Gdańsk: wtorek, 13 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 44/77

8 czerwca 2011, 09:57 / środa
Też mi się wydaje, że sektor gości będzie tam w narożniku. Jakiś bufor musi być, w dodatku z tamtego miejsca nieco gorzej widać boisko, w związku z tym po co sobie utrudniać, lepiej gościom ;)
8 czerwca 2011, 09:58 / środa
Ten podział na sektory to już jakiś oficjalny ? Czy to znaczy że będą nam udostępnione tylko dolne sektory ? Chociaż słowo "tylko" jest przy naszej obecnej frekwencji nadużyciem ;-)
8 czerwca 2011, 10:40 / środa
sektor gości będzie pewnie też na piętrze, a co do buforów. Na Legii czy na lechu masz bufory ? Nie ochrona robi bufor. Pleksi będzie na pewno podniesiona bo była o tym mowa że można będzie ja szybko montować jak i rozbierać.
8 czerwca 2011, 10:47 / środa
a tu są fotki trybuna północna :
odnośnik
trybuna południowa - widać wyraźnie sektor gości :
odnośnik
8 czerwca 2011, 10:50 / środa
odnośnik
tu lepiej to widać
8 czerwca 2011, 10:56 / środa
Czyli jednak się pomyliłem z lokalizacją tego sektora :) więc pewnie z prawej strony klatki będzie rodzinny i bufor między prostą a klatką... Wydaje mi się jednak, że lepsza byłaby lokalizacja tak na większości stadionów jest czyli zaraz za buforem od trybuny VIP
8 czerwca 2011, 11:06 / środa
czemu by im nie dać tego sektora z narożnika? przecież z tego co widzę to mają świetne miejsca za bramką.
8 czerwca 2011, 11:16 / środa
dord- nie wiem czemu, tak zaplanowali i tak firma wykonuje. Zgłoś problem nie wie do BIEG-u czy do operatora stadionu - Lechia Operator czyt Błażej Jenek. W obecnym miejscu gdzie jest ten sektor są inne stopnice pozwalające na demontaż krzesełek i spełniające rolę sektora stojącego tak samo jak cały sektor za bramka na północnej.
A co do udostępniania stadionu już coś nasz zarząd mamrotał o otwarciu tylko dolnych trybun na mecze żeby było większe zaludnienie podczas transmisji. Więc znając życie już wiedzą że nie zapełnią stadionu na meczach ligowych i z tego powodu nie ma akcji promującej nowy stadion na niecałe 2 miesiące przed pierwszym meczem. Czyli amatorka na zasadzie jakoś to będzie.
8 czerwca 2011, 11:22 / środa
LGPG dalej mi się nie zgadza Twoja lokalizacja sektora gości.
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to sektor gości ma się znajdować od jednego do drugiego białego płotka, który widać na zdjęciu.
Jeżeli tak to policzyłem mniej więcej ile tam jest miejsc. Ano wyszło coś około 2340.
Skoro 5% pojemności stadionu ma być przeznaczone na sektor gości to by się prawie zgadzało 2340 = 2200 (5%). Mniejsza z tym o te 140 miejsc.
W takim wypadku co z miejscami nad sektorem gości ?
Przecież nie udostępnisz kolejnych 2000 miejsc dla kibiców gości.
Jeżeli mają tam siedzieć kibice Lechii to jak to sobie wyobrażasz ?
Gdyby te miejsca były przeznaczone dla kibiców Lechii to miejscówki te rozejdą się w 30 minut od momentu kiedy będzie można kupować bilety:)
8 czerwca 2011, 11:36 / środa
Cezar - klub ma udostępnić MIN 5 % ! A jak będzie więcej to co ? Nie można ? MOŻNA. Na pewno górne tez będą dla gości tylko nie są jeszcze wydzielone.
8 czerwca 2011, 11:41 / środa
"Przecież nie udostępnisz kolejnych 2000 miejsc dla kibiców gości."

Dlaczego nie?

5 % to nie jest sztywna liczba. to jest MINIMUM biletów jaki mają prawo dostać kibice gości.

W takim wypadku co z miejscami nad sektorem gości ?

Raczej bankowo zrobione tak jak na Legii. Tam też góra miała być dla miejscowych a dół dla gości, a wyszło w końcu tak jak sami się dwukrotnie o tym przekonaliśmy, że góra i dół ujednolicono w 1 sektor. To wszystko ze względów "bezpieczeństwa"...
8 czerwca 2011, 11:42 / środa
I nie wiem jak wyszło Ci 2300 na dole bo na moje to tam będzie ok 1500-1600 max
8 czerwca 2011, 15:07 / środa
Na San Siro sektor gości (przynajmniej na niektórych meczach) to tylko dolne piętro a na wyższym piętrze pełno "stewardes" czuwa, oby nic nie spadło na dół.

odnośnik

Czy to dotyczy także meczów Lechii?
8 czerwca 2011, 15:10 / środa
Jeśli tak, to pożegnanie T29 może okazać się przedwczesne.
8 czerwca 2011, 15:16 / środa
wg umowy BIEG2012 ma przekazać stadion Lechii najpóżniej 30 czerwca, inaczej będzie płacić kary (może będzie wtedy na podwyżkę dla Traore ;-] );
odwołanie tego cyrku politycy - iti-oci ma związek z brakiem zgody policji na imprezę masową - taka zgoda musi być najpóżniej 2 tygodnie przed.
23 lipca ma być mecz otwarcia Lechia - ???
moim zdaniem odbędzie się - jest miesiąc na ostateczny koniec budowy i drobiazgowe procedury odbiorowe

miasto nie chce robić imprezy w wakacje
zresztą dobrze, że ten medialny cyrk odwołali ;-)
8 czerwca 2011, 15:31 / środa
Ciekaw jestem kiedy budyń i spółka dowiedzieli się o czymś takim jak procedury odbiorowe???
8 czerwca 2011, 15:45 / środa
przeciez to oczywiste, ze mowia ludziom to, co ludzie chca uslyszec... spoleczenstwo ma krotka pamiec, budka suflera we wrzesniu zatrze zle wrazenie
8 czerwca 2011, 16:25 / środa
biało-zielony
na San Siro sektor gości jest wyłącznie na ostatnim piętrze!niekiedy tylko na mecze wyższe rangę dla kibicó przeznaczana jest dolna część sektora..Bayern na meczu z Interem rzucił 2 race z górnej trybuny na kibiców siedzących poniżej.
8 czerwca 2011, 18:20 / środa
W sumie to postawić brameczki i meczyk można zagrać;-) Linie już jakieś widać.

ftp://www.gdansk.pl/foto/2011-06-08/ogolne/_MG_931 9.JPG
z infrastrukturą pod trybunami pewnie ciut gorzej.
9 czerwca 2011, 08:35 / czwartek
Nawiazujac do marketingu i naglasnianiu sprawy zapelnienia stadionu....Turnos jest przekonany, ze stadion sam sie zapelni. Wychodzi z zalozenia, ze kazdy ktory ma replike koszulki Lechii we wlasnej furze bedzie chodzil na mecze od nastepnego sezonu. Obliczyl, ze 7 z 10 fur maja taka koszulke. W Gdansku jest zarejestrowanych 228 000 samochodow. 70 % z tego to:

159 600

I tyle wlasnie ludzi bedzie przychodzilo na kazdy mecz. No....moze na Podbeskidzie przyjdzie troche mniej...jakies 90 000...
To ja sie kurwa pytam po co nam jakis marketing? Tu trzeba obok budowac drugi stadion. Meczem otwarcia drugiego stadionu moglby byc n.p. mecz z Francja...
9 czerwca 2011, 09:14 / czwartek
Zakładając że w każdym samochodzie jest kierowca i pasażer to mamy 228000x2=456000 z tego 70% to 319 200 kibiców na każdy mecz trzeba zacząć burzyć Baltic Arenę i stawiać dwie Maracany mecze otwarcie Taniec z Gwiazdami kontra Jak oni śpiewają oraz Klan kontra Na wspólnej
9 czerwca 2011, 15:05 / czwartek
Otwarcie PGE Arena. Lechia i Niemcy zamiast Myslovitz

Z powodu opóźnień na PGE Arenie nie zagra Budka Suflera i Myslovitz, ale wicemistrzowie Europy i trzeci zespół świata - Niemcy. Najpiękniejszy stadion w Polsce otworzy natomiast mecz Lechii z czołową drużyną europejską.

Na otwarcie stadionu w Gdańsku miały w czwartek zagrać piłkarskie reprezentacje Polski i Francji. PZPN, w obawie przed opóźnieniami, przeniósł jednak ten mecz do Warszawy.

Kolejnym otwarciem miał być zaplanowany na 23 czerwca mecz gwiazd TVN z politykami oraz koncert Budki Suflera i Myslovitz. W środę okazało się jednak, że i ten termin jest nierealny. Negatywną opinię na temat możliwości organizacji imprezy wydała policja.

- Ciągle brakuje najważniejszego dokumentu, czyli pozwolenia na użytkowanie. Poza tym, mimo że od naszej ostatniej wizyty bardzo dużo rzeczy zrobiono, ciągle nie wszystko jest skończone - wyjaśnia Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zgody nie może też na razie wydać straż pożarna.

- Stadion w zasadzie jest skończony, ale żeby można było go użytkować, musi działać system ochrony pożarowej. A on nie funkcjonuje - tłumaczy Jakub Zambrzycki, zastępca komendanta miejskiego straży pożarnej w Gdańsku. - Pozytywną opinię możemy wydać, gdy przetestujemy wszystkie elementy tego systemu, ale jest on dopiero kończony. Nie rozumiem, po co wykonawca zgłasza nam stadion do odbioru, skoro nie jest na to przygotowany.

Według strażaków bezpiecznym terminem pierwszej imprezy na PGE Arenie jest pierwszy mecz Lechii w ekstraklasie, która startuje 29 lipca.

- Wykonawca powinien spokojnie dograć wszystkie systemy i najpierw samemu sprawdzić, czy wszystko działa. Wydaje mi się, że do końca czerwca powinien sobie z tym poradzić - uważa Zambrzycki.

Gdyby prace przy systemach pożarowych zakończyły się dopiero pod koniec czerwca, straż swoją opinię wydałaby dopiero w połowie lipca. Hydrobudowa i Alpine Bau deklarują jednak, że ostatnie testy będą przeprowadzone już 17 czerwca. Dla nich każdy dzień zwłoki to ryzyko nałożenia 200 tys. zł. kary. Dodatkowo, gdy nie uzyskają pozwolenia na użytkowanie do 30 czerwca, będą musieli zapłacić również kary, które spółka BIEG 2012 będzie musiała zapłacić sponsorowi tytularnemu i spółce Lechia-Operator, gdyż w umowach z nimi zobowiązała się, że stadion będzie oddany do użytku do 1 lipca.

- Wierzę, że w ciągu 10 dni uporają się ze wszystkimi sprawami. Z ostatnimi pracami wykończeniowymi i sprzątaniem na pewno zdążą. Co do systemu ochrony pożarowej, to mam nadzieję, że im się uda, bo pracują nad tym dzień i noc - wyjaśnia Ryszard Trykosko, prezes BIEG 2012.

W szybkie zakończenie prac wierzą też władze miasta.

- Jeżeli rezygnacja z organizacji imprezy 23 czerwca nie podziała na wykonawcę rozluźniająco, to wydaje mi się, że w przeciągu 10 dni prace powinny się zakończyć. Tak czy inaczej, kary już mu lecą [od 1 maja, bo zgodnie z umową stadion miał być gotowy 30 kwietnia], a każdy kolejny dzień zwłoki tylko zwiększa ich wysokość - wyjaśnia Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska.

Rezygnacja z organizowanego wspólnie z TVN festynu (ma się odbyć we wrześniu) oznacza, że otwarciem stadionu będzie towarzyski mecz Lechii z klubem z europejskiej czołówki. Spotkanie odbędzie się 23 lub 24 lipca, a przeciwnikiem biało-zielonych ma być ktoś z piątki: Liverpool, Benfica Lizbona, Atletico Madryt, FC Porto lub Valencia.

Wcześniej, zaraz po odebraniu obiektu, miasto planuje dzień otwarty stadionu dla mieszkańców.

Tymczasem w środę, w momencie kiedy Gdańsk ogłaszał, że odwołuje otwarcie 23 czerwca, premier Donald Tusk poinformował, że nowym terminem otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie jest 30 listopada. To oznacza, że zaplanowany na 6 września mecz Polska - Niemcy w stolicy na pewno się nie odbędzie.

- Mecz zostanie przeniesiony do Gdańska - poinformował minister sportu Adam Giersz.

Źródło: Gówno Wybiórcze
9 czerwca 2011, 15:56 / czwartek
i tak powinno być, mam nadzieję, że Lato nie zakrzyknie sobie znowu "rodzinnych" cen.
10 czerwca 2011, 09:10 / piątek
napisali, że wszystkie siedziska są już zamontowane, czy ktoś je policzył? bo w Warszawie pojemność zmieniła się z zakładanej do rzeczywistej dość sporo.
10 czerwca 2011, 09:38 / piątek
No i zrobiło się pieknie stadion otworzy Lechia, mam nadzieję, że z Liverpool'em,
a jesienia mecz z Niemcami, jak jeszcze Lato nie wymysli "rodzinnych" biletow to bedzie bajka
10 czerwca 2011, 10:06 / piątek
"Według strażaków bezpiecznym terminem pierwszej imprezy na PGE Arenie jest pierwszy mecz Lechii w ekstraklasie, która startuje 29 lipca."

I na to trzeba się przygotować
10 czerwca 2011, 10:32 / piątek
Oby tego terminu 29 lipca też z czasem nie podali w wątpliwość. Wiadomo jak jest z budowami. A strażak widać ciągle "nie usatysfakcjonowany". Na tej budowie każdy musi zarobić ;-)
10 czerwca 2011, 12:07 / piątek
Tu raczej nie chodzi o budowę, a o uprzątnięcie tego całego bałaganu wokół, drogi ewakuacyjne, dojazdy karetek etc. Stadion mógł być i gotowy na 9 czerwca, ale ktoś sobie wyobraża te ew. 30 tys. ludzi wylewających się na Letnicę po meczu

odnośnik Letnica - wielki plac budowy

Do zobaczenia 30. lipca na inaugracji najlepiej meczem ze Śląskiem albo z Wisłą :)
10 czerwca 2011, 12:52 / piątek
I to by było najlepsze otwarcie.Mecz z mistrzem Polski a zarazem z naszym przyjacielem Wisełką.Myślę,że przy komplecie.
11 czerwca 2011, 11:33 / sobota
nowe fotki z lechia.net
odnośnik
11 czerwca 2011, 12:08 / sobota
Hoolsi Barcy i Legii już w akcji ;)
11 czerwca 2011, 12:22 / sobota
a ja jestem ciekawy jak będzie usytuowany sektor gości, chyba że go nie będzie w ogóle bo i tak mają zamiar zakazać wyjazdów grup zorganizowanych.
11 czerwca 2011, 12:38 / sobota
ty tak poważnie ?!?!?
11 czerwca 2011, 14:46 / sobota
Sławciu pewnie że chłop na poważnie.
11 czerwca 2011, 16:29 / sobota
Wszystko ok tylko ta kostka brukowa tak blisko trawy.Powinno być jeszcze ze 1,5-2m trawy bo kontuzji będzie bez liku.Widać trawka przyjęła sie i za 2-3 tygodnie bedzie można bez przeszkód na niej grać.
11 czerwca 2011, 16:33 / sobota
Na tej kostce będzie sztuczna trawa. Rezerwowi nie będą się rozgrzewać na twardej kostce
11 czerwca 2011, 18:30 / sobota
Tak mi coś nie grało ale nie wiedziałem co tu można położyć.Myslałem że jakas specjalna gąbka ale jeśli sztuczna trawa to ok.
11 czerwca 2011, 19:08 / sobota
Rettever, użyłem trochę ironii :) Ale jestem ciekaw jak to rozwiążą, ma ktoś może jakieś informacje na ten temat ?
12 czerwca 2011, 09:06 / niedziela
Bardzo dobry pomysł. Tylko czy nasze "grubasy" staną na wysokości zadania ???
-------------------------------------------------- ----------------------------------------------
Nowy stadion w Gdańsku otworzy 23 lipca mecz towarzyski Lechii z jednym z najlepszych klubów w Europie. Zróbmy z tego meczu imprezę, o której będzie głośno w całej Polsce - proponuje dziennikarz trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" Michał Jamroż.

Dziś nasz stadion kojarzy się z opóźnieniami, póki co nic tego nie zmieni. Nic też nie zmieni tego, że to jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych stadionów w Europie. Taki obiekt zasługuje na godne otwarcie.

Miał nim być mecz Polska-Francja - nie wyszło. Miał nim być festyn miasta i TVN - nie wyszło. Ale przyznaję - ja ani jednej, ani drugiej imprezy specjalnie nie żałuję.

Teraz wszystko wskazuje, że tym otwarciem będzie mecz Lechii Gdańsk z jednym z najlepszych klubów Europy. Może być to: Liverpool (5. miejsce w rankingu UEFA), Benfica (17. miejsce), Atletico Madryt (23. miejsce), Porto (8. miejsce) lub Valencia (15. miejsce).

Sam mecz otwarcia będzie sporym wydarzeniem, ale głównie lokalnym. A o tym otwarciu powinno być głośno w Polsce, a najlepiej i w Europie. Czy to jest możliwe? Według mnie tak, czasu nie ma dużo, ale półtora miesiąca to też niemało.

Najtrudniejsze to załatwienie przeciwnika, a tego, jak obiecuje Lechia, poznamy w przyszłym tygodniu. Tak więc to mamy już z głowy.

Teraz trzeba wymyślić produkt, który da się dobrze sprzedać. Mecz ma się odbyć 23 lipca. Pierwsze co zrobiłem, to przyjrzałem się dacie. Ile to dni do Euro? 321. Liczba okrągła nie jest, ale wśród tysięcy kombinacji do marketingowego wykorzystania jedna z lepszych. Ale to ciągle nie to. I nagle BINGO! W starożytnym Rzymie 23 lipca obchodzono święto Neptuna. No lepiej być nie może: święto symbolu Gdańska oraz wielki mecz. Pierwsze co przychodzi na myśl, to mecz o Puchar Neptuna. Na otwarcie PGE Areny Gdańsk organizujemy pierwszy w historii mecz o Puchar Neptuna (Neptun Cup), a w następnych latach jego kolejne edycje.

To pomysł sprawdzony w Europie, większość klubów gra towarzysko w wakacje o jakiś puchar. W Monachium jest Audi Cup, w Londynie Emirates Cup, w Mediolanie Puchar Berlusconiego, są różne puchary w Azji i Ameryce. I walczyć nie musi o niego dużo klubów, czasami to tylko jeden mecz, czasami turniej z udziałem czterech drużyn. Problemem są oczywiście finanse, bo drużynom trzeba zapłacić, a tym najlepszym niemało.

W tym roku zapłaci i to zapewne sporo Lechia. Ale to i tak może się opłacać. PGE Arena w dniu meczowym jest w stanie wygenerować kilka milionów złotych przychodu. Do tego można też pozyskać sponsorów. Taki produkt jak symbol Euro 2012 w Polsce, czyli bursztynowa arena, na pewno będzie ważnym argumentem. Do tego transmisja w telewizji, z którą szczególnie z meczu otwarcia nie powinno być problemu. W pierwszej edycji puchar może ufundować Gdańsk. Można też pomyśleć o nagrodzie dla najlepszego gracza meczu.

Sam produkt to nie wszystko. Trzeba go jeszcze ładnie opakować. Koncertu U2 nie zrobimy, ale atrakcyjne widowisko artystyczno-multimedialne w półtora miesiąca da się zorganizować. Trwające 20 minut, intensywne, bogate w różne formy przekazu, może być atrakcyjne zarówno dla widzów na stadionie, jak i w telewizji. To przed meczem. Natomiast po meczu piękny pokaz sztucznych ogni. Tyle na stadionie. Tego samego dnia warto też na Długim Targu zorganizować imprezę związaną z Neptunem.

Udana impreza na pewno przyćmi blamaż związany z organizacją meczu Polska-Francja i odwołanie otwarcia zaplanowanego na 23 czerwca. Prace nie będą wykonywane na ostatnią chwilę, nie będzie prowizorycznych rozwiązań, a podczas meczu otwarcie działać będzie cała gastronomia (a przynajmniej powinna). Do tego Neptun Cup (mi anglojęzyczne nazwy nie przeszkadzają) rozgrywany byłby w samym środku wakacji, gdy w Trójmieście i okolicy przebywają setki tysięcy turystów. Dobrze zorganizowany i sprzedany mógłby stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych cyklicznych imprez w Gdańsku. Pytanie tylko czy Lechia i Gdańsk są w stanie to zorganizować, bo kolejnej amatorki nawet tak piękny stadion nie przykryje.
12 czerwca 2011, 10:22 / niedziela
pomysł elegancki .
12 czerwca 2011, 11:57 / niedziela
bardzo ciekawy pomysl, odrazu widac ze nie wymyslil go nikt z dzialu marketingu naszego klubu.
ale patrzac na dzialania marketingowe Lechii to szans na jego wprowadzenie nie widac zbyt duzych. niestety.
12 czerwca 2011, 13:39 / niedziela
Rewelacja !!! Ajj, gdyby to wypaliło!
12 czerwca 2011, 13:51 / niedziela
neptun cup w okolicach stadium wyloni winnera ;] wkurza mnie to ciagle uzywanie anglojezycznych nazw. poza tym racje ma, przydalaby sie dobra impreza promocyjna.
12 czerwca 2011, 15:04 / niedziela
świetny pomysł z tym Neptun Cup. My,Śląsk,Wisła i ktoś czwarty(np.ŁKS Łódź) i już mamy 1edycje obsadzoną. Mistrz i vicemistrz na otwarciu. Naprawde super pomysł.
12 czerwca 2011, 16:04 / niedziela
deadhead Nie ma możliwości aby w tym turnieju i w tym dniu zagrali Śląsk i Wisła.
Tak się składa ,że Śląsk gra dzień wcześniej rewanż w II rundzie eliminacji LE. Natomiast Wisła, ma mecz z Legią o Superpuchar .
Pomysł całkiem fajny, i gdyby był kontynuowany w przyszłości z dobrą obsadą sportową ,to na pewno miałby szansę zaistnieć w kalendarzu imprez w 3-mieście.
Warto aby klub tym pomysłem się zainteresował na poważnie.
Będzie to na pewno lepsze niż jakieś durne mecze dziennikarzy TVN i kogoś tam jeszcze.
12 czerwca 2011, 17:28 / niedziela
Tylko czy w klubie im się chce? Bo gdyby mieli to zacząć realizować to musieliby w końcu coś zrobić, zacząć pracować i ruszyć tyłek. To już niestety wymaga pewnego wysiłku i nie jestem pewien czy oni się do takich rzeczy palą. W końcu mecz załatwia SportFive, a prezes w wywiadzie mówił, że magia stadionu na pewno przyciągnie kibicow, więc po co jakieś inne dodatkowe atrakcje i marketingowe pierdoły? Ale pomarzyć fajna rzecz...
12 czerwca 2011, 17:56 / niedziela
super pomysł hehehe. a od razu proponuje nagrode: telewizor neptun mojego dziadka. chyba jeszcze na chodzie
13 czerwca 2011, 10:12 / poniedziałek
13 czerwca 2011, 14:18 / poniedziałek
13 czerwca 2011, 15:04 / poniedziałek
odnośnik

Mecz z Niemcami w Gdańsku
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.402