Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Polsat Plus Arena - wszystko o nowym stadionie w Gdańsku-Letnicy

strona 7/77

13 października 2008, 11:58 / poniedziałek
odnośnik

jebać arkę arena?
13 października 2008, 12:01 / poniedziałek
Ja proponuję tak jak w Kaliszu "WiniaryArena"
21 listopada 2008, 15:23 / piątek
U nas powoli do przodu a w stolicy już wszystko gotowe :)
odnośnik
AVE Lechia
23 listopada 2008, 07:50 / niedziela
SZARY KAPTUR zamiast szalika załóż kombinezon narciarski,kup trąbke i wal pod skocznie i pozdrów adama od prawdziwych LECHISTÓW!!! bys sie wstydził wchodzic na te forum!
24 listopada 2008, 21:07 / poniedziałek
żadnej Baltic Areny(czy jakkolwiek ten stadion miał się nazywać) niestety na 90% nie będzie,a jeśli nawet to pewnie będzie to taki sam syf jak ta hala na granicy Gdańska i Sopotu,która nie wiadomo komu ma teraz służyć...
A pozatym my mamy swoje T29 i tylko to się liczy bo to jest nasza świątynia!!!
24 listopada 2008, 21:19 / poniedziałek
odnośnik

tu kolejne potwierdzenie moich słów...i tak można wyliczać w nieskończoność
24 listopada 2008, 22:30 / poniedziałek
Nie będzie stadionu, nie będzie niczego... EURO zabiorOM, tylko krowe zostawiOM.

No i co ci chodzi z tą halą, jak niewiadomo komu ma służyć?
24 listopada 2008, 22:50 / poniedziałek
po pierwsze wadliwa konstrukcja dachu tej hali,a to dopiero początek...
13 grudnia 2008, 18:10 / sobota
odnośnik

Kurski wie ilu jest kibiców Lechii. Wie jak się czują. Przecież to on jest tym najlepszym :)
Plebs i Syf
13 grudnia 2008, 18:27 / sobota
Tak jest, wyremontujmy T29 i zróbmy trybuny na 20 000 osób... (a może poseł mniej chce? 5 000 też da się zrobić)
Przecież w Gdańsku mieszka tylko 500 000 ludzi, więc nawet tego nie zapełnimy! Nawet jak nam pomogą FC...

Panie Kurski, idź Pan się ...
Oczywiste, że jak będzie BA, będziemy walczyć o mistrzostwo, będą europejskie puchary, liga będzie czysta to przyjdzie pełno pikników (z których zawsze ktoś przerodzi się w fanatyka :) A niektórzy dalej na trybunie z posłem będą popijać kawkę i wspominać jakim to zajebistym kibicem się jest i ile się zrobiło dla tej drużyny.).
Zresztą z tym wspaniałym budżetem od Energii i stadionem na 20 000 możemy walczyć o Puchar... Gdańska :s
44 000 to dobra liczba, na początku będzie trudno zapełnić, ale z czasem będzie za mały- jak za granicą- Niemcy, Anglia, Hiszpania.
Gdańsk to duże miasto! Nie jakiś Grodzisk, Wronki czy Pruszków!
Owszem, zdarzają się wyjątki, że w stosunkowo dużych miastach (Gdynia), kuleje frekwencja, a nawet w wielkich (jak na Polskę)- Warszawa, ul. Konwiktorska 6 ;)
Ale to jest GDAŃSK! To jest LECHIA! Nie ma opierdalania się! A T29 też trzeba wyremontować, no ale to już zgodnie z planem, po Bursztynku...
13 grudnia 2008, 18:34 / sobota
"- Nie jest tajemnicą, że Lechia nie będzie grała na Baltic Arenie, bo kilkanaście tysięcy widzów będzie się źle czuło na tym gigancie - ocenia Kurski."

to mnie rozwaliło, ale w sumie to i dobrze... na co Nam jakaś Arena Bałtycka, skoro mamy T29 (który wolę 100 razy) dobrym wyjściem byłaby rozbudowa stadionu Lechii...
13 grudnia 2008, 18:42 / sobota
Najlepiej byłoby zmodernizowac T29 ale czy jest tyle miejsca i cau przede wszystkim. Czemu nie podjeto debaty rok, dwa lata temu. Jak zwykle w polityce jak na dłoni widze tutaj gierkę. Szkoda tylko, zę dał się w nią wciagnąc kibic Lechii :((
13 grudnia 2008, 18:46 / sobota
jeszcze jedno- wystarczy obniżyc ceny biletów (a sądze, że na BA tak bedzie) a widzów wnet przybedzie
13 grudnia 2008, 18:50 / sobota
Z Kurskiego taki kibic jak z koziej d... trąba.

Wiadomo, że każdy woli T29, ale jest już za późno na zmianę i trzeba dopingować BA, a po niej walczyć o remont T29.
Jakby teraz (po wpakowaniu trochę kasy w BA) mieli zmienić lokalizację to:
1. Nie mielibyśmy gdzie grać.
2. Znowu przetargi, plany budowy itd. (samego stadionu też).
3. Przy ewentualnej budowie, co chwile przerwa, bo niewybuch się znalazł ;] Co przy trzech latach, które zostały, oznaczałoby jedno- pożegnanie z Euro 2012. Ale z drugiej strony, co nam po tym Euro... To jest nasze miejsce, to jest nasz DOM :)
13 grudnia 2008, 18:52 / sobota
Ale jeszcze problem z umieszczeniem tutaj tak dużego stadionu, parkingów i innych pierdół, które chcą wybudować (galerie handlowe czy co tam) przy stadionie.
13 grudnia 2008, 19:01 / sobota
Wara od T29 !!!

W przyszłości rozbudować tylko trybuny za bramkami...
13 grudnia 2008, 19:06 / sobota
MarkuM nikt nie chce niszczyć Naszej świątyni... ja np po prostu nie chcę, żeby poszła w odstawkę po wybudowaniu BA, chyba że nie było w planach przekazanie jej Lechii w takim razie rzeczywiście wszystko jedno
13 grudnia 2008, 19:30 / sobota
To oczywiste ze Lechia nie bedzie grac na BA i oczywiste ze szybko sie okaze ze BA po chuj Gdanskowi. Chociaz rzeczywiscie teraz to na zmiany jest za pozno. Niech ja buduja ale skoro tak to niech rzad daje kase. A do tych co naiwnie wierza w sens BA przejrzyjcie sobie pojemnosci stadionow druzyn europejskich. W calej europie jest kilkanascie klubow ktore maja tak duze obiekty. Jesli wiec wierzycie ze Lechijka bedzie regularnie grywala w LM (a tylko to sprawi ze inwestycja mialaby sens) to zycze powodzenia
13 grudnia 2008, 19:49 / sobota
lepiej by było, gdyby te wszystkie miliony przekazali Nam na transfery co nie? :D
14 grudnia 2008, 04:56 / niedziela
Nie jestem w stanie ocenic jak wielkim idiota jest Kurski i jak to sie dzieje, ze kilku z bialo-zielonych braci jest w stanie lyknac te jego bzdury.

Temat stadionu na T29 byl juz tyle razy walkowany kilka dobrych lat temu i nie jedna i nie dwie ekspertyzy wykazaly, ze niemozliwe jest wybudowanie tak duzego stadionu na T29, gdyz najzwyczajniej w swiecie nie ma tutaj na to miejsca. Oprocz samego boiska i trybun potrzeba jest ogromu terenu na same np. parkingi nie mowiac juz o innych obiektach jak hotel, konferencje, odnowy, budynki klubowe itp. ktorego po prostu nie ma. By wybudowac tutaj stadion trzeba by doslownie zburzyc gory okalajace T29 i wybudowac dojazdowki - miejskie autostrady: jedna przez srodek Akademii Medycznej i druga przez srodek Politechniki Gdanskiej, bo inaczej nie ma jak. Mowienie o tanszym stadionie na T29 jest tak debilne, ze az szkoda na to klawiatury, a co dopiero slow.

Ale przeciez Kurski sam zbuduje Arene. Nie dosc, ze na Lechii, to jeszcze taniej... Gra polityczna pisu jest tak zenujaca, ze az szkoda o tym pisac.

No i juz tak calkiem ode mnie: Kurski szmato: Jezeli twierdzisz, ze na BA, na Lechie bedzie przychodzilo tylko kilkanascie tys. to serdeczny CHCWD, bo sie kurewsko mylisz patalachu! Mam tylko nadzieje, ze ci wszyscy wielcy Lechisci z pisu rowniez to zakwestionuja, bo nic innego tu napisac nie mozna.

I koles ktory to wypisywal tu bzdury, ze stadion na ktory przychodzi regularnie wiecej niz 20 000 ludzi ma tylko kilka klubow w Europie... Kolezko, jezeli chcesz cos pisac w tym stylu to sprawdz u zrodla, bo zal czytac.
14 grudnia 2008, 07:58 / niedziela
do tej pory nie bralem udzialu w dyskusji na tym forum ale jak przeczytalem ze parenasie klubow w europie ma wypelnione stadiony to sie zalamalem. w Anglii od Premiership az po ich 4 lige wszystkie druzyny maja stadiony na conajmiej 20 tys i sa wypelniane uwierzcie mi :) nie mowie juz nic o Hiszpani czy o Wlochach. Rosja? :) moze mi sie wydaje ale srednia w polskiej ekstraklasie z roku na rok jest co raz wyzsza. stadiony sa co raz wieksze i co raz wiecej przychodzi ludzi. takie moje male spostrzezenie.pozdro
14 grudnia 2008, 10:27 / niedziela
Ale wy piepszycie... bedzie fajny stadion na 40 tys i co zostaniemy na T29?! Ja tez lubie ta atmosfere... ta setke starogardzkiej przemyconej... ale ludzie trzeba isc do przodu. Baltic bedzie 2 pietrowy, wiec wystarczy ze bedzie mozna wchodzic tylko na 1 pietro (okolo 15 tys), a 2-3 mecze w sezonie mysle ze jestesmy w stanie zrobic te 20 tys. I pamietajcie ze T29 stalby sie super baza treningowa dla rezerw, mlodych pilkarzy itd, oraz moglibysmy tam grac mecze PE i MESA
14 grudnia 2008, 10:43 / niedziela
================================================== =
wariat napisał: " . . . Mam tylko nadzieje, ze ci wszyscy wielcy Lechisci z pisu rowniez to zakwestionuja, bo nic innego tu napisac nie mozna.
================================================== =

mhm, ja co prawda nie jestem wielki, ani nie z PiSu,
ale pozwolisz ? polemicznie
nie bierz tego do siebie, ot z nudów polemicznie po niedzielnym sniadanku,
otóż . .
kwoli ścisłości: napisać można nie tylko co innego ale . . . napisać można wszystko,
co komu szkodzi popisać cokolwiek?
nawet bez ładu i składu,
tylko . . . po co pisać bez ładu i składu ? ? ?

================================================== =
wariat napisał: " . . . Nie jestem w stanie ocenic jak wielkim idiota jest Kurski i jak to sie dzieje, ze kilku z bialo-zielonych braci jest w stanie lyknac te jego bzdury. . . . "
================================================== =

co prawda zajecie tak wyraźnego stanowiska TERAZ faktycznie zakrawa na zagranie pod publiczkę tymniemniej,
wierzyMy, ja przynajmniej wierze w to że "nie jesteś w stanie ocenić"

================================================== =wawariat napisał: " . . . Temat stadionu na T29 byl juz tyle razy walkowany kilka dobrych lat temu i nie jedna i nie dwie ekspertyzy wykazaly, ze niemozliwe jest wybudowanie tak duzego stadionu na T29 ......."
================================================== =

raz: bardzo prosze o podparcie, załączenie kilku z ekspertyz na które się powowołujesz,
dwa: uwaga, uwaga, Ziemia wzywa wariata, pewnie ma to związek z tym że ine jesteś w stanie ocenić, ale . . . Kurski wyraźnie mówi, że tak wielki stadion jest Lechii niepotrzebny, a Ty na to rezolutnie że . . . TAK WIELKIEGO na Traugutta się nie da wybudować : )
można się było spierać gdy był ku temu czas czy potrzebny jest TAK WIELKI czy7 nie, ale skoro ktoś, niech i teraz mówi ze nie, to jaki sens ma twa odpowiedź dotycząca budowy w obecnej lokalizacji tak wielkiego ? ? ? odpowiadam: żaden
14 grudnia 2008, 10:46 / niedziela
================================================== =
wariat napisał: " . . . gdyz najzwyczajniej w swiecie nie ma tutaj na to miejsca. Oprocz samego boiska i trybun potrzeba jest ogromu terenu na same np. parkingi nie mowiac juz o innych obiektach jak hotel, konferencje, odnowy, budynki klubowe itp. ktorego po prostu nie ma. By wybudowac tutaj stadion trzeba by doslownie zburzyc gory okalajace T29 i wybudowac dojazdowki - miejskie autostrady: jedna przez srodek Akademii Medycznej i druga przez srodek Politechniki Gdanskiej, bo inaczej nie ma jak. . . "
================================================== =

Twego nie bycia w stanie do oceniania ciąg dalszy,
od kiedy na stadion, dojeżdża sie samochodem pod same bramy ? ? ?
nie żebym był wielkim bywalcem, ale temu w świecie bodajże służą i doskonale się sprawdzają . . choćby linie dojazdowe metro,
nie żebym postulował budowe na tą potrzebę metro, ale . . . skm'ka doskonale jest w stanie przejąć tą funkcję, zreszta . . nie takie rzesze mieszkańców trójmiasta rozwozi codziennie do pracy,
za daleko ? ? ?
Ty zaś, byle w swym nie byciu w stanie do oceniania naskoczyć na Kurskiego wybudowałbyś nie jedną autostrade do autostrady/obwodnicy która w razie gdyby była taka możliwość, całkowicie by wystarczyła, otóż nie wybudowałbyś jednej autostrady łączącej nas z obwodnicą,
ale wybudowałbyś DWIE autostrady, po co ? to by wyburzyć I Akademię I Politechnikę, po co ? by hipotetyczniewybuzając wszystko co dookoła wykazac jakim przechujem jest Kurski,
podpowiedź, dobra rada, za darmo : ): więcej refleksji nad wykazywaniem podobnych na przyszłość, bo wychodzi Ci to tak jak wychodzi
po podobnych, trudno nie wierzyć że nie jesteś w stanie : )

mamy tu rozumiec że konferencji, pomieszczeń klubowych czy nawet sal odnowy nie da się pomieścic wewnątrz trybun obiektu TAK wielkiego o którym Ty piszesz ? czy NIE az TAK WIELKIEGO o którym mówi kurski,
a on mówi o stadionie na dwadziescia tysi z hakiem, czyli pojemności niewiele większej od obecnej
Ty wydaje się torpedujesz budowę na T29 - czterdziestotysięcznika (odmawiasz komuś tego czego . . nie twierdzi : ) )
chyba że uważasz, dwudziestotysięczni, na skalę niewiele większa od obecnej równiez by sie nie zmiescił,
pisząc wprost . . . cokolwiek powiedziałby Kurski . . nie zmieściłoby się

mhm jest tu pewna taka Twoja sprzeczność, albo coś jest TAK WIELKIE że w obecnej lokalizacji sie nie zmieści,
albo tak małe że . . . nie będzie tam można przeprowadzić konferencji, zmiescić pomieszczen na biura klubowe, czy sal odnowy
albo jedno albo drugie ! ! ! !

uspokuj grę, zdecyduj sie, o czym piszesz ? ? ? nie wyłączaj "bycia w stanie do oceny" na samo brzmienie nazwiska "Kurski"

fakt, powtórze, ze politycy odzywaja się wydaje poniewczasie,
już nie czas na tego typu dyskusje,
i to trzeba stwierdzić,

koncepcja rozbudowy/przebudowy/unowocześniania stadionu obecnego na T29 była i jest blizsza memu sercu,
ale . . mleko się rozlało niestety zdaje się

Kurski istotnie TERAZ, w tym momencie wyskakuje jak filip z konopii,
ale jeśli juz sie czepiasz jego wypowiedzi to sie zastanów o co sie czepiasz,
bo to co wyłuszczyłem wyżej z Twej produkcji jest . . .cokolwiek niespójne

================================================== =
wariat napisał: " . . .No i juz tak calkiem ode mnie: Kurski szmato: Jezeli twierdzisz, ze na BA, na Lechie bedzie przychodzilo tylko kilkanascie tys. to serdeczny CHCWD,
================================================== =

po prawdzie, taka sama wróżka z niego jak i z Ciebie : )

a jak Kurski ma problem z ewentualnymi łysinami na trybunach podczas ligowej młócki na czterdziestotysięczniku,
doprawdy, jest rozwiązanie sprawdzone, skuteczne, nalezałoby je zastosowac tylko na odpowiednio większa skalę,
przy okazji srubując i tak juz niezły osiąg,
nazywa się ono: JESZCZE WIĘKSZE BUFORY : )
14 grudnia 2008, 10:54 / niedziela
================================================== =
karol880527 NAPISAŁ: " . . . Ale wy piepszycie... bedzie fajny stadion na 40 tys i co zostaniemy na T29?! Ja tez lubie ta atmosfere... ta setke starogardzkiej przemyconej... ale ludzie trzeba isc do przodu. Baltic bedzie 2 pietrowy, wiec wystarczy ze bedzie mozna wchodzic tylko na 1 pietro (okolo 15 tys), a 2-3 mecze w sezonie mysle ze jestesmy w stanie zrobic te 20 tys. . . "
==================================================

ale . . . na to wyżej czy na to niżej ? ? ?
z wyżej jest lepszy ogląd sytuacji,
ale z nizej jest się bliżej dynamiki gry,
ja bym wolał niżej

może jednak na dwa piętra, ale tylko jedna prosta i każdy wybierze sobie piętro podle własnego uznania ? ?

swoją szosą, skoro ma już być to . . . zawsze bardziej widziały mi się trybuny ściany, bez żadnych lóż, balkonów, pięterek, chujów mójów
jedna wysoka ściana - imponujące
14 grudnia 2008, 11:55 / niedziela
Piknik Country Mrągowo sie szykuje. stadion na 15-20 tysiecy jeden poziom styl angielski. BA to komercyjne gówno.
14 grudnia 2008, 12:25 / niedziela
Ja jestem pewien że w 2011-2012 BA bedzie pełna.Dlaczego.zobaczcie Lecha .2-3 lata temu chodziło na Lecha kilka tys ludzi a teraz 20-25 tyś i tylko dlatego że im połowe stadionu remontują.Jak Lechia będzie znaczącą siłą w ekstraklasie to te 25-35 tys zawsze bedzie .Na derby wislę śląsk lech legie polonie będzie kpl.
14 grudnia 2008, 12:41 / niedziela
może będzie a może nie będzie, życie jak zwykle pokaże,

kilka uwag tylko,

LECHIA to klub kultowy, skupiający fenomen miejsca, czasów i ludzi - i bycie "znaczącą siła w ekstraklasie" nigdy nie miało tu nic do rzeczy, ze względów raczej raczej oczywistych : )

póki co . . . jesli juz chcesz tą magię mierzyć sukcesem sportowym,
jesteśmy aktualnie kilka miesięcy po największym sukcesie sportowym od dwudziestu lat i obecna frekwencja wypełniłaby c.a. trzecią część cztredziestotysięcznika,

poza tem nie teskono mi do ćwierc pełnej Bufor Areny (jakby kiedyś coś prosze pamiętać ze ja to pierwszy wymyśliłem ; ) )
dokładnie w tym samym stopniu jak nie tęskno mi do wypełnionego czterdziestotysięczinka kibicami od wielkiego dzwonu,

wiem ze oni musza byc, i zdaję sobie sprawę że czasy się zmieniają i ida w strone pop-corn aren - ot . . . nie spieszy mi się ku podobnym, najchętniej wcale
14 grudnia 2008, 13:05 / niedziela
Pisałem już gdzieś kiedyś, że jestem zdecydowanie zwolennikiem postępu, nowoczesności, liberalizacji gospodarczej, i tak dalej, i tak dalej. Jednak, inaczej patrzę na wszystko, gdy sprawa dotyczy czegoś (kogoś) mi bliskiego - tak właśnie jest z naszym stadionem, części może się to wydać śmieszne, ale ja zupełnie nie wyobrażam sobie Lechii na Baltic Arenie. Oczywiście to przede wszystkim ludzie tworzą niezapomnianą atmosferę, ale obiekt na Traugutta ma swoją piękną historię (jest także naprawdę pięknie położony).

PS. Kiedyś też porównywałem kluby pod względem frekwencji, jednak doszedłem do wniosku, że to nie jest specjalnie miarodajny wskaźnik, wolę kilka tysięcy prawdziwych fanatyków, jak w meczu z ŁKS - niż kilkanaście na innych meczach, a wśród nich wielu festyniarzy.
14 grudnia 2008, 13:36 / niedziela
I co wy chcecie pani hosstesa co bedzie chodziła z cola i chipsami tysiac bramek numerowane miejsca? Tak naprawde kazdy jest zajarany tym ze w Polsce w Gda cos sie dzieje ale pomyslcie na chlodno. Porownajcie sobie taki Millwal i Arsenal np. Co wolicie?
14 grudnia 2008, 13:55 / niedziela
Millwal :-)
14 grudnia 2008, 14:13 / niedziela
Dortmund:-)
14 grudnia 2008, 14:17 / niedziela
wszedzie tam gdzie browara normalnie sprzedaja na meczach
14 grudnia 2008, 14:21 / niedziela
Borrusia to jest rzeznia, fakt :) osobiscie licze, ze w 2011 bedzie srednio 20k kibicow, to juz by bylo niezle. TELMET : nie wiem, gdzie ty teraz widzisz po 25k srednio... chyba raczej kolo 1/3 tego ;] co do pomyslu kurskiego to chyba nie ma czego komentowac? on pewnei w 2012 jeszcze bedzie mowic o przeniesieniu np. EURO do olsztyna jesli dojdzie do wniosku, ze jarek k. bedzie z tego zadowolony. upadl nisko ale uroslo mu na koncie ;]
14 grudnia 2008, 14:34 / niedziela
wolisz browara i mecze jak w Anglii? podobno jak Wisła grała na wyspach, to nawet flag nie można było wnieść... zero klimatu tylko kasa kasa kasa, popcorn, kasa, popcorn, kasa... prawdziwi kibice są tam chyba ułamkiem; każdy stadion taki sam... a drugiego takiego jak T29 nie ma i nie będzie :)
14 grudnia 2008, 14:38 / niedziela
Co do browarków to też bym chciał żeby były sprzedawane,a reszta co brytyjskie to won:)
Jeśli zaś chodzi o samą BA to tak jak już tu pisałem,albo nic z tego nie wyjdzie(patrz złodziejscy politycy),albo będzie to postawiony na szybko stadionik,z którym co rusz będą problemy(patrz hala sportowa na granicy Gdańska-Sopotu i jej wadliwa konstrukcja dachu).Niestety to tylko nasz złodziejski rząd i jego kolesie będą zadowoleni i wpędzą nas w długi na wiele lat i zostawią z koszmarkiem o nazwie BA (Budujmy Amatorsko).
14 grudnia 2008, 14:39 / niedziela
na browara sie nie obraze a klimat bedziemy tworzyc MY i to od NAS zalezy, jak to bedzie wygladac. nie mow prosze, ze na nowoczesnym obiekcie nie da sie zrobic klimatu... czeka nas dluga droga i duzo pracy ale na pewno jest mozliwosc zrobienia czegos konkretnego. czas plynie i tego sie nie zmieni, nie obrazil bym sie na przedbudowe T29 na 25k ale to chyba ciezka sprawa logistycznie, tam jest po prostu strasznie malo miejsca bo i zalozenia oraz technologie byly inne 80 lat temu. nowy stadion to bedzie kolejny krok w rozwoju klubu, oby wszystko szlo w dobrym kierunku
14 grudnia 2008, 17:21 / niedziela
wolisz browara i mecze jak w Anglii? podobno jak Wisła grała na wyspach, to nawet flag nie można było wnieść... zero klimatu tylko kasa kasa kasa, popcorn, kasa, popcorn, kasa... prawdziwi kibice są tam chyba ułamkiem; każdy stadion taki sam... a drugiego takiego jak T29 nie ma i nie będzie :)

Kolego byles na meczu Premiership??? ja bylem 2 razy na Newcastle i to jest doopiero to cos... Stadion, frekwencja, doping.

P.S Pan verde widze chce zgrywac osobe inteligentna, ktora ponadto operuje cieta riposta... troche ci nie wychodzi. Uwierz mi jezeli zostaniemy na T29 plakac nie bede, ale poprostu wolalbym grac na fajnym stadionie gdzie bedzie lepsza akustyka, jakosc widowiska ktore tworzymy my i ogolnie wszystko. Bo ja zawsze bede tam gdzie moja Lechia gra... A jezeli chodzi o flagi to rzeczywiscie tam tego nie ma, ale dlatego ze nie maja tego w swojej kulturze kibicowskiej.

A moze czesc osob teskni poprostu za 3 liga...mozna bylo wszystko, a teraz sie okazuje ze Lechia nie jest dla waskiej grupy osob tylko dla calego Gdanska i niektorzy nie moga sie z tym pogodzic,
14 grudnia 2008, 17:31 / niedziela
I rozumiem po czesci protestujacych- boicie sie ze Lechia stanie sie "maskotka Gdanka" ze bedzie taka komercyjna itd, ze przestanie sie liczyc historia tylko nowe gwiazdy czy sponsor ktory kupi najlepszych. A ja poprostu uwazam ze mozna byc jak Millval i Arsenal, ze mozna byc jak w Polsce Wisla i Lech- najlepsza kibicowsko i pilkarsko, czy Wisle zaszkodzil Cupial? Pytam sie o kibicow... czy na Wisle czy Lechu wiecej znaczy gorzej? Czy zastrzyk gotowki i nowego stadionu sprawil ze te kluby maja gorszy doping, frekwencje czy tez liczby wyjazdowe ? I kolego Verde odpowiedz mi miedzy innymi na to pytanie, ale normalnie jak czlowiek a nie jak polityk.
14 grudnia 2008, 17:41 / niedziela
Verde, caly Twoj referat moznaby strescic w zasadzie w jednym zdaniu "ale Kurskiemu chodzi o mniejszy stadion", lub cos w ten desen. Jak zwykle obnazyles wszystkie mozliwe bledy w mojej wypowiedzi, ale ja jakos nie przykladalem do tego tak duzej wagi. :) Chodzi o meritum, czy jak to sie tam mowi.

Juz teraz jest przy okazji kazdego meczu kongo z parkingami i samochodami na Lechii, a ty mi piszesz o jakichs metrach, czy czyms tam. :)

Dziwne to jest troche podejscie, "po co nam euro, po co nam stadion, po co nam pikniki, po co nam wogole ekstraklasa, w 4 lidze same znane mordy chodzily" itp. itd. Naturalna kolej rzeczy, chyba wszyscy chcemy dla Lechii dobrze?

Przy okazji przenosin na BA, zamknie sie w Lechii rozdzial pisany na T29, a rozpocznie nowy - przy u. Zielonej de facto. :) Czy to zamach na tradycje? Ja bym powiedzial, ze nowa chlubna i dumna historia. Lechia tym czym jest i co zrobila, na ten stadion zwyczajnie zasluzyla i juz. I nie chce mniejszego, bo tak niby lepiej, chocby sie mial zapelniac w polowie. Chociazby dla jednego meczu w sezonie przy pelnych trybunach warto.

A jaki bedzie klimat na stadionie bedzie zalezec tylko od nas. Bylem dwa tyg. temu na Hercie Berlin i sie milo zaskoczylem. Chociaz chuligansko rzeczywiscie piknik totalny(ale w PL to nie grozi - inna mentalnosc. Tam w metrze siedza obok siebie w szalikach, a zadnej policji z nimi nie ma itp.), to na stadionie atmosfera jak najbardziej ok. I mimo tego ze bylo "tylko" 40 000 ludzi przy prawie 80 000 stadionie. Dziesieciotysieczny mlyn (to tyle co na Lechie chodzi) jak ryknal przy zadaszonych trybunach to sie doping niosl niesamowicie, do tego podlaczala sie co jakis czas reszta stadionu. No i kilka tysiecy(!) przyjezdnych, ktorzy tez bynajmniej nie czytali gazet.

No i kazdy moze wejsc na stadion z 2l napojem(i nikt nie wnika co masz w srodku) i oczywiscie piwo na stadionie i nie tylko te "light".

Wiec nie jest tak strasznie w tej europie. :)
14 grudnia 2008, 18:14 / niedziela
To ja przypomnę mecz P.UEFA: Hertha - Galatasaray, który wyglądał jakby był rozgrywany w Turcji, ot - tyle o fanatyczności kibiców Herthy.
14 grudnia 2008, 18:30 / niedziela
Przeciez pisalem, ze chuligansko piknik. Poza tym derby Berlina z Galatasaray wolalem pominac, bo to inna bajka. Turasy sa tutaj w przewadze i nic z tym nie zrobisz. Doping Hertha miala dobry, chociaz turasy zrywami jak ryczeli wszyscy byli glosniejsi. Ale Hertha jechala rowno i non stop, a turasy mieli glosne zrywy i w zasadzie tylko jeden, czy dwa okrzyki z prostego wzgledu, ze nie byli to jacys kibice Galatasaray, ktorzy znaja piosenki, tylko zwykle turki z flagami Turcji, ktorych wiadomo ile jest w Berlinie.
14 grudnia 2008, 21:04 / niedziela
Kolega dobrze mowi... zamykamy pewien rozdział i rozpoczynamy nowy- Lechia to MY
15 grudnia 2008, 01:28 / poniedziałek
Jeszcze juz tak na koniec do przykladu, ktory podalem, zeby obalic ten mit, ze wszedzie na zachodzie piknik, tylko nie u nas, taki o to filmik z mlyna Herthy:

odnośnik (szczegolnie od 2:22) zwroccie uwage na goscia, ktory sie bawi z kuflem piwa w reku - czy to nie jest zajebiste? Filmik zreszta krecony sporo po meczu i pokazujacy zabawe z pilkarzami po zwyklym meczu jakich wiele.

A tak sie prezentowal ich mlyn z mojej perspektywy: odnośnik

Nie bojmy sie duzych, nowoczesnych stadionow, bo to nic innego jak same plusy. I napewno glupota jest twierdzenie, ze zabijaja one ruch kibicowski. Polacy chociaz zawsze czolowka, to nigdy nie mieli stadionow, a teraz stadiony beda i powinno to byc tylko motywacja do jeszcze lepszej roboty.
15 grudnia 2008, 10:46 / poniedziałek
Popkorniarze
Prawdziwa Lechia, prawdziwy klimat tylko na Traugutta!
15 grudnia 2008, 14:52 / poniedziałek
Ej no nie przesadzajmy z tym klimatem... klubem ulttsd to my nigdy nie bylismy wiec nie przesadzajmy z tym klimatem. O jakich meczach mowisz z klimatem = Górnik w PP gdy bylismy w 1/4 czy jakie mecze, bo zaloze sie ze nie masz wiecej niz 20 lat wiec o jakich meczach mowisz- z juventusem niby? Moj stary byl i to jest dopiero klimat i co najzywej tacy ludzie moga sie wypowiadac o pozostaniu na T29 a nie my malolaci.
15 grudnia 2008, 14:57 / poniedziałek
Popcorniarze.... ja pierdole , zeby na Lechii taki byl doping to bym kurwa byl w siodmym niebie. Jacy z nas nie Popcorniarze bylo widac jak przyjechal Lech i Legła... normalnie ich zmietlismy. Jebnij sie w leb chlopie. I juz nie pisze nic bo jedni maja swoje a drudzy swoje i widze porozumienia nie bedzie
15 grudnia 2008, 17:03 / poniedziałek
Karol, tylko zapytam. A ile razy byłeś na T29 gdy nie było meczu??? Tak sobie po prostu, na spacerze, z dziewczyną, pobiegac lub posiedziec, powspominac. Tak poprostu pobyc w świątyni. No ile??

p.s. mieskam 15 kilosów od stadionu i zaliczyłem juve
15 grudnia 2008, 17:16 / poniedziałek
żeby nie było że to polityka czy coś takiego. Gdyby cofnąc czas o rok podpisywał bym się rencami i nogami za rozbudowę Traugutta. Niestety czas nagli. Szkoda, że taki pomysł pojawił sie tak późno. Jakos dziwnie widze Lechie na Letniewie. Jestem przekonany, że dla wiekszości wychowanych na T29 to już nie będzie to.

Co do ostatniej wizyty Legii. To raczej nie byli popkorniarze:)) Poza tym równanie do (tzw) topowych krajowych ekip wcale nie jest wyznacznikiem klimatu
15 grudnia 2008, 17:29 / poniedziałek
Jako świadomy kibic już od 25 lat chodzę na T29. Przez te lata opuściłem może ze 15 spotkań u siebie i byłem świadkiem wszelkich ważnych wydarzeń na tym stadionie. Wiosną tego roku w pewną niedziele,przy okazji wizyty w AM, postanowiłem wraz z moimi dzieciakami zrobić rekonesans po całym obiekcie. Wnioski ??? Sentyment, sentymentem ale w tym miejscu po za ośrodkiem treningowym nic sensownego powstać nie może. Dlatego zamiast biadolić cieszmy, się ze Lechia bedzie grać na pięknym nowoczesnym stadionie, a nasze dzieci będą mogły trenować w nowoczesnych warunkach w historycznym miejscu !!!
1 ..... 5 6 7 8 9 ..... 77
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028