Gdańsk: piątek, 23 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 34/77

20 lutego 2011, 23:25 / niedziela
przemyślałem to... ta witryna gejowska, to ściema jest... olać to...
21 lutego 2011, 13:09 / poniedziałek
dopóki pedalstwo z tym afiszowaniem się nie skończy to z nimi skończą. proste jak drut.
21 lutego 2011, 14:32 / poniedziałek
W sumie szkoda, że ta trybuna nie powstanie. Wtedy od razu z sektora możnaby ich załadować do pociągu i wywieźć tam, gdzie mogliby dopingować Unię Oświęcim. ;)
21 lutego 2011, 15:05 / poniedziałek
misiek77 plytkie to bylo, a juz niedlugo w gw cos ciekawego przeczytamy :(
21 lutego 2011, 15:15 / poniedziałek
DOMAIN NAME: teczowatrybuna2012.pl
registrant type: organization
nameservers: dns.home.pl. [62.129.252.30]
dns3.home.pl. [81.210.44.122]
dns2.home.pl. [213.25.47.166]
created: 2010.09.21 08:32:16
last modified: 2010.09.24 01:15:18

no option

REGISTRAR:
Home.pl sp.j.
pl. Rodla 9
70-419 Szczecin
Polska/Poland
+48.914325555
+48.801445555
info@home.pl

Data rejestracji 21 września 2010 na domenie home.pl, czyli całkowicie anonimowo.

Jak dla mnie typowa akcja na zrobienie zadymy i pokazanie kiboli w złym świetle, aby GW mogła o czymś pisać. Nie zdziwię się jak opublikują kilka cytatów z forum.

Buziek napisał:
"Swoją drogą to dobra inicjatywa by zboczeńców izolować od reszty społeczeństwa. Mają moje pełne poparcie, pójdę nawet kilka kroków dalej i podeślę im więcej podobnych pomysłów. Autobus "nur for pervertieren", wagony w pociągu, wydzielone seanse w kinach, spektakle w teatrach no i rzecz jasna restauracje."

100 % poparcia !
21 lutego 2011, 15:17 / poniedziałek
w GWnie jak mantrę powtarzają starą śpiewkę o (o zgrozo!) antysemityzmie ciemnych mas (kibole to rzecz jasna najczarniejsza czerń), nad którymi kontrolę powinna sprawować polskojęzyczna elyta i cywilizowane instytucje międzynarodowe (ewentualnie zaprzyjaźnione mocarstwa) a i nie zapominają o potrzebie rekompensat dla naszych "starszych braci w wierze" z przedsiębiorstwa holokaust - czyli 65 mld dolców za majątki (na dobry początek rzecz jasna)...jak powiedział prof. Wolniewicz: "Żydzi to poważny naród, który w Polakach znalazł sobie frajerów"...
22 lutego 2011, 08:51 / wtorek
"Projektant nie uwzględnił faktu, że deszcz czasem nie pada pionowo, ale zacina " :-))

odnośnik

Mysle ze co by sie nie dzialo to Poznanskiej Bubel Areny chyba nikt w Polsce juz nie pobije
22 lutego 2011, 10:20 / wtorek
Heheh co za frajernia ; ) A ponoc jeszcze CBA dzis do nich wpadlo.
22 lutego 2011, 10:42 / wtorek
Normalny komentarz w artykule na lechia.net:

odnośnik

Warto przeczytać!
22 lutego 2011, 12:42 / wtorek
trochę nie w temacie,
ale wracajac do "teczowych" jak na swoim sektorze beda krzyczec jeb.ć śledzi jeb.ć
to bedzie przejaw miłości czy nienawiści ? ;-)
22 lutego 2011, 12:58 / wtorek
Zoofilii...
22 lutego 2011, 19:30 / wtorek
hłe hłe
22 lutego 2011, 19:37 / wtorek
haha :D
24 lutego 2011, 14:16 / czwartek
fotki 23.02.2011
odnośnik
25 lutego 2011, 00:01 / piątek
Tak do pomysłu pedałów o tej swojej trybunie. Znalazłem ciekawy tekśćk. Zabawnych kilka zdań...
odnośnik
28 lutego 2011, 19:00 / poniedziałek
28 lutego 2011, 20:00 / poniedziałek
:)

tak czy siak najpiękniejszy stadion na świecie

po T29 oczywiście ;)
2 marca 2011, 09:53 / środa
nie dość że najpiękniejszy to jeszcze ktoś go nam podpierdzielił!

odnośnik
2 marca 2011, 12:48 / środa
artykuł z twojagazeta.pl/letnica
odnośnik

(...)
30 kwietnia? Nic pewnego
Istnieją jednak obawy, że budowniczowie nie zejdą z placu budowy nawet przed ustaloną we wspomnianym aneksie datą 30 kwietnia. Do tego momentu pozostały już niecałe dwa miesiące, a obecny stan wykończenia stadionu nie wskazuje na to, by w tym czasie dało się ostatecznie zakończyć prace. Zwłaszcza że jeszcze pierwsze dni marca były całkiem mroźne, co wcale nie ułatwia zadania.
– To będzie wyścig z czasem – przyznaje rzecznik BIEG 2012 Michał Fijałkowski.
Czy zatem miasto będzie musiało rozważać podpisanie z Hydrobudową kolejnego aneksu? Oby jednak nie.
..................
patrząc na aktualne fotki oraz widok z kamerki termin jest nierealny;
a rzecznik niech sobie sam urządza wyścigi; wiadomo jak może się skończyć szybkie tempo budowy w tak kluczowym momencie.;. heh
szczególnie jeśli chodzi o szczelność dachu - oby nie było takiego sitka jak na amica arena
2 marca 2011, 23:57 / środa
termin 30 kwietnia był nierealny w styczniu, mnie interesuje termin 9 czerwca
3 marca 2011, 17:30 / czwartek
zdjęcie lotnicze stadionu w Letnicy z 13.02.2011 odnośnik
5 marca 2011, 09:44 / sobota
8 marca 2011, 13:23 / wtorek
Orientuje się ktoś, czy jakaś ekipa kanału Discovery odwiedzała stadion podczas budowy?
8 marca 2011, 16:00 / wtorek
okazuje się że termin 9 czerwca jest zagrożony

pozdrowienia dla wszystkich którzy gardłowali za budową zgodną z harmonogramem
8 marca 2011, 16:13 / wtorek
Powiem szczerze , ze mnie to za bardzo nie martwi, lepiej niech zrobią porzadnie a miesiac poźniej niż na samym koncu spierdolą bo termin goni.
Poza tym jest jeszcze jeden niuans - meczem otwarcia byłby mecz LECHIA - Juventus, a nie mecz "Testerzy Smudy" kontra "Nowy narybek do Reprezentacji Francji przywieziony z Polinezji Fr."

TYLKO LECHIA!
8 marca 2011, 16:36 / wtorek
Lepiej niech termin sie przedłuży, może wtedy mecz z Francja
uda sie przesunac na termin UEFA i obydwie reprezentacje
mialyby silniejsze sklady
8 marca 2011, 19:31 / wtorek
mowy o zmianie terminu meczu nie ma, więc na skład nie wpłynie
8 marca 2011, 21:04 / wtorek
Po dwóch dobrych felietonach
odnośnik
odnośnik ,
ten sam autor wziął na lupę temat stadionu. W pewnych kwestiach trzeba przyznać mu rację.

odnośnik
8 marca 2011, 21:11 / wtorek
Trzeba przyznać idiota wie że będzie dokładnie ile ludzi na otwarcie i po :) Geniusz.
8 marca 2011, 21:47 / wtorek
panie Mensky: wypowiedzi promocyjne zwykle oznacza się słowem reklama, a nie dobre felietony :)
8 marca 2011, 22:12 / wtorek
Trochę masz rację GEDANIA, że może za mocno "reklamuję", ale szczerze uważam, że to są dobre teksty. Poza tym pisze je mój znajomy, jeszcze z liceum i nie będę kłamał, że dobrze mu życzę, bo głupi nie jest.
8 marca 2011, 22:59 / wtorek
W tym tescie nie ma nic "dobrego".
Przyklad Ergo Areny prawie zupelnie nie trafiony gdyz sa teraz prawie na "zero" a jest to poczatek dzialalnosci.
Lechia nie gra o 6 miejsce, tylko o mistrzostwo a 6 miejsce to plan minimum i premie dla pilkarzy z "zamrażarki".
Co do ludzi na stadionie to wiadomo ze bedzie duzo jak beda sukcesy, teraz za krotko jestesmy w ekstraklasie zeby bylo 20tys i dopiero teraz jest pierwszy sezon gdzie jest o nas troche glosniej i mozemy marzyc o pierwszej trojce, jak bedziemy walczyc o mistrzostwo czy w LE to nie ma obaw o publike na PGE Arenie
9 marca 2011, 11:41 / środa
odnośnik

Robota wre na całego.
9 marca 2011, 13:45 / środa
Kilka faktów co do wielkości miasta i pojemności stadionu:
Gdańsk 456 000 mieszkańców - stadion 44 000
śledziowo 250 000 mieszkańców - stadion 15 000

Manchester 393 000 mieszkańców - stadion MU 76 000, MC 48 000
Liverpool 439 000 mieszkaców - stadion Liverpool 45 000, Everton 40 000

Każdy z nich jest raczej pełny na większości meczów - wystarczy dowiedzieć się co tych angoli ciągnie na mecze i przeszczepić na nasz grunt.
9 marca 2011, 13:55 / środa
Szaby,
mała poprawka. Greater Machester to 2,6 mln ludzi (wchodzi w to np. Salford, skąd pochodzi chyba najkonkretniejsza ekipa Red Army), aglomeracja Liverpool to 1,1 mln. Jednak potencjał "ciut" większy...
9 marca 2011, 14:08 / środa
w pomorskim jest 2,2 mln ludzi. trzeba uruchomic szybka kolej :)
9 marca 2011, 14:09 / środa
Ok zgadza się tyle tylko że w skład aglomeracji wchodzi między innymi Bolton i inne miasta które mają swoje kluby I, II ligowe i na nie tez pewnie chodzi po kilka czy kilkanaście tysięcy ludzi.
9 marca 2011, 14:26 / środa
Każdy z nas powinien dla dobra naszej Lechii zaprosić jedną albo dwie osoby na mecze wówczas 20-25 tyś to będzie norma na naszym Bursztynku.Tyle trzeba by było to opłacalne.Reszta 3-5 tyś przyjdzie jak będą dobrze grali.Dodatkowo 2-3 tyś na mecze ze śledziami i Braćmi oraz ległą i amika powinni też przyjść.Tak więc na ważniejsze mecze powinno zawitać u nas 30-35 tys a na derbach komplet oczywiście jak będą derby.
Ale będzie ciężko.Ja osobiście namawiam kumpla który sie troche obraził na piłkę on ma syna i może mi sie uda ich dwóch ściągnąć.Dodatkowo zaprosze mojego ojca 75lat który mi zaszczepił kiedyś Lechię w latach 80-tych.Ostatnio chodze już z synem któremu zaszczepiłem Lechię i napewno my bedziemy chodzić .Tak więc jak dobrze pójdzie ściągne na mecze może nawet 3 dodatkowe osoby.Razem będzie nas 5-osób 3-dodatkowe.
Róbcie to samo a bedzie 2/3 full
9 marca 2011, 14:33 / środa
Szaby, racja, jest Bolton, jest Wigan, Oldham i inne miasta mające kibiców i lokalne druzyny, nawet w na poziomie Premiership, Należy też pamiętać, że na Old Trafford rodowitych angoli przychodzi coraz mniej. Gros publiki stanowią turyści, ale też fan-cluby (spora ekipa np. Cockney Reds na MU). Tak samo na Man City i Liverpool.
Do tego w Wlk.Brytanii kibicem jest każdy i zupełnie inaczej należy rozpatrywać liczbę mieszkańców danej aglomeracji a liczbę potencjalnych kibiców. U nas kibice głodni piłki to może 20% ogólnej populacji a tam pewnie 50% albo i lepiej.
No i swoje musi zrobić też poziom, chociaż tutaj nasza Lechia naprawdę niewiele odstaje ;)))
9 marca 2011, 14:43 / środa
Cóż na Old Trafford z połowa pewnie przychodzi, żeby tylko zobaczyć Rooneya czy starego, poczciwego Giggs'a, a u nas to wątpię, żeby na nazwisko Buval czy Sazankov ludzie zabijali się po bilety. U nich jest zupełnie inna mentalność, tam kluby trzymają jednak wysoki poziom, nawet te, które nie zakwalifikują się do LM z miejsc gwarantowanych w lidze, nie mają problemu z awansem do LM z kwalifikacji, a my w Polsce czekamy na drużynę w LM już 14 rok od czasu Widzewa...
9 marca 2011, 15:06 / środa
Ja bym polecał nie patrzeć na Manchestery, Liverpoole i inne popcorny, tylko skupić się na tym by na Lechii było tak, jak na St. James Park.

Newcastle nigdy nie będzie na takim poziomie piłkarskim jak "wielkie kluby" z Premiership. Za to żaden z tych "wielkich" nigdy nie zbliży się do NU poziomem fanatyzmu swoich fanów.

Konkrety? Proszę bardzo:

Arsenal - 51,561
Aston Villa - 43,546
Blackburn - 41,053
Blackpool - 49,597
Bolton - 48,062
Chelsea - 46,469
Everton - 50,128
Fulham - 44,686
Liverpool - 50,137
Manchester City - 51,635
Stoke City - 41,915
mackems (Sunderland) [derby] - 51,988
Tottenham - 51,010
West Ham - 42,387
Wigan Athletic - 44,415

Wszystkie dane z początku meczów (kick-off). Nadmienić należy, że gruba większość to karnety. Co do ludności: samo miasto poniżej 300 tysięcy, jako metropolia powyżej 800 tysięcy.

Dane mi było być na kilku meczach na St. James park (w tym na derbach) i właśnie takiej atmosfery życzyłbym sobie na Lechii... nie pierdząco-piknikowych turbano-azjatów z MU czy innych "firm". Specyfiką meczy Newcastle jest to, ze tak samo łatwo zobaczyć tam gardłującego nastolatka czy faceta w kwiecie wieku co śpiewającego wszystkie piosenki dziadka po 60-ce lub nawet jego (dziadka) żonę.

I właśnie tego podejścia do kwestii kibicowania im zazdroszczę...
9 marca 2011, 15:13 / środa
A ja tam się o frekfencje nie martwię
na 100 % w pierwszej rundzie rozgrywanej na bursztynku bedzie minimum 25 koła luda problem polega na tym co dalej żeby utrzymać ten poziom na kolejne rundy (sezony)
I to jest zadanie dla spółki Lechia operator
czy wprowadzą jakiś sensowny program lojalnościowy nie to co jest w tej chwili bo to jakieś nieporozumienie
bo wydaje mi sie że lepiej jak przyjdzie 20 000 widzów którzy bedą mieli jakąś sensowną zniżke za karnety nie 3,5,7 % a 10,20,40% i do tego dojdzie 10 000 pikników słono płacacych za bilety to by było git jak dlamnie a sie rozmarzyłem przecież to jest polska tu sie zdziera jak najwięcej jak najmiejszym kosztem a przyszłośc? cóż jakoś to bedzie :P
9 marca 2011, 15:43 / środa
Ok Manchester i Liverpool podałem jako przykłady miast o zbliżonej ilości mieszkańców do Gdańska a jednocześnie posiadające po dwa kluby i duże stadiony, słusznie mówicie że są mniejsze kluby które przyciągają podobną ilość kibiców. Chodzi o to że u nas wiadomo że tych co chodzą i będą chodzić na 100% na wszystkie mecze jest góra 10 000 pytanie co zrobić żeby było 30 000 a najlepiej 44 000 - metoda na kumpla, brata, tatę wydaje się być mało poważna, liczyć że poziom ekstraklasy wzrośnie na tyle że każdy będzie chciał zobaczyć widowisko Lechii np z GKS Bełchatów czy Polonią Bytom też chyba nie ma co liczyć, gwiazdy ligi nawet wśród tzw wielkich też są żałosne - porównując np z Azerami którzy ściągają Rivaldo itp. Jedyna szansa to ewentualne puchary i to też faza grupowa bo chętnych zobaczyć Gruzinów, Kazachów czy Islandczyków w akcji tez może być nie wielu.
Niestety na dzień dzisiejszy nikt nie wie jaka jest strategia na zapełnienie stadionu, na pocieszenie można posłużyć się statystyką - wystarczy że co 10 Gdańszczanin będzie chodził na mecze i mamy komplet.
9 marca 2011, 15:59 / środa
Witam mam takie pytanko w jaki sposób budowniczowie naszej areny beda łatac te dziury w poszyciu dachu i dlaczego nie załorzyli w tych miejscach poliweglanu odrazu jak jeszcze stało rusztowanie ...

Prosze bez napinki i o konkretne odpowiedzi

Biało-zielone pozdrowienia...

odnośnik
9 marca 2011, 16:08 / środa
Dziury zostały tam z powodu takiego, żeby nie była to powierzchnia jednolita, bo w razie wiatru ten poliwęglan mógłby po prostu wylecieć. Wraz z zamknięciem większej części elewacji stadionu wiatr w wewnętrznej części zostanie praktycznie wyeliminowany co spowoduje, że takie zagrożenie minie bezpowrotnie. Potocznie nazywa się to "efektem" żagla".

Co do montażu to wygląda to tak jakby mieli to od wewnątrz montować, chociaż widziałem gdzieś również montowanie takiego poliwęglanu z zewnątrz przez ekipę do prac na wysokościach.
9 marca 2011, 17:46 / środa
@Simek to nie jest "efekt żagla" ktoś na forum skyscrapercity rzucił to hasło i teraz wszyscy tam pisali o tym W tych miejscach po prostu będą zamontowane rynny.
Ktoś to dobrze opisał tutaj odnośnik wpis nr.14710

a tu macie fotki z dachu odnośnik Więc teraz wszystko chyba jasne :)
Pozdrawiam
9 marca 2011, 18:01 / środa
Zasugerowałem się właśnie tym co tam pisali, a że było wielokrotnie to tam powtarzane w 1/4 wątku prawie to po prostu sądziłem, że tak jest ;) a ten wpis mi jakoś umknął ;) Ta rynna będzie jakoś wmontowana w ten panel poliwęglanowy czy jak to będzie wyglądać?
9 marca 2011, 18:17 / środa
Wcześniej na całej długości pionowej części dachu był taki pasek gdzie nie były zamontowane poliwęglany a teraz po prawej stronie tej części stadionu co widzimy na kamerce już zamontowali i widać taką grubszą linie i pewnie to to jest ta rynna. A jak to będzie wyglądać na tych kwadratowych dziurach to nie wiem musimy poczekać.
9 marca 2011, 18:23 / środa
Mhm, rozumiem. Mam nadzieje, że nie będzie się to rzucać w oczy, bo ta gruba linia na tym podłużnym elemencie jednak jest dość widoczna w dzień.

Co do dyskusji na ssc na temat 30 kwietnia jako końca budowy to wypada przypomnieć, że żyjemy w Polsce, a tutaj nikt się terminów budowy nie trzyma (vide stadion Wisły).
9 marca 2011, 18:30 / środa
Za tydzień mają już przygotowywać płytę boiska do położenia murawy i montować krzesełka. Ja obstawiam że jak ma być opóźnienie to maks 2 tygodnie
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030