Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:

Wzmocnienia Lechii w przyszłym sezonie

strona 2/3

7 czerwca 2005, 16:50 / wtorek
Lechia chciala Warszawskiego juz na wiosne, ale jak jego stara zaczela robic swoje fachy i nazucac co ona by niechciala to chlopaki dali sobie spokoj. Nikt z nia nie bedzie rozmawial, mam nadzieje ze troche ochlonela i na nowe zapytanie bedzie bardziej rozsadna! On by sie nam przydal napewno. A czy sprzedal mecz czy nie to kolo dupy mi lata, bo caly PZPN i wszystkie ligi sa jedna wielka korupcja!
7 czerwca 2005, 17:01 / wtorek
Jeśli nie jest dla Ciebie ważne czy chłopak sprzedaje mecze czy nie oraz uważasz, że wszystkie ligi to tylko korupcja, to po co chodzisz to oglądać?
Pytam z ciekawości, bo nie rozumiem.
7 czerwca 2005, 17:09 / wtorek
Bo lubie pilke i kocham Lechie, a dlaczego chodze na mecze: Bo jest super atmoswera. I teraz nie gadaj ze on jest jedynym przypadkiem w Polsce bo takich jak on jest wiecej jak takich co nie dadza sie kupic! Tylko ze on byl frajerem i sie przyznal do winny jak mu narobili dymu! A czemu wogole chodze bo mam nadzieje ze z tym kupowaniem kiedys bedzie koniec, moze teraz cos z tego wyjdzie ale pierw musi leb listkiewicz poleciec! ( Ja go wcale nie bronie tylko w zyciu kazdy popelnia bledy i po czasie czeba i takie zeczy zostawic za soba! A ze dobrze gra to mu sie nowa szansa nalezy)
7 czerwca 2005, 19:26 / wtorek
Moja propozycja to ściągnięcie Maxwella kalu z MKS Mława. Mława spadnie a tak Kalu( w tak słabym klubie zdobył ok 10 goli w tym ostatnio strzelił wiedzewowi) pograłby sobie w 2 lidze a jestem przekonany ze nawet lechia jest wstanie dac mu więcej niz w mławie.
7 czerwca 2005, 22:42 / wtorek
jak podaje lechia.com.pl, powołujac sie na gazete:
Wisła Kraków zgodziła się na dalszą grę w Lechii Sebastiana Fechnera, do Gdańska ma też przejść inny piłkarz mistrza Polski Adrian Mrowiec. Chęć powrotu do Lechii deklarują byli piłkarze biało-zielonych

Lechia była najsilniejszą drużyną III ligi. W składzie, w którym wywalczyła awans, powinna utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Aby uniknąć nerwów, potrzebne są jednak wzmocnienia. Lechia chce pójść sprawdzoną drogą i pozyskać piłkarzy, którzy nie mieszczą się w składzie mistrzów Polski Wisły Kraków. W rundzie jesiennej w Gdańsku świetnie grał wypożyczony z Krakowa Sebastian Fechner. Działacze Wisły zgodzili się na jego dalszą grę w Lechii, a także na przejście do Gdańska innego obrońcy Adriana Mrowca. Mrowiec nie ma już szans na grę w Wiśle, mimo że jeszcze rok temu był z pierwszą drużyną na zgrupowaniu we Francji i w Tunezji. Lechia chciałaby także sprowadzić z Wisły Macieja Mysiaka i Grzegorza Kmiecika. Pierwszy ma jednak duże szanse na grę w pierwszym składzie, drugi ma kilka propozycji z klubów I ligi. Wkrótce przedstawiciele Lechii mają się spotkać w sprawie tych piłkarzy z prezesem Wisły Januszem Basałajem.

Jest szansa, że w Lechii zagra kilku piłkarzy, który już wcześniej występowali w biało-zielonych barwach. W Groclinie skończyły się kontrakty Rafałowi Kaczmarczykowi i Mariuszowi Pawlakowi. Kaczmarczyk chce jednak grać tylko w I lidze, na sygnał z Gdańska czeka natomiast nękany ostatnio przez kontuzje Pawlak. Do opuszczenia Wielkopolski szykuje się także Dawid Banaczek, który rzadko gra w pierwszym składzie Amiki Wronki.

Inny były lechista - Karol Piątek - ma ważny kontrakt z Cracovią do 30 czerwca 2007 roku. Rundę wiosenną rozpoczął w wyjściowej jedenastce, szybko stracił jednak miejsce w składzie i grał w IV-ligowych rezerwach. Piątek gra na pozycji prawego obrońcy. Z powodzeniem może jednak grać także na skrzydle w drugiej linii, a znalezienie prawego pomocnika jest jednym z priorytetów Lechii. Piątek znalazł się wśród zawodników, których Cracovia chce wypożyczyć. - Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja, musimy usiąść i spokojnie porozmawiać z Karolem - mówi trener Cracovii Wojciech Stawowy. - Uważam, że Karol to utalentowany zawodnik i prędzej czy później wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie. Na grę w pomocy nie ma szans, na prawej obronie ma sporą konkurencję w postaci Krzysztofa Radwańskiego, który jest motorem zespołu, ale to ambitny chłopak i widzę jego przyszłość w Cracovii. Jeśli uzna jednak, że dobrze zrobi mu wypożyczenie, nie będziemy robili przeszkód - dodaje Stawowy.

- Miło mi, że zawodnicy są gotowi do powrotu do Lechii. Na razie nie możemy im jednak nic zaproponować, bo nie znamy budżetu. Na razie nie stać nas na wielkie wydatki i płacenie dużych pensji. Liczę jednak, że znajdą się sponsorzy, którzy nas wesprą, bo w drużynę, w której chce grać tylu dobrych zawodników, warto zainwestować - przekonuje trener Lechii Marcin Kaczmarek.

miłe początki daj boze dobrego
7 czerwca 2005, 22:59 / wtorek
malon?:) witam!
wiedziałem, że jak ruszy sprawa Fechnera, to się kolega uaktywni:))) nie mylę się chyba?:)))

Co do tekstu: mam nadzieję, że Seba nic nie zacznie kombinować. Tu masz chłopaku oddanych Ci fanów i trenera, któremu bardzo na Tobie zależy! Nic, tylko grać!
Zastanawia, że ani Kaczmarek ani Borek jeszcze do Pawlaka nie dzwonili. Mają przecież numer telefonu? Warto było przekręcić choć z pytaniem o zdrowie. Mariusz się przecież z przysłowiowej choinki nie urwał i wie, że teraz negocjacji z Lechią nie zaczyna się od pensji;)
Trochę niepokoi sprawa budżetu. Ufam Jenkowi, ale jeśli chłopaki nie wiedzą teraz do tego stopnia NIC, że do Pawlaka nawet zadzwonić "towarzysko" nie chcą, to kiedy będą wiedzieć?
Mimo wszystko każda pojawiająca się informacja utwierdza mnie w przekonaniu, że nie będzie źle!:)
7 czerwca 2005, 23:21 / wtorek
koski : Takimi wiadomościami trzeba się z kolegami jak najszybciej podzielić a jeżeli sprawa dotyczy seby to jeszcze szybciej. Mam tylko cały czas wielką nadzieje, że on nas polubił tak samo jak my jego i nie odwinie niczego głupiego. Z tego tekstu tez wynika ze mamy zgode nie tylko z kibicami Wisły ale i działaczami :).
7 czerwca 2005, 23:59 / wtorek
Powiem szczerze ze bardzo podoba mi sie praca p. Błażeja. Jesli uda mu sie zamknac budzet na zakladanym poziomie i sprowadzenie dobrych zawodnikow to bede naprawde pod wrazeniem. Nie czesto sie zdarza ze klub II ligi nie ma dlugow, placi na bierzaco zawodnikom i jeszcze na dodatek zyje w zgodzie z kibicami i miastem. Wreszcie sa ludzie ktorzy nie kradna i nie czerpia lewych zyskow z funkcjonowania Naszego Klubu. Wielki szacuneczek. Ciesze sie z dzisiejszej decyzji wladz Wisly Krakow. Dobrze jednak by bylo budowac zespol nie na zawodnikach wypozyczonych lecz wlasnych. (ale to tak na marginesie).
8 czerwca 2005, 08:05 / środa
Poza Kaczmarczykiem zaden nie wyklucza gry w Lechii i sympatycznie sie o niej wyrazaja. Jest szansa! Warto naprawde podzwonic do chlopakow. To 1- ligowcy, przydaliby sie:

Mariusz Pawlak: Na razie nikt z Lechii oficjalnie sie ze mna nie kontaktowal, ale chetnie porozmawiam o grze w Gdansku. ...Moze dostane taka z Lechii? Wiem, ze Lechia jest jeszcze przed ustaleniem budzetu, ale najpózniej do konca miesiaca chce juz wiedziec, w jakim klubie zagram. ....Wolalbym pograc jeszcze w ekstraklasie, ale wystepów w II lidze absolutnie nie wykluczam.

Rafal Kaczmarczyk: Gra w Lechii nie wchodzi teraz w rachube z prostej przyczyny: nadal chce grac w ekstraklasie i rozwazam tylko propozycje z klubów z I ligi. Mam nadzieje, ze Lechia szybko awansuje, wtedy nie tylko ja, ale wielu innych pilkarzy chetnie wróci na Traugutta.

Karol Piatek: ...Dlatego nie mam nic przeciwko wypozyczeniu do innego klubu. Sledze na biezaco wyniki Lechii, ciesze sie, ze awansowala do II ligi. Miejsce takiej firmy jak Lechia jest jednak w ekstraklasie. Jesli otrzymam propozycje z Lechii, na pewno powaznie ja rozwaze. W kwestiach finansowych mysle, ze doszlibysmy do porozumienia. Lechie, przez sentyment, jakim ja darze, potraktuje inaczej niz inne kluby. Tesknie troche za Trójmiastem, ostatni raz bylem tam na swieta Bozego Narodzenia.

Dawid Banaczek: ... Moze zmiana klimatu dobrze by mi zrobila? Jesli zmienie klub, to powrót do Lechii bylby dobra opcja. Nie uwazam, ze gra w II lidze bylaby dla mnie sportowa degradacja. Lubie wyzwania, a takim na pewno bylby wystep w Lechii...Nigdzie nie zamykam sobie drogi, a do Lechii mam duzy sentyment.
8 czerwca 2005, 08:54 / środa
odnośnik z tego coś może być
8 czerwca 2005, 09:07 / środa
Ludzie...miejcie litosc! 4 wpisy przed twoim kolega malon zamiescil CALY! tekst tego artykulu. Moze tak nie dublujmy sie? Przeciez wystarczy przeczytac pare wpisow wczesniej i wszystko jasne...a tak - "sieje sie ferment"...
8 czerwca 2005, 09:20 / środa
Wisła Kraków zgodziła się na dalszą grę w Lechii Sebastiana Fechnera, do Gdańska ma też przejść inny piłkarz mistrza Polski Adrian Mrowiec. Chęć powrotu do Lechii deklarują byli piłkarze biało-zielonych.

Lechia była najsilniejszą drużyną III ligi. W składzie, w którym wywalczyła awans, powinna utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Aby uniknąć nerwów, potrzebne są jednak wzmocnienia. Lechia chce pójść sprawdzoną drogą i pozyskać piłkarzy, którzy nie mieszczą się w składzie mistrzów Polski Wisły Kraków. W rundzie jesiennej w Gdańsku świetnie grał wypożyczony z Krakowa Sebastian Fechner. Działacze Wisły zgodzili się na jego dalszą grę w Lechii, a także na przejście do Gdańska innego obrońcy Adriana Mrowca. Mrowiec nie ma już szans na grę w Wiśle, mimo że jeszcze rok temu był z pierwszą drużyną na zgrupowaniu we Francji i w Tunezji. Lechia chciałaby także sprowadzić z Wisły Macieja Mysiaka i Grzegorza Kmiecika. Pierwszy ma jednak duże szanse na grę w pierwszym składzie, drugi ma kilka propozycji z klubów I ligi. Wkrótce przedstawiciele Lechii mają się spotkać w sprawie tych piłkarzy z prezesem Wisły Januszem Basałajem.

Jest szansa, że w Lechii zagra kilku piłkarzy, który już wcześniej występowali w biało-zielonych barwach. W Dyskobolii skończyły się kontrakty Rafałowi Kaczmarczykowi i Mariuszowi Pawlakowi. Kaczmarczyk chce jednak grać tylko w I lidze, na sygnał z Gdańska czeka natomiast nękany ostatnio przez kontuzje Pawlak. Do opuszczenia Wielkopolski szykuje się także Dawid Banaczek, który rzadko gra w pierwszym składzie Amiki Wronki.

Inny były lechista - Karol Piątek - ma ważny kontrakt z Cracovią do 30 czerwca 2007 roku. Rundę wiosenną rozpoczął w wyjściowej jedenastce, szybko stracił jednak miejsce w składzie i grał w IV-ligowych rezerwach. Piątek gra na pozycji prawego obrońcy. Z powodzeniem może jednak grać także na skrzydle w drugiej linii, a znalezienie prawego pomocnika jest jednym z priorytetów Lechii. Piątek znalazł się wśród zawodników, których Cracovia chce wypożyczyć. - Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja, musimy usiąść i spokojnie porozmawiać z Karolem - mówi trener Cracovii Wojciech Stawowy. - Uważam, że Karol to utalentowany zawodnik i prędzej czy później wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie. Na grę w pomocy nie ma szans, na prawej obronie ma sporą konkurencję w postaci Krzysztofa Radwańskiego, który jest motorem zespołu, ale to ambitny chłopak i widzę jego przyszłość w Cracovii. Jeśli uzna jednak, że dobrze zrobi mu wypożyczenie, nie będziemy robili przeszkód - dodaje Stawowy.

- Miło mi, że zawodnicy są gotowi do powrotu do Lechii. Na razie nie możemy im jednak nic zaproponować, bo nie znamy budżetu. Na razie nie stać nas na wielkie wydatki i płacenie dużych pensji. Liczę jednak, że znajdą się sponsorzy, którzy nas wesprą, bo w drużynę, w której chce grać tylu dobrych zawodników, warto zainwestować - przekonuje trener Lechii Marcin Kaczmarek.

źródło: www.90minut.pl
8 czerwca 2005, 09:49 / środa
Zeto czytaj uważnie ten wątek :-/
8 czerwca 2005, 09:59 / środa
OK!
Otwieram nowy temat: ILE RAZY pojawi sie jeszcze ten sam artykul!?. Na razie mamy: 1x lechia.com.pl (powołujac sie na gazete) oraz 2x 90minut.pl
Do boju! Jest szansa na zaistnienie na forum, gdyz jest jeszcze wp, onet, Dzienbal, trojmiasto.pl, pilka.biz, 2 portale Lechii ....kazdy ma szanse!
(dla mniej kumatych - nie pisze tego na powaznie!)
8 czerwca 2005, 10:07 / środa
No i w końu dobre wiadomości. Fechner zostaje - to można uznać za duży sukces działaczy. Co do pozotsałych propozycji - Karol Piątek mógłby być duzym wzmocnieniem, to spory talent, ma na swoim koncie mistrzostwo Europy U-18 2001, ma 23 lata i spore doświadczenie klubowe. Dawid Banaczek - gdzie on nie grał ?? Szczegóły na swtronie www.dawidbanaczek.com . W każdym razie ma już 26 lat i miejsca nigdzie nie zagrzał. W I lidze w Amice raczej zbyt duzo nie pograł. Ciekawostką jest fakt, że mielibyśmy w kadrze drugiego byłego zawodnika Bayernu Monachium :-)

Mariusz Pawlak i Rafał Kaczmarczyk byliby na pewno dużymi wzmocnieniami jednak są to już gracze dosyć wiekowi (obaj po 33 lata) i na pewno nie są to wzmocnienia perspektywizne. Jednak ich umiejętności i doświadczenie na pewno okazałyby się pomocne.
8 czerwca 2005, 10:52 / środa
witam .odnosnie wzmocnień ,pewnie ze są potrzebne ale niech działacze pomyslą o tych co wywalczyli awans by nam ich nikt nie zabrł.W dzisiejszym dzienniku mozna wyczytać że sledzie są zainteresowani KAMILEM nie mozmna dopuścić by go kupili jest młodym i zdolnym zawodnikiem i na pewno w LECHIJCE bedzie nabierał doświadczenia a w arce czeka go lawa
8 czerwca 2005, 13:45 / środa
Kamil podobno jest kibicem Arki, ale mam nadzieję, że to nie oznacza, że nie myśli samodzielnie.
Bąk jest kontuzjowany, i - odwrotnie jak zimą - teraz Kamil będzie bronił w sparingach i pewnie zacznie od początku II ligę jako pierwszy bramkarz. Chyba nie wybierze ławki w Gdyni???!!!
A do Arki jedna uwaga: wcześniej Fechner, teraz Biecke - a może byście się tak z łaski swojej odpier... od Lechii? Weźcie znów kogoś z Polkowic, ta strategia wam się dobrze sprawdza. Po co z niej rezygnować?:)
8 czerwca 2005, 14:29 / środa
tak to prawda Biecke jest kibicem Arki, co więcej 30 czerwca kończy mu się wypożyczenie z Bałtyku (tak mi się przynajmniej wydaje). Jeśli jest tak to nie wiem czy wchodzi w grę kolejne wypożyczenie czy teraz trzeba kupić zawodnika. Bo jesli trzeba kupić a Bąk jest kontuzjowany to kiepsko widzę obsadę bramki... Odnośnie Arki to rzeczywiście powinni skoncentowac się w poszukiwaniu piłkarzy w okolicach zagłebia miedziowego a nie nad morzem.
8 czerwca 2005, 16:07 / środa
mile jest to ze Byli pilkarzy tak pochlebie wyrazaja sie o Lechii i maja do niej sentyment a co do Bieckiego zdaje mi sie ze kupilismy go a nie wypozyczylismy
8 czerwca 2005, 21:10 / środa
Do miłosników Kamila Bieckiego . Widzę ze już mu zagwarantowaliście miejsce w II-giej lidze w bramce Lechii . Mowcie za siebie . Biecke był naszym drugim bramkarzem i tylko z powodu kontuzji musiał wejść do bramki . W rundzie jesiennej puścił 25 bramek a Bąk w rundzie wiosennej tylko 5 . Jeżeli miałby bronić to byłoby to nasze osłabienie . Zawsze pisałem że Kamil traktuje Lechię jako odskocznię i wypromowanie się . Przegrał rywalizację z Bąkiem i powinien podejść do dalszej kariery z pokorą . Ja takiego piłkarze nie związanego z klubem , z Gdańskiem nie chcę w Lechii . Dla wyjaśnienia - jego kartą dysponuje prywatna osoba i tylko pieniądze zadecydują o jego przyszłości . Gdyby przechodził do innej drużyny a nie do śledzi byłoby mi to obojętne a tak mam nadzieję że wpuści Arce 50 goli w jednej rundzie . Sprawi mi to dużo satysfakcji . W Lechi nie powinno być dla niego miejsca - z niewolnika nie ma pracownika . Może milość do Arki dżwignie jego poziom sportowy . Kamil Biecke - nigdy więcej w Lechi .
8 czerwca 2005, 21:50 / środa
A ja bym tam z chęcią zobaczył po raz kolejny Bartka Stolca. Pamietaja go na pewno wszyscy ile bramek dla Lechii strzlił, na pewno powalczyłby o wyjsciowy skład. Po za nim jeszcze Karola Piątka. Na pewno ta dwójka wzmocniłaby skład.
9 czerwca 2005, 16:33 / czwartek
Czy wie ktoś co teraz porabia Marcin Kubsik?
Z tego co wiem to w zeszłym sezonie grał w greckiej 2 lidze i chyba w rozgrywkach halowych w Holiday Chojnice ale czy ma zamiar kontynuować karierę?
10 czerwca 2005, 10:49 / piątek
KUBSIK PODPISAŁ KONTRAKT W GRECJI CHYBA ZAMIERZA TAM TROCHE ZOSTAĆ ZCIĄGNĄŁ TAM SWOJĄ RODZINKE.
10 czerwca 2005, 13:56 / piątek
Myśle że trzeba troche spokoju,wszystko no może wiekszość wyjasni sie po benefisie "BOBO"wtedy przyjedzie spora czesc byłych Lechistów i pewnie wtedy beda prowadzone jakies tam rozmowy o ewentualnej grze w naszym klubie.
10 czerwca 2005, 21:00 / piątek
Zgadzam się - cierpliwości i zaufania do sztabu szkoleniowego i działaczy . Marcin kaczmarek ma swoją wizję i politykę . popieram bo do tej pory sie sprawdza . Bardzo chcę aby zawodnicy czuli się związani z klujbem i z nami KIBICAMI . Personalia zostawmy fachowcom . Juz jadę do Mikoszwa może dla mnie starczy może nie ale chcę być z drużyną . Lechia Gdańsk Lechia .
11 czerwca 2005, 17:51 / sobota
Bardzo sie cieszę że LECHIA utrzymala w druzynie Fechnera i że Dojdzie Mrowiec dwoch wislakow superek:))
14 czerwca 2005, 15:10 / wtorek
Arka niepodpisala kontraktu z żadnym bramkarzem oprócz Chmery to teraz pewnie Kamil Biecke trafi do swojej ulubionej druzyny:))Jak dla mnie to moze iść Niebede go załował ani troche zwykły bramkarz co miał wpuscic to wpyścił
jedyny mecz jaki mu wyszedł to mecz w pucharze polski ze szczakowianką
POZdRO>>>>
14 czerwca 2005, 17:48 / wtorek
CITKO jest wolny... to by bylo...:)
gdyby...
14 czerwca 2005, 17:50 / wtorek
Marek Citko jest wolny!!! to by bylo...
14 czerwca 2005, 20:36 / wtorek
odnośnik

Zobaczcie wypowiedź na dole:

- Coraz bardziej prawdopodobne jest natomiast pozyskanie sponsorów w postaci poważnych trójmiejskich firm. Na razie nie mogę jednak zdradzić ich nazw - dodaje Jenek.

Byłoby fantastycznie gdyby w końcu w Lechię zainwestował duży sponsor. Najlepiej taki, którego nie interesuje II liga :)
16 czerwca 2005, 00:07 / czwartek
Prawie każedego zawodnika 1 ligi można ściągnąć do gry w 2 lidze pod warunkiem że zaoferuje mu się dobre warunki. Oby tylko działacze Lechii jak najszybciej rozpoczeli podpisywanie kontraktów z zawodnikami bo jak widać pozostałe drużyny już kompletują składy. Przykład:

Ariel Jakubowski podpisał wczoraj czteroletni kontrakt z Jagiellonią. Klub z Białegostoku, który w przyszłym sezonie chce wywalczyć awans do ekstraklasy, zgodził się wykupić prawego pomocnika z Wisły Płock.

- Oferowali mi takie pieniądze, że długo się nie zastanawiałem. Ani Lech ani Wisła nawet nie zbliżyli się do tego pułapu – powiedział "Wizir".
16 czerwca 2005, 08:33 / czwartek
hmm a myslicie, ze Citko by sie nadal na pierwszy seozn w ekstraklasie ? Doswiadczenie ma, umiejetenosci mial ;]], moze to jest jakies wyjscie ? z Krakowa odchodzi definitywnie,i chce nadal grac w Polsce ...
20 czerwca 2005, 20:42 / poniedziałek
Doświadczony Paweł Pęczak oraz utalentowany Maciej Mysiak chcą grać w Lechii. Obaj byliby sporym wzmocnieniem defensywy biało-zielonych

28-letni Pęczak w ekstraklasie grał w barwach GKS Katowice, Amiki Wronki i Górnika Zabrze. Słynie z twardej, nieustępliwej gry, dlatego zyskał przydomek "Stalowy Paweł". Żartuje, że to zasługa jego babci, która powtarzała mu "Pawełku, jedz żur, to będziesz chłop jak mur", a on z apetytem jadł. Nie uważa się jednak za brutala.

Pęczak rozmawiał na temat gry w Lechii z trenerem Marcinem Kaczmarkiem, z którym zna się z kursu trenerskiego. - Propozycja Lechii jest bardzo ciekawa. Lechia nie proponuje mi dużych apanaży, ale lepsze są mniejsze pieniążki niż obietnice bez pokrycia - tłumaczy Pęczak. - To na razie najpoważniejsza propozycja, jaką dostałem. Umówiłem się z trenerem, że pod koniec czerwca dam ostateczną odpowiedź. Wiem, że Lechia nie będzie ostro się pchała od razu do I ligi, ale to mi nie przeszkadza. Znam wielu zawodników Lechii: z Wojciechowskim grałem z Katowicach, a z Szulikiem z Górniku. Lechia to naprawdę niezła opcja - dodaje Pęczak, który właśnie spadł z GKS Katowice z ekstraklasy.

W GKS grał także wypożyczony z Wisły Kraków 21-letni Maciej Mysiak (jest wychowankiem Energetyka Gryfino). Mysiak dostał zgodę Wisły na zmianę klubu. Do przeprowadzki nad morze Mysiaka namawia jego przyjaciel Sebastian Fechner, który po wypożyczeniu z Wisły dobrze grał w Lechii w rundzie wiosennej. - Bardzo chcę zagrać w Lechii. Sebastian dużo mi opowiadał o świetnej atmosferze, jaka panuje w Gdańsku, dzięki jego pomocy na pewno nie miałbym kłopotów z aklimatyzacją - mówi "Gazecie" Mysiak. - Trenowałem i kilka razy zagrałem z takim piłkarzami, jak Żurawski i Frankowski, ale potrzebuję regularnych występów, żeby się rozwijać - tłumaczy Mysiak, który najczęściej gra na środku lub po prawej stronie obrony. Mysiak bliższy był gry w pierwszej drużynie Wisły niż Fechner. Jesienią grał w pierwszej drużynie w kilku meczach Pucharu Polski, zimą wyjechał na zgrupowanie do Chorwacji. Dobrze wypowiadał się o nim trener Wisły Werner Liczka, ale ostatecznie piłkarz został wypożyczony do GKS.

źródło: Gazeta.pl
21 czerwca 2005, 12:28 / wtorek
odnośnik

A może Radosław Michalski? Jest z Gdańska, właśnie pozbyto się go z widzewa a piłkarzem jest niezwykle doświadczonym i bez gwiazdorskich fochów.
21 czerwca 2005, 14:15 / wtorek
Ciekawy wpis ze strony Widzewa może to racja?

A ja tam nic z tego nie rozumiem chcą odmładzać skład a w przerwie zimowej pozbyli się młodych zawodników(Becalik, Kula,Rachubiński) to tylko część wychowanków których tak łatwo pozbywają się w widzewie. A dla przykładu proszę sprawdzić skład lechi gdańsk 75% wychowankowie i weśli na luzie do 2 ligi Nic nie ośiągniemy jak będziemy ściągać zawodników typu kardasz czy jakiś murzynów co się o własne nogi przewracają. I ta sytuacja się nie zmieni jak ludzie typu boniek czy gapiński będą chcieli jak najwięcej na widzewie zarobić a przed nami kibicami będą udawać że pracują w klubie charytatywnie od tylu lat (gapiński) I jeszcze jedna sprawa czy np. legi ktoś wywala sokołowskiego ludzie opamiętajcie się pewnych symboli się nie niszczy nawet bez wględu na formę michalski powinien zostać nawet nie grając w podstawowym składzie
21 czerwca 2005, 15:01 / wtorek
Starszy Tomasz Sokołowski (I) szuka nowego klubu. Między innymi dzwonił do Kaczmarka z pytaniem czy nie ma dla niego jakiejś oferty. Byłoby to wielkie wzmocnienie, ale wiadomo że bez spornsora, za darmo nikt tu nie zagra.
21 czerwca 2005, 21:35 / wtorek
odnośnik

czy ja zle widze ale jesli nie to wydaje mi sie to kpina zebym ja placil za to ze moge przeczytac caly artykul ???
21 czerwca 2005, 21:39 / wtorek
Gdyby u nas lepiej mysleli to bysmy mieli i PIOTRA DUDZINSKIEGO I BARTOSZEWICZA ale coz :( lepiej bylo sciagnac jasinskiego i chmielewskiego jeden z nich to byla totoalna porazka nie wiem ktory bo nawet sie nie zdazylem przyjzec efekt jest taki ze obaj pilkarze graja teraz w 1 lidze odpowiednio dudzinski groclin a bartoszewicz w przetworni :) Mysle ze Lechia sprobowac PIOTRA WILKA ze sztumu chlopak ponoc ma papiery na granie.
22 czerwca 2005, 10:56 / środa
Zastanawia mnie fakt, ze na gieldzie nazwisk caly czas klub porusza sie w linii defensywy: Peczak, Mysiak, Fechner, ew. Pawlak. Pomoc "reprezentuja" Budka i Piatek. Trwaja tez usilne poszukiwania bramkarza (co jest oczywiste), ale ani slowem nigdzie nie wspomina sie o ataku. Czyzby dotychczasowi napastnicy mieli decydowac o ilosci zdobytych bramek? Z calym szacunkiem dla nich, ale nowy klasowy napastnik b. by sie przydal... Moze gdzies przeoczylem jakas wzmianke, ale o napadzie ani widu ani slychu...
22 czerwca 2005, 11:16 / środa
Moim zdaniem to Kaczmarek specialnie za duzo nic nie mowi, bo sie przymieza do jakiegos dobrego snajpera! Moze i nawet Grzesiu Krol, lecz lepiej malo mowic i go do Gdanska sciagnac, jak duzo sie madrzyc i nic nie zalatwic. Ale jeste pewny ze jak nie on to ktos znany do nas zawita.
22 czerwca 2005, 12:56 / środa
Moim zdaniem mamy potencjal w ataku, bo mamy i Rusinka, ktory pokazal klase w rundzie jesiennej i Wisniewskiego, ktory jeszcze nie piokazal sie w LECHI ale w barwach kaszubi strzelil 10 bramek i w tym jedna nam.Sadze ze trzeba dac Wisni sie ograc a pokarze swoja klase. Sa rownierz mlodzi napastnicy jak Melaniuk, Kazubowskii Blawat ktory ma swietna lewa noge.
Sadze, ze mozna sciagnac jakiego klasowego napastnika ale pier trzeba zadbac o defensywe i srodek pola.Sadze ze pierwszym pilkarzem, ktory powinien zasilic szeregi LECHI powinien byc Pawl Peczak ktoremu sie konczy kontrkt i Pawel Kaczmark,ktory jest bardzo dobrym mlodym zawodnikiem z kaszubi.
Jesli chodzi o atak. mozna probowac namowic Krola do przejscia lecz wczesniej deklarowal sie, ze chce teraz grac jedynie w 1 lidze, wiedz nie robmy sobie zbyt wielu nadzieji na ten transfer. pilkarzem w naszym zasiegu jest Grzegorz Kmiecik, ktory wlasnie powrocil do WISLY z wyporzyczenia. Sadze, ze plotki o ty ze mozna by bylo wyporzyczyc Dawidowskiego sa malo prawdopodobne poniewaz ten pilkarz w Wisle zarabia pieniadze po za zasiegiem LECHI.
22 czerwca 2005, 14:21 / środa
Co do Kmiecika to grał w zeszłym sezonie w ekstraklasie więc nie sądzę aby chciał teraz zagrać w 2 lidze. Natomiast Królowi nie przeszkadzała gra w drugoligowym Bełchatowie a poza tym jest do wzięcia za darmo więc wystarczyłoby się dogadać w sprawie kontraktu indywidualnego. To samo Radosław Michalski doświadczony defensywny pomocnik przydałby się Lechii. W zeszłym sezonie 2 liga a obecnie bez ważnego kontraktu w dodatku wychowanek Stoczniowca. Z Wiślaków wystawionych na listę transferową poza Mysiakiem chyba tylko rezerwowy bramkarz Michał Wróbel.
22 czerwca 2005, 14:47 / środa
Ja słyszałem że Kubą Biskupem GKS Bełchatów jest poważnie zainteresowany i ma on zjawić się na 1treningu bełchatowa.To by było duże osłabienie gdyby tak było.
22 czerwca 2005, 14:54 / środa
Masz racje to kawalek artykułu:

Kogo dziś należy spodziewać się na treningu? Z nowych, którzy będą testowani przez najbliższe dni, będą to:

- Tomasz Zahorski. Napastnik OKS 1945 Olsztyn, 21 lat, 188 cm wzrostu, w minionym sezonie strzelił dziewięć goli w 26 meczach. Zaliczył też dwie asysty. Nieco impulsywny - w zakończonych rozgrywkach zobaczył dwie czerwone kartki;

- Tomasz Jodłowiec. Defensywny pomocnik Stali Głowno (wypożyczony z SMS Łódź), 20 lat, 190 cm wzrostu. Zdaniem trenerów Stali, był najlepszym piłkarzem trzecioligowca. Interesował się nim także ŁKS, KSZO Ostrowiec i Zagłębie Lubin. Miniony sezon rozpoczynał w Widzewie, ale zimą okazał się niepotrzebny;

- Jakub Biskup. Pomocnik Lechii Gdańsk. 22 lata, 171 cm wzrostu. Jeden z najlepszych piłkarzy beniaminka drugiej ligi. Młodszy brat Michała, w przeszłości gracza ŁKS;

Szkoda by było stracic takiego zawodnika młody ,perspektywiczny waleczny:KUBA ZOSTAŃ Z NAMI!!!!!!!!!!!!
23 czerwca 2005, 08:16 / czwartek
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta", w Lechii może zagrać Radosław Michalski. Na pewno zawodnikiem gdańskiej drużyny nie będzie Mariusz Pawlak, który przedłużył kontrakt w Dyskobolią.

36-letni Michalski jest wychowankiem Stoczniowca Gdańsk. W Lechii jeszcze nie grał, w 1992 roku przeszedł do Legii Warszawa, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Polską ekstraklasę wygrał także z Widzewem Łódź, potem reprezentant Polski grał w izraelskim Maccabi Hajfa i cypryjskim AS Anórthosis. Ostatni sezon spędził w Widzewie Łódź. Mimo że był najlepszym zawodnikiem, klub z niego zrezygnował.

- Zupełnie mnie to zaskoczyło, rozważam nawet zakończenie kariery. Chcę wrócić do rodzinnego Gdańska, dlatego jeśli zdecyduję się na dalszą grę, to jest szansa, że nowym klubem będzie Lechia. Przyjeżdżam na jubileusz Bogusława Kaczmarka, będzie więc okazja do rozmów - mówi "Gazecie" Michalski. - Takiego zawodnika jak Michalski przyjąłbym z otwartymi ramionami - mówi trener Lechii Marcin Kaczmarek.

Wiadomo już, że zawodnikiem Lechii nie będzie Mariusz Pawlak. Były piłkarz gdańskiego klubu, który ostatnio rzadko grał z powodu powtarzających się kontuzji, niespodziewanie podpisał nową umowę z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Z trenerem Kaczmarkiem ponownie nie skontaktował się Karol Piątek, który mógłby zostać wypożyczony z Cracovii. Na testy do Gdańska przyjedzie natomiast 23-letni pomocnik Łukasz Giermasiński, występujący ostatnio w Warmii Grajewo.

- Debiutował w Stomilu Olsztyn w I lidze, gdy miał 17 lat, z różnych powodów jego kariera nie rozwinęła się tak, jak powinna. Muszę zobaczyć, w jakim jest stanie - tłumaczy Kaczmarek. Być może do Gdańska przyjedzie też Adrian Budka, który nie mieści się w składzie Górnika Łęczna prowadzonego przez ojca trenera Lechii Bogusława Kaczmarka. Cały czas otwarta jest sprawa przejścia do Lechii Pawła Pęczaka i któregoś z piłkarzy Wisły Kraków, m.in. Macieja Mysiaka.

źródło: Gazeta.pl
23 czerwca 2005, 10:30 / czwartek
fragment wywiadu z prezesem Lechii

A czy znamy już wysokość budżetu klubu na najbliższy sezon?

- Kompletujemy go. Myślę, że budżet będzie oscylował na poziomie 2,5-2,8 miliona złotych. Tak przynajmniej wygląda to dziś, bo ciągle szukamy sponsorów i będziemy to robić także w trakcie sezonu.
23 czerwca 2005, 13:20 / czwartek
Trzeba poczekac spokojnie na ogloszenie budzetu a potem zacznie sie nakrecac spirala transferowa. Wieze, za Marcin zrobi tak trafne transfery jak do tej pory.
Bo pilkarze ktorych sciagnal i zamiana taktyki na 4-4-2 przyniosly skutki takie ze jestesmy teraz w 2 lidze.
23 czerwca 2005, 14:18 / czwartek
Radek bylby mocnym wzmocnieniem mimo swojego wieku.Jest bardzo doswiadczonym zawodnikiem,takze oby udalo sie go nam sprowadzic.
TYLKO LECHIA
23 czerwca 2005, 20:12 / czwartek
a moze mikula z floty duzo bramek strzelil w 3 lidze wiec moze by sie sprawdzil i w 2
23 czerwca 2005, 20:43 / czwartek
On ma racje, Kaczmarek mogl by tych dobrych z Elany i jajowa na testy zaprosic! Sa napewno bardziej ambitni niz jakis z 1 ligi lub 2 ktory lawe grzal! A drodzy tez napewno nie sa (Filipek, Rasic i Mackiewicz Elana!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030