Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Polsat Plus Arena - wszystko o nowym stadionie w Gdańsku-Letnicy

strona 48/77

28 czerwca 2011, 14:01 / wtorek
Tylko, że kredytu nie trzeba spłacić w rok ! Kredyt jest rozłożony na ileś tam lat a jego miesięczna rata (roczna) jest uwzględniona w bilansie rocznym
28 czerwca 2011, 14:19 / wtorek
1) Dobrze sprzedane loze moga dac nawet wiecej wplywow niz bilety
2) wszystkie wyliczenia w przyblizeniu sa ok, ale dotycza miasta bo to miasto bedzie splacalo kredyt, Lechia Operator bedzie placilo za wynajem, utrzymanie i bedzie dzielila sie czescia zysku ze organizowanych imprez
3) miasto nie może traktowzc inwestycji w stadion czysto biznesowo tj wydalismy tyle i w ciagu x czasu ma sie zwrocic i ma byc zysk, mozna ja traktowac chociazby jako inwestycje w kulture, bedzie to miejsce gdzie mieszkancy beda mogli sie "rozerwac" ;-) czy to na meczu czy na koncercie, ma ona spowodować takze to ze ludzie beda wybierać Gdańsk jako miejsce "do zmieszkania" oraz zapewni spora liczbe osob odwiedzajacych nasze miasto, w Polsce połnocnej nie było miejsca gdzie można byłoby zorganizować duży koncert światowej gwiazdy, teraz jest.
Bedzie to także dodatkowy cel wycieczek szkolnych ;-)
28 czerwca 2011, 14:36 / wtorek
Kolejna, towarzyska (czyli poniekąd kurtuazyjna) wizyta germańska w Gdańsku na początku września.

Niestety "bogowie markietinga" nie pomyśleli, że można było osiem dni wcześniej... :)

PS: Wróciłem... niepasteryzowany "Kasztelan" rozjebał mi trochę system.
28 czerwca 2011, 14:43 / wtorek
Hehe - kurcze to bylby piękny doping: 1 wrzesnia Gdańsk, Polska-Niemcy

Sektorówki ze Schlzwikeim Holstein :D
28 czerwca 2011, 14:49 / wtorek
W 1976 r wybudowano na olimpiade w Montrealu wielki stadion , rok temu splacono go :))) za pomoca......... podatnikow !!! Od kilku lat sluzy jedynie jako obiekt do zwiedzania i sporadycznie raz w roku wymysla jakas impreze a podatek dalej jest naliczany:)) Sa juz plany na wyburzenie stadionu olimpijskiego ale nie maja planow na zagospodarowanie terenu!!!! Boze nie pozwol zeby taka sama sytuacja zaistniala w Gdansku !!!
Panowie glowa do gory ,nie tylko w Polsce dochodzi do absurdalnych sytuacji z obiektami sportowymi :) ale warto sie uczyc od innych jakich bledow nie popelniac !!!
28 czerwca 2011, 14:56 / wtorek
"Przykładem z ostatnich lat najbardziej nietrafionych inwestycji sportowych jest Portugalia, która przed mistrzostwami Europy w 2004 roku wydała ponad miliard euro na modernizację i budowę od podstaw dziesięciu stadionów. Okazało się, że tylko trzy z nich nie przynoszą teraz strat. Do pozostałych trzeba dopłacać, dlatego myśli się nawet o wyburzeniu kilku obiektów. "

odnośnik
28 czerwca 2011, 15:00 / wtorek
@Primo może dzięki temu usłyszeliśmy o Montrealu, to też forma reklamy

Mamy to szczeście, że wszyscy pieją z zachwytu jaki to ten nasz stadion jest ładny, nawet zagraniczni dziennikarze stwierdzili że jest to perełka na EURO2012 i to trzeba było wykorzystać, tylko niestety w naszym klubie brakuje specjalistow od marketingu, w tej chwili już dawno wszyscy od Słupska po Olsztyn i Toruń powinni wiedzieć o otwarciu PGE ARENY. Nasz klub niestety liczy na to, że wszystko się samo zrobi :-(
28 czerwca 2011, 18:05 / wtorek
spid wytnij wklej to nie droga . Prześledź więcej w tym temacie i nie będziesz porównywał na tak zwanego głupa.
Portugalia to żadne porównanie do Polski.A tok myślenia śledziowy jest nas 4 tys to robimy taki stadion wybaczcie... My mamy się rozwijać a nie cofać w rozwoju do kur...y nędzy. Albo ambitnie albo ciul zostaje elita z A klasy (też się załapie)
28 czerwca 2011, 18:49 / wtorek
malcolm
28 czerwca 2011, 15:00 / wtorek

Mamy to szczeście, że wszyscy pieją z zachwytu jaki to ten nasz stadion jest ładny, nawet zagraniczni dziennikarze stwierdzili że jest to perełka na EURO2012 i to trzeba było wykorzystać, tylko niestety w naszym klubie brakuje specjalistow od marketingu, w tej chwili już dawno wszyscy od Słupska po Olsztyn i Toruń powinni wiedzieć o otwarciu PGE ARENY. Nasz klub niestety liczy na to, że wszystko się samo zrobi :-(

Tak samo myślę co do marketingu - spójrzmy realnie - mecz otwarcia ma być za 4 tygodnie - niektórzy ludzie potrzebują wziąć urlop w pracy (niestety nie każdy pracuje od poniedziałku do piątku),kupić bilety chociażby na samolot,autokar.a my nawet jeszcze nie wiemy z kim będziemy grac,nie mówiąc już o jakichkolwiek wzmocnieniach. Niestety jest tak jak było zawsze a to malkontenctwo to u mnie stad ze naprawdę myślałem ze zarząd i wszyscy jego członkowie będą gotowi na Baltic Arene na te nowe wyzwania!

A widać ze znowu będziemy "krew na butach" i pogrywac za sezon z Gks Katowice:)

Z biało-zielonymi...
28 czerwca 2011, 19:15 / wtorek
Problem w tym że nie ma o czym informować. Póki co żadnego potwierdzonego terminu otwarcia. No chyba, że o czymś nie wiem to przepraszam.
28 czerwca 2011, 19:33 / wtorek
Dear MPTCZ

Wydaje mi się że każdy duży stadion w ustroju socjal-demokratycznym może być porównaniem dla stadionu kierowanego przez Lechię-Operatora. I to z prostego powodu:
Mamy socjal-demokratyczny ustrój i duży stadion.

Link miał skłonić do myślenia i widzę że działa !
Dzięki :-)

Oby chłopaki z Lechia Operator czytali nasze forum i oby mieli duuuuużo zajebistych pomysłów bo może być ciężko. I to nawet przy zrobieniu majstra.
Oby za kilka lat nie było sytuacji gdzie będziemy sie zastanawiać jak najniższym kosztem przebudować PGE Arene na mniejszy stadion.
Choć powrót na Traugutta wydaje się tu być najbardziej trafnym pomysłem.
Do dziś zastanawiam się dlaczego był tylko jeden kandydat na operatora stadionu.

Kiedyś pamiętam Matad, miał gdzieś wstępne plany budowy dodatkowych trybun na T29.. kto wie... :-)
Ależ chciałbym odszczekać te przepowiednie za 5 lat...
29 czerwca 2011, 18:35 / środa
Ja czekam jak ruszy sprzedaż karnetów. Biorę za 280zł na prostą. Ciekawi mnie kto będzie grał z nami na otwarcie. Osobiście wolałbym Liverpool. Klub z tradycjami i wspaniałym hymnem You`ll never walk alone.

odnośnik
29 czerwca 2011, 18:38 / środa
z całą pewnością, ale myślę że wpierw usłyszysz:
"Deutschland Deutschland uber alles"
29 czerwca 2011, 19:07 / środa
lechia.net
"Wychodząc na przeciw waszym prośbom o zaprezentowanie widoku na murawę z różnych sektorów przygotowaliśmy specjalny materiał video. Nie ma chyba potrzeby opisywania skąd byl kręcony dany fragment. Idzie się łatwo domyśleć oglądając całość.
Ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że z każdego miejsca jest doskonała widoczność."
odnośnik
29 czerwca 2011, 22:28 / środa
Tylko że Deleu ewidentnie rzucił w trybuny koszulkę meczową...
29 czerwca 2011, 22:30 / środa
omyłkowo po zalogowaniu pomyliłem wątki ale Thomas bedziesz wiedział o co chodzi :)
29 czerwca 2011, 22:56 / środa
odnośnik

To chyba dla gości ale co tam skoro po jutrzejszej decyzji nikt na jesień na neigo nie wejdzie :)

Swoją drogą:
odnośnik

Piękny!.Mamy najładniejszy stadion w Polsce bez porównania! :)
30 czerwca 2011, 18:55 / czwartek
odnośnik
Ceny biletów na mecz Polska-Niemcy
PZPN podał ceny biletów na wrześniowy mecz Polska-Niemcy. Kibic musi liczyć się z wydatkiem od 60 do 240 złotych. Spotkanie Polska-Niemcy odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk we wtorek, 6 września.
Spotkanie to nie będzie tańsze od planowanego wcześniej meczu z Francją. Za najtańszą wejściówkę kibic będzie musiał zapłacić 60 zł. Natomiast najdroższa kosztuje 240 zł. Pozostałe ceny za bilety wynoszą 120 i 180 zł.
30 czerwca 2011, 22:06 / czwartek
odnośnik trójmiasto.pl

Na PGE Arenie nie doszły już do skutku dwie czerwcowe imprezy. Teraz zagrożone są również mecze Lechii, które miały odbyć się w lipcu...
1 lipca 2011, 11:26 / piątek
"zagrożone są również mecze Lechii"

ale czy dla kogoś racjonalnie myślacego to jest jakieś zaskoczenie? Było o tym i w tym temacie. Najważniejsze są 3 pkt. w pierwszej kolejce z Dyskobolią, pewnie już na PGE, ale dajcie sobie spokój z jakimiś tam Liverpoolami na inaugurację tydzień wcześniej, 3 tygodnie to już zbyt mało czasu na dogadanie sie z takimi klubami, zwłaszcza że data 23 lipca jest już właściwie mało realna, chyba że tak jak pisałem kiedyś mogłoby to być np. ciekawe pożegnanie z T29.
1 lipca 2011, 11:31 / piątek
ew. można byłoby zaprosić na jakiś mini turniej Wisłę, Śląska i Gryfa, ale to też mało realne skoro przed braćmi mecze z Dundee i Skonto, a data jest niepewna z uwagi na terminy wynikające z ustawy o imprezach masowych.
1 lipca 2011, 12:47 / piątek
trzeba się zastanowić, czy ten mecz z europejskim przeciwnikiem na pewno jest Lechii potrzebny, gdyby miał to być klub z najwyższej europejskiej półki, to OK, ale brać kogoś z drugiego garnituru?
Po pierwsze - czy warto klubowi wydawać na to kasę przed sezonem,
po drugie - czy nie lepiej aby kibice wydawali teraz kasę na bilety i karnety, a nie na sparingi.

A to że tam jakaś czujka przeciwpożarowa nie działa tak jak trzeba, to naprawdę da się chyba szybko poprawić :)
1 lipca 2011, 13:32 / piątek
Myślę, że korzystnie byłoby, gdyby inauguracją stadionu był mecz ligowy Lechii. Mnóstwo ciekawskich nowego stadionu może wreszcie przekonałoby się, że na polskich meczach ligowych jest po prostu fajnie i bezpiecznie. Dzięki temu może nasz klub zyska stałych bywalców a nie że przyjdą tylko zobaczyć stadion i Liverpool czy jakąś inną drużynę i tyle ich na PGE Arenie zobaczymy.
1 lipca 2011, 14:01 / piątek
"Ekstraklasa SA podjęła decyzję, że mecz o Superpuchar pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa odbędzie się w lutym 2012 roku.
Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na 23 lipca 2011 roku. "
odnośnik
no to moga juz grac tego 23 lipca skoro jest przeciwnik, ktoremu ten termin pasuje
1 lipca 2011, 14:11 / piątek
Może nasi do lutego zbiorą wszystkie wymagane dokumenty bo znów straż pożarna wniosła uwagi :)
1 lipca 2011, 14:14 / piątek
Obawiam się, że nas stadion nie byłby neutralny :-))
1 lipca 2011, 16:12 / piątek
Czyli podsumowując:
- miał być mecz z europejską potęgą, a nie będzie
- miała być ściągnięta gwiazda - jest Oli -.-
- miały być przystępne ceny biletów, są drogie

coś pominąłem?
1 lipca 2011, 16:21 / piątek
trażacy z Gdańska mówią "nie". Mecz otwarcia na PGE Arenie zagrożony

Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsza impreza na PGE Arenie Gdańsk. Wbrew zapowiedziom stadion nie otrzymał z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie. Negatywną opinię wyraziła bowiem gdańska straż pożarna.

- Musieliśmy wyrazić swój sprzeciw, bo na tym stadionie wciąż zagrożone jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Zapewniam, że nie czepialiśmy się drobnych spraw, jak chociażby gaśnic czy hydrantów, tylko znacznie poważniejszych rzeczy. Wnieśliśmy kilkadziesiąt zastrzeżeń - powiedział Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, pełniący jednocześnie funkcję rzecznika prasowego, starszy kapitan Tomasz Czyż.

PGE Arena Gdańsk. 27 czerwca 2011 roku. Stadion jest praktycznie gotowy, ale do oddania go do eksploatacji brakuje mu podstawowego dokumentu - "pozwolenia na użytkowanie". Aby je uzyskać, potrzebna jest m.in. zgoda straży pożarnej. I to jej brak sprawia, że stadion ciągle jest placem budowy.

Po zakończonych we wtorek testach, strażacy uważają, że obiekt wciąż nie jest gotowy. - Od ostatniej lustracji minęły dwa tygodnie i w tym czasie wykonano bardzo dużo. Ciągle są jednak braki - mówi Jakub Zambrzycki, wicekomendant straży w Gdańsku. - Dlatego najprawdopodobniej zgłosimy sprzeciw.

W czwartek straż przedstawiła wykonawcy protokół z kontroli, a w nim pięć stron z uchybieniami. Wykonawca miał czas do piątku do godz. 8.30 na złożenie oświadczenia z wyjaśnieniami. Na tej podstawie komendant podjął ostateczną decyzję.

Zastrzeżenia strażaków budzi nie w pełni skonfigurowany system przeciwpożarowy. Gdy czujka włączy alarm, powinna podać informację, w którym pomieszczeniu coś się dzieje. A podczas kontroli podawał on jedynie numer czujki (a nie jej lokalizację). Dodatkowo oświetlenie awaryjne, które zasilane jest poprzez specjalne generatory, w jednej ze stref wyłączyło się po 80 minutach, a powinno działać co najmniej 40 minut dłużej. Jest też wiele drobniejszych uwag, jak np. źle oznakowany wyłącznik prądu.

- Większość uchybień z protokołu zostało już usuniętych i to znajdzie się w oświadczeniu wykonawcy. Mam nadzieję, że wpłynie to na wydanie właściwej decyzji - mówił Ryszard Trykosko, prezes BIEG 2012.

Negatywna decyzja straży pożarnej oznacza, że oddanie stadionu do użytku opóźni się o kolejne kilkanaście dni, i że BIEG 2012 - od 1 lipca - będzie musiał płacić kary zarówno sponsorowi tytularnemu (PGE), jak i operatorowi (Lechia Operator).

- To jest najmniejszy problem, bo kary te zapłacić będzie musiał wykonawca - mówił nam w czwartek Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że Lechia zrezygnuje z organizacji towarzyskiego meczu z jednym z czołowych europejskich klubów, który miał się odbyć 22 lub 24 lipca.
1 lipca 2011, 16:25 / piątek
Spid - to trochę bzdura. Wyburzenie stadionu nie zwróci pobranych kredytów. Można sprzedać komuś innemu i niech ten ktoś się martwi. Ale wątpię, czy to się komukolwiek opłaci.
1 lipca 2011, 16:36 / piątek
123 ale za to jest nowy rzecznik i nowy kierownik hehe

A co do straży pożarnej to dobrze, że szczegółowo trzepią ten stadion.
Strażacy w Poznaniu mieli ostatnio nalot CBA w związku z aferą styropianową (miała być wata mineralna do ocieplenia).

Na własne oczy widziałem, że nowa synagoga srakowi jest niepalna, i trudno to zatopić;)
1 lipca 2011, 16:47 / piątek
Czy bilety są drogie? Wg. mnie nie. Na C1 płaciłem po 350zł za rundę teraz za 9 meczów 280. Wcześniej wychodziło po 50zl teraz 31zł. Za najtańszy karnet 160zl co daje prawie 18zł na mecz.
1 lipca 2011, 19:39 / piątek
Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że Lechia zrezygnuje z organizacji towarzyskiego meczu z jednym z czołowych europejskich klubów, który miał się odbyć 22 lub 24 lipca.

tego nie rozumiem dlaczego mieliby zrezygnować coś się nie trzyma KUPY.
Albo Lechia nie ma kasy albo ktoś zabronił jej wydawania.
1 lipca 2011, 19:44 / piątek
Komu udalo sie dowiedzieć no wyglada to na cytat ale nie widzę źródła a to bywa istotne. A moze chodzi o to ze jednak mecz bedzie 23. bo przecierz brak juz przeszkód z uwagi na przełożenie superpucharu na luty? Albo jest jakiś większy zonk z tym stadionem...
1 lipca 2011, 20:57 / piątek
odnośnik
(...)
Jeśli przyjąć, że kolejna ekspertyza straży będzie pozytywna dla obiektu, ale straż wykorzysta przysługujący jej w całości czas, to decyzja o oddaniu stadionu do użytku może być wydana dopiero 15 lipca (jeśli kolejny wniosek wpłynie jeszcze dzisiaj) lub 18 lipca (jeśli nastąpi to w poniedziałek).
------------------------------
dochodzi do tego jeszcze mundurkowe pozwolenia na imprezę masową
wygląda na to , że mecz z Groclinem zagramy na T29 ;-]

swoją drogą 10.000 zł za dzień spóźnienia dla opertora to mało motywująca kara.;.
elastyczny harmonogram nie ma granic :-)
1 lipca 2011, 21:21 / piątek
santtin - to oczywiste ze muszą zrezygnowac z meczu otwarcia:
1. Mecz otwarcia jak sama nazwa wskazuje powinien odbyć sie na otwarcie PGE Arena i nie mozna go przeniesc na Traugutta (to chyba logiczne).
2. Przepisy są takie ze organizator musi miesiac przed zgłosic impreze masową do milicji a ta ma dwa tygodnie na wydanie decyzji.
Czy wyobrazasz sobie ze w przypadku negatywnej decyzji (np. ze wzgledu na za niską o 5 mm barierke) policji, Jenek zadzwoni do np. Lazio i powie "Chłopaki nie przyjeżdzajcie jutro bo psiarnia sie nie zgodziła, no i dlatego oddajcie nam kase którą wam wpłaciliśmy" albo " Halo?? Dodzwoniłem sie do Liverpoolu??? Nie macie ochoty wpasc do nas za dwa dni i zagrać mecz na superstadionie??"
Niestety ale jestesmy niewolnikami urzedniczych procedur, dla nas nie bedzie problemu jak lige zaczniemy na Tragutta, ale dla działu dystrybucji biletów taka nie wiedze jest nie lada problemem.

TYLKO LECHIA!
2 lipca 2011, 07:34 / sobota
Nie odnośnie stadionu, ale euro:)
Musze przyznać,że tyle razy tamtedy przechodze,przejezdzam a byłem tak do tego przyzwyczajony, że nie zauważałem tego.
odnośnik
Troche beka, że w takim Gdańsku jest takie coś.
2 lipca 2011, 12:05 / sobota
Boldi zamiast biegać po Galerii Bandyckiej w czynie społecznym możesz coś z tym zrobić :-)
4 lipca 2011, 22:39 / poniedziałek
kolejna impreza odwołana.;.
1,2,3 mało?? heh

odnośnik

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zmianie ulega lokalizacja festiwalu GlobalGathering Polska 2011, który odbędzie się 9 lipca w Gdańsku.
Stadion oraz tereny przylegające do PGE Arena Gdańsk nie otrzymały niezbędnych odbiorów, i w związku z tym , nie ma zgody na organizowanie imprez masowych na tym terenie. Planowany odbiór stadionu jak i terenów przylegających miał odbyć się 30 czerwca. Informację o braku pozwolenia na organizowanie imprez na terenie PGE Arena otrzymaliśmy dopiero 01/07/2011- tego dnia Straż Pożarna przekazała swoją negatywną opinię Inwestorowi.
Jednak nasza determinacja i determinacja współorganizatorów ze strony Miasta Gdańsk pozwoliła w ciągu 24 godzin znaleźć nowe miejsce na zorganizowanie GlobalGathering!
4 lipca 2011, 23:21 / poniedziałek
No to będzie jeszcze jedno pożegnanie T29 :D
4 lipca 2011, 23:31 / poniedziałek
odnośnik

Jak myślicie Pietrowski sam zalicytował swoja koszulkę, czy znalazł się jakiś fan jego talentu? Swoją drogą sporym zainteresowaniem ciesza sie te koszulki, czyżby faktycznie ludzie czuli pismo nosem i przeczuwali, że to mogło nie być ostatnie pożegannie? :-)
5 lipca 2011, 01:07 / wtorek
@Arkadiusz

Mysona to Ty ?
5 lipca 2011, 07:54 / wtorek
Szykujcie się na drugie pożegnanie T29

Wnioski z ,,obdukcji,, PLG1
-z 24 punktów raportu z wizytacji połowa dotyczy konieczności zbudowania nowych płotów
-stref buforowych
-instalacji dodatkowych siatek
-murawa ma nieodpowiednie wymiary
-fani gości mają możliwość kontaktu z sympatykami gospodarzy;) odnośnik odnośnik
5 lipca 2011, 10:01 / wtorek
To już staje się nudne, przepraszam ale ile można sie "pierdolić" z tą PGE Areną,
czy oni niewiedzą jakie są wymogi? Torysko czy tam Trykosko niech zepnie tyłek i bierze się do roboty.
5 lipca 2011, 10:08 / wtorek
Budyń na urlop i bierz się za taczkę.
5 lipca 2011, 10:19 / wtorek
weźcie jednak pod uwagę, że warszawka też ciśnie i to mocno. w końcu ich duma została doszczętnie urażona. zapowiadany z takim splendorem mecz otwarcia z Niemcami został im zabrany. oni się nie pogodzą do końca. oni zawsze mieli kompleks Gdańska.
tylko, że na ich stadion nie można się dostać a nasza Arena wymaga kilku przeróbek, bo płot czy nawierzchnia na kostce to nie są rzeczy, które buduje się miesiącami.
5 lipca 2011, 10:22 / wtorek
i dlatego też z pierdół będą robili afery zamęt w mediach. najlepszy dowód magazyn 4-4-2 prowadzony przez Szpakowskiego we współudziale Szczepłka. po wizycie zagranicznych dziennikarzy tak skleili materiał, że okazało się, że podziwiają oni ale stadion Narodowy:)
5 lipca 2011, 10:22 / wtorek
"bo płot czy nawierzchnia na kostce to nie są rzeczy, które buduje się miesiącami."
Chyba zapomniałeś w jakim kraju żyjemy...
5 lipca 2011, 10:25 / wtorek
bez przesady uważam, że problemem są wyłącznie narzucane ustalone z kapelusza terminy, czym podważają swoją wiarygodność, bo zachowują sie tak, jak gdyby stracili nad tym co robią kontrolę.
5 lipca 2011, 11:52 / wtorek
"Największy na świecie sektor buforowy?" odnośnik
6 lipca 2011, 12:34 / środa
Tłumaczenie Gdańska odnośnie ciągłych wad wykazywanych przez straż pożarną odnośnik
1 ..... 46 47 48 49 50 ..... 77
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.543