Gdańsk: środa, 23 września 2020
FORUM
Podstrony:

Reprezentacja: analogie z MŚ w 1974 i 2006 roku

strona 1/1

1

8 września 2005, 08:55 / czwartek
Ten wpis nie opiniuje przebiegu eliminacji dlatego zakłądam nowy temat, bo wydaje się wart zaciekawienia.
Jakie były podobieństwa eliminacji do MŚ, obecne i te przed 32 lat?

1) Mistrzostwa odbywały się w Niemczech
2) Byliśmy w jednej grupie z Anglią i Walią
3) Krótko przed meczem z Polską Anglicy grali mecz z Austrią (towarzyski ,7-0)
4) Ostatni mecz graliśmy w październiku w Anglii.

Kto zna inne?
8 września 2005, 09:47 / czwartek
Tangens – na inne analogie nie wpadłem, ale że historia lubi się powtarzać – mam niepłonną nadzieję, iż uda mi się wreszcie zrealizować marzenie mego życia – czyli obsikać Bramę Brandenburską moim zdrowym, polskim, warszawskim moczem :D

Poza tym łamie mnie w krzyżu, że Angole zremisują z Austrią i na Old Trafford pojedziemy grać o pietruchę... Ale to nie pewne, bo nie zawsze mnie łamie :)

Natomiast - Zawsze przeciw Niemcom! ;)

Pozdruffki!

P.S. Scynkuj mi swoją emalię na kpakiel@o2.pl. Mam po znajomości jedno „nienetowe” pytanko ;)

Naj(L)epszego!
8 września 2005, 10:13 / czwartek
5. W 1973, tak samo jak teraz do awansu wystarcza nam remis.
8 września 2005, 10:18 / czwartek
Witaj Tangens!!!
Ja już wcześniej w innym temacie wpadłem na powtórkę z historii, tylko troszku inaczej ją opisałem:

Zolw21
7 września 2005, 08:37
I jeszcze coś z historii, ot i co jak mówią "historia kołem się toczy" i oby było to i tym razem (patrz poniżej)
El. MŚ: Niech powtórzy się scenariusz z 1973 r.

Mistrzostwa świata 1974 odbywały się w RFN (dzisiejsze Niemcy), przedostatni mecz eliminacyjny Polska grała u siebie z Walią i wygrała, a ostatni - z Anglią na wyjeździe (Wembley!) i zremisowała. To wystarczyło do awansu.
Bramkę na remis strzelił dla Naszych Jan Domarski (jeśli się pomyliłem proszę mnie poprawić)!!!...

Ale myślę, że konsensus jest ten sam - ZREMISUJMY NA SPOKO Z ANGLIĄ (na pewno tam 12.10.05r. znajdzie się w Polskim zespole jakiś Domarski) i MAMY NA CELOWNIKU NIEMCÓW I REWANŻ ZA MECZ W KAŁUŻACH NA MURAWIE I EWIDENTNIE SĘDZIEGO KTÓRY w 1974r. był w tym meczu PRZECIWKO NAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pzdr Zolw z LechiiStanu
8 września 2005, 11:08 / czwartek
W 1974 r. zabrakło Angoli,
teraz po barażach odpadną i w 2006 r. bez Angoli.

Pozdrowienia
Tjas
8 września 2005, 13:22 / czwartek
Pozwole sobie wyjsc pare miesiecy do przodu...a co tam...

Nasza ekipa stacjonowac bedzie w miejscowosci Murkhardt kolo Sztutgartu.

...w czasie mistrzostw pokonamy m.in. Brazylie i Wlochy, zajmiemy III miejsce.

Pozniej powitanie brazowej druzyny na Okeciu przez Gierka czy innego Gomolke....przejazd druzyny w odkrytym Jelczu pod Palac Kultury. Za 7 lat wprowadza nam Stan Wojenny a zaraz potem Lechia zagra znowu z Juventusem. Za 32 lata w 2037 pokonamy znow Walie na Lazienkowskiej 1:0 i bedziemy sie szykowac do meczu z Anglikami, ktory zremisujemy, wchodzac do nastepnych mistrzostw swiata. Bede mial wtedy dokladnie 70 lat i (tak na marginesie) dalej chodzil na Lechie i uczestniczyl w ustawkach.

Jakby ktos chcial sie dowiedziec wiecej o swojej przyszlosci - wroze z otwartej reki za drobna oplata, terminy na pazdziernik jeszcze wolne.

Tak miedzy nami....Lechia bedzie juz niedlugo Mistrzem Polski, roku narazie Wam nie zdradze.
8 września 2005, 22:24 / czwartek
Witam wieczorem.
Zeto - jeszcze nie wiadomo, czy ten remis będzie potrzebny.
Żółw - rzeczywiście, teraz sobie przypominam, ze było coś takiego. Przepraszam. Ale jak widzisz nie można przeginać w żadną stronę. Sam się denerwowałem jak zakładano po 5 i więcej watków w 1 temacie, ale i nadmierne ciągnięcie jednego tez nie jest dobre.
Jakiś Domarski mówisz? Ja wiem, może Rasiak? Chyba jemu najblizej do Domarskiego. Choć oczywiście w ogóle nie ma porównania.
Przeciwko rewanżowi za piłkę wodną '74 oczywiście też nic nie mam.
Tjas - tez o tymn marzę. Ale to juz by było chyba za wiele dobrego na raz. Wtedy grało 16 drużyn.
Starszy - zapomniałeś dodać, że w 2014 znowu zajmiemy III miejsce, a w 2018 Marcin Kaczmarek zostanie selekcjonerem.
O 2037 to już niech martwią się wnuki. Żaden mężczyzna w naszej rodzinie nie żył 81 lat.
Spokojnych, biało-zioelonych snów.

<stop> W 2007 Rusinek zostanie powołany do reprezentacji. Ale tym razem nie skończy sie na jednym meczu. Nie może byc wszystko dokładnie tak samo.
9 września 2005, 08:02 / piątek
a to ze murawa wtedy i teraz jest zielona to nie analogia ?
9 września 2005, 08:28 / piątek
Ja jeszcze dodam jeden moze nieistotny ale jakze rzucajacy sie w oczy i wazny dla dalszego przebiegu eliminacji szczegol...

W 1973 dozorca naszej kamienicy po meczu z Walia byl pijany i teraz w srode tez byl pijany....z pewnoscia jest to jakis dobry omen przed meczem z Anglia.
9 września 2005, 19:35 / piątek
piłka jest okrągła a brameczki dwie...
9 września 2005, 19:49 / piątek
kto to mezo pan duze pe

hah :) Tangens...oby sie sprawdzilo :D ;)
9 września 2005, 23:17 / piątek
Starszy - a czy ten dozorca po jakimś meczu jest trzeźwy, czy pije tylko przy okazji meczów z Walią? :):):):):)
10 września 2005, 10:32 / sobota
...nie chcialem Wam psuć dobrych nastrojow przed meczem z Anglia...

Szkopuł w tym, ze on pije caly czas...stary nie poprawny meliniarz...

Jezeli chodzi o podtrzymanie dobrych nastrojow...Lechia powinna jutro na prowincji i za tydzien z tą Podłogą wygrać - i bedzie wszystko OK.
10 września 2005, 10:46 / sobota
Tak też myślałem.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028