Gdańsk: wtorek, 7 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:

Stop footballowej osmiornicy!

strona 1/1

1

31 maja 2005, 23:57 / wtorek
Facet ma racje. Trzeba pozbyc sie tej pilkarskiej osmiornicy, inaczej nigdy siedziac na meczu i krzyczac Lechia! nie bedziemy mieli pewnosci, ze wynik jest juz sprawa "zalatwiona", a my tylko - jak naiwni pajace czy marionetki - sie podniecam a nie ma czym:
odnośnik
1 czerwca 2005, 00:03 / środa
"Zło musi zostać publicznie potępione, kara cywilnej śmierci jest niezbędna, jeśli oszuści mają się bać."
to dlaczego żydki z wyborczej są przeciw lustracji ???
1 czerwca 2005, 00:10 / środa
sam kilkanaście minut temu przeczytałem ten artykuł i jestem zdania,że trzeba wytępić całe to towarzystwo.Niestety mecze były i śą kupowane już na poziomie nawet 6 ligi!!!Sam byłem świadkiem"załatwiania"meczów w 5 lidze
1 czerwca 2005, 01:06 / środa
Listkiewicz wie i sciemnia ze nie wie...
1 czerwca 2005, 08:12 / środa
Tutaj zas historia rozgrywek 3 ligii....Rece opadaja.
odnośnik
1 czerwca 2005, 08:50 / środa
Szlag mnie trafia, jak czytam takie artykuły jak ten, do którego jest link powyżej, albo ten sprzed paru dni z GW o kupowaniu w V lidze.
"A jeden sędzia to sprzedaje za 500, a innemu trzeba dołożyć", "a pewna drużyna to sprzedała" i oczywiście informator anonimowy!!! Bo "pracuje" w tym środowisku i boi się, że go za puszczenie farby ujebią. Ludzie złoci!!! Takie "artykuły" to ja mogę pisać 3 na godzinę!!! Żaden problem. Przeczytajcie tekst raz jeszcze i zastanówcie się: nie dalibyście rady? Bez problemu! Siadać i pisać. I gazetę całą w ten sposób można wydać, tylko po co?!
Takie pieprzenie donikąd nie prowadzi. To wałkowanie tematu, który jest na czasie.
Pewnie przychodzi szef sportu do dyżurnego gryzipiórka i mówi: "weź tam na jutro napisz coś o tym, że oni tam mecze sprzedają czy coś. No wiesz, o tych sędziach itd." A ten mówi: "ale szefie, jak piszę najczęściej recenzje w dziale kultura, nie znam się, nawet nie wiem do kogo dzwonić!" I oczywiście szef: "pisz chłopie jak nie chcesz z roboty polecieć, na jutro ma być, a wszyscy są w terenie".

I artykuł idzie. Wszystko prawda, choć wszystko anonimowo. A ludziom w głowach się kręci i już niczego nie są pewni...
Widzieliście jakiś przekręt na korzyść Lechii w tym sezonie??? Ja nie widziałem!!! Można awansować normalnie z III ligi???!!! Można!!! Koniec tematu.
1 czerwca 2005, 09:22 / środa
ten rowiński to niezły bajkopisarz.

1. Gres (sponsor z branży budowlanej)
2. Startpodłoga
3. Radar (klub policji drogowej)
4.
5. Płomień
6.
7.
8.
9.
10.
11. Puszcza (daje fikcyjne etaty pracownikom związku)
12. Serowar (kupują co się da)
13.
14.
15. Straż
16. Pułk (narzekają na wszystko)

Czy ktoś zna inne kluby wystepujące w tej lidze ??
1 czerwca 2005, 09:43 / środa
odnośnik tu masz całą tabelę tej ligi.....
1 czerwca 2005, 09:46 / środa
koski - bardzo sie mylisz! Niestety - to nie jest koniec tematu a jego poczatek! Mnie nic nie wiadomo nt kupowania czegos przez Lechie ale juz wiadomo nt. 4:5 w Janikowie, a to juz mnie osobiscie dotyczy. Poza tym ciekawe - czy 2 lidze jak Lechia trafi na np. Kujawiaka, Korone (nie teraz bo awansowala) czy tego typu druzyne powiesz: mozna awansowac czysto itd. Po pierwszym przerobionym meczu sie "zagotujesz" i temat "sie otworzy"
1 czerwca 2005, 10:02 / środa
Hammarby - ja nie tweirdzę, że się meczów nie kupuje. Ja tylko twierdzę, że kretyństwem jest pisanie artukułów z dupy wytrzaśniętych oraz twierdzę, że mimo lansowanej wizji, że awans to można tylko kupić, bo innej drogi nie ma - jednak da się go jakoś ugrać bez hajcu.

To co wiem - bezpośrednio z drużyny:
1. nie było w Lechii funduszy na sędziów.
2. nie godzono się na propozycje odpuszczenia ze strony innych drużyn (znaczy - chciano nam sprzedać, Lechia nie chciała kupować!)
3. jedyna kwestia z kasą, o jakiej wiem, to kontakt naszych piłkarzy z grajkami Warty i propozycja przekazania premii za Kotwę do Poznania, jeśli Warta się postawi. Nie jest to może szczyt etyki w sporcie, ale w końcu jednak chłopcy chcieli (oddali!) oddać ciężko zarobioną WŁASNĄ kasę, za to, żeby tamci WYGRALI, a nie PRZEGRALI. A to różnica.

Co do cudów w Janikowie - chamski przekręt. Zatem Lechia zetknęła się z tym faktem w tym sezonie. Zetknie się też pewnie w II lidze, pewnie z Kujawiakiem - masz rację.
Sama jednak jest czysta!
Nie jest łatwo bronić się przed przekupstwem w polskiej piłce, ale jednak MOŻNA. A że czasami można tylko zacisnąć zęby i beczeć - jak w Janikowie - to inna sprawa...
Jednak mimo takich kosztów - warto ręce mieć czyste.
Tylko tyle chciałem powiedzieć.
1 czerwca 2005, 10:09 / środa
Zgadzam sie z Hammarby'm. To, ze Lechia nie przekrecila to nie znaczy, ze inni tego nie robia. Koski chyba mi nie powiesz, ze sedzia w meczu Janikowo v Lechia sedziowal pod Janikowo, bo po prostu lubi ta miescinke? Byly tez inne mecze, prowadzone przez arbitrow z !wyzszych klas rozgrywkowych', w ktorych sedziowanie bylo po prostu komiczne. Nie jestem zwolennikiem wielkiej teorii spiskowej, ale uwazam, ze kupowanie sedziow w naszej pilce (nie tylko trzecioligowej) jest na porzadku dziennym - w tym srodowisku pewnie jest to traktowane jak dodatkowa 'pensja' dla sedziego i pewnie nie widza oni w tym nic zlego. I o ile raz na jakis czas wychodzi grubsza afera z pierwszej ligi, to inne, mniejsze aferki raczej nie maja szans ujrzec swiatla dziennego, bo to jest panstwo w panstwie. Sedziow, ktorzy sedziuje mecze obserwuja i oceniaja ich znajomi, ktorzy sedziowali kiedys, kazdy zna kazdego i tak dalej. Informacje z artykulow w gazetach moga byc przesadzone, w polowie fikcyjne, ale nie zmienia to faktu, ze ten problem istnieje.
2Pozdrawiam
1 czerwca 2005, 10:18 / środa
Lechista - odpowiedziałem chwilę wcześniej, bo za długo pisałeś posta:)))
Pozdrawiam!
1 czerwca 2005, 10:46 / środa
Zgadzam sie w 100%, ze nalezy miec "czyste rece" i chwala Lechii!, ale mi glownie chodzi o 1szy link. Tam zetknalem sie po raz 1-szy z bezprecedensowym apelem w Polsce do "Listka-drukarza" o rewolucje w polskiej pilce. Stec by nie zaczynal wojny (a zaczal ewidentnie) gdyby nie mial poparcia innych w srodowisku. Teraz bedzie "jazda" i moze (oby!) to cos da - takie naciski. Przeciez nam chodzi o uczciwa pilke...o nic wiecej.
Pozdrawiam

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.245