Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Polsat Plus Arena - wszystko o nowym stadionie w Gdańsku-Letnicy

strona 61/77

24 sierpnia 2011, 19:13 / środa
No tak, na T29 był zegar i teraz takie głupie przyzwyczajenie. Skrzywiona psychika.
25 sierpnia 2011, 09:48 / czwartek
PGE Arena to nie tylko stadion piękny, ale i wyposażony w skuteczny monitoring. Przekonał się o tym 34-letni gdańszczanin, który podczas poniedziałkowego meczu Lechia - ŁKS pił na trybunach wódkę i palił papierosy. Kosztowało go to 2 tys. zł.

W trakcie meczu operator zainstalowanego na stadionie monitoringu zauważył, że jeden z kibiców - wbrew zakazowi - pije alkohol i pali papierosy. Mężczyzna został zatrzymany przez ochronę obiektu i przekazany policji. Był pijany: miał w organizmie 2,4 promila alkoholu.

- Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał trzy zarzuty dotyczące wniesienia na stadion alkoholu, spożywania tego alkoholu i palenia papierosów - mówi mł. asp. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sprawą w ekspresowym tempie zajął się sąd, który jeszcze we wtorek ukarał 34-latka karą grzywny. Będzie on musiał zapłacić 2 tys. zł. Niewykluczone, że mężczyzna poniesie też inne konsekwencje swojego zachowania, policja wystąpiła bowiem do klubu o zastosowanie względem niego zakazu stadionowego.

Warto jednak zadać pytanie w jaki sposób pijany mężczyzna dostał się na stadion i jak wniósł na jego teren butelkę wódki. To dowód, że organizatorzy meczów na PGE Arenie Gdańsk wciąż muszą pracować nad poprawieniem bezpieczeństwa na stadionie.

www.trojmiasto.pl
25 sierpnia 2011, 09:55 / czwartek
kur**, orwell normalnie, niedlugo strach bedzie spiewac
co sie kur** dzieje z tym spoleczenstwem, nagle wszyscy tacy delikatni, kiedys nikomu to nie wadzilo, a teraz same pipy na nowych osiedlach, przeszkadza im jak ktos pali na balkonie i w ogole wszystko im przeszkadzaa, gardze takimi ludzmi! popatrzcie tam na komentarze piknikow
dym na powietrzu nie jest szkodliwy dla ludzi stojacych obok!
a piwo niech zaczna sprzedawac na stadionie, beda mieli wieksze zyski niz jakies smieszne kary
co za kraj, ja jebie
"narod wspanialy tylko ludzie kurwy"!
25 sierpnia 2011, 10:18 / czwartek
15 listopada 2010 roku weszła w Polsce ustawa, w myśl której obowiązuje całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych. Zakaz dotyczy urzędów, dyskotek, barów, przystanków i stadionów piłkarskich. Nieprzestrzeganie przepisu wiąże się z karą pieniężną w wysokości 500 zł.

To cios dla wielu zwolenników dymu tytoniowego. Od tego czasu palacze mogą palić w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Nie inaczej jest i na stadionach. Tam, mimo zakazów, są miejsca przeznaczone dla osób palących. Na gdańskiej PGE Arenie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Podczas pojedynku z Cracovią można jednak było spotkać kibiców z papierosem.

- Przestrzegania zakazu pilnują służby ochrony, wykorzystywany jest również monitoring - informuje Michał Lewandowski, rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

- Staramy się egzekwować go poprzez perswazję. Jeżeli ochrona lub monitoring wyłapią osoby palące, jest im zwracana uwaga. Chodzi nam bowiem przede wszystkim o to, aby niepalenie na stadionie było obowiązkiem, ale też dobrym obyczajem. Ochrona w skrajnych przypadkach - osób, które notorycznie łamią zakaz - ma prawo wyprosić takie osoby z obiektu podczas imprezy - dodaje.

odnośnik
25 sierpnia 2011, 10:42 / czwartek
"dym na powietrzu nie jest szkodliwy dla ludzi stojacych obok!"

Nie? odnośnik
25 sierpnia 2011, 16:16 / czwartek
Co jeszcze wymyślą? Czego jeszcze zabronią? Jak jeszcze ukarzą?

To ma być wolność?
Wolność dla nich polega na nieskrępowanej aborcji, paradach homoseksualnych i legalizacji narkotyków...
25 sierpnia 2011, 16:38 / czwartek
2,4 to sporo miał chłopak
25 sierpnia 2011, 19:46 / czwartek
Do mnie osobiście przyleciał ochroniarz jak paliłem na korytazu koło kibli e-papierosa (ego kamikaze dla wtajemniczonych) Powiedział żę jak jeszcze raz mnie złapią na monitoringu to zostane wyproszony ze stadionu a ja na to kultularnie zapytałem się czy widzi ogień dym czy czuje zapach papierosów i dmuchnołem w niego parą powiedziałem że niema podstaw aby mnie wypraszać bo to nie jest papieros tylko inchalator parowy
Złapał facet wkurwa i poszedł sobie a odchodząc powiedział żebym uważał na siebie bo jak mnie sfotografują to bekne za to
Cóż zobaczymy jakie będą mieli humory po meczu z Górnikiem jak przyjdzie 10 000 kibiców może zaczną dbać o kibiców i wystawią prawdziwe kosze na śmieci i postawią popielniczki na schodach
25 sierpnia 2011, 20:31 / czwartek
Ergo Arena 4 razy mniejszy obiekt i ma strefy dla palących a tu nic.
25 sierpnia 2011, 21:45 / czwartek
co to za problem postawic kilka popielniczek w miejscu gdzie palący nie bedą nikomu szkodzic ja sam zuciiłem palenie jakis czas temu ale stoje po stronie palących moim skromnym zdaniem to dyskryminacja
25 sierpnia 2011, 22:40 / czwartek
Panowie! Przecież to obiekt sportowy i ze względu na swój charakter powinien być wolny od dymu papierosowego. Zrozumcie to wreszcie, że tam przychodzi młodzież oraz osoby starsze. To nie te czasy!, Pamiętam gdy na drewnianej hali gdańskiej Spójni palił co drugi kibic i był taki smród, że jugosławiańskie zawodniczki Banjaluki chciały odmówić gry. Ale był wstyd.
Apeluję do młodszych kolegów. Nie palcie!
25 sierpnia 2011, 23:13 / czwartek
na moim sektorze, ba nawet w moim rzedzie koles palil papierosy, ale nie widzialem u niego wódki. ciekawe czy to ten...
25 sierpnia 2011, 23:57 / czwartek
"Zrozumcie to wreszcie, że tam przychodzi młodzież oraz osoby starsze. "

Sugerujesz, że młodzież nie pali?? :))) tośmy się uśmiali :) gównażeria od przynajmniej wieku 13 lat w górę, wali fajkę za fajkę w czasie meczu, więc nie wiem o jakiej młodzieży Ty mówisz... to samo tyczy się osób starszych...
26 sierpnia 2011, 00:09 / piątek
tomek3lg to ten!
26 sierpnia 2011, 00:11 / piątek
kapus
26 sierpnia 2011, 00:30 / piątek
A jak się ma zdjęcie na kk w okularach, to trzeba być w okularach?
26 sierpnia 2011, 01:04 / piątek
To jest jakiś absurd wśród absurdów, mandaty za palenie, a może zakazy bądż zawiasy. Nawet jak rzucę, będe palił na meczach dla zasady. Precz z komuna!
26 sierpnia 2011, 06:41 / piątek
akurat ja jestem za zakazem palenia! nie palilem nigdy, nawet jednego szluga przez 28lat życia, a na T29 BARDZO czesto bylem otoczony dookola palaczami, ktorzy maja w dupie ze ktos nie pali, ale zmuszony jest ich wachac
co to kurwa jest? przymus palenia ? pale bo musze bo ktos obok pali?
jestem jak najbardziej za zakazem, ale za zrobieniem tak zwanej "palarni"
26 sierpnia 2011, 08:43 / piątek
dręczyciel, ja nie jeżdżę samochodem i dlatego kurwa powinni zabronić używania aut w miastach. Jeżdżą smrodzą i w dupie mają, że ktoś nie jeździ. Identyczna sytuacja jak z papierosami... Powinny być wydzielone do tego specjalne punkty ma stadionie i tyle w temacie.
26 sierpnia 2011, 11:03 / piątek
Dokłądnie, powinny być do tego wyznaczone miejsca, a dopóki to nie zostało zrobione, nie powinno być do osób palących żadnych pretensji. Takowe należy kierować do zarządcy obiektu.
26 sierpnia 2011, 11:58 / piątek
ostatnio słyszałem że rzeczywiście w ustawie jest ujęte że nie można palić na obiektach sportowych ale jest to doprecyzowane jako obiekty sportowe zamknięte a nie zadaszony stadion piłkarski jest obiektem otwartym więc nie podlega tej ustawie? Może ktoś wie więcej na ten temat?
26 sierpnia 2011, 11:58 / piątek
Pretensji może i nie, ale sama kultura wymaga, by np nie palić w toaletach. Dymu tyle, że do środka nie da się wejść :)
26 sierpnia 2011, 13:54 / piątek
Stadion to miejsce "imprezy" i organizator nawet jezeli nie ma ustawy zakazujacej, to moze sobie wprowadzic np. zakaz palenia i nie musi wystawiac popielniczek, ani tworzyc miejsc wyznaczonych do palenia, nie moze oczywiscie za to wystawiac mandatow , ale z imprezy moze wyprosic za zlamanie regulaminu,na ktory kazdy sie zgadza kupujac bilet/karnet.
26 sierpnia 2011, 14:01 / piątek
jaralem ponad 20 lat, od 10 juz nie kopce i uwierzcie, ze wchodzac do kibelka na kilka minut ciuchy juz capia dymem, nie mowiac o biernym paleniu, a wchodza tam takze dzieciaki, zajarajcie sobie przed meczem , wstrzymajcie się z paleniem na meczu bedziecie zdrowsi :-)
26 sierpnia 2011, 14:35 / piątek
"ostatnio słyszałem że rzeczywiście w ustawie jest ujęte że nie można palić na obiektach sportowych ale jest to doprecyzowane jako obiekty sportowe zamknięte a nie zadaszony stadion piłkarski jest obiektem otwartym więc nie podlega tej ustawie? "

No tak, stadion jest pomieszczeniem ni to otwartym, ni to zamkniętym :) Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych wymienia wyraźnie gdzie nie można palić.

Art. 5 1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:
1) na terenie przedsiębiorstw podmiotów leczniczych i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) na terenie uczelni,
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,
8) na przystankach komunikacji publicznej,
9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,
10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,
11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

1a. Właściciel lub zarządzający obiektem lub środkiem transportu, w którym obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych, umieści w widocznych miejscach odpowiednie oznaczenia słowne i graficzne informujące o zakazie palenia wyrobów tytoniowych na danym terenie lub środku transportu, zwane dalej „informacją o zakazie palenia tytoniu”.

Regulamin PGE Areny

Zabrania się na terenie Stadionu:
b) rozniecania i podsycania ognia oraz palenia tytoniu poza miejscami do tego
wyznaczonymi
26 sierpnia 2011, 14:52 / piątek
Zgadzam się w pełni, że osoby niepalące nie powinny być zmuszane do wdychania dymu itp. Problem polega na tym ,że zamiast wyznaczyć miejsca dla palących, ochrona wysyła ich do toalet. Przecież dostępnych rozwiązań jest mnóstwo. Co to za problem wyznaczyć sektory na których obowiązuje całkowity zakaz palenia, bądz odwrotnie takie na których palić można...Wystarczy tylko chciec znalezc rozwiązanie.
26 sierpnia 2011, 14:58 / piątek
Piłka nożna to emocje a co za tym idzie mnóstwo nerwów ( przynajmniej dla mnie ). I jak tak bez papieroska???Nie da rady. Powinien być sektor dla jaraczy i zawsze jak komuś szluga by zabrakło to sobie dymku nawdycha i ma to samo:)
26 sierpnia 2011, 15:01 / piątek
Ja osobiście też(niestety) palę ,ale rozumiem ludzi ,którym to przeszkadza. Stadion jest duży, nie jest to hala, rozwiązania znalezc łatwo i na pewno nie jest nim toaleta!
26 sierpnia 2011, 16:35 / piątek
To jest tak jak było z podziałem w knajpach na sale dla palących i nie palących - lament żeby oddzielić, a potem puste sale dla niepalących, bo nawet oni tam nie chcieli siedzieć. Nie róbmy ze stadionu Wersalu, przez kaprysy co niektórych niedługo zrobimy z niego supermarket i jeszcze zatęsknimy za normalnością, której ostoją był zawsze nasz stadion.
26 sierpnia 2011, 16:35 / piątek
A ja trochę z innej beczki.

Tak wszyscy narzekają na sposób dystrybucji biletów, na kolejki pod kasami, na niesprawne systemy, długość obsługi itd.

Od trzech dni trwa sprzedaż biletów na Górnik. Jak wszyscy wiemy, od tego meczu, aby wejść na stadion, niezbędne będzie posiadanie karty Kibica. Zakładając, że KK ma już, wg. informacji klubu, ponad 13 tys osób, można by się spodziewać, że większość z nich będzie się wybierać na ten mecz. Tymczasem w ciągu ostatniej doby sprzedano... 28 (!!!) wejściówek.

Założę się, że większość kibiców będzie kupować bilety "za pięć dwunasta". I znów będzie lament, że serwery się wieszają, że kolejki do wyrabiania KK długie i trzeba czekać itd...

A jak już jest się posiadaczem Karty, to kupienie biletu przez net jest tak proste, że powinno to zachęcać do szybszego "klepnięcia" sobie miejsca na sektorze (nie mówię o sektorach dopingowych:):). Czemu tak nie jest?? To zagadka...

PS. Parę słów jeszcze na temat funkcjonalności karty kibica, będącej jednocześnie narzędziem płacenia w punktach gastronomicznych na stadionie. Na meczu ŁKS przetestowałem KK zarówno jako bilet, jak i jako portfel przy kupowaniu coli. I muszę przyznać, że ten wynalazek to mega sprawa. Jeden kawałek plastiku, a za jego pomocą można wejść na stadion, a cały proces kupowania coli trwał ok... 3-4 sekund. W czasie, kiedy płaciłem za colę kładąc kartę na czytniku, pani poszła do lodóweczki, wyjęła zimną colkę, oderwała z kasy paragon i wydała całość na ladę. Super sprawa. Jak wszyscy kibice załapią cały ten system, możliwość kupowania przez net itd to wszystko będzie działało jak w zegareczku.
26 sierpnia 2011, 16:47 / piątek
Corney, jak będzie chodziło (średnio) tyle osób co było na ŁKS-ie to będzie nieźle.
Sporo wycieczkowiczów obejrzało stadion i teraz się okaże ile tak naprawdę kibiców jest z klubem na dobre i na złe...
26 sierpnia 2011, 17:07 / piątek
na mecz Lechii z Górnikiem chyba dalej bedzie można kupić bilety bez KK
26 sierpnia 2011, 17:38 / piątek
@Corney
Ja myślę że niektórzy po prostu są teraz bez kasy.
Pierwsza sprawa to mecz Polska - Niemcy. Bilety kosztują.
Druga to wrzesień i wyprawka do szkoły.
Mecz z Górnikiem jest 12.09. Do 10 są wypłaty... także spokojnie.
30 sierpnia 2011, 22:16 / wtorek
1 września 2011, 18:19 / czwartek
1 września 2011, 18:50 / czwartek
Ha, co teraz? Budyń ma łamigłówkę ; ))
jak najdalej od tego cyrku...
1 września 2011, 18:59 / czwartek
Napisze wam lepszy numer. W całym 3miescie i okolicach nie znajdziecie wolnego pokoju! a dlaczego? bo PZPN postanowił rozprowadzic kilkadziesiąt tysięcy biletów nie dla gdanszczan a dla posiadaczy kk. i przyjezdnych w związku z tym jest nagle co niemiara!
1 września 2011, 19:03 / czwartek
Na mecz z Górnikiem oddadzą niepełną dokumentację i gramy na T29 hehe
1 września 2011, 19:52 / czwartek
Czyli na logikę - osoby które wydały pozwolenie na organizację obu meczy jakie do tej pory zostały rozegrane powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za narażenie zdrowia/życia osób które zasiadły na trybunach??

Chyba że zdrowie/życie kibiców reprezentacji jest bardziej wartościowe niż kibiców Lechii...

Ogólnie zostaje jedynie uśmiechnąć się z politowaniem :)
1 września 2011, 19:55 / czwartek
Dotychczas, straż pożarna wydała pozwolenia warunkowo tylko na dwa mecze Lechii.
1 września 2011, 20:08 / czwartek
Najbardziej rozbawiła mnie informacja o zastrzeżeniach co do namiotów, które che sobie grzesiu ze zdzisiem (małe litery użyte celowo) postawić. Pytam się po co? Jedyne sensowne wytłumaczenie to chęć pokazania "kibicom" z kkRP jak się towarzycho bawi za ich pieniądze. Co do samego meczu myślę, że budyń się ugnie i wyrazi zgodę na organizację meczu przecież grzesiu pieniążki ze sprzedanych biletów zdążył już roztrwonić.
1 września 2011, 20:21 / czwartek
Co to za namioty stoją pod areną? Zdzichu i grzechu mają po meczu after-party?

Teraz na poważnie mam takie pytanie gdy stoi się przed sekretariatem Lechii są takie kręgi na nawierzchni. Może ktoś mi pomóc w rozwiązaniu tej zagwostki co to jest..
1 września 2011, 20:31 / czwartek
To od sloikow !
Tacy sa zakreceni,ze nawet nie wiedza o tym,ze nie dlugo bedzie trzeba wracac na T29.
1 września 2011, 21:07 / czwartek
@ Jordan - straż (policja) nie wydaje pozwoleń, a jedynie opiniuje. Opinia nie jest wiążąca dla organu wydającego zezwolenie na organizację imprez masowych
1 września 2011, 22:22 / czwartek
Z tymi namiotami to może powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego namieszać. Ale pewnie Budyń już z nimi konsultuje i z prokuratorem również.
2 września 2011, 00:36 / piątek
racja racja, mój błąd.
2 września 2011, 07:38 / piątek
Mam nieodparte wrażenie, że ktoś rękoma Straży Pożarnej, działa celowo, pzpn takiego skandalu już nie udżwignie, może ktoś w końcu dobrze to pomyślał, ciekawe jak Grześ i inne Kręciny to przełkną,
Piłka nożna dla kibiców i Straży Pożarnej.
2 września 2011, 09:18 / piątek
Grzesiu i Zdzisiu, maja pewnie na to wyjeb.ne, jak meczu nie bedzie to na swoich posadkach i tak sie utrzymaja, a skandal moze zaszkodzic PełO, to oni sie chwala ile to inwestycji zrobili, a tu wyszła by dupa i to w ich "bastionie", prawie 40tys wkur.ionych czlonkow klubu kibica repry to sa takze wyborcy, wiec meczu nikt nie odwoła.
A z tymi czujkami to sa jakies jaja, przeciez one sa w raportach strazy od pierwszej kontroli i nikt z tym nic nie robi ?!!!
2 września 2011, 10:07 / piątek
i trzeba będzie odwołać rezerwacje w hotelach.
2 września 2011, 10:23 / piątek
Na Lechię nie powinno być problemów, bo większość zastrzeżeń dotyczy spraw formalnych, które powinny być dopilnowane przez organizatora, braki w dokumentacji itp.
1 ..... 59 60 61 62 63 ..... 77
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.502