Gdańsk: środa, 3 czerwca 2020
FORUM
Podstrony:


Czas pomyśleć co ze STADIONEM

strona 2/2

5 czerwca 2005, 12:06 / niedziela
Murawa ma byc ponoc poszerzona i wyremontowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w trakcie remontu polozyc same rury i je zabezpieczyc. Koszt bedzie niewiele wyzszy, a w przyszlosci mozna bedzie dokupic tylko kociol, agregat i podlaczyc do rur. Uniknie sie kosztow w przyszlosci. Tylko czy klub stac na "perspektywiczne myslenie"? - Oby...
5 czerwca 2005, 12:28 / niedziela
Raczej nie klub, tylko władze miasta i MOSiR - oni odpowiadają za stadion. Klub może naciskać i wnioskować co najwyżej .
5 czerwca 2005, 12:38 / niedziela
Zdecydowanie czas na remont stadionu i miejmy nadzieje ze na inauguracji 2 ligi zasiądziemy na krzesełkach i pierwsze punkty zdobędzie Lechia
7 czerwca 2005, 14:23 / wtorek
Krzesełka są potrzbne ale to tylko kosmetyka ... w tej chwili bardziej mnie interesuje nowa murawa i remonty szatni .....

Tak zbaczając z tematu : czy ktoś dysponuje może zdjęciami wyremontowanych niedawno szatni dla gospodarzy ?? Podobno saune mieli zamontować ...
7 czerwca 2005, 14:29 / wtorek
odnośnik

pod tym adresem znajdziesz dwa. na jednym widać kawałek futryny, na drugim pół szafki:) niewiele, ale innych nie znam:)
9 czerwca 2005, 21:03 / czwartek
Sięgając blisko dwa lata temu po Gazetę Wyborczą a zwłaszcza jej dodatek Gazeta Sport (poniedziałek, dnia 17 listopada 2003 roku, strona 4 temat: Piłka Nożna, tytuł: Gdy Zachodzi Słońce) nawet nie przypuszczałem, że podejmę temat możliwego dofinansowania a nawet sfinansowania projektu, który mógłby być przedmiotem pewnego wniosku (środki na oświetlenie stadionu Lechii Gdańsk – Dumy Wolnego Miasta i jego modernizację).
Artykuł ten należy przeczytać koniecznie! Mamy w nim dokładnie przedstawione sposoby pozyskiwania pieniędzy, opis montażu świateł, wyliczone koszty, przedstawienie wszelkich niezbędnych czynności, które związane są z modernizacją obiektów sportowych!
Niniejszym poruszam temat, że władze Gdańska winny wnieść o możliwe dofinansowanie albo nawet o całkowite sfinansowanie celem przeprowadzenia projektu, który mógłby być wniosku (środki na oświetlenie stadionu Lechii Gdańsk – Dumy Wolnego Miasta i jego modernizację).
Należałoby wyszukać wszelkie możliwe fundacje, organizacje, stowarzyszenia, związki sportowe tudzież poprosić innych potencjalnych sponsorów i oświadczyć publicznie, że dane niniejszego wniosku odpowiadają prawdzie i zobowiązać się do przeprowadzenia projektu na własną odpowiedzialność.
BKS Lechia – Duma Wolnego Miasta nie otrzymał bowiem do tej pory żadnego innego wsparcia Komisji Europejskiej lub innej instytucji europejskiej na przedmiotową działalność.
Należałoby się zobowiązać się do poinformowania Komisji Europejskiej w każdym przypadku o dofinansowaniu innego rodzaju, podając otrzymaną kwotę (kwoty) i nazwę (nazwy) współfinansujących osób/komórek.
Komisję Europejską informuje się pisemnie o każdej zmianie podczas przeprowadzania projektu celem udzielenia uprzedniej zgody.
Należałoby się ponadto zobowiązać wiążąco do przechowywania wszelkich oryginałów dowodów finansowych celem ich sprawdzenia przez Komisję lub Trybunał Rewidentów Księgowych w trakcie całego okresu trwania i pięć lat po zakończeniu umowy odnośnie wzmiankowanego projektu.
Odbiorcy dofinansowania zobowiązani są do podania do publicznej wiadomości faktu otrzymania wsparcia finansowego z Komisji Europejskiej.
Proszę rozważyć dokładnie powyższe myśli i poddać je pod debatę!
10 czerwca 2005, 14:05 / piątek
Wywiad z Panem Prezydentem Miasta Gdańska
1.Czemu stadion ma być budowany w dzielnicy Letnica?

Podjęcie decyzji dotyczącej miejsca powstania obiektu piłkarskiego nie było sprawą prostą. Z jednej strony bardzo chcieliśmy, aby ze względu na historię, obiekt powstał przy ul. Traugutta. Z drugiej strony konieczne było zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i oraz przewiezienie, w krótkim czasie kilkudziesięciu tysięcy ludzi, środkami komunikacji miejskiej.

2.Jeśli stadion powstanie w Dzielnicy Letnica, co stanie się z obiektami przy ul. Traugutta?

Planujemy remont obiektów, w taki sposób aby dostosować je do wymogów gry w drugiej i pierwszej lidze. Chcemy, aby do czasu powstania nowego stadionu przy Traugutta grała drużyna Lechii. Później obiekty stanowić będą bazę treningową dla pierwszej drużyny, rezerw i juniorów. Planujemy w tamtym miejscu umieścić sztuczne murawy, na których dzięki oświetleniu, będzie można trenować przez przysłowiowe 24 godziny.

I tak:

70.000 złotych ma zostać przeznaczone na:

a/ zakup rozsuwanego tunelu, dzięki któremu będzie kryte wejście na boisko

b/ zakup tablicy zmiany zawodników dla sędziego technicznego

c/ zakup ławek, stołów, krzeseł, regałów, mebli, luster, wieszaków, rolet na okna, tablic informacyjnych, a nawet suszarek - czyli wyposażenia do nowo wyremontowanych pomieszczeń pod trybuną główną stadionu.

180.000 złotych ma zostać przeznaczone na:

a/ zakup i montaż 2000 sztuk siedzisk z oparciami oraz wykonanie i montaż dwóch zadaszonych, 13-osobowych, ławek dla rezerwowych i kierownictwa drużyn

70.000 złotych ma zostać przeznaczone na:

przygotowanie odrębnego sektora dla kibiców przyjezdnych z dogodnym wejściem na stadion
92.000 złotych ma pochłonąć:

remont szatni dla drużyny gości

600.000 złotych z kolei zabezpieczono na:

remont płyty głównej boiska wraz z instalacją nawadniającą płytę.

Przystosowanie stadionu do rozgrywek II ligi latem 2005 roku zamknie się kwotą
1 milion 12 tysięcy złotych.

Ponadto do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gdańska na lata 2006-2010, w którym zapisane są najważniejsze miejskie inwestycje, gwarantujące zrównoważony rozwój Miasta, wprowadzone zostaną dalsze prace remontowe i modernizacyjne na stadionie przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku.

- remont trybuny głównej

- monitoring

- system stałego nagłośnienia

- boisko treningowe - sztuczna murawa

- boisko treningowe - naturalna murawa

- sztuczne oświetlenie

Plany związane z modernizacją stadionu MOSiR przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku, muszą jeszcze zatwierdzić gdańscy Radni.

3.Czemu decyzja odnośnie budowy obiektu na Euro została podjęta tak nagle i czemu została zmieniona decyzja o jej lokalizacji? (parkingi mogłyby zostać przecież wybudowane na boiskach Politechniki Gdańskiej lub po stworzeniu węzła komunikacyjnego łączącego i ułatwiającego transport z tzw. terenami postoczniowymi tudzież Nowym Miastem.

Decyzja została podjęta nagle, ponieważ nagle dostaliśmy wytyczne z PZPN-u, które zawierały równie krótkie widełki czasowe. Decyzja o lokalizacji została zmieniona ponieważ stawiane nam wymagania jasno określiły ilość miejsc parkingowych. Z przykrością muszę stwierdzić, że umiejscowienie ich w bezpośredniej bliskości ul. Traugutta, nie jest możliwe.

Stadion usytuowany w Letnicy będzie miał tę zaletę, że w jego bezpośredniej bliskości znajduje się przystanek autobusowy, tramwajowy i SKM. Letnica ma jeszcze tę zaletę, że w tym roku, dzięki funduszom unijnym, rozpoczynamy remont ul. Marynarki Polskiej. Możliwości komunikacyjne i parkingowe są więc prawdopodobnie najlepsze w Gdańsku. Dodatkowo istnieje olbrzymia szansa ożywienia całej dzielnicy.

Zdaję sobie sprawę, że parking dla samochodów można umieścić wszędzie, zwłaszcza jeżeli mamy przed sobą mapę. W praktyce nic mi nie wiadomo, że Politechnika Gdańska chciałaby udostępnić swoje tereny na potrzeby parkingu. Zdaję sobie również sprawę, że parking czy węzeł komunikacyjny można umieścić nawet na 100 m2, ale trzeba zadać sobie pytanie jak wielki będzie koszt takiej inwestycji.

Wszystkich kibiców proszę o zrozumienie, że prezydent, choć jest bardzo zainteresowany rozwojem futbolu w Gdańsku, musi jednak zwracać uwagę na potrzeby wszystkich gdańszczan i przyglądać się każdej wydawanej złotówce.
10 czerwca 2005, 14:12 / piątek
odnośnik

To nie dwa miliony złoty mozna to zrobic teraz!!!
10 czerwca 2005, 15:55 / piątek
Beka! Szatnie! Jakie szatnie ja chce krzeselka! Pomyslcie o sile napedowej Lechii, czyli Kibicach!
10 czerwca 2005, 23:14 / piątek
plastk : jak to po co szatnie ??? czy to normalne że piłkarz po meczu leci nieumyty do samochodu, żeby wziąść prysznic w domu ?? a tak do tej pory bywało, bo przed remontem szatnie podobno były w opłakanym stanie. Krzesełka ładnie wyglądają, ale prawdziwy kibic (a takim na pewno jesteś) nie musi dupy na plastiku sadzać, tylko może sobie stać, bo wtedy sie wygodniej krzyczy (wzrasta objętość płuc) :-)
13 czerwca 2005, 18:55 / poniedziałek
No dobra, wiadomo kiedy będą konkretne decyzje odnośnie najblizszego remontu ?? Czy bedzie przetarg ?? Czy zdążą przed sezonem ??
13 czerwca 2005, 20:34 / poniedziałek
nic nie wiadomo, a Mosir nawet nie pierdnął w sprawie przetargu na cokolwiek...
13 czerwca 2005, 23:18 / poniedziałek
I wszystko jasne:

"Ostatnia sprawa to murawa przy ul. Traugutta. Jak wiadomo, miasto Gdańsk przyznało na jej renowację 600 tysięcy złotych. W poniedziałek podjęto decyzję, że modernizacja rozpocznie się po zakończeniu rundy jesiennej.
- Mamy jednak zapewnienie, że do rozpoczęcia sezonu płyta naszego boiska będzie poprawiona. Przynajmniej do takiego stanu, że da się na niej normalnie grać. Warunek podstawowy to jednak dbanie o tę murawę. Bo dotychczas tak nie było - kończy Kaczmarek.

Teraz nie zdążymy

Krzysztof Mincewicz
dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM Gdańska
- Rozgrywki II ligi zaczynają się 31 lipca i do tego czasu, biorąc chociażby pod uwagę procedury przetargowe, nie zdążymy zrobić generalnej modernizacji murawy. Trzeba znaleźć odpowiedniego wykonawcę i znaleźć najlepszą ofertę. Dlatego, po ustaleniach z przedstawicielami Lechii, postanowiliśmy rozpocząć ją po zakończeniu rundy jesiennej. Jednak już teraz, jeszcze przed inauguracją II ligi, płyta boiska będzie przygotowana do stanu używalności przez MOSiR. Jeśli chodzi o murawę treningową, to postaram się, by inwestycja ta została wpisana w Wieloletni Plan Inwestycyjny miasta Gdańska."

dziennik bałtycki
13 czerwca 2005, 23:24 / poniedziałek
A po jesieni okaże się, że jest zima i... nie można prowadzić prac! ŻENADA !!!
Poza tym zaczynam "uwielbiać" Wieloletni Plan Inwestycyjny, bo zaczyna on stanowić kosz z obietnicami (czytaj: odsuwanymi wciąż w realizacji planami). ŻENADA!!!
13 czerwca 2005, 23:54 / poniedziałek
To co oni beda teraz robic???? Zrobia szatnie i krzeselka na okolo stadionu? Co z klatka dla przyjezdnych??? Czy wogole cos sie ruszy przed sezonem???
13 czerwca 2005, 23:57 / poniedziałek
Taaaak! Sezon jesienno-zimowy to wymarzony w Polsce wymarzony czas prac ziemnych. Przy ujemnych temperaturach bez trudu wbija się łopatę w darń. Powiem krótko: szkoda gadać, KURWAAAAA!!!!!!!!!!!!!
14 czerwca 2005, 00:46 / wtorek
Przestańcie się zachowywać jak dwunastolatki. Od samego poczštku Adamowicz podkreœlał, że aby zmienić uchwałę budżetowš tzn przekazać MOSiR-owi dodatkowe pienišdze musi być decyzja i pozwolenie Rady Miasta. Najbliższe posiedzenie się 30.06. Do tego przetarg i roztrzygnięcie 15-25 dni. To w najlepszym wypadku robole weszliby na murawę NA TYDZIEŃ PRZED INAUGURACJĽ LIGII. Gdzie tu logika, dla mnie jasne było, że na łapu-capu najlepiej łapać muchy, a nie modernizować murawę. Trzeba jš przygotować w miarę możliwoœci i œrodków, a resztę pieniędzy przeznaczyć na tunel, sektor dla przyjezdnych i zaplecze sanitarne. Za murawę trzeba będzie się zabrać w listopadzie lub w pierwszym wolnym terminie jak odtajš mrozy.
14 czerwca 2005, 08:43 / wtorek
Dla nas też jest jasne, że na łapu capu można łapać muchy. Ale o czym to świadczy? To świadczy o tym, że trzeba było się sprawą przetargu zająć dwa, trzy miesiące wcześniej. Stan murawy był znany od dawna, a kwestia czekania na awans nic tu nie zmienia - na 3 ligę ona się już także nie nadaje!

Co z tego wynika? Ano to, że NIKT, ale to ABSOLUTNIE NIKT z Mosirem na czele przed końcem maja nie poświęcił na kwestię remontu Traugutta nawet zasranej minuty czasu! Awans, spotkanie w magistracie i nagle Adamowicz ni z gruchy ni z pietruchy o tym milionie. NO przynajmniej na to wygląda...
A teraz się kurwa będą w łepetyny drapać i kombinowac nad wegetacją trawy w grudniu.
Ja nie mam 12 lat, tylko dostrzegam różnicę między planowym działaniem a rzucaniem obietnic za którymi może i stoi dobra wola, ale już na pewno nic poza tym.
Amen.
14 czerwca 2005, 08:44 / wtorek
Mino ma rację, zakładając, że zima bedzie łaskawa, może się uda... Dla mnie ważniejsze jest by ludzie pokroju Popielarza wzięli swoje brudne łapy precz od Lechii, przecież po to klub zaczynał od A klasy by oczyścić otoczenie z brudów, wydawało mi się, że już wszystko wróciło do normy... Wiem, że teraz po awansie Lechia będzie znowu na czołówkach gazet w Trójmieście i nie tylko, a to szansa na zaistnienie tych wszystkich "szkodników" zacznie się przypisywanie sobie zasług /już to ma miejsce/ i to mnie najbardziej boli, gdy Lechia była w B klasie, nikogo nie obchodziła, tylko najwierniejsi kibice się nie odwrócili, a teraz wystarczy II liga i nagle każdy chce pomóc, po prostu brak mi słów...
14 czerwca 2005, 11:07 / wtorek
Matti a co Tobie przeszkadza, że ktoś chce pomóc Lechii? Do polityki trzeba się niestety przyzwyczaić. Sprawa murawy kolejny raz pokazała, że Adamowiczowi nie chodzi o dobro piłki tylko o rozgłos. Od lat ludzie piłki, w tym kibice, mówią o pilnych potrzebach jak murawa na stadionie i brak boisk treningowych. Adamowicz staje się łaskawcą dopiero kiedy wszystkie oczy skierowane są na Lechię. Taka jest polityka. Adamowicz nie zna się w ogóle na sporcie, powinien więcej słuchać fachowców. Skoro odroczono remont murawy, to może zrobi w końcu obiecany zegar. Wstyd, żeby w II lidze nie było wiadomo ile zostało do końca meczu, a na to się zanosi.
14 czerwca 2005, 12:01 / wtorek
A pokaż mi gdzie ja napisałem, że przeszkadza, mi że ktoś chce pomóc Lechii? Gdybyś uważniej przeczytał mój post, nie pisałbyś takich wniosków...
14 czerwca 2005, 14:08 / wtorek
Hmm...
Matti, a kiedy Lechia grala w B-klasie? :-)
14 czerwca 2005, 14:43 / wtorek
Choćby w tym sezonie Lechia II Gdańsk gra w B klasie :) Ale chodziło mi o coś innego, czego niektórzy nie widzą /nie chcą/ zauważyć?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032