Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Donald Tusk??? Czy nalezy Ci sie glos od Lechii??

strona 3/11

22 października 2005, 13:30 / sobota
no i Rydzyk tez.
nie jest to zaden argument przeciwko, moim zdaniem.
Tusk - bo z Gdanska.
22 października 2005, 14:49 / sobota
Nie należy się!!! Za całokształt! a w szczególności za imie!

LECHIA KLUBEM NASZYCH SERC
22 października 2005, 14:56 / sobota
Ja głosuję na Tuska.
22 października 2005, 15:04 / sobota
To krzyż na drogę kubusiu puchatku. Polska to nie disneyland ani kaczor ani donald mikke też nie
2 lutego 2006, 20:54 / czwartek
No jak tam. Pawełek zadowolony jesteś ? Jedynie słuszne media. Jedynie słuszna partia. No i jeszcze Lepper z Giertychem na dokładkę.
3 lutego 2006, 00:16 / piątek
To co teraz mamy to..................strasznie żle dzieje się w Polsce.Był już jedynie szłuszny nurt,jedyne słuszne poglądy i jedna siła Narodu.Teraz mamy kropka w kropke to samo tylko nie czerwone a czarne!!!!!!
3 lutego 2006, 02:02 / piątek
glosowalem na Tuska i na PO... i dzis jestem z tego bardzo dumny! i tylko przykro sie czyta m.in. wypowiedzi niektorych osob z tego forum sprzed wyborow... na temat pis-u... karly tzn potwory i spolka... brzydko mowiac rozpierd... ola... ten piekny kraj jeszcze bardziej... radio maryja i tv trwam bedzie w pakiecie do kazdego nowego radia oraz "odbiornika tv"... a kazdy uczciwy obywatel po skonczeniu 65 lat dostanie beret - wiadomo jaki... a do tego ta walka o stolki... ku wa mac... jakis lotnik zostal naszym wojewoda... a jakis inny przyglup oczywiscie nikogo nie obrazajac... dostal sie do rady lotosu... a niedlugo pan marian osiedlowy ciecz z parkingu np we wrzeszczu za swoja milosc do radia maryja dostanie sie do zarzadu jakies innej panstwowej firmy... no k. mac ludzie!!! obudzcie sie!!! przeciez takich przewalow nawet sld nie robilo... a nie minelo jeszcze 100 dni!!! i pewnie zdarza sie tacy ktorzy beda na mnie jechac... mowie juz na zas... w d... was mam i karlow przewalowiczow... ps. jako Lechiscie chcieliscie glosowac na pis??? i na karla? no to macie teraz... zmiana ekipy... i juz Gdansk nie bedzie mial mistrzostw... wiecej? hmmm kto glosowal przeciw kasie na zulawy? hmmm pis?! chcecie wiecej? wlaczcie wiadomosci... pozdrawiam... i niezmiernie ubolewam... kazdego dnia gdy tylko wlacze tv...
3 lutego 2006, 07:39 / piątek
pANOWIE ZAGLADNIJCIE DO TEMATU O THE CRIMS !!!
3 lutego 2006, 08:19 / piątek
Panowie proponuje troche ochłonąć i nabrać większego dystansu do polityki:)
3 lutego 2006, 08:24 / piątek
Marian ja też ciesze się ze głosowałem na PO.To co wyrabiają karani z Samoobrony i PiS-u to CHORE.Prezydent karany dwaj przedodniczący (Kaczyński i Lepper )karani co to jest!!!!!!!Tacy ludzie kierują NAMI!!!A co do dystansu to niestety nie jest to takie proste bo wszędzie jest obecna .Tacy ludzie jak Dorn,Ziobro,Wassermann to tragedia naszego Państwa!!!
3 lutego 2006, 09:04 / piątek
Co się wydarzyło, bo nie zauważyłem ? Gwałtownie podskoczyła inflacja, kursy walut drastycznie wzrosły, likwidują się zagraniczne firmy, czołgi na ulicach ?

Porównywanie tego co teraz się dzieje, z całą pogardą, którą odczuwam do Giertycha i Leppera, do czerwonej zarazy, to głupta.

Poczekajmy trochę z tymi ocenami, trzeba Kaczorom dać szansę. Jeżeli im się nie uda to co zamiarują, zmiecie ich wiaterek naszej chorej polityczki i wtedy śmiało do rządzonka może się zabrać koalicyjka "światłych i rozumnych" z lewa ze "światłymi i rozumnymi" z platforemki. Wtedy nikt się nie będzie musiał wstydzić za prezydencika niskiego wzrościku, giereczek Kaczorka nr 2 itd.
Tylko wtedy będziecie mieli moi kochani piękny show w TV, piękne przemówienia, modne garnitury, ładne krawaty i kurewskich układów ciąg dalszy.

Co wybieramy ?
3 lutego 2006, 09:54 / piątek
Tylko jedno porównanie:

1. Powódź w opolskim, premier cimoszewicz- "ludzie radźcie sobie sami, mogliście się ubezpieczyć"

2. Katowice, premier Marcinkiewicz:
- spytajcie rodziny poszkodowane w tragedii, czy zostały pozostawione same sobie,
- próba samobójcza projektanta hali, pozamykane hipermarkety (np macro na północ od Gdańska), śledztwo w sprawie korupcji w sądzie w Katowicach, odebranie uprawnień biegłemu budowlanemu za podpis pod idiotyczną ekspertyzą

Ja z dumą podkreślam, że głosowałem na PiS.
3 lutego 2006, 10:11 / piątek
No to fajnie ze jestes z siebie dumny. Zapewne tez jestes dumny ze swoich politycznych pupili, ze weszli w konkretny mariaz z oszolomami z LPR i swiniopasami z Samoobrony ?
3 lutego 2006, 10:34 / piątek
ultima thule- tak, jestem dumny, że nie poszli na "medialną" łatwiznę z przękrętami z po. Właśnie dlatego głosowałem na PiS, żeby Polską nie rządzili sprzedawczyki i aferzyści.
3 lutego 2006, 10:39 / piątek
"No to fajnie ze jestes z siebie dumny. Zapewne tez jestes dumny ze swoich politycznych pupili, ze weszli w konkretny mariaz z oszolomami z LPR i swiniopasami z Samoobrony ?"

Jakie to ma znaczenie, jeżeli zrealizują to, co obiecali że zrealizują ? Pamiętasz "koalicję" ZSL, SD i Solidarności z początków "wolności" ? Kto dziś pamięta o tych partyjkach ? W polityce najważniejsza jest skuteczność w realizacji celów. Rozgrzeszę PIS, jeżeli to porozumienie doprowadzi do zmian.

Poza tym, Kaczor wielokrotnie dawał do zrozumienia, że nie jest dumny z tych gierek z LPR i Lepperem, ale to jest konieczność. Innej możliwości, po debilnym zachowaniu PO, nie ma. Chyba, że nowe wybory.

Cierpliwości, spokoju, chłodnego oka, rozsądku. Tego teraz najbardziej potrzeba.
3 lutego 2006, 10:44 / piątek
Nie moge już słuchać tych bredni PiSu. Wstyd miec takiego prezydenta. Ta cała farsa z LPR, Samoobroną i ksiedzem Rydzykiem i ich chore pomysły. Obowiązkowa matura z religii, 800 zł dla bezrobotnego, bełcikowe. Może wykupie abonament na Tv Trwam i będę jako pierwszy wiedział co się dzieje w kraju. Nasz premier smiech na sali YES YES YES :] Teraz kiedy PiS traci poparcie i obawia się nowych wyborów dogadał sie z LPR i Samoobrona (które zreszta wogole nie weszłyby do sejmu). Cała tragedia w Chorzowie została niestety wykorzystana medialnie przez PiS. Dlaczego pojedyncze ofiary wypadku samochodowego nie dostana pomocy psychologa. Bo nie jest to medialne. Taka ciekawostka były kierowca pana Leppera jest obecnie posłem. Za 5 lat ich rzadów gówno zostanie !
3 lutego 2006, 10:59 / piątek
W lutowej "Piłce Nożnej PLUS" jest ciekawy wywiad z Tuskiem. Spora jego część dotyczy Lechii.
3 lutego 2006, 11:12 / piątek
Dajcie spokój!Po co było cała rewolucja solidarnościowa, po co były wszystkie strajki w stoczni, po co Papież kombinował z Reaganem żeby wywalić Ruska w powietrze, po co cała opozycja siedziała w więzieniu, po co ludzie walczyli z ZOMO na ulicach?Po to , żeby wprowadzić państwo quasi-wyznaniowe z księżulkiem z Torunia na czele tego państwa?Tak jak tu ktoś napisał historia zatoczyła koło - i znowu mamy jedynie słuszną partię i jedynie słuszne media.A kto wierzy w tą propagandę PIS temu współczuję.Przykład: wprowdzenie sądów 24 godzinnych jest niemożliwe ze względu na konstytucję i prawo do obrony, co potwierdzają najlepsi goście od prawa konstytucyjnego.Likwidacja służby cywilnej zmierza do obsadzenia swoimi ludźmi urzędów państwowych a nie oczyszczenia państwa.
Zmierzamy do państwa kościelnego!Cofamy się jakieś 200 lat wstecz!
Co to znaczy, że Kaczor musi się dogadać z Lepperem, żeby oczyścić kraj?????Dogadał się po prostu z mniej wymagającym koalicjantem, rzuci mu jakiś ochłap i będzie mógł robić swoje, a nie konsultować swoje pomysły z PO.Całą kampanię wyborczą panowie hipokryci z PIS mieli wypchaną gębę frazesami typu "przyjaciele z Platformy", a jak przyszło co do czego to zdradzili potencjalnego koalicjanta i społeczeństwo które na tą koalicję głosowało!Panowie którzy głosowaliście na PIS, co ja mam wam powiedzieć-po prostu dalej bądźcie dumni!
3 lutego 2006, 11:20 / piątek
"Nie moge już słuchać tych bredni PiSu. Wstyd miec takiego prezydenta. Ta cała farsa z LPR, Samoobroną i ksiedzem Rydzykiem i ich chore pomysły. Obowiązkowa matura z religii, 800 zł dla bezrobotnego, bełcikowe. Może wykupie abonament na Tv Trwam i będę jako pierwszy wiedział co się dzieje w kraju."

Zapomniałeś dodać, że trzeba nosić "mocherowe berety".
Zal mi takich jak ty, co krzyczą byle krzyczeć. Nie ten ma rację co głosniej krzyczy, ale ten co robi to co mówi.

Donald kwacze, a wszyscy myślą że to kaczor ;-)))

A co do wypadków. Jeden człowiek nie da rady być przy każdym wypadku. Ale musi być tam, gdzie jest taka katastrofa jak w Katowicach.
Tam zginął mój przyjaciel. Jestem blisko jego rodziny i wiem, jaką pomoc otrzymali. Jeszcze kilka miesięcy temu zdani byliby tylko na siebie.

Wiem, że gdyby premierem był "diabeł marysia", zamiast pomocy mielibyśmy "telewizyjną" komisję śledczą, która na ekranach tv przeprowadzałby na żywo przesłuchania świadków. Prezydent donald, nie pojechałby do Katowic, bo stwierdziłby tak jak do Lechistów, że gołebiarzami to on nie chce mieć nic wspólnego.

I na koniec atek zmian w Lotosie. Dlaczego nikt nie krzyczał jak miller wrzucał do zarządu komuchów ?? To źle, że prezydent czyści największą firmę w Gdańsku ?? Czy nikt na tym forum nie skojarzył powiązań niejakiego formeli z lotosem ?? Tylko naiwni mogą myśleć, że kradł tylko były redaktorek.
3 lutego 2006, 11:45 / piątek
Zeto a ty jak zwykle masz swoje opinie... ;] przyznam ci racje jak za pare lat to cale bagno bedzie inaczej wygladalo... ale poki co jak dla mnie nic sie nie zmienia wrecz przeciwnie... chodzi ci o pomoc dt. Katowic? hmmm ktos juz wyzej ladnie to przedstawil... medialnie... wrecz idealnie dla potworow i spolki... ale na cale szczescie beda musieli przy kazdej tragedii tak pomagac... a propos Marcinkiewicz wydaje sie najrozsadniejszym z tych wszystkich baranow... moze i dlatego ze nie wypelnia w 100% polecen karla... no nic...

a co do wiekszosci panstwowych instytucji i rad czy tez zarzadow... to nie wiem czy zauwazyliscie... ale w wiekszosci przypadkow sa one rozwiazywane teraz... i nie wnikam juz czy sa tam tylko i wylacznie zlodzieje i bandyci.. .czy tez komuchy... ale bynajmniej wydaje mi sie ze sa to osoby kompetentne... a co powiesz na temat lotnika wojewody? uwazasz ze tj czlowiek na to stanowisko? albo np jak tutaj ktos wyzej napisal... kierowca leppera poslem? no przeciez smiech na sali... nie mowiac juz o tym co teraz dzieje sie w lotosie... i kto wchodzi do tej rady... nazywasz to oczyszczaniem z komuchow czy tez z kryminalistow? heh... karzel z wyrokiem... heh czy tez procesem poki co... :P a lepper... hmmm "tyle szczescia w nowym roku ile lepper ma wyrokow"... liderzy twojej parti poszli na latwizne... a tak sie zarzekali przed wyborami ze lepper to kryminalista i trzeba go wytepic... a teraz co sie dzieje? no Zeto musisz mi przyznac ze to jest Farsa a nie Polityka... pozdrawiam
3 lutego 2006, 11:55 / piątek
ja tez głosowałem na PIS i nie żałuję-zrobiłbym to jeszcze raz.Niestety tylko PIS jawi się partią,która może faktycznie coś zmienić i zacząć leczyć to chore Państwo z korupcji,układów i licznych absurdów.Dlatego na nich głosowałem i tego od nich właśnie oczekuję, a czy to zrobią z PO, PSL, LPR czy SAMOOBRONĄ nie jest (przynajmniej dla mnie najważniejsze) tymbardziej,że PO (liczyłem na koalicję z PO) się wypięła i nic oprócz krasomówczych gadek Rokity,Tuska,Komorowskiego &CO sobą nie reprezentuje.Tymbardziej się popisali gdy odrzucili oferowane im stanowisko marszałka i 8 ministerstw (w tym resorty odpowiedzialne za gospodarkę).Więc co miał zrobić PIS? Dryfować i latać z każdą ustawą szukając poparcia? Albo zdecydować się na nowe wybory - czego jak ognia boją się Tuski i Rokity-ciekawe czemu? Z jednej strony PO biadoli, że PIS wiąże się z LPR i Samoobroną (choć sam ich tam pcha) a z drugiej oskarża o chęć przeprowadzenia nowych wyborów-absurd totalny! A pomysł Tuska z "obywatelskim nieposłuszeństwem" wobec prezydenta Rp to już dosłownie "przegięcie pały".Dajcie szansę temu rządowi a nie z góry przyjmujecie jak media,że jest do bani i płaczecie,że to nie PO rządzi.Pożyjemy zobaczymy jak będzie.Pozdrawiam

PS.
popieram Zeto w tej kwestii w 100%
3 lutego 2006, 12:08 / piątek
Chłopie-nikt nie płacze, że nie rządzi PO.Nie odwracaj kota ogonem.Jeżeli ktoś ma gębę pełną frazesów o uczciwości i sprawiedliwości a rzeczywistość pokazuje że jest oszustem i robi zupełnie co innego - to dla mnie jest kimś godnym pogardy, a nie mężem stanu który naprawi państwo!
Jeżeli ktoś w kampanii wyborczej nazywa konkurenta "przyjaciółmi", a jednocześnie atakuje go niepardonowymi atakami, to jest 'hipokrytą". I to jest m.in. miernik uczciwości partii która w nazwie ma Prawo i Sprawiedliwość, a interesy robi z ludźmi majacymi prawomocne wyroki na koncie!

odnośnik

Przeczytaj sobie ten artykuł i opinie prof. Staniszkis, bardzo mądrej babki i zobacz jaką pogardę ma twoja partia do mediów i dziennikarzy, a przez to i do zwykłego szarego obywatela i gdzie znajduje sie rzeczywisty ośrodek władzy w Polsce.
3 lutego 2006, 13:08 / piątek
Ej co jest ? Bronicie koalicji PISU z Samoobroną. Tak wam już ten Pis zamotał w głowach, że teraz Lepper jest ok ? Panowie zastanówcie się.

Jeszcze niedawno J. Kaczyński mowił o Samoobronie, że jest to komunistyczny twór SB. Zmienił zdanie ? Czy się się z SB-kami dogadał ?

Ja szanuje wasz wybór, ale zachowajcie rozsądek i nie wmawiajcie mi, że Lepper ma prawo rządzić Polską.
3 lutego 2006, 13:13 / piątek
Co innego pakt z lepperem, a co innego rządzenie Polską. To że się dogadał właśnie z tym wieśniakiem, zawdzięczamy nie PiS-owi, ale platformie obrażonych. To te półgłówki po przegranych wyborach, chcieli narzucić swoje warunki.
Już wtedy Kaczor pokazał że ma jaja. Za które notabene nie dał się chwycić platformowym cwaniaczkom.

Każdy inteligenty człowiek wie, że w Polsce można oddać tylko na jednego kandydata do Sejmu. Więc skoro zagłosowałem na PiS, logiczne jest, że nie oddałem ogłosu na samoobronę. Więc jeśli coniektórzy uważają, że mają w głowie olej, nie piszą tekstów, że rozpiera mnie duma z powodu leppera !!!!
3 lutego 2006, 14:44 / piątek
hmm... ta dyskusja nie ma sensu... m.in. z tego wzgledu ze nie slucham radia maryja ani nie ogladam tv trwam wiec nie wiem jakie to karly i ich polityka sa cudowne... jak piszecie wyzej... ponadto skoro uwazasz Zeto ze tj wina tylko i wylacznie PO... to na prawde nie mamy o czym rozmawiac... skoro nie widzisz ewidentnej walki i dzielenia stolkow przez potwory... jak nawet ktos u gory to przedstawil 9 stolkow w rzadzie... to przykro mi... uwazasz ze PO mialo przystac na warunki potworow? hmmm i automatycznie odrzucic swoj program wyborczy i idee? hmm nie badz smieszny... uwazasz ze zaczete rozmowy z PO a po godzinie konferencja prasowa potworow z glupim jasiem z ligi i latynosem... jest jakto mowisz pokazaniem ze karzel ma jaja? hehe... nie badz smieszny prosze... jestem gleboko przekonany ze gdyby PO wygralo byloby mniej zamieszania...

ponadto nie uwazam zeby PO balo sie nowych wyborow... chociazby sadzac po sondazach.. poprawie dla karlow spada... i spadac bedzie... a czemu? hmmm odpowiedz sobie sam... no moze zwrosnie odrobine albo zatrzyma sie na chwile przez akcje katowicka...

wybory do parlamentu... hmm nie wiem czy sie orientujesz... ale ponad 30 mln z naszej kasy poszlo na plakaty dla jakis lepperow i innych przyglupow... ponadto koszta administracyjne i organizacyjne... drugie tyle...

dalej uwazasz ze PO boi sie wyborow? hmmm

ale kto ma racje pokaze czas... obysmy tylko nie obudzili sie z reka w nocniku...
3 lutego 2006, 15:05 / piątek
Ale beda tak pisali i krzyczeli! Bo ciagle udaja ze sa megauczciwi, czysci, nieukladowi; jak spiewal niegdys Kazik o pseudointelektualistach ,,studenci wolni spierajacy sie kto ma racje CIA czy KGB?"' A tak sie Misie Kolorowe w polityce jak i w doroslym zyciu zwyczajnie nie da! Pieknie by bylo ale to idealizm, niemozliwy do realizacji, szczegolnie w Polsce gdzie kazdy musi miec swoje zdanie i nie chce sluchac innych, nawet w imie wyzszej racji jaka jest szeroko rozumiane dobro panstwa! Czytal ktos z Was moze ,,Ksiecia''? Poczytajcie to zrozumiecie chociaz raczej nie bo Wasz obludna ,,moralnosc'' nie pozwoli.. A co do Leppera to raczcie zauwazyc ze on juz nie jest tepym watazka, glupawym krzyczacym populista! On juz nauczyl sie mowic i dzialac madrze, a w calym tym sejmowym zamieszoniu wykazywal najwiecej spokoju, zimnej krwi chociaz non-stop dostaje razy od wszystkich ,,intelektualistow'' ale potrafil w ostrych choc konstruktywnych slowach wjechac na Kaczuszki i PISowcow i.. zyskal to co chcial! Jaki moral? Dalej go besztajcie, wyzywajcie tanimi medialnymi czy internetowymi haselkami i zarcikami a on bedzie coraz silniejszy! I.. dobrze! Bo jakie spoleczenstwo tacy przedstawiciele! A to Wy krzyczac na Niego, Radio Maryja, mohery jestescie populistami! Nie chce Polski Leppera czy Giertycha ale wobec takiej sytuacji jaka mamy wole ja od Polski platformersow, ktorzy cale to zamieszanie wytworzyli przez swoje urazone ambicje, nadszarpniete porazka ego, zachowujac sie jak rozkapryszone, zaplakane dzieciaki! Ile razy mozna z tepakami gadac, tlumaczyc, dawac im kolejne szanse? To jest marnowanie czasu! Kurwac mac, gdyby tak Walesa, Borusewicz, Gwiazda i inni Wielcy w 80(a nawet w 89 choc wtedy byli juz niestety az za bardzo ukladowi) roku tak sie dogadywali z komuna to rzeczywiscie, sporo by wywalczyli i dostali... Lepiej dogadac sie sensownie z tymi ktorzy chca i ktorzy zachowuja sie odpowiedzialnie! I to w zadnym razie nie jest kurewstwo ani frazes pusty a zwyczajnie przemyslane dzialanie w imie najwyzszej racji stanu jaka jest panstwo! A cala ta reszta i otoczka to tylko medialna gra! Dlatego niemal w pelni popieram polityke PISu bo najzwyczajniej w swiecie ja rozumiem gdyz jest swiadoma i odpowiedzialna! Bedzie bolalo bo musi! Tylko Polacy najwyrazniej jeszcze chyba do niej nie dorosli i ciagle woleliby ,,ani w prawo ani w lewo tylko srodeczkiem'' a tak tez sie niestety nie da bo jestesmy w swojej masie zwyczajnie za glupi na demokracje w czystej postaci i potrzeba Nam demokracji autorytarnej jak mowi szczerze bez swirowania w swoich wypowiedziach Dorn! Reasumujac wiec nie metoda wazna a skutek!
Pozdrawiam wszystkich swiadomych!
3 lutego 2006, 15:55 / piątek
Ja też głosowałem na PiS i tego nie żałuję bo niby czego: budżet przyjęty , budżet unijny wywalczony ( najkorzystniejszy w tych warunkach jaki można było przyjąć)pakt stabilizacyjny podpisany ( gwarantuje to przyjęcie ustaw obiecywanych w czasie kampani min. o Urzędzie antykorupcyjnym) , niezostał powiększony deficyt budżetowy ( Gilowska ministrem finansów ) , projekty ustaw autorstwa Ziobry min w sprawie przyspieszenia działań sądów , powołanie nowej KRRiTV która dokona zmian w spółkach nadzorczych ( wypierdolą całą ekipę Dworaka z TVP która faworyzowała PO w czasie kampani )
Kto tego nie dostrzega to albo niechce tego widzieć albo jest głupi.
Pozatym śmieszą mnie chasła typu państwo wyznaniowe takie slogany rzucają tylko ludzie któży niemają żadnych merytorycznych argumentów przeciwko obecnie rządzącej ekipie.
NIEWAŻNE Z KIM WAŻNE ŻE SKUTECZNIE I DLA DOBRA PAŃSTWA!!!
3 lutego 2006, 16:06 / piątek
Franek83-Myślę, że powinieneś iść dalej w swoich rozważaniach i stwierdzić, że dla dobra państwa potrzebny jest autorytaryzm, silna władza w rękach jednego człowieka, kogoś na wzór Piłsudskiego!Tylko kto ma być tym Piłsudskim, bo w tej chwili wybór mamy pomiędzy hipokrytą Kaczyńskim, świniopasem Lepperem, oszołomami z LPR-u, bądź Prymasem IV RP z Torunia.Myślę, że Borusewicz, Wałęsa czy Gwiazda nie tego się spodziewali w sierpniu 1980 roku.Jeżeli masz wątpliwości kto jest winien iż nie doszło do koalicji PO-PIS, to przewertuj gazety z okresu kampanii wyborczej i zobacz kto zaczął kapanię oszczerstw pod adresem PO, kto wyciągał dziadków w Wehrmachcie i kto w międzyczasie knuł za plecami PO na plebanii w Toruniu.Ta koalicja mogła być zwieńczeniem całej walki o wolność Polski, pierwszym porządnym rządem w nowej Polsce, nie obciążonym kompromisem z komuną.Ale niestety powtarza się scenariusz II RP.Polacy potrafią pięknie o o wolność walczyć, ale jak już ją mają to dostają małpiego rozumu.
Odpowiedz sobie na pytanie-masz kumpla i coś wspólnie z nim planujesz, można powiedzieć że jesteście przyjaciółmi od lat, ale niestety w pewnym momencie ten twój przyjaciel knuje za twoimi plecami, bo mu się to najzwyczajniej lepiej opłaca niż lojalność wobec ciebie.I to knuje z ludźmi, ktorymi w gruncie rzeczy sam gardzi.Właśnie taką sytuację mamy w stosunkach PO - PIS.
PO poważam za to, że pomimo to, że to oni zostali zaatakowani w kampanii wyborczej nie zniżyli się do poziomu atakującego.I myślę, że w dłuższej perspektywie czasowej jak elektorat moherowych beretów oslabnie wyjdzie im to na dobre.
3 lutego 2006, 16:17 / piątek
dominias- jesli już przypominasz wybory, to przypomnij sobie proszę minę tuska i rokity po ogłoszeniu wyników. Przypomnij sobie, jaki wtedy skomasowany atak poszedł na braci bliźników. I przypomnij sobie również to, że już wtedy platforemka obraziła się na PiS. Już wtedy krzyczeli jak ma wyglądać rząd itp.

Kaczor wygrał z platforemką, bo dobrze ocenił przeciwnika. A towarzysze DD (donaldzik i diabełek), źle to ocenili. Przez to przegrali wygrane wybory. I wy takich partaczy chcielibyście u władzy ??
3 lutego 2006, 16:19 / piątek
dominias a ty dalej swoje żadnych poważnych argumentów tylko swiniopasy < parafia z torunia itp dziwi mnie to że jesteś tak absolutnie przekonany że to Pis nie chciało wchodzić do koalicji z Po ; ja myślę ze winne są obie strony ze wskazaniem na PO , pozatym pozakulisowe rozmowy, zawieranieniespodziewanych koalicji , przedterminowe wybory itp to typowe cechy demokracji ( więcej otym w ostatnim tygodniku WPROST )
3 lutego 2006, 16:40 / piątek
Argumenty przedstawiłem.Wystarczy uważnie przeczytać cały tekst, a nie czepiać się do jednego słowa.Cały problem polega na tym, że jest to walka o koryto, a nie wspólna budowa Polski.I jedyne pytanie jakie należy tu zadać jest takie: kto zaczął i kto zdradził nie tylko PO, ale przede wszystkim wyborców, którzy głosowali powtarzam jeszcze raz na KOALICJĘ PO-PIS.I obowiązkiem polityków było uszanować ich wolę, a nie kalkulować z kim nam łatwiej będzie rządzić.Powtórzę jeszcze raz jakbyś się czuł Zeto jakbyśmy coś wspólnie planowali, a ja potem bym sobie przekalkulowal, że z jakimiś świniopasami (no niestety ale nasuwa mi się to słowo samoistnie) interesik wyjdzie mi na lepsze.Uznał byś mnie za oszusta i miałbyś racje.A tak właśnie postąpił Kaczyński w chwili gdy ważyły się losy Polski na kolejne 5 lat.
Sprawa druga- o jakich reformach i naprawie państwa my w ogóle mówimy?Te wszystkie nadzwyczajne środki PiS-u są obliczone na poklask społeczny i myślenie w rodzaju: 'o w końcu tym złodziejom dobiorą się do d..."Po co i na co urzędy antykorupcyjne, skoro są sądy powszechne i przepisy prawa.Wystarczy odpowiednio stosować i reformować to co jest.Jakie sądy 24 godzinne?Człowieku-każdy obywatel, nawet najgorszy zbrodniarz ma prawo do obrony przed sądem, a tu ma być adwokat z urzędu dla każdego, czyli fikcja prawa do obrony.Osądzą cię pomimo braku winy i co zrobisz?Już za komuny w 50-tych latach to przerabialiśmy-fikcję sprawiedliwości i sądownictwa.
A ja się pytam jakie PIS ma pomysły na gospodarkę?Co zrobi bezrobociem, tragedią bezdomnych, marznących na ulicach ludzi?Jakie perspektywy da młodym ludziom, jakie będą ułatwienia dla drobnych przedsiębiorców?Możecie mi to wszystko wytłumaczyć? Bo ja na razie widzę tylko hipokryzję i bezwzględną walkę o koryto!
I jeszcze jedno-z wczorajszego dnia utkwiło mi w pamięci, gdy jedna z dziennikarek porównała obecną sytuację do książki "Folwark Zwierzęcy" gdzie też byli równi i równiejsi.Mam nadzieję, że nie zmierzamy w tym kierunku.
Pozdrawiam!
3 lutego 2006, 17:06 / piątek
Folwark Zwierzecy to malo powiedziane... "te rzeczy sie dzieja na prawde tu" ... // Zeto brakuje ci juz argumentow... ;/ no coz... czasem tak bywa...

"Kaczor wygrał z platforemką, bo dobrze ocenił przeciwnika. A towarzysze DD (donaldzik i diabełek), źle to ocenili. Przez to przegrali wygrane wybory. I wy takich partaczy chcielibyście u władzy ?? " - ty chyba czegos nie zrozumiales piszac te slowa... przeczytaj chociazby wypowiedz Dominias-a... Donaldy i karly koledzy od lat... masz racje... hmmmPO zle ocenili ludzi... nie spodziewali sie takiego poziomu... az trudno bylo PO w to uwierzyc... chwyty ponizej pasa... a na antenie radia maryja... kolejna antykampania... masz racje... karzel dobrze ocenil sytuacje... pojechal z Donaldem z jak ze szmata... o to ci chodzilo? na tym chcesz budowac na demokracje w Polsce? hmmm to chyba jestes ich wszystkich wart... i tutaj urwe temat... i dalsza dyskusje...

do Czechu...

"Pozatym śmieszą mnie chasła typu państwo wyznaniowe takie slogany rzucają tylko ludzie któży niemają żadnych merytorycznych argumentów przeciwko obecnie rządzącej ekipie. " - poza tym i hasla... ale spox... nie bede sie klocil o drobne bledy i literowki bo tak jak w tej dyskusji o to chodzi takze nie o drobne bledy w polskiej polityce chodzi bo zadna partia nie jest idealna... to sa tylko ludzie... uwazasz ze nie bedzie panstwa totalitarnego czy jak wolisz wyznanionego? to chyba od wczoraj telewizji nie ogladales... heh... no chyba ze tv trwam :) hmmm a co na "bojkot" powiedzial prezes karzel? hmmm... "zostana wyciagnete surowe konsekwencje w stosunku do dziennikarzy, ktorzy brali udzial w bojkocie" ... albo sa rowni i rowniejszy posla susla czy jakos... :P ok niewazne... szkoda czasu na ta dyskusje... choc krew mi sie gotuje... za kazdym razem gdy wlaczam tv ostatnio...

ps. moze gdybym sie zaprzyjaznil z babciami w moherowych beratach z osiedla... to moze bym jakas ciepla posadke w jakiejs panstwowej radzie dostal :) kurde musze to przemyslec ;P

pozdrawiam
3 lutego 2006, 17:08 / piątek
To ze za obecny burdel odpowiada w glownej mierze PiS, jest rzecza oczywista i nie podlegajaca dyskusji !!! Natomiast dla mnie jest jeszcze jedna kwestia bardzo istotna.
Otoz przy obecnym ukladzie w rzadzie nie mamy praktycznie zadnych przedstawicieli z naszego regionu !!! Co to dla nas (pomorzan) oznacza ???!
Mysle ze premier Marcinkiewicz obiecujac chocby gazoport Swinoujsciu, jasno dal nam do zrozumienia.
3 lutego 2006, 17:54 / piątek
dominiasie odpowiadam:
jestes dorosly? To nie naduzywaj slow! Przyjaciel to duuuze slowo, bardzo modne w tych czasach tylko nieco wypaczone a juz jesli chodzi o polityke to wrecz abstrakcyjne! Przyjaciol ma sie max kilku, reszta to tylko koledzy i kolezanki i nawet jezeli ten najwazniejszy by mnie ,,zdradzil'' tobym mu wybaczyl w imie chociazby tej przyjazni i tego co przez lata w Nas i miedzy Nami bylo! A jezeli rzecz by rozbila o panstwo to tym bardziej! Dorosly czlowiek nie moze sie zachowywac jak skrzywdzony dzieciak albo wiecznie niespelniony romantyk! Co to jest?!? I co to argumenty? A czlowieka pokroju Pilsudskiego faktycznie nie widac a wielka szkoda bo chyba rzczywiscie cos w tym jest ze tylko autorytaryzm Nam Polakom pomaga i wyzwala jakiekolwiek niesione czy to pozytywnymi czy tez negatywnymi emocjami podklady energii, przerozne ciekawe pomysly i wielkie jednostki! Wierze serduchem ale przede wszystkim rozumem w braci! Fakt ze martwi mnie nieco ze poza pierwsza linia tj Kaczuszkami, Dornem, Marcinkiewiczem, Ziobra zaplecze jest troche mgliste ale spokojnie! Przeciez juz dali rade zaangazowac Relige, w koncu demokrate wielkiego, czlowieka ktory jawnie stal za Tuskiem w wyborach, do wspolpracy bo On byl na tyle kumaty ze wiedzial iz nie sensu sie spierac o pierdoly a wspoldzialac sensownie! To samo Gilowska przeciez Platformianka z krwi i kosci! To daje nadzieje ze zaplecze specjalistow z roznych frakcji przeciez tez mozna stworzyc! Dlaczego Oni moga myslec a reszta nie? Bo jest slaba i niezdolna do dzialania!!! Czeka, czeka ,czeka.. I maci bo nie ma odwagi stanac do walki! Opozycja? Zenada! Przeszkadzaczy banda! Rzucacie haslami np becikowym slynnym, ze polsrodki! OK, zgadzam sie! Ale pytam jednoczesnie, co Wy proponujecie? Nic! Ciagle marudzenie, narzekanie, czekanie... To jest wlasnie populizm i awanturnictwo! A polsrodek jak sama nazwa wskazuje jest po to by w miedzyczasie znalezc srodek! Ta rozmowa zapewne sie nie skonczy wieloma konstruktywnymi wnioskami choc naprawde bym chcial wiec na koniec dam taki oto moral: im bardziej Was sie staram pojac, zrozumiec, wyciagnac reke do wspolpracy tym glosniej, mocniej na mnie krzyczycie wiec i moje poglady sie radykalizuja choc tego nie chce, wolalbym sie rozumnie dogadac! Teraz z tego ostatniego mego zdania zrobcie sobie alegorie do obecnego swiata Naszej polityki a moze zrozumiecie cos z zachowania PISu!
,,NEC TEMERE, NEC TEMIDE"
3 lutego 2006, 18:26 / piątek
Do dominas :PiS ma konkretne plany na zmniejszenie bezrobocia ( zwolnienie przez 2 lata z ZUSU dla przedsiębiorców którzy zatrudnią nowych pracowników ) pisząc o pomysłach Ziobry myślałem o wprowadzeniu kar pieniężnych dla adwokatów sztucznie przedłużających sprawy Czy nie są to działania zmierzające do poprawy działania wymiaru sprawiedliwości ?
Do Marian : na temat państwa totalitarnego się nie wypowiadam bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz , w czasie kampanii byli tkże równi i równiejsi ( zdecydowanie najwięcej czasu antenowego zajęli politycy PO ) więc wczorajsze wydażenia były jakby formą rewanżu , choć akurat to uważam za błąd
pozdro
3 lutego 2006, 18:48 / piątek
No to jak jest ? Bo trochę się zgubiłem w dyskusji. To teraz Lepper jest OK ? Tak ? Można mu podać rękę ? Czy nie można ? Bo to cham jest...
3 lutego 2006, 19:37 / piątek
Franek83- Nie zrozumiałeś sedna mojej wypowiedzi.Chodziło mi o lojalność dwóch partnerów, którzy chcą coś wspólnie zbudować.Ten sam przykład można odnieść do dwóch wspólników, żeby nie nadużywać słowa "przyjaźń".Jeżeli jeden chce drugiego wysadzić w kosmos to to już jest koniec współpracy, w tym przypadku koniec marzeń o silnej Polsce.Pozostałych argumentów nie tylko nie rozumiem, ale twierdzę, że wskazują właśnie na to , że PIS podjął próbę zdemolowania PO i widzi w niej wroga a nie partnera do współpracy.
Ja nie jestem żadnym fanem PO ani żadnej innej partii.Przyglądam się tylko temu co mnie otacza i staram się wyciągnąć wniosek co byłoby najlepsze dla Polski.
I stwierdzam, a raczej twierdziłem bo teraz to nierealne, że najlepsza byłaby koalicja PO-PIS i współpraca dla dobra kraju.Niestety zawiodłem się.Może byłem naiwny?Może nie dorosłem jeszcze do stwierdzenia, że tak naprawdę tu nie chodzi o żadną Polskę tylko o to, żeby banda kolesi miała stanowiska we wszelkiego rodzaju radach nadzorczych, zarządach, kancelariach Sejmu itd, itd.A Lepperowi i Giertychowi da się mniej i będą mniej wymagać, prawda?
Tylko w takim razie - powtórzę to jeszcze raz - po co była ta cała solidarnościowa rewolucja, jeżeli wracamy do punktu wyjścia, czyli elity rządzące mają w głębokim poważaniu dziennikarzy, czyli czwartą władzę - czyli de facto naród, czyli de facto też ciebie.No chyba, że nie przełączasz telewizora z TV Trwam i ciebie to nie dotyczy.Dzisiaj w radiu Kaczyński ogłasza, że dziennikarze będą ukarani za wczorajszy bojkot.To ja się pytam ciebie- czy nie przypomina ci to komuny i cenzury?Przeczytaj sobie Folwark Zwierzęcy to zrozumiesz z czym mamy właśnie do czynienia.Na pewno nie z szumnie głoszoną rewolucją moralną.
3 lutego 2006, 20:27 / piątek
PiS i ich przydupasy to populisci. Ich kampania zajeli sie specjalisci,którzy dokładnie mówili blizniakom co gdzie, kiedy maja powiedziec. Kaczynsy nawet sie usmiechali ! Firma zbudowała odpowiedni wizerunek. Nakrecili film o PO i Tusku o kazdym z nas mozna nakrecic taki film, który postawi nas w bardzo złym swietle. Swietna reklama ze znikajacym zarciem w lodowce do ludzi to przemowiło. Rozlicza komuchów i co dalej ? Nic , dalej nie ma zadnego pomysłu. Ludzie często z podstawowym wykształceniem, którym mature napisał asystent za 700 zł piastuja bardzo powazne stanowiska. Jak jestescie chorzy to idziecie do znachora czy do lekarza, który ukonczył studia i wie co robi ? Zobaczymy co powiecie za rok, dwa lata. Moze nic- bo bedzie cenzura.
3 lutego 2006, 20:35 / piątek
O Boże !!! Czytasz to i nie grzmisz !!!

Kto widział koalicję PiS i po ??
Ja głosowałem na PiS, własnie po to, aby do koryta nie dopchali się tusk z rokitą. Jak widac miałem rację.
Przecież obie partie do wyborów szły osobno! Obie partie miały rózne spojrzenie na gospodarkę! Obie partie miały inną wizję podatków! Obie partie inaczej widziały opiekę społeczną! A także obie partie inaczej postrzegały zboczeńców!
Chyba tylko Lemm mógłby wymysleć, jak obie te partie pogodzić w koalicji !!!

Śmieszą mnie teksty o "przyjaźni" dwóch kaczek- donalda i Lecha. W Polsce najbardziej zaprzyjaźnieni są dwaj politycy- miller i niesiołowski (są nawet sąsiadami). Kto śledzi progarmy publicystyczne, wie jakimi epitetami potrafią obrzucić się przed kamerami.
Ci co nie boją się czytać, polecam książkę "Człowiek w teatrze życia codziennego". Jest sto razy lepsza niż "Folwark Zwierzęcy" i pozwala choć trochę zrozumieć polityków. Może wtedy nie będzie zdziwionych, że PiS i po się nie dogadały.

I już na koniec. Co niektórzy chyba mają kompleks kościoła. Co was tak boli jakaś telewizja trwam, czy radio maryja ?? Polecam wziąść przykład ze mnie, kupic sobie abonament cyfry+ i przestać oglądać głupoty !!! Chyba po ich audycjach, macie tak wypaczone poglądy ??
3 lutego 2006, 21:08 / piątek
PiS obiecuje państwo socjalne, a to znaczy że biedne. Pakt stabilizacyjny z LPR i Samoobroną potwierdza moje zdanie. Mamy becikowe, które tak naprawdę tylko obciąża budżet a nic nie wnosi, następny krok to będzie wprowadzenie tzw. seniorskiego ( kóre też nic nie zmienia ), są to zgrywki tylko i wyłącznie na wzrost popularności wśród ludzi. Wcześnie, ktoś pisał jak to się wspaniale zachował premier po tragedi w Katowicach. moje zdanie jest takie, że to świetny chwyt medialny albo też przeczytał ostatnie wydanie newsweeka. Poza tym wszyscy w kraju wiedzieli jak zachował się Cimoszewicz w czasie powodzi i Bush po tragedi w Nowym Orleanie i ile stracili na poparciu.
Rząd Marcinkiecza nie ma 100 dni, a już mamy Dorna który poprowadził na swoje osiedle rurę z gazem przyczepioną do płotu, bo mu zimno bylo, von Ziobro rozwalił komsję kodyfikacji prawa karnego, a niejaki minister sportu Lipiec zwolnił wszystkich z komisji antydopingowej, którzy go zdyskwalifikowali za stosowanie dopingu.
Wypowiedź chaotyczna, ale od rana jestem wk.. i mam ciśnienie związku z tą sytuacją. Przed wyborami mówiłem że jak człowiek z brązu dojdzie do władzy to wyjeżdżam z kraju...... i chyba tak się będzie musiało stać.
3 lutego 2006, 21:41 / piątek
Nie,no nie moge (jakos mnie obchodzi to co sie dzieje w moim ukochanym kraju) patrzec na szerzaca sie propagande. Bez sensu sa teksty "jakby rzadzila Platforma to by bylo gorzej. Ale nie rzadzi,"rzadzi" PiS i to tej partii dotyczy ocena rzadzacych,gratuluje wszystkim jasnowidzom bo ja np. nie wiem "co by bylo gdyby". Wiem co jest teraz a jest niestety CH..JNIA
Pytam gdzie sa te mieszkania??? Komu sie poprawilo?? Bo ja jakos nie odczulem, skonczyla sie kampania wyborcza a ja czuje sie jakby caly czas trwala. Na okraglo te same hasla. Kazdy moze mowic: PRACA DLA BEZROBOTNYCH,MIESZKANIA DLA BEZDOMNYCH,SZPITALE DLA CHORYCH,BECIKOWE DLA WSZYSTKICH NAWET DLA POSLOW,DYREKTOROW I PREZESOW (brawo) tylko co z tego. Zobaczymy ile to mieszkan uda sie wybudowac,ile powstanie km. autostrad, ile dzieci bedzie moglo zjesc cieply posilek,i wkoncu czy nam sie polepszy???? Znam kilka osob ktore glosowaly na PiS i wiecie co je laczy?? to proste-klapki na oczach i brak argumentacji takiego wyboru bo argument typu: "jak by rzadzil Rokita.." albo a jak rzadzil Miller..." to ZADNE ARGUMENTY.....
3 lutego 2006, 21:52 / piątek
karel- "pierdolicie hipolicie"

becikowe już jest,
kredyty mieszkaniowe w złotówkach będą miały 3% dopłatę,
rząd dopiero dobiega do 100 dni, a na forum już wszyscy trzeszczą, że Polska coraz bardziej pogrąża się w kryzysie. Tylko dziwnym trafem RPP obniżyła stopy procentowe, a to znaczy, że złoty się umocnił.

moje dziecko nie głoduje i jest mi coraz lepiej. Dach nad głową też mam, do tego odśnieżony,
chodzę z gołą głową, więc nie posądzaj mnie o mocherowy beret,
radia nie słucham wogóle, a w tv tylko c+ i hbo, a tam informacji nie ma.
3 lutego 2006, 22:13 / piątek
"w tv tylko c+ i hbo, a tam informacji nie ma"

Może już niedługo bo pozostanie jedna tylko słuszna telewizja i radio i do tego społeczna bez wymaganej koncesji. KRRiTV zostanie zlikwidowana i nikt nie będzie mógl wydać koncesji na nadawanie dla c+, hbo itp itd
3 lutego 2006, 22:38 / piątek
Zeto-Kaczyński i jego banda w co drugim zdaniu podczas kampanii, a przynajmniej podczas jej początkowej fazy - mówili "nasi przyjaciele z Platformy to, nasi przyjaciele z Platformy tamto".A jednocześnie knuli na plebanii ojca dyrektora i myślę, że już wtedy planowali wielką koalicję hipokrytów z PIS, oszołomów z LPR i buraków z Samoobrony.
A jeżeli chodzi o Kościół, to myślę, że Papież Jan Paweł II, czy ś.p. ks. Popiełuszko w grobie się przewracają gdy widzą co wyrabia Rydzyk pod płaszczykiem Kościoła. Dla mnie czlowiekiem Kościoła jest ś.p. ks. Twardowski, ś.p. ks. Tischner, a nie spragniony władzy i pieniędzy Rydzyk.
Kościoł powinien uczyć dobroci i miłości bliźniego.Czy tego uczy ojciec dyrektor na antenie swojej radiostacji i telewizji odpowiedz sobie sam.
3 lutego 2006, 22:40 / piątek
dajcie ludzie spokuj juz tej polityce skupmy sie na Lechii a ci co chca salej rozwijac te tematy to podobna mozna od Tomasza Lisa se posiedziec na widowni w programie.

TYLKO LECHIA !!!!
3 lutego 2006, 23:31 / piątek
Gdziesz czytalem wypowiedz rydzyka:
-Dlaczego ojciec dyrektor jezdzi maybachem?
-Bo gdyby zyl Jezus to tez by takim jezdzil
Za kogo on sie uwaza?
4 lutego 2006, 02:18 / sobota
Axel, to chociaż podaj gdzie to czytałeś. A jeśli nie pamiętasz, to daruj sobie ploty, bo różni ludzie różnie piszą a nie zawsze to, co napisane jest prawdą.
4 lutego 2006, 09:27 / sobota
dominias- może to naiwne, i banalne, ale jedyne "nauki" ojca dyrektora o których czytam, to wasze przestraszone wypociny. Gdzieś mam jego, jego radio, i tv trwam. Proszę też, nie mieszajcie w to wszystko Boga ani Kościoła. Zapewniam was, że Bóg nie ma nic wspólnego ani z Kaczyńskim, ani z tuskiem, a już napewno nie z księdzem rydzykiem.
Kościół to nie ksiądz, tylko ludzie. Kto tego nie rozumie, to jego sprawa, a nie moja. Ale moim zdaniem, aby zabierać głos w jakimś temacie, trzeba mieć o nim chociaż mgliste pojęcie.
4 lutego 2006, 13:07 / sobota
Zeto... "Gdzieś mam jego, jego radio, i tv trwam. Proszę też, nie mieszajcie w to wszystko Boga ani Kościoła. Zapewniam was, że Bóg nie ma nic wspólnego ani z Kaczyńskim, ani z tuskiem, a już napewno nie z księdzem rydzykiem."

ja tez mam to gdzies... ale karly mieszaja Boga w swoje walki o stolki... a rydzyk miesza Boga w zdobywanie emerytur od biednych babc... i nie mozesz tego negowac!!! no chyba ze masz jakies klapki na oczach... myslisz ze czemu karly wygraly wybory??? ... reszte dopowiedz sobie sam... bo nie uwazam cie za ograniczonego czlowieka... i w tym wypadku twoja wypowiedz nie ma sensu...

poza tym piszesz o jakiejs tam moralnosci politycznej w ksiazkach... hmmm to podam ci dobra i na czasie lekture...

"Cien Kremla" Bakera i Glassera

po przeczytaniu wysuwam wnioski, ze przedstawione tam metody rzadzenia Rosja, niczym nie roznia sie od metod walki o stolki karlow... niemalze w slowo w slowo jest tam opisana niby Rosja niby "Polska karlow"... przeczytaj to... moze zmienisz zdanie...

"Ale moim zdaniem, aby zabierać głos w jakimś temacie, trzeba mieć o nim chociaż mgliste pojęcie." masz mgliste pojecie o Kosciele i Bogu w dzisiejszej polityce? watpie!! np. o antykampani na antenach trwam i maryja? o nawolywaniu z ambon do glosowania na karla bo Donald "hajtnal sie z zona 2 tygodnie temu" - (ale chyba ponad 20 lat temu) i takimi bzdurami ksieza mydla oczy potencjalnym wyborcom...
uwazasz ze masz o tym pojecie co sie dzieje w panstwie polskim??
zapewne zaraz napiszesz jakie to donaldy i rokity sa zle... hmmm nikt nie jest idealny... po raz kolejny to powtarzam... ale jestem przekonany ze oszczedziliby nam takiej szopki ktora widzimy... ponadto "wierze" ze dogadaliby sie z pisem... bo przynajmniej do tej pory zachowywali sie w miare fair... a nie jak karly... tam gdzie biznesik tam nie ma przyjaciol.... a w oczach teraz juz tylko kurwiki i stoleczki... i $$ na kontach torunskich... ;] ale fakt nie mozna gdybac...

becikowe jest? heh... nie rob sobie jaj czlowieku...

stopy % i tak by zostaly obnizone niezaleznie kto by rzadzil... chyba sie na ekonomi nie znasz... z tym i tak nic wspolnego potwory nie mialy ;]

niestabilna zloty i obawy inwestorow .... nic tylko dziekowac potworom...

a jak bedzie ci tego malo... to przeczytaj jeszcze raz wypowiedz
J.A.R.O.T z 3 lutego 2006, 21:08...

pozdrawiam...

a co do Lechii... bo ku... mac o tym jest to forum... to jeszcze raz powtorze... ze przy zmianie wladzy... szanse Gdanska na Euro drastycznie zmalaly...

pozdrawiam i nadal twierdze ze ta dyskusja na ten temat jest bez sensu... i nie powinno byc miejsca dla niej na tym forum...

[']... Niech Spoczywa w Spokoju...
4 lutego 2006, 18:08 / sobota
Jesli pytacie czy polska ,,kaczkowata'' demokracja zmierza ku tej rosyjskiej, putinowskiej to odpowiem calkowicie szczerze ze chyba TAK choc bedzie napewno lzejsza niz u Nich bo Oni sa po prostu niepowtarzalni pod wzgledem swego mentalnego zniewolenia chociazby! Tylko pytam: co z tego? Rozumiem obawy o ,,wolnosc slowa, jednostki'' itp itd Ale prosze Was, to nie jest wina Kaczek i ich ekipy ze tak to wszystko wyglada i do tego doszlismy! Oni sami niegdys waczyli z dawnym systemem o to by ta piekna, zlota wolnosc ludziom przywrocic! I wygrali! Ale co My z ta wolnoscia zrobilismy.. I nie mowcie ze tylko to wina tych u gory bo w kazdym z Nas ciagle tkwi te polskie przypadlosci jakimi sa wieczne niezadowolonie, przewrotnosc i wszechobecna wciaz ,,komuna mentalna'' czyli po prostu choc chcemy byc uczciwi i takie jest Nasze zalozenie to niestety zycie czesto zmusza Nas do kombinacji, oszustw, matactw.. Powiecie ze to wina panstwa a ja Wam odpowiem ze tak, po czesci to prawda ale pamietajcie ze wszystko zaczyna sie dolu..! Wiec moze pora juz skonczyc swirowac? Oni tez przy tym przeciez byli, widzieli, tez uczestniczyli i najzwyczajniej w swiecie pojeli ze nie tedy dla Polski droga i do niczego to Nas nie doprowadzi! Naprawde nie ma sie czego bac! Ekipa Kaczuszek wlasnie z powodu swojej przeszlosci wydaje sie byc wiarygodna i taka ktora ma na tyle samokontroli by nie pozwolic na powtorke z ,,rozrywki'' jaka byloby chociazby panstwo policyjne! W to nie wierzcie choc ,,Wyborcza'' i pseudointelektualisci, teoretycy beda to ciagle podkreslac, rozstrzasac, obludnie straszac Kaczorlandem, ze tego nie bedzie , tamtego zakaza itp itd! Twierdzicie ze nie ma sensu rozliczac A ja pytam: jak inaczej przeciac ten ,,wezel Okraglego Stolu''? Nie twierdze jak Giertych ze to zdrada bo to nie o to chodzi! Ale to bedzie ciagle powracalo jak bumerang bo ludzie zwiazani z tamtymi ukladami jeszcze wiele lat beda u sterow i wciaz beda wiele w Polsce znaczyli! Tu nie chodzi o wieszanie kogokolwiek tylko o sprawiedliwosc taka by chociazby czesc z nich dotknela kazaca reka Temidy! Po to wlasnie byly PISowi resorty silowe by zalatwic to przez nie choc oczywiscie jest to baaardzo trudne do wykonania, chociazby dlatego ze przez te 16 lat struktury znaczaco sie rozrosly a wiele dokumentow po prostu przepadlo! Ale ja osobiscie wierze w Dorna i jego ludzi! I nie interesuje mnie to jak tego dokona! Wieszamy tu w Gdansku te slynna flage z dumnym napisem ,,A na drzewach zamiast lisci beda wisiec komunisci!'', chodzimy w ,,swiete'' dla Nas miejsca jak Trzy Krzyze.. Po co to robimy? Tylko po to by pamieta, swoja polskosc i patriotyzm medialnie przed kims zamanifestowac ? Tylko co z tego ze ten mlody bedzie pamietac jak w koncu spyta ,,Tato, a dlaczego tym mordercow nie ukarano?" I co mu odpowiecie? Dopoki tych ciezkich, bolesnych ran nie zagoimy, beda wracac i krwawic a My bedziemy sie ciac kto mial racje.. Wybralismy rewolucje bezkrwawa wiec ponieslismy konsekwencje tegoz wyboru ale tak nie moze dluzej byc bo im dalej w to brniemy tym gorzej!
Odjechalem od tematu i sedna swiadomie bo ideologia w przypadku calej tzw prawicy jest rzecza niezwykle wazna i pozwala wiele rzeczy, zachowan, postaw zrozumiec! I taki oto jest moj realistyczny PISowaty nieco punkt widzenia! BEDZIE DOBRZE!:)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.543