Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Modernizacja stadionu

strona 3/14

8 września 2006, 00:55 / piątek
witam
no i po tym okresie Lechia awansuje do I ligi :)

"z Lechią wszędzie" i na końcu znów w domu.
8 września 2006, 13:55 / piątek
a na arce za 2,1 mln zeta

"Wykonano drenaż głęboki czyli odwodnienie boiska, wykonany został system nawodnienia, składający się z kilkunastu zraszaczy automatycznych. Wykonano system podgrzewania płyty boiska, drenaż płytki, czyli jeszcze jedna warstwa odwadniająca, bezpośrednio pod trawą. Najważniejsza część to oczywiście położenie 8 tysięcy metrów kwadratowych trawy z rolki sprowadzonej z Holandii"

nie lepiej bylo dolozyc 800 tys. i zrobic cos raz a porzadnie? :/
8 września 2006, 16:33 / piątek
No ze słów p prezydenta wynika że zezwala Lechii awansować najwcześniej w 2008roku.Podgrzewana płyta i monitoring to podstawa zeby uzyskać licencje na gre w 1 lidze.Szkoda panie prezydencie:-(((
8 września 2006, 18:52 / piątek
A GDZIE W TYM WSZYSTKIM OŚWIETLENIE GŁÓWNEJ PŁYTY STADIONU.
27 października 2006, 20:08 / piątek
Jestem niezmiernie ciekaw czy jutro zagramy na poszerzonej płycie boiska???
Mam poważne obawy co dotego bo trawusia nie chce się przyjąc a miejscami sie nawet wypaliła! A już chyba ze 3 miesiące mijają jak została położona. Jeżeli nie będą grali na poszerzonej murawie to dla mnie to będzie SKANDAL!!!
27 października 2006, 21:01 / piątek
Zrobimy jeszcze 10 flag z podziekowaniami dla Adamowicza to nam jakis Toi Toi postawi i dorzuci 10 krzesełek.A tak na poważnie poszerzona czy nie podgrzewana czy nie nie ważne to wszystko liczy sie, że jutro wybiegnie na te murawę nasza 11stka a my zasiądziemy na trybunach:)
27 października 2006, 21:18 / piątek
W ostatnim meczu boisko już było poszerzone.
28 października 2006, 19:14 / sobota
No i dalej boisko nie poszerzone! SKANDAL!!!!
Złodzieje wzieli kupe szmalu i nic nie zrobili!!! Ciekawe czy za poprawki też im zapłacą?
Nie widzę żadnych szans żeby udało im sie na Saharze. Tam już od kilkudziesięciu lat co jakiś czas próbuje sie zasiać trawe i nic z tego nie wychodzi z tej prostej przyczyny że tam glina jest. Tak że proba zrobienia tam boiska trwiastego jest z góry skazana na porażkę a tym bardziej gdyby miała robić ta sama debilna firemka co murawe główną!
Zresztą za 6-7 miesięcy znowu będą główną rozkopywać żeby zrobić podgrzewanie murawy. Wszystko bez głowy i bez sensu!
28 października 2006, 20:01 / sobota
zeusik1 - A byłeś dziś na meczu?

Murawa jest poszerzona o 2 metry z kazdej strony. Tak bylo juz na meczu z Łomżą.

A tak na marginesie to gołym okiem widać, że te dwa 2-metrowe pasy znacznie odbiegają jakością od pozostałej części boiska.
28 października 2006, 20:24 / sobota
po prostu z tą murawą spierdolili robote:/
niestety
28 października 2006, 20:24 / sobota
zeusik na meczu byl ale ze slepy jest to niedowidzi. a i pod kopulka chyba nie do konca najlepiej - boisko z gliny , trawe na sacharze rozwina na tym co tam jest... jak zwykle.. fachowiec od wszystkiego. zeusik zapomniales sie jeszcze wpisac w temacie o szkoleniu mlodziezy, o polityce, pzpn i paru innych. najlepiej wszytskich od razu...
29 października 2006, 20:47 / niedziela
zeusik1- na saharze będzie sztuczna nawierzchnia, więc nikt nic nie będzie siał ;-))) No chyba że zamęt ;-))
30 października 2006, 01:49 / poniedziałek
a sztuczna przypadkiem nie będzie za krytą? na miejscu parkingu?
30 października 2006, 08:36 / poniedziałek
Sztuczna tak jak Marcel napisał ma by za trybuną krytą a na saharze ma byś 1,5 boiska treningowego z posianą trawą.

W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
8 listopada 2006, 16:42 / środa
odnośnik chyba specjalnie trzymali to do okresu przedwyborczego... ale dobre i to :D
8 listopada 2006, 17:56 / środa
a co z parkingiem ? ? ?
8 listopada 2006, 18:12 / środa
z tego co wiem podgrzewane ono nie bedzie?

chociaz moze w zime nie bedzie trzeba jezdzic na AWFiS tylko jakis mecz zagraja na Traugutta

A termin realizacji rzeczywiscie "przypadkowy" :)
8 listopada 2006, 20:08 / środa
termin :wyborowy" za dwa tygonie cos sie stanie i nie bedzie sztucznej trawki za 4 lata przed wyborami znów sobie przypomną pozdrawiam
8 listopada 2006, 20:30 / środa
ma ktoś może zdjęcia z tej modernizacji? ponoć już zaczęli coś robić.
8 listopada 2006, 21:44 / środa
Zeby tylko znowu nie wybrali specjalistow takich, ktorym po rozlozeniu murawy nawet sztuczna trawa więdnie.
10 listopada 2006, 23:39 / piątek
do trombesa:
Z tego co wiem to zbys72 wsiadł już na rower żeby pojechać na Lechuszke i porobić dla Ciebie zdjęcia.
Jak dobrze pójdzie i nie złapie Go śnieżyca to za jakieś 3 dni będzie już w połowie drogi!!!
14 listopada 2006, 20:44 / wtorek
Budowa sztucznego boiska na obiektach MOSiR przy ul. Traugutta ruszyła dwa tygodnie temu. Na piaszczystym boisku za trybuną krytą, które ostatnio służyło głównie za parking, ma powstać boisko o powierzchni 104,7 m x 60,7 m. Projekt przewiduje budowę sześciu masztów z zawieszonymi halogenami o łącznej mocy 300 luksów oraz zainstalowanie systemu zraszającego boisko. Dodatkowo ma zostać zbudowana nowa droga z kostki brukowej oraz parking na 20 miejsc. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec maja 2007 roku. Tymczasem jeszcze trzy miesiące temu wiceprezydent Gdańska Marcin Szpak zapewniał, że boisko będzie gotowe jeszcze w tym roku. Sztuczne boisko przy Traugutta potrzebne jest piłkarzom drugoligowej Lechii, którzy zimą nie mają gdzie trenować i muszą korzystać z innych obiektów, przede wszystkim ze sztucznego boiska AWFiS. - Sztuczne boisko na własnych obiektach bardzo by się nam przydało zimą. Łatwiej byłoby nam przygotowywać się do rundy wiosennej, zaoszczędzilibyśmy wiele czasu. Nowe boisko będzie miało po za tym dużo lepszą jakość - mówi trener Lechii Tomasz Borkowski. - Po cichu liczymy, że jeśli zima nie będzie zbyt mroźna, to może uda się wybudować boisko znacznie szybciej - dodaje Borkowski. MOSiR zapewnia, że tak samo myśli wykonawca - firma "Agromel" z Pruszcza Gdańskiego, która zrobi wszystko żeby inwestycję zakończyć dużo wcześniej.

Budowa sztucznego boiska to druga faza modernizacji obiektów przy ul. Traugutta. Na razie zakończył się jej pierwszy etap. Kosztem 1,3 miliona złotych zrobiony został drenaż, zamontowany system nawadniania boiska oraz zbudowany został ogromny zbiornik na wodę i kanały odprowadzające wodę, które będą niezbędne w kolejnych fazach inwestycji. Zgodnie z wymogami licencyjnymi główne boisko przy Traugutta zostało poszerzone, zlikwidowane zostały krawężniki i bieżnia. Na budowę sztucznego boiska przeznaczone zostało 3,7 miliona złotych. Trzeci etap (koszt 4,7 miliona złotych) ma się rozpocząć w przyszłym roku. W miejscu piaszczystego boiska, tzw. Sahary, ma powstać trawiaste boisko treningowe także oświetlane. Dopiero w czwartym etapie, czyli najwcześniej w 2008 roku planowana jest wymiana całej murawy na płycie głównej, zamontowanie systemu podgrzewającego boisko, nagłośnienia i monitoringu. Obiekt przy Traugutta ma pełnić rolę bazy treningowej, jeśli Gdańsk będzie współorganizatorem mistrzostw Europy w 2012 roku, którego mecze mają być rozgrywane na Baltic Arena.
14 listopada 2006, 23:59 / wtorek
Tak sobie czytam artykuł i nasuwa mi się kilka pytań.
Kongo, może Ty znasz odpowiedź?
Dlaczego sztuczne boisko na Lechii robi firma "Agromel" (ta sama, która dała ciała przy poszerzaniu głównej płyty). Firma ta nie ma żadnego doświadczenia ze sztuczną trawą, wcześniej robili małe boiska asfaltowe i piaskowe. Na jednym z nich miałem kilkakrotnie okazję grać. Nic dobrego nie można powiedzieć o jego jakości. Zresztą, kto chce może pójść sobie na piaskowe boisko liceum XX na Morenę zobaczyć typ nawierzchni, dziury i to co się dzieje z boiskiem po deszczu.
Dlaczego boisko na Lechii ma kosztować 3,7 miliona złotych, skoro budowa podobnego boiska na AWF-ie kosztowała wraz z oświetleniem 1,5 miliona? Ceny sztucznej trawy od tego czasu praktycznie nie wzrosły, kurs Euro wręcz spadł, a sztuczna trawę sprowadza się do Polski właśnie za Euro.
Po co na sztucznej nawierzchni zraszacze? Czy to będzie jakaś trawa naturalna łączona ze sztuczną? Bo sztucznej chyba nie ma sensu podlewać?
Dlaczego w artykule nie ma wzmianki o instalacji oświetlenia na Lechii, ani w II, ani w III, ani też w IV etapie prac? Czyżby instalacja oświetlenia nie była planowana?
Czy montaż systemu podgrzewania murawy (obowiązkowy w OE od przyszłego roku) najwcześniej dopiero w 2008 roku, oznacza, że w tym roku możemy zapomnieć o walce o awans??
I jeszcze jedna sprawa.
Jaką rolę będzie pełnił stadion Lechii, jeśli Gdańsk nie będzie współorganizatorem mistrzostw Europy w 2012 roku? Chyba taką opcję też trzeba rozważyć. Jaką rolę może pełnić stadion posiadający 20 miejsc parkingowych?
15 listopada 2006, 07:05 / środa
matad te wszystkie informacje to wielki pic a dokladnie chodzi mi o dalsze etapy.Tak sobie myślę że wszyscy wbijają w stadion Lechii z racji tego że czekają na decyzje FIFA w sparawie mistrzostw.Jeśli dostaniemy to zaczną budować tą niby arene i stadion Lechii zostanie zapomniany.Jeśli nie dostaniemy to nici z areny a z boiskiem Lechii może wtedy zacznie się coś dziać:>
16 listopada 2006, 12:09 / czwartek
a może ktoś wie czy będzie parking,bo z tego co wiem vip-ów jest troche więcej niż 20 osób
16 listopada 2006, 12:43 / czwartek
Boisko sztuczne z systemem nawadniania ??? to moze trzeba na boiskach szkolnych gdzie mamy asfalt zrobic takie systmey bo faktycznie teraz nie idzie grac :)
16 listopada 2006, 12:45 / czwartek
odnośnik
Jest na końcu mała wzmnianka o wykupie działek pod nowy stadion...
17 listopada 2006, 12:03 / piątek
Nie wiem dlaczego przyczepiliście się do nawadniania sztucznej trawy. Z tego co wiem jest pewien rodzaj nawierzchni sztucznej którą trzeba polewać wodą. Np. większość boisk do hokeja na trawie jest nawadnianych.
17 listopada 2006, 14:00 / piątek
J.A.R.O.T. no tak, przecież sekcja hokeja na trawie gdańskiej Lechii od dawna chciała tego boiska :)

A tak serio, wiem coś nie coś na ten temat, bo od kilku lat zajmuje się sprawami boisk treningowych na Lechii. Poznałem już trochę zagadnień z tej dziedziny. Faktycznie instaluje się zraszacze na boiskach do hokeja na trawie, ale tylko przy tej dyscyplinie. Przy boiskach piłkarskich o sztucznej nawierzchni nie instaluje się podlewania.

Według mnie chodzi tu jedynie o próbę argumentowania bardzo wysokich kosztów tego zadania. Obecnie, wiodące na polskim rynku firmy, zajmujące się budową boisk treningowych, budują pełnowymiarowe boiska z najlepszej na rynku trawy wraz z oświetleniem, takim samym jak przewidziane na Lechii, mieszcząc się w kwocie 2 miliony złotych.
Na Lechii oprócz boiska w ramach tego zadania jest do wykonania 1600 m2 nawierzchni z kostki brukowej i kawałek chodnika. Wygląda na to, że metr kwadratowy nawierzchni z kostki brukowej będzie kosztował gdańszczan przeszło 1000 (tysiąc) zł.
Pogratulować firmie Agromel kontraktu :)

Warto dodać, że w tym samym czasie, kiedy władze Gdańska faszerują firmę z Pruszcza milionami z publicznych pieniędzy, hala na której powinni grać przez zimę dzieciaki trenujące na Lechii stoi zamknięta przez sanepid z powodu braku pieniędzy na remont. A w gazetach czytamy o hojności Adamowicza, o SNG, który właśnie tworzy spółkę akcyjną na Lechii ... bez inwestora.

Oj daleko nam jeszcze do Europy, ale przynajmniej jest śmiesznie.
17 listopada 2006, 14:11 / piątek
"Jaką rolę może pełnić stadion posiadający 20 miejsc parkingowych?"

Na to potafie odpowiedziec:)
Madad- jest wiele stadionow jakie nie posiadaja parkingow....pierwszy przyklad z brzegu- VW Arena Wolfsburg.
Parking usytuowany jest jakies 2- 4 kilometry od stadionu,autobusy kursuja co 5 minut i wysiadasz pod kasami.
Na wielu stadionach ten system funkcjonuje,jesli chcesz to moge Ci podac inne przyklady, wiec nie widze problemu aby parking byl np.na bylym Placu Zebran Ludowych, lub nawet na Suchaninie.
17 listopada 2006, 14:15 / piątek
Suchanino pozdrawia LECHIĘ:))
17 listopada 2006, 14:53 / piątek
Pilsner, matad daje do zrozumienia, że coś nie tak jest z kwotami wydawanymi na poszczególne etapy. Mi te kwoty również wydają się z księżyca. Ale cóż, pewnie fachowcy z Agromelu są świetnie opłacani i stąd te koszty ;-)))

Co do parkingu, to logika wskazuje, że na stadionie powinien byc parking, który pomieści chcociażby autokary gości i samochody oficjeli. 20 miejsc to chyba troszkę za mało. Inna sprawa, że parking i to nie mały mógłby powstać na kortach tenisowych, oraz w okolicy budynku klubowego.
17 listopada 2006, 15:01 / piątek
To ja przyłączam się do pozdrowień. Suchanino pozdrawia Lechię :)
Pilsner gdzie na Suchanienie chcesz umieścić te parkingi? :)

Jeśli chodzi o Twój przykład, to pewnie jadąc tam na mecz nie skumałeś znaków drogowych i musiałeś zaiwaniać 4 km autobusem. Stąd takie wnioski.
Tak się składa, że przy Wolfsburg Arena w odległości 400 metrów jest kilka tysięcy miejsc parkingowych. odnośnik
Parkingi A0, A1, A2, A3, A4, dodatkowo czego nie widać na tym obrazku, po drugiej stronie Berliner Ring przy Volkswagenowskim Autostadt, 300 metrów od stadionu mieszczą się kolejne parkingi na setki, jak nie tysiące aut.
Nie zmienia to faktu, że remonty na stadionie Lechii są prowadzone bez żadnej myśli przewodniej, są strasznie drogie i wszystko zmierza do tego, że w ogóle nie będzie można rozgrywać tam meczy ligowych. Nie wspominając o kompletnym braku planów przebudowy go na nowoczesny obiekt.
17 listopada 2006, 15:20 / piątek
Z tego co sie orietuje to za budowę sztucznego boiska jest odpowiedzalne konsorcjum firm AGROMEL i POLCURT z Gostynina link do ich strony: odnośnik , po przejrzeniu ich strony wydaja sie być znającymi na rzeczy chodzi o POLCURT , i tu nasuwa mi sie pytanie po co firma która wykonała juz sporo podobnych inwestycji startuje w przetargu z takim partnerem ja AGROMEL ?
17 listopada 2006, 16:14 / piątek
Polska-Chorwacja
Co z tego ze P0,P1,P2 byly, skoro tylko dla polizei:))
Ulica zablokowane i wszystkich kierowali na P3,P4 w jedna strone jechalismy autobusem w kolejna wracalismy pieszo jakies 30 minut.

Czy istnienie parkingow pod obiektem ,jest koniecznoscia?

Ja twierdze ze nie, zwalszcza ze sa problemy natury urbanistycznej......wiem ,wiem napiszesz ze pietrowy:)
17 listopada 2006, 16:38 / piątek
Pilsner, jak dla mnie stadion musi mieć parkingi, nie koniecznie tyle ile wymaga UEFA od nowych stadionów, ale przynajmniej ze dwa na 100 miejsc pojemności stadionu. W przypadku takiego położenia jak Lechia (środek miasta) powinno zaspokoić najważniejsze potrzeby. Brak parkingów jest właśnie oficjalnym powodem, dla którego władze miasta nie planują większych inwestycji na Lechii, tymczasem parking można zrobić kosztem jednego boiska treningowego, nieważne czy jedno czy wielopoziomowy. Stadion można by wtedy przebudować i byłby w pełni funkcjonalny. To jest standard, że boiska treningowe robi się w miejscach mniej atrakcyjnych. W Gdańsku mogłyby powstać np. na Zielonogórskiej, tam też mogliby trenować piłkarze Lechii. W tej chwili władze miasta uznały stadion Lechii za historię, robią tu ośrodek szkolenia. Stawiają za to na Baltic Arenę, która nie ma szans powstać w ciągu najbliższych 10 lat, jeśli nie dostaniemy Euro2012. Ja wychowałem się na Traugutta i dla mnie to jest i będzie jedyny stadion Lechii. Chciałbym, żeby był nowoczesny i funkcjonalny, tylko tyle.
23 listopada 2006, 20:07 / czwartek
Matad: zadawanie pytań to domena Leppera

trochę faktów: koszt budowy prowadzonej za trybuna krytą ( w tym sztuczna murawa) wynosi astronomiczną wg Matada kwotę 3,7 mln złotych

w Białymstoku tworzą sztuczną murawę za 3,5 mln zł na Stadionie Śląskim za 3,6 mln zł kwoty te sa oczywiście znacząco odbiegające od kosztów na Traugutta.

Panie Matad trochę rzetelności proszę.
24 listopada 2006, 02:14 / piątek
Kongo: to ja Cię proszę o rzetelność

trochę faktów: w Białymstoku za 3,5 miliona złotych buduje się nie tylko boisko, ale również trybuny. Będzie to obiekt przystosowany do rozgrywania meczy ligowych. Przyznaj, że jest różnica.

Druga sprawa, Białystok na budowę sztucznego boiska pozyskał środki między innymi z totalizatora sportowego i funduszy unijnych. W takim przypadku korzystnie jest podnosić koszty inwestycji, bo wtedy więcej pieniędzy do miasta płynie z zewnątrz. W Gdańsku władze wydają na boiska wyłącznie pieniądze z budżetu, czyli w 100% nasze.

Z tym Lepperem mogłeś sobie darować, no ale jak nie masz innych argumentów, pytania zbyt trudne.... Te dwa naciągane przykłady to i tak nieźle jak na 9 dni myślenia.
Nie mam już pytań.
Pozdrawiam
24 listopada 2006, 11:50 / piątek
Matad: wybacz ale traktuję Twoje wypowiedzi jako niezły dowcip. Powinny znajdowac się w innym wątku, a reaguję wówczas kiedy chcę, kiedy śmieszność powoduje rechot klawiatury.

Zauważ również że kampania wyborcza się już zakończyła i nie ma sensu próbować robić wody z mózgu forumowiczom.

Proponuję abyś zabrał się za swoje fakty w stylu murawa na AWF kontra na Traugutta. Jak nie widzisz różnicy idź do okulisty.

Mogę również odpowiadac i po 20 dniach wybacz, ale internet, forum Lechii czasami przegrywa z pracą. Ale dla Ciebie jest to chyba zbyt trudne.
7 grudnia 2006, 12:18 / czwartek
Odświerzam nieco zapomniany, a dośc istotny wątek.

Mam bardzo złą wiadomość dla wykonawcy sztucznego boiska za trybuną krytą na Lechii. Otóż nic nie wskazuje na to, żeby przed Nowym Rokiem temperatura miała spaść poniżej 0. Zatem nie będzie wymówek, że boisko nie zostało zrobione ze względu złych warunków atmosferycznych, na co zapewne wykonawca liczył. Bo jak na razie, to na moje oko budowa boiska idzie żółwim tempem i sądzę, że nie ma co marzyć, żeby zostało ono wybudowane jeszcze w tym roku. A takie były zapewnienia z małą furtką - o ile nie będzie mrozu.

Pozdro.
7 grudnia 2006, 19:03 / czwartek
wsumie patrząc na zdjęcia też mi się wydaje że sie nieuda niestety jeszcze dużo jest do zrobienia
Pozostaje nam być dobrej myśli:D
14 grudnia 2006, 11:07 / czwartek
gdansk.naszemiasto.pl

Będziemy przygotowani na awans Lechii

Rozmawiamy z Leszkiem Paszkowskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
- Jak przebiegają prace związane z budową boiska ze sztuczną nawierzchnią?

- Ogólnie rzecz biorąc to mogę powiedzieć, że zgodnie z planem. W tej chwili kładziony jest podkład z kruszywa, który będzie warstwą pod sztuczną nawierzchnią. Prawie wszystkie instalacje podziemne zostały już wykonane.
- Kiedy boisko będzie gotowe?

- Termin upływa w maju. Pogoda sprzyja i mam nadzieję, że boisko będzie gotowe już w marcu.
- Czyli zimą piłkarze drugoligowej Lechii nie będą mogli z niego skorzystać?

- Szanse na to są niewielkie.
- Jaki jest koszt budowy tego boiska?

- 3,5 miliona złotych. Sztuczna trawa będzie najwyższej jakości jaka w tej chwili jest dostępna na rynku. Piłkarze często narzekają, że sztuczne boiska są twarde i łatwo o kontuzje. To boisko będzie miękkie. Do tego wokół niego powstanie oświetlenie składające się z 22 lamp o natężeniu ponad 300 lux.
- Co będzie jeśli w czerwcu Lechia awansuje do Orange Ekstraklasy?

- Będziemy na to przygotowani. Kończymy już projekt, który przedstawimy prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Potrzebne są pieniądze i wszystko w rękach prezydenta i radnych. Ma powstać oświetlenie, podgrzewana płyta, trybuny zostaną wyburzone i wybudowane od nowa. Oczywiście jednocześnie Lechia nie może rozgrywać meczów ligowych. Rozmawialiśmy już z działaczami gdańskiego klubu i w czasie remontu Lechia grałaby na innym gdańskim boisku, na przykład Polonii.
- Czyli w razie awansu do OE w połowie przyszłego roku wszystko byłoby gotowe?

- Nie widzę innej możliwości.
- A co z drugim bocznym boiskiem, tzw. "Saharą"?

- Z tego co wiem przetarg na wykonanie prac został właśnie ogłoszony albo stanie się tak na dniach. Boisko ma być gotowe do końca września 2007 roku.
- Planujecie też remont hali przy Traugutta?

- To prawda. Rozważaliśmy remont albo wybudowanie hali od nowa, ale ta pierwsza opcja jest bardziej opłacalna. Trzeba przygotować projekt, bo nie chodzi tylko o wymianę parkietu, ale też o instalacje, szatnie, całą infrastrukturę hali. Na to też trzeba będzie znaleźć pieniądze.
14 grudnia 2006, 11:55 / czwartek
"trybuny zostaną wyburzone i wybudowane od nowa."

szkoda ;(

no i mecze na Polonii bez klimatu. ale jak ma byc dobrze to mozna troche przeczekac.

ale to tylko plany, ciekawe jaki i kiedy bedzie efekt?
17 grudnia 2006, 09:52 / niedziela
a moze ktos by zucił zdjecia czekam i pozdrawiam
28 grudnia 2006, 23:43 / czwartek
odnośnik

u naszych Braci chociaż coś robią a my jak zwykle czekamy na zbawienie tzn. awans
29 grudnia 2006, 02:17 / piątek
a jak jest z tym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią za trubyną krytą?
Niby mialobyc tak ze jak pogoada dopisze do skoczna z koncem roku i co czyzby pogoada niedopisala:P? A moze jestem zle poinformowany tzn czytalem wywiady ze bedzie na wiosne itd ale podobno obiecywali ze skoncza z koncem roku:D I co tak ma tu to wygladac? Bezsens
29 grudnia 2006, 10:59 / piątek
Bylem wczoraj na stadionie i popatrzylem na budowe sztucznego boiska. No wiec roboty są prowadzone, to fakt. ALe ich tempo pozostawia juz wiele do zyczenia. Generalnie widok tych prac nie odbiega od polskiej normy - jeden gosc jezdzi koparka, a 3 sie patrzy i wpierdala kanapki. W tej chwili polowa placu jest juz rowna i wydaje sie byc gotowa do polozenia na nia sztucznej trawy. Druga polowa jest jeszcze dosc rozkopana.

Tez pamietam, ze jeszcze pare tygodni temu obiecywali, że jesli pogada dopisze - tj. temperatura nie spadnie ponizej 0 - to boisko zostanie zrobione DO KOŃCA ROKU, tak że zespol Lechii bedzie jeszcze tej zimy mógł na niej trenowac. Tobyly slowa CHYBA prezydenta Adamowicza. Moze sie myle, nie jestem pewien. Natomiast juz 2 tygodnie temu przeczytalem wypowiedz złodzieja Paszkowskiego (oddane miliony firmie Agromel za totalną lipę, jaką odwalają - patrz. poszerzanie płyty glownej, żółwie tępo prac - za ktore to pieniadze mozna by bylo podejrzewam zrobic zajebista podgrzewana murawe glowna), że prace zakończą się na wiosnę.

I o co tu ku*wa chodzi???
Szkoda, że tak pokornie i cicho przyjmują to wszystko kibice i prasa. Albo ja czegoś nie rozumiem, to mi wyjasnijcie.
29 grudnia 2006, 13:44 / piątek
Corney - bierz szpadel i zapierdalaj... Masz dwa dni, może zdążysz...
[Możesz mi przybliżyć jakąś wypowiedź, w której ktoś to OBIECAŁ?]

A odnośnie boiska... NIKT NIE OBIECAŁ. Fakt, było powiedziane, że jeśli pogoda dopisze, MOŻE uda się dokończyć boisko jeszcze w tym roku... Nie była to jednak obietnica... Nie był to też wymóg ze strony Lechii... Czas jest do końca przerwy zimowej i jeśli się w tym czasie nie wyrobią, wtedy można narzekać...

A z drugiej strony po chuj narzekać?! Wszyscy narzekają, że nic u nas się nie robi, a jak już coś robią to też źle... Sztuczną murawę za wolno, poszerzyli źle... Na rynku transferowym cisza... Każdy jest mądrzejszy... Sądzę, że jeśli ktoś z Was dorzuci 200-300 tys. zł. z własnej kieszeni Lechia odrazu kupi jakiegoś zawodnika albo zmodernizuje stadion... To kto chętny?
29 grudnia 2006, 16:27 / piątek
Do Corney:

Pamietaj ze ten co jezdzi koparka nie spala tyle kalorii co machajacy lopata. Widocznie trafiles chlopakow jak mieli lunch. I tak uwazam ze czapki z glow ze jedli na miejscu budowy co oznacza ich zaangazowanie w misje wykonania nowego obiektu ;).
Z drugiej strony mogli by uderzyc na lunch do Maxa i tyle by ich widziano, a i ten w koparce sam by przeciez nie wytrzymal cisnienia w swym wehikule.

Chwala panom robotnikom! Przeciez Lechia to klub budowlany i gdzie nie holdowac tradycje jak u korzeni! Budowlany Klub Sportowy AEJAO!

Natomiast innych pracownikow do roboty trudno znalezc bo lwia wiekszosc w tym fachu ora w UK lub Irlandii.

Wiecej respektu dla Budowlacow prosze!

A My Swoje!!!
29 grudnia 2006, 19:59 / piątek
X-x-X Ja się zgłaszam. Chętnie położę 200 lub nawet 300 tysięcy, ale kto mi da gwarancję, że te pieniądze pójdą na stadion lub na piłkarza. Raczej nasi włodarze kupią za to 20 krzesełek a resztę wezmą do kieszeni, jak robią to do tej pory.

Swoją drogą, pracujesz w Urzędzie Miejskim, czy w MOSiR-ze? A może po prostu w dupie byłeś, gówno wiedziałeś i gówno wiesz.
To forum jest dla kibiców Lechii i jak kibic dobrze mówi to uszanuj to i zamilcz. Jeśli ktoś kradnie wykorzystując Lechię, trzeba o tym mówić, zamiast klaskać.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024