Gdańsk: czwartek, 9 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:

Donald Tusk??? Czy nalezy Ci sie glos od Lechii??

strona 4/11

4 lutego 2006, 18:22 / sobota
Kaczyńscy nie są głupimi ludzmi niby czemu mieliby odrzucać poparcie Rydzyka dysponującego dużym elektoratem ,przypomnę tylko że tuska poparł w czasie kampanii kwaśniewski co także zostało wobozie po przyjęte z wielkim zadowoleniem .
a swoją drogą becikowe w obecnym kształcie zostało przyjęte głosami PO LPR Samoobrony i PSL ( zdaje mi się że niektórzy tego nie wiedzą)
4 lutego 2006, 18:33 / sobota
Do "Zeto" choc powinno byc "zero"
Nie obrazaj czlowieku!!
Hipolit to chyba twoj stary.
4 lutego 2006, 18:39 / sobota
Dokładnie!Kaczyńscy nie są głupimi ludźmi.Dlaczego by mieli odrzucać poparcie Rydzyka, dlaczego by mieli nie współpracować z Lepperem i Giertychem, dlaczego mieliby współpracować z wymagającym koalicjantem PO, jak mogą z takimi którym rzuci się ochłap.Dlaczego mieliby współpracować z mediami, skoro mozna tylko z Rydzykiem i mieć media i naród w d........
Niestety chodzi tu po raz kolejny tylko o koryto, a nie o Polskę.A różnica jest taka, że przez 45 lat nie mieliśmy wyboru i rządzili nami czerwoni pachołkowie Rosji, nastepne 15 lat było obciążone wymuszonym kompromisem z komuchami.Taka była cena bezkrwawej rewolucji solidarnościowej.A w 2005 roku była naprawdę niepowtarzalna szansa na dobry polski rząd, współpracę itd, itd...A mamy sejmik szlachecki.No ale widocznie taka nasza polska tradycja.W XVII i XVIII wieku też przepiliśmy i przepuściliśmy państwo.Widocznie nie wyciągamy wniosków z historii.
4 lutego 2006, 19:29 / sobota
MaRiaN, twierdzisz, że dyskusja o tym jest bez sensu i nie powinna mieć miejsca na tym forum, a najbardziej lmentujesz. Weź się chłopie w garść. Nie masz argumentów, stać Cię tylko na epitety i puste frazesy. Mohery, potwory, karły, oszołomy, buraki, pisuary, becikowe. Ileż można to powtarzać? Jest demokracja, czyli system, w którym trzeba zaakceptować wolę większości. Piszesz, że niestabilny złoty, obawy inwestorów (skąd bierzesz takie informacje?) to wina PiS-u, a obniżenie stóp NBP to już zasługa kogoś innego. Delikatnie mówiąc jesteś tendencyjny. Może po prostu nie rozumiesz, co tu się dzieje. Obsadzanie strategicznych stanowisk swoimi ludźmi, to już standard każdej ekipy, która zaczyna rządzić. Najlepszym przykładem jest Gdańsk, gdzie od 8 lat rządzi PO. Wszystko, co się da jest obstawione przez tą partię. To jest instrument skutecznego rządzenia, trzeba się z tym pogodzić i znieść do kolejnych wyborów, albo i dłużej. W całej tej gadaninie uciekasz od sedna sprawy, czyli celu, jaki postawił sobie PiS. Pozwolę sobie na cytat jednego z braci: „... powstało państwo, gdzie prawdziwą zasadą, jest - kto silniejszy, ten lepszy. A trzeba było zbudować nowe państwo, w ogromnej mierze zmienić aparat państwowy, co wiązało się z koniecznością rozbijania starych struktur, i trzeba było budować nową hierarchię społeczną, zdegradować grupy nomenklaturowe. Bez tego normalne społeczeństwo w Polsce powstać nie mogło. I nie powstało”. Oddając głos na PiS, właśnie o tym myślałem, że ktoś musi silną ręką rozbić pewne struktury, żeby w przyszłości uniknąć takich afer jak FOZZ, Orlen, PZU i wiele innych, które nie ujrzały światła dziennego. To PO gwarantowała parasol ochronny dawnej nomenklaturze, którą od okrągłego stołu systematycznie rozkradała mienie państwowe z pominięciem interesu narodowego. To nie przypadek, że Kwaśniewski poparł Tuska. Zastanów się, dlaczego PO odrzuciła połowę tek ministerialnych, choć podobno była przygotowana do rządzenia Polską. Mimo, że nie przepadam za Lepperem i Giertychem, to nie dziwie się PiS-owi. W tym momencie cel uświęca środki, w rządzeniu trzeba być skutecznym, a mając tak dużego wroga jak PO, trzeba zawierać nawet niewygodne sojusze. Może zawiodę się na Prawie i Sprawiedliwości, bo tej ostatniej zawsze brakuje, ale jeżeli coś się poprawi, to będę dumny ze swoich poglądów.
Aferą z mediami myślę, że nie ma się, co przejmować. Podpisywanie umów międzypartyjnych nie wymaga transmisji LIVE przez wszystkie stacje, na konferencje nikomu nikt nie zabronił wejść. To dziennikarze się obrazili. Warto mieć na względzie to, że wśród obrażonych była min. wyborcza i inne „polskojęzyczne” media.

Nie zapominaj, że jesteś na forum najbardziej prawicowego klubu w Polsce, PO to nie jest prawica, to liberalne centrum, czyli odpowiadając na pytanie z tematu uważam, że Tuskowi nie należał i nie należy się głos od Lechii, a idąc dalej - w wyborach samorządowych Platformie nie należy się głos od Lechii. To już jednak osobisty wybór każdego z nas i uszanujmy się nawzajem. Efekty ocenimy za 4 lata.
4 lutego 2006, 19:41 / sobota
karelu:
Zeto ma takie samo prawo do obrazania jak Ty gdy piszesz(jako pierwszy!)inwektywy pod adresem Kaczek czy nawet Rydzyka, Radia Maryja, Giertycha ,Leppera! A za to co napisales pod jego adresem na leb jeszcze powinienes wylapac w imie sprawiedliwosci oczywiscie! WOLNOSC SLOWA ZLAMALES, nieprawdaz ,,czlowieku''? Ale wtedy bys zakrzyczal i zrobil z siebie ofiare tak jak Platforma probuje, ciagle krzywdzona, ponizana, bita... Oj.. 16 lat juz staja i patrza, biedni, ciagle przegrani; ,,pechowcy''.. Ale pecha mozna miec raz, drugi, no trzeci ale wiecej to juz zwykle frajerstwo i nieumiejetnosc wyciagania wnioskow z porazek! Wg mnie ta koalicja nie miala wielkich szans od poczatku(ideologia i swiatopoglad!), PIS staral sie dogadac, wyciagnac reke, dal Platformie megaszanse, mowiac gornolotnie Panstwo do podzialu a Oni zwyczajnie sie obrazili bo przegrali wygrane wybory i po raz kolejny uciekli od odpowiedzialnosci! Przegrales? To negocjujesz i bierzesz twardo co Ci daja! Ale nie, teraz beda czekac i obliczac i to Oni teraz sa wyrachowanymi, obludnymi populistami! Mnie naprawde jest zal bo zgodze sie dominias ze to byla niepowtarzalna szansa ale Ona byla nawet po wyborach tylko nie mozna sie ciagle obrazac, szukac winnych, pluc na lewo i prawo(to tez sie tyczy PISu!) a probowac, dzialac!!! Jezeli ktos tego nie kuma to niech ciagle wygodnie siedzi w ,,opozycji'' i frustruje sie nadal czekajac na kolejne wybory, karmiac siebie i swych wyborcow nadziejami bezpodstawnymi!
Na argumenty sie nie dogadamy, nie ma nawet sensu juz probowac wiec nie ma sie czemu dziwic ze i Platforma z PISem i na odwrot nie moze...!
Koncze i szczerze pozdrawiam!
4 lutego 2006, 20:34 / sobota
Głos z loży. Chciałbym przypomnieć, że porozumienie z komuchami przy okrągłym stole zawierali m in. obaj bracia Kaczyńscy.

Chciałbym przypomnieć także że Lech Kaczyński był przez 3 lata (1992-1995) prezesem Najwyższej Izby Kontroli (niestety nikogo nie złapał)

Był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy oraz szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. (też nikogo nie złapał).

Komisje sejmowe do wyjaśnienia sprawy Orlenu, Rywina, PZU powołane zostały za rządów SLD. A pierwszą aferę Rywina, która spowodowała upadek rządu L.Millera oraz skompromitowała doszczętnie SLD wywołał Adam Michnik...

Na koniec jeszcze zacytuje J. Kaczyńskiego, który powiedział (w sejmie), że:
"Samoobrona została stworzona przez komunistów i funkcjonariuszy SB"
Tak że albo się wtedy mylił, albo właśnie z SB-kami zawarł sojusz.
4 lutego 2006, 22:00 / sobota
Głos z loży powiedziałeś to co ja właśnie chciałem napisać też zauważyłem ludzie którzy głosowali na PO nie mają jakiś sensownych argumentów , ja pokazałem konkretne pozytywne działania Pis-u po wyborach , ale cały czas tylko świniopasy , państwa wyznaniowe itp.
Do butthead jak chcesz zobaczyć kto układał się z SB-kami to obejrz film Kurskiego" Nocna Zmiana ", pewnie zaraz napiszesz że Kurski to skurwysyn itp ale film niestety przedstawia prawdziwe wydarzenia.
4 lutego 2006, 22:03 / sobota
Butthead.
Narzekasz że Kaczor zawarl pakt z Samoobroną i LPR. Ciekawe czy byś równie lamentował jakby były nowe wybory. Pewnie byś krzyczal że to wina PiSu że kolejne pieniądze zostaną wyrzucone w błoto, że będzie marna frekwencja itd. W takim wypadku co mial zrobić Kaczor, żebyś byl zadowolony? Z PO koalicja byla niemożliwa, głównie z winy przegranego w wyborach, któy zachowywal się jakby wygrał - to moje zdanie. Poza tym między PO i PiS zostało wylane tyle wiader pomyj, że oni się już chyba sami pogubili o co się kłócą. Jak małe dzieci w piaskownicy robiące sobie na złość. W efekcie zostal zawarty pakt (nie koalicja) i mając 160 posłów PiS może samodzielnie rządzić przynajmniej przez jakiś czas. Polityka to sztuka osiągania rzeczy realnych i to właśnie robi PiS w tej chwili.
Tą wstawką o tym, że Adas Michnik spowodował upadek rządu Millera to mnie rozbroiłeś. Jeśli dla Ciebie jest jakaś różnica między Millerem a Michnikiem to naprawdę Cię podziwiam. Czemu Adaś czekal z ujawnieniem tej 'afery' pól roku, zamiast od razu iść do prokuratury? śledztwo dziennikarskie powiadasz? heheh dobre. Zrozum że jest to jedna i ta sama lewacka sitwa, o ktorej pisal Glos z Loży. Przez którą jest taki syf w Polsce jaki jest, a nie przez podpisanie paktu bez udzialu mediów Tą właśnie sitwę chce rozwalić Kaczor i dlatego media tak panikują dorabiając mu gębę nie wiadomo kogo. Pierwszy raz tak zwana 'elyta' się porządnie boi. I to mnie cieszy, im glośniej lewacy krzyczą że faszyzm że zamach stanu tym lepiej dla Polski moim zdaniem.
Jesli chodzi o podpisania paktu bez udzialu mediów - to jest to stwarzanie tematów zastępczych. Żadna tragedia się nie stała nikomu nic nie ubyło a krzyczą jakby to był zamach stanu. Jakoś nikt nie krzyczał jak Krauze wygrywał kolejny przetarg na informatyzację państwowych molochow typu ZUS, jak wiesz wszystkie te przedsięwzięcia zakończyly się wielkim sukcesem, albo jak Kulczyk za publiczne pieniądze kupował akcje TP SA a potem je sprzedal z zyskiem.
5 lutego 2006, 08:29 / niedziela
Maćko: jeśli uważasz, że wpuszczenie na podpisanie Paktu tylko TVTrwam i RM/ potem bezczelne kłamanie, że to było tylko parafowanie a podpisanie jest teraz/ jest jak najbardziej normalne to ja Ci bardzo współczuję...
Zeto: partia władzy jest zawsze w ogniu największej krytyki, ja nie głosowałem ani na PO ani na PiS, ale to co wyczyniają Ci drudzy woła o pomstę do nieba. Nie twierdzę, że PO jest czysta jak łza bo nikt nie jest.
PO miała oferowane większość ministerstw i marszałka sejmu, wszystko pięknie, tyle że marszałek ma byc z PO ale ten, ktorego wyznaczy PiS /śmieszne?/ PO miałaby odopowiadać za gospodarkę, co byłoby bardzo trudne a PiS zbierałby punkty za oczyszczanie państwa mając w ręku resorty siłowe /bardzo sprytne posunięcie/ gdyby analogicznie PO wygrałoby wybory i proponowałoby te stanowiska PiS ten by je odrzucił to pewne jak 2x2.
PiS chodziło o stopniowe osłabianie PO co mogłoby się im udać w sytuacji, którą opisałem.
5 lutego 2006, 10:51 / niedziela
Matti po przeczytaniu twojego wpisu nic dodać nic ująć zgadzam się z tobą w 100% Pozdrawiam
5 lutego 2006, 11:14 / niedziela
"Zeto ma takie samo prawo do obrazania jak Ty gdy piszesz(jako pierwszy!)inwektywy pod adresem Kaczek czy nawet Rydzyka, Radia Maryja, Giertycha ,Leppera! A za to co napisales pod jego adresem na leb jeszcze powinienes wylapac w imie sprawiedliwosci oczywiscie!"
Jakie inwektywy??? Kaczki,Rydzyki,Lepery jakies,zkad Ty to wogole wziales??
Jak napisalem nieprawde to pokaz mi to czlowieku. A co do obrazania przeczytaj uwaznie posty powyzej na 3 bodajze stronie i odpowiedz sobie sam na pytanie kto wyjechal z wulgaryzmami??? Ja?? Mozliwe ze przegialem ale to chyba nie Twoja sprawa,chyba ze jestes adwokatem Zeta.
"Dla ziomow szacunek,dla frajerow muka"
5 lutego 2006, 11:29 / niedziela
A moim skromnym zdaniem tzw. zdegradowanie grupy nomenklaturowej i dekomunizacja to puste hasła, bo niby na czym miałoby to polegać, skoro owe grupy przez 15 lat dawno się zdążyły sprywatyzować i tak naprawdę nie można im nic zrobić. Mają banki, kamienice, udziały w nieruchomościach i na czym np. miałoby polegać zdegradowanie grupy nomenklaturowej w stosunku do Urbana?Na zabraniu mu redakcji?A w stosunku do Millera, Jaruzelskiego?Na pokazowym procesie sądowym i zdobywaniu przy okazji taniego poklasku?PiS zdobywa po prostu głosy na nienawiści ludzi do komuny, ale nic realnego, efektywnego z tego nie wyniknie.
Ja sobie wyobrażam wybory w ten sposób, że w TV wystepuje jakaś grupa polityków, ekonomistów, prawników, socjologów itp. skupionych w jednej partii i mówi, że taki a taki program, takie a takie zmniejszenie czy zwiększenie różnych wskaźników ekonomicznych:podatków, zasiłków, inwestycji i itp. doprowadzi nas w ciągu 10-15 lat do jakiegoś tam wzrostu gospodarczego, że w taki a taki sposób reformujemy sądownictwo, budujemy drogi, walczymy z przestepczością, prywatyzujemy koleje, zmniejszamy bezrobocie.
Politycy się spierają na argumenty, ktoś wygrywa owe wybory, ale potem podajemy sobie rece i zabieramy się do pracy.I t w tej chwili jest Polsce najbardziej potrzebne.A mamy jeden wielki cyrk.Wybory polegają na tym kto bardziej zmiesza przeciwnika z błotem.Ktoś tu napisał, że PIS walczy z PO bo to ich największy wróg.To ja się pytam czemu przez większą cześć kampanii nazywali ich "przyjaciółmi" i wyciągam wniosek że są fałszywi, a nie że tak bardzo chcą naprawić państwo i poprawić byt milionów Polaków.No niestety ale tylko taki wniosek przychodzi mi do głowy.
Ja uważam, że zdanie jakie ma o Kaczyńskich Lech Wałęsa nie jest przypadkiem.Poznał ich na wylot przez lata działalności w opozycji.No chyba, że zanegujemy całą działalność Wałęsy i uznamy, że jedyną prawdziwą opozycją antykomunistyczną byli bracia bliźniacy, a potem Porozumienie Centrum a reszta to spisek komuny i szicle SB.
Najgorsze jest to, że cała nasza dyskusja sprowadza się do kłótni: PO zrobiła to a PIS zrobil tamto.Ktoś chciał marszałka a dostał kosza itp. Ja w programie PIS nie widzę dbałości o dobro Polski, nie widzę żadnego długofalowego programu, czegoś na wzór planu Marshalla w powojennej RFN.
Żeby nie było wątpliwości nie jestem też fanem PO.Przypuszczam, że gdyby wybory parlamentarne wygrała PO w prezydenckich zagłosowałbym na Kaczyńskiego w imię równowagi politycznej, która dla Polski byłaby najlepsza.
I jedyne pytanie jakie sobie powinniśmy zadać jest takie:kto jest odpowiedzialny za brak tejże koalicji, kto podawał się za przyjaciela i zdradził.Kto mówił: przygotowujemy się do współrządzenia z naszymi przyjaciolmi z Platformy jednocześnie przeprowadzając zupełnie inny polityczny plan?
I jeszcze jedno - zawsze byłem cholernie dumny z tego, że to właśnie stadion Lechii był bastionem walki o wolność w latach 80-tych.Tak jak jest to napisane na jednej z flag był polskim bastionem prawicy.Tylko chyba nie o taką prawicę chodziło jaka jest obecnie u władzy.Myślę, że ludzie naprawdę zasłużeni w walce o wolność jak Wałęsa, Mazowiecki, Geremek, Brzeziński i inni nie są entuzjastami polityki braci Kaczyńskich i dla mnie to jest miernikiem patriotyzmu i myśleniu dla dobra kraju, a nie to kto bardziej nienawidzi komunistów i SLD.Ja przynajmniej choć zawsze bylem "po prawej stronie" za taki bastion prawicy się nie uważam.
5 lutego 2006, 12:07 / niedziela
Dominias dobrze prawisz.
5 lutego 2006, 15:48 / niedziela
hmmm Glosie z Lozy... "Może po prostu nie rozumiesz, co tu się dzieje." - pewnie nie rozumiem... i pewnie takze nie mam argumentow... same epitety ;) heh... dobre :)

"niestabilny złoty, obawy inwestorów (skąd bierzesz takie informacje?)" --- poczytaj Parkiet albo Puls Biznesu... ewentualnie pogladaj sobie Biznes w TVN 24 badz takze + - w TVP... posluchaj "expertow"...

a co do reszty to mysle ze Dominias przedstawil to lepiej... niz sam moglbym to uczynic...

"Efekty ocenimy za 4 lata."

pozdrawiam
5 lutego 2006, 16:04 / niedziela
Ja sie wciaz zastanawiam co taki watek robi na forum Lechii ?? :O
5 lutego 2006, 20:10 / niedziela
Jakbyś dobrze popatrzył to zobaczyłbyś, że jest dużo więcej głupszych wątków na tym forum, które niewiadomo czemu nie są skasowane, ten jeszcze w miarę trzyma poziom.
5 lutego 2006, 20:14 / niedziela
Dla mnie PiS, to partia która szuka rozgłosu nie mając planu na poprawę sytuacji gospodarczej w kraju. Argumentem może być to, że ludzie PO są podkupowani przez braci Kaczyńskich przykład prof. Religi i prof. Zyty Gilowskiej a to prawdopodobnie nie koniec. Co do zawiązania koalicji to tak naprwdę nikt z nas nie wie co się stało pomiędzi PiS a PO. Coś mi podpowiada, że to jednak Kaczyńscy ne chcieli tej koalicji (przypuszczenia swoje wysnuwam na podstrawie wypowiedzi Lecha Wałęsy).
Do obecnego prezydenta nie mam żadnego szacunku, ponieważ obraził człowieka instytucję (L.Wałęse), został skazany prawomocnym wyrokiem i do tej pory nie przeprosił go. Dla mnie jest zerem.
5 lutego 2006, 20:25 / niedziela
Maćko o co ci chodzi ? Wszystko co napisałem to są fakty. Chcoćbyś nie wiem jak kombinował to sferę Rywina rozkręcił Michnik, a komisje śledcze są pokłosiem tej akcji. To tyle.
5 lutego 2006, 21:07 / niedziela
Szkoda nerwow i czasu na ciagle klotnie...!
Co do braci Kaczynskich i ich znaczacego udzialu w poprzednich rzadach i mizernej w sumie efektywnosci, TAK!!! No i dlatego w koncu zrozumieli ze tak sie nie da, nie mozna ciagle walic glowa w mur! Zabrzmi patetycznie ale Oni i cala ich ekipa przeszli gleboka przemiane i stad wziely sie hasla IVRP! Rozumiecie w koncu? Tak jak zmienia sie kazdy z Nas, dojrzewa tak i Oni dojrzeli!
Walesa to czlowiek nie tylko legenda i autorytet ale i niewatpliwy wizjoner(jesli oczywiscie ktos jest na tyle madry by z jego tysiaca slow lowic te najwazniejsze!) Ale jest tylko czlowiekiem i nawet On moze sie troche mylic, On owszem zna braci ale sprzed lat i stad wydaje mi sie Jego obawy! A Kaczki baaardzo dojrzaly do uprawiania polityki na najwyzszym szczeblu! Zauwazcie ze juz mlodszy od Lecha Borusewicz, ,,platformers'' przeciez jest w stanie zauwazyc iz ten rzad bedzie skuteczny i po prostu dobry, On potafi Go konstruktywnie zbesztac ale i pochwalic! Wiec mozna! Podkupowanie?!? Ludzie!!! A co to za frajer czy dziwka skoro daje sie podkupic ,,wrogowi''? Az tak nisko oceniacie Relige czy Gilowska? Jesli tak to kazdy z Was jest zwyczajnie NIC nie wart, a Wasza obluda zasluguje na totalna pogarde..! A moze to jednak slabosc Platformy i sila PISu jednoczesnie spowodowala ich ,,zdrade''?! Mleko sie juz rozlalo, pozamiatane raczej z koalicja i obie strony sa temu winne! Ale moze to i dobrze?!? Nie szukajmy ciagle winnych ale idzmy do przodu! Mozna ale trzeba chciec a nie ciagle swirowac, marudzic, narzekac! Mnie jeszcze nie jest lepiej, ciagle tak samo zapierdalam, siana malo, rachunki zzeraja, perspektywy srednie.. Ale widze konkretna poprawe, w koncu nie mglista oparta na nadziei, a juz niedaleka oparta na rozumnych dzialaniach tegoz rzadu! Trzeba dac im czas i tyle, spokojnie, bedzie dobrze! I tak kiedys ich rozliczymy a jesli nie, wyrok najsprawiedliwszy wyda historia!
5 lutego 2006, 21:39 / niedziela
Tak czytam te wpisy a smutek i przerazenie mnie ogarniaja.Mazowiecki,Geremek i Wałęsa bojownicy o wolnosc,wielcy patrioci.Dominias albo jestes bardzo młody albo... nie wiem.Jeszcze Michnik- najwieksza szuja i kanalia.I to na forum takiego KLUBU.z taka przeszłoscią!Albo Was w tych szkołach samych pierdołów teraz uczą albo wierzycie bez reszty "polskojęzycznym mediom".Znaczy sie zostawic tak jak było,całe to okrągłostołe towarzycho niech dalej wyprzedaje za bezcen nasz narodowy majątek.Ja tez głosowałem na PIS i sie tego nie wstydzę,bo wierze ze to jedyna w tej chwili szansa dla Ojczyzny.Inna sprawa czy obecny rząd spełni te oczekiwania.Jedna rzecz mnie zastanawia,skąd taka medialna nagonka "polskich mediów",chyba zaden rzad nie miał takiej złej prasy,tyle ataków w telewizji na poczynania obecnej ekipy.Czyzby blady strach padł na "patriotów"?Ja tam uwazam ze jest to najbarziej prawicowy rzad jaki miała Rzeczpospolita po wojnie.
I jestem za tym zeby w koncu rozliczyc prawdziwych zdrajców i sprzedawczyków naszej Ojczyzny!A teraz taka moda nasatała,ze kazdy kto jest katolikiem,komu na sercu lezy dobro Polski-ten jest moherem,ciemnogrodzianinem lub oszołomem.
Niektorzy nie maja zadnych argumentow jak wyzwiska i wysmiewanie obecnego prezydenta.Cóż czas pokaże kto jest prawdziwyn patriotą a kto nie.Zawsze beda za i przeciw ale myślę ze w jednym jestesmy zgodni:Lechia ponad wszystko!:-))
pozdrawiam biało-zielona rodzinę
5 lutego 2006, 21:51 / niedziela
dominias: mazowiecki , geremek ludzie zasłuzeni w walce o wolność ..... dobre
mazowiecki który pozwalał niszczyć akta bezpieki....szkoda słów
5 lutego 2006, 22:10 / niedziela
Matti - dzięki za wyrazy wspołczucia hehe. Może masz trochę racji że podpisanie "paktu" tylko przed kamerami mediów Rydzyka to lekkie przegięcie. Ale czy nie wydaje Ci się przegięciem reakcja innych mediów na to wydarzenie i ogólnie na inne dzialania rządu? Krzyczą histerycznie jakby był to co najmniej zamach stanu albo 3 Wojna Światowa miala się rozpocząć. Moim zdaniem Kaczor mial prawo zdenerwować się medialną nagonka na rząd. Pytanie czego się boją "niezależne" media że tak plują jak chyba nigdy w historii? Poza tym popieram Cię że ten temat na forum jest ok porównując go z innymi tematami.
Dominias masz sporo racji ale o przyjaciołach z PiSu mówil też czesto niedoszły premier z Krakowa czyli jak widzisz dziala to w obie strony.
J.A.R.O.T mylisz sie trochę. Obecny Prezydent nic nie mówił o Wałęsie, mówił o tzw. kapciowym niejakim Wachowskim Mietku. Powiedział o nim że jest wielokrotnym przestępcą, a jego niedawne aresztowanie tylko to potwierdza. Zresztą Kaczor pracując z nim chwilę w Kancelarii Prezydenta a potem w NIK miał okazję dowiedzieć się co to za gość. Nie wiem czy pamiętasz jak kiedyś Kaczor wyciągął zdjecie Wachowskiego z jakiegos szkolenia UBeków i nagle zaczęli się zglaszać różni ludzie że to nie Mietek to ja tam byłem. Jeden z nich Arnold Superczynski został nawet kimś ważnym w Policji w nagrodę. To była prawdziwa farsa z elementami komedii. Poza tym radzę Ci podzielić życiorys Wałesy na dwie cześci. Do upadku komuny: ok byl prawdziwą legendą i symbolem (chociaż inne legendy Walentynowicz i Gwiazda są innego zdania a nie ma powodu im nie wierzyć), natomiast jego prezydentura to jedna wielka kompromitacja. Słynne wspieranie lewej nogi, współudzial w obaleniu rządu Olszewskiego, tzw. falandyzacja prawa, różne wałki w wojsku, mam wymieniać dalej?
butthead: tak w skrócie - między wizytą Adasia u Rywina czy na odwrót, do ujawnienia tego publicznie - czyli pół roku - środowisko Agory próbowało kupić Polsat od czerwonych za łapówkę. Nie udało się to ogłosili przed calym swiatem jacy oni biedni. Ma to tyle wspolnego z troską o Państwo co kot napłakal. Powtarza: to jest jedna czerwona klika ktorej drogi chwilowo roszeszły się pod koniec lat 60 żeby ponownie zejść przy okrągłym stole. Czy sądzisz że gdyby Michnik wiedzial że ta afera doprowadzi pośrednio do upadku rządu jego kolegi Millera to by to wyciągał? Jego zachowanie przed komisją śledczą a także to jak śinił się z Lesiem M po jego powrocie ze szczytu UE powinny dać Ci do myślenia.
Pozdrawiam wszystkich dyskutujących
5 lutego 2006, 22:14 / niedziela
dominias: Waldemar Łysiak "Rzeczpospolita kłamców.Salon" lekturą dla Ciebie, jeśli chodzi o Geremka i spółkę
5 lutego 2006, 22:41 / niedziela
No i oprócz Łysiaka, film pt. Nocna Zmiana
5 lutego 2006, 22:50 / niedziela
A kto według was jest bohaterem lat 80-tych?Kto walczył z komuną?Giertych, Rydzyk, Gosiewski, a może Ziobro????
Mazowiecki, Wałęsa i inni doprowadzili do rozmow Okrągłego Stołu.Wtedy to było wielkie osiągnięcie, jedyne na jakie bylo stać "Solidarność".No chyba, że uważacie, że lepsza była wojna domowa.A teraz PiS korzysta z niezadowolenia społecznego i wmawia, że te rozmowy to Targowica itd...Tak się gra jak na to sytuacja pozwala i w 1989 roku te rozmowy byly mimo wszystko sukcesem.Sami piszecie, że polityka to nie bajka tylko walka.Więc ja się pytam:jak Wałęsa i Mazowiecki się dogaduje z PZPR to źle, a jak Kaczor z Lepperem to dobrze.Sytuacja jest podobna.Tylko, że tamte rozmowy były po pierwsze koniecznością, a po drugie były przełomowe w historii Polski.
Dzisiaj łatwo oskarżać, a w latach 80-tych za działalność w opozycji się po prostu siedziało.Jeżeli weźmiemy na szale Kaczynskich i ludzi przeze mnie wymienionych - to wybaczcie ale to jest po prostu inny kaliber ludzi.Mazowiecki, Wałęsa i Geremek, a także Kuroń, Borusewicz weszli do historii, a Kaczyński.....
Mazowiecki dopuszczał do palenia akt SB.Owszem.Tylko niestety taka była cena bezkrwawej rewolucji, taka była cena faktu, że komuna oddała władzę i mogły się zacząć m.in. reformy Balcerowicza.Trzeba patrzeć realnie.A mi się wydaje, że dla niektórych najważniejsze jest rozliczenie postkomuny, a reszta nie ma żadnego znaczenia.Tylko napiszcie mi na czym miałoby polegac to rozliczanie.Na procesach sądowych?Czy na zakazie obejmowania stanowisk państwowych?Panowie-konkrety!Bo na razie to są puste hasła.
Prawda jest też taka, że na kłótniach PO-PIS w ciągu 4 latach zyska najbardziej postkomuna.Więc może Kaczorek też nie jest taki czysty i tak naprawde gra na dwa fronty-czyli co innego mówi a co innego robi, a ludzie biora to za dobrą monetę.Tak czy siak ja mu nie wierzę.
6 lutego 2006, 00:53 / poniedziałek
Hmm.. Oprocz tego ze jest to dyskusja goraca i trudna choc megawazna to jest to chyba najbardziej merytoryczna dysputa polityczna jaka toczy sie w Naszym pieknym kraju! Powaga! Wszystkie Wyborcze i inne Wprosty nie dorastaja Nam do piet!:) Jakze to optymistyczny wniosek!
6 lutego 2006, 03:04 / poniedziałek
Maćko napisał:

Matti - dzięki za wyrazy wspołczucia hehe. Może masz trochę racji że podpisanie "paktu" tylko przed kamerami mediów Rydzyka to lekkie przegięcie. Ale czy nie wydaje Ci się przegięciem reakcja innych mediów na to wydarzenie i ogólnie na inne dzialania rządu? Krzyczą histerycznie jakby był to co najmniej zamach stanu albo 3 Wojna Światowa miala się rozpocząć. Moim zdaniem Kaczor mial prawo zdenerwować się medialną nagonka na rząd. Pytanie czego się boją "niezależne" media że tak plują jak chyba nigdy w historii? Poza tym popieram Cię że ten temat na forum jest ok porównując go z innymi tematami.
-------------------------------------------------- ----------------------------------------------

Masz rację media lamentują, ale jeśli Kaczyński miał prawo się zdenerwować na medialną nagonkę na rząd, dlaczego pozwala na opluwanie PO przez RM i TVTrwam? Chrześcijańskie media tak kochają bliźniego?
A TVP już wkrótce będzie w rękach PiS, wtedy już nie trzeba będzie odwiedzać Torunia.
6 lutego 2006, 08:35 / poniedziałek
Maćko - quiz dla Ciebie

Pytanie brzmi - O kogo chodzi w zamieszczonej poniżej informacji encyklopedycznej (www.wikipedia.pl) ?

a) Jarosława Kaczyńskiego
b) Lecha Kaczyńskiego
c) Romana Giertycha
d) Adama Michnika

Wkrótce po relegowaniu z uczelni został aresztowany i skazany na 3 lata więzienia za "wybryki chuligańskie", polegające w istocie na uczestniczeniu w Wydarzeniach Marcowych.

Po strajkach w Radomiu, w 1976 zaangażował się w działalność Komitetu Obrony Robotników, jednej z najbardziej znanych organizacji opozycyjnych lat 70., stając się, obok Jacka Kuronia, jednym z najbardziej aktywnych działaczy opozycji. W latach 1977-1980 był też jednym z pomysłodawców i założycieli Towarzystwa Kursów Naukowych.

W latach 1977-1989 był redaktorem niezależnych pism wychodzących w tzw. drugim obiegu (czyli nielegalnie, poza cenzurą): Biuletyn Informacyjny, Zapis, Krytyka oraz członkiem kierownictwa największej, podziemnej oficyny wydawniczej: NOWa.

W latach 1980-1989 był doradcą Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" i Komisji Hutników "Solidarności".

W Stanie Wojennym, w grudniu 1981 został najpierw internowany, a następnie po odmowie podpisania tzw. "lojalki" i zgody na dobrowolne opuszczenie kraju, został postawiony w stan oskarżenia i osadzony w areszcie pod zarzutem "próby obalenia ustroju socjalistycznego". W areszcie przebywał bez wyroku do 1984 na skutek celowo przedłużanego przez prokuraturę procesu. W areszcie podjął wielotygodniową głodówką protestacyjną, domagając się zakończenia lub umorzenia jego sprawy i uznania go za więźnia politycznego. W 1984 na mocy amnestii jego sprawa została umorzona, co spowodowało wypuszczenie go z aresztu.

W 1985 został ponownie aresztowany i tym razem skazany na 3 lata więzienia – za udział w próbie zorganizowania strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Już w następnym roku został jednak uwolniony, ponownie na mocy amnestii.

Ten koleś siedział w komunistycznym więzieniu za to właśnie byś teraz mógł siedzieć przy kompie i pisać, że między nim a L.Millerem nie ma żadnej różnicy.
6 lutego 2006, 10:13 / poniedziałek
Butthead: a teraz quiz dla Ciebie. Nie spiesz się możesz się zastanowić. Kto powiedział następujące słowa tuz po upadku komuny: "odpieprzcie sie od generała", kto nazwał Kiszczaka człowiekiem honoru, kto z Urbanem (następny prawdzwy człowiek honoru, szczególnie jako rzecznik rządu w stanie wojennym) wódę pije co tydzień, kto był za pozostaniem wojsk radzieckich w Polsce po upadku komuny, kto do ostatnich sił na łamach swoje gadzinówki bronił niejakiego Maleszki pseudonim "Ketman", który okazał sie agentem SB. Możliwe że przez jego donosy zginął Pyjas. Zresztą Maleszka jest teraz zatrudniony w GW. Kto powiedzial że w kopalni Wujek to górnicy byli winni. Kto codziennie na łamach swej gazety lub czasopisma kłamie w żywe oczy na temat swoich przeciwników politycznych.
Najpierw wszelcy "liberałowie" i zwolennicy PO krzyczą dosyc tych rozliczeń wybierzmy przyszłość itp banialuki, a potem wyciągasz opozycyją kartę Michnika, zdecyduj się stary. Lustracji mówimy nie czas zakończyć spory itd a potem daj spokój Adasiowi po się zasłużył w walce z komuną. Przecież cała lini gaz wyb polega na zapomnieniu o przeszłości to moze też nie gadajmy o przeszłości Adasia. Wybraliśmy przyszłość czyż nie? Nie mówię że Michnik nie walczył z komuną, tyle że z pozycji lewicowych. Siedział w więzieniu prawda,ale czy nie jeździł za granicę kiedy zwykły człowiek mógł tylko o tym pomarzyć? Śmiem twierdzić że działalność Michnika po 1989 jest nawet bardziej szkodliwa niż Millera i spółki. Komuniści przynajmniej się nie kryja z tym jacy są można ich łatwo zdefiniować i rozpoznać, a Michnik w swojej gazecie przez 15 lat stroi sie w szaty jedynego własciwego źródła informacji dla tzw. inteligencji i wiele osób łyka te bzdury. No co Ty przecież w wyborczej napisali, nie wiesz?
Jeszcze słówko do Dominiasa: nie ma się co licytować ale dla Twojej wiadomości Kaczor prezydent też był internetowany w stanie wojennym, też był zatwardziałym opozycjonistą za komuny. A że teraz wersja obowiązujaca w mediach jest taka, ze to lewica laicka obaliła komunę czyli Geremek, Kuroń, Michnik itd to już nie moja wina, ja moim dzieciom przekażę jak to było naprawdę.
Pozdrawiam
6 lutego 2006, 10:16 / poniedziałek
Święte słowa Maćko!
6 lutego 2006, 10:51 / poniedziałek
Do tych wszystkich, którzy myślą że michnik, kuroń, mazowiecki, czy inny geremek walczyli z komuną w latach 1960-1990. Czy ktoś z was, jest na tyle stary, aby pamiętać, jak ciężko było otrzymać paszport w latach totalnego komunizmu w Polsce ?? A ci ludzie, nie dość że sami jeździli po całym zachodzie, kształcili tam swoje dzieci !!!!! Czy ktoś mi powie jakim cudem to robili!!!!

Rzecz druga. W Polsce jest demokracja i wolność słowa. Tylko dlaczego TV Trwam jest gorsza od TVP1 czy Polsatu ?? Dlaczego RM jest gorsze od RMF, czy Eski ?? Co jest tego wyznacznikiem ??
Siła Rządu Marciunkiewicz i Prezydentury Kaczyńskiego, jest właśnie w tym, że pokazuje pismakom i dziennikarzynom, gdzie ich miejsce. Dlaczego nagonka na Kaczora w publicznej jest super, a nagonka na czerwonych i tuskowatych w TV Trwam jest be ?? Czy ktoś ma racjonalne argumenty ?? Czy tylko nie podoba się wam mocherowy beret Rydzyka ??

Rzecz trzecia- polityka. Rozmowy PiS-u i po przed wyborami, były prowadzone na podstawie sondaży. A tam prowadziła platforma i to ona rozdawał karty. Wybory zweryfikowały sondaże i układ sił się zmienił. Czyja to wina ??
Pewnie wszechobecnego ojca- dyrektora, którego radio zagłuszyło publiczne media, tvn i polsacik.

Wiele osób bardzo dobrze zauważyło. Żaden rząd w Polsce, nie był tak krytycznie oceniany od samego początku przez publicznych dziennikarzy. Tylko czy jest to ich wiedza, czy starch, zdania są podzielone.
6 lutego 2006, 11:01 / poniedziałek
Michnik ( a raczej Szechter ) , Mazowiecki , Geremek(dziwnie się złożyło że to sami Żydzi) i inni doradcy pozwolili dojść Sb-kom do wielkich fortun
J.Staniszkis pisze " Mniej więcej połowa członków obecnej elity władzy i pieniądza w Polsce zajmowała w czasach komunizmu stanowiska kierownicze, jedna trzecia wykonywała zawody" specjalistów" , a tylko 11% plasowało się na niższych szczeblach drabiny społecznej"
Nie wiem jak tych ludzi można nazywać bohaterami dla mnie to zwykli zdrajcy którzy odsunęli niezależnych działaczy(np. Gwiazda, Walentynowicz, Zagórny) majacych wizje lepszej Polski .Ich działania także w późniejszym okresie nie słóżyły dobru Polski ( np.poparcie przez nich nie korzystnej dla nas konstytucji europejskiej)
6 lutego 2006, 11:33 / poniedziałek
czechu zapewniam Cie,ze to to nie zbieg okolicznosci,ze synowie "narodu wybranego" stali w pierwszych szeregach tzw."elit".Pod płaszczykiem patriotow wykonywali swoja krecia robote.Na czyje zlecenia na pewno sie domyslasz.
pozdrawiam
6 lutego 2006, 11:54 / poniedziałek
Kurwa chciałem spokojnie ale się nie da. Pojebało was ?

Żydzi obalili komunę po to, żeby teraz PIS zwyciężył w wyborach ? Po to Michnik z Kuroniem siedzieli w pierdlu, żeby teraz Kaczyńscy mogli wygrać ??? Bo taki jest efekt ich działalności, że mamy teraz WOLNE WYBORY.

Nie Giertych, nie Rydzyk, nie Wrzodak oni nie siedzieli w pierdlu., oni siedzieli u ciotci na kanapie. W więzieniu siedzieli inni. Michnik siedział 9 lat (słownie: dziewięć) kurwa mać.

Wtedy trzeba było mieć odwagę. Wtedy wojsko STRZELAŁO DO ROBOTNIKÓW. A nie kurwa teraz kiedy Lepper jest "lepszy" od Michnika. Kończę dyskusję bo się wkurwiłem.
6 lutego 2006, 12:15 / poniedziałek
Z tego co przeczytałem wynika, że jedynymi prawdziwymi Polakami są bracia Kaczyńscy, ci którzy go popierają, i ci którzy na niego głosowali....Reszta to albo Żydzi albo komuniści albo zdrajcy.Sorry Panowie, ale świat jest trochę bardziej skomplikowany.Ja sie tylko jeszcze raz pytam bo to jest chyba sedno sprawy i populizmu programu PiS - na czym ma polegac dekomunizacja i walka z tzw.nomenklaturą?I proszę o konkrety, a nie gadanie w stylu: rozliczmy złodziei i komunę, uderzmy w układy!Panowie-to są puste słowa!!!
6 lutego 2006, 12:18 / poniedziałek
Tak buthead wojsko strzelalo do robotnikow!I co ci robotnicy teraz z tego maja,460 zasiłku,bezrobocie i biede!I co z tego ze siedzieli,krzywda sie im dziala?,w takim Arłamowie to wczasy mieli,wpierdalali smakolyki podczas gdy wykartkowany Naród cierpial biedę!Ci "patrioci" jak ich nazywasz czy bojownicy
doszli do wladzy na grzbietach robotniczych,zmamili ludzi a potem ich olali.
W Magdalence -najwiekszej hańbie narodowej-zbratali sie z czerwonymi.
"Ooooodpierdolcie sie od generała"-usłyszeli Ci,ktorzy faktycznie nadstawiali karku.I niech nikt nie mowi ze to jedyne wyjscie bylo,dni komuny byly i tak policzone,ten system byłskazany na upadek z prostych przyczyn ekonomicznych.
I tego sie najbardziej bali "patrioci" wiec trzeba bylo uprzedzic wydarzenia.
Dzis prawdziwi patrioci,dzialacze prawdziwej Solidarnosci klepia biede,sa wyszydzani iszkalowani,nazywa sie ich oszołomami.O taka Polske walczyli,nie siedzieli w wiezieniach?.I co z tego dzis maja?Byli za uczciwi po prostu zwyczajnie po ludzku.Kiedy zorientowali sie w co grają "patrioci" bylo juz za póżno.Zostali odstawieni na boczny tor bo przeszkadzli w brudnej robocie.
ps.tez sie wkurwiłem
6 lutego 2006, 12:41 / poniedziałek
Butthead: odpowiem Ci chociaż się wkurwiłeś czyli nie bedziesz tego czytał, ale napiszę bo może ktoś młodszy to przeczyta i wyciągnie jakieś wnioski.
Czy Ty wierzysz w to że Adas Michnik narażał by skórę za jakichś robotników i że kiedykolwiek wojsko do niego strzelało? Jak był strajk w stoczni w 1980 roku i jak nagle przyjechali tzw. doradcy z W-wy Geremek, Kuroń, Mazowiecki i spóła i zaczęli gadke typu: dosyc tej eskalacji żądań, socjalizm tak wypaczenia nie, Wy robole wypierdalać bo nie umiecie się wysłowić. Na szczęście nie przejęli całkowicie sterów tego strajku bo by gówno wyszlo. A teraz co sie dowiadujemy po latach, na 25-lecie "S"? Że to własnie gdyby nie Ci "doradcy" to by strajk się nie powiódł, zaraz będzie że to oni wywołali ten strajk. Jak dla mnie czysty Orwell. Aha poczytaj sobie jeszcze za co adasia przymknęli w 1968, jakie były jego postulaty. To jest tak jak ktoś by pojechał na Kubę albo Koree Płn i mówi chcę sie do partii zapisać bo trzeba jeszcze troche śrubę podkręcić bo za bardzo jesteście na prawo ekonomicznie i politycznie.od razu by go zamknęli bo pomyśleli ze to wariat.
Nie wmawiaj mi że ktos tu pisze że Lepper jest lepszy od np.Platformy bo jest to zwykły cham zeby było jasne. Taka jest sytuacja że podpisali z nim "pakt" , a co mieli zrobic Twoim zdaniem? Nie sądzisz że na dzis porozumienie z PO jest niemożliwe? Żeby było jasne też myslałem że się wszystko ułoży i bedzie koalicja PiS-PO.
dominias: konkrety - zakaz obejmowania funkcji publicznych dla funkcjonariuszy SB/UB, członków PZPR którzy narobili komus syfu czyli zaszkodzili porządnym ludziom za czasów komuny. Tylko tyle i aż tyle, juz sobie wyobrażam ten krzyk mediów jeśli taka ustawa byłaby poddana pod głosowanie w sejmie. Pewnie bez Trybunału w Hadze by się nie obyło. Jak się proces stoczniowców z 1970 roku albo górników z Wujka ciągnie latami to media na to: dosyc tego jątrzenia ran, pojednajmy się. Są rowni i równiejsi w tym kraju, Kaczory chcą to zmienić, jeśli uda się chociąz trochę zmienić np.wymiar sprawiedliowści to będę zadowolony.
6 lutego 2006, 12:44 / poniedziałek
Zeto-wyznacznikiem mediów jest ich profesjonalizm, szacunek do widza itp. Jeżeli ojciec dyrektor pod pozorem wiary w Boga, tysiącletniej tradycji chrześcijaństwa wykorzystuje 80-letnie babcie dla swoich celów to jest po prostu oszustem.Naprawdę nie widzisz tego jadu nienawiści płynącego przecież z katolickiej w końcu rozgłośni?Nie widzisz gigantycznego oszustwa jakim jest korporacja ojca dyrektora?!!!!Bo jeżeli nie widzisz to nasza dyskusja po prostu nie ma sensu!Po drugie - co to znaczy, że Kaczor wyznaczył mediom miejsce w szeregu?Czy to nie czasami początek cenzury?Z mediami się rozmawia i wspołpracuje a nie stawia w kącie.Spytam się ciebie, kto będzie nastepny do ustawienia w kącie:socjologowie?ekonomiści?sędziowie?Którzy nie pracują tak jak przykazuje prezes Jarosław i ojciec Tadeusz?
To wszystko naprawdę nie ma nic wspólnego z pokrzywdzonymi robotnikami, Gwiazdą, Walentynowicz i innymi z Solidarności'80.To jest po prostu kolejne stado pędzące do koryta.
6 lutego 2006, 13:57 / poniedziałek
Czy Ty wierzysz w to że Adas Michnik narażał by skórę za jakichś robotników i że kiedykolwiek wojsko do niego strzelało? Jak był strajk w stoczni w 1980 roku i jak nagle przyjechali tzw. doradcy z W-wy Geremek, Kuroń, Mazowiecki i spóła i zaczęli gadke typu: dosyc tej eskalacji żądań, socjalizm tak wypaczenia nie, Wy robole wypierdalać bo nie umiecie się wysłowić. Na szczęście nie przejęli całkowicie sterów tego strajku bo by gówno wyszlo. A teraz co sie dowiadujemy po latach, na 25-lecie "S"? Że to własnie gdyby nie Ci "doradcy" to by strajk się nie powiódł, zaraz będzie że to oni wywołali ten strajk. Jak dla mnie czysty Orwell. Aha poczytaj sobie jeszcze za co adasia przymknęli w 1968, jakie były jego postulaty. To jest tak jak ktoś by pojechał na Kubę albo Koree Płn i mówi chcę sie do partii zapisać bo trzeba jeszcze troche śrubę podkręcić bo za bardzo jesteście na prawo ekonomicznie i politycznie.od razu by go zamknęli bo pomyśleli ze to wariat.

Nikt skóry nie narażal. Michnik "siedział" w hotelu Victoria. Kuroń zmarł przedwcześnie bo palił papierosy (jego żona zresztą też). A rewolucje zrobił Lepper z Giertychem i Wrzodakiem bo dobro Polski leży im na sercu. na ra.
6 lutego 2006, 14:16 / poniedziałek
masz rację tak własnie było.
Nie wiedziałem ze liberałowie tak łatwo się unoszą.
Zawsze sądziłem że liberałów cechuje tolerancja, otwartość i wyrozumiałość dla innych pogladów. W przeciwieństwie do ciemnego polskiego zaścianka który jest tak znielubiany przez salon.
Swoją drogą to nieźle się porobiło że ktoś na forum Lechii wychwala Michnika i jego kumpli.
6 lutego 2006, 14:26 / poniedziałek
dominias do konkretów dorzuciłbym jeszcze komisję prawdy i sprawiedliwości która zbada najważniejsze prywatyzacje po 1989
6 lutego 2006, 14:35 / poniedziałek
Sorry,. od jutra będę wychwalał prawdziwego męża stanu polskiego patryiotę Człowieka, kóry stracił zdrowie dla Polski, kóry siedział w więzieniu po to żebym mógł pisać te słowa, który dał odpór różowym hienom ANDRJU LEPPER.

Który siedzi po prawicy Kaczyńskiego i dobro Polski ma w sercu. A nie te gnoje co w PRL u siedziały w hotelach żeby mącić i niszczyć naród POLSKI. ŻAden Geremek, Kuroń czy Michnik do pięt nie dorasta Romanowi Giertychowi i Andrzejowi .

Kiedy oni razem z tatą walczyli z komuną Michniki spijali śmietankę w komfortowych celach. Kiedy ich wyrzucali z pracy Roman Giertych kończył studia by tym skuteczniej walczyć z komuną. To dzięki nim mogę pisać te słowa na pohybel różowym hienom z spod znaku gwiazdy dawida. Przejrzałem na oczy dzieki Tobie Maćko.
6 lutego 2006, 14:50 / poniedziałek
Daj spokój Butthead, pokaż mi jedno miejsce gdzie ja albo ktokolwiek pisał ze Giertych albo Lepper są ok.
Spór tutaj odbywa się miedzy zwolennikami PO i PiS. Jak słusznie napisał Zeto w Polsce ma sie tylko jeden głos w wyborach i jeśli ktoś głosował na PiS to nie na LPR czy Samoobronę. A teraz wracaj do czytania GazWyb i ogladania TVNu gdzie nikt nie bedzie zakłócał Ci właściwego odbierania wydarzeń z najnowszej historii Polski. nawet wiem co odpiszesz dlatego daj sobie spokój.
6 lutego 2006, 15:00 / poniedziałek
butthead ty chyba niekumasz o co łazi NIKT TUTAJ NIE MÓWI ŻE LEPPER OBALAŁ KOMUNĘ
6 lutego 2006, 15:29 / poniedziałek
Ciekawa i merytoryczna dyskusja.

Dodam kilka rzeczy od siebie. Od dawna wiadomo, że Kaczyńscy to chorzy na władzę i nie znoszący krytyki/sprzeciwu frustraci. Nie cofną się przed niczym, by dopiąć swego... przyjaciół nazwą zdrajcami broniącymi starych układów, jak trzeba pogrzebią kilka pokoleń wstecz w zyciorysach przeciwników politycznych, roztoczą propagandę sukcesu (poczciwy i sympatyczny premier złotousty - zresztą genialne posunięcie), spróbują stłamsić wolne media nie przyklaskujące partii jedynie słusznej, z braku kadr i pomysłów na rozwiązanie najważniejszych problemów kraju podkupią fachowców związanych z konkurencyjną partią (prof. Gilowska, prof. Religa etc) lub wejdą w układy z ludźmi, którzy nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością nie mają (człowiek PZPR'u - Lepper i najbardziej uwikłana partia w afery, 'komunistyczny twór SB'). I co najważniejsze, a o czym za mało się niestety mówi, PiS jest w prostej linii spadkobiercą PRL'owskiego ustroju socjalistycznego, który ludzi traktuje jak niewolników, ciągnąc z nich ile się da (rozbuchane podatki; vaty, akcyzy, zusy, srusy), stwarzając przy okazji pozory państwa opiekuńczego (owa solidarność). Polega to mniej więcej na tym, że statystyczny Polak pół roku pracuje na podatki, drugie pół dla siebie. A państwo (nie dysponujące jako tako własnym dochodem) bawi się w rozdawanie naszych pieniędzy wg uznania. A aby mieć po swojej stronie przeważający elektorat wystarczy omamić biednych (jednorazowe zapomogi mające zamknąć usta i dać tani poklask: bełcikowe, senioralne etc), wierzących (pobożność i datki na kościół m.in 20mln dla Glempa na jego próżne fanaberie), niewykształconych (obiecać wszystkim wszystko, czysta demagogia, zwykłe wciskanie kitu). I to wszystko pod pozorem 'taniego państwa' co jest chyba największym kłamstwem obecnego rządu, bo obecnie tylko zwiększa się wydatki na administrację i powstaje wiele nowych ciepłych posad, czekających tylko na swojaków, co jest przecież oczywiste. Kolejne lata biedy i rozgrabiania naszych ciężko zarobionych pieniędzy, kolejne lata jak psu w dupę. A co najgorsze zbyt dużo analogii do PRL'u, tyle że dodatkowo w postaci państwa wyznaniowego.

PS A co do 'niemieckojęzycznych' mediów i fałszywy patriotyczny ton, to kim u diabła są panowie Dorn, Wasserman, Meller ? A poza tym połowa z Was (hipokryci) chętnie pracowałaby w obcym kraju, lub tutaj dla obcego pracodawcy, za godziwą pensję i nie widziałaby w tym nic złego.
6 lutego 2006, 18:45 / poniedziałek
z ,,liberałami'' sie nie dogadamy.. Wciaz ta sama zenujaco bezmyslna spiewka-ze Lepper, Giertych, Rydzyk, Mario Maryja, a Kaczki frustraci... Rece opadaja.. Mnie osobiscie cieszy ze jednak wielu z Nas mysli samodzielnie i nie chodzi wcale o to ze popiera tu PIS ale o to ze jest na tyle niezalezna ze potrafi postrzegac rzeczywistosc obecna jak i historie poprzec wyciaganie wnioskow a nie tylko suche fakty, rozumie to, iz tak jak zmienia sie swiat tak zmienia sie sytuacja wiec i zmieniaja sie ludzie, metody, dzialania, oceny.. A ktos kto jest krotkowzroczny naczyta sie ksiag gdzie tak wiele libertynizmu, demokracji itp itd, nasiaknie teoria, wystarczy mu wyborcza i tvn i bedzie zadowolony cieszac sie co najwyzej tandetnymi zartami na temat Kaczek, moherow..! A jest jeszcze ,,Rzeczpospolita''! To co ta gazeta zrobila to juz jest szok i megaglupota! To jest wlasnie zbyt daleko idacy liberalizm wynikajacy z tepoty i tak jak mowi wariat ale jakze potrzebny Strak, to nie zaden solidaryzm a wazelina w strone swych wydawcow skandynawskich! A gdzie w tym percepcja, zdolnosc do przewidywania, cecha ludzi zwyczajnie madrych?!? Po co takie prowokacje? Nie zdziw sie jeden z drugim gdy Ci teraz jakis muzulmanin za ta ,,wolnosc slowa'' dziennikarzy leb siekiera odrabie! Kto tu wiec maci, kto i jak kreuje obraz tego swiata? Ale OK! Wolnosc slowa a ze swiadomosci zadnej..!?! Zenada i totalne otepienie a wystarczylo na to 16 lat tej jakze liberalnej wolnosci! A co bedzie dalej?!? Ja mysle pozytywnie bo widze ze ekipa kaczek jest w stanie wiele zmienic, a Wy ,,myslcie'' sobie co chce, byliscie, jestescie i bedziecie wciaz tylko sfrustrowana opozycja bo zeby byc kims wiecej trzeba cierpliwosci, umiejetnosci sluchania, wyciagania wnioskow, teorii z praktyka ostrego starcia, no po prostu jaj i rozumu! A przyszlosc rozstrzygnie, oceni historia i nastepne pokolenia..!
Jeszcze raz pozdrawiam swiadomych!
6 lutego 2006, 20:45 / poniedziałek
butthead, dominias i wam podobnie. Przejdźcie się jutro na spacer do stoczni i zapytajcie jakiegoś starszego stoczniowca o lata 70-80. Napewno wam opowiedzą jak to michnik, geremek czy kuroń razem z nimi spali na styropianie. Jak ci wielcy patryioci szli do więzień. Zapewniam, że usłyszycie dużo "dobrego" o tych pożal się Boże bohaterach narodowych. To raz.

Stacje poznaje się po ich profesjonaliźmie.
Ok. Czyli TV Trwam (od razu mówię, że takiego kanału nawet nie odbieram) ma nieprofesjonalnych dzinnikarzy, bo co ?? Bo powołują się na naukę kościoła ??
A tvp1, tvn, polsat, są profesjonalne, bo pokażą wiochę, gdzie ksiądz oszukał wiernych, ale przemilczą prywatyzację huty warszawa przez lewandowskiego (po). To ja za przeproszeniem pier****** takich profesjonalistów. Wolę myśleć sam za siebie. Polecam to wszystkim, to nie boli.
I już na koniec: "świniopas", "karzeł" itp też świadczą o profesjonaliźmie piszących. Więc wybaczcie, ale takie argumenty do mnie nie trafiają.

Ja po wyborach jakoś nie zauważyłem, żeby z Polski uciekały zagraniczne firmy. Nie zauważyłem jakieś paniki na giełgdzie papierów wartościowych. Nie zauważyłem kartek na mięso, czy pustych półek sklepowych. Za to zauważyłem, że w marcu wchodzi ustawa o maksymalnej taksie notarialnej (do tej pory brali spore sumy). Zauważyłem zmiany w cenniku ksiąg wieczystych. Zauważyłem projekt ustawy o dopłatach do kredytów mieszkaniowych. Zauważyłem becikowe i wydłużeniu urlopu macieżyńskiego. A ile rządzi Marcinkiewicz ?? 100 dni.
Sami sobie odpowiedzcie czy to dużo, czy mało. Czy rząd robi to pod publikę, czy wypełnia obietnice wyborcze.
6 lutego 2006, 20:53 / poniedziałek
bela lugosi nie masz kompletnego pojęcia o programie Pis-u . Piszesz że chcą podnsic zus , vat , akcyzę . Jest dokładnie na odwrót zus zostanie zniesiony dla pracodawców którzy zatrudnią nowego człowieka ( na 2 lata ) , VAT to PO chciała podwyższać do 15 % ( choć niektóre produkty by staniały), AKCYZA została taka jaką wprowadził rzad Belki
Natomiast BECIKOWE w obecnym kształcie(tj. dla wszystkich) przyjęto w sejmie głosami PO!!! LPR Samoobrony, PSL
Raz już to pisałem ale z wami jak głową w mur....
7 lutego 2006, 00:01 / wtorek
franek...

'wielu z Nas myśli samodzielnie, (...) jest na tyle niezależna, że potrafi postrzegać rzeczywistość', 'percepcja, zdolność do przewidywania, cecha ludzi zwyczajnie mądrych', '(...) bo zeby byc kims wiecej trzeba cierpliwosci, umiejetnosci sluchania, wyciagania wnioskow, teorii z praktyka ostrego starcia, no po prostu jaj i rozumu!' 'Jeszcze raz pozdrawiam świadomych' - przypisujesz sobie cechy, których najprawdopodnie nie masz i równocześnie łechcesz pozostałych zwolenników PiSu, szydząc z myślących inaczej. Nieładnie.

Po pierwsze, wtłoczono Polakom podczas kampanii coś w stylu; liberały = szatany, bluźniercy, salony, bogacze, niemieckie wpływy, ecie pecie (+ dziadek z Wehrmachtu) czy co tam jeszcze. Przyznaje, hasła mega chwytliwe, zwłaszcza dla ludzi starszych (niechęć do Niemca, nieszczęsny dziadek), biednych (salony, zazdrość), głęboko wierzących (szatany, kościelny ślub Tuska). Wybory wygrane. 'Liberalizm' masom obrzydzony. A liberalizm, zwłaszcza w swej konserwatywnej postaci, wydaje się być ustrojem najbardziej przyjaznym dla obywatela. Ogranicza bowiem ingerencję państwa w nasze portfele; sprowadzenie do minimum podatków, akcyz, ceł i różnych ograniczeń. Jest przeciw specjalnemu traktowaniu jakiś grup społecznych (np. małżeństwa pedzi), zawodowych (np. 'biedni' górnicy), Kościoła
(nie płaci podatków, a prowadzi działalność zarobkową) etc. Do tego niemal całkowita prywatyzacja (oczywiście nie taka jaka miała miejsce w Polsce) i ograniczenie ingerencji państwa w sprawy służby zdrowia, edukacji, emerytur etc. Z prostej przyczyny: jeśli coś jest państwowe - nie ma właściciela, który by o to dbał, często jest zaniedbane i rozkradane. Socjaliści zawsze będą obrzydzać nam liberałó w, bo w socjaliźmie można najwięcej zagarnąć dla siebie, rozkraść a jeśli trzeba - wspaniałomyślnie jakieś ochłapy rzucić masom, a naiwny motłoch da się na to nabrać.

Poruszyłeś także temat 'Rzepy' i publikacji karykatur. To przykre, że wszyscy są nagle skłonni są przepraszać, kajać się i podkulać ogon ze strachu... bo bezmózga dzicz grozi porywaniem, zabijaniem, podpalaniem. Może dla rozładowania konfliktu podesłać im trochę naszych kobiet, by mogli je sobie katować i gwałcić, co jest w ich zwyczaju ? A może wydać rysowników ? Strach to woda na ich młyn, oni o tym wiedzą i każdy pretekst będzie dobry by wzywać do zagłady cywilizacji zachodu. A za wolność słowa zamordowano już wielu ludzi (w tym Arabów), którzy ośmielili się mówić otwarcie o problemach świata islamskiego. A ma on niestety GÓWNO do zaoferowania naszej planecie, zero postępu, woli dialogu z innymi kulturami, wkład żaden w rozwój naszej planety. Smutne.
7 lutego 2006, 01:10 / wtorek
Zeto bez kitu jestes dobry :) heh.. 100 dni pisu i same plusy :) alez ta Polska jest piekna teraz... i chyba takze przestane zagluszac sasiadke i jej tv trwam w ciagu dnia a noca radio maryja... moze prawdy sie dowiem!! o malzenstwie tuska chociazby :) wiem wiem... znow powiesz ze nie mam argumentow... :) na pewno na temat stoczni ani tamtych wydarzen nie mam argumentow... jestem nieswiadomy :) ale o ekonomi i o tym co sie dzieje w tym panstwie mam pojecie... ponadto dalej nawoluje cie do lektury w/w "cienia kremla"...

oczywiscie rzad nie robi nic pod publike... a polowa osob na tym forum krytykujaca obecny rzad to nieuki i nieswiadome przyglupy aha i jeszcze amatorzy, amatorzy :)

ps. jakos kurcze nie zdobyles sie na krytyke obecnego rzadu w zadnej ze swoich wypowiedzi... ani slowkiem nawet... jestes bez kitu najbardziej swiadoma jednostka na tym forum :) przepraszam ale smiac mi sie chce...

pozdrawiam swiadomych jak rowniez nieswiadomych ;) byleby Bialo-Zielonych ;) a sezon ogorkowy nadal kwitnie... i nie zanosi sie zeby szybko sie skonczyl...;)

czas oceni teatrzyk karlow... (heh... ok bede poprawny politycznie...)kaczynskich ;]
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.356