Gdańsk: sobota, 31 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 67/77

28 grudnia 2011, 15:30 / środa
Jenek trafił jako jeden z nas - kibic. Jakiś czas temu utraicł mandat "reprezentanta kibiców" i powoli przekreśla wszystkie swoje niewątpliwe zasługi dla klubu. Niby dziwne, niesmaczne ale... mało było takich co po dorwaniu się do stołków/władzy/kasy pogububili swoje ideały? Zapomnieli o swojej przeszłości/tożsamośći? Zapomnieli o tych dzięki którym na tym stołku siedli ?
28 grudnia 2011, 18:00 / środa
trafili bo ktoś musiał, a na 5 - 4 ligę,
nawetdo jakieś dwa lata wstecz byli wystarczający,
byli,
już nie są,
i są na to wymierne dowody,
obecna skala przedsięwzięcia ich przerasta,
to nie są ludzie na operowanie dużym stadionem czy zawiadywanie Lechią w nakjwyższej klasie rozgrywkowej

co najwyżej do zapierdalania pod kimś kto do tej miary przedsięwzięcia ma predyspozycje,

od kilku lat piszę, co było dobre na 5 czy 4 ligę nie musi być wystarczające na obecną skalę wyzwań,
i tyle, po prostu nie potrafią,
i . . . . nigdy nie będą potrafili więcej niż pokazują obecnie.
28 grudnia 2011, 18:11 / środa
Nie jestem przekonany, że "... nigdy nie będą potrafili więcej niż pokazują obecnie." Zapewne jeszcze coś wywiną, np. jakiś kredycik na poczet... A co? Wystarczy znaleźć bank.

W naszej (kibiców) sytuacji największym mankamentem jest, że wszystkie drużyny należą do Lechii SA. Opcja sprzed 10-ciu lat nie wchodzi w rachubę.
28 grudnia 2011, 18:41 / środa
Ja wyrosłem na dolnej Oruni wychowałem się na moich kochanych Stogach za chlebem udałem się do Londynu i Manchester. Ciarki mnie biorą od pleców aż pod dupę jak czytam, że to jeden z w tym czasie kibiców!!!
28 grudnia 2011, 23:11 / środa
MarekM - zawsze można zacisnąć zęby i od zera tylko czy teraz znajdą się takie osoby, z takim zapałem jak wtedy? Niestety ale kto kibicuje Lechii dłużej niż kilka lat wie że tu nigdy ni było dobrze. Jakieś fatum czy co?
Jeszcze rok temu można było winę zwalać na pobliskie wzgórze gdzie wieszali ludzi w średniowieczu - może kurde Letniewo też dla nas pechowe?
A co do panów prezesów to czy oni przypadkiem nie dostali dożywonio stołów w zamian za wykonywanie poleceń z Wrocka?
29 grudnia 2011, 07:31 / czwartek
Krytyk: Letnica nie Letniewo :-) A tak poważnie, to na stadionie we Wrocławiu wykupione prawie wszystkie loże, mimo jego lokalizacji poza miastem a u nas jest w centrum i nic... Tłumaczenie prezesów, że w Gdańsku jest mało firm, które byłyby tym zainteresowane jest śmieszne. Za to we Wrocławiu są setki firm i tam jest z czego wybierać ehh...
29 grudnia 2011, 07:54 / czwartek
Powinni pierwszą lożę sprzedaż za przysłowiową złotówkę, albo wystawić na licytację.
Przecież i tak są puste i zarobek z tego zerowy :D
29 grudnia 2011, 08:44 / czwartek
Jesienne zyski klubów z biletów i karnetów po odjęciu kosztów organizacji meczów:

Legia Warszawa 6 mln. zł.
Lechia Gdańsk 3,91
Lech Poznań 3,5
Śląsk Wrocław 3,3
Wisła Kraków 2,9
Cracovia 1,05
Zagłębie Lubin 800 tys.zł
Jagiellonia Białystok 800
Korona Kielce 750
Ruch Chorzów 524
Widzew Łódź 500
Podbeskidzie Bielsko-Biała 500
Polonia Warszawa 450
Górnik Zabrze 216
ŁKS Łódź 120
PGE GKS Bełchatów 100

Ciekawe .... ale kasy i tak nie ma .
A MY SWOJE!!!
29 grudnia 2011, 11:53 / czwartek
Najlepsze jest to, że i Legia i Lechia maja taką sama frekwencję, a jakie przychody? Dla włodarzy miasta powinien wypływać stąd tylko jeden sygnał - zarządzający stadionem Legii powinien podpisać umowę w miejsce Lechii-Operator, na co się czeka??? To jest biznes do cholery i sentymentów nie ma. A może Kuchar zagrozi, że odejdzie? hehehehehe, no to jazda:)
29 grudnia 2011, 12:15 / czwartek
na wstępie zaznaczę, że nie mam zamiaru bronić nikogo z Operatora bo tak samo jak wy uważam, że to zbiorowisko niekompetencji...

Natomiast wystarczy spojrzeć na ceny biletów u nas i Warszawie aby zobaczyć sporą różnicę która generuję tak duży zysk dla stołecznego klubu...

Na przykład ja idąc u nas na sektor dopingowy zapłacę 20 pln na Legii zapłaciłbym 35 pln więc jak widać różnica prawie dwukrotna...

u nas przy tym poziomie sportowym co w minionej rundzie skończyło by się pewnie na frekwencji poziomu 3-4 tysięcy.

Więc jak to w biznesie bywa najpierw produkt musi być najwyższej jakości aby poprzez dobry marketing i reklamę dało się go sprzedać z zyskiem...

LECHIA TO MY A NIE KUCHAR I JEGO PSY !!!
30 grudnia 2011, 10:20 / piątek
Nie jestem pewien ale podobno w warszawie sie wiecej zarabia, choc pewnie nie 2x wiecej
30 grudnia 2011, 11:25 / piątek
zarabia się więcej i to dużo!
30 grudnia 2011, 12:04 / piątek
Ponadto stadion w Warszawie ma chyba mniejsze koszty użytkowania
30 grudnia 2011, 13:54 / piątek
Należy dodać, że kibice z Gdańska uzyskali taki dobry wynik frekwencji POMIMO szczekania przedstawicieli władzy, nieprzychylnej prasy, straszenia ludzi, że na meczach jest niebezpiecznie, działań miasta mających na celu utrudnienie dojazdu na stadion i powrotu do domów po meczu, problemów z zakupem biletów i kart kibica, braku reklamy i informacji oraz promocji.

Gdyby nie ww. podpierdolki wynik byłby znacznie lepszy. A zarząd pewnie sobie myśli: "Kurwa, walimy w chuja , dajemy dupy na każdym kroku, a oni i tak przychodzą...".
30 grudnia 2011, 14:17 / piątek
Ktoś, kiedyś wyliczył, że roczny koszt utrzymania BA wyniesie 10.000.000 zł (w porywach do 12-tu mln). Przyjmnijmy, że wyliczył to dość profesjonalnie.

Zakładając 18-tysięczną średnią do końca sezonu, przy założeniu, że średnia cena wejściówki wynosi 35 zł daje nam roczny przychód w wysokości 9.450.000 zł (na loże i dodatkowe imprezy nie liczę)

BA sama się zbilansuje, ale... nie da kasy do klubu.

Czyli I filar (w założeniach Kuchara) finansowania Lechii przyniesie dokładnie 0 zł (słownie: ZERO ZŁOTYCH)... jak nie straty.

Sprawdzają się moje (i nie tylko moje) czarne wizje co do złotoustego Kuchara. Kto w te zapowiedzi uwierzył został szybko sprowadzony na ziemię.

De facto budżet klubu oparty zostaje tylko na przychodach z TV, sponsorach, reklamach, gadżetach i pośredniej (niskozłotówkowej) maści przychodach.
Założono budżet w wysokości 28.000.000 zł. Czy II i III filar dadzą 18.000.000 zł? WĄTPIĘ...

Finansowo (z grubsza) jesteśmy w czarnej dupie... a wielu rozpisuje się w temacie TRANSFERY.
13 stycznia 2012, 20:48 / piątek
"Od przyszłej soboty gdański stadion, uważany przez wielu za najpiękniejszy w Europie, będzie dostępny dla zwiedzających. Podczas wycieczek zobaczymy m.in. loże VIP i szatnię, w której niedługo przebierać się będzie Iniesta. A wszystko to za jedyne 15 zł
Wiele europejskich miast szczyci się swoimi drużynami piłkarskimi i obiektami, na których przychodzi grać ich ulubieńcom. A turyści zwiedzający Mediolan czy Barcelonę nie wyobrażają sobie nie zahaczyć o San Siro czy Camp Nou, by z bliska zobaczyć miejsca, gdzie występują najlepsi piłkarze świata. Takie miejsca stają się ważnymi (jeśli nie najważniejszymi) punktami na trasie ich wycieczek.

Wkrótce do tego grona, jako pierwsza w Polsce, dołączy PGE Arena, na której podczas Euro 2012 wystąpią reprezentacje Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Irlandii. Trasa zwiedzania obiektu liczy dziewięć przystanków i wiedzie przez zakątki niedostępne dla widzów zasiadających na trybunach podczas meczu.
Przystanek pierwszy: główna sala konferencyjna. W tym miejscu przydzielony każdej grupie przewodnik przedstawia plan zwiedzania oraz podaje kilka ciekawych informacji na temat stadionu.

Przystanek drugi: strefa piłkarzy. Zwiedzanie obejmuje szatnie wraz z zapleczem oraz salę do rozgrzewki.

Przystanek trzeci: mixed zone. Miejsce pracy dziennikarzy, gdzie piłkarze udzielają wywiadów. Ta strefa obejmuje również tunel, przez który piłkarze wychodzą na murawę

Przystanek czwarty: obrzeża murawy. Można podziwiać cały stadion z perspektywy murawy, która jest na wyciągnięcie ręki.

Przystanek piąty: najwyższy punkt na stadionie. Spacer promenadą wewnętrzną do najwyższego miejsca trybuny zielonej.

Przystanek szósty: restauracja. Można zapoznać się z wystrojem PGE Atom Club, czyli restauracją dla VIP-ów.

Przystanek siódmy: loża VIP. Zwiedzanie miejsca, gdzie podczas meczów spotykają się celebryci oraz znane osobistości ze świata polityki i biznesu.

Przystanek ósmy: muzeum. Przewodnicy opowiadają o przygotowaniach do otwarcia Muzeum Lechii Gdańsk, które ma być gotowe już w lutym.

Przystanek dziewiąty: T29bar. Poznajemy kulisy powstania tego wyjątkowego miejsca dla miłośników sportu. W lokalu można zaopatrzyć się w pamiątki oraz skorzystać z menu.

Wycieczki organizowane będą trzy razy w tygodniu (wtorek, środa i sobota). Przejście całej trasy zajmuje ok. 70 minut. Bilet normalny kosztuje 15 zł.

Dostępna jest także usługa ekskluzywnego touru stadionowego, bez limitu czasowego i z możliwością profilowania trasy według własnych oczekiwań."

z gazeta.pl odnośnik
13 stycznia 2012, 21:37 / piątek
Pomysl ciekawy, szkoda ze nie ma jeszcze muzeum
13 stycznia 2012, 22:07 / piątek
Pomsł nawet zajebisty tylko produkt hujowy.Co mam szafke Pożniaka oglądać.Jak bedziemy mieli 1/100 wynikow interu czy barcy to nawet będzie warto pójść.Teraz to następny temat zastępcz!Historię to ja swoim dzieciom na T-29 mogę opowiadać,a PGE to ma jedną historię porażka.
13 stycznia 2012, 22:12 / piątek
Nie czepiaj sie, nie chcesz, nie przychodz. Na pewno przyjdzie troche ludzi, niekoniecznie fanatycznych kibicow, moze komus sie spodoba i zostanie na dluzej. Ja sam bym z checia zobaczyl jak to wyglada od kuchni. No i zawsze dodatkowa kasa, ktorej tak brakuje
13 stycznia 2012, 22:24 / piątek
Dopisz jeszcze,komu brakuje i z jakiego powodu?
13 stycznia 2012, 22:54 / piątek
panowie, jest kiepsko ale przestancie sie czepiac dla samej zasady :) pomysl dobry i tyle :)
13 stycznia 2012, 23:19 / piątek
p76 - nie czepiaj sie ignorancie, bo szafka Pozniaka, ze starannie przyklejonym zdjeciem Lady Gaga to jak na razie jego najwiekszy sukces w dotychczasowej karierze ;)
13 stycznia 2012, 23:20 / piątek
Brakuje klubowi, cos trzeba robic, kuchar sam sie nie zwolni
13 stycznia 2012, 23:23 / piątek
Najbradziej powalają dwa ostatnie punkty, muzeum które będzie i bar który i tak jest non stop otwarty i można tam wejść za darmo.
13 stycznia 2012, 23:46 / piątek
hime - ale zdajesz chyba sobie sprawe, ze ta oferta jest nie tylko dla mieszkancow Gdanska? :)
14 stycznia 2012, 00:10 / sobota
przystanek drugi, trzeci czwarty itp. Brzmi troche jak droga krzyżowa
14 stycznia 2012, 00:28 / sobota
Pewnie że zdaje, jednak uwazam ze na stadion przyciaga ludzi bardziej "magia druzyny" ktora na nim gra. Sporo moich znajomych spoza gdańska zamiast bawic sie w zwiedzanie po prostu poszla na mecz i wrazenia marniutkie bo gra slaba.
14 stycznia 2012, 00:30 / sobota
dręczyciel-stacja 13 grubasy na krzyżu
14 stycznia 2012, 00:33 / sobota
hehe z MAciusiem to sie raczej Jenek na jednym nie zmieści:))
14 stycznia 2012, 12:06 / sobota
Ale na Golgocie stały trzy krzyże. Więc wiadomo jaka będzie obsada ;)
16 stycznia 2012, 09:50 / poniedziałek
W lipcu na PGE Arena Gdańsk Global Gathering 2012 i dwa duże koncerty

odnośnik

(mm.trojmiasto.pl)
17 stycznia 2012, 14:37 / wtorek
odnośnik czyli co nie będzie porządnego sklepu klubowego na stadionie?
17 stycznia 2012, 14:40 / wtorek
odnośnik o ten link chodziło
18 stycznia 2012, 11:23 / środa
odnośnik
Czyżby powracała normalność, czy po prostu niedobór w kasie zbyt duży ?
Coś czuje że ten cashless parking system okazał się chujowy ;D
18 stycznia 2012, 12:34 / środa
Po prostu srają się o frekfencję.
Teraz bez karty kibica nie wejdziesz więc sporo ludków się wykruszy.
Jak będą słabo karnety schodzić to znów jakąś dziwna promocję wymyślać będą.
Do normalności uważam jeszcze zajebiscie daleko.
18 stycznia 2012, 15:28 / środa
konkurs na stadion roku 2011 ;) Głosujmy na nasz Bursztynek i Stadiony naszych Braci ;) reszta wedle uznania. Przyznaje się od 5 do 1 pkt.

Pozdrawiam

odnośnik
8 lutego 2012, 13:35 / środa
8 lutego 2012, 20:38 / środa
www.polityka.pl/architektura

tu też głosować Pany.
13 lutego 2012, 20:16 / poniedziałek
stadiony.net
odnośnik
Stadion Roku 2011: PGE Arena Gdańsk!
Od pierwszego do ostatniego dnia na pierwszym miejscu. Głosy na ten stadion spływały z całego świata i stąd gigantyczna przewaga punktowa nad całą resztą nominowanych stadionów. Tak zdecydowaliście, gratulujemy Gdańskowi!
Wyjątkowa konstrukcja dachu oparta na 82 wielkich wręgach waży ponad 5,4 tys. ton. Ale nie byłoby pierwszego miejsca, gdyby nie pokrycie stadionu złocistym poliwęglanem, który mieni się różnymi odcieniami w słońcu, a nocą emanuje światłem z wnętrza obiektu. PGE Arena otrzymała w Waszym głosowaniu trudną do uwierzenia liczbę głosów – łącznie 32 120 punktów! Ten stadion wybierali w plebiscycie Stadion Roku 2011 nie tylko Polacy (przypomnijmy – ź głosujących mieszka za granicą) i trudno znaleźć choć jeden głos, który nie uwzględniałby punktów dla nowej dumy Gdańska.

:D
14 lutego 2012, 14:19 / wtorek
no Wkońcu ;)

odnośnik
17 lutego 2012, 20:59 / piątek
odnośnik

Ciekawe ;/
17 lutego 2012, 23:44 / piątek
czy na mecz 3 marca kupno biletu tylko z kartą czy jak przez jesień na dowód?
17 lutego 2012, 23:46 / piątek
teraz już tylko karta
17 lutego 2012, 23:47 / piątek
A umiesz czytać? odnośnik
17 lutego 2012, 23:50 / piątek
nie nie umiem,
dzięki
22 lutego 2012, 08:58 / środa
Ale zastanów się czy wyrabiać bo jak z ŁKS przegramy to może ci się nie przydać....;-)
23 lutego 2012, 19:25 / czwartek
Nie wiedziałem gdzie zapytać, więc zapytam w tym wątku.
Wie ktoś z was jak zalogować się w serwisie kupbilet.lechia.pl ? Podaje nr PESEL, ale nr ACN na mojej karcie nie ma, ponieważ wyrabiałem ją całkiem na początku. Później została przeprogramowana i nr ACN został nadany, ale na karcie go nie ma:)
23 lutego 2012, 19:53 / czwartek
kiedyś można było się logować na login: pesel, hasło: pesel

jak się nie uda, to proponuje wysłać maila na bilety@lechia.pl - mi odpisali jeszcze tego samego dnia
23 lutego 2012, 19:54 / czwartek
bilety@lechia.pl -> Imie nazwisko pesel. Napisz o co chodzi i odesla ACN. Mialem to samo.
23 lutego 2012, 19:57 / czwartek
Jeżeli ACN został nadany to w systemie powinni go zlokalizować bez problemu, nie wiem tylko czy na wyspach czy w klubie, pewniej byłoby przy stadionie, tam informatycy codziennie są. W najgorszym razie zostaje telefon, jeśli konsultant ogarnięty to też powinien go podać.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030