Gdańsk: wtorek, 1 grudnia 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 5/77

19 lipca 2006, 11:06 / środa
no i na Baltic Arena
24 sierpnia 2006, 15:07 / czwartek
24 sierpnia 2006, 23:00 / czwartek
Bardzo ciekawa akcja :D
napewno podpisze się :)
15 lutego 2007, 00:21 / czwartek
odnośnik

"...W Gdańsku rekord wszech czasów w niedoszacownych inwestycjach pobije prawdopodobnie stadion piłkarski Baltic Arena. W ciągu zaledwie kilku miesięcy jego cena wzrosła o 257 mln zł. Obiekt będzie teraz kosztował 671 mln zł.

chyba kogoś pojebało w UM !!!!
taka kasa?? to jakiś absurd!! 670 mln... ja pierdolę...
stadion Korony kosztował coś ok.50 mln - (15 tys)
stadion Legii (35tys ) ma kosztować ok. 200mln..

ręce opadają..
15 lutego 2007, 00:43 / czwartek
Jak widać, jedyne na czym zna się po, to niedoszacowanie. Brawo dla Pawła A. :-)
15 lutego 2007, 15:15 / czwartek
bez przesady, repzydent sie tym nie zajmuje :] wiadac dobiera slabych ludzi haha no a do tego ceny materialow i robocizny ostro w gore ida ostatnio, jednak sklaa bledu jest przerazajaca. chetniej zobaczylbym traugutta przedbudowanego za powiedzmy 1/4 tej sumy na nowoczesny 20-tysiecznik... a nie jakies bursztynki z dupy, megalomanskie wizje politykow...
13 kwietnia 2007, 22:14 / piątek
Treść listu Lecha Wałęsy do Komitetu Wykonawczego UEFA:

Szanowni Państwo, Szanowny Panie Prezydencie;

Na początek pozwolę sobie na krótkie wspomnienie. Ponad 20 lat temu, we wrześniu 1983 roku przyjechał Pan do Gdańska z drużyną słynnego Juventusu Turyn, który w Pucharze Zdobywców Pucharów walczył z II-ligową Lechią Gdańsk. Gdy wielki Juve przegrywał z kopciuszkiem Lechią 1:2 wszedł Pan na boisko by pomóc swojej drużynie. Ja wtedy siedziałem na trybunie i wraz z tysiącami gdańszczan kibicowałem oczywiście naszej drużynie. Tysiące nie tylko kibicowały ale i głośno skandowały: "Nie ma wolności bez Solidarności", bo był to czas reżimu komunistycznego. Dlatego nasz stadion otaczały uzbrojone po zęby kordony policji. Choć Lechia przegrała, to wielkie wydarzenie ciągle jest pamiętane.

Dziś dzięki Polakom i polskiej "Solidarności" nie ma już żelaznej kurtyny, Europa jest zjednoczona. Wkrótce, 18 kwietnia dowiemy się, kto zostanie gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Do wydarzenia kandydujące państwa przygotowywały się przez ponad dwa lata. Miliony ludzi zasiądą przed telewizorami, by dowiedzieć się czy to właśnie kandydatura ich państwa zyskała uznanie w oczach UEFA.

Mam nadzieję, że list który trzymają Państwo przed sobą utwierdzi Was w przekonaniu, że warto dać szansę ofercie polsko-ukraińskiej. Wspierałem ją od pierwszych chwil, bo jestem pewien, że EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie to trafny wybór. Przyznanie naszej ofercie pierwszeństwa byłoby wyraźnym sygnałem, że zmiany jakie zaszły w tej części Europy na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, zostały dostrzeżone i docenione na Zachodzie Europy.

Jako mieszkaniec Gdańska, a więc jednego z kandydatów, śledziłem przygotowania lokalnych władz mieszkańców miasta do roli gospodarza UEFA EURO 2012.

Głęboko wierzę, że jesteśmy w stanie zorganizować Mistrzostwa na najwyższym światowym poziomie, a Ci którzy poprą polsko-ukraińską kandydaturę, nie będą żałowali swojej decyzji. Jestem przekonany, że po zakończeniu tego wielkiego sportowego święta, z dumą będą mogli powiedzieć - ja także poparłem mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie. odnośnik
13 kwietnia 2007, 22:33 / piątek
jak to było ??

:) Lech Wałęsa Lechia Gdańsk !!! Leeeeeech Wałęsa Lechia Gdańsk !!!

LG !!
14 kwietnia 2007, 01:01 / sobota
Tomas nowe WEMBLEY kosztowalo ponad miliard funtow to co ty porownujesz te pieniadze o tego
17 kwietnia 2007, 15:39 / wtorek
No więc w ciągu już tylko godziny i powinno się dużo wyjaśnić co do nowego stadionu. Jutro w Cardiff wybór organizatora EURO 2012.

Może zdarzy się cud i to my będziemy organizowac te mistrzostwa...?? Oby ;)
18 kwietnia 2007, 11:20 / środa
Całkiem niezła prezentacja Gdańska i Baltic Areny together with Lech Wałęsa :-)
odnośnik
18 kwietnia 2007, 11:45 / środa
maaaaaaaaaaaaaaamy Euro !!!!!!!!!!!!1 ten dzien przejdzie to historii!!!!
18 kwietnia 2007, 11:45 / środa
MAMY EURO!!!!!!!!!!!!!!!!
18 kwietnia 2007, 11:47 / środa
mamy EURO:)
stadion - pewna sprawa:)

BRAWO!!
18 kwietnia 2007, 12:12 / środa
no to bedzie piekny stadionik tylko co z TRAUGUTTA29.Miejmy nadzieje ze niezapomna teraz o STADIONIE I BEDE SZYKOWAC NA OE:)
18 kwietnia 2007, 12:23 / środa
W tv mówili że dziś o 20:00 w centrum ma być wielka feta z okazji przyznania nam organizacji Euro 2012!!
18 kwietnia 2007, 12:24 / środa
MAMY EURO !!! MAMY STADION !!! EL TRAUGUTTO TAK MUSZA ZROBIC NA 1 LIGE
2 lipca 2007, 20:39 / poniedziałek
odnośnik

Prezes Lotosu Paweł Olechnowicz zapowiedział, że jego firma chce wesprzeć budowę stadionu Baltic Arena w Gdańsku. Ma to być wkład koncernu w organizację Euro 2012 na Pomorzu
Wczoraj w gabinecie Pawła Olechnowicza, prezesa Lotosu, spotkali się najważniejsi pomorscy politycy: marszałek senatu Bogdan Borusewicz, marszałek województwa Jan Kozłowski, wojewoda Piotr Karczewski, wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Ta sama grupa już w styczniu podpisała porozumienie o współpracy między samorządami a Lotosem w sferze rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego Pomorza, a także promocji regionu. W dużym skrócie: chodzi o wspólny wybór projektów, które Lotos ma sponsorować.

Wczoraj politycy i Olechnowicz zdecydowali, że podpiszą aneks do styczniowego porozumienia, w którym zakres współpracy będzie rozszerzony o projekty związane z Euro 2012.

- Chcemy wesprzeć organizację Euro 2012 na Pomorzu, a także związaną z tym budowę stadionu Baltic Arena w Gdańsku. Nie ma już pytania, czy będziemy się angażować w ten projekt, jest tylko pytanie jak - zapowiedział Olechnowicz. - Na mówienie o szczegółach jest jednak za wcześnie. Na pewno będzie chodziło o miliony złotych, a nie o drobne kwoty.

Olechnowicz wykluczył jednak, że to Lotos miałby zostać głównym partnerem miasta w zakresie budowy stadionu. - Podstawowa działalność jego koncernu jest zupełnie inna - tłumaczył.

- Lotos chce mocno związać swój wizerunek z Morzem Bałtyckim. Dlatego zaangażowanie się w budowę stadionu o nazwie Baltic Arena w Gdańsku jest dla nas bardzo dobrym pomysłem - wyjaśnia nieoficjalnie jeden z menedżerów firmy. - Sponsoring sportowy nie jest jednak działalnością charytatywną. Traktujemy ją komercyjnie, czyli w zamian za wsparcie finansowe oczekujemy od takich projektów konkretnych rezultatów promocyjnych. Dlatego potrzeba jeszcze wielu analiz, zanim będziemy mogli określić wysokość swojego zaangażowania.

- W Monachium jest Allianz Arena, nie ma przeszkód by w Gdańsku powstała Lotos Arena - komentuje Renata Wiśniowska, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. budowy Baltic Areny.

Ale ona także nie jest jeszcze gotowa do konkretnych negocjacji z koncernem naftowym. - Za dwa tygodnie ogłosimy przetarg na firmę, która przygotuje dla nas studium wykonalności stadionu. W takim opracowaniu eksperci określą także, co dokładnie możemy zaoferować takim firmom jak Lotos - mówi Wiśniowska.

Na razie przygotowania Gdańska do Euro 2012 nie wyglądają różowo. Na budowę stadionu - wycenianego na kwotę od 650 milionów aż do miliarda złotych - pewnych jest zebranie jedynie 120 milionów złotych. Taka kwota na stadion ma bowiem pochodzić z budżetu Gdańska. Wiadomo już, że do budowy stadionów nie dołoży się Unia Europejska (według Brukseli, to przedsięwzięcia typowo komercyjne). Wciąż nie wiadomo też, ile pieniędzy uda się uzyskać z budżetu państwa.
18 lipca 2007, 01:46 / środa
Stadion będzie, gorzej z drogami

Stadion Baltic Arena będzie finansowany z budżetu państwa. Wczoraj na konferencji z udziałem m.in. marszałka Senatu Bogdana Borusewicza i wojewody pomorskiego Piotra Karczewskiego, władze Gdańska przedstawiły dokładny harmonogram prac.

Koszt realizacji Baltic Areny według ostatnich (cały czas zmienianych) szacunków wynosi 670 mln zł. 120 mln zł władze Gdańska zarezerwowały we własnym budżecie, reszta miała pochodzić m.in. z funduszy UE. Plany się jednak zmieniły.
- Przygotowanie środków przez państwo zajmie z pewnością mniej czasu, niż wnioskowanie do Unii Europejskiej – mówi wojewoda Piotr Karczewski. - Tak będzie szybciej i bezpieczniej. Projekt ma już poparcie ministerstwa rozwoju regionalnego, czeka jedynie na decyzję premiera Jarosława Kaczyńskiego.
W przedsięwzięcie zaangażowany zostanie również sektor prywatny, czyli firmy, które zainteresują się ponad 20 ha ziemi wokół powstającego stadionu. Obecnie to nadal tereny ogródków działkowych.
- Działkowicze będą mogli przenosić się do ogrodu na Krakowcu już od listopada– zapowiada prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - 12 mln zł wyniosą odszkodowania za pozostawione na działkach mienie. Zaczniemy je wypłacać jeszcze w tym roku. Do tej pory wyceniliśmy 440 z 478 działek.
Na początku 2008 r. miasto ogłosi przetarg na projektanta i wykonawcę stadionu. W przygotowaniu oferty przetargowej pomoże miastu wyłoniona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy firma konsultingowa. Zgodnie z planem budowa Baltic Areny rozpocznie się w drugiej połowie 2008 roku.
- Stadion oddamy do eksploatacji do końca 2010, a najpóźniej do początku 2011 roku – mówi Paweł Adamowicz. - Póki co nie spodziewamy się większych zagrożeń.
Czy faktycznie nie ma zagrożeń? Stadion to przecież nie wszystko, a w kontekście organizacji Euro 2012 niemal równie ważna jest infrastruktura drogowa.
- Poprosiłem o spotkanie, bo są pewne zagrożenia- mówi marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Gdańsk ma cały czas problemy z infrastrukturą komunikacyjną. Ważna jest modernizacja SKM, budowa Trasy Sucharskiego i modernizacja ul. Słowackiego. Na te wszystkie projekty trzeba będzie wydać prawie 3 mld zł!
Zarówno projekt nowej linii SKM, jak i Trasa Sucharskiego (a przynajmniej jej dwa pierwsze etapy) mają zapewnione dofinansowanie. Problemem jest modernizacja i przedłużenie ul. Słowackiego. Inwestycja nie została ujęta na liście unijnych projektów programu Infrastruktura i Środowisko. O to, by tam się znalazła, będzie zabiegał wojewoda Piotr Karczewski podczas dzisiejszej wizyty w stolicy.

Kto sfinansuje Słowackiego?

Marcin Szpak, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej:

Szukamy pieniędzy na modernizację i przedłużenie ul. Słowackiego. Początkowo chcieliśmy zrealizować jeden odcinek od ul. Potokowej do Rzeczypospolitej, dla którego mamy już dokumentację techniczną i środki w wysokości 250 mln zł. Jednak w kontekście Euro chcieliśmy zrealizować pełen odcinek drogi od lotniska do Obwodnicy, od Rzeczypospolitej do Nowego Portu wraz z przedłużeniem do Trasy Sucharskiego. Całkowity koszt projektu to 650 mln zł. Z Unii spodziewaliśmy się 85 proc. dofinansowania.
Jednym z rozwiązań jest nadanie Słowackiego statusu drogi krajowej, drugim dokonanie drobnej korekty w zapisach programu Infrastruktura i Środowisko. Korekty, która dopuściłaby do finansowania projekty nie tylko najważniejszych dróg, ale także dojazdów do stadionów lub połączeń węzłów komunikacyjnych. Bez unijnych środków nie będziemy w stanie zrealizować tej inwestycji. Dlatego liczymy, że działania marszałka oraz wojewody spowodują, że projekt zostanie sfinansowany przez Unię.

Trójmiasto.pl
11 października 2007, 11:58 / czwartek
Więcej kasy czy mniejszy stadion?
Gazeta Wyborcza | 2007.10.11

Stadion na zaledwie 35 tys. i znacznie skromniej wyposażony - Poznań będzie musiał zweryfikować plany budowy obiektu przy Bułgarskiej, jeśli nie wywalczy większego dofinansowania z budżetu centralnego. Albo wyłoży pieniądze z własnej kasy.

O zaledwie 20 proc. dofinansowania z budżetu centralnego budowy stadionów w miastach-organizatorach Euro 2012, tj. w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu, poinformowała w sobotę na stadionie Lecha wicepremier Zyta Gilowska. Asystent pani premier Marek Hajbos zastrzegł, iż jest to wstępna propozycja rządu - wstęp do negocjacji.

Ta informacja wystarczyła jednak do tego, aby wystraszyć samorządy. Poznań i Gdańsk uznały, że przy tak nikłym dofinansowaniu nie są w stanie zbudować swych stadionów. Poznań do tej pory wydał na remont obiektu przy Bułgarskiej 60 mln zł, z czego 21,5 mln to pieniądze rządowe. Potrzebuje jeszcze 436 mln zł, a niezbędne minimum oczekiwane od rządu to 218 mln zł. Koszty szacowane przez pozostałe miasta są wyższe - Wrocław potrzebuje 520 mln zł, a Gdańsk - 670 mln zł.

Michał Borowski, koordynator ds. budowy stadionów w gabinecie minister sportu odrzuca także argument, iż dofinansowanie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie w 100 procentach jest niesprawiedliwe wobec innych miast. - Skoro jest to Stadion Narodowy, to powinno się to przejawiać także w dofinansowaniu. Nie mówimy przecież o stadionie Legii, który w całości jest finansowany przez warszawski samorząd. I, nawiasem mówiąc, Warszawa w tej sprawie nie wnioskowała o subwencje, tak jak inne miasta.

Gazeta Wyborcza
6 listopada 2007, 16:25 / wtorek
nie wiem na ile wierzyc w to co w koszernej ale...

"(...) Nieoficjalnie potwierdziliśmy, że grupa polityków PO przygotowała "realny" projekt na Euro 2012. - Nie będziemy budować z publicznych pieniędzy stadionów, które zapełnią się raz w historii (...) Dla Gdańska oznaczałoby to modernizację stadionu Lechii przy ul. Traugutta zamiast budowy Baltic Areny w Letnicy (...)"

odnośnik
6 listopada 2007, 19:47 / wtorek
Dla mnie nie najgorzej bo mieszkam na Smoluchowskiego ;)
1 kwietnia 2008, 18:49 / wtorek
To jakis zart z okazji 1 kwietnia ? odnośnik
1 kwietnia 2008, 18:52 / wtorek
Tak to żart
1 kwietnia 2008, 18:53 / wtorek
to pewnie tez odnośnik
1 kwietnia 2008, 19:13 / wtorek
grucha604 to akurat jest prawda o tym sie mówi od 2 dni :)
1 kwietnia 2008, 19:14 / wtorek
Kurwa dzisiaj nikomu nie mozna wierzyc :D kazdy kłamie jak chuj hehe
1 kwietnia 2008, 19:24 / wtorek
evn_LG : to byl moj maly zart ;) do tego u nas to wiesz jak wyglada budowanie hyhy
2 kwietnia 2008, 16:20 / środa
odnośnik

nareszcie coś zaczynają robić !
7 kwietnia 2008, 11:07 / poniedziałek
7 kwietnia 2008, 19:29 / poniedziałek
odnośnik

wypełnijcie ankietę... w jakimś stopniu też nas dotyczy :)) pozdrawiam
8 kwietnia 2008, 22:38 / wtorek
wypełniłem - uważam, że szkoda kasy na bajery z rozsuwaną murawą (O_o) czy zasuwanym dachem - należy myśleć realistycznie. akurat do robienia koncertów jest pełno innych miejsc. dlatego ograniczyłbym nasz stadion do przyzwoitego, europejskiego standardu, ale niekoniecznie z podziemnym aquaparkiem połączonym z kosmodromem..
8 kwietnia 2008, 22:48 / wtorek
Jak już budować syf zamiast modernizować Lechii to mogliby właśnie dać rozsuwany dach pod koncerty itp. i wysuwaną murawe... Wówczas mogliby chociaż dać tam żużel bo z tego co wiem to stadion GKSu jest w rozsypce a przecież Lechia grać będzie i tak większość na T29 (i bardzo dobrze)
8 kwietnia 2008, 22:53 / wtorek
Mylisz sie, Lechia będzie grać wszystki emecze na BA.
8 kwietnia 2008, 23:13 / wtorek
TRZEBA ZROBIC KALKULACJĘ CZY DACH I MURAWA CHOWANA ZWRÓCI SIĘ PRZY INNYCH IMPREZACH NIŻ PIŁKA (LIGA ,PUCHARY,REPREZENTACJA, TURNIEJE DLA MŁODZIEŻY,WYNAJEM DLA PRYWATNYCH OSÓB)
KOSZYKÓWKA PROKOM
SIATKÓWKA REPREZENTACJA
LEKKAATLETYKA (PRZY BIERZNIACH POD MURAWĄ
KONCERTY
TARGI
FESTYNY
ZWIEDZANIE
JA BYM TAM ZROBIŁ ZIMĄ LODOWISKO (PO ODSUNIĘCIU MURAWY) JEST WARSTWA PODŁOŻA POD KTÓRĄ MOGĄ BYC URZĄDZENIA DO CHŁODZENIA LODOWISKA.ALE NA TO NIE MA CZASU.
NAPEWNO TE WSZYSTKIE FUNKCJE KTÓRE WYMIENIŁEM POZWOLIŁY BY BEZPROBLEMU UTRZYMAĆ STADION NO MOŻE POZA LODOWISKIEM BO TROCHĘ CHYBA PRZESADZIŁEM.
8 kwietnia 2008, 23:51 / wtorek
Jeszcze 3-4 stawy rybne, żeby wędkarze płacili za możliwość połowu leszcza. :-)
9 kwietnia 2008, 00:26 / środa
ta , od razu jarmark dominikański przenieśmy na Baltic Arene
9 kwietnia 2008, 00:29 / środa
TELMET trochę się chyba zagalopowałeś. ;) Chociaż z drugiej strony utrzymanie takiego stadionu bez problemów to faktycznie kwestia pomysłowości. Chociaż w ankiecie zaznaczyłem bez dachu i ze stałą murawą ze względu na zmniejszenie kosztów(niech chociaż o tyle wzrośnie jakaś szansa, że ten stadion powstanie;)), to jednak jak sie zastanowić, takie "droższe" rozwiązanie daje faktycznie więcej możliwości. Rozsuwana murawa pozwala na organizowanie koncertów (na stałej trzeba wymieniać trawe praktycznie po każdej imprezie i jest to średnio opłacalne), czy np. lodowiska zimą - czemu nie? :) Ale na takie imprezy to dach też by sie przydał ;). Oczywiście to są drogie rozwiązania, ale jak już coś robić to tak by dobrze funkcjonowało. Skoro miasto ma wziąć kredyt na budowę to może warto by załątwić te pare złotych więcej, skoro daje to dużo więcej możliwych funkcji stadionu i co za tym idzie więcej pieniędzy w przyszłości, tak aby nie było zagrożenia dokładania do niego z budżetu. Z pozdrowieniem.
9 kwietnia 2008, 01:03 / środa
A mnie tylko jedno zastanawia - co prawda raczej jestem laikiem w tych sprawach, ale czy takie szczegóły jak "zamykany dach, wysuwana murawa etc." nie powinny być już ładny czas temu ustalone?? Bo przeciesz nie chodzi tu o ilość barów, knajp itd. Jak obserwuje jak oni od dupy strony zabierają się za to budowę to... bo to Polska właśnie ;-)
9 kwietnia 2008, 08:13 / środa
Jak jesteś laikiem to daj się innym wypowiedzieć :)
9 kwietnia 2008, 09:00 / środa
wariat - Właśnie, nie należy robić tak jak Ty. Najpierw wysłałeś ankietę, potem dopiero pomyślałeś. Należy, najpierw pomyśleć, a potem wybudować stadion.
18 kwietnia 2008, 10:55 / piątek
ciekawe jak będzie wyglądać strefa buforowa na stadionie.
18 kwietnia 2008, 15:55 / piątek
bez lodowiska, zimą gramy puchary
18 kwietnia 2008, 16:01 / piątek
bien
18 kwietnia 2008, 10:55 / piątek
ciekawe jak będzie wyglądać strefa buforowa na stadionie.

Nie będzie stref buforowych. Jak ruszysz dupe z miejsca i w głowie zaświta Ci głupi pomysł, to będzie to twój ostatni mecz. Na dodatek Ci dosuną taką karę, że Ci czapka spadnie, i bedziesz cały rok pracował na spłatę kary. Jak w innych cywilizowanych krajach.
18 kwietnia 2008, 17:32 / piątek
na to sie chyba zapowiada i to nie tylko w Gdańsku..
18 kwietnia 2008, 18:13 / piątek
Taaa koloryzujcie dalej, na Wiśle jest sektor dla gości bez sektorów buforowych i problemu nie ma, to samo na Koronie więc nie wymyślajcie bzdetów.
22 kwietnia 2008, 18:49 / wtorek
22.04.08 [14:19]
Baltic Arena bez rozsuwanego dachu i wysuwanej murawy

Gdański stadion Baltic Arena nie będzie miał rozsuwanego dachu ani wysuwanej murawy. Taka jest ostateczna decyzja - poinformował dziś prezydent miasta Paweł Adamowicz. Właśnie te dwa techniczne rozwiązania były do ostatniej chwli rozważane. W sprawie dachu i murawy wypowiadali się między innymi uczestnicy internetowej ankiety. O decyzji przesadziły jednak argumenty finansowe. Jak tłumaczy Michał Kruszyński z odpowiedzialnej za budowe stadionu spólki BIEG - budowa rozsuwanego dachu kosztowałaby 60 milionów złotych i pociągnęła za sobą kolejne wydatki. Także koszty wysuwanej murawy okazaly się zbyt wysokie. Niewykluczone, że zamiast tego murawa będzie częściej wymieniana, a Gdańsk założy własną plantację.
----
Wciąż nierostrzygniety jest natomiast KOLOR KRZESEŁEK. Większość uczestników ankiety opowiedziała się za barwami LECHII GDAŃSK - czyli kolorem biało-zielonym. Jednak - jak mówi prezydent miasta Paweł Adamowicz - najprawdopodobniej BĘDZIE ON INNY.
----
Projekt budowlany stadionu Baltic Arena ma być gotowy do 31-ego lipca, natomiast tak zwany projekt wykonawczy-zawierający wszelkie najdrobniejsze szczegóły - będzie znany do końca roku. Więcej o gdańskim stadionie powiemy w Radiu Gdańsk po 16-tej w audycji "To przyniósł dzień".
(Radio Gdańsk)

Pewnie zrobią jakieś niebieskie krzesełka zamiast biało-zielonych. :/
22 kwietnia 2008, 19:02 / wtorek
zolto-niebieskie w kolorach SKM ;] ja pierdykam, mam nadzieje, ze sie opanuja...
22 kwietnia 2008, 20:53 / wtorek
To po chuj była cała ta ankieta, od poczatku było wiadomo, że nie będzie rozsuwanego dachu i wysuwanej murawy, bo za drogie (i słusznie), a także, że nie będzie biało-zielonych krzesełek (bo ponoć nie pasują kolorystycznie do bursztynowego koloru całego stadionu.

Mioim zdaniem krzesełka będą w bardzo neutralnym kolorze, właśnie dopasowanym do stadionu, np. beże, szare lub coś w tym stylu.
22 kwietnia 2008, 21:03 / wtorek
Mają być biało-zielone i ch..
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013