powierzchni urzytkowej itp ale o samej murawie i trybunach...BEDA KURWA PUSTE! Bo w 2011 przy 10-ciu nowych stadionach zorganizowanie jednego meczu repry na rok bedzie dla mnie sukcesem... No ale jak sie dowiedzialem to "mamy mnostwo pomyslow, i w tej chwilu juz prowadzimy wiele rozmow i spotkan na ten temat" hahahahahahaha
3 września 2009, 18:16 / czwartek
to kompletnie do Lechii nie pasuje:/ jeśli tak zrobią to albo bojkot albo wypełnienie na każdym meczu wszystkich miejsc nam pozostaje:]
żenua:/
3 września 2009, 19:12 / czwartek
Faktem jest, ze bialo-zielone krzeselka nie wygladalyby zbyt dobrze przy zewnetrznej powloce stadionu (czyli zlotej). Uwazam jednak, ze mozna byloby zmienic zewnetrzny kolor stadionu na bursztyn, ale.. zielony. uwazam, ze stadion by wtedy wygladal lepiej niz przy obecnie planowanym kolorze. Krzeselka w srodku moglyby wtedy przechodzic z koloru bieli na dole stadionu do coraz ciemniejszej bursztynowej zieleni u gory. Moze ktos kto sie na tym zna moglby sie pobawic w photoshopie i zmienic kolor stadionu na jednej z wizualizacji ze zlotego na zielony?
3 września 2009, 19:20 / czwartek
dla mnie krzeselka musza byc b-z .... jesli nie ...to mam nadzieje ze sie kuchar z adamowiczem nie dogadaja .... kuchar rozbuduje T29 .... i zostaniemy u siebie ...to najlepsza z mozliwych opcji .... stadion na T29 na 25 tys .... i styka
3 września 2009, 19:43 / czwartek
Tylko, że weź pod uwagę iż stadion MOSiR też należy do miasta, więc aby cokolwiek tu przebudować Kuchar musiałby mieć zgodę ze strony miasta.
3 września 2009, 19:44 / czwartek
Kuchar rozbuduje Traugutta jak mu miasto da w wieczysta dzierżawę całą długą , trochę motławy i nieco Oliwy.
3 września 2009, 20:15 / czwartek
Przciez nie od dzis wiemy, ze Kuchar jest w Lechii tylko i wylacznie dla kasy. Tak samo jak ten polsatowski plebs we Wroclawiu, zreszta podobnych przykladow jest sporo...
3 września 2009, 20:31 / czwartek
A dlaczego innego on i inni mieliby być ? Przecież nie dla zabicia nudy. Nie wiem jak kogos to moze dziwic i oburzać.
3 września 2009, 20:38 / czwartek
Kłótnia o kolor krzesełek na budowanym obecnie stadionie w Letnicy to tylko z pozoru dyskusja o estetyce. W rzeczywistości chodzi o tożsamość nowego obiektu i to, czy ma być postrzegany jako twierdza Lechii, czy jako "obiekt wielofunkcyjny" - pisze Michał Tusk, "Gazeta Wyborcza"

W czwartek ujawniliśmy plany inwestora budującego stadion w imieniu miasta, czyli spółki Bieg2012, która chce, by kolory krzesełek w Letnicy były odcieniami "bursztynowego" - czyli w praktyce żółto-pomarańczowo-czerwone. Na podstawie tych informacji przygotowaliśmy dwie wizualizacje - pierwszą z trybunami biało-zielonymi, drugą właśnie "bursztynowymi". Po naszym tekście Bieg2012 wydał w internecie komunikat, w którym prezentuje "jak naprawdę wyglądać będą krzesełka na stadionie". Jak? czytelnicy mogą zobaczyć sami obok tekstu.

Ja pokusiłem się o przejrzenie oryginalnych wizualizacji stadionu. Na wszystkich trybuny są po prostu białe. Dlatego ich zmiana bardzo dziwi. Zarówno inwestor, jak i miasto, wiedzieli dobrze, że kolor krzesełek to temat bardzo istotny dla tysięcy przyszłych użytkowników stadionu.

Całemu zamieszaniu towarzyszą stwierdzenia pracowników Biegu2012, że nowy stadion "nie będzie stadionem Lechii". Będzie po prostu miejscem, gdzie rozgrywa ona swoje mecze. Domyślam się, że inwestor (który pewnie po zakończeniu budowy stanie się operatorem) chce zrobić wszystko, by stadion nie kojarzył się zanadto z Lechią i jej kibicami. Po prostu - taki obiekt dla każdego - czasem zagra Lechia, czasem będzie konferencja, czasem targi ślub i wesele.

Niestety, uważam, że to nic innego jak zaklinanie rzeczywistości. Każdy stadion piłkarski, budowany jako miejski (nie jako narodowy, jak np. w Warszawie) w Europie od początku procesu projektowania ma jako główny cel bycie domem dla lokalnego klubu piłkarskiego. I zawsze ma to odzwierciedlenie w kolorystyce trybun, nawet jeśli nazwa jest wykupiona przez prywatną firmę. Wyjątkami potwierdzającymi regułę są stadiony wspólne dla dwóch drużyn z tego samego miasta - np. San Siro w Mediolanie, czy Allianz Arena w Monachium. Dlaczego? Dlatego że w całej Europie (a najpewniej i na świecie), barwy, historia i symbolika klubu piłkarskiego są rzeczami świętymi, nie wymienialnymi na pieniądze czy architektoniczne walory.

Nie zapominajmy, że wbrew twierdzeniom Biegu2012 nowy stadion ma być stadionem Lechii. Jego budowa jest kontynuacją zarzuconych planów rozbudowy obiektu przy ul. Traugutta. Kwestie własności nie mają tu żadnego znaczenia. To kibice Lechii będą głównymi klientami stadionu.

Być może z punktu widzenia Biegu2012 piłka nożna to tylko dodatek do różnych "funkcji komercyjnych". Wtedy pójdźmy za ciosem - niech Lechia zostanie na Traugutta. A władzami miasta i Biegiem2012 zajmie się prokurator za zbudowanie kosztem pół miliarda publicznych złotówek najbardziej absurdalnego stadionu na świecie. No ale bardzo ładnego.

źródło wybiórcza.pl
3 września 2009, 20:43 / czwartek
Być może z punktu widzenia Biegu2012 piłka nożna to tylko dodatek do różnych "funkcji komercyjnych"

Niby jakich, co oni tam chca jakies schronisko zrobic, raz na 5 lat mecz repry, co pol roku jakis Bajm przyjedzie i tyle z imprez.
3 września 2009, 20:46 / czwartek
Rozmowa z Pawłem Adamowiczem, prezydentem Gdańska
Mikołaj Chrzan: Przedstawiciele BIEG 2012 twierdzą, że decyzja już zapadła i krzesełka na Baltic Arenie będą miały kolory od żółtego do bordowego. Kibice biało-zielonej Lechii Gdańsk, która ma tam rozgrywać swoje mecze, są oburzeni.

Paweł Adamowicz: Ostateczna decyzja o kolorze krzesełek jeszcze nie zapadła. Generalny wykonawca przewiduje ich montaż dopiero pod koniec roku, a to sprawia, że na razie możemy spokojnie rozmawiać o tym, jak powinny wyglądać.

No właśnie: jak powinny wyglądać?

- Kolorystyka krzesełek, choć może brzmi to dla niektórych jako drobny szczegół, jest bardzo istotnym zagadnieniem. Z jednej strony, ważna jest opinia kibiców przywiązanych do barw swojej drużyny. Z drugiej strony, ważna jest estetyka, to, jak kolor trybun będzie się komponował z bursztynowym dachem stadionu. Pamiętajmy, że gdański stadion - właśnie przez nawiązanie do bryły bursztynu - był uznany za najpiękniejszą z nowo budowanych aren piłkarskich.

A jakie jest pana zdanie?

- Jeszcze nie podjąłem decyzji w tej sprawie. Będą spotkania z kibicami Lechii, na pewno spotkam się też z panem Wojciechem Grabianowskiem, szefem zespołu architektów, którzy projektowali nasz stadion i będę z nim na temat koloru krzesełek rozmawiał. Przyznaję też, że już teraz znam opinie ekspertów, które wskazują, że jeśli stadion nie jest wypełniony, to niektóre kolory krzeseł "potęgują" niezajęte miejsce, a inne "minimializują" tę wolną przestrzeń.

Kiedy zapadnie decyzja?

- Myślę, że na koniec września. A najbliższe tygodnie możemy poświęcić właśnie na debatę na ten temat. To dobrze, że "Gazeta" nagłośniła ten temat. Ale by rozmowa miała sens, musimy dokładnie widzieć, o czym mówimy. Poprosiłem spółkę BIEG 2012 o przygotowanie profesjonalnych wizualizacji, na których przedstawione będą różne warianty kolorów krzesełek, w połączeniu z całą konstrukcją stadionu. Pojawią się wkrótce na stronie internetowej spółki, a także na miejskiej stronie www.gdansk.pl. Gorąco zachęcam, by przed zajęciem głosu, spojrzeć na te projekty. Naszą debatę zakończymy być może jakąś formą głosowania: ankietą w internecie albo telefonicznym sondażem wśród gdańszczan.

źródło wybiórcza.pl

-------------------------------------------------- ---

trzeba dopilnować aby wizualizacje w kolorze zielonym, biało - zielonym były zrobione bez żadnego zarzutu
3 września 2009, 20:46 / czwartek
Adamowicz: popieram debatę o krzesełkach

odnośnik
3 września 2009, 21:02 / czwartek
jakos gdynski narodowy też jest własnością miasta a krzesełka będą ż-n.

Przeciez pedalom z biegu2012 to dynda co się stanie z tym obiektem. Dla nich najwazniejsza jest posadka i lody jakie ukręca przy tej okazji. Nie łudzmy się, że ich przekonamy. Banda figurantów i tyle.

Jak zauważył Gedania komuś zależy na odpowiedniej tożsamości, przynależności obiektu. Możemy się tylko domyslać komu i co. Dlatego musimy być głośni i stanowczy, bez kompromisów z baranami. Mamy za sobą Tuska (po raz pierwszy Go popieram, ale do Lechii wszystko:) który powiedzial że mamy się tam czuc jak u siebie (cytuję z pamięci). Nie przyjmujmy postawy uległej!!! Niech jeszcze Kurski z drugiej manki pociągnie i ........kurwa, ludzie wszystkie argumenty są za nami. Stadion miejski a piłkarski Gdańsk to My.
3 września 2009, 21:13 / czwartek
"...barwy, historia i symbolika klubu piłkarskiego są rzeczami świętymi, nie wymienialnymi na pieniądze czy architektoniczne walory."

w pełni popieram i zgadzam się z tym stwierdzeniem!!
kto tego nie rozumie niech nie buduje stadionów piłkarskich tylko centra rozrywkowo-handlowe..

Tusk zrobił dobrą robotę tym listem; dzięki temu sprawa została nagłośniona;
a teksty rzecznika bieg 2012 o tym że budowany stadion nie jest stadionem Lechii.. skompromitowały się :)
Trochę tylko martwi mnie mało zdecydowana postawa Adamowicza (pieprzy coś o kolorze krzesełek w odniesieniu do stopnia wypełnienia stadionu :()
Pogonimy ten bieg2012; Lwy do boju!
3 września 2009, 21:16 / czwartek
ale o czym kurwa gadka! krzesełka jeszcze nie kupione więc nikt w szkode nie lezie! BIEG-u kurwa mi tu zamawiać krzesełka biało zielone bo na euro zrobimy pikiete i wtedy głupio bedziecie wyglądać! czy w BIEGu jest jakiś kibic Lechii??bo zaczyna mi to przypominać prywatę kilku panów architektów..tu nie ma być debaty czy biało zielone ale w jakim odcieniu zieleni co najwyżej. I dosyć z nimi tej zabawy Bracia!
3 września 2009, 21:20 / czwartek
dzisiaj wysłałem taki list do Adamowicza i m Chrzana z wybiórczej

------------------

Pragnę wyrazić słowa zaniepokojenia faktem jakoby na Gdańskim stadionie
Lechii w Letnicy kolor krzesełek miał być inny niż biało - zielony. Jest to
sprzeczne z dotychczasowymi znanymi przez ze mnie ustaleniami oraz
całkowicie niezgodne ze stwierdzeniami rzecznika BIEGu jakoby nie pasowały
do koncepcji stadionu w postaci bursztynu.

Chciałbym przypomnieć przeprowadzoną na stronie Gdańsk.pl ankietą odnośnie
planowanego wówczas stadionu w Letnicy i pytanie odnośnie koloru krzesełek
na stadionie. Większość osób biorących udział w ankiecie wypowiedziała się,
że mają to być kolory zgodne z klubem czyli biało - zielone Lechii Gdańsk.
Co takiego wydarzyło się, że postanowiono odrzucić głos lokalnego
społeczeństwa budującego swój stadion? W ciągu ostatnich dni zadałem wiele
pytań znajomym oraz współpracownikom WSZYSTKIE wyraziły zdanie, że jest to
stadion Lechii Gdańsk więc naturalnie biało - zielone. Co powoduje sprzeciw
decydentów?

Argumenty wysuwane przez rzecznika p. Kruszyńskiego uważam za bezzasadne.
Okazuje się, że kolor biało - zielony, nie pasuje, będzie i tak niewidoczny
(zasłonięty przez kibiców), ale żółto - pomarańczowy jak najbardziej
widoczny. Wydaje się że w swoim samozaparciu ogłasza pogląd że żadne
argumenty nie są ważne i sensowne, może być zaproponowany każdy kolor byleby
nie był to biało - zielony. Absolutny absurd proponowany był kolor żółto -
niebieski, ale ta propozycja nie spotkała się z agresją rzecznika
Kruszyńskiego. Czy ktoś zastanowił się nad faktem, że murawa boiska jest
tradycyjnie zielona z białymi liniami? Czy to komuś przeszkadza, a może
trawa będzie przez Kruszyńskiego pomalowana?

Innym zagadnieniem jest sposób prowadzenia dyskusji przez rzecznika BIEGu p.
Michała Kruszyńskiego. Sposób uważam skandaliczny. Rzecznik BIEGu nie może
arogancko traktować kibiców Lechii Gdańsk, którzy zresztą zgodnie z
informacjami zawartymi na oficjalnej stronie stadionu w Letnicy będą
gospodarzami tego stadionu. Trudno uważam lekceważyć zdanie przyszłych
gospodarzy obiektu, chociaż zdanie mówiące o tym że obojętne jest
rzecznikowi czy Lechiści będą chcieli chodzić ba Stadion Lechii w Letnicy bo
zawsze ktoś się znajdzie ze względu na wspaniałość budowli zdaje się mówić
że kibice na stadionie w Gdańsku są zbędni.

Zieleń trawy, śniegu biel,
To są barwy Lechii mej.
Pokochałem barwy te,
Za nie oddam życie swe.
3 września 2009, 21:36 / czwartek
hehe, mamy popracie wyborczej, a konkretnie Michała Tuska, prywatnie syna premiera, polecam artykuł: "Michał Tusk: To stadion dla Lechii" odnośnik
A Adamowicz mówi, że nie wszystko jeszcze przesądzone, jak próbowali nam wmówić panowie z BIEGU: odnośnik

Ja jeszcze czekam na reakcję prezesa Turnowieckiego. Czemu klub milczy?
3 września 2009, 21:43 / czwartek
3 września 2009, 22:05 / czwartek
Ciekawe czy ta banda lizusów i mądrali, która na nas ujada w tych komentarzach na wp.pl choćby raz wpadnie nawet przelotem na ten stadion.
NIC O NAS BEZ NAS!
3 września 2009, 22:50 / czwartek
biało zielone to bary niezwyciężone !!!
3 września 2009, 23:31 / czwartek
Michał Tusk. Biało-zielony SZACUNEK !!!
3 września 2009, 23:34 / czwartek
Jakby nie patrzeć syn premiera, więc musiał przyklasnąć tatuśkowi :)
4 września 2009, 02:20 / piątek
Stadion bialo-zielony albo zostajemy tu gdzie jestesmy i tyle. a Michal Tusk napisal jedno bardzo wazne zdanie:
"Być może z punktu widzenia Biegu2012 piłka nożna to tylko dodatek do różnych "funkcji komercyjnych". Wtedy pójdźmy za ciosem - niech Lechia zostanie na Traugutta. A władzami miasta i Biegiem2012 zajmie się prokurator za zbudowanie kosztem pół miliarda publicznych złotówek najbardziej absurdalnego stadionu na świecie. No ale bardzo ładnego."

niech urzednicy o tym pamietaja: ktos was rozliczy z kazdego slowa, z kazdej zlotowki
4 września 2009, 08:58 / piątek
wypowiedź Wierzby z lutego 2006 nt. krzesełek

odnośnik
4 września 2009, 09:28 / piątek
A co na to oni?
"... Przypomnijmy, że z inicjatywy prezydenta Gdańska powołany został Komitet Honorowy budowy stadionu w Gdańsku. W jego skład weszli:

Lech Wałęsa - były Prezydent RP
Jan Krzysztof Bielecki - były Premier RP
Janusz Czerwiński - honorowy rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
Adam Giersz - wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, były Minister Sportu
Michał Globisz - trener piłkarski, zdobywca tytułu ME z reprezentacją kraju juniorów
Sylwia Gruchała - wielokrotna medalistka olimpijska we florecie
Roman Korynt - były piłkarz Lechii, wielokrotny reprezentant kraju
Jan Kozłowski - Marszałek Województwa Pomorskiego, były Minister Sportu
Dariusz Michalczewski - były zawodowy mistrz świata w boksie
Roman Paszke - znany żeglarz, uczestnik regat dookoła świata
Maciej Płażyński - Marszałek Senatu RP
Zenon Plech - znany żużlowiec, reprezentant kraju, wicemistrz świata
Wojciech Przybylski - rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
Roman Rogocz - były piłkarz i trener Lechii, od 60 lat związany z gdańskim klubem
Dorota Stalińska - znana i popularna aktorka
Andrzej Szarmach - były piłkarz Stoczniowca Gdańsk, uczestnik i medalista MŚ
Dariusz Szpakowski - aktualnie najbardziej znany telewizyjny komentator sportowy, znawca piłki nożnej
Donald Tusk - Wicemarszałek Sejmu RP
Sławomir Wojciechowski - najlepszy piłkarz Lechii ostatnich lat, były gracz słynnego Bayernu Monachium
Mariusz Daszczyński - radca ministra sportu Tomasza Lipca "
4 września 2009, 10:00 / piątek
przepraszam, nie mogłem się powstrzymac

Dariusz Szpakowski -.................. znawca piłki nożnej

o kurwa : )))))))))))))))))))))))))))))))))))))
4 września 2009, 10:20 / piątek
Głosu za często nie zabieram na forum ale ... jakoś nie mogę się powstrzymać ;)
Każda ze stron na pewno ma swoje racje i, mam nadzieję, wspólna debata doprowadzi do satysfakcjonującego kompromisu.
Z jednej strony informacja, że biało-zielone kolory krzesełek kłócą się z bryłą stadionu są ma ło przekonujące, bo murawa stadionu to również kolory zielony i biały (linie). No chyba, że bieg planuje zasadzić tarwę we wszelkich koloracg żółci (nie żołądkowej) i czerwieni...
Zastanawiam się jednak jak można dojść do porozumienia i nasunął mi się pomysł by krzesełka były takie jak planują w projekcie z tą różnicą, że na przeciwległych prostych znajdowałby się zaprojektowany potężny herb Lechii. Oczywiście wolałbym całość biało-zieloną ale... tak chyba też nei byłoby najgorzej.
4 września 2009, 10:27 / piątek
też mnie ro rozjebało verde :))
4 września 2009, 10:46 / piątek
Co to jest za pierdolenie w ogole. Jezeli chodzi o grafike (polaczenie kolorow itd) i wszystko co z nia zwiazane to taki ze mnie ekspert jak ze szpakowskiego znawca pilki noznej, ale jakos bez problemu w mojej glowie elegancko wyglada kolor zielony trybun od samego dolu (w odcieniu murawy) i plynnie przechodzacy w biel ku gorze. A niech sobie elewacja za ostatnim gornym rzedem krzeselek bedzie pomaranczowa przez co skomponuje sie z dachem. I tyle.

A tyle bylo krzyku, ze to glupota T29 rozbudowac... Jak byla gadka zeby zrobic projekt jak jeszcze byl czas. Zrobiloby sie stadion na 20 do 25 tys i by bylo ok. A te chujki same by krzeselka wymienialy i jeszcze by Letnice nazwali Lechia Arena zebysmy tylko chcieli tam grac i ich dupy ratowac.
4 września 2009, 12:41 / piątek
Zie-lo-na mu-ra-wa i bia-łe krze-sełka to na-sza A-re-na
4 września 2009, 13:48 / piątek
Pojawiaja sie pomysly z zielonym bursztynem, takie faktycznie wystepuja, ale... zdecydowanie popularniejsze sa bursztyny biale! Ja proponuje dol zostawic jak jest, im wyzej tym niech "bursztynek" bedzie jasniejszy, tak zeby czesc widzialna z trybun byla juz calkiem biala. Wtedy krzeselka u gory biale przy bialej powloce i na dole zielone lacza sie z murawa. I sie komponuje :)
4 września 2009, 13:56 / piątek
a jak sie nie uda to:
chuj z bursztynkami
na stadion idziecie sami
chuuj z bursztyynkami
na stadion idziecie sami
7 września 2009, 20:46 / poniedziałek
7 września 2009, 21:53 / poniedziałek
z "Gazeta Wyborcza" Trójmiasto

Mikołaj Chrzan: To stadion, nie pomnik

Nasza nowa arena, choć piękna, ma być przede wszystkim stadionem dla kibiców, a nie pomnikiem, którzy rozgrzewać będzie jedynie garstkę estetów - pisze Mikołaj Chrzan, "Gazeta Wyborcza"

Paweł Adamowicz przypomina list wysłany dwa lata temu do Wojciecha Szczurka. - Ja zapraszałem do Gdańska Arkę, ale nie byli zainteresowani - rozkłada dziś ręce Adamowicz. Oczami wyobraźni widzę, jak jeden z panów z uśmiechem podpisuje ten "poważny" list, a drugi z uśmiechem go czyta.

Skończmy żarty: "Gazeta" od lat popiera integrację Trójmiasta. Walczymy o to, by niezależnie od tego, czy mieszkamy w Gdańsku, Sopocie, czy Gdyni, po całej metropolii łatwo było podróżować komunikacją miejską, jeździć na rowerze, by turystów odwiedzających jedno miasto, zachęcać do zwiedzenia także dwóch pozostałych.

Ale nie budujemy utopii, nie domagamy się, by Lechia i Arka grały na jednym stadionie, a kibice na derbach wpadali sobie w objęcia. Kluby piłkarskie - czy tego chcemy, czy nie - są elementem tożsamości i tradycji każdego z miast. Trzeba to szanować.

W rozpoczętej przez "Gazetę" dyskusji nie chodzi jednak o wymianę złośliwości między Gdańskiem a Gdynią, a o rozwiązanie konkretnego problemu: koloru krzesełek na nowym stadionie.

Obecnie proponowane żółto-czerwona mieszanka ma jedną zasadniczą wadę - nie ma nic wspólnego z Lechią Gdańsk i nie podoba się jej kibicom. Kto nie buja w obłokach, ten wie, że żadna inna drużyna na Baltic Arenie regularnie grać nie będzie.

- Wara kibolom od projektu, niech piją piwo w parku, a nie dyskutują o kolorach - słychać głosy oburzenia.

Ale czy to zacofanie użytkownika, który nie docenia wrażliwości estetycznej projektanta? Czy też może błąd projektanta, który ignoruje oczekiwania użytkownika?

Ja twierdzę, że to drugie. Bo nasza nowa arena, choć piękna, ma być przede wszystkim stadionem dla kibiców, a nie pomnikiem, którzy rozgrzewać będzie jedynie garstkę estetów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
7 września 2009, 22:39 / poniedziałek
Moim skromnym zdaniem to tylko chwilowe nieporozumienie i wszystko skończy się po myśli braci kibicowskiej !
Chciałbym Wam pokazać (na przykładzie koła kolorów), że kolorystyka "naszego przyszłego domu" z koloru bursztynu (umówmy się, że jest to kolor żółty/pomarańczowy czy też złoty) tak samo w stronę koloru czerwonego (jak nam się ostatnio proponuje) może zmierzać w stronę zielonego....!
odnośnik
Niech jest estetycznie ! Tak jak sobie życzą "panowie architekci" ALE !!! skierujcie się NIE W LEWO A W PRAWO od koloru żółtego ! Bo my jesteśmy POLSKI BASTION PRAWICY !!!
Z zewnątrz niech sobie jest ten nasz "bursztynek" żółty, złoty, pomarańczowy i cała reszta infrastruktury czerwona - w końcu to barwy herbu Gdańska i jak by nie patrzeć wizytówka Gdańska. Ale w środku to już nasz dom i my go powinniśmy pomalować zgodnie z naszą wolą...
Osobiście..., to ja zwalniam dotychczasowego dekoratora wnętrz i żądam, jako przyszły użytkownik - nowego, bardziej kompetentnego !!!
7 września 2009, 23:27 / poniedziałek
verde : to twoje foty? wypasione
7 września 2009, 23:39 / poniedziałek
wypas foty,kochalbym je
7 września 2009, 23:46 / poniedziałek
dlaczego sie wstrzymujesz?
8 września 2009, 09:55 / wtorek
Można pisać tutaj co nieco w komentarzach. Muszą być tylko 'kulturalne" są moderowane ;-)
Dlatego uprzedzam ;-)
Piszcie ludzie uważam, że warto !!! Trzeba walczyć!!! Teraz jest nasze być albo nie być. Damy radę !!

odnośnik
8 września 2009, 14:51 / wtorek
zgdaza sie Cienio! trzeba walczyc w tej "kampanii wrześniowej".
Chyba nie chcemy być jedynym klubem w Polsce ze stadionem w kolorach i w pi... ni w oko pasującym do nas, miasta i w ogóle do niczego.
Wpisujcie ludzie głosy poparcia na różnych ankietach i blogach w koncu to my bedizemy tam najczesciej zasiadac

TYLKO LECHIA!
8 września 2009, 15:06 / wtorek
to szczyt tupetu bezczelności i argancji żeby ludzi z Gdyni pytac o zdanie nt koloru stadionu! to tk jak bym miał opierać swoje zdnie i robić łazienke słuchając co mi kobieta z ulicy powie a nie toco żona. Kibice Lechii! nie dajcie się wciągnąć w polemiki z uzurpatorami i prowokatorami, którzy wykorzystają każdą okazję żeby rozwalić tradycje i symbolikę ukochanego Klubu! O naszym Domu zadecydujemy sami! nie Kruszyński czy Gdynianie czy Chrzanowianie lub Szczecinianie ale Kibice Klubu. Inne gadanie nie przechodzi. I nie ma zgody na nic innego, prywatne interesy decydentów sponsorów niech sobie załatwiają kntraktami w inny sposób. Lechia jest nie do kupienia i Lechia jest nie do sprzedania!
8 września 2009, 15:14 / wtorek
Zgadza się walczmy.
Wpisy na blogu Prezydenta Adamowicza są wydaje mi się bardzo ważne.
Na pewno to czyta!!!!! Po drugie ma jednak decydujący głos w tej sprawie i to on będzie podejmował decyzję.

Myślę, że jakieś bzdetne ankiety można sobie na gównie wyborczym odpuścić, ale tam trzeba pisać.

Ludzie zmobilizujcie się. Wydaje mi się, że to jest nasza sprawa.
Piszcie, piszcie, piszcie.
Tylko kulturę zachować, bo wpisy są moderowane.

Jeszcze raz zapodaję linka.

odnośnik
8 września 2009, 17:28 / wtorek
dodałem taki komentarz:
Witam Panie Prezydencie! Cieszy mnie Pana osobiste zainteresowanie tą sprawą i fakt, że nie pozostawia Pan decyzji w tej sprawie oderwanym od naszej gdańskiej rzeczywistości architektom i projektantom. Cieszy mnie, że decyzję w tej sprawie podejmie osoba, która osobiście od wielu lat pomagała odbudowywać Lechię i wie, jakie znaczenie ma ten zacny klub dla rzeszy gdańszczan. Łatwo jest się wypowiadać na wszelakich forach internetowych osobom spoza naszego miasta, którzy apelują o "zachowanie ładu estetycznego" poprzez zachowanie jedynych dopuszczalnych ich zdaniem kolorach krzesełek (żółtym i czerwonym). Z odległych od Gdańska miejsc wyrażają swoje święte oburzenie, że jak to często określają "banda stadionowych bandytów" (jak niesprawiedliwa to ocena, wie Pan sam dzięki częstej obecności na stadionie na Traugutta) chce narzucić reszcie społeczeństwa swoje rozwiązania i zniszczyć w ten sposób cały projekt. Tymczasem to nie oni będą obcować ze stadionem niemal na co dzień, to nie oni mają się czuć tam także po EURO2012 jak w domu, nie oni podejmują się trudu budowy i sfinansowania stadionu, tak jak czynią to wszyscy mieszkańcy naszego pięknego miasta. Stadion bez duszy, oderwany od potrzeb grupy jego podstawowych użytkowników (wszak stadion ów jest obiektem typowo piłkarskim, a jego budowa w tej formie uzasadniona jest wyłącznie przez obecność na nim prężnie działającego klubu piłkarskiego i zastępów jego kibiców), a spełniający jedynie idealistyczne wizje projektantów, nie ma szans na sukces. Dlatego wierzę w podjęcie przez Pana mądrej decyzji i ze spokojem oczekuję na rozwój wydarzeń czekających nas pod koniec września. Pozdrawiam serdecznie.
8 września 2009, 17:32 / wtorek
mozna do tych komentarzy powklejac co ciekawsze wpisy z tego tematu
9 września 2009, 13:18 / środa
Wicewojewoda po naszej stronie:
odnośnik

z gazeta.pl:

Wicewojewoda: biel i zieleń ponad bursztyn

Stadiony piłkarskie budowane są po to, aby rozgrywać na nich mecze piłkarskie. Wszystko inne - koncerty, targi, imprezy wystawiennicze czy jakiekolwiek pozostałe - to ważne, ale jednak dodatki do podstawowej funkcji takiego obiektu - pisze wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak (PO)
Z ogromnym zainteresowanie śledzę toczoną na łamach Gazety Wyborczej Trójmiasto debatę o kolorze krzesełek na budowanej właśnie Baltic Arenie. Padają ciekawe argumenty, są emocje i wyczekiwanie na decyzję prezydenta Pawła Adamowicza. Zachęcony wezwaniem Prezydenta Miasta Gdańska do dyskutowania w tej sprawie chciałbym przedstawić swój punkt widzenia.

Stadiony piłkarskie budowane są po to, aby rozgrywać na nich mecze piłkarskie. Wszystko inne - koncerty, targi, imprezy wystawiennicze czy jakiekolwiek pozostałe - to ważne, ale jednak dodatki do podstawowej funkcji takiego obiektu. Nie widzę w Gdańsku innego klubu poza Lechią, który z Baltic Areny mógłby korzystać. Wydaje się oczywistym, że warto na tym stadionie stworzyć takie warunki, aby kibiców Lechii było więcej, a nie mniej - zwłaszcza, że to będzie naprawdę wielki obiekt sportowy. Pytanie o estetykę nawiązującą do kolorów bursztynu wydaje mi się wtórne wobec pytania o funkcjonalność przez wiele następujących po Euro 2012 lat. Przecież po to, jako podatnicy, finansujemy budowę stadionu, aby on wypełniał swoją funkcję sportową, a dopiero potem cieszył - mam nadzieję, że nie stojąc pusty - oko oglądających.

Ja nie jestem wybitnym kibicem piłkarskim, choć piłka nożna na równi z koszykówką to mój ulubiony sport. Ale respektuję i szanuję fakt, iż tożsamość piłkarska Gdańska to Lechia - i ten fakt trzeba po prostu przyjąć do wiadomości. Tak jak w Gdyni jest nią Arka, a we Wrocławiu Śląsk. Warto chyba zrobić gest wobec tej biało-zielonej tradycji, związanej z Gdańskiem na dobre i złe.

Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013