Gdańsk: wtorek, 7 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:

Lechia w II lidze - artykuł z GW

strona 1/1

1

31 maja 2005, 22:39 / wtorek
Sporo pracy, wiele znaków zapytania... Że nie wie na czym stoi Fechner, to rozumiem, ale Wojciech? Może być różnie.
A to tekst:

"Lechia Gdańsk po awansie do II ligi

Łukasz Pałucha 31-05-2005 , ostatnia aktualizacja 31-05-2005 18:13

Wszystkim piłkarzom oprócz Piotra Wiśniewskiego kończą się umowy, rozmowy na temat nowych kontraktów rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Lechia musi zwiększyć budżet, bo na razie ma dwa razy niższy od najuboższego drugoligowca

Lechia fetuje awans do II ligi, ale działacze i trenerzy już teraz muszą się zastanawiać się, co zrobić, żeby na zapleczu ekstraklasy wypaść przyzwoicie. Lechia miała w III lidze silny skład, ale po awansie będą potrzebne wzmocnienia. - W pierwszej kolejności chcemy przeprowadzić rozmowy z zawodnikami, którzy grali u nas w rundzie wiosennej. Wszyscy występowali na zasadach amatorskich, teraz zaproponujemy najlepszym profesjonalne umowy. Kto to będzie, okaże się dopiero wtedy, kiedy trener Marcin Kaczmarek przedstawi swoją wizję zespołu - tłumaczy dyrektor Lechii Błażej Jenek. Ważną umowę ma tylko Piotr Wiśniewski, który zimą przyszedł z Kaszubii Kościerzyna. Nie wiadomo, czy w składzie uda się zatrzymać Sebastiana Fechnera, który był wypożyczony z Wisły Kraków. - Spodobało mi się w Gdańsku, ale nie wiem, jak potoczą się moje losy - mówi Fechner. Decyzji o swojej przyszłości nie podjął także lider zespołu Sławomir Wojciechowski. - Bardzo możliwe, że nadal będę grał w Lechii, ale możliwe są także inne warianty - mówi "Wojciech".

Drużyna zostanie wzmocniona. - Nie planujemy rewolucji, ale korekty w składzie muszą być. Chcemy kontynuować politykę opierania zespołu na zawodnikach pochodzących z Pomorza - deklaruje Jenek. W poniedziałek GKS Bełchatów zwolnił byłego piłkarza Lechii Grzegorza Króla. - Na pewno by nam się przydał, nie wiem, czy byłoby nas stać na spełnienie jego wymagań finansowych - dodaje Jenek.

W obecnym sezonie budżet Lechii wynosi ok. miliona złotych (w tej sumie mieszczą się też wydatki na drużyny juniorskie). Budżet Prokomu Arka Gdynia, który jest bliski awansu do ekstraklasy, jest cztery razy większy. - Musimy znacznie zwiększyć budżet. Z tego, co wiem, najniższy w II lidze wynosił 2,5 mln zł. Liczę na to, że znajdą się nowi sponsorzy, a dotychczasowi podniosą nakłady. Cały czas możliwe jest utworzenie spółki akcyjnej - tłumaczy Jenek. Spółka miała powstać w Gdańsku bez względu na to, czy Lechia awansuje. - Szansę na jej powstanie oceniam na 60 do 40 - mówi Maciej Turnowiecki, rzecznik prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Jesteśmy jednak przygotowani na inną wersję. Mamy deklaracje potencjalnych sponsorów, którzy twierdzili, że wesprą Lechię w przypadku awansu. Teraz sprawdzimy, czy mówili prawdę - dodaje Turnowiecki.

Lechia będzie także musiała dostosować stadion do wymogów II ligi. - Trzeba będzie zamontować dodatkowe krzesełka, zrobić pomieszczenie dla delegata i kontroli antydopingowej oraz biuro prasowe - wylicza Jenek."
1 czerwca 2005, 00:59 / środa
ja juz chce karnet!!!
1 czerwca 2005, 20:42 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.309