Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Czas pomyśleć co ze STADIONEM

strona 1/2

27 maja 2005, 11:11 / piątek
No właśnie, awans na wyciągnięcie ręki, a cały czas nie ma żadnych konkretów co do remontu stadionu przy Traugutta. Decyzja że nowy stadion powstanie gdzie indziej już zapadła, ale z tego co pamiętam w tym samym oświadczeniu rzecznika prasowego miasta było stwierdzenie że zmodernizowany stadion przy traugutta funkcjonowałby dalej jako baza treningowa na wypadek organizacji ME 2012.

Z tym, że zbliża się kolejny awans , a na stadionie poza paroma krzesełkami i nowymi ławkami rezerwowych zmian nie widać. Gdzie będą zamontowane krzesełka, wymagane przez licencję II ligi (3000 o ile pamiętam) ? Co z murawą - nadaje się do wymiany ? Co z obiecaną sztuczną płytą zamiast sahary ?? To tylko podstawowe problemy - jak wygląda stadion każdy widzi. Potrzebny jest co najmniej generalny remont trybuny głównej (ze zmianą dachu) - obecna trybuna jest w połowie z drewna - parę "zagubionych rac" i tragedia gotowa - poza tym obojętnie gdzie nie usiądziesz zawsze jakiś słup zasłania cześć boiska.

Także budyki klubowe i teren wokół stadionu - chodniki i dojazdy - są w kiepskim stanie, po drodze na stadion brak nawet śmietników !!!!!!!

Zapraszam do dyskusji
27 maja 2005, 11:19 / piątek
Hmm to może jakaś petycja wspólna /list otwarty/ do tych władnych, którzy obiecywali ten remont? Do "pierwszego VIPa kibica" Adamowicza może? Niech teraz realizuje to wszystko...
27 maja 2005, 11:29 / piątek
To jest dobry pomysł , proponuje się zorganizowac i zamieścić list otwarty , wysłać do gazet oraz do Adamowicza, ciekawe co zrobi ? , Dziennik Bałtycki , trójmiasto.pl itd , proponuje rozpocząć dyskusje w mediach , to będzie najlepsze , przypomnijmy Adamowiczowi , ze nidługo wybory , każda kolejna ekipa wyciera sobie Lechia gębę zeby złapać głosy kibiców , zacznijcie działac BIAŁE KOŁNIERZYKI !!!!!
27 maja 2005, 11:52 / piątek
Jak taki list powstanie to się pod nim podpisze. :) Pozdrawiam.
27 maja 2005, 12:16 / piątek
Popieram inciatywę trzeba upomnieć sie o remont.
27 maja 2005, 12:27 / piątek
W zasadzie stadion spełnia wymogi II ligowe, poza jednym punktem: 1500 wydzielonych miejsc siedzących <b>z oparciami</b>. Zatem te "taborety" co je porobili na krytej mogą już zdejmować.
Murawa jest oczywście do całkowitej wymiany, ale to nie nastąpi na pewno. Byłoby ok, gdyby zrobili z nią cokolwiek.
Wydaje mi się, że Adamowicz mówił tak wiele o Traugutta i nowym stadionie, bo nie do końca liczył się z tym, że będzie musiał realizować te obietnice. Lechia zaraz (daj Boże) w II lidze Panie Prezydencie! I co teraz?
27 maja 2005, 12:31 / piątek
Conajmniej jeszcze jednego punktu nie spełniamy. Nasze wiaty dla rezerwowych nie są na 13 miejsc tak jak mówi regulamin i są również do wymiany. Oprócz tych 1500 krzesełek inne wymogi to już mniejszy problem.
27 maja 2005, 12:33 / piątek
kto zajmie się takim listem ???????? , jakies propozycje, / znacie kogoś w trójmiejskich gazetach i portalach ?
27 maja 2005, 13:09 / piątek
Tak jak pisałem w wątku "wymogi organizacyjne - II liga" zobaczymy co będzie z tego fotografowania się na LECHII naszych władnych. Teraz ma pan panie Adamowicz wielką okazję pokazać jak bardzo panu zależy na NASZYM KLUBIE !!!
27 maja 2005, 13:59 / piątek
Słuchajcie ja tu jestem nowy , jest tu jakiś dobry organizator ? cos tzreba z tym listem zrobić , trzeba żeby władze miasta podjęły się i zadeklarowały już ,
29 maja 2005, 11:56 / niedziela
No trzeba zmajstrować pismo, myślę, że nie musi być długie: na początek może zaznaczyć konieczność zrealizowania tej modernizacji aby stadion był gotowy na II ligę bezwarunkowo, więc niech ktoś dokładnie opisze jakie są wymogi, to się umieści to w pisemku i potem można zbierać podpisy
30 maja 2005, 19:51 / poniedziałek
No i awans stał się faktem :-) Co do licencji - problemu być nie powinno, wystarczy prawdopodobnie zainstalować krzesełka na pozostałej części Krytej. Tylko, że to będzie kolejna prowizorka ! Przecież tak jak napisałem wcześniej ta trybuna jest w połowie z drewna !!!!!!!!! Remont generalny jest konieczny, bo ta trybuna nie zmienia żadnych norm bezpieczeństwa !

Inną konieczną sprawą jest moderniazacja bazy treningowej i remont płyty boiska ! Adamowicz opowiada o budowie nowego stadionu .... ale prawdopodobieństwo że uzyskamy organizację Euro 2012 jest trudne do określenia.... a bez tego stadionu pewnie nie będzie.

Trzeba określić konkretnie czego mieszkańcy Gdańska - kibice Lechii wymagają TERAZ : - generalny remont krytej - montaż krzesełek na prostej - wymiana murawy - sztuczne boisko zamiast sahary - oświetlenie stadionu w perspektywie max 1,5 roku
1 czerwca 2005, 22:25 / środa
PIŁKA NOŻNA Ponad milion na stadion

Środa, 1 czerwca 2005r.

Jeden milion dwanaście tysięcy złotych - to kwota zadeklarowana przez prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza na przystosowanie stadionu przy ul. Traugutta do rozgrywek II ligi piłkarskiej. Wczoraj władze miasta podjęły zawodników, trenerów i działaczy Lechii Gdańsk uroczystym obiadem z okazji awansu drużyny na zaplecze ekstraklasy.
- Ten sukces był możliwy dzięki pracy wielu osób - powiedział prezydent Adamowicz. - Lechia jest integralną częścią naszego miasta. Od 60 lat to fenomen społeczny w Gdańsku. Dlatego nadal będziemy klubowi pomagać.
Miasto zadeklarowało milion dwanaście tysięcy złotych na modernizację obiektu przy ul. Traugutta. 600 tysięcy pochłonie remont głównej murawy wraz z instalacją nawadniającą płytę. 180 tysięcy zostanie przeznaczone na zakup i montaż krzesełek z oparciami oraz zadaszonych ławek dla rezerwowych. Pozostałe środki będą wydane m.in. na zakup rozsuwanego tunelu dla wychodzących na murawę zawodników, remont szatni dla drużyny gości oraz przygotowanie odrębnego sektora dla kibiców przyjezdnych. Ponadto do wieloletniego planu inwestycyjnego Gdańska na lata 2006-10 wprowadzone zostaną dalsze zapisy dotyczące inwestycji na obiekcie przy Traugutta.
Podczas wczorajszej uroczystości nie brakowało wymiany uprzejmości między przedstawicielami władz miasta, sponsorami drużyny i członkami klubu. Szefowie Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Adam Jaszkowski i Marek Dec przekazali na ręce prezesa Jarosława Czarnieckiego i wiceprezesa Dariusza Krawczyka czek na kwotę 20 tysięcy złotych stanowiący ekstra premię dla drużyny za awans do II ligi. Przy okazji zadeklarowali, że firma przez nich zarządzana wesprze Lechię kwotą dziesięć razy większą.
- Dziękuję wszystkim za miłe słowa i gratulacje. Warto już dziś uświadomić sobie co nas teraz czeka - powiedział trener Lechii, Marcin Kaczmarek. - Druga liga to już nie zabawa. Skala trudności będzie znacznie wyższa i bez zaangażowania całego miasta, sponsorów i życzliwych nam ludzi nie da się spokojnie funkcjonować na tym poziomie. Dziś jeszcze świętujemy, ale od jutra proponuję zacząć myśleć co dalej.
Ambicją Lechii jest zbudowanie na przyszły sezon budżetu przynajmniej na poziomie trzech milionów złotych. Ze strony miasta zostało wysłanych kilkanaście listów do różnych firm zachęcających do pomocy klubowi. W przyszłym tygodniu być może zjawi się w Gdańsku znany piłkarski menedżer, Adam Mandziara, którego nazwisko od mniej więcej roku kojarzone jest z ewentualnym zawiązaniem w gdańskim klubie Sportowej Spółki Akcyjnej.
Rozmowy na temat kadry zespołu w przyszłym sezonie rozpoczną się na dobre w przyszłym tygodniu. Jednak już dziś do klubu dzwonią zawodnicy oferujący swoje usługi. Lechia chciała pozyskać Rafała Kaczmarczyka, któremu kończy się kontrakt w Groclinie Grodzisk, ale wychowanek Powiśla Dzierzgoń najprawdopodobniej będzie grał w Górniku Łęczna. Natomiast zainteresowanie Sebastianem Fechnerem, który do Lechii jest wypożyczony z Wisły Kraków, wyraziła Arka Gdynia.

Kuba Staszkiewicz - Dziennik Bałtycki
1 czerwca 2005, 22:43 / środa
Panie Adamowicz! Cofam swoje wątpliwości i przyznaję się do małej wiary w Pańskie zapewnienia! No nie do pomyslenia, dojdzie do tego, że zaufam jakiemuś politykowi:)))
Co do budzetu - najniższy budżet na kończący się sezon miała podobno Mława (2,5 mln), czyli te 3 bańki to - pomijając fakt, że na razie to plany - to i tak nie mistrzostwo świata.

No i co do Fechnera - po moim k.urwa trupie!!! W SrArce? Nigdy!!!!!!!!!!!
Jak wróci do Wisły walczyć o miejsce - zrozumiem, ale nie do Gdyni!
Jednak myślę, że Seba jest na tyle charakternym chłopakiem, że śledzie mu w głowie nie zamieszają.
1 czerwca 2005, 23:05 / środa
a gdzie Fechner wraca do Wisly ???
1 czerwca 2005, 23:26 / środa
NIE chce mi sei wierzyc aby Seba poszedl do szparki. Tak dobrze wkomponowal sie w nasza druzyne. Czuje ze z nim mozna cos osiagnac w II lidze. Brawo panie prezydencie - nareszcei jakies czyny. BAWO oby tak dalej- czuje ze miasto naprawde moze jeszcze wiele dobrego zrobic naszej LECHIJCE. 1 mln za awans. Jestem pod wrazeniem. Oswietlenie kosztuje podobno ok 4 baniek weic powoli trzeba odkladac. Wielkie dzieki Pawel!!!
1 czerwca 2005, 23:37 / środa
zrobiło mi sie zle i nie miło jak przczytalem ze sledziuchy chca Sebe rozumiem ze moze 2 liga to nie szczyt jkego marzen ale sledzie?? boshe nawet sie wyslowic nie umiem z tego zdenerwowania:| ja jestem zdania ze seba to porzadny chlopak i jezeli nie zostanie z nami to powroci do Wisełki z drugiej strony ciesze sie ze jego gra zostala doceniona!! szkoda ze przez taki zespoł :| SEBA ZOSTAN Z NAMI!!
2 czerwca 2005, 08:52 / czwartek
no. panie prezydencie. jeszcze tylko oświetlenie i ma pan mój głos wyborczy...

co do seby, to niech on się dobrze zastanowi gdzie chce iść...
2 czerwca 2005, 10:21 / czwartek
Hmm 1,2 mln :-) nie jest źle, ale przydałyby się krzesełka na prostej jeszcze ...
2 czerwca 2005, 11:08 / czwartek
Nie chcę Cię dołować Twardy, ale nie 1,2 mln a 1,012 mln:))) Mniejsza jednak o szczegóły - ja nie liczyłem, że zaczną majstrować przy murawie; myślałem, że skupią się na licencji i skończy się krzesełkami "z oparciem".

Zastanawiam się tylko kiedy tą murawę zrobią? Start ligi pewnie w ostatnich dniach lutego, a przecież po drodze Mosir musi jeszcze zrobić przetarg.......
2 czerwca 2005, 12:31 / czwartek
No fakt, murawa to jakiś postęp. Ale nie można zapominać ze dwa lata temu juz była obiecywana sztuczna murawa z saharze. A tak trzeba grać sparingi na AWFiS i jeszcze im za to płacić.
2 czerwca 2005, 12:33 / czwartek
Dwie sprawy:
1) Murawa. Ciekawe, czy slowo "remont" jest tutaj rownoznaczne z poszerzeniem plyty boiska? Ja rozumiem, ze nim ono jest wezsze tym latwiej sie bronic, ale przeciez na tak waskim polu ciezko nawet skonstruowac porzady atak poprzez crossowe szerokie podanie, bo pilka wychodzi w aut. A jesli juz jakis niby cross sie uda, to jest to bardziej podanie prostopadle. Albo te rzuty rozne, przy ktorych wykonywaniu zawodnicy prawie zabijaja sie o ten kraweznik. Az zalosc bierze...

2) Fechner. Ja rozumiem, ze to wychowanek Kani Gostyn, ze tak naprawde Lechia znaczy dla niego moze 30% tego co dla kazdego kibica bialo-zielonych. Ale jesli przejdzie do sledziowa, to powinno sie mu zrobic dozywotni zakaz wstepu do Gdanska. Zreszta nawet nie chce myslec, jak to bedzie jesli on tam przejdzie. To tak jakby ktos przeszedl z Barcy do Realu lub na odwrot (vide Figo). Zreszta nie dzielmy skory na niedzwiedziu, moze do tego wcale nie dojdzie. Oby nie doszlo.

Pozdro.
2 czerwca 2005, 13:22 / czwartek
Dobra wiadomosc to taka, ze wreszcie na Traugutta bedzie murawa, a nie pofaldowane klepisko, podlewane - albo i nie - konewka. Fajnie, ze zrobia krzeselka i ze nie trzeba sie bedzie wstydzic za szatnie dla przyjezdnych pilkarzy.
Zla wiadomosc - pierwsza runda II ligi (miejmy nadzieje, ze nie cala) na Polonii. Na mecze z takim LKS albo Jagiellonia trzeba bedzie przyjsc ze dwie godziny wczesniej, by znalezc miejsce - jest ich ok. 6,5 tysiaca:)
2 czerwca 2005, 13:27 / czwartek
Co ty, jaka Polonia.

Wspomniane inwestycje wykonaja podczas przerwy letniej, wlasnie po to, zeby spelniac wymagania drugoligowe PRED SEZONEM. A stadion Polonii przeciez takich NIE SPELNIA. DlaTemat zostal podjety jeszcze przed koncem rundy wiosennej biezacego sezonu, wlasnie po to, zeby zdazyc przed drugoliowym sezonem.
2 czerwca 2005, 13:31 / czwartek
Corney, zazwyczaj wypowiadasz sie na tym forum rozsadnie, ale tym razem nie pomyslales. 25 czerwca jest benefis Boba Kaczmarka. Runda jesienna II ligi rozpoczyna sie pod koniec lipca. Czyli jest miesiac czasu. Wymiana murawy, remonty itd realizowane przez MOSiR (wlasciciela obiektu) wymagaja ogloszenia przetargu. Czy da sie zrealizowac to wszystko w 30 dni? W 60? - na pewno nie. Moze w 90 - bylbym szczesliwy, gdybysmy kilka ostatnich sptkan rundy zagrali na Estadio di Traugutta:)
pozdrawiam Cie
2 czerwca 2005, 15:13 / czwartek
Jak to nie...wszystko sie da zrobic...wymiana murawy bedzie trwala 1-2 tyg...jezeli by robic wszytsko na raz a to bardzo mozliwe to mozna sie uwinac w ciagu niecalego miesiaca :P
2 czerwca 2005, 15:33 / czwartek
To omiń ustawę o zamówieniach publicznych:)))

Jest to jakiś tam problem, ale pewnie martwimy się na zapas.
2 czerwca 2005, 15:58 / czwartek
a bedzie ten wjazd na srodku trybunie prostej jakos zburzony lub zmodernizowany tak by mozna bylo tam zmiescic wiecej ludzi i robic jakies kartoniady :D ??
2 czerwca 2005, 16:03 / czwartek
Tomisław tak. Są już plany tej przebudowy. Wstęne projekty przwewidują ją na 2045 rok - na 100lecie Lechii.
2 czerwca 2005, 16:53 / czwartek
Mam pomysł - zbliża się 60 lecie klubu, może więc jakiś 3-ligowy klub niemiecki, który właśnie modernizuje sobie stadion podaruje nam jupitery ???? Chyba coś takiego miało kiedyś miejsce w polskiej piłce :-) Innym fajnym pomysłem jest przerobnienie na słupy oświetleniowe słupów wysokiego napięcia - taki pomysł był kiedyś w Radomsku, nawet zakład energetyczny słupy podarował .....
2 czerwca 2005, 17:00 / czwartek
corney - daj spokój chłopakowi:) On jeszcze nie rozumie, że gówno kogo los tego stadionu obchodzi, poza jednym politykiem, co do szczerości zamiarów którego z racji zawodu nigdy nie można mieć pewności.
Zapewniam Cię Tomisław, że gdyby Adamowicz nie widział w kręceniu się przy Lechii sensu, to mogłaby się kryta zawalić i nie każda gazeta by nawet o tym napisała.
Że ty kochasz swój klub to jeszcze nie znaczy, że kogoś, kto ma hajc lub o czymś może zadecydować to wzrusza. Nie myśl o dziurce na prostej czy innych pierdołach, tylko - jeśli jesteś wierzący - podziękuj modlitwą za to, że zrobią coś z murawą.
Ja traktuję to w kategoriach cudu. Nie wiem co zrobię, jak zobaczę maszty oświetleniowe na Traugutta, albo koparki na Letniewie. Pewnie zwariuję:)
2 czerwca 2005, 18:00 / czwartek
No miejmy nadzieję, że Adamowicz da ta pieniążki :], ktorę obiecuje. Najlepiej jakby się jeszcze jakiś sponsor poważny zanalazł.
2 czerwca 2005, 20:24 / czwartek
Maszty oświetleniowe na Traugutta to mi się po nocach śnią ... to byłby prezent n a 60. lecie ...... ale w tym sezonie nie ma co liczyć, może jak w II lidze będzie dobrze szło .... :-) Skoro w Kielcach miasto stawia najnowocześniejszy w Polsce stadion, to czemu na Traugutta nie miałoby miasto oświetlenia postawić ???
2 czerwca 2005, 21:49 / czwartek
Jaki tam cud? Politycy są od tego, żeby wydawali pieniądze publiczne zgodnie z potrzebami mieszkańców. Na piłkę jest zapotrzebowanie, tutaj są rzesze wyborców. Poza tym nie można zapominać, że piłka nożna to cały czas najpopularniejszy sport, a jak dotąd kupa kasy poszła na halę dla koszykarzy Prokomu. Adamowicz doskonale wie, że musi tę dysproporcję zlikwidować.
Sypnięcie pieniędzmi z miasta na stadion to nie jest gest łaski, tylko uniknięcie kompromitacji. Wyobraź sobie koski, w jakiej pozycji byłyby władze miasta, gdyby Lechia nie mogła wystartować w II lidze, bo przejęty przez miasto stadion nie spełniałby wymogów licencyjnych.
Teraz nie ma co piać nad gestem prezydenta, czy GPEC-u (20 tyś premii za awans). Od kurtuazji w tych sprawach są władze klubu. Raczej należy się zastanowić, jak przeprowadzić remont. Czy podejmując się przebudowy murawy nie warto pomyśleć o zrobieniu jej podgrzewanej, tak będzie taniej. Za kilka lat będzie to potrzebne, więc dlaczego nie zrobić tego teraz, skoro już wszystko ma być zryte. Nawet przy poważnej przebudowie trybun (co w perspektywie kilku lat wydaje się nieuniknione) taka murawa z systemem ogrzewania mogłaby cały czas funkcjonować.
Nie powinniśmy zadawalać się półśrodkami. Skoro pomysł budowy stadionu-kolosa na Traugutta został obalony, to konieczne jest określenie jak ma wyglądać to miejsce za kilka lat. Moim zdaniem już dzisiaj wszelkie inwestycje na Traugutta należy planować tak jak gdyby nowy stadion na Letniewie nie miał powstać. W kraju, w którym średnia frekwencja w ekstraklasie wynosi 5,5 tysiąca mało realna wydaje się szansa uzyskania środków na zupełnie nowy 30-tysięcznik. Szum wokół nowej areny na Letniewie traktuje jako oswajanie społeczeństwa z dużymi wydatkami na stadion. Prawdziwe inwestycje powinny trafić jednak nie na działki w Letniewie, a na Traugutta. Tutaj szybko się zwrócą.
Stadion Lechii w przyszłości powinien przybrać kształt typowo piłkarski, a wszystkie boiska treningowe powinny być zielone i częściowo oświetlone. Pora zrobić realną koncepcję i systematycznie ją realizować. Stadion nie powinien być doraźnie dostosowywany do klasy rozgrywek, tylko powoli przebudowywany. Inaczej będzie tak jak krzesełkami na trybunie krytej, albo z głośnym konkursem na koncepcje 30-tysięcznika. (Strzały kulą w płot - krzesełka nie spełniają wymogów licencyjnych PZPN-u, a konkurs okazał się nikomu nie potrzebny, zbędny wydatek i strata czasu). Z murawą może być podobnie, to co zostanie zrobione w tym roku za parę lat może zostać ponownie zryte w celu zamontowania ogrzewania. Za rok dwa staną jupitery, a za cztery demontaż, bo będzie trzeba przebudować koronę stadionu.
Wyrażana publicznie przez Prezydenta sympatia do klubu, powinna przed końcem kadencji zaowocować przekazaniem częściowo wyremontowanych obiektów klubowi wraz z planami dalszej przebudowy i zabezpieczonymi środkami w budżecie. Stoczniowiec otrzymał halę, w którą cały czas inwestuje miasto, dlaczego Lechia jest traktowana inaczej? Liczę, że za kolejnymi deklaracjami pójdzie jeszcze trzeźwe myślenie o przyszłości gdańskiej piłki. Prawdziwy sukces to stabilny bogaty klub w pierwszej lidze z nowoczesnym stadionem. Jeszcze dużo nam do tego brakuje, a 60 lat tradycji zobowiązuje.
2 czerwca 2005, 21:56 / czwartek
Wiadomo, że podgrzewane murawy będą potrzebne, ale na razie mają je 3 kluby. W tym roku mają dojść jeszcze Amica i Craxa. Gdyby w końcu cała I liga je miała to nasza polska liga mogła by ruszać w styczniu/lutym jak Bundesliga, a nie w końcu marca.

Zgadzam się ze zdaniem Matada, że trzeba zainwestować duże pieniądze w nasz stadion, ale nie sądzę by ktoś teraz wysupłał taką kasę. Może znajdzie się jakiś sponsor co wyłoży z 10 baniek? Byłby porządny budżet, oświetlenie, podgrzewana murawa i nowi gracze. Ale to nierealne, że jedna firma tyle wyłoży. Zwłaszcza, że teraz podobno Prokom ma wejść w sponsorowanie Wybrzeża, a Lotos w Arki :/ Mam wrażenie, że Ci sponsorzy jakby unikają Lechii...
2 czerwca 2005, 22:16 / czwartek
jeśli ta bieżnia wokół boiska jest już niepotrzebna to ma miłość Boską niech powiększą płytę! bo sami przyznajcie, że jest ona troszkę przymała w porównaniu do innych boisk piłkarskich
3 czerwca 2005, 08:50 / piątek
Oczywiście matad masz całkowitą rację pisząc o roli polityka na tym stanowisku w dysponowaniu publiczną kasą, o potrzebach miaszkańców itd. Zgoda, że to nie jest jego łaska i tak nie należy tego miliona traktować. Obiekt miejski, więc nie robią łaski nie pozwalając mu się zawalić. Zgoda, zgoda, zgoda.
Jednak wydaje mi się, że mamy dość przykładów wokół, żeby zrozumieć, że nie wszystko odbywa się u nas tak, jak piszą w podręcznikach o "polityce społecznej" czy "finansach publicznych". Ty opisujesz pewien modelowy układ, który jest oczywisty i niczego nie trzeba dowodzić. Mi się wydaje, że jeszcze nie wszystko działa w tym układzie w Polsce tak, jak powinno. Nawet to wielkie halo z organizacją ME2012 i te deklaracje miast nie zmienią mojego stanowiska, że nadal nie ma w Polsce odpowiedniego klimatu do poważnych inwestycji w miejskie obiekty sportowe, a zwłaszcza stadiony piłkarskie! Cośtam postawili w Krakowie, ale idzie to powoli, choć trzeba przyznać, że Majchrowski jest przekonany o słuszności takich inwestycji. W Poznaniu cośtam lepią, ale głównie to czekają na hajc z Wawy. A w samej stolicy Kaczyński nie może od roku ogłosić przetargu...
Mało tego - zobacz na wyniki sondy na gdańskiej Żydorczej - połowa gdańszczan uważa, że nie tylko nie ma sensu budować nowego stadionu, ale nawet ruszać starego!!! Bo Gdańsk ma inne, ważniejsze potrzeby, niż "jakiśtam stadion". Oczywiście to głupota, bo patrząc w ten sposób, to zawsze będzie miał ważniejsze potrzeby, choćby miała to być kolejna rozbudowa ZOO.
To jednak stawia pod znakiem zapytania solidność argumentu o zaspokajaniu potrzeb mieszkańców. Wcale tak wielu się nie cieszy na myśl o stadionie, bez względu na to, gdzie by nie powstał.

Ja nie ufam ani w dobrą wolę, ani w rozsądek, ani w wizje tych, co na górze. Nie ufam i już. A fakt, że coś się po prostu na obiekty sportowe w tak wielkim mieście należy, a teraz czas na stadion - niewiele zmienia. Choć to oczywiście prawda.
Może z tym cudem przesadziłem, ale i tak każdą złotówkę zmierzającą do klubu (lub do "jego" obiektów:) powitam jak miłą niespodziankę.
3 czerwca 2005, 09:11 / piątek
Poniżej "ksero" aktualnego stanu sondażu na GW Trójmiasto, na który powołuję się powyżej. To oczywiście nic poważnego i zasadniczo można mieć go w dupie, ale jako ilustracja tego, że nie wszyscy gdańszczanie cieszą sie z decyzji Adamowicza wystarczy.

Sondaż
Co sądzisz o pomyśle budowy w Gdańsku Letnicy stadionu piłkarskiego na Euro 2012?

46%
Bzdura. Gdańsk ma mnóstwo ważniejszych potrzeb niż nowy stadion (415)

40%
Świetny pomysł. Stadion musi powstać, choćby Polska ostatecznie nie organizowała mistrzostw Europy (360)

13%
Nie ma sensu budowa stadionu i udział w wyścigu o Euro. Lepiej wyremontować stadion Lechii (120)

Liczba oddanych głosów: 895
3 czerwca 2005, 11:07 / piątek
Koski, właśnie do tego zmierzam. Nie wszystko funkcjonuje jak powinno. Widząc różnego typu działania w gdańskiej piłce trudno przyglądać się obojętnie. Z obawą na to patrzę, kiedy za piłkę zabierają się politycy. Ten sondaż kreatorów rzeczywistości (GW) i tak jest dość optymistyczny, a to dlatego, że użytkownicy Internetu to przeważnie ludzie młodzi, czyli raczej aktywni fizycznie, chętnie przyjmujący pomysły budowy nowych obiektów sportowych. Gdyby zrobić normalne referendum to pewnie 80% byłaby przeciwna budowie teraz nowego stadionu. Dlatego też ja rolę miasta widzę nieco inaczej niż "przyjaciela" pnącego się w górę dzięki kibicom klubu. Miasto nie ma obowiązku pomagania zawodowcom, za to zgodnie z ustawą musi dbać o sport młodzieżowy. Pomoc w awansie do II czy nawet I ligi to tylko krótkofalowy sukces jeżeli nie zostanie poparty stworzeniem przez miasto odpowiedniej bazy treningowej i warunków szkolenia dla młodzieży. Mija kolejny rok władania miastem przez jedną ekipę a w tej kwestii nic się nie zmienia. Rodzice sześcio- siedmiolatka powinni mieć możliwość wysłania go do szkółki piłkarskiej na swojej dzielnicy, gdzie w przyzwoitych warunkach pod okiem dobrego trenera mogłoby spędzać niektóre popołudnia. Teraz rodzic wybierze dla dziecka inny sport, albo w ogóle zatrzyma dziecko w domu, bo żeby zrobić z niego piłkarza musiałby je zawieźć wieczorem na Traugutta, gdzie nie ma ani trawy na boiskach, ani też odpowiednich warunków socjalnych. Jeżeli ten stan rzeczy się nie zmieni, to popularność piłki będzie dalej spadać, a rządzący miastem będą sobie rozdawać nagrody na galach sportu za sukcesy bilardzistów. Odbiegłem trochę od tematu stadionu, ale to się ze sobą wiąże, bo żeby rozpoczynać duże inwestycje, trzeba wcześniej stworzyć solidny fundament i z tym nie ma na co czekać.
3 czerwca 2005, 13:34 / piątek
Co do podgrzewanej płyyty napewnoo z ekonomicznego punktu widzenia było by duzo lepiej wraz z obecnym remontem wkopac przynajmniej rury. Po odpowiednim zabezpieczeniu mogly by tak przelezec nawet kilka lat bez zadnej szkody dla nich. Jak znajdzie sie wiecej kasy mozna podlaczyc reszte (kociol, pompy, przyłącza wodne itd.) Mysle ze tu dodatkowe koszty na juz nie sa az tak ogromne. Jest tylko jeszcze jeden aspekt takiego stanu zeczy wydłuża to czas remontu i sprawia ze nie mozliwym bedzie ukończć go przed koncem lipca. Pytanie tylko jedno gdzie wtedy grać skoro gdynia z przyczyn oczywistych odpada?
3 czerwca 2005, 14:42 / piątek
Ja mam w związku z tematem pytanko do kibiców starszej daty :)
Coś jak przez mgłe pamiętam że mniej więcej przed rokiem 90, jakiś klub za Szwecji oferował za zawodnika z Lechii (nazwisko jest mi nie znane) postawienie masztów oświetleniowych na naszym estadio de Traugutta. Nie jestem pewien czy tak faktycznie było, ale może ktos mnie w tym upewni, i pamieta coś więcej.
Pozdrawiam.
3 czerwca 2005, 15:20 / piątek
Matad: trafiłes w sedno, od pierwszego posta piszę o braku należytej bazy treningowej !!!! już Polonia Gdańsk ma lepsze boisko boczne ! ..... co do innych obiektów: co z obiecanym boiskiem koło zoo dla Olivii Gdańsk ??? Wyrówanali teren i zostawili .... co z budową boiska na Morenie dla dzielnicowego klubu (to na czym grają nie może być nazwane boiskiem - tam jest tak nierówno że można się na mordę wywalić po prostu idąc)

Myślę, że dobrze się stało, że w stadion jest inwestowana jakakolwiek kasa ... ale na razie są to zmiany kosmetyczne.
3 czerwca 2005, 15:39 / piątek
Twardy, Co do boiska na Morenie. Osobiście działam w istniejącym tutaj klubie, więc mogę się po krótce w tym temacie wypowiedzieć.

Grunty tego klepiska/toru przeszkód/łamacza nóg - zwanego boiskiem należą do spółdzielni, ale klubu GKS Morena nie stać, żeby je wydzierżawić. Ostatnio zgłosił się do przejęcia ich prywatny inwestor, który oczywiście będzie chciał wynajmowac je wszystkim odpłatnie. A wówczas GKS Morena, jedyny klub piłkarski na osiedlu mający w swych strukturach 3 zespoły (2 seniorskie, jeden rocznika 1990 - mistrz ligi skonczonego niedawno sezonu w swojej kategorii wiekowej) przestanie prawdopodobnie funkcjonować, bo gdzie miałby grać. Na wynajmowanie boiska nie będzie go stać. Niestety najmocniejszym argumentem w walce o grunty jest pieniądz. W tak biednych klubach jak GKS Morena kasy nie ma, zatem i dzieciaki grające w nim, podobnie jak poprzednie roczniki po ich rozwiazaniu - pojda pod budke z piwem i tak zakonczy sie ich kariera sportowa.

Niestety. W naszym mieście politycy, właściciele spółdzielni, rządzący mają sport głęboko w poważaniu. W każdej sferze życia społecznego panuje zasada "kasa, Misiu, kasa". W takich realiach małe kluby, które szkolą narybek piłkarski, a z których najbardziej utalentowani juniorzy przechodzą do klubów większych, jak Lechia, nie mają szans na przetrwanie. Są zdane same na siebie pod każdym względem - finanoswym, organizacyujnym, czy pod względem ubiegania się o grunty, na których grają.

Pozdrawiam.
3 czerwca 2005, 16:09 / piątek
Corney z tego, co wiem to w spółdzielni Morena nie ma już tego prezesa-kretyna, który przez tyle lat był nieusuwalny. Nie znam nowych włodarzy spółdzielni ale może idzie się z nimi jakoś dogadać. Argumenty, które przedstawiłeś są tyle logiczne, że przy odrobinie dobrej woli jakiegoś misia dałoby się klub uratować. Życzę sukcesów. Powodzenia.
3 czerwca 2005, 16:58 / piątek
Dla mnie stadion na Traugutta tylko tak wyremontowac, jak jest to tez i poczebne. Czyli na 1 Lige i nic wiecej!!!! Musi powstac nowy stadion i Napewno nie na Traugutta bo tam nie ma miejsca i dlatego dziekujmy panu Adamowiczowi ze tez i tak robi jak obiecal, czyli wyremontuje stadion na Traugutta tak jak sa wymogi PZPN i powstanie nowy stadion. Wiec nie marnujcie czasu na glupie wpisy tylko sie cieszcie ze doczymal slowa!
3 czerwca 2005, 17:17 / piątek
Uważam że remont stadionu przy Traugutta jest konieczny jednak ciekawy jestem czy wszyscy będą tak zadowoleni jak po ewentualnym generalnym remoncie stadionu nagle zdrożeją bilety co i tak jest nieuniknione ze względu na awans. Osobiście jestem gotów płacić za wstęp na Lechię każdą cenę ale pewnie nie wszystkich będzie na to stać i już słyszę te głosy niezadowolenia.
4 czerwca 2005, 12:09 / sobota
Dzisiejsze "judische zeitung" podało, że inwestycje na Traugutta zostaną wpisane do planu inwestycyjnego na lata 2006-2010. Planowana jest budowa dwóch boisk treningowych, remont trybuny głównej, mozntaż oświetlenia i monitoringu !

No to już jest coś, ale wolałbym żeby było zrealizowane w latach 06-07 a niedo 2010 :-)
4 czerwca 2005, 13:13 / sobota
Oby plany zostały zrealizowane jak najszybciej. Kiedy mój syn ( ma 9 lat ) kończy trening na boisku za trybuną to żal na niego i jego kolegów patrzeć. Są czarni od góry do dołu, płuca niedługo będą mieli zatkane od kurzu po każdym zagraniu piłki. Poprostu serce boli. A wystarczy zrobić boisko treningowe trawiaste. Szatnie dla dzieci i natryski to obraz nędzy i rozpaczy. Z rodzicami innych dzieci które trenują czasami żartujemy, że w tych warunkach wychowało się już kilku znanych piłkarzy Lechii, ale to są żarty przez łzy. PREZYDENCIE ADAMOWICZ - czym prędzej od słów do czynów, aby LECHIA i nasz Gdańsk były najlepsze.
Pozdrawiam - LECHIA FOREVER
5 czerwca 2005, 11:31 / niedziela
Skoro robimy remont murawy warto zrobic podgrzewana, koszt troszke wiekszy ale tylko patrzec jak bedzie to wymog I ligowy juz sa takie przymiarki. Przeciez powrot do przebudowy plyty za dwa trzy lata bylby wyrzuceniem kasy w bloto.
5 czerwca 2005, 11:44 / niedziela
Sama podgrzewana murawa to wydateok ok 2 mln złotych z tego co wiem. W sumie ważniejsze są na dzień dzisiejszy szatnie i boiska treningowe.
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025