Gdańsk: sobota, 31 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 36/77

22 marca 2011, 14:50 / wtorek
Chodzi o posianie wytrzymalszych(ale i droższych) mieszanek traw w okolicach pola karnego, a także wymagających mniejszego nasłonecznienia przy liniach bocznych. Chociaż rzecz jasna mogę się mylić
22 marca 2011, 15:24 / wtorek
FCLG, ale oświetlenie można zastąpić lampami i jeśli mowa o wytrzymałości trawy to raczej z oświetleniem nie ma to za wiele wspólnego. Co do Santiago Bernabeu to znajdziesz w Hiszpanii wiele stadionów gdzie trawa jest powycierana, wydeptana z dziurami, a klimat przeciez ten sam. Bo to właśnie wynika z odpowiedniej konserwacji i jak widać odpowiedniego doboru mieszanek, choc klimat na pewno także pomaga. Nie jestem specjalistą, ale raczej o to właśnie chodzi (z tymi mieszankami), aby w odpowiednich sektorach boiska trawa mogła znieść więcej, bo o co innego by mogło?

Zresztą mniejsza z tym, jestem na 99% przekonany, że takiej padaki z murawą jak w POZnaniu* to u nas nie będzie. Myślę, że wyciągnieto u nas wnioski z tego dziadostwa jakie tam odstawili.

*Nam juz rośnie trawa
22 marca 2011, 15:31 / wtorek
W Poznaniu zjeba.i na maksa w tej chwili zostało im juz albo zainwestowac kilka milionow w sztuczne doswietlanie albo podpisza dlugoterminowa umowe na wymiany murawy, zadaszenie powoduje ze slonice dociera do max 30% powierzchni.
Powinni przeniesc mecze do Krakowa, nie mozna takiej fuszery nagradzac !!!
22 marca 2011, 18:26 / wtorek
przecież wystarczy w Poznaniu wymienić murawę parę tygodni przed euro i parę meczy wytrzyma
22 marca 2011, 23:19 / wtorek
Co do Bernabeu... boisko używane jest tylko i wyłącznie w czasie meczów... Real trenuje na co dzień na innej murawie, a w dni powszednie boisko jest ogrodzone linkami i wejście mają tylko uprawnione osoby (konserwujące murawę). Przy linkach normalnie stoją ochroniarki.

Rodzaj nawierzchni tez ma znaczenie. W Sevilli na przykład (która jest jednym z najgorętszych miast hiszpańskich) jest połozona całkowicie inna "trawa" niż w Madrycie czy Barcelonie.
23 marca 2011, 00:00 / środa
Ostatnio ogladalem mecz Bundesligi Freiburg - Bayern i nawet na Freiburgu murawa jest (moim zdaniem) na wysokim poziomie a wiadomo, ze w Niemczech panuje praktycznie taki sam klimat jak u nas w kraju wiec tutaj nie chodzi tylko o klimat. Tak samo jest tez na Ajaxie. Tam murawa jest znakomita i licze, ze w Gdansku wreszcie bedziemy mieli murawe na miare Europy bo te murawy co sa w Polsce na ta chwile to lepiej nie komentowac a zwlaszcza w tym know-how POZnaniu*.
23 marca 2011, 02:40 / środa
kolego "Lechista_UK "
akurat z Ajaxem to nie trafiłeś bo też mają bardzo duże problemy z murawą ,czasami wymieniali po 4 razy w roku(tylko ich stać i wymieniają jak stan murawy ma 70% zużycia dlatego tak nie rzuca się w oczy że mają problem z murawą a od niedawna zaczeli też ją naświetlać jak np na Arsenalu).

Mam nadzieje że u nas nie będzie problemu i starczy naturalnego światła dla rozwoju trawki

- inaczej bardziej opłacalny jest zakup naświetlaczy(mimo że są 3-4 krotnie droższe od nowej murawy cena murawy to około 300 tys a naświetlenia dobrej klasy to koszt rzędu 1-1,3Mln. ALE sprzęt taki starcza na około 10 lat co równa się 30 murawom.Oczywiście dochodzi jeszcze sprawa obsługi w/w maszyn co podnosi specjalizację ludzi obsługujących murawę(co pewnie też podniesie ich cenę) ale do tradycyjnych metod też są potrzebni ludzie do utrzymania stanu murawy więc to nie byłby wielki koszt.To tak w skrócie o murawie na stadionach gdzie brak dobrego światła dla roślin.

Ale mam nadzieje że u nas nie będzie potrzeby korzystania z w/w metod i tylko naturalne starcie od piłkarzy będzie powodować jej wymianę.
23 marca 2011, 06:06 / środa
Zielony , to prawie tyle zachodu jak przy hodowli dobrego zioła ;)
23 marca 2011, 08:08 / środa
Znalazłem w necie parę zdjęć, tak dla ciekawostki:

Santiago Bernabeu:
styrana murawa w polach karnych: odnośnik

po wymianie: odnośnik

a i oni naświetlają, mimo lepszego klimatu i mniejszego zadaszenia trybun (głowa wycięta celowo): odnośnik
23 marca 2011, 09:44 / środa
Obecnie 4 razy tylko jest wymieniana murawa na A-Arena w Amsterdamie? Oglądałem jakiś czas temu program na Discovery właśnie o stadionie Ajaxu i został poruszony temat murawy, gdzie lamentowali właśnie na jej temat i powiedzieli wtedy, że murawę wymieniają średnio 9 razy do roku. Dlatego bardzo mnie śmieszy medialne gadanie na temat murawy w POZnaniu*, gdzie tak płaczą, że od nowości już cztery razy musieli murawę wymieniać. W ogóle temat murawy w POZnaniu* to jest śmieszna rzecz :)) nikt nie próbował tak naprawdę ustalić dlaczego ta murawa pada w tak błyskawicznym tempie i zamiast przeprowadzać jakieś analizy na temat przedłużenia jej żywotności to im lekką ręką przychodzi wydanie prawie 400 tys PLN na wymianę i potem miesiąc płaczu w mediach jakie to oni problemy z nią mają...

Zobaczymy jak to na Letnicy będzie funkcjonować... oby Trykosko i spółka nie brali nauk know-how w zakresie murawy od operatora stadionu miejskiego w POZnaniu*

*trawa już nam rośnie (podejście piąte)
23 marca 2011, 10:41 / środa
Mam nadzeje że nasz dach niby przeźroczysty da tyle światła że murawa prawidłowo się zakorzeni.Fakt że amika po położeniu trawy zrobiła koncert a póżniej grała w koszmarnych warunkach w pucharach i teraz w lidze.W/g mnie trawa powinna ze 3-4 tygodnie odczekać (zakorzenić się) a w Poznaniu tyle czasu nie było. U nas od końca kwietnia do czerwca jest ponad miesiąc i trawa bedzie miała czas bo nikt w tym czasie nie będzie na niej grał. Sprawa różnych gatunków traw w różnych strefach boiska jest logiczna bo inne jest zużycie trawy w polu karnym a inne na środku boiska dlatego tu bym był spokojny o to(widać ktoś przeanalizował błedy innych i nie chce ich powielać).
23 marca 2011, 15:47 / środa
23 marca 2011, 18:07 / środa
Oni wiedzą co robią i nie ma co się przejmować na zapas problemami których nie ma:) I nie porównujcie do bubla w Poznaniu to nie ta liga różnica jest potężna.
23 marca 2011, 18:56 / środa
MPTCZ Ty w ogóle wiesz co to znaczy 'porównanie' i do określenia czego używamy tego słowa? Pokaz kto tu ostatnio porównał BA do tego białego kubła na śmieci w POZnaniu*?
24 marca 2011, 00:00 / czwartek
24 marca 2011, 00:18 / czwartek
Widac, ze juz nie dlugo beda robic porzadek pod stadionem czyli kostka brukowa itp.
24 marca 2011, 03:06 / czwartek
odnośnik

Jakiś brudas zasyfił ścianę.Sąsiadkom zza Sopotu stadion spieprzyli to teraz leczą kompleksy na ścianach
24 marca 2011, 12:00 / czwartek
to zdjęcie rozpuściłbym na całą Polskę. niech widza kto ma i czym leczy swoje kompleksy, śmiech na sali!
24 marca 2011, 15:09 / czwartek
kosiarz ale ty głupi jestes,napisali to napisali sie zamaluje.Wisła namalowała graf na stadionie (tym nowym)zydów i wedlug ciebie tez leczyli kompleksy?ogarnij sie
24 marca 2011, 15:31 / czwartek
wtw: oczywiście, ze tak. Niszczenie cudzego mienia to zwyczajna patologia.
24 marca 2011, 16:44 / czwartek
z strazy miejskiej jestes czy policji?
24 marca 2011, 18:02 / czwartek
on zapewne tak jak ja należy do tych głupich, czyli jesteśmy zupełnym przeciwieństwem ciebie.
27 marca 2011, 00:02 / niedziela
odnośnik
odnośnik
odnośnik

tego żółtego zdecydowanie, zdecydowanie za dużo, mogłoby być więcej tych najciemniejszych paneli, może te zielone krzesełka jakoś to skontrastują, ale i tak stadion 1-wsza klasa. chociaż na żywo wygląda troche inaczej. nie bije taką żółcią tylko takim właśnie brązem przeplatanym z takim właśnie bursztynowym kolorem.
27 marca 2011, 00:08 / niedziela
Grubo przesadzasz... spójrz na stadion jak nie będzie słońca, wtedy będziesz marudził, że czemu takie ciemne te panele są. Stadion będzie się prezentować naprawdę w kilku paletach odcieni, które będą zależne od stopnia w jakim danego dnia będzie świecić słońce.
27 marca 2011, 11:55 / niedziela
to odnośnik wrażenie robi, ale T29 to jednak T29.
za chwilę będziemy mieli najlszy stadion w tej lidze!
27 marca 2011, 12:10 / niedziela
mega wypas to będzie jak jeszcze krzesełka zamontują :D Nie mogę się doczekać inauguracji
27 marca 2011, 12:19 / niedziela
a własnie kiedy rozpocznie się montaż krzesełek bo miało byc w połowie marca i co ?
27 marca 2011, 12:23 / niedziela
widziałem jak wygląda kiedy nie świeci słońce, i widziałem jak wygląda w miejscach gdzie są ciemniejsze. poprostu lepiej. i nie marudze simek.
27 marca 2011, 12:27 / niedziela
kłamali a Ty uwierzyłaś
27 marca 2011, 15:16 / niedziela
Nati z tego co sie orientuje to krzesełka zostały odesłane, bo przysłali "niezadowalającej jakości"
28 marca 2011, 08:28 / poniedziałek
PGE Arena będzie nowym domem piłkarzy gdańskiej Lechii. Dlatego dla kibiców klubu niezwykle ważne jest, jak będzie wyglądał ich sektor. Niektóre rozwiązania są przygotowane specjalnie z myślą o nich
Sezon 2011-2012 to moment przełomowy w historii zespołu piłkarskiego Lechii Gdańsk. Runda wiosenna obecnego sezonu to czas pożegnania - zarówno dla piłkarzy jak i licznej rzeszy kibiców drużyny - z ich dotychczasowym domem: stadionem miejskim przy ulicy Traugutta 29 i przenosin na nowy, ultranowoczesny stadion PGE Arena Gdańsk.

Dlatego kibice już od pewnego czasu przygotowują się do tej przeprowadzki. W zeszłym roku wywalczyli, aby krzesełka na nowym stadionie nie były w kolorze bursztynu. Poparł ich nawet premier Donald Tusk. W efekcie już niedługo rozpocznie się montaż siedzeń w różnych odcieniach zieleni.

- Mimo że nie są w kolorze jaki zaproponowali projektanci, to stadion również od wewnątrz będzie piękny - zapewnia Ryszard Trykosko, prezes spółki BIEG 2012, który niedawno ostatecznie zaakceptował kolorystykę krzesełek.

Barwa siedzeń to nie wszystko. Aby ułatwić kibicom organizację opraw meczowych na najwyższym poziomie, a także sprawić żeby czuli się na nowym obiekcie jak u siebie, na PGE Arenie zaprojektowano jedną trybun z myślą właśnie o nich i ich potrzebach. Jest nią usytuowania za bramką trybuna północna.

- To co wyróżnia ją z pośród innych, to specjalny kształt stopni, który umożliwia przekształcenie jej w sektor stojący, gdyby pozwoliło na to polskie prawo - wyjaśnia Michał Fijałkowski, rzecznik prasowy spółki BIEG 2012.

Dotyczy to ponad 2000 miejsc na dolnej części trybuny, znajdujących się bezpośrednio za bramką.

Jedna z najważniejszych dla kibiców kwestii jest obecność na stadionie ich historycznych flag. Na PGE Arenie również z tym nie będzie problemu. Miejsca na flagi zostały już ustalone z zarządcami obiektu, tak jak i instalacja niezbędnego do żywiołowego kibicowania "gniazda" - czyli podwyższenia, z którego prowadzący doping intonuje kolejne przyśpiewki.

Również dla kibiców powstał znajdujący się pod trybunami dwupoziomowy pub o powierzchni prawie tysiąca metrów kwadratowych. To miejsce spotkań nie tylko podczas meczów, ale również w ciągu tygodnia, gdy będą oglądać wspólnie np. transmisje z piłkarskiej Liga Mistrzów.

- Sportowy klimat w jakim zostanie urządzony pub oraz ponad dwadzieścia ekranów LCD rozmieszczonych na jego ścianach spowoduje, że będzie to idealny lokal do rozmów z piłkarzami, jak i organizacji własnych imprez - od urodzin po obrady zarządu stowarzyszenia kibiców - dodaje Fijałkowski.

Co ważne, również tu system bezgotówkowej płatności pozwoli na łatwe i szybkie rozliczenie zakupów za pomocą tej samej karty, którą będzie miał przy sobie każdy kibic na meczu.

Pierwszy mecz Lechia zagra tu w licu (23 lub 30) z Juventusem Turyn.

tekst z gw
29 marca 2011, 20:43 / wtorek
odnośnik

Cele powstają np. na stadionie w Gdańsku (po jednym dla mężczyzn i kobiet ze strony gospodarzy i gości - łącznie cztery). Obok nich mają się mieścić specjalne pomieszczenia z kamerami, gdzie przebywaliby sędziowie. O wyrokach chuligani dowiadywaliby się za pośrednictwem przekazu telewizyjnego.

Do tego usprawniona zostałaby kontrola nad chuliganami, którzy otrzymali zakaz stadionowy. Obecne nie są odpowiednio egzekwowane. Ministerstwo chce, żeby każda osoba, która nie może pojawiać się na meczach, została objęta systemem dozoru elektronicznego. Dozór, za pomocą specjalnych obrączek, ma funkcjonować podczas rozgrywek ligowych i spotkań drużyny narodowej.
29 marca 2011, 21:44 / wtorek
Niedlugo przyjdziesz na mecz przypna cie do krzeselka na 90 minut ze nie bedziesz mogl sie ruszyc ani reki podniesc i po meczu blokady sie zwolnia i bedziesz mogl wyjsc do czego to dochodzi
29 marca 2011, 22:40 / wtorek
...wstaniesz,upomnienie od ochrony-oczywiscie odmowa posadzenia dupska-zakuja w kajdany,idziesz pod sad i kurwa kula w leb na srodku stadionu !
29 marca 2011, 23:05 / wtorek
ale opaska na oczy będzie gratis w cenie biletu
29 marca 2011, 23:38 / wtorek
Nie ma tak dobrze, UE nie zezwala na karę śmierci, więc bez szans. Jednak rozwijając pomysł cel, na wewnętrzych pasażach stadionu stworzą przeszklone izolatki i będziesz tam jakiś czas siedział, za odpalenie racy być może i dożywotnio, jako przestroga dla innych. A rr_gg i spółka idąc na mecz będą pokazywać palcem dzieciom chuliganów: "Ooo widzisz Jasiu, ten rzucił serpentynę na murawe, tamten przeklinał, tamten zajął nam miejsca, a jeszcze tamten chciał wejść na mecz wypity. Jednak tata zgłosił i jesteśmy bezpieczni".
30 marca 2011, 16:27 / środa
Do: Arkadiusz.
Moja reakcja na twój wpis jest jedna. Masz zepsuty organizm chłopie, w którym mózg miesza się z gównem. Myślę, że nie ma lekarza, który by ci pomógł. Jest niestety za późno. Jedyna racjonalna rekcja jest taka, aby cię dobić skutecznie. Kto wie, może los tak sprawi? Czkam na propozycję, jestem gotów to uczynić.
30 marca 2011, 17:41 / środa
Za to u ciebie to się nic nie miesza, bo na mózg to u ciebie miejsca nie ma, nie było i nie będzie...
30 marca 2011, 18:00 / środa
rr_gg - wypierdalaj konfituro.
30 marca 2011, 19:25 / środa
31 marca 2011, 09:18 / czwartek
Dzis zauwazylem ze nie ma dzwigow na terenie przyszlej murawy. Ciekaw jestem kiedy nastapi montaz krzeselek?
2 kwietnia 2011, 01:44 / sobota
Grucha weź tam na forum ssc wklej typowi Dantiscum ten link odnośnik bo chłopak w innym świecie żyje i zaciera rzeczywistość. Dokładniej chodzi mi o ten fragment: "Warto zauważyć, że Ekstraklasa przychyliła się do próśb Lechii i na wiosnę gdańszczanie podejmą w roli gospodarza m.in. Wisłę Kraków, Legię Warszawa i Lecha Poznań. Wszystko po to, aby pojedynki te zostały rozegrane już na nowym stadionie w Letnicy." W kontekście jego wypowiedzi "Zawsze Lechia i BIEG powtarzali, że klub przenosi się na nowy stadion od nowego sezonu."

Dziękować ;)
4 kwietnia 2011, 19:01 / poniedziałek
Prowizoryczny dworze przy Arenie PGE. Prowizoryczny - tymczasowy, wiec jeszcze wiele długich lat będzie nam służył. Ja zrobiłbym go z plastikowych butelek - taniej i orginalnie.
odnośnik :)

To jest dworzec na miarę naszych możliwości. My tym dworcem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz dworzec, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
4 kwietnia 2011, 20:15 / poniedziałek
Wybrali Letnice m.in dlatego, że byłby dobry dojazd. Tramwaje, autobusy i SKMki. W czasie budowy okazało się, że nie mają kasy na remont torów, a teraz stawiają drewniany peron? Czy ich kurwa popierdoliło do końca?! Przecież jak ludzie zaczną na nim skakać czekając na pociąg będzie jedna wielka tragedia :/
4 kwietnia 2011, 21:31 / poniedziałek
tak, tylko jak by tam zbudowali jakiś wypasiony dworzec, to nie byłoby komu go potem utrzymywać. PKP nie ma pieniędzy, miasto też. To by była wielka noclegownia z powybijanymi szybami. Panowałby też nieprzyjemny zapach. A przy drewnianym to i rozbiórka tańsza. Wystarczy ogłosić, że każdy może sobie urwać trochę na opał.
4 kwietnia 2011, 22:00 / poniedziałek
Ja się zastanwiam, czy te połączenie kolejowe jest naprawdę niezbędne? Sens swego istnienia będzie posiadało jedynie podczas EURO i w dniach meczu Lechii. I to także jedynie jako alternatywa dla tramwaju, więc nie będzie to nowe połączenie sensu stricto. Lepiej niech stworzą jakąś nową linię autobusową z Oliwy/Żabianki/Przymorza idącą przez remontowany wiadukt, bo zapierdzielać dookoła, SKM przez Politechnikę i przesiadać się na tramwaj to się wcale mieszkańcom nie uśmiecha. W innym wypadku Uczniowska będzie bardziej zakorkowana niż Marynarki Polskiej. Bo jak bym miał z Dickmana jechać dookoła przez całe miasto to wolę odmówić sobie piwa, wsiąść w auto i heja.

PS. Wiadomo coś co z tą nazwą ulicy przy stadionie? Miało się wyjaśnić po wyborach samorządowych, od wyborów minęło już kilka miesięcy i nadal jakby cisza.
4 kwietnia 2011, 22:03 / poniedziałek
Trzczy między "wypasionym dworcem", a drewnianą wiatą jest zajebiście duże pole manewru
5 kwietnia 2011, 17:32 / wtorek
5 kwietnia 2011, 18:24 / wtorek
dziś byłem w skarbówce i widziałem stadion na własne oczy i robi mega wrażenie :)
5 kwietnia 2011, 21:53 / wtorek
Zdjecie z linku (wyzej 2 posty) zajebiste, ale uzmysłowiło mi, że my także możemy mieć problem z murawą, jak zobaczyłem że w Realu Madryt doświetlają murawę to mimo naszego przeźroczystego dachu, kto wie czy nie trzeba bedzie dokupić doświetlenia, a to kilka baniek :-(
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.015