Gdańsk: czwartek, 4 marca 2021
FORUM
Podstrony:


PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 8/77

15 grudnia 2008, 18:57 / poniedziałek
Marys powiedziales to o czym mowie. Nic dodac nic ujac. A ja tylko dodam ze przepraszam jezeli kogos urazilem, laczy nas Lechia wszystkich tylko ze mamy inne wizje przyszlosci. Pozdrawiam wszytkich Bialo-zielonych
15 grudnia 2008, 19:32 / poniedziałek
Wyluzować trochę chciałem tą waszą nerwową dyskusję. Zaproponuje aby każdy chętny może napisał KTO Z KIM powinien zagrać w 2011 roku na otwarciu Baltic Areny czy jakkolwiek ten stadion się będzie nazywał ?
Mój typ: Lechia - Juventus
chyba wiadomo dlaczego, po 28 latach było by to naprawdę fajne spotkanie z łezką w oku tych ciut starszych kibiców.

podarujcie sobie wpisy typu: księża vs. policjanci teletubisie kontra smerfy bo i tak kazdy sie tego spodziewa;]
15 grudnia 2008, 19:41 / poniedziałek
karol880527
15 grudnia 2008, 18:57 / poniedziałek
Marys powiedziales to o czym mowie. Nic dodac nic ujac. A ja tylko dodam ze przepraszam jezeli kogos urazilem, laczy nas Lechia wszystkich tylko ze mamy inne wizje przyszlosci. Pozdrawiam wszytkich Bialo-zielonych

Zgadzam się trzeba iść z duchem czasu :)
15 grudnia 2008, 20:01 / poniedziałek
Tak, mysle ze jasniepan ma zajebisty pomysl. To byloby piekne przezycie, inauguracja i otwarcie stadionu meczem Lechia - Juventus. Uwazam ze pomysl ten ma naprawde duze szanse aby go urzeczywistnic!!! Wiele znanych osob napewno by pomoglo przy realizacji. Jasniepan- trzymm kciuki za ten pomysl; piekna idea!!!
17 grudnia 2008, 12:32 / środa
Na otwarcie turniej trojmagiczny: Wisla - Slask - Lechia
17 grudnia 2008, 14:31 / środa
Mieliśmy na Traugutta wspaniałe wydarzenia piłkarskie (i nie tylko piłkarskie), które przeszły do legendy światowego futbolu, odbiły się głośnym echem na całym świecie. Pamiętam kiedy w roku 1??? Lechia w finale Pucharu Europy rozbiła słynny Real Madryd 4:1. Dwa lata później czarodzieje z Traugutta w pasjonującym pojedynku z legendarną Benfiką zwyciężyli 8:1 po zażartym boju, meczu trzymającym w napięciu do ostatniej minuty. Potem były sławetne boje z nie mniej sławetnym Liverpoolem, które okryły piłkarzy biało-zielonych chwałą nieśmiertelności. I wreszcie pamiętam, że tu właśnie na tym stadionie miało miejsce objawienie IV tajemnicy fatimskiej w czasie zjazdu ogólnopolskiego zjazdu świadków Jehowy. Wielu z nas ma też osobiste wspomnienia. Ot choćby i na ten przykład ja kiedyś siedząc na zaśnieżonych trybunach, oblodzonych, nieoheblowanych dechach zwanych ławkami, i to bez kaleson, dostałem wilka. Do dziś mnie strzyka w miednicy jak wykręcam zadem. Reasumując, po prostu magia tego stadionu i związane z nim klimaty działają jak magnes lub jak kto woli – jak młyńskie koło u szyi. Tak więc nie sądzę, aby którykolwiek z prawdziwych wiernych kibiców chciał oglądać naszą Lechię w jakimś zasranym Letniewie, miejscu bez tradycji, bez charakteru, bez duszy, siedząc na plastikowych siodełkach i popijając rozwodnione piwo.
18 grudnia 2008, 00:33 / czwartek
costrop , znowu sie jebnoles w glowe? jak czesto sie to zdarza ... ale ty masz najebane w glacy , czesto wywijasz odbytem?
18 grudnia 2008, 14:04 / czwartek
odnośnik

Zawsze twierdziłem że nie potrzebna nam BA, tylko T29 zmodernizopwać! Ale takie teksty w tym momencie to chyba nie na miejscu są, można było znacznie wcześniej podobne propozycje rozważać.

Aejaejao!!!
18 grudnia 2008, 15:28 / czwartek
Ja mysle, ze P. wypierdolil kastratowi laczka i tam mu sie do reszty w pustej bani popierdolilo.
18 grudnia 2008, 15:45 / czwartek
Tak se myślę, ku przestrodze, stoisz ty na lewej nodze. Coś ci w nodze owej strzyka, jak z twej wypowiedzi wynika. Prawa noga napierd..., więc ty stoisz od niej z dala. Lewą reką się podpierasz, jasno widac, że umierasz. Ręka, noga, mózg na ścianie, takie twoje umieranie. Pusta głowa leży z boku, trzewia wpadły ci do kroku. Tułów opiera się na murze, krew zamienia się w kałużę. Strzępy cię trzymają w kupie, ale castorp ma cię w d...
18 grudnia 2008, 15:52 / czwartek
Dajesz dajesz malolat. W kazdej duzej spolecznosci, jaka sa kibice Lechii musi byc tez miejsce dla idioty. Takze wykaz sie, bo na razie jestes liderem w tej klasyfikacji, ale konkurencja nie spi.
19 grudnia 2008, 08:28 / piątek
Ku Przestrodze! Z całym szacunkiem dla twojej osoby ale Castorpowi nie siegasz nawet do kroku:)
19 grudnia 2008, 11:24 / piątek
Smiesznie Malysz gadasz, tylko malo konkretnie... zreszta jak w wiekosci Twoich postow. W jakiej kategorii mu nie siegam do jaj, ktorych on nie ma (udowodnil to w sytuacji z P., nie raz byl proszony o wymierzenie tego "laczka")?
Bo jezeli w osmieszaniu sie na forum, to nawet do kostek mu nie siegam.

Co do Twojego szacunku to lata mi on. Szacunek w interecie? Hehehe. Rozumiem, ze Ty na niego probujesz zapracowac. Ale stary, to nie kibice.net, tu nie ma licznika postow, mozesz zluzowac.
26 grudnia 2008, 10:50 / piątek
Gdańska Baltic Arena, stadion na Euro 2012, będzie naszpikowana nowoczesną elektroniką. Biuro Inwestycji Euro 2012 przygotowuje już odpowiedni przetarg. Budowa obiektu została podzielona na trzy główne przetargi.
Jeden został już rozstrzygnięty - od tygodnia firma Wakoz prowadzi na Letnicy prace ziemne i melioracyjne. Drugi potrwa do kwietnia 2009 r. - siedem firm rywalizuje o to, kto wykona główne prace budowlane. Trzeci dotyczy właśnie wyposażenia stadionu piłkarskiego w Gdańsku w elektronikę. Zakres tego przetargu jest imponujący.
Będzie obejmować m.in. dostarczenie monitoringu i nagłośnienia, systemów alarmowych, czytników biletów, zainstalowanie sieci kablowej i telefonicznej. Do tego wyposażenie stanowisk dla dziennikarzy, zaopatrzenie pracowników stadionu w służbowe komórki. A także m.in. dostarczenie monitorów LCD.
- Zawisną one wszędzie tam, skąd nie będzie widać murawy, m.in. na antresoli, w pubie, w salach konferencyjnych czy w muzeum sportu - mówi Michał Kruszyński, rzecznik BIEG-u. - Na razie nie jesteśmy w stanie określić, jaka będzie ich liczba.
A jaki będzie kosztorys przetargu? - Za wcześnie odpowiadać na to pytanie - twierdzi Marcin Szpak, wiceprezydent Gdańska. - Dywagowanie groziłoby pomyłką o kilkadziesiąt milionów złotych. Trzeba poczekać, aż BIEG otrzyma projekt wykonawczy stadionu.
Zgodnie z kontraktem z biurem projektanckim stadionu RKW, materiały z Duesseldorfu mają dotrzeć do 31 grudnia. Ale prawdopodobnie wszystkie papiery w BIEG-u znajdą się już jutro.
- Po analizie dokumentów, około połowy stycznia powinna być znana zarówno liczba kamer czy megafonów, jak i kosztorys - dodaje Kruszyński.
Ogłoszenie przetargu na elektronikę planowane jest w kwietniu 2009 r., a jego rozstrzygnięcie - w styczniu 2010 roku.
Z kolei zwycięzca przetargu budowlanego będzie odpowiedzialny także za montaż krzesełek i sanitariatów. Powierzchnia gastronomiczna zostanie wydzierżawiona prywatnym firmom, które będą odpowiadać za wyposażenie restauracji, pubu czy barów fast-food.
Podpisywanie umów na wynajmowanie powierzchni rozpocznie się w przyszłym roku. Odpowiedzialny za to będzie operator stadionu. Na dziś wszystko wskazuje, że będzie nim BIEG.
Zgodnie z obecnymi przepisami specustawy o Euro 2012, BIEG - czyli spółka celowa, odpowiedzialna tylko za wybudowanie stadionu - musiałby zakończyć działalność 31 grudnia 2012. Potem miasto musiałoby stworzyć nowy twór do zarządzania spółką. Przygotowywana jest jednak nowela specustawy, dzięki której BIEG będzie mógł funkcjonować także po 2012 r. i przejdzie od roli inwestora do operatora.
800 Mniej więcej tyle milionów złotych ma kosztować budowa Baltic Areny wraz z inwestycjami towarzyszącymi, m.in. parkingami i drogami dojazdowymi do nich
26 grudnia 2008, 20:22 / piątek
Szkoda, że do piero teraz przekonujemy się ile ten stadion ma kosztować.
Mamy święta, więc możemy sobie podywagować.
Z 800 milionów potrzebnych na budowę stadionu miasto chce pozyskać 400 mln z obligacji 20-letnich.
Ciekawe kto je kupi. Ale załóżmy, że ktoś lub coś się na to zdecyduje. Obligacje muszą być oprocentowane np. 6% w skali roku.
Gdyby miasto wypłacało co roku odsetki, musiałoby na ten cel przeznaczyć co roku 24 miliony.
I każdego roku odkładać kolejne 20 milionów na wykup obligacji.
44 miliony rocznie, przez 20 lat tylko na obsługe obligacji.
Do budowy stadionu urzędnicy miejscy powołali specjalną spółkę BIEG, w której zresztą sami się zatrudnili, dając sobie budżet 21 milionów na 4 lata. Czyli ok. 5 milionów rocznie. Ta sama spółka ma być operatorem stadionu.
Nie ma co liczyć, że jej koszty spadną.
Do 44 milionów doliczamy więc kolejne 5.
Stadion jaki z namy z koncepcji RKW, nie obędzie się bez ogromnych kosztów eksploatacji.
Trudno to teraz oszacować, ale przy wykorzystaniu stadionu na koncerty trzeba się liczyć z częstymi wymianami murawy, ogromnymi kosztwami prądu, gazu, wody itp. Powiedzmy, że będzie to jakieś 10 milionów rocznie.
W sumie mamy 60 milionów rocznie. Dziennie daje to 160 tyś, tygodniowo 1.150.000 zł.
Żeby stadion mógł zarobić nalezy ponieść koszta. To jest ochrona przy meczach, czy apanaże gwiazd przy koncertach. Koszty można przyjąc na 30% wpływów. Zarobić musi organizator, bo inaczej imprez nie będzie. Na spłatę zostaje powiedzmy trzecia częśc wpływów.
Zatem tygodniowo stadion musi przynosić ok 3,5 miliona przychodów, żeby był dochodowy.
Wydaje sie to mało realne. Średnia cena biletu na Lechię przy założeniu pełnego stadionu na każdym z 30 meczów w sezonie musiałaby wynosić ok. 150 zł. Przy kilku dochodowych koncertach w roku może 100 zł. Dochodzą jeszcze trudne do oszacowania wpływy z wynajmu powierzchni, które tą średnią cenę mogą zbić do 80 zł.
Pamietajmy o niemałych sumach wyskrobanych przez miasto, przez które wiele innych inwestycji nigdy nie zostanie zrealizowanych.
W odróżnieniu od stadionu inne inwestycje mogą być dotowane przez kasę z Unii. Np. wybudowanie nowoczesnego basenu kosztowałoby np. 15 milionów zł, szkolnej hali sportowej 10 milionów, boiska - milion złotych.
Przebudowa stadionu Lechii na nowoczesny 20-tysięcznik - nie więcej niż 100 milionów zł. Wydajny system komunikacji miejskiej do stadionu przy Traugutta - 20 milionów złotych. Inwestycja w tworzenie i utrzymanie sportowej spółki akcyjnej na wysokim krajowym poziomie ok. 10 milionów rocznie.
Mając świadomość, że zyski z organizacji Euro niemal w 100 procentach trafiają do UEFA, a dla hotelarzy i restauratorów kilkunastodniowe zwiększenie ruchu nie mają większego znaczenia, mam wątpliwości czy całe to Euro 2012 nie jest nabijaniem nas w butelkę.
Jak wspomniałem na popczątku to tylko takie moje dywagacje. Wiem, że na zmianę decyzji jest już za późno.
Pod rozwagę tych, którzy tak bezkrytycznie cieszą się, że Lechia będzie miała nowy stadion.
26 grudnia 2008, 22:46 / piątek
Faktycznie, też jestem ciekaw kto te obligacje kupi :). Co do oprocentowania, to bodaj w grudniu MF oferowało "dziesięciolatki" aż na 7,5% w skali roku.

No, ale będziemy mieli igrzyska :).

PS. Będą niezłe jajca jak tą halę będą musieli rozebrać, w ogóle na chuj nam tyle inwestycji w infrastrukturę sportową? Zdecydowanie wolałbym inwestycje w rozwój nauki, w badania i rozwój nowoczesnych technologii, etc. Chociaż to bolączka ogólnie całego naszego kraju - niskie nakłady na badania i rozwój.
27 grudnia 2008, 00:19 / sobota
Nowy stadion powinen nosic nazwe VALHALLA ARENA jako hold dla wszystkich bialych wojownikow z wolnego miasta :)
27 grudnia 2008, 00:27 / sobota
siemanko

tak jak na kazdym innym forum,wyrazam tylko swoja opinie.

komentujcie jak chcecie.

Fakt jest ,stadion bedzie.
A to czy Lechia na nim zagra ,czy tez nie.
wierny kibic przyjdzie,obojetnie gdzie.

Inauguracyjne spotkanie ...?

Z arka raczej nie:)po kit juz po pierwszym meczu naprawiac krzeselka.

Polska-Niemcy.... Lechia -Juve ????

pozdrawiam
27 grudnia 2008, 01:31 / sobota
TRAUGUTTA 29_________Tyle przeminelo ciezkich dni,tyle sie przelalo Gdanskiej krwi,nigdy nie oddamy ziemi swej bo tutaj duch nasz mocno trwi,nigdy nie oddamy tego co przez tyle lat nalezy do nas i tylko do nas.ZAWSZE TU BEDZIEMY I NIE OPUSCIMY NIGDY CIE!!!!!!!!!!!!
27 grudnia 2008, 01:34 / sobota
NASZ HONOR TO TRWAC TU I BYC !!
28 grudnia 2008, 21:12 / niedziela
Kolego poprzedniku, patetyczne dyrdymały. Może to i niepopularny pogląd, ale twierdzę, iż realnie oceniając Traugutta jest niezwykle pechowym miejscem, bo Lechia żadnych spektakularnych wiktorii w trakcie swojej długoletniej historii tu nie odniosła. Rozumiem tych którymi kieruje sentymentalizm, ale trzeźwo spójrzmy na fakty. Największy sukces sportowy świętowaliśmy w Piotrkowie Trybunalskim. A na Traugutta co nam przez te lata, jeżeli chodzi o poziom stricte sportowy serwowano, przeciętniactwo, marazm, szarzyzna, bylejakość, nicość, beznadzieję... I tylko z rzadka jakąś malutka iskierka nadziei szybko zresztą gasnąca lub też jedna jaskółka, która przecież wiosny nie czyni. Dlatego jestem za Baltic Areną, bo ta zmiana rodzi nadzieję na lepszą przyszłość.

A dlaczego Tragutta jest pechowa? Mam swoją teorię – z względu na fatalne OTOCZENIE (z jednej strony cmentarz, z drugiej szpital). Stąd na boisko oddziaływają złe fluidy, jakby ktoś rzucił na nie zły urok. I tak też przez te wszystkie lata zwykle wyglądała gra Lechii i kondycja samego klubu, tj. na krawędzi życia i śmierci, rzadkie cudowne ozdrowienia (zwykle krótkotrwałe) przeplatane latami agonii.
I jak tu grać i odnosić sukcesy w takim miejscu. Czy może tu kiedykolwiek powstać drużyna, która uniesie gdański futbol na wyższe poziomy, ku blaskom chwały, ku niebu i gwiazdom. Śmiem twierdzić, iż po tym jak dokonano rozminowania pod murawą realnie takich szans już nie ma.
28 grudnia 2008, 21:32 / niedziela
A swoja droga to jesliby w koncu wybudowano Baltic Arene i idac mysla dalej - Lechia gralaby na niej swoje mecze ligowe - to kto by placil za utrzymanie tego stadionu? Rozumiem ze jakas cegielka ze strony Lechii by szla na to konto tak? Czy jednak stadion bylby udostepniany a koszta w miasto?
29 grudnia 2008, 12:17 / poniedziałek
WSZYSTKO będzie za darmo
29 grudnia 2008, 12:41 / poniedziałek
ja slyszalem, ze nie bedzie NICZEGO
31 grudnia 2008, 18:51 / środa
W uzupełnieniu tego co napisałem wyżej dodam, że dziś w DB ukazał się artykuł o stadionie w Letnicy. Według tego co piszą, może dojść do zmiany projektu. Zamiast wałów ziemnych mają powstać powierzchnie użytkowe pod wynajem. W sumie ich powierzchnia zwiększy się dwukrotnie, przez co roczny przychód z wynajmu może zwiększyć się o 3 miliony. Zatem w optymistycznym wariancie przychód z wynajmu to ok. 6 milionów rocznie. Zyski z biletów z meczów Lechii, reprezentacji i koncertów nie przekroczą rocznie 20 milionów (przy ostrożnych założeniach: 50 imprez, średnio po 20 tyś widzów i cenie biletu 40 zł, kosztach i podatkach 50%).
Mamy odpowiedź na pytanie Simka86.
Niezależnie od tego jaką część kosztów stadionu i jego utrzymania pokryje Lechia, do stadionu w Letnicy każdego roku będzie trzeba dopłacać ok. 40 milionów złotych.
Pieniądze te pochodzić będą z kieszeni nas – gdańszczan.
I tak przez 20 lat.
9 stycznia 2009, 11:05 / piątek
Dziennik Bałtycki :

10 mln zł rocznie ma kosztować utrzymanie stadionu Baltic Arena - wyliczają władze spółki BIEG 2012. Ile będą wynosić przychody? - Mają z nadwyżką pokryć koszty. Powinny wynieść kilkanaście, nawet do 20 milionów złotych - wylicza Adam Kalata, wiceprezes BIEG.
- Nie budujemy stadionu tylko z myślą o Euro 2012, ale także o przyszłości. Poza tym nie będzie on wyłącznie obiektem piłkarskim. Będą się na nim odbywać także wielkie wydarzenia rozrywkowe oraz konferencje.
Zgodnie z wyliczeniami firm konsultingowych współpracujących z BIEG, rocznie na stadionie mogłoby się odbyć 50-60 konferencji na kilkaset osób każda.
Pracownia Badań Społecznych przeprowadziła sondaż, ile firm byłoby zainteresowanych organizowaniem konferencji na stadionie.
Ankieterzy zapytali szefów 150 firm z całej Polski. 40 proc. biznesmenów z woj. pomorskiego wyraziło zainteresowanie, w skali kraju odsetek wyniósł 19 proc. - To dobry wynik - ocenia Kalata.
Na stadionie, poza salami konferencyjnymi, będzie funkcjonować biznesklub na 1500 osób oraz 40 lóż VIP-owskich.
- Zainteresowanie już teraz jest tak duże, że po Euro 2012, gdy będzie można zlikwidować część pomieszczeń technicznych, być może zdecydujemy o budowie kolejnych 18 lóż - mówi Ryszard Trykosko, prezes BIEG. - Obserwowałem, jak loże fukcjonują w Amsterdamie. Życie biznesowe rozpoczyna się długo przed meczem i kończy długo po ostatnim gwizdku - dodaje Kalata.
Z kolei Grzegorz Furgo, właściciel gdańskiej agencji Kontakt, zajmującej się aranżacją koncertów, twierdzi, że nie powinno być problemów ze ściągnięciem wielkich gwiazd na koncerty na gdańskim stadionie.
- Jak będzie infrastruktura, będziemy mogli pomyśleć o tym, kogo zaprosić - mówi Furgo. - Na razie w Gdańsku jest bardzo krucho pod względem infrastruktury, która pozwalałaby na organizację naprawdę dużych imprez.
Według założeń konsultantów BIEG, na Baltic Arenie będzie się odbywać tylko jeden koncert rocznie. - To realna liczba, biorąc pod uwagę, że na Euro 2012 powstają też inne stadiony i będzie konkurencja - uważa Adam Kalata.
- Nie zapowiadamy, że na stadionie będzie 10 koncertów rocznie, zwłaszcza że polski klimat stwarza duże ograniczenia. Za Gdańskiem przemawia jednak to, że na koncerty gwiazd może dotrzeć wielu fanów ze Skandynawii.
Wliczając mecze (swoje spotkania będzie na nowym stadionie rozgrywać Lechia), konferencje i koncerty, liczba imprez na Baltic Arenie raczej nie przekroczy stu rocznie. - To norma europejska - twierdzą w BIEG.
Tajemnicą owiane są negocjacje z firmami zainteresowanymi wykupieniem nazwy stadionu, która zastąpiłaby "roboczą" Baltic Arenę. Szefowie BIEG nie chcą podawać kwot, które można by zarobić na sprzedaży nazwy, żeby nie stwarzać sobie problemów w negocjacjach. Poza tym w Polsce dotychczas nie sprzedawano nazw stadionów sponsorom, więc trudno do końca przewidzieć, jak na taki produkt zareaguje rynek.
Za prawa do nazwy Allianz Arena w Monachium ubezpieczeniowy gigant płaci 6 mln euro rocznie, ale już Commerzbank Arena we Frankfurcie kosztuje sponsora o połowę mniej. Arabskie linie lotnicze płacą aż 7,5 mln euro rocznie Arsenalowi Londyn, ale nie tylko za prawo do nazwy Emirates Stadium, ale też za reklamy na koszulkach piłkarzy.
100 nie więcej niż sto dużych wydarzeń rocznie będzie się od-bywać na gdańskim stadionie
11 stycznia 2009, 01:21 / niedziela
Kilka sobotnich zdjęć z Letnicy:
odnośnik

A jak chce ktoś porównać jak wyglądał ten teren jeszcze rok temu zapraszam tutaj:
odnośnik
11 stycznia 2009, 15:59 / niedziela
21 stycznia 2009, 10:37 / środa
Wczorajsze:
odnośnik
21 stycznia 2009, 15:04 / środa
Zajebiście że się coś dzieje:) jeszcze 4-5 miesięcy i zobaczymy fundameny
21 stycznia 2009, 22:54 / środa
Zwłaszcza, że kamień węgielny ma być wmurowany w maju :)

BTW - niedługo powinna zadebiutować kamera online
25 stycznia 2009, 09:07 / niedziela
Wielka bryła bursztynu, którą ma przypominać Baltic Arena, jest najpiękniejszym projektem polskiego stadionu, na którym będą rozgrywane mecze Euro 2012. Tak twierdzą internauci, biorący udział w sondzie na portalu spółki PL 2012 (www.2012.org.pl), zajmującej się koordynacją przygotowań do mistrzostw w całym kraju.

PL 2012 podała wyniki za rok 2008 (głosować można nadal, za 12 miesięcy opublikowane zostaną nowe wyniki). Oddano w sumie 163 185 głosów. Na gdański stadion wskazano 68 759 razy - Baltic Arena tylko o włos wyprzedziła stołeczny Stadion Narodowy, który zdobył 68 573 głosy. Inne miasta były daleko w tyle. Wrocław zdobył 11 361, a Poznań 6683 głosy. Najmniejszym uznaniem internautów cieszą się stadiony w miastach rezerwowych, Chorzowie (5126) i Krakowie (2695).

- Nigdy nie wątpiłem, że stadion będzie piękny. Pomysł z bursztynem to strzał w dziesiątkę - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Gdański stadion ma kolorem i kształtem przypominać gigantyczną bryłę bursztynu. Fasada będzie pokryta płytkami z poliwęglanu w sześciu odcieniach bursztynu.

Renata Wiśniowska, dyrektor projektu Arena Bałtycka, przypomina, że koncepcja "bursztynowego stadionu" zrodziła się przed trzema laty w głowie prof. Wojciecha Grabianowskiego. To Polak od blisko 40 lat mieszkający w Duesseldorfie, jeden z szefów firmy architektonicznej RKW, która zaprojektowała gdański stadion.

- Z tego, co wiem, prof. Grabianowski kupował dla żony bursztynowe pamiątki i wówczas wpadł na pomysł, by gdański stadion przypominał bursztyn. Ale poza tym bursztyn wpisuje się w stylistykę nadmorskiego miasta, jakim jest Gdańsk, a RKW zawsze stara się projektować obiekty tak, by wpisywały się w klimat regionu - mówi Wiśniowska.

- Przy takich głosowaniach zawsze dużą rolę odgrywa patriotyzm lokalny. Ale tu widać, że gdański stadion podoba się nie tylko mieszkańcom Pomorza - mówi Ryszard Trykosko, prezes BIEG.
26 stycznia 2009, 17:46 / poniedziałek
Na Placu budowy jest już kamerka internetowa
odnośnik
26 stycznia 2009, 18:12 / poniedziałek
wreszcie :)
26 stycznia 2009, 19:54 / poniedziałek
Jak włączyć pliki cookie żebym mógł włączyć tą kamere?
27 stycznia 2009, 13:30 / wtorek
odnośnik tam działa bez wyłaczania "ciastek"
27 stycznia 2009, 19:11 / wtorek
kamerka jest jeszcze tu odnośnik

a tak pozatym to jeszcze "Dokumentacja przetargowa trafiła do potencjalnych wykonawców Stadionu na Letnicy" odnośnik

robi wrażenie ilość dokumentów :)
4 marca 2009, 04:54 / środa
6 marca 2009, 18:30 / piątek
Dzisiejsze fotki --> odnośnik
8 marca 2009, 14:54 / niedziela
12 marca 2009, 17:04 / czwartek
W piątek otwarcie ofert (ogłoszenie wyników) ale chyba zostanie to przesunięte o tydzień, bo konsorcja mają sporo pytań, także zwycięzce 2 etapu budowy BA poznamy za +/- 2 tyg. Pozdrawiam (oby BX-DX nie wygrał bo będzie tragedia)
12 marca 2009, 19:32 / czwartek
odnośnik

Był protest Hochtiefu (chodziło o zakres odpowiedzialności wykonawcy) - dziś został odrzucony. Oczywiście firma może cały czas startować. Z powodu ponad 1000 pytań temin składania i otwarcia ofert to 23 marca. To termin ostateczny. Problemy z zagęszczaniem rzeczywiście pewne były, Keller dostarczyl na plac inną technologię i obecnie robią.
12 marca 2009, 20:53 / czwartek
Heh, ubiegłeś mnie :) Był protest ale już odrzucony jak kolega napisał także już po sprawie, i na 23 marca przesunięto wyniki, ciekaw jestem jakie będą ceny i kto będzie protestował, bo co do tego że ktoś napewno będzie protestował nikt nie ma wątpliwości, ale najważniejsze będą zaproponowane przez konsorcja ceny, osobiście skłaniałbym się mimo wszystko ku niższym niż na początku planowano cenom. Piękny stadion swoją drogą, ten wrocławski też dosyć ciekawy, ale nasz i SN najładniejsze zdecydowanie, stadion Wisły...bez komentarza...stadion Lecha...szczerze to wg mnie najbrzydszy z tych 6-ciu stadionów na Euro 2012.
12 marca 2009, 21:17 / czwartek
co do stadionu Amici to mówili w Faktach ze rozjechały im się trybuny i muszą przesuwać te trybunę co właśnie budowali, bo by się nie spotkały w jednym punkcie z aktualnie już istniejącą :D
25 marca 2009, 07:06 / środa
25 marca 2009, 14:57 / środa
25 marca 2009, 17:01 / środa
Świetna wiadomość. Spodziewałem sie ceny coś koło 650 mln. Odwołania na pewno będą, ale licze na to, że nie wpłynie to znacznie na termin rozpoczęcia budowy.
26 marca 2009, 14:51 / czwartek
nie może być opóźnienia, stadion w Gdańsku musi wybudować wskazane konsorcjum, gdyż inne składając odwołanie będą się ustawiały w roli "intruzów" opóźniających budowę. Trzeba zrobić wszystko żeby do tego nie doszło!
27 marca 2009, 17:01 / piątek
27 marca 2009, 19:50 / piątek
Czy ja wiem czy tak tanio? Równe 50 milionów euro ma kosztować nowy obiekt Alemannii Aachen, z 33 tysiącami miejsc. Nowy stadion Hoffenheim kosztował pomiędzy 40-55 mln. euro.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.470