Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Polsat Plus Arena - wszystko o nowym stadionie w Gdańsku-Letnicy

strona 73/77

12 października 2012, 16:02 / piątek
Też odniosłem takie wrażenie. Zrobić żeby zrobić. Mi osobiście ten napis nie był potrzebny. Ale jeżeli już coś robić to robić to porządnie. Nie oszukujmy się, jeżeli napis nie był brany pod uwagę przy projekcie to ni ch... nie da się tu nic wkomponować. Szczególnie ze względu na specyfikę koloru i układu krzesełek. No ale dzięki temu stadion należy do najpiękniejszych na świecie.
Niech już ten napis będzie jaki jest dla świętego spokoju.
12 października 2012, 16:10 / piątek
kolory krzesełek zostały zmienione już na etapie budowy, architekt poradził sobie z tym bardzo dobrze,
szkoda, że nie zlecono również wkomponowanie tego napisu projektantom,

ale jest jak jest, napis na miarę możliwości zarządu
ok...
12 października 2012, 18:27 / piątek
Napis spierdolono koncertowo. OK, rozumiem, biały kolor, który w połączeniu tłem, które jest w odcieniach zieleni, miało łączyć się w barwy Lechii.

Tylko czy ktoś przed rozpoczęciem malowania tego napisu zrobił choć raz komputerową jego wizualizację? Chyba nie. Bo teraz napis wygląda jakby był zaprojektowany totalnie po amatorsku, co w połączeniu z elegancją całego stadionu wygląda po prostu paskudnie!

Jeszcze dałoby się uratować estetykę tego napisu, gdyby dałoby się domalować przy lewych i górnych krawędziach liter cienie w kolorze kontrastującym zarówno z wypełnieniem liter (bielą), jak i tłem napisu (odcieniami zieleni). To musiałby być cień w kolorze albo bardzo ciemnozielonym, albo bardzo ciemnoszarym, albo po prostu w kolorze czarnym. Jednak ze względu na to, że ktoś zaprojektował biały napis tak, że lewe krawędzie niektórych liter stykają się z przejściami pomiędzy sektorami (tj. ze schodami), to tych cieni w tych miejscach nie da się zmieścić.

Dlatego zostanie kiczowaty, brzydki, amatorsko namalowany biało napis.

Choć jestem lechistą z krwi i kości, choć chodzę na stadion tylko na mecze Lechii, to mając do wyboru takie "cudo", wolałbym pozostawić trybuny bez żadnego napisu.

A tak to na bardzo eleganckim stadionie powstał szpetny, brzydki, ohydny napis stworzony przez amatorów.

Sorry, nie potrafię tego opisać innymi słowami.

PS. Ale że miasto wyraziło zgodę na "coś takiego"??? Tu jestem zaskoczony.
12 października 2012, 18:44 / piątek
Jakoby rozjaśnić sprawę corney to tylko napiszę, że napis miał kilka wizualizacji komputerowych w tym jedną z zielonymi krzesełkami na dole oraz z obwódkami czarnymi wokół literek, ale nasz prezes niestety chciał być mądrzejszy od wszystkich i zmienił plan na takie coś. Można to przedstawić w takim odniesieniu, że inżynier ustala budowę co i jak ma być, a przychodzi prezes nie mający o niczym bladego pojęcia i zmienia Ci wszystkie ustalenia do góry nogami. Zbuntujesz się ? Tak ? To będą następni, którzy się nie zbuntują :) W ramach ciekawostki dodam, że napis Lechia funduje klub, a Gdańsk funduje miasto. :) Pozdrawiam
12 października 2012, 19:00 / piątek
Nie jestem z tych narzekających...Ale w paint'cie robili ten napis??
12 października 2012, 19:01 / piątek
Niestety słabo to wygląda..
12 października 2012, 19:35 / piątek
Co by nie mówić o tym napisie, to, po krótkich przemyśleniach doszedłem do kilku wniosków:

- Za jakość napisu niech wstydzą się władze miasta. To w końcu stadiom miasta. Te zarówno go wybudowało, jak i obecnie nim zarządza.

- A ja, jako kibic... mam to jednak w dupie. Mnie interesuje to, żeby Lechia była, grała i najlepiej wygrywała. Dla mnie możemy grać na T29. Jakiś tam napis na Baltic Arenie... czy to takie ważne? Ten stadion to nie Lechia. My to Lechia, Klub to Lechia. I niech ci, co reprezentujeą Lechię, czyli My i klub, działają na odpowiednim poziomie. A stadion... to tak, jak już wspomniałem. Zmartwienie tego, do kogo ten stadion należy.
12 października 2012, 19:45 / piątek
odnośnik

bez cieniowania wygląda to naprawdę słabo.
12 października 2012, 19:46 / piątek
Czepiacie się i tyle.Jest ok.Gdyby krzesełka miały jednolity kolor zieleni to napis byłby b.wyraźny.W/g mnie powinna być jeszcze data powstania klubu.
12 października 2012, 19:49 / piątek
nawet cieniowanie tego napisu nie uratuje...
12 października 2012, 20:12 / piątek
Chciałem napisać to samo co Wierny, nie wiem czego oczekujecie, wiadomo ze na tym tle, nie bedzie to tak wygladało jak na jednolitym np ciemnym zielonym. Jedyne do czego sie mogę przyczepic to litera A przy słowie Lechia jakosc nie współgra z resztą, a moze to kwestia zdjecia (pozycji z której robiono zdjecie).

TYLKO LECHIA!
12 października 2012, 20:20 / piątek
do tego litera "I" w słowie LECHIA jest namalowana krzywo - kopnięta w lewo.

Projektant uznał, że na całej wysokości sektora trzeba zachować odstęp 2 krzesełek od lewej krawędzi sektora, nie bacząc na to, że na szczycie trybuny sektor jest szerszy, niż na dole trybuny, tworząc nie prostokąt, a romb.

Kurwa, koszmar! To po prostu szok, że ktoś zezwolił na taką amatorkę.
12 października 2012, 20:47 / piątek
Cygnus.Tu nie chodzi o kolor liter,tło itd.Tylko w styl w jakim to jest napisane.Nie jestem grafikiem, ale wg mnie litery powinny być pogrubione,zachowane jakieś proporcje.Dla mnie to naprawdę kiepsko wygląda.Zrobione na odpierdol.
Widzisz różnicę?? odnośnik
12 października 2012, 21:35 / piątek
Byc moze masz racje ze mozna to było komputerowo zaprojektowac lepiej (i potem wykonac), jednak trzeba przyznac ze konstrukcja nie ułatwia zadania, widac to chociażby porównując to ze stadionem we Wrocku. No coż o ile sie orientuje jeszcze nie odebrano roboty wiec niech robia korekty. (po przekrecają siedziska).

TYLKO LECHIA!
12 października 2012, 22:14 / piątek
litery D i I spierdolone na maxa krzywe aż w oczy razi !!!! i to ma być profesionalna firma ? to chyba żart i w dodatku kiepski !!! poprostu watyd !!!!
12 października 2012, 22:27 / piątek
zdecydowanie lepiej było bez napisu, wygląda tragicznie:(
12 października 2012, 23:08 / piątek
Na zywo wyglada duzo lepiej mozna powiedziec ze jest ok. Jednak mnie ok nie satysfakcjonuje maja byc czarne cienie i chuj.
Bez tego bedzie tylko ok , a dla niektorych napewno niesatysfakcjonujaco niestety.Malujacy jak pytalem niechcieli nic mowic o cieniach... Wiec wyglada na to ze duzo sie juz niezmieni.
12 października 2012, 23:40 / piątek
Zostaje przy swoim zdaniu , młodzi zrobiliby to lepiej od projektu po wykonanie
13 października 2012, 10:48 / sobota
Napisy wydają się krzywe bo siedzenia nie idą równolegle i tego nie przeskoczysz.
Zresztą widać to najlepiej między I-A
Niżej jest to mniej widoczne bo S jest "rozcięte"
Firma zrobiła to pewnie wg. projektu i młodzi też by musieli się go trzymać.
Ciekawe tylko kto zrobił projekt bo wygląda na totalną amatorkę i kompletny brak wiedzy z zakresu typografii.
Moim zdaniem litery są za wysokie a dół powinien być zielony.

Teraz trzeba zapełnić prostą żeby nie było widać napisu:-)
13 października 2012, 11:09 / sobota
trakurwagedia ,spaprali to po całości... cholera a tak się cieszyłem na ten napis a teraz wolał bym żeby go w ogóle nie było, ta firma powinna pasy malować w Wąbrzeźnie... a nie się za Bursztynka brać.Trzeba powołać komisję śledczą i szybko zlikwidować osoby odpowiedzialne za tą prowokacje.
13 października 2012, 12:10 / sobota
sama nazwa firmy wykonujacej te maszkare daje do myslenia...;-)
13 października 2012, 12:29 / sobota
Jak podali info, że robią napis, pomyślałem sobie "no dobra, napewno ktoś rozgarnięty pomyśli, żeby zrobić to porządnie, ładną czcionką, żeby elegancko wyglądało". Jakże się myliłem. Napis spierdolony po całości, można było zrobić to tą naszą zaadoptowaną czcionką jak napis Lechia na oficjalnej, ale nie... Tragedia.
16 października 2012, 17:20 / wtorek
Panowie mam pytanie, przyjeżdza do mnie rodzina w weekend, chce ich zabrać na mecz. Oczywiście z wiadomych względów nie zabiore ich na młyn, także chce iść na jakiś inny sektor. Na mapce widze, że sektor 28 jest koloru zielonego - a cena jak na prostą, czy to jakiś błąd?
16 października 2012, 17:28 / wtorek
odnośnik

Tu masz ceny biletów, 28 jest koloru pomarańczowego i jest w tej samej cenie co centralne sektory na prostej. Nie musisz brać na "młyn" (U,V,W,X), możesz np zabrać ich na sektory na łuku typu Z, 27, albo jeszcze tańsze 25, 26, Y.
16 października 2012, 17:51 / wtorek
ok dzięki, patrzałem na jakąś starą mapke sektorów
18 października 2012, 16:07 / czwartek
lechia.pl
Oficjalna inauguracja napisu Lechia Gdańsk
odnośnik
18 października 2012, 18:30 / czwartek
na tym zdjęciu najbardziej widać jaka to amatorka
odnośnik
18 października 2012, 19:01 / czwartek
Na kolana to ,,coś" raczej nie rzuca. Tak krawiec kraje jak mu meriału staje. Można ( i trzeba było) wymusić to wcześniej (etap budowy lub jeszcze projektowania) albo odpuścić całkowicie temat tego napisu. A tak wyszedł dziwoląg (to moje subiektywne zdanie). No ale mojego krzesełka nikt nie pomazał bo bym go chyba za jaja powiesił na konstrukcji dachu he,he,he
18 października 2012, 19:08 / czwartek
Za pewne to jest kwestia gustu ale dla mnie ten napis jest ok. Inaczej po prostu sie nie dalo tego napisu zmieścić i tyle
18 października 2012, 19:12 / czwartek
dręczyciel moze juz wystarczy marudzenia na ten temat, jak chcesz mozesz dołaczyć do śledzi i wspolnie ponarzekać jak to MIEJSKI stadion oszpecono....tylko piejąc w ich chórze nie zapomnij ze tobie chodzi o estetykę wykonania a im o to co jest napisane.

Jest jaki jest, cieżko powiedziec czy mozna zrobić lepszy (gadac łatwo) ale dla mnie ważne jest ze kolejne zwyciestwo w bitwie o uLechijnienie stadionu.

Niech kazdy narzekający przypomni sobie ze zamiast ul Stadionowej czy Redewki mamy ulice POKOLEŃ LECHII GDANSK (choc wielu chciało inne nazwy), zamiast krzesełek w kolorze jagiellonii mamy krzesełka w odcieniach od białego do zielonego ( to tez nie kazdemu sie podobało).

Teraz zastanowic sie wypada czy chcielibyscie isc na żółto-czerwony stadion przy ulicy Redewki (czy jak ta smródka tam sie nazywała), na którym nie ma żadnego napisu. czy moze przyjsc w niedziele i zobaczyc zobaczyc na PGE Arenie napis LECHIA GDAŃSK.

Mnie tez nie urzekł ten napis swoją urodą, ale dalszym narzekaniem stajecie ramie w ramie w chórze śledzi, tvn-owców i innych kibiców Barcelon, którzy mają alergię na nasz klub.

TYLKO LECHIA!
18 października 2012, 19:25 / czwartek
chyba miałeś ciężki dzień co? mnie do śledzi odsyłasz :D ?
zagraża tez opcja, że poprostu Cię.. popierdoliło ;) Nie chce być nie miły.

Nie jestem minimalistą, i nie bede zmieniał zdania,bo Tobie się to nie podoba
18 października 2012, 20:58 / czwartek
Idź Boldi, zaprojektuj i zrób lepiej. Mi też się średnio podoba, mysle, że dało się to wykonać lepiej, ale cieszę się, że jest. A jeżeli podczas meczów nie będzie widać, że jest tam jakikolwiek napis, to będę cieszył się tym bardziej.
18 października 2012, 20:59 / czwartek
Z Tobą Januszu od 3 ligi nawet nie podejmuję dyskusji, więc ogarnij się.
18 października 2012, 22:39 / czwartek
dręczyciel - niestety musze stwierdzic ze gorąca głowa nie pozwala ci odpowiednio przemyśleć zarzutów co do Twej osoby. Nie bede startował z Tobą w wyscigu na wyzwiska i mnie nie popierdoliło. Wrzucasz link na trojmiasto.pl i wpisujesz sie w gro tych co tam psioczą na temat napisu. Oczywiscie najbardziej zainteresowane naszymi sprawami są bezinteresowne śledzie, a narzekając wpisujesz sie w ich głosy.
Jesli tego nie rozumiesz to nie mam co z Toba dyskutowac.
Napis powstał, wiec nie ma sensu ciągła negacja tego, bo ktos zada sobie pytanie po co w ogóle "ulegac tym wstretnym kibolom" i jakiekolwiek inicjatywy "uLechijnienia" stadionu bedzie z góry spisany na straty.
Minimalizm nic nie ma tu do rzeczy. Ja znam takie powiedzenie. Nie od razu Kraków zbudowano.
pzdr i życze czestszej refleksji nad tym co napiszesz.

TYLKO LECHIA!
18 października 2012, 22:44 / czwartek
Chłopie.. Ja nawet nie spojrzałem na komentarze!
Określiłem się na podstawie MOJEGO zdania, ponieważ to zdjęcie dobitnie pokazuje nieudolność projektu.

Szczególnie dolna część napisu, która momentami zaciera się z reszta krzesełek.
Widze, ze tu jakies dodawanie sobie faktów ma miejsce
18 października 2012, 23:20 / czwartek
O czym tutaj dyskutować to tylko napis :) Nie było go to trudno, jest to niech będzie. Nie wpłynie to na nasz wizerunek a piłkarzą nie doda umiejętności. Tak czy siak na prostej siedzi zawsze sporo ludzi więc nikt komu się nie spodobał nie będzie zmuszony na niego patrzeć.

Pozdrawiam
19 października 2012, 07:59 / piątek
W dniu wczorajszym całkiem niechcący udało mi się obejrzec informacje sportowe na Tvp3, usłyszałem informację iż wykonawca daje 5 lat gwarancji na pomalowane krzesełka.Nic bez powodu się nie dzieje, ja się na tym nie znam ale pewnie są różne rodzaje sprayów jeśli chodzi o jakość ,nie wiem jakie u nas zostały użyte ale jestem przekonany że pod wpływem mrozów, zwykłgo siadania na krzesełka czyli poprostu eksplatacji to farba zacznie napewno po jakimś czasie schodzić czy przed zakończeniem gwarancji tego nie wiemy, nie wiemy również co potem, jeszcze raz malowanko ??? Wydaje mi się że jednak wypadało zamówić krzesełka z orginalnym białym kolorem, raz a dobrze...
19 października 2012, 09:30 / piątek
19 października 2012, 17:11 / piątek
dręczyciel - nie ma sensu ciagnąc dalej tej polemiki, bo mam wrażenie ze kompletnie nie rozumiesz o co mi chodzi.
Po krótce: powstał napis i żadne marudzenie, wrzucanie linków z komentarzem "jak to źle wygląda" itp, nic juz NIE ZMIENI, co najwyżej da argument wszelkiej masci "zawistnikom" by dalsze akcenty związane z Lechią nie były w przyszłosci wprowadzane na PGE Arene bo nikt tego nie chce, nikomu sie nie podoba (podobnie było z krzesełkami, potem z nazwą ulicy teraz z formą napisu)
Po co 50 razy pisać ze to nie wygląda tak jak ktos by chciał? (abys znowu źle mnie nie zrozumiał, chodzi o to ze chodzi o ogół wpisów, a nie o Ciebie)

Prosciej napisać juz nie można.

TYLKO LECHIA!
19 października 2012, 17:13 / piątek
echh ten brak edycji - dwa razy "chodzi" i wyszło masło maślane. Sorry

TYLKO LECHIA!
19 października 2012, 18:17 / piątek
Według mnie napisu lepiej się nie dało zrobić. A to ze względu na rozmieszczenie krzesełek i ukształtowanie (załamania) trybun na tym zdjęciu odnośnik z bliska z płyty boiska wygląda top zdecydowanie lepiej, jak również widać załamania na trybunach.
19 października 2012, 22:03 / piątek
sam napis jest w miare dobrze zaplanowany. gorzej wyglada typografia, ktora jest po prostu slaba. ciekawi mnie dlaczego klub nie zdecydowal by zastosowac ta sama czcionke co na szlekich materialach promocyjnych klubu ta co tutaj: odnośnik to wtedy mialo byc sens i automatycznie wygladalo bardziej profesjonalnie.
24 października 2012, 19:31 / środa
Czy ktoś wie, dlaczego mając jeden z najpiękniejszych stadionów w Europie, mamy na nim murawę na poziomie B klasy? Kto jest za to odpowiedzialny i tak "świetnie" zarządza?

W niedzielę po 10 min gry płyta przypominała bardziej pastwisko, aniżeli boisko piłkarskie. Wszystko to wpływa negatywnie na jakość gry, a tym samym na poziom widowiska. Czy nikt o tym nie myśli?

Taka murawa to kompromitacja i wstyd.
24 października 2012, 22:34 / środa
24 października 2012, 23:59 / środa
jak to w Polsce od pewnego czasu jest : WINA KIBOLA ;)
25 października 2012, 11:54 / czwartek
odpowiedzialny za murawę jest operator czyli Arena Gdańsk Operator, oraz najtańsza firma zewnętrzna wybrana w przetargu (jak zwykle kryterium 100% cena) czyli Trawnik Producent;
oszczędności, bylejakość, brak należytego nadzoru nad pielęgnacją murawy i mamy altualnie chyba najgorszą murawę w lidze; dziwne że klub nie reaguje (przynajmniej nic o tym nie słychać) i akceptuje rozgrywanie meczów w takich warunkach jak ze Śląskiem;
może brak meczów reprezentacji skłoni ferajnę Adamowicza do należytej pracy, bo chyba w pogoni za zyskami z evan'tów zapomniano że jest to przede wszystkim stadion piłkarski gdzie najważniejsza jest jakość murawy.;.

a'propos takie info z gw
14 listopada na PGE Arenie reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z Urugwajem. PZPN ma jednak poważne zastrzeżenia co do stanu murawy gdańskiego stadionu
- Ta murawa, delikatnie mówiąc, nie wygląda dobrze - mówi na łamach Przeglądu Sportowego sekretarz generalny PZPN Waldemar Baryło, który wizytował stadion przy okazji ostatniego meczu Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław. Na jej kiepski stan wpływ miały przede wszystkim wrześniowy koncert Jennifer Lopez, a także mecz rugbistów. - Przed meczem rugby wymalowano boisko liniami taką substancją, że po prostu wyżarła ona trawę - wyjaśnia Andrzej Bińkowski, szef Wydziału Bezpieczeństwa PZPN.
Władze PZPN, pomne kłopotów z murawą Stadionu Narodowego, która po opadach deszczu zamieniła się w bajoro, uniemożliwiając rozegranie meczu Polska - Anglia 16 października, o kłopotach z trawą na PGE Arenie alarmują już teraz. - Nie wolno niczego zaniedbać. A przecież w listopadzie trzeba się spodziewać nie tylko opadów deszczu, ale także śniegu - zaznacza Bińkowski. - Cały trawnik trzeba pielęgnować, doświetlać - dodaje.
Na doświetlanie firma Arena Gdańsk Operator, zarządzająca gdańskim stadionem nie ma jednak pieniędzy. - Do doświetlania potrzebny jest strasznie drogi sprzęt, na który nas nie stać. Nie twierdzę, że z boiskiem teraz wszystko jest w porządku, ale panujemy nad sytuacją - mówi prezes Arena Gdańsk Operator, Borys Hymczak.
25 października 2012, 14:04 / czwartek
Obecna murawa to "prezent" od UEFA i nie przyjeła się w naszych warunkach, poprzednia była dużo lepsza ale nikt nie wyłoży teraz kasy na wymiane
15 listopada 2012, 13:35 / czwartek
odnośnik

Nie ma co jednak nasz stadion jest Najpiękniejszy w Europie :)
16 listopada 2012, 23:44 / piątek
te kubki za 3 zł przy kupnie piwopodobnego napoju to jest jakiś skandal
16 listopada 2012, 23:56 / piątek
nie kupuj tych szczochów i problem z głowy
1 ..... 71 72 73 74 75 ..... 77
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023