Gdańsk: piątek, 23 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 64/77

11 października 2011, 00:31 / wtorek
poza tym u sąsiadów wkradł się chaos na otwarcie
11 października 2011, 07:30 / wtorek
LGPG, ale nie było gołych cycków !!!!!!!!! ;p
11 października 2011, 19:17 / wtorek
Jak wklejam nie w ten temat to sorki, ale wydaje mi się że fajne info :

"Wiadomo już, że w grupie zagra tutaj Holandia bądź Hiszpania, ale o tym zadecyduje ślepy los, czyli grudniowe losowanie w Kijowie - zapewnił Platini "

cały artykuł na SF : odnośnik
11 października 2011, 19:37 / wtorek
12 października 2011, 00:19 / środa
w sumie nie ma gdzie tego umieścić, a temat stadionu jest najbliższy euro, wiec..
widzieliscie co powiedział Smuda po dzisiejszym sparingu z Białorusią ?

"Zobaczymy jak to będzie funkcjonowało w meczach z Włochami i Związkiem Radzieckim, czy z kim tam będziemy grali (planowany jest mecz z Rosją - przyp. red.)."
12 października 2011, 20:24 / środa
odnośnik
po takiej promocji już nikt nie będzie chciał przyjść na Lechię żeby zobaczyć stadion nawet za 1 zł.
Więc pozostaje tylko dobra gra żeby przyciągnąć ludzi.
15 października 2011, 23:48 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
16 października 2011, 01:01 / niedziela
16 października 2011, 01:02 / niedziela
16 października 2011, 11:54 / niedziela
16 października 2011, 12:02 / niedziela
16 października 2011, 12:18 / niedziela
16 października 2011, 12:21 / niedziela
16 października 2011, 12:22 / niedziela
19 października 2011, 17:00 / środa
odnośnik
Od meczu Biało-Zielonych z Amicą Poznań kibice będą mogli zobaczyć odmienione bramki na stadionie PGE Arena.
To element identyfikacji stadionu z klubem. PGE Arena to od tego sezonu nowy dom Lechii, więc nie może zabraknąć elementów związanych z Biało-Zielonymi. Nowe siatki zamontowane na bramkach wyprodukowała włoska firma La Rete. Zostały dostarczone przez Oficjalnego Dostawcę Wyposażenia Boiskowego na PGE Arenie, firmę Coloseo. To kolejny element po chorągiewkach narożnych, na których od początku tego sezonu widnieje klubowy herb. Ich producentem jest inny światowy potentat produkujący tego typu sprzęt, włoska firma Liski. W najbliższym czasie pojawi się także wyprodukowana specjalnie na potrzeby Lechii ; według unikatowego projektu; ławka dla sędziego technicznego.

;-]
19 października 2011, 18:17 / środa
szanowny operatorze: przed sobotnim meczem proszę zrobić porządeczek na krzesełkach, bo ostanio na moim krzesełku była gołębia kupa, dobrze że sąsiad nie przyszedł na mecz, to sobie usiadłem na nieosranym miejscu...
19 października 2011, 19:19 / środa
stadion to nie teatr na stadionie sie stoi .
19 października 2011, 19:27 / środa
Może mi ktoś powiedzieć jak się loguje do serwisu kupbilet.lechia.pl ? Mam kartę, nie podawałem adresu e-mail. Loguję się tak jak jest napisane czyli login - pesel, hasło - no właśnie, gdzie jest nr karty ? Wpisywałem już wszystko. Dodam tylko, że jestem z FC i mam karnet, ale to chyba nie przeszkadza w zalogowaniu do konta ?
19 października 2011, 19:29 / środa
Wpisz 2 razy pesel
19 października 2011, 22:28 / środa
Dzięki wielkie. Pozdro z Biało-Zielonej Kościerzyny ! :)
20 października 2011, 10:08 / czwartek
odnośnik nowe siatki na PGE :) bardzo fajne:)
21 października 2011, 12:42 / piątek
ładna foteczka stadionu:
odnośnik
23 października 2011, 13:44 / niedziela
odnośnik można pozwiedzać
26 października 2011, 13:40 / środa
sport.pl
Na gdańskim stadionie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Łamiących go kibiców ochroniarze straszą zakazem stadionowym. Albo dla świętego spokoju odsyłają do toalet, "bo tam nie ma kamer"
Komunikaty o zakazie palenia na PGE Arenie można usłyszeć przed, w trakcie i po każdym meczu. I na trybunach faktycznie rzadko widać palaczy. Bo przenoszą się do podziemia. - To po prostu klasyczne zamiatanie problemu pod dywan, za zgodą i aprobatą ochrony. Rozumiem, że całkowity zakaz palenia wprowadzono, żeby było zdrowiej i ludzie niepalący nie byli truci. Ale efekt jest taki, że normalny człowiek nie może się teraz w przerwie załatwić, bo toalety zamieniły się w sauny nikotynowe - denerwuje się pan Marek. - Mało tego: nawet w niektórych miejscach na promenadach jest aż gęsto od dymu.
Podczas przerw w meczach kibice tłumnie ruszają zapalić. W pierwszych tygodniach działalności stadionu zwykle szli pod bramy, czyli w zasadzie na otwartą przestrzeń.
- Tam jednak palić nie pozwala ochrona, która informuje, że za trzy zdjęcia z papierosem będzie zakaz stadionowy - opowiada pan Adam. - Ale czasem puszczają też oko: żeby pójść do toalety, bo tam przecież nie ma kamer!
Według kibiców sprawę rozwiązałby wyznaczone na promenadach strefy dla palaczy.
Rzecznik Lechii, która jest gospodarzem PGE Areny, komentuje: - Nie ma zasady, że za trzy zdjęcia z papierosem będzie zakaz stadionowy - informuje Michał Lewandowski. - Chcemy kibiców edukować, a nie karać. Oczywiście jeżeli ktoś będzie uporczywie łamał przepisy musi liczyć się z konsekwencjami. Rzeczywiście, pracujemy nad sprawą ewentualnych stref dla osób palących np. na promenadach wewnętrznych. Ale kwestia jest wciąż analizowana przez naszych prawników. Bo ustawa antynikotynowa, która wprowadziła zakaz palenia na obiektach sportowych, nie jest precyzyjna.
Nieprecyzyjny zapis, o którym mówi rzecznik, to sformułowanie, że zakaz obowiązuje w "pomieszczeniach obiektów sportowych". Jednak np. Legia Warszawa na jego podstawie wyznaczyła na stadionie strefy dla palących: - Bezwzględny zakaz palenia obowiązuje na trybunie rodzinnej. W pozostałych częściach stadionu znajdują się strefy dla palących - na promenadach przy trybunach - informuje Michał Kocięba, rzecznik stołecznego klubu.
Również sanepid nie widzi problemu, by na promenadach stworzyć palarnie.
- Jako pomieszczenie należy traktować przestrzeń zamkniętą ograniczoną z każdej strony przegrodami budowlanymi takimi jak podłoga, sufit, ściany. W odniesieniu stadionu zakaz wynikający z ustawy obejmuje więc toalety, loże, kiosk, fan pub, pomieszczenie klubu biznesu, zaplecze sportowe, szatnie. A promenady nie są przestrzeniami zamkniętymi. Zatem wprowadzenie całkowitego zakazu palenia tytoniu na terenie obiektów sportowych oraz ewentualne wydzielenie stref dla osób palących zależy tylko od właściciela lub zarządcy obiektu - napisała w odpowiedzi na nasze pytania Halina Bona, dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gdańsku.
Mało tego, zgodnie z tą definicją, palenie mogłoby być dozwolone również na trybunach.
~~~
"..Ale kwestia jest wciąż analizowana przez naszych prawników. .."
jak zwykle pełen profesjonalizm...
26 października 2011, 15:57 / środa
To faktycznie jest problem z tym paleniem w toaletach i powinno się jak najszybciej utworzyć strefy dla osób palących. Ja to tam jeszcze wytrzymam, szybkim krokiem do pisuaru, szczoch, umyć rączki i wypad. Natomiast problemem według mnie jest gdy idzie się z dzieciakiem. Przed kabinami czasem są kolejki, dziecko stoi przez czas jakiś w tym dymie i wdycha tablicę Mendelejewa. Po kilku minutach nawet ciuchy dzieciaka przesiąkają smrodem. Chyba najlepszym wyjściem jest w takim razie korzystanie z toalet dla niepełnosprawnych. Niech ktoś w klubie w końcu zmierzy się z tym problemem, bo "analizowanie przepisów" przez prawników to może trwać w nieskończoność.
26 października 2011, 16:40 / środa
Dym w kiblach przeszkadza nawet mnie, choć sam palę i to niemało. Generalnie jest tak, że ochrona przymyka oczy na jaranie przy bramach. A skoro tak, to już lepiej niech wszyscy tam jarają, zamiast smrodzić w toaletach. Przy bramach dym się szybko rozchodzi i nikomu nie przeszkadza, bo do bram podchodzą tylko ci, którzy chcą palić.

Liczę, że zostaną wyznaczone miejsca dla palaczy i to takie, które pozwolą zapalić papierosa bez uprzykrzania życia tym, którzy nie życzą sobie wdychać dymu.
26 października 2011, 16:45 / środa
taka to ełuropa... stadion wypasiony w prezencie i to by bylo na tyle. w koncu porzadne kible to zbieraja sie w nich palacze. mi nie robi ale juz widze te tlumy rodzin z dziecmi, ktore zapelnia stadion haha jeszcze 8 prawnikow, 2 miechy i moze do czegos dojda.
26 października 2011, 17:08 / środa
same pale ale do kibla nie chodze, i wkurwiaja mnie barany co do umywalek pety wrzucaja. ciekawe czy w domu tez do umywalki rzuca pety.dobrze ze jeszcze nie nasra do zlewu.
26 października 2011, 17:43 / środa
Niestety tak to jest jak się puści bydło na salony
26 października 2011, 17:47 / środa
Miasto rozebrało drogę, którą otworzyło cztery miesiące wcześniej
Miejska spółka GIK zleciła rozbiórkę części ul. Uczniowskiej zobacz na mapie Gdańska, którą zaledwie cztery miesiące temu oddał do użytku gdański ZDiZ. Władze miasta tłumaczą, że choć wygląda to absurdalnie, taki właśnie był plan.
odnośnik

niechaj żyje Adamowicz !
26 października 2011, 18:16 / środa
Bo to słuszna koncepcja jest ;D I to jest bardzo ważne - jak by co, to to jest posag Lusi ;D
26 października 2011, 18:54 / środa
30 października 2011, 12:47 / niedziela
Głosowanie na ekstraklasa.tv pt. "Nowoczesny stadion którego klubu podoba Ci się najbardziej?" Póki co wygrywa Śląsk, druga Lechia.
odnośnik
31 października 2011, 04:48 / poniedziałek
Co sądzicie o pomysle aby nazwać naszą trybunę "młynową" T29 na wzór pomysłu naszych braci: odnośnik
31 października 2011, 21:42 / poniedziałek
Twój pomysł mi sie podoba - oczywiście w oficjalnej rozkładce musi tak być. Mi tam jednak bardziej brakuje parczku sprzed cerkwi, gdzie w spokoju można było opierdolić parę browarków. A tu jakoś przemysłowo ... brr.
31 października 2011, 22:08 / poniedziałek
Teraz browary się opierdala na torach!!!!

;)
1 listopada 2011, 10:29 / wtorek
Nazwanie trybuny dopingowej "T29" IMO genialne! Prosty, świetny pomysł - brawo!
1 listopada 2011, 21:08 / wtorek
Mimo kwoty dwukrotnie wyższej od planowanej, kolejarze podpisali umowę z jedynym oferentem w przetargu na budowę peronu przy gdańskim stadionie. Brakujące środki dołożyło miasto
Przetarg na peron przy PGE Arenie ogłosili kolejarze z PKP Polskie Linie Kolejowe. To właśnie ta firma - rządowy zarządca infrastruktury kolejowej - ma zgodnie z umową z miastem nadzorować budowę peronu, choć pieniądze na ten cel przekazał Gdańsk - milion złotych, bo tyle wg kosztorysów PLK miał kosztować peron.

Półtora tygodnia temu stało się jednak jasne, że te przewidywania są mocno zaniżone. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Rajbud z Tczewa, która za realizację inwestycji chce nieco ponad 2 mln zł.

- Jesteśmy trochę zaskoczeni, że koledzy z kolei tak bardzo pomylili się w prognozach. Martwi też tylko jeden oferent - gdyby było ich więcej, cena być może byłaby lepsza - mówił wtedy wiceprezydent Gdańska, Andrzej Bojanowski równocześnie zaznaczając, że miasto znajdzie kolejny milion na peron. - Mamy oszczędności w przetargach w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, a to uwalnia środki budżetowe planowane jako wkład własny. Stamtąd weźmiemy dodatkowe pieniądze.

Tak się też stało. - PLK i Gdańsk podpisały aneks do umowy w sprawie dofinansowania budowy peronu w pełnej kwocie gwarantującej jego realizację - ogłosiła Ewa Szymanowicz-Ginter, rzecznik gdańskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych. Umowę z firmą Rajbud podpisano 31 października. Peron ma być gotowy 30 kwietnia 2012 r. W ramach prac powstanie też mała architektura (śmietniki, zegar peronowy oraz tablica elektroniczna z nagłośnieniem). Nawierzchnia będzie raczej standardowa, złożą się na nią płyty betonowe bezpośrednio przy torze oraz kostka betonowa na pozostałej powierzchni. Peron będzie jednokrawędziowy, co oznacza, że tylko z jednej strony ma sąsiadować z torem. Drugą stroną kibice będą mogli kierować się w stronę stadionu. Sam peron ma mieć długość 215 m i powstanie tam, gdzie obecnie ul. Żaglowa skręca ostro w prawo, otaczając stadionowe parkingi. Niezależnie od budowy peronu, od kilku tygodni trwają już prace związane z remontem toru SKM do Letnicy. Mają kosztować ponad 6 mln zł.
2 listopada 2011, 09:38 / środa
Dokładnie, myślałem, zę klimatu z parku przy T29 nie będzie a tu miłe zaskoczenie i " tory " to jakaś namistka starych klimatów.
2 listopada 2011, 13:21 / środa
www.zpierwszejpilki.com.pl/wywiady/tomasz-dawidows ki/tomasz-dawidowski-zapieprzac-i-czekac-na-szanse /165/
29 listopada 2011, 11:03 / wtorek
Arena przyniesie Lechii straty?

odnośnik
29 listopada 2011, 11:56 / wtorek
Kolejny dowód na to, że Lechią rządzą niekompetentne osoby.
29 listopada 2011, 12:04 / wtorek
czyli nie sprzedano żadnej loży VIP, zajęte są tylko loże miasta (żadnej kasy z tego nie ma, bo miasto miało to zagwarantowane), klubu oraz lotosu..
kompromitacja półgłówków :/
to nawet pieczarkarnia amici jest wykupiona w większości a standard tego obiektu nie ma co porównywać z naszym Bursztynem..

dochodzi do tego zero wynajętej powierzchni komercyjnej,
ciekawe co tam z pubem T29? miał być już dawno otwarty..
29 listopada 2011, 12:09 / wtorek
@Tomas 73
Wczoraj pojawiła się informacja na telebimach, że pub T29 ma być otwarty wkrótce...
2 grudnia 2011, 14:02 / piątek
"Lechia Gdańsk informuje wszystkich kibiców Polonii Warszawa wybierających się na poniedziałkowy mecz ligowy do Gdańska, że w punktach gastronomicznych zlokalizowanych na PGE Arenie nie można płacić gotówką.
Informujemy, że na stadionie PGE Arena Gdańsk obowiązuje system płatności cashless. Oznacza to, że w kioskach gastronomicznych nie można płacić gotówką. Dotyczy to również sektora gości. Kibice, którzy będą chcieli skorzystać z oferty gastronomicznej muszą pamiętać, że płatności będzie można dokonać wyłącznie przy pomocy kart bankowych wyposażonych w technologię MasterCard PayPass lub zakupić w kioskach doładowane karty stadionowe. W kioskach gastronomicznych będzie można kupić dwa rodzaje tych kart: o wartości 20 i 50 zł. W każdym przypadku 5 zł wartości to kaucja zwrotna (do odbioru po oddaniu karty w kiosku gastronomicznym), a reszta kwoty jest do wydania."

Czyli w sektorze gości też nie ma płatności gotówką.
2 grudnia 2011, 15:35 / piątek
Witam.
Po meczu z Polonią nie mogę wrócić do domu tylko do rodziny i mam takie pytanie, czy wpuszczą mnie na stadion z plecakiem, w którym będzie tylko kilka ubrań i ładowarka do telefonu?
2 grudnia 2011, 15:38 / piątek
Wpuszczą.
2 grudnia 2011, 15:45 / piątek
Ok, dzieki za odpowiedz.
2 grudnia 2011, 16:58 / piątek
Terrence.Ale jak jesteś z Warszawy to nie wiem,czy Cię wypuszczą...........
6 grudnia 2011, 18:56 / wtorek
Mam pytanie z innej beczki. Kiedy na naszym pięknym ultranowoczesnym stadionie odbędą się jakieś zawody, imprezy poza meczami Lechii?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028