Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Polsat Plus Arena - wszystko o nowym stadionie w Gdańsku-Letnicy

strona 39/77

30 kwietnia 2011, 11:00 / sobota
ja myślę że polityka ma gówno wspólnego ze stadionem i wolę żeby chociaż drugi termin był wiążący i wykonanie było na przewidzianym poziomie ale jak widać mecz z kolorowymi żabosrajami jest realnie zagrożony więc otwarciem może będzie meczyk naszej Lechii jeśli by się udało to może ze Śląskiem lub Wisłą ?
30 kwietnia 2011, 12:30 / sobota
Zdecydowanie Wisla albo Slask. A najlepiej obie ekipy. Przepraszam, jeszcze Gryf. Zrobic turniej czterech druzyn. Lepsze niz Juventus ; )
30 kwietnia 2011, 13:23 / sobota
Na spotkaniu z kibicami Turnowiecki spytany o ewentualnego przeciwnika na otwarcie stadionu (dla Lechii, nie mówię o pierwszym meczu w ogóle) zaznaczył, że wszystko jest zależne od tego, czy Lechia wystąpi w europejskich pucharach. Jeżeli tak, to wtedy automatycznie przeciwnikiem będzie drużyna z którą Lechia będzie musiała się zmierzyć w Lidze Europejskiej i o wszelkich dywagacjach na temat Juventusów i innych Realów należy zapomnieć. Powodem są terminy i problem znalezienia odpowiedniej daty do rozegrania sparingu z jakaś zaproszoną drużyną.
30 kwietnia 2011, 14:22 / sobota
No i dobrze, lepiej kasę która trzeba by zapłacić ewentualnemu klubowi przeznaczyć na dobry transfer lub szkolenie młodzieży...
30 kwietnia 2011, 15:31 / sobota
Podoba mi się wypowiedź Turnosia :) wiec wiadać ze już nie kalkuluja m-ca 4-6 tylko juz o Europejskie Puchary :) aż miło się robi :)
________________________________

TYLKO LECHIA
30 kwietnia 2011, 16:43 / sobota
30 kwietnia 2011, 16:52 / sobota
Było, nie było, 2-3 tygodnie obsuwy to i tak niewiele w porównaniu do skali budowy stadionu ( w końcu to 44-tysięcznik ). PGE Arena wygląda na dany moment bardzo zacnie, a po zamontowaniu krzesełek i położeniu murawy będzie tzw. sam "mnjut".
30 kwietnia 2011, 17:30 / sobota
Mam nadzieje, ze nie zdaza do meczu z Francuzami. Jeszcze bedzie podobny problem z murawa jak u slowikow.
30 kwietnia 2011, 17:35 / sobota
2-3 tygodnie? Nie 18(na dziś dzień)?
30 kwietnia 2011, 18:17 / sobota
No zakładając wcześniejsze przesunięcia planów, to w sumie racja. ;)
30 kwietnia 2011, 19:16 / sobota
nie podoba mi sie odcien tych krzesełek mógł byc ciemniejszy
4 maja 2011, 12:01 / środa
radiogdansk.pl

Mecz Polska-Francja na PGE pod znakiem zapytania
Mecz Polska - Francja na otwarcie PGE Areny w Gdańsku - zagrożony ? Zdaniem "Super Expressu" do 9. czerwca zabraknie czasu na przeprowadzenie rutynowych testów. W środę w Gdańsku przebywać będą m.in prezes PZPN Grzegorz Lato i sekretarz generalny Zdzisław Kręcina. Decyzja o tym , czy "biało-czerwoni" zagrają z "trójkolorowymi" na "bursztynowej arenie" zapadnie do poniedziałku
4 maja 2011, 12:13 / środa
Można sie było tego spodziewać.Kolej pada na ryj-coraz gorzej.Autostrad jak nie było tak nie będzie.Stadiony wybuduja ale z licznymi bublami.Lotniska,dworce żenada.Czeka nas wielka kompromitacja na euro.Plany były takie piekne :((
4 maja 2011, 12:29 / środa
Przepraszam ale mam takie głupie pytanie: czy ktoś wie jaki był umowny termin zakończenia i odbioru całości prac związanych z budową stadionu? Czy umowa przewidywała kary umowne i czy są one w tej chwili naliczane jeśli termin został przekroczony? Czy może na koniec wszyscy posmyrają się chujami poklepią po plecach i nie będzie problemu bo przecież na Euro2012 zdążono?
4 maja 2011, 12:33 / środa
szaby ja jestem ciekaw ile wyjdzie niedociagniec na tym stadionie,do smiechu raczej nikomu nie bedzie,oprocz wykonawcy który przytuli dobra kasiore
4 maja 2011, 12:42 / środa
Jakoś to będzie - a kasa przecież z budżetu czyli niczyja
4 maja 2011, 13:35 / środa
4 maja 2011, 13:50 / środa
Z tego co pamiętam to termin zakończenia prac był przewidziany na 30 kwietnia br. Jak widać termin już nieaktualny. Ostatnio czytałem gdzieś, że będą naliczane kary za opóźnienie, ale... nie tak dawno zmienił się nagle dostawca krzesełek, po drodze zmieniono nagle dostawcę oprogramowania systemu biletowego i pewnie wystąpiło jeszcze dużo innych modyfikacji, niespodziewanych, niezależnych, które będzie można podpiąć pod tłumaczenie dla niedotrzymania terminu. Tak naprawdę to nie wierzyłem od razu, że uda się ten termin wypełnić i plany gry przez Lechię w maju na PGE Arenie należy włożyć między bajki - z resztą Klub już jakiś czas temu odciął się od takiej możliwości. Co do meczu z Francją to niech sobie zorganizują ten mecz w Ostródzie, czy jakimś innym miasteczku. Mecz poza terminem FIFA naszej wpaniałej kadry, pod wodzą wielkiego "trenejro" nie jest żadną wielką atrakcją. Dla mnie pierwszym meczem może być jak najbardziej mecz Lechii, a do tej pory niech dopieszczają stadion, aby nie był to taki bubel jak Bubel Arena w Poznaniu. Wracjac do kwestii braku testów to dla mnie logicznym było już dawno przetestowanie jak działa stadion podczas meczów Lechii, tak aby wyeliminować wszelkie problemy przed meczem kadry, a tak jakby co będziemy mieć pójście na żywioł.
4 maja 2011, 13:56 / środa
ten kolor krzeselek jest tragiczny:D juz lepiej jak by zrobili tylko białe i zielone:d w dwoch roznych odcieniach na przemian:D dobrze w tym artykule podkreslili:D cyt.W mojej opinii na stadionie zrobiło się... smakowicie. Zielone krzesełka na tle żółtego poszycia przypominają mi... jajecznicę ze szczypiorkiem;)
4 maja 2011, 14:11 / środa
Lechia w Gdańsku poza Traugutta
Klub bliżej PGE Arena i... Bystrej

Lechia wyprowadziła się z ul. Traugutta. Tymczasowa siedziba klubu została zlokalizowana przy ul. Szklana Huta 7. Po przejęciu w użytkowaniu stadionu PGE Arena główna działalność gdańszczan przeniesiona zostanie na ten obiekt. Równocześnie tempa nabierają pracę nad budową ośrodka szkoleniowego w Bystrej. Dzisiaj ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla tej inwestycji.

Pod tradycyjnym adresem - Traugutta 29 - pozostali tylko piłkarze. Na stadionie, który należy do miasta, biało-zieloni nadal będą trenować nawet wówczas, gdy w przyszłym sezonie mecze rozgrywane będą na nowym obiekcie.

- Zgodnie z warunkami umowy, na PGE Arena mamy wejść po miesiącu od przekazania obiektu. Jednak jest to typowy stadion meczowy. Co najwyżej będzie można na nim odbyć trening przedmeczowy. To prawo przysługiwać będzie nie tylko Lechii, ale również rywalowi - przyznaje Maciej Turnowiecki.

Prezes gdańskiego klubu przyznaje, że w klubie trwają intensywne prace nad meczem inauguracyjnym Lechii na PGE Arena. - Rozważane są dwie koncepcje. Pierwsza zakłada, że zagramy w europejskich pucharach. Wówczas specjalnego meczu otwarcia by nie było, gdyż już na początku lipca zainaugurowalibyśmy międzynarodowe rozgrywki. Awaryjna koncepcja, na wypadek braku awansów do pucharów zakłada zorganizowanie przez startem ekstraklasy spotkania inauguracyjnego - dodaje prezes Lechii.

Wówczas najbardziej prawdopodobny byłby termin 23-24 lipca, na tydzień przed ligową inauguracją. Z kim ewentualnie wówczas zagraliby biało-zieloni? O tym zdecydowałyby względy finansowe oraz termin spotkania. Na pewno byłby to zespół zagraniczny, który ma umowę ze Sportfive. - Niektórzy renomowani rywale chętnie graliby, ale w środku tygodnia. My optujemy za meczem w weekend - przyznaje prezes Turnowiecki.

Na pewno do Gdańska, mimo umowy ze Sportfive, nie przyjedzie Real Madryt. Koszt sprowadzenia "Królewskich" na sparing to wydatek rzędu miliona euro! Jednak nie zawsze decydujące są finanse.

- Valencia gotowa była rozegrać dwa mecze w Polsce na dogodnych warunkach, ale do tego nie doszło, bo Hiszpanom nie podobał się żaden z naszych ośrodków sportowych, w których można byłoby przyjąć 40-osobową ekipę - przypomina szef Lechii.

Dlatego gdański klub inwestuje w infrastrukturę sportową. Tempa nabierają pracę nad ośrodkiem szkoleniowym w Bystrej w sprawie, którego list intencyjny pomiędzy klubem a władzami gminy podpisano przed rokiem. Dzisiaj ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej. Do 19 maja klub sprawdzi wnioski oferentów pod względem formalnym, a wybór zwycięzcy ogłoszony ma być 7 września.

- Na wybór w 60-procentach wpływ będzie miała funkcjonalność koncepcji, w 30 jej koszty, a w 10 procentach walory estetyczne i oryginalność propozycji - zdradza nam szef biało-zielonych.

Na terenie 12 hektarów ma powstać 12 boisk o różnej nawierzchni i przeznaczeniu. Poza pełnowymiarowymi placami do gry mają być również specjalistyczne boiska na przykład do... dryblingu i siatkonogi, a także boisko... kryte o wymiarach 42x24 m.

Wokół tego zbudowane powinno być to co potrzebne w treningu uzupełniającym, tory do podbiegów, bieżnia sprinterska, siłownia, sala fitness oraz szatnie i gabinety odnowy biologicznej, sauny i basen o wymiarach 10x4 metry.

Docelowo ośrodek ma być wzbogacony o część hotelową, restauracyjną i konferencyjną, a nawet o czytelnię i bibliotekę oraz klinikę medyczną.

- Wszystko to będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Inwestycja zapewne realizowana będzie etapami, rozpoczynając od przestrzeni stricto sportowych. Liczymy, że pierwszą łopatę na tej budowie uda nam się wbić w marcu, a do końca przyszłego roku co najmniej jedno boisko będzie funkcjonować. Całość chcielibyśmy zakończyć do 2015 roku. Wszystko zależy od wielkości środków, które uda nam się pozyskać. Będziemy aplikować o dotacje w związku, ministerstwie i Unii Europejskiej. Zamierzamy zbudować taki ośrodek, jakiego w Polsce jeszcze nie ma - podkreśla prezes Turnowiecki.

odnośnik
4 maja 2011, 14:11 / środa
kolor jest DUŻO lepszy od początkowo planowanego żółtego chyba że wolałbyś krzesełka takie jak na stadionie Bałtyku ?
4 maja 2011, 14:26 / środa
Już myślałem, ze w tej Bystrej nic się nie zacznie dziać w sprawie ośrodka treningowego.
4 maja 2011, 14:35 / środa
to co właśnie pierdoli na tvn24 szmata lato, grubas krecina i ten przyjebany budyń to jakaś paranoja.
kurwa stadion nie oddany w terminie, ale lepiej zmienić temat i pierdolić o złych kibolach.
jebać pzpn i adamowicza
4 maja 2011, 14:38 / środa
na tej kamerze: odnośnik Widać jak zapierdzielają z tymi krzesełkami aż miło się patrzy :)
4 maja 2011, 14:58 / środa
konferencja prasowa Tercetu Egzotycznego czyli;
Lato, Kręcina, Budyń ;-]
pod tytułem "wszystko jest super więc o co wam chodzi"?
mecz z Francją na 100% w Gdańsku zapewniał Budyń - jakby co to bierze urlop i zacznie układać płyty betonowe na parkingu :D
ogólnie klimat PRL..

heh
4 maja 2011, 15:13 / środa
Najlepsze, że jak ten mecz się odbędzie w Gdańsku, i przyjdzie 20-30 tyś kibiców, to się okaże że wszystko jest zajebiste, drogi dojazdowe które miały powstać a nie powstały nie są potrzebne, SKM i peron koło stadionu tez jest nie potrzebny - same oszczędności! Stadionu może też nie będzie się opłacało wykańczać?
4 maja 2011, 17:27 / środa
Czytacie to ? A jeszcze niedawno mecz z Juve miał być zaklepany na 100%
4 maja 2011, 18:08 / środa
P ch Juve ja bym wolal zagrac mecz Lechia -Polska ,lub Lechia- (Wisła/Śląsk) i zaprosić ziomali z Krakowa i Wrocka na inauguracje.Jedyna druzyne którą bym chciał u nas zobaczyc na naszym bursztynku to Barcelone w najsilniejszym składzie ale na nich chyba nasz Klub nie stać.
4 maja 2011, 20:55 / środa
odnośnik

"Bilety nie będą tanie, ponieważ mamy złe doświadczenia, gdy wejściówki kosztują niewiele. Zależy nam, aby na mecze zamiast chuliganów przychodziły rodziny z dziećmi. Już na meczu Polska - Francja zamierzamy wprowadzić bilety rodzinne. Szczegóły dystrybucji i ceny wejściówek będą znane w przyszłym tygodniu - deklaruje Lato."

Boże, patrzysz a nie grzmisz... cała ta jego "prezesura" to istna kariera Nikodema Dyzmy
4 maja 2011, 20:58 / środa
Coraz gorzej sie robi na polskich stadionach niedługo mecz piłki nożnej będzie mieć taka samą atmosferę co mecz siatkówki,a tego Late to trzeba wypierdolić na zbity pysk. Jebać PZPN
4 maja 2011, 21:14 / środa
Powinien byc bojkot tego śmiesznego meczu. Cała kasa idzie do nich i jeszcze skurwiel mówi, że bilety nie będą tanie.
4 maja 2011, 21:17 / środa
Jasne! Jak bilety bedą po 100 zl to na pewno wybiore sie z rodziną....aby zobaczyć co menadzerowie wcisneli Smudzie i kogo przywiozł statek z Polinezji Francuskiej.

Poczekam na mecz Lechii.

TYLKO LECHIA!
4 maja 2011, 21:32 / środa
"Najtańsze karty wstępu mogą kosztować nawet 80 złotych!"

Pojebało, 80 zł na sparing z murzynami trzeciego sortu : )
4 maja 2011, 21:37 / środa
Greenfans
4 maja 2011, 20:58 / środa
"tego Late to trzeba wypierdolić na zbity pysk."
---------------------------
dyscyplinarnie ;-)
4 maja 2011, 21:47 / środa
Jeszcze przygłup z dwoma lewymi rękoma chce pomagać przy budowie

"Jak trzeba będzie, sam wezmę urlop i stanę do pracy, ale na pewno zdążymy! 9 czerwca odbędzie się w Gdańsku legalny mecz - dodaje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. "

oglądnijcie od 2:55 odnośnik
4 maja 2011, 22:18 / środa
wybiórcza o meczu z Francją
(...)
Udało nam się jednak dowiedzieć, że ceny biletów są już wstępnie ustalone. Mają kosztować 80, 160 i 240 zł. Najprawdopodobniej, tak jak na Euro 2012, najtańsze będą na miejsca za bramkami na dole, te w średniej cenie w narożnikach i górnych rzędach za bramkami, a najdroższe na trybunach wzdłuż linii bocznych boiska. Oznacza to, że około połowa biletów będzie kosztowała 240 zł, a tych najtańszych zostanie ok. 20 proc.
- Ceny są za wysokie. Według nas powinny być o co najmniej 20 proc. niższe i rozmawialiśmy o tym z przedstawicielami związku - mówi jedna z osób związana z organizacją meczu.
Drogie wejściówki mają być jednym ze sposobów na walkę z kibolami. - Kończymy z tanimi biletami, bo mieliśmy przez to same kłopoty. Teraz będą droższe, bo chcemy żeby przychodziły całe rodziny, dla których przygotujemy specjalne oferty -dodał Lato

dziady leśne całkiem pojebało z cenami biletów.;.
bojkot i tyle; szkoda kasy na napychanie pijackich kieszeni
4 maja 2011, 22:20 / środa
Jeszcze kilka tygodni i przekonamy się czy sen o zapełnionym stadionie na meczu Lechii się ziści. Prawdę mówiąc średnio realny wydaje mi się plan zapełnienia stadionu przy cenach biletów rozpoczynających się od 80 PLN. (Np czteroosobowa rodzina na sektorze za bramką to 320 PLN mniej w kieszeni). Bilety powinny kosztować tyle ile kosztuje wejściówka do kina. Inaczej frekwencja na nowym stadionie będzie dużo mniejsza niż na Traugutta.

Spełnić może się natomiast sen prezia Laty o spokoju na trybunach, bo jak bilety na mecze mają tyle kosztować, to te max 5000 kibicujących zasiadających na trybunach to będą goście w garniturach, którzy do tej pory siedzieli wokół kortów tenisowych. Reprezentacja Polski w meczu o pietruchę z trzecimi rezerwami Francji nie jest warta tej ceny.
4 maja 2011, 22:26 / środa
z taka robotą to niech lepiej Adamowicz nie bierze tego swojego urlopu i zostawi ta wykończeniówkę w spokoju. nie nadaje sie chłop do roboty
4 maja 2011, 22:30 / środa
240 zl za co?? Za marną reprezentację kontra drugi (trzeci?) sort "rdzennych" francuzów w meczu sparingowym?? Pomimo że nigdy nie miałem ciśnienia na mecze kadry ale chciałem się raczej wybrać. Teraz już wiem że zdecydowanie odpuszczę sobie ten cyrk, inauguracja (moja) będzie na meczu Biało-Zielonych.
4 maja 2011, 22:30 / środa
za 80 dych beda mieli spokoj i cisze ;-)
4 maja 2011, 22:34 / środa
Chyba chłopcy PZPNowcy sobie żartują 80 zeta najtańszy za bramką? chyba ich cos boli, w dupie mam nie pojde na mecz z rezerwami Francji. Jak przyjdzie na ten mecz 10 tysi to bedzie sukces z takimi cenami, dajcie spokoj. Budyń tutaj akurat miał racje powienien bilet kosztowac tak jak do kina najtanszy i by bylo ok. Wpychanie wszystkich do jednego wora . Zresztą i tak prawdziwe otwarcie Lechii Areny to będzie mecz Naszej Lechii więc na to się nastawiamy.
4 maja 2011, 22:40 / środa
A ja się cieszę że będą takie bilety drogie bo jak na stadionie będzie 3000 luda to będzie kolejna kompromitacja PZPNu. A ten mecz sam w sobie jest totalnie nieatrakcyjny i zastanawiam się czy pójdę na niego gdyby bilety miały kosztować 30zl.
4 maja 2011, 22:57 / środa
@Roody, rozgranicz jedną rzecz! Meczu Polska B - Francja B nie organizuje ani klub Lechia, ani Lechia-Operator. Organizatorem tego meczu jest PZPN i to oni ustalają ceny biletów na ten mecz. Mecze Lechii a reprezentacji u nas to zupełnie 2 oddzielne tematy, a PZPN do cen biletów na naszych ligówkach nie ma nawet prawa się wpierdalać. Z tego co ja słyszałem, to ceny biletów na mecze Lechii w nowym sezonie będą bardzo przystępne i nikt nie będzie na nie narzekać ;)
4 maja 2011, 23:00 / środa
Oby byly porownywalne do tych z Traugutta. A mecz kadry u nas? Szczerze pierdole, nie mam zamiaru napychac kabzy pzpnowi.
4 maja 2011, 23:02 / środa
Bojkotujemy mecz Polska - Francja B!!! Nie płaćmy leśnym dziadkom na ich pensje! Obejrzyjmy mecz w telewizji. Jeśli te najdroższe bilety będą droższe niż 50 złotych, to ja się na to nie wybiorę. Mam nadzieję, że w wypadku tak drogich biletów, jak się spodziewam, stadion będzie pusty, bo nie można się dawać ordynarnie dymać.
5 maja 2011, 00:13 / czwartek
Na prawde fajne sie cenia jezeli chodzi o ten mecz "ligowcow". Kto wie moze Buval spelni swe marzenia i zagra na Baltic przeciwko naszym ;). Jezeli chodzi o bilety to ceny sa zajebis*** .Najgorsze w tym wszystkim jest to ze pzpn sprawdza ile ludzie sa wstanie zaplacic za wejsciowke na byle jaki mecz. Laik ekonomii poradzilby raczej zachecic tanimi wejsciowkami ,a potem wraz ze wzrostem koniuktury podwyzszac ceny.No ale to jest przeciez walka przeciw kibolom , dzieki czemu w czerwcu bedziemy mieli malo kibicow, gownianych pilkarzy , gowniany mecz i gowniana latke ze na Pomorzu nie kibicow. Marzy mi ze przyjdzie na ten mecz okolo 3000 ludzi (liczac pilkarzy,trenerow,ochrone,pzpn etc). Za to pare tygodni pozniej na meczu otwarcia Lechijki np. ok. 20tyś. To by bylo cos i pokazaloby co sie o nich mysli . . .
5 maja 2011, 00:51 / czwartek
Na pierwszym meczu Lechii raczej bankowo będzie komplet ze względu na zwiedzających i innych industrialnych kibiców. Jaką będziemy mieć frekwencje na nowym stadionie to się okaże po kilku ligowych kolejkach kiedy moda na nowy stadion minie i Ci, którzy przyszli podziwiać stadion przerzucą się na co innego. Uważam, że nowy stadion pozwoli na podwyższenie frekwencji do 20 tysięcy kibiców na mecz ligowy tak jak miało to miejsce na innych nowo wybudowanych stadionach o wysokiej pojemności.
5 maja 2011, 01:07 / czwartek
Z tym, że tam miasta mają ładnych kilkaset tysięcy więcej niż Gdańsk...
5 maja 2011, 01:35 / czwartek
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował na swojej oficjalnej stronie, że towarzyski mecz reprezentacji Polski z Francją rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 21:00.

Czwartkowy mecz rezerw o 21 - szykuje się frekwencja na "wysokim" poziomie. Jw. bojkot tego sparingu
5 maja 2011, 01:49 / czwartek
niestety w czwartki o 21 wypada mi dyżur czytania książki córeczce, więc niestety nie będzie mi dane obejrzenia tego spotkania-(
a piniążki to na inny szczytny cel przeznaczę
1 ..... 37 38 39 40 41 ..... 77
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022