Gdańsk: sobota, 21 września 2019
FORUM
Podstrony:

Awansowalismy do Mistrzostw Swiata :-)

strona 1/1

1

8 października 2005, 23:05 / sobota
Jest super. W koncu nie musimy czekac do ostatniego meczu. Moze grajac na luzie ugramy cos w Manchesterze? Dzieki pomaranczowi :-).
9 października 2005, 01:17 / niedziela
Gratulacje. Chociaż wolałbym, żeby wszystko rozstrzygnęło się w środę jak w 1973 i żebyśmy tym głupim Angolom załatwili baraże.
Dziękujemy Wam, Holendrzy.

P.S. W 1973 po meczu na Wembley jeszcze gorliwiej dziękowali nam Irlandczycy, z którymi kilka dni po meczu z Anglią graliśmy sparing.
9 października 2005, 07:42 / niedziela
zapomnijmy o Wembley('73), niech chłopaki grają swoje('2005) obstawiam X2
9 października 2005, 08:14 / niedziela
teraz to jeszcze zawczesnie ale wierze ze sie Lechia ładnie zorganizuje na ten wielki wyjazd
9 października 2005, 09:28 / niedziela
Głupim Angolom? Waldek, ale Cię poniosło... Ja dzis już zjadłem 6 kilogramów pomarańczy i to nie jest moje ostatnie słowo. "Boże chroń pomarańcze".
9 października 2005, 10:26 / niedziela
Niestety Tangens, nawet jeśli wygramy z angolami 5-0, to i tak oni awansują.

W Manchesterze musimy jednak wygrać. Wbrew pozorom, to nie będzie mecz o pietruszkę. Teraz walczymy o jak najlepsze roztawienie i drugi koszyk. Jak wiadomo, ma to spore znaczenie podczas losowania grup na MŚ.

A patrząc jakie "potęgi" awansowały na mistrzostwa (Togo, Angola, Wybrzeże Kości Słoniowej) jest szansa ugrać coś więcej, niż tylko wyjście z grupy.
9 października 2005, 11:02 / niedziela
Wiem, teraz już nic im nie zrobimy, ale jakby wczoraj wyniki były niekorzystne można by im jeszcze nos ukręcić.
Nie czytałem regulaminu, ale czy na pewno o przydziale koszyków decydować będą wyłącznie wyniki z eliminacji? Bo coś mi się zdaje, że nawet jak wygramy z Anglikami 5-0, oni i tak będą w lepszym koszyku. Zawsze tak było.
Eljot, zrobiłeś już kupę po tych 6 kg pomarańczy? :):):)

Nie cierpię Anglików. Kibicoewałem im tylko w meczach ze Związkiem Radzieckim.
9 października 2005, 11:18 / niedziela
jedziemy polsko z anglikami
9 października 2005, 11:22 / niedziela
Brawo dla Polaków, choc wolałbym podbnie jak Tangens, aby Czesi wygrali, a w środę my pokonalibyśmy Anglików, któzy zagraliby w barażach - ale to byłoby zbyt pięknie.

Nie wiecie czy Szwedzi się załapią na Mundial bez baraży? (mam nadzieję, że nie)

Zeto - jak bym w żadnym wypadku nie lekceważył rep. afrykańskich.

Kto przed Mundialem w 2002 r. słyszał o piłkarzach senegalskich?

Poza tym rprezentacje wywalczyły ten awans nie przypadkowo w jakimś dwumeczu - tylko w grupie okazali się lepsi (awans wywalczył tylko zwycięzca - nie ma żadnych barażów) od bardziej utytułowanych krajów.

W Afryce juz z reprezentacjami juniorskimi często pracuja szkoleniowcy z Europy, którzy wpająją młodym graczom załozenia taktyczne, przygotowuja do gry w Europie. Wreszcie Afryka ma niekwestionowane gwiazdy, rozpoznawalne na całym świecie, grajace w najlepszych klubach swiata - Eto'o i Drogba. Coraz więcej graczy afrykańskich w młodym wieku jest "wyłapywana" przez scoutów i przywożona do szkółek piłkarskich w Europie, również kluby europejskie mają swoje szkółki piłkarskie na "Czarnym Lądzie". Poziom w Afryce (podobnie jak i ogólnie na świecie) zaczyna się wyrównywać, co równiez służy rozwojowi i tym teoretycznie słabszym, jak i lepszym.
9 października 2005, 11:50 / niedziela
Konri: Szwedzi mają zapewniony awans na 99,9% mogą nawet przegrać /ale minimalnie/ z Islandią, co przecież jest i tak mało prawdopodobne.
9 października 2005, 12:05 / niedziela
Dzięki Matti za informację.
9 października 2005, 12:11 / niedziela
jedno jest pewne:musimy za rok zalać Niemcy swoją obecnością!Nigdy nie będzie mistrzostw bliżej niż w 2006,bo nie oszukujmy się-w Polsce nie będzie Mistrzostw Europy.tylko żeby nie powtórzyła się sytauacja z Koreii.
Za rok spotykamy się w niemczech!!!
9 października 2005, 12:35 / niedziela
Tangens, drugi koszyk to nie tylko wyniki eliminacji. Zresztą chyba mamy marne szanse, na wyprzedzenie angoli w rankingu FIFA. Ale skoro teraz jesteśmy na 17 miejscu w rankingu, to dobry wynik z Manchesteru pozwoli tylko na poprawienia naszej pozycji. porażka może nas zepchnąć niżej. Dlatego mecz z angolami nie będzie bez znaczenia. Musimy wygrać i tyle.

Konri, to że jest wielu zawodników z Afryki, nie znaczy, że ich reprezentacje są silne. Eto to Kamerun, a ten nie sprostał wczoraj Egiptowi i przegrał rywalizację z WKS (nieźle brzmi), gwiazdy Nigerii poległy z Angolą. Stąd mój sąd jest taki, że "wielki gwaizdy afrykańskie" zaczynają mieć w dupie swoje biedne reprezentacje i wolą grać dla bogatych klubów w Europie.
9 października 2005, 13:03 / niedziela
ale zapomniales dodac ze w Ghanie czy Wks graja takie gwiazdy jak Drogba,Toure,Essien itp
9 października 2005, 13:58 / niedziela
Brawo POLSKA niech mi ktos napisze jak bedzie z biletami na mistrzostwa chociaz mieszkam w niemczech to nie mam pojecia byly jakies sprzedaze ale wtedy sie nie interesowalem musze byc na meczach ja i moja rodzina bo jestesmy patriotami kochamy POLSKE i LECHIE
9 października 2005, 19:51 / niedziela
Koszyki koszykami, bez wzniesienia sie na jakies wyżyny swoich mozliwości nasza kadra może dostać totalne baty, ale mam nadzieję na to wzniesienie. Mecz z Angolami, na cale szczescie, bez znaczenia.
A może zabawimy się w typowanie grupy marzeń i śmierci?
ps. Waldek, nie zdążyłem zrobić, bo miałem kupe do zrobienia ;)
9 października 2005, 20:57 / niedziela
Właśnie co z biletami, będą dostępne po losowaniach grupowych?, pzpn będzie sprzedawał? czy trzeba kupić indywidualnie i gdzie?
9 października 2005, 21:08 / niedziela
Z tym rozstawieniem podczas losowania grup finałowych to różnie może być. Ranking rankingiem ale może nie być miarodajny bo z tego co pamiętam to podczas losowania MŚ'2002 nierozstawione drużyny europejskie były w jednym koszyku. Celem było to żeby nie było ich więcej niż dwie w jednej grupie. Także do rankingu nie przywiązywałbym dużej wagi tym bardziej że decydenci z FIFA mogą wymyśleć różne kombinacje przed losowaniem bo tak już bywało.
10 października 2005, 15:06 / poniedziałek
Oficjalne informacje o biletach odnośnik
10 października 2005, 18:31 / poniedziałek
W rankingu FIFA jesteśmy na 17 pozycji ale do czasu losowania jeszcze będą dwa notowania więc różnie to jeszcze może być. Przed nami są m.in. Czesi którzy na razie nie wiadomo czy awansują, a także Dania i Turcja które między sobą walczą o udział w barażach także możliwe że będziemy losowani z drugiego koszyka. Na pewno jednak teoretycznie słabszych nie można lekceważyć
11 października 2005, 19:15 / wtorek
Reprezentacja Polski znajdzie się prawdopodobnie w drugim koszyku podczas losowania mistrzostw świata, które odbędzie się 9 grudnia w Lipsku – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

Prawdopodobnie, gdyż reguły rozstawiania drużyn zostaną ustalone dopiero 6 grudnia.

Przed czterema laty o rozstawieniu decydowały: wyniki z trzech ostatnich MŚ (najwyżej punktowane ostatnie MŚ), ranking FIFA (uwzględniający miejsce kraju na koniec trzech poprzednich lat). Pod uwagę był także brany czynnik geograficzny. Oznacza to, że nie mogły wpaść na siebie dwie drużyny z tego samego kontynentu, oczywiście z wyłączeniem Europy.

- Nie znamy dokładnych zasad rozstawienia, ale jest bardzo prawdopodobne, że czynnik geograficzny ponownie będzie miał duże znacznie – powiedział przedstawiciel FIFA.

Taki rozwiązanie byłoby korzystne dla Polski. W takim układzie zostalibyśmy umieszczeni w tym samym koszyku, co większość zespołów europejskich i mogłoby się zdarzyć, że w ogólnie nie spotkalibyśmy się w grupie z zespołem ze Starego Kontynentu.

Gorzej będzie jeśli Komitet Organizacyjny za istotniejsze uzna ranking FIFA i miejsca w poprzednich MŚ. W takim układzie znaleźlibyśmy się zaledwie w trzecim koszyku, a to oznaczałoby konieczność grania w grupie np. z Brazylią i Portugalią.
12 października 2005, 23:57 / środa
Powiem tak!!!!Na h...... jedziemy do Niemiec.By zagrać trzy mecze i do domu.Wcześniej jeszcze rozmowy gdzie będziemy spac,gdzie trenować,gdzie kupe robić a potem cichutko i szybciutko do domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011