Gdańsk: wtorek, 13 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 30/77

24 listopada 2010, 15:46 / środa
24.11.2010
odnośnik
24 listopada 2010, 16:51 / środa
patrzcie na to- ankieta o nazwe ulicy przy ktorej stanie stadion :
odnośnik
ankieta zrobiona przez GW, a zdecydowanie prowadzi ulica... Redewki.
24 listopada 2010, 16:58 / środa
szkoda ze nie izraelicka
24 listopada 2010, 17:08 / środa
ankieta zmanipulowana jak ch...., 7 propozycji zwiazanych z Lechią i Redewka i stadionowa. To logiczne ze tyle propozycji jest po to by rozbic głosy Lechistów.

Proponuje ewentualnie głosowac na Biało-Zielonych

Nie nalezy lekcewazyc tego bo beda trąbic ze taka jest wola ludu!

TYLKO LECHIA!
24 listopada 2010, 17:23 / środa
Dziwicie się, że prowadzi taka a nie inna ulica? Przecież to jest na stronie GW... wyobrażacie sobie, żeby na ich stronie prowadziła, któraś z naszych propozycji?
24 listopada 2010, 17:35 / środa
Wydaje mi się, że ten facet z rady dzielnicy co wypalił z tą Radewką to stara się tym pomysłem pokazać, jak to działa na rzecz dzielnicy, choć tak naprawde to nawet jak tą nazwę nadzadzą to nic mieszkańcom od tego nie przybędzie. Założę się, że przeciętny mieszkaniec Letniewa nawet nie wiedział jak ten ściek się nazywał, bo kiedyś może i była to rzeczka, a raczej strumyk, jednak ostatnio poza dzikim śmietniskiem, budami bezdomnych i płynącą breją ro nic na tamtym terenie nie istniało.

I gdyby nie Lechia, a co za tym idzie Euro w Gdańsku (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że gdyby nie Lechia to Euro zamiast w Gdańsku byłoby np.: w Krakowie, czy na Górnym Śląsku. Dlatego mieszkańcy dzielnicy powinni być wdzięczni Lechii, że w końcu między innymi dzięki niej coś się w tej ich zapomnianej dzielnicy zaczęło dziać. Swoją drogą to uważam, że większości ludzi którzy tam żyją jest obojętne jak ta ulica się będzie nazywać, bo to ich najmniejszy problem i tylko pomysłodawca zdaje się chce na tym pomyśle zbić kapitał osobistych korzyści politycznych.

Abstrahując od tego wszystkiego to ja nie wiem czy niedługo będzie dla kogo co upamiętniać. Bo jak tak dalej pójdzie to całe te Letniewo wyburzą, albo samo się rozpadnie. Starzy wymrą, młodzi się wyprowadzą i nic poza stadionem i tymi zakładami wokół nic innego nie będzie. Dlatego miło by było gdyby jednak ulica przy stadione nosiła jakąś zwiazaną z klubem nazwę.
24 listopada 2010, 21:09 / środa
taka ciekawostka ;-)
nasz ulubieniec od czasu krzesełkowej bursztynowej zadymy Michał Kruszyński przestał pełnić funkcję rzecznika BIEG2012; aktualnie jest dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w Ergo Arena..heh
25 listopada 2010, 16:07 / czwartek
Generalny wykonawca PGE Arena Gdańsk (Konsorcjum Hydrobudowa – Alpine) rozpoczęło montaż poliwęglanu na poszyciu stadionu w Gdańsku. 25 listopada 2010 roku o godzinie 14.00 na poszyciu stadionu pojawiła się pierwsza bursztynowa płyta. Poliwęglan komorowy w różnych odcieniach bursztynu oraz kolorach neutralnych, przykryje powierzchnię ponad czterech hektarów. Płyty będą umieszczone w specjalnych, szczelnych panelach. Montaż charakterystycznego poszycia PGE ARENA Gdańsk jest ostatnim tak widowiskowym elementem budowy, zauważalnym dla każdego kto znajdzie się w okolicy stadionu.
Prace nad układaniem paneli rozpoczęły się w pobliżu tunelu dla kibiców przyjezdnych, można zatem śledzić ich przebieg dzięki naszej kamerce internetowej.
+kilka fotek odnośnik
25 listopada 2010, 16:27 / czwartek
On chyba ciągnie dwie sroki za ogon tam jest dyrektorem, a tu rzecznikiem.
25 listopada 2010, 16:52 / czwartek
Patrząc na sposób mocowania poliwęglanu montaż będzie odbywać się bardzo szybko.
25 listopada 2010, 16:56 / czwartek
A propos wpisu Sew-a: ja się zastanawiam kiedy któraś ze służb ścigania zrobi porządek z towarzystwem wzajemnej adoracji w miejskich spółkach...
25 listopada 2010, 18:31 / czwartek
Redewka zamiast krwi do mózgu mu płynie.. dobra akcja sabotażowa, a gw medal za działania na froncie.
25 listopada 2010, 19:09 / czwartek
na trojmiasto.pl sa pierwsze zdjecia z montażu pierwszych płyt pokrywajacych stadion w kolorze bursztynu odnośnik
29 listopada 2010, 20:56 / poniedziałek
www.pgearena.gdansk.pl

dla tych co nie widzieli jeszcze nowego portalu.
Ciekawostką jest wirtualny spacer po stadionie dla fejscbukowiczów.
30 listopada 2010, 08:44 / wtorek
Kibice mogą już zamawiać nowoczesną kartę kibica, która za kilka miesięcy stanie się przepustką na mecze Lechii na PGE Arena Gdańsk. Karta pełnić będzie równocześnie funkcje identyfikacyjne i płatnicze. W zależności od wyboru posłuży nam jako karnet bądź bilet na mecze. Za jej pomocą będziemy mogli oglądać spotkania Ekstraklasy na wszystkich obiektach w Polsce.

- To nowe narzędzie, które będzie przechowywać dane o nas samych, pozwoli nam również dokonać bezstykowych płatności – tłumaczy rzecznik klubu Błażej Słowikowski. – to ostatnie nie jest bez znaczenia jeżeli chodzi o szybkość transakcji. Jest ważne na przykład wtedy kiedy w przerwie meczu chcemy zakupić napój lub jedzenie. Każda sekunda staje się wtedy ważna, a transakcje za pomocą karty pay pass trwają właśnie sekundę.

Wyrobienie karty niesie za sobą jednorazowy koszt 25 zł, przy czym w okresie promocyjnym karta będzie początkowo zasilona sumą 10 zł. Pieniądze znajdujące się na karcie będzie można wydawać w dowolnym punkcie handlowym honorującym karty płatnicze, nie tylko na stadionie. Ich miesięczne użytkowanie nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Karta nie będzie również przypisana do jakiegokolwiek konta w banku. Partnerzy akcji – firmy MasterCard i Estis zapowiadają wiele atrakcyjnych nagród dla osób, które zdecydują się na wyrobienie Karty Kibica Lechii Gdańsk.

odnośnik
30 listopada 2010, 08:49 / wtorek
taaaak i jeszcze pewnie Sprint będzie to wdrażał .... o zgrozo :D ile kradzieży będzie .... system drogi i niedoskonały .... ale co tam .... bierzmy wszystko !
30 listopada 2010, 22:38 / wtorek
Siema!
Eee chopy a orientujeta się jak to jest z wyrobieniem tej karty dla obcokrajowca? Pisałem do nich na adres kartakibica@lechia.pl ale coś nie odpisuja. Dzięki za ewentualna pomoc.

Z biało zielonymi pozdrowieniami
1 grudnia 2010, 05:37 / środa
Jutro będę dzwonił w sprawie karty dla emigranta do klubu to napiszę co i jak w wątku o karcie.Niby trzeba podpisać osobiście na miejscu,ale może wystarczy wypełnić wniosek podpisać,dodać kopię paszportu,zrobić zdjęcie w formacie cyfrowym i wysłać listem do rodziny lub faksem do klubu.Na upartego nie powinni robić problemu,no ale zobaczy się co powiedzą.Pozdrawiam
1 grudnia 2010, 10:08 / środa
Rebex , jest jasno napisane , że trzeba osobiście , ale mam nadzieję że Ci się uda !

LG!
1 grudnia 2010, 12:49 / środa
Witam.Właśnie rozmawiałem z panią Asią od kart i sprawa wygląda tak,że jeszcze nie wiedzą czy będzie można wyrobić z poza granic Polski.Sympatyczna pani obiecała,że do jutra się dowie co i jak.Jestem umówiony na telefon więc jak będę cokolwiek wiedział to dam znać.Dla zainteresowanych tel. +48 58 346-10-90 pytać o panią Asię.Pozdrawiam.
1 grudnia 2010, 14:19 / środa
Siema!
Robex dzięki za udostp. Inf.:) własnie dzwonilem i rozmawiałem z p. Asia. Tak wiec wiem ze na pewno trzeba się zgłosić osobiście by wyrobić kartę , a jeśli chodzi o obcokrajowców to tez nie ma problemu. Musza posiadać paszport lub ID
1 grudnia 2010, 16:57 / środa
Panowie mam pytanie co do tej karty kibica, a mianowicie jeśli kupujemy karnet to dostajemy taką kartę czy po prostu karnet ?
1 grudnia 2010, 21:21 / środa
Czym jest Karta Kibica Lechii Gdańsk?

Kawałkiem plastiku, spełniającym jednocześnie dwie funkcje – płatniczą oraz identyfikacyjną. Ta druga funkcja zapewnia identyfikację kibica (imię, nazwisko, numer PESEL oraz aktualny wizerunek twarzy), zgodnie z wymogami ustawy z 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. 2009, nr 62, poz. 504).
Karta Kibica będzie spełniać także funkcję karnetu i biletu.
2 grudnia 2010, 15:54 / czwartek
Tak wiem czytałem to chciałem sie tylko upewnić ;) Czyli jeśli chcę karnet na rundę wiosenna to muszę wyrobić tą karte. Dobrze to rozumiem ? ;p
2 grudnia 2010, 19:53 / czwartek
graaf: tutaj oficjalne info -> odnośnik warto przeczytać

karta ta to "Przepustka na nowy stadion" nigdzie nie jest napisane o tym że karta będzie obowiązywała już w rundzie wiosennej.

kart jest dużo do wydania, sam proces trochę zabiera czasu więc Lechia roztropnie rozpoczęła wydawanie 7 miesięcy przed startem nowego sezonu.
2 grudnia 2010, 20:19 / czwartek
skoro ma też spełniać funkcje karty płatniczej a nie będzie przypisywana do żadnego banku to co...? to na jakiej zasadzie to będzie funkcjonować?
2 grudnia 2010, 20:22 / czwartek
datt z tego co ja wyczytalem to znaczy ze klient pewnie sam sobie przypisze bank w jakim ma nr konta. chodzi pewnie o to, ze przy zakupie karty e jest wymagane zalozenie nowego konta.

tak mi sie bynajmniej wydaje, lub chodzi o to ze bedzie to co w np w parlamencie zasilasz kwota i placisz tym na stadionie.
2 grudnia 2010, 20:36 / czwartek
nikt nie musi niczego przypisywać. Dostaniesz kartę oraz numer rachunku na który możesz jeśli chcesz zasilić kartę, możesz to zrobić z poczty więc nie musisz mieć żadnego rachunku.
2 grudnia 2010, 20:38 / czwartek
A to nie jest na takiej zasadzie jak np w Parlamencie? Że kartę się doładowuje w kasie na wejściu i potem można płacić za pomocą tej karty na barze itp? Dobrze myśle?
2 grudnia 2010, 20:48 / czwartek
dobrze myślisz, a nawet bardzo dobrze :) - zasada jest taka sama
2 grudnia 2010, 21:09 / czwartek
ale będzie możliwość przypisania karty do konta? bo jeżeli nie, to to będzie nonsens. taka karta z założenia powinna ułatwiać a nie utrudniać i powinna służyć zarówno do płacenia w barze, do bankomatu, w sklepie jak róznie jako karnet, i wiele innych rzeczy.
2 grudnia 2010, 21:32 / czwartek
jeśli miałaby być przypisana do konta to byłby to tym większy non sens, bo od tego masz karte debetową/kredytową...

Przy tej karcie nie trzeba wpisywać PINu i płatność jest na zasadzie przyłożenia do czytnika, a nikt poza Tobą tej karty użyć nie może bo to kasjer te karte przykłada, a na karcie jest Twoje zdjęcie, także widać kto z niej korzysta. Dlatego te karte się doładowuje osobno, żeby nie trzeba było marnować czasu na wpisywanie PINu a inni za Tobą w kolejce nie wkurwiali się, że muszą czekać, bo ktoś płaci kartą...
2 grudnia 2010, 22:11 / czwartek
Simek, PIN trzeba wpisac przy kwotach powyżej 50zł.
Ale racje masz, ze nie ma Ona powiazania z kontem bankowym.
2 grudnia 2010, 22:27 / czwartek
powinna działać tak jak zwykła karta do bankomatu. i niech nikt nie mówi mi, że chodzenie gdzieś i doładowywanie zabiera mniej czasu i jest mniej kłopotliwe niż wpisanie pinu. albo można żądać pinu np. od 20zł w góre. jakieś stanie w kolejkach i doładowywanie? no bez jaj...
2 grudnia 2010, 22:54 / czwartek
ale nie znaczy, że przypisanie karty do posiadanego rachunku byłoby złym rozwiązaniem, byłoby dobrym dla kibiców - złym dla WBK

gdybym mógł przypisać kartę do swojego rachunku nie płaciłbym prowizji za przelewy w celu zasilenia karty
2 grudnia 2010, 22:59 / czwartek
Tylko, że doładowania nie musisz robić w dzień meczu a każdy inny dzień, a płatność zwykłą kartą bankomatową to jest opóźnianie kolejki, co przy tak dużej ilości kibiców może mieć kluczowe znaczenie przy stoiskach dla fanów. Przecież łączenie się terminalu płatniczego z bankiem nie trwa sekunde, a płatność takim plastikiem, który nam oferują to kwestia przyłożenia karty, dziękuje i zapraszam ponownie i następny proszę. Tu chodzi przede wszystkim aby było szybko i sprawnie i żeby nikt nie jęczał, że stoi godzinę w kolejce, czy też, żeby nie było żalów, że ktoś Cie opierdolił jak w Poznaniu, gdzie ludzi skubano nie raz i na kilkadziesiąt złotych...

Jak na moje to jest to spora wygoda, kwestia tylko ponownego podawania danych...
3 grudnia 2010, 05:16 / piątek
Szkoda tylko,że emigranci nie mogą wyrobić karty kibica za pośrednictwem rodziny lub faksem,albo e-mailem.Wyrobienie karty trwa okolo 3-4 tyg.,więc jeżeli ktoś przyleci np. na 2 tygodnie to meczu nie zobaczy bo nie zdąży wyrobić karty.Mam cichą nadzieję,że jak to z czymś nowym na początku trzymają się sztywnych zasad a z czasem może poluzują.Pozdrowienia z emigracji.
3 grudnia 2010, 11:01 / piątek
rozmawiałem wczoraj ze Słowikiem po spotkaniu z Kucharemodnośnie wyrabiania kart dla emigracji. powiedział mi, że znają problem bo dostali kupe mejli w tej kwestii i że myślą nad jakimś systemowym rozwiązaniem tego problemu... niedługo ma się pokazać na głównej cos w stylu pytań i odpowiedzi do karty....

TYLKO LECHIA !!
3 grudnia 2010, 17:01 / piątek
skoro wchodzą z kartą i chcą wszystko robić coraz bardziej profesjonalnie to nieuniknione będą dwie rzeczy: profesjonalna strona internetowa a raczej serwis z codzienną porcją informacji, wywiadów itd, i sklep z ubraniami i gadżetami! ja tak ost. patrzyłem na sklepik bvb, jakie ceny, jakość i ilość. wszystko w miare tanie (a dla szkopów to już wogóle), rzeczy dużo, wszystko fajne i nowoczesne wzory i rodzaje. mam nadzieje, że u nas pójdą w tym kierunku. bo zwykła bluza (szachownica) za 160zł albo budzik za 70zł - no kurwa mać. wchodzisz w zakładke promocje a tam dieta 5-cio dniowa (mowa oczywiście o lechia.pl). to tylko moje zdanie.
3 grudnia 2010, 17:34 / piątek
Sorry, że tu, ale nie ma PW.

Robex: masz jakiś namiar na siebie który mógłbyś tu przekazać?
3 grudnia 2010, 18:21 / piątek
Przecież można przez pełnomocnika. pocztą wysłać pełnomocnictwo komuś tutaj i ten ktoś wyrobi.
odnośnik
3 grudnia 2010, 20:38 / piątek
Simek: oczywiście mam na myśli kartę zbliżeniową przypisaną do mojego konta, wówczas nie musiałbym robić przelewów a moje Pekao bierze prowizje

Pinochet: nie siej dezinformacji, jak klub zmieni jakoś zasady może się da, obecnie problem rozbija się o zrobienie zdjęcia, a ten wniosek wypełnia się na miejscu w 30 sekund, a przynieść i tak go musisz osobiście :)
3 grudnia 2010, 21:36 / piątek
Pinochet, a zdjęcie?
4 grudnia 2010, 01:14 / sobota
z WP.pl
odnośnik

"W ostatnich dniach przedstawiciele Lechii Gdańsk wizytowali stadion niemieckiego klubu Hamburger SV. To element przygotowań do przenosin na nowy obiekt PGE Arena Gdańsk - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

Pracownicy Lechii, którzy w przyszłości będą odpowiedzialni za zarządzanie nowym stadionem oraz organizację imprez uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w biurach HSV i we wszystkich elementach, które są związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem meczu 14. kolejki Bundesligi Hamburger SV - VfB Stuttgart.

- Po wnikliwej analizie obiekt w Hamburgu wytypowaliśmy jako najbardziej zbliżony do gdańskiego. Podczas kilkudniowego pobytu mieliśmy okazję poznać sposób przeprowadzenia imprezy. Dowiedzieliśmy się sporo o funkcjonowaniu Imtech Areny w dzień meczowy, a także w czasie kiedy nie odbywają się większe wydarzenia - mówi Tomasz Motyka, kierownik ds. organizacyjnych w Lechii w rozmowie z serwisem Lechia.pl.

Działacze z Hamburga przez kilka lat pracy dostosowali i zmodernizowali stadion do oczekiwań i preferencji kibiców.

- Pozyskaliśmy wiedzę zarówno o działaniach strategicznych i długoterminowych, jak również o wielu drobnych elementach jakie w połączeniu wydatnie wpływają na sprawność przebiegu meczu piłkarskiego – dodaje Motyka.

Wyjazd zorganizowała firma Sportfive, która wspiera marketing Lechii i współpracuje z wieloma klubami europejskimi. Jest też strategicznym partnerem HSV Hamburg w zakresie marketingu sportowego i zarządzania strefą VIP na obiekcie.

Pierwszy mecz na nowym stadionie w Gdańsku kibice będą mogli zobaczyć latem 2011 roku."
4 grudnia 2010, 14:42 / sobota
No tak, zapomniałem o zdjęciu : )
myślę że podadzą charakterystykę zdjęcia i można będzie je przesłać
bo innego pomysłu nie widzę na horyzoncie

"Socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju."
4 grudnia 2010, 17:47 / sobota
Słuchajcie w jedności siła,jeżeli my emigranci będziemy naciskać to w końcu bedą musieli poluzowac zasady wyrobienia karty.Pozdro.

PS.Stara Szkoła pisz do mnie na robex1976@gmail.com.
7 grudnia 2010, 02:11 / wtorek
Pinochet
4 grudnia 2010, 14:42 / sobota
No tak, zapomniałem o zdjęciu : )

odnośnik
7 grudnia 2010, 09:21 / wtorek
Jemu raczej chodziło o zdjęcie do wniosku :).Co nie zmienia faktu że panorama ładna.

Teraz te mrozy trochę ustały więc mam nadzieję że robota będzie dobrze szła.A już z tymi kolorami bursztynu prezentuję się super :)
9 grudnia 2010, 15:03 / czwartek
odnośnik
Czy mi się wydaje czy termin miał upłynąć 12 stycznia? Bo w artykule znajduje się coś takiego:
"Przedstawiciele BIEG-u są spokojni o dotrzymanie zapowiadanych terminów oddania gotowego stadionu. Jak przekonują, są przygotowani na każdą okoliczność.

- Zakładamy, że nawet, jeśli w trakcie budowy harmonogram prac uległby jakimś korektom, to obiekt będzie gotowy do 12 kwietnia – zapowiada prezes Ryszard Trykosko."

Stan na dziś odnośnik
9 grudnia 2010, 16:42 / czwartek
fotki 09.12.2010
odnośnik

termin zakończenia budowy wg umowy z wykonawcą to 20.01.2011 (zresztą dalej funkcjonuje taki harmonogram na stronie BIEG-u..)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.393