Gdańsk: piątek, 23 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 29/77

24 października 2010, 19:55 / niedziela
naturalnie chodzi mi o 2011 a nie 2001 ;)
24 października 2010, 20:27 / niedziela
odnośnie przeinaczania, znalazłem taka wypowiedź dłużej nie chciało mi się szukać:

"przypominam że datą istotna dla widzów i piłkarzy jest termin oddania stadionu do użytku, a ten nie zmieni z pewnością (wiosna 2011)."

wg mojej wiedzy wiosnę mamy od 21 marca a nie 21 stycznia :)

po drugie żadnej wypowiedzi nie przeinaczyłem - czy podaje konkretną datę 21.01.2011 czy zaprzestał tego?
24 października 2010, 21:01 / niedziela
gedania odpowiem Tobie jako inżynier budowy. Aby opuścić konstrukcję dachu musi ona być gotowa. Aktualnie konstrukcja czeka na opuszczenie. Najprawdopodobniej jest to wynikiem montowania mocowań płyt poliwęglanowych z wykorzystaniem rusztowań służących wcześniej do montażu konstrukcji (z kamery widać jak z poszczególnych wręg one znikają) a z tego wynika że opóźnienie w opuszczanie przyśpieszy prace związane z montażem poliwęglanu. Wg harmonogramu prac opuszczenie miało nastąpić we wrześniu. Jest opóźnienie ale nie powinno mieć większego wpływu na termin a na forum skyscrapercity.com rzecznik wyraźnie powiedział o nie podawaniu dat zakończeń poszczególnych etapów aby nie wysnuwać wniosków od opóźnieniu terminu zakończenia budowy, a w oficjalnych wypowiedziach cały czas mówi się o I kwartale. Jeśli posiadasz wypowiedź wskazującą na przesunięcie prosiłbym o podanie źródła.

Co do montowania poliwęglanu przed opuszczeniem konstrukcji. W wyniku opuszczenia wręg obróci się w podstawie o ok 1-2 stopnie( tak mi się wydaje) a ciężar konstrukcji będzie wzajemnie znoszony poprzez pierścień. Nie podejrzewam aby poszczególne odcinki pierścienie uległy ściśnięciu większemu niż 5mm a co za tym idzie istnieje możliwość montażu płyt poliwęglanowych przed opuszczeniem z uwzględnieniem owych odkształceń. (Same odległości pomiędzy poszczególnymi elementami jednego wręgu nie powinny ulec większym odkształceniom)
Osobiście jestem przeciwny takiemu montażowi.

Rozumiem Twój tok rozumowania jednakże ja próbuje udowodnić, że opóźnienia nie wpływają na termin zakończenia budowy a co za tym na to że w II kwartale zostanie oddany do użytku. Termin czerwcowy to dalej II kwartał. A o Lechii mówiło się od początku że zagra tam od nowego sezonu. Dopiero od pół roku pojawiła się możliwość kwietniowych terminów. A i jeszcze jedno same odbiory mogą się przedłużyć ze względu na specyfikę konstrukcji dachu. Będą mierzone odkształcenia jakie doznaje ta konstrukcja w rożnych warunkach atmosferycznych.
24 października 2010, 21:42 / niedziela
Witam. Czytajac wasze opinie na temat opoznien chcialbym zadac jedno pytanie pod wasza rozwage, a mianowicie. Jak mozna niemowic o opznienieniu skoro tymczasowe podpory konstrukcji dachu sa ulokowane w trybunach ,a to uniemozliwia ich dokonczenie, ja oczywyscie rozumiem ze w tym czasie mozna kontynuowac prace wewnatrz, ale tak czy inaczej na chwile obecna trybun "dotknac"sie nie da. Z gory zaznaczam ze mnie wytlumaczalne opoznienia nie przeszkadzaja tyle tylko ze postanowilem byc drobiazgowy.Pozdrawiam.
24 października 2010, 23:22 / niedziela
grzechu po opuszczeniu i demontażu podpór położą brakujące elementu które są już gotowe i następnie zaczną montaż wyposażenia. Marmurów i czerwonych dywanów niestety nie będzie.
25 października 2010, 13:26 / poniedziałek
Lepiej opóźniony niż pełen bubli jak to się często zdarza w Polsce :D
27 października 2010, 10:33 / środa
nowa kamerka z wnętrza stadionu:
odnośnik

rzecznik BIEG na forum ssc podał, że wybrano model krzesełek (takie jak są obecnie montowane na Stadionie Olimpijskim w Londynie)
tak to wygląda w Londynie
odnośnik
27 października 2010, 10:51 / środa
wyglądają bardzo przyzwoicie i dosyć solidnie
28 października 2010, 00:25 / czwartek
maxiwoj:
(1) - poczytaj sobie przed napisaniem w jakiej kwestii się wypowiadasz, osobiście otwieram drugie okienko - polecam.

(2) - poczytaj oficjalne strony odnośnie budowy, znajduje się tam harmonogram -> odnośnik

Jeśli II kwartał 2011 ma być terminem zgodnym z harmonogramem zakończenia prac to w takim razie wszelkie budowy na świecie kończone są w terminie :))))))))))

Bo jak dla mnie II kwartał zaczyna się 1 kwietnia a nie 20 stycznia. Słowa Rzecznika BIEG jasno wskazują wiosnę 2011. Wszyscy widzą opóźnienie, ale maxiwoj wciska kity :))))

Proszę również daruj sobie zdania nt źródeł - naucz się korzystać z odnośnik to nie jest trudne. Powodzenia.

Inna kwestia na ogarnięcie czy 85 dni wystarczy do zakończenia wszystkich prac biorąc obecne zaawansowanie budowy.

Proszę więc następnym razem szanuj swojego rozmówcę i nie wciskaj kitów, nie wierzę po prostu w bajki.
28 października 2010, 00:37 / czwartek
Naprawdę to dla was taki poważny problem? Źle wam przy Traugutta, że tak wam śpieszno do Letniewa? Ja > osobiście < uważam, że fajnie by było dokończyć obecny sezon na T29 w całości, a na ostatnim meczu z Zagłebiem świętować awans do pucharów. Tak, to by było coś, wspaniałe pożegnanie z naszym poczciwym stadionem.

A od nowego sezonu nowa karta w historii, nowy stadion i WIELKA LECHIA!

Bez pośpiechu, jak już tutaj było mówione, lepiej żeby ten stadion porządnie wykończyli (do czerwca - że o sierpniu nie wspomnę - spokojnie zdąrzą) niż mielibyśmy grać na bublu jak Amica w POZnaniu*

*gdzie już trawa im rosła, a wymieniać ją musieli cztery razy, gdzie zalewa im pomieszczenia stadionowe, a sam stadion obrasta pleśnią, gdzie piłkarze na trening muszą iść po kostki w błocie przez plac budowy i gdzie koszty przez ten pośpiech wzrosły dość znacznie.
28 października 2010, 05:36 / czwartek
gedania w harmonogramie który zapodałeś jak byk jest napisane odnośnik
20 kwietnia 2011- zakończenie budowy
I kwartał - czynności odbiorowe
II kwartał pierwszy mecz
Gdzie napisałem coś innego??
Jak widać zarzucasz mi coś gdy sam czytać nie potrafisz nawet tego na co się powołujesz.
Prosiłem Ciebie o źródła a to z tego względu, że powołujesz się na coś czego w oficjalnych publikacjach nie ma. Wg mnie ewidentnie dorabiasz sobie dowody do teorii aby tylko wyszło na Twoje. Natomiast jeśli posiadasz jakieś oficjalne lub "półoficjalne" źródła z miłą chęcią się z nimi zapoznam i nawet Ciebie tu na forum przeproszę jeśli będą wiarygodne.

Gdzie napisałem, że opóźnień nie ma? Napisałem że wg mnie ta budowa powinna zakończyć się w terminie a jako argument podałem, że wykonawca nie prosi o przesunięcie terminu zakończenia budowy co w przypadku opóźnienia naraża go na wielomilionowe straty, a ma podstawy aby przesunąć termin. Rozumiem, że gdybyś Ty był szefem firmy miałbyś to gdzieś. 20mln zł w tą czy w tamtą.
Napisałem również, że jeśli będzie nie wielkie opóźnienie to i tak ta budowa może być wstawiana za wzór realizacji inwestycji.
Ewidentnie przerasta Ciebie uświadomienie ogromu prac związanych z takimi budowami.
Biorę Ciebie za człowieka inteligentnego z którym można rozsądnie podyskutować

Przy okazji,żeby uświadomić Tobie konstrukcja dachu jest konstrukcją samonośną a to oznacza że w przypadku awarii czy też uszkodzenia jednego elementu może to doprowadzić do zawalenia dachu bez ostrzeżenia. Dla porównania wieże WTC budowane w konstrukcji szkieletowej nawet przy ogromnych zniszczeniach nie runęły od razu. Dlatego też konstrukcja dachu będzie cały czas monitorowana i dlatego też odbiory będą trwały dłużej niż zazwyczaj.

Zapewne i ten post do Ciebie nie dotrze. Bo niby jak w Polsce można zrobić coś dobrze. Chciałbym, żeby ta budowa udowodniła Tobie, że jednak można. A czy tak się stanie nie ode mnie zależy.
28 października 2010, 05:50 / czwartek
A i jeszcze jedno.
Piszesz o poszanowaniu ale to działa w obie strony. To Ty mi wkładasz w usta słowa, których nie napisałem. I to Ty podpierasz się danymi, których nie chcesz podać.
A co do tego co "wszyscy widzą" jeszcze w marcu nie było widać zarysów korony stadionu nie mówiąc o trybunach. 6 miesięcy później masz i koronę, i większość trybun, masz parkingi, masz promenady, masz zaawansowane instalację i wiele wiele innych rzeczy. Ich nie widać z zewnątrz. Skoro taki ogrom prac wykonano w 6 m-cy to
opuszczenie konstrukcji dachu, demontaż podpór technologicznych, uzupełnienie trybun oraz uzbrojenie ich w krzesełka i inne rzeczy nie wydają się czymś nie wykonalnym w 3 miesiące.

Szanujmy się wzajemnie.
28 października 2010, 11:18 / czwartek
Nowe fotki
odnośnik
28 października 2010, 14:43 / czwartek
najnowsza fotka lotnicza ;-)
odnośnik
28 października 2010, 19:18 / czwartek
tak dla porównania to w wiosce rybackiej fajne podświetlenie będą mieli :D odnośnik
28 października 2010, 19:40 / czwartek
TCZ1945
28 października 2010, 19:18 / czwartek
tak dla porównania to w wiosce rybackiej fajne podświetlenie będą mieli :D odnośnik

troche wyglada to jak wiejska potupaja ''Wies tanczy i spiewa''
28 października 2010, 19:46 / czwartek
hehe albin zdjąłęś mi to z języka. Potupaja i występ gwiazdy wieczoru...zespołu MAXEL.

Tragiczny bubel odpierdolił Szczur i jego przydupasy, trochę "szkoda" szczególnie.... ze to stadion Bałtyku.

TYLKO LECHIA!
28 października 2010, 19:51 / czwartek
ze smakiem było zrobione podświetlenie na Legii elewacji stadionu. w barwach klubowych. jestem pewien, ze nasi też coś fajnego wymyślą, a na bank za dnia w słoneczny dzień kopuła bursztynowa będzie błyszczeć jak paryski les Invalides:)
28 października 2010, 20:01 / czwartek
Jako, że często przejeżdzam obok stadionu Bałtyku to największą tandetą jaka się rzuca w oczy to taka siatka wokół stadionu. Nie wiem czy to przeciw gołębiom, czy może to jakaś tymczasowa elewacja, ale wygląda to naprawdę paskudnie.

Dobrze, że organizujemy te Euro, bo inaczej byc może i u nas by sta terazł podobny potworek (jak pamiętam te dawne wizualizacje rewitalizacji stadionu przy Traugutta). A tak będziemy mieli - bez dwóch zdań - najładniejszy stadion w Polsce.
29 października 2010, 12:41 / piątek
29 października 2010, 12:57 / piątek
Czemu tam są żużlowcy?

A nie Cacic z Janusem?
29 października 2010, 17:07 / piątek
Beda mieli tor zuzlowy wokol stadionu a ich kibice siedziacy na trybunach beda sledzic na telebimach przebieg zawodow odbywajacych sie na zewnatrz.
Zapomnieli w odpowiednim czasie zaprojektowac bieznie na stadionie i bedzie po za nim.
29 października 2010, 18:46 / piątek
Bo to stadion piłkarski na takich nie ma bieżni i bardzo dobrze;)
29 października 2010, 18:57 / piątek
Szkoda... wyścig australijski to było coś... a teraz nawet karnych nie ma...
30 października 2010, 01:21 / sobota
tutaj nie chodzi o żużlowców a o ...L O T O S
30 października 2010, 08:01 / sobota
albin_BKS
Powinni teraz zmienić nazwę klubu z arka gdynia na Klub "Pod Błękitną Ostrygą" :D
9 listopada 2010, 19:06 / wtorek
Czy moze mi ktos napisac jak dokladnie wyglada sprawa napisu z krzeselek na BA? Bedzie takowy w ogole?
9 listopada 2010, 19:50 / wtorek
Są tam żużlowcy, bo są starania o GP Gdańska na żużlu na baltic arenie. I ten filmik jest częścią promującą tą akcje.

Wcześniej też byli rugbiści, jako reklama "sportowego Gdańska"
9 listopada 2010, 20:03 / wtorek
Tylko jestem ciekawy czy w ogóle istnieje możliwość uformowania toru na tym placyku, gdzie będzie boisko, bo tak wizualnie "na oko" to wygląda na to, że ten tor byłby strasznie krótki.
9 listopada 2010, 20:31 / wtorek
gedania z tego co mi sie wydaje to poliweglan powinien wytrzymac. Konstruktorzy decyduja kiedy bedzie montowany, zaufajny wykonawcy.

Wydaje mi sie ze przy 30 metrowej budowli + luk dachu i sam dach to daje jakies 40 metrow to jezeli kontrukcja opadnie o te 20-40 cm, to policz ile jest plytek poliweglanowych i rozbij to na wszystkie elementy a wydjzie ci kolo 1 cmna plytke, bynajmniej ja tak rozumiem. Oczywiscie licze na oko, a wiadomo, ze na oko to chlop... :)
9 listopada 2010, 22:50 / wtorek
ULG: proszę przeczytaj ze zrozumieniem i nie pisz na kwestie na które się nie wypowiadam - oczywiście jak mi odpowiadasz :)

jeśli to co napisałeś jest prawdą czemu wykonawca nie montuje poliwęglanu? wg mnie czeka na zakończenie montażu dachu dlaczego? napisałem wcześniej
9 listopada 2010, 22:53 / wtorek
i jeszcze jedno do zakończenia prac pozostały 72 dni :)) w tym zimaaaaaaaa
9 listopada 2010, 22:55 / wtorek
ULG: i jeszcze jedno bez urazy oczywiście do tego ze zrozumieniem ;)
9 listopada 2010, 23:01 / wtorek
Bracia i siostry po szalu

nie kłóćcie się bo nie ma o co.
w czasie procedury odbiorowej mogą również trwać prace budowlane. jest to dość często niestety w naszym kraju praktykowane z różnych względów.
jednak najczęściej wiąże się to z tym iż po wykończeniu znaczna część procedur technicznych związanych z ewentualnymi usterkami podczas rozruchu sieć jes kosztowna podwójnie.

zakończenie budowyj to dzieńw którym obiekt oddany jest do użytku a nie w chwili rozpoczęcia procedur.
10 listopada 2010, 12:43 / środa
10.11.2010
odnośnik
12 listopada 2010, 10:45 / piątek
8 lub 9 czerwca - taką datę podał w piątek na antenie Radia Gdańsk prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk Ryszard Trykosko
Zapewniał, że prace przy stadionie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Rozpoczęła się właśnie operacja opuszczania konstrukcji, po której będzie wiadomo, czy stadion jest stabilny. Po 20 listopada rozpocznie się montaż poliwęglanowych elementów dachu, które zapewnią stadionowi bursztynowy kolor.
Trykosko przyznał, że termin układania murawy przesunięto na wiosnę, ale nie spowoduje to opóźnienia całej inwestycji. Podjęto taką decyzję po doświadczeniach z Poznania, gdzie murawę nowego stadionu wymieniano już dwukrotnie.

czyli wiosna na T29 ;-)
szczerze irytuje mnie podkreślanie na każdym kroku że prace idą zgodnie z harmonogramem i nie ma opóżnień.
A że opóżnienia kilkumiesięczne są to oczywista oczywistość.
13 listopada 2010, 11:02 / sobota
Rozpoczął się najważniejszy etap budowy gdańskiego stadionu. W niedzielę wieczorem stalowa konstrukcja dachu będzie stała już samodzielnie. Zaraz potem rozpocznie się montaż bursztynowej elewacji.

Po tej operacji konstrukcja dachu gdańskiego stadionu stanie się samonośna, czyli już nie będzie zawierała dodatkowych elementów podpierających. Podstawą dachu są 82 wielkie dźwigary, o wadze 66 ton każdy. Pierwszy zamontowany został w kwietniu, ostatni pod koniec sierpnia. Do tej pory całość opierała się na stalowych podporach.

- Obecnie trwa stopniowe uwalnianie całej konstrukcji, a od niedzieli wieczorem będzie ona już utrzymywała się sama - wyjaśnia Ryszard Trykosko, prezes spółki BIEG 2012, budującej stadion. - Będzie to niezwykle ważny dzień w historii stadionu, to jak pierwszy samodzielny krok małego dziecka.

Trwają przygotowania - odcięto dolne śruby od ringu zewnętrznego, czyli od charakterystycznej szyny na koronie stadionu.

Nad wszystkim czuwają naukowcy z Politechniki Gdańskiej, którzy na bieżąco badają konstrukcję i określają, w jakiej kolejności demontować poszczególne elementy. Najważniejsza w tym procesie będzie niedziela. Tego dnia siłowniki zamontowane w każdej z podpór schowają się i konstrukcja dachu zostanie obniżona. Dla budowniczych najważniejsze jest, by urządzenia sterowane przez dwie centrale obniżały się w jednakowym tempie. Przy każdym z ponad 20 siłowników będzie stał pracownik nadzorujący. Wieczorem końcówka dachu osiądzie o około 30-40 cm i od tego momentu nic nie będzie już jej podtrzymywać. Na placu budowy przez kilka tygodni pozostaną co prawda podpory, ale dach nie będzie się już na nich opierał.

Uwalnianie konstrukcji dachu to kluczowa operacja podczas trwającej od maja 2009 r. budowy. Wszystko zostało dokładnie wyliczone i powinno odbyć się zgodnie z planem. Ale gdyby coś poszło nie tak i konstrukcja osiadła bardziej, to ukończenie stadionu mogłoby się opóźnić.

Następnie będzie można rozpocząć montaż paneli z poliwęglanu, które będą przyszłą elewacją stadionu i nadadzą mu charakterystyczny wygląd bursztynu. Pierwsze elementy pojawią się 25 listopada, a cała elewacja powinna być gotowa do końca roku.

Na początku stycznia rozpocznie się montaż krzesełek. Najpóźniej, bo w marcu, ma się rozpocząć układanie murawy, która ma być gotowa w kwietniu.

- Ucząc się na błędach Poznania nie chcemy robić tego zimą, aby trawa mogła się zakorzenić i nie trzeba było jej zaraz wymieniać - wyjaśnia Trykosko.

Na pierwszy mecz poczekamy jednak do czerwca. Inauguracja stadionu ma nastąpić 8 lub 9 czerwca. W Gdańsku prawdopodobnie zmierzą się reprezentacje Polski i Francji. Oznacza to też, że nie ma szans, aby wcześniej na nowym stadionie w tym sezonie Lechia rozegrała swoje mecze ligowe z Legią, Wisłą i Lechem. Głównym powodem będzie brak dróg dojazdowych. Dopiero pod koniec maja zakończy się modernizacja ulicy Żaglowej, a remont wiaduktu w ciągu ul. Uczniowskiej nad torami kolejowymi, zgodnie z umową z wykonawcą, ma potrwać do końca czerwca.

- Ale wykonawca zapewnia nas, że uda się go sfinalizować z końcem maja - mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Gdyby obie inwestycje drogowe były gotowe pod koniec maja, pojawiłaby się szansa, że pierwszym meczem na PGE Arenie mogłoby być spotkanie ostatniej kolejki ligi polskiej pomiędzy Lechią a Zagłębiem Lubin, które zaplanowane jest na 29 maja.

- Nawet jeżeli będzie to realne, to aby o tym myśleć, musi dojść jeszcze naprawdę wysoka stawka tego meczu, np. walka o mistrzostwo Polski - komentuje to osoba związana z klubem.

Źródło: odnośnik
13 listopada 2010, 16:24 / sobota
Czyli miałem racje. Nie ma szans żeby Lechia na Wiosne zagrała na PGA. Ja tam moge zaczekać jeszcze pół roku byle by żadnych bubli przy otwarciu nie było jak w Poznaniu czy w Ergo Arenie. Boje się tylko że ponieważ zostaniemy przy T29 ceny karnetów nieźle pójdą w górę na Wiosnę. Bo miejsc mało a dużo szlagierów do obejżenia.
14 listopada 2010, 16:39 / niedziela
Ze strony bieg2012.pl

W niedzielę, 14 listopada, uwolniono ze stalowych podpór konstrukcję poszycia PGE ARENA Gdańsk. Od godziny 14.51, po opuszczeniu siłowników w wieżach podporowych, ring wewnętrzny stalowych wręgów konstrukcji obniżył się o 30 centymetrów. Tym samym konstrukcja pracuje samodzielnie i stała się jedną z ciekawszych konstrukcji typu samonośnego w Polsce. Prace nad jej montażem trwały od kwietnia 2010 roku – w tym czasie na plac budowy przybywały elementy konstrukcji potężnych dźwigarów (każdy z 82 wręgów waży 66 ton), a ich montaż przebiegał dwuetapowo: najpierw pionowa część fasadowa, a potem pozioma część dachowa. Od momentu połączenia pierwszego kompletnego dźwigara, potężna sylwetka stadionu jest dostrzegalna z oddalonych punków Trójmiasta. Proces uwalniana konstrukcji trwał blisko 6 dni – rozpoczął się od usunięcia dolnego rzędu śrub ringu zewnętrznego. Następnie usunięto rząd górny (jak w przypadku rzędu dolnego przed rozpoczęciem cięcia trzeba było rozgrzać każdą śrubę), a następnie usunięto połączenia. Każdy poszczególny etap wieńczyły badania naprężeń i narada z udziałem projektantów, naukowców i inżynierów nadzoru, którzy na podstawie uzyskanych wyników badań wskazywali kolejność usuwania poszczególnych elementów. W niedługim czasie zewnętrzny ring podtrzymujący konstrukcję zniknie, tak jak ogromna instalacja wież podporowych wewnątrz stadionu.

Ta wspaniała konstrukcja, na której w najbliższych dniach pojawią się pierwsze poliwęglanowe panele w kolorach bursztynu, jest efektem współpracy wielu ludzi. Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się projektantom, nadzorowi projektowemu, naukowcom z Politechniki Gdańskiej, oraz inżynierom budowy ze strony Generalnego Wykonawcy i BIEG2012 . Ze względu na szczególnie trudny projekt oraz warunki w jakich projekt był realizowany (od mrozu po upał), na szczególne wyrazy uznania zasłużyli konstruktorzy poszycia PGE ARENA Gdańsk: operatorzy dźwigów, spawacze, malarze, alpiniści, montażyści rusztowań i wszyscy inni którzy brali udział w tej operacji.
Michał Kruszyński, BIEG2012

odnośnik
15 listopada 2010, 15:39 / poniedziałek
www.PociagDoNowegoPortu.pl mysle ze ciekawa inicjatywa ułatwi co niektórym dojazd na nowy obiekt
15 listopada 2010, 16:51 / poniedziałek
Mysle ze wystarczyloby zrobic dojazd do stadionu, wykorzystywany podczas imprez mecze, koncerty. W Brzeznie i Nowym Porcie skm juz chyba nie jest potrzebne zdecydowana wiekszosc mieszkancow ma blizej do tramwajow i autobusow, gdyby skm sie sprawdzalo to by nikt lini nie likwidowal, zbudowac mozna ale co pozniej ? Za dwa lata likwidowac bo linia nie rentowna? Bez sensu.
15 listopada 2010, 18:24 / poniedziałek
Wyobraź sobie jak będzie wyglądać dojazd samochodem do stadionu, jaki będzie tłok w tramwajach. Kolejka SKM mogłaby pomóc ten tłok jednak w dużym stopniu rozładować. Tym bardziej, że przecież perony są tuż przy stadionie, a wystarczyłoby je tylko odnowić i przywrócić do życia. Nikt im nie każe puszczać tam stałej linii, a tylko w dni kiedy na stadionie odbywałyby się jakieś imprezy, a wtedy tam ta kolejka będzie miała prawo bytu. Tym bardziej, że na nie, nie będzie chodziło do 11 tysięcy ludzi jak na T29 na niektóre mecze, a ze 3-4 razy więcej.
15 listopada 2010, 18:35 / poniedziałek
Zgadzam sie Simek w 100%, chyba niefortunnie napisałem sam "dojazd" chodzilo mi oczywiscie o dojazd skm tylko do stadionu i niepotrzebne ciagniecie lini dalej
15 listopada 2010, 21:03 / poniedziałek
Jeżeli chodzi o skm pod stadion to raczej nie wykonalne. Co najwyżej do przystanku wcześniej (to chyba kolonia ?) Gdyby kolejka miała jechać pod sam stadion to nie wyobrażam sobie parę tysięcy ludzi idących w jednym momencie na peron. Ludzie się zadepczą. Przystanek musi być gdzieś dalej żeby tłum miał możliwość się trochę rozrzedzić.
15 listopada 2010, 21:22 / poniedziałek
A czy jak ludzie wychodzą obecnie ze stadionu i idą na tramwaj to czekają, aż tłum się rozrzedzi, czy każdy idzie w tłumie? Jak dla mnie argument bez sensu, bo nikt nie będzie czekać, aż grupa się oddali aby ktoś inny miał luźniej w autobusie. Większości zależy aby jak najszybciej po meczu wydostać się ze stadionu do domu/pracy itp itd.

Dosłownie przy samej PGE Arenie jest peron i to jest duży plus, który należałoby wykorzystać, aby odkorować Gdańsk. Tylko, że z tego co mi wiadomo to nawet gdyby taki pomysł ktoś chciał zrealizować to niestety nie ma na to obecnie funduszy.

Obecnie na mecze przychodzi tak między 6 a 8 tysięcy ludzi i są problemy z wyjazdem. Czy to tramwajem, czy samochodem, a co dopiero będzie na Letnicy tak jak wcześniej pisałem na mecze będzie przychodzić 3-4 razy więcej ludzi? Marynarki Polskiej - korek, Uczniowska - korek, pół Nowego Portu - korek, Wyzwolenia - korek, Brzeźno - korek itd... Sam stadion powstaje, ale logistycznie to jednak ktoś dał ciała...
23 listopada 2010, 11:53 / wtorek
odnośnik

Na dwie zmiany tez da rade
23 listopada 2010, 18:28 / wtorek
Nowa fotka z lotu ptaka.

odnośnik
23 listopada 2010, 18:43 / wtorek
Simek: to jest logiczne i nie trzeba dawać ciała aby wiedzieć że tłum wychodzący ze stadionu robi korek i tak jest wszędzie.
23 listopada 2010, 20:38 / wtorek
Simek tylko pamiętaj że UL Trauguta jest Ulicą podporządkowaną w obydwie stronya Uczniowska w strone Przymorza i Zaspy to bedzie główna.W nowym Porcie w strone Gdańska główna 2-pasy i na końcu rozwidlenie na Gdańsk ,Wrzeszcz i Hallera więc szersze dłuższe i główne.Problemu z rozładowaniem nawet przy komplecie nie bedzie.Tak mi się wydaje.Oczywiście jeśli chodzi o auta.Natomiast komunikacja miejska tramwaje ,autobusy i sks to może być problem.
23 listopada 2010, 20:51 / wtorek
Przecież wszyscy naraz nie rzucą się do SKMki
Gdańsk to nie Afryka że się stratujemy.
część autami, część tramwajami czy autobusami
część zostanie i później wróci
o ile wogle będzie ten przystanek.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026