Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Sponsorzy? Dzialacze? Gdzie jestescie?

strona 1/20

15 października 2005, 09:38 / sobota
Witam!

Lechia od A klasy awansowala co rok. Awans za awansem. Zbliza sie koniec rundy jesiennej II ligi. Jak jest, wszyscy widzimy. Trener Kaczmarek ma nie wielkie pole manewru i nie mozna miec WIELKICH pretensji do trenera. Szukanie dziury w calym, a szczegolnie wytykania ustawienia, znielubianego 4-5-1, przy tak wazkiej kadrze a szczegolnie braku napastnikow, i ograniczonym budzecie jest nie na miejscu.

I teraz mam dwa pytania.

1. Czy wszyscy sponsorzy, ktorzy tak glosno okreslali sie ze w przypadku awansu Lechii do II ligi uruchomia dodatkowe srodki a takze firmy, instytucje etc., ktore zapowiedzialy sponsoring, czy wywiazaly sie ze swoich obietnic?

Jezeli nawet NIE dotrzymali slowa to:

2. Ile zdzialali i jak pracuja dzialacze by w przerwie zimowej znalezc nowe zrodla finansowania Lechii, tak by wzmocnic druzyne i zapewnic jej utrzymanie w II lidze?

Ktos wie?
15 października 2005, 10:26 / sobota
Temat był wałkowany nie raz. Lechia jako jeden z niewielu klubów może się poszczycić stabilizacją finansową. Wynika z tego, że jednak działacze wykonują "dobrą" robotę. Co mieliby teraz kupować? Jak już chcesz pytać, co robią działacze, to zaczekaj do zimowego okna transferowego. Jak po nim nic się nie zmieni, takie pytania bedą uzasadnione. Pozdrawiam.
15 października 2005, 18:22 / sobota
Co do plynnosci to owszem zgodze sie ze jest. Chcialem jednak przypomniec ze sponsorow trzeba szukac caly czas a nie tylko kiedy zbliza sie przerwa w rozgrywkach, tak jak tego dokonal bodajze kolo 2-3 tygodnie temu Slask Wroclaw. Piast przylaczyl sie do sponsoringu z mocnym zastrzykiem finansowym. Sponsorow nalezy szukac i naklaniac bez przerwy bo, badz co badz to od przybydku glowa nie boli. I jezeli nasz region wyczerpal sie od chetnych do wspolpracy z Lechia to powinno sie wyjsc z poszukiwaniami poza region.
Panowie dzialacze! Do pracy!
15 października 2005, 23:33 / sobota
Szukać sponsorów poza regionem? A myślisz czasem? Skoro mówisz o sponsorze z "spoza regionu", to masz na myśli sponsora lokalnego, a co taki miałby szukać w Gdańsku? Czy taki np. Elektrokop Inowrocław miałby jakiś zysk w umieszczaniu swoich reklam na stadionie przy Traugutta? Nie, no co ja mówię, masy kibiców pojadą tam kupić wiatrochrony i kapturki na znicze. Skoro taki jesteś bojownik to sam załatw sponsorów.
Panie Nosie, do roboty!
16 października 2005, 09:07 / niedziela
plynnosc finansowa na tym poziomie to zadne osiagniecie
16 października 2005, 10:11 / niedziela
Nos oczywiście ma o wszystkim pojęcie:

Fashion Hause jest firmą belgijską. W Gdańsku dopiero otwiera swoje hale. Na dzień dzisiejszy w Polsce są dwie inne w Warszawie i Sosnowcu.
Czy to jest sponsor lokalny ??

A Browary Warmińsko- Mazurskie, które reklamują się na Lechii ??
16 października 2005, 10:46 / niedziela
Panowie, jeżeli piszecie o zarządzie Lechii i uznajecie płynność finansową za jego sukces, to się grubo mylicie.
Płynność finansowa Lechii to:
28% wpływów klubu w pierwszym półroczu - kibice (bilety, karnety)
W zarządzie jest też kibic, który wykłada kasę na klub.
Niektórzy sponsorzy zgłosili się do klubu sami, bez udziału zarządu.
Ale większość sponsorów pozyskanych w ostatnim czasie trafiło do Lechii w zamian za kontrolę nad klubem z polecenia pana Adamowicza (o ile sponsorem klubu można nazwać ZKM lub Miejski Zakład Utylizacji). Łatają oni dziurę za tych, którzy chcieli dać kasę, ale ideologicznie nie pasowali panującym w klubie politykom PO.

Sukcesem zarządu można by uznać zatrudnienie perspektywicznego trenera, albo niezwykle korzystną dla klubu transakcję sprzedaży najzdolniejszego z juniorów - Hirsza za ekwiwalent (18 tys).

Głaskajcie dalej po głowach panów z zarządu o ile sami nimi nie jesteście, a obudzimy się w III lidze.
16 października 2005, 11:04 / niedziela
W zarządzie jest też kibic, który wykłada kasę na klub.

Każdy kibic wykłada własną kasę na klub. Nie tylko ten jeden członek Zarządu.

Chyba za dużo wywiadów z Adamowiczem czytasz, skoro twoim zdaniem sponsorzy są z jego poleceń.

Może GPEC zwiększa swoje wydatki na Lechię, bo Adomowicz ich straszy, że zmieni w Gdańsku dostawcę ciepła ?? :śmiech:

A może Balta to polecenie Adamowicza ??

A stroje meczowe "erre'y" ??

A Szydłowski i "Sieć 34" ?? (wiesz jakie poglądy mają w Sieci 34 ?)

A Leroy Merlin ?? Wiesz dlaczego daję kasę na Lechię ?? Też Adamowicz ??

Czemu sponsorzy nie zgłaszali się sami, jak Lechią rządził Słabik z Bąkiem ?? Tylko teraz.
A te 28% wpływów z biletów to kto załatwił ?? Kibice sami przyszli ??
Ilu nas było w A klasie i V lidze ??

Fakt, że dwa "sukcesy" Zarządu, które wymieniłeś są jak zgniłe jaja. Z Hirszem pewnie już nic sie nie da zrobić, za to Kaczmarek prędzej czy później poleci na pysk.
16 października 2005, 11:08 / niedziela
Jeśli chodzi o Hirsza to oddaliśmy go za 10 tys zł a nie za 18 tys
16 października 2005, 11:28 / niedziela
Tak się składa, że główne źródło pozyskania sponsorów podał prezes Lechii na ostatnim spotkaniu z kibicami i nie potrzebne mi są do tego żadne wywiady z Adamowiczem. Gdybyś odwiedzał takie spotklania wiedziałbys więcej.

GPEC zanim coś powiesz na temat tej firmy i jej powiazań z Lechią przeanalizuj sobie dokładnie jej historię sprzed ostatnich dwóch lat. Czy czasem nowi właściciele czegoś nie zawdzięczają panu Pawłowi A.

Balta, spróbuj tą firmę połączyć z pierwszym zdaniem swojej wypowiedzi, a może zrozumiesz co miałem na myśli.

>>Czemu sponsorzy nie zgłaszali się sami, jak Lechią rządził Słabik z Bąkiem ?? Tylko teraz.
Odpowiadam.
Bo po Słbiku z Bąkiem za klub wzięli się kibice, i wprowadzili ten klub z VI do II ligi, to dzięki kibicom frekwencja jest taka jak jest, to kibice też tworzą taką atmosferę.
Uważasz, że 10 tysięcy na meczu ze Śląskiem to dzięki zarządowi klubu? :::rotfl:::
>> A te 28% wpływów z biletów to kto załatwił ?? Kibice sami przyszli ??
Nie, przwiozły limuzyny sponorowane przez zarząd Lechii :)))

>> Ilu nas było w A klasie i V lidze ??
Co mecz było nas więcej.

Staram się byc obiektywny i widze co się dzieje źle.
Lechia zmierza do III ligi właśnie dzięki złemu zarządzaniu. I nic się nie zmieni dopóki klubem rządzić będą politycy.
16 października 2005, 16:54 / niedziela
Skoro wiesz dlaczego Balta jest sponsorem Lechii, to powinieneś też wiedzieć kto w Lechii ma najwięcej do powiedzenia.
GEPC ( a raczej ich niemiecki właściciel) wie co Adamowicz im załatwił. Ale ja wiem, że gdyby nie jeden kibic w otoczeniu pana a., to gówno byśmy mieli a nie sponsorów. A tak się składa, że ten kibic, razem z innymi zaczynał z nami od A- klasy.
Zarząd wybrali kibice, którzy "remont" Lechii zaczynali od powoływania stowarzyszeń: "Naprzód Lechio", "Biało- Zieloni" i "Biznes Partner Klub".

Może i można prowadzić Lechię lepiej. Może można znaleźć lepszych ludzi. Może...

Nie zmienia to jednak faktu, że ten Zarząd jest najlepszym od Zarządem od lat.
16 października 2005, 19:34 / niedziela
Wiem kto w Lechii ma najwięcej do powiedzenia i to właśnie wzbudza mój niepokój. Zresztą nie tylko mój, bo nic dobrego nie może wyniknąc z tego, że Lechia jest w rękach jednej partii politycznej. Działacze klubowi powinni zajmować się sportem, a nie polityką.
Może wytłumaczysz mi dlaczego ten Twoj kibic, który ściągnał do Lechii tylu sponsorów nie przekona prezydenta, że stadion Lechii potrzebuje większych inwestycji niz tylko nędzne okruchy z budżetu? Moze spytaj Go dlaczego teraz kiedy Gdansk wydaje na obiekty sportowe najwiecej w calej swej powojennej historii, stadion Lechii pozostaje pominięty.
Jesteś w stanie wyjaśnić dlaczego zarząd do dziś nie przedstawił planu zawiązania SSA z ofertą dla potencjalnych udziałowców? Przepraszam, ale czekamy na "rycerza na białym koniu"?
Wydaje mi się, że masz niewłaściwy punkt odniesienia jeżeli chodzi o ocenę ludzi kierujących Lechią. Porównywanie obecnego zarządu, który dostał na tacy Lechię bez długów z tysiącami kibiców, którzy ją utrzymywali do czasów pana Bąka, czy Popielarza to nieporozumienie. Wszyscy chyba chcemy czegoś więcej niż doły II ligi, do tego potrzebni są ludzie zapatrzeni w piłkę a nie podporzadkowani interesom swojej partii.
To o czym pisze to nie mój biznes, bo jestem zwykłym kibicem, ale wkurza mnie już to jak po raz kolejny pieniądze omijają Lechię, to tyle.
16 października 2005, 19:53 / niedziela
Tylko w jedym się z tobą zgadzam. Też nie chcę aby Lechia dołowała w II lidze. Chciałbym, aby do Gdańska przyjeżdżała nie tylko Wisła i Legia, ale najlepsze kluby z Europy.

A co do zarzutów, że Lechią rządzi jedna partia, to odpowiem:

Byli czerwoni Bąk i Żubrys- było źle.
Był niewiadomo jaki Popielarz- też było źle.

Czemu nic się dzieje na stadionie ?? Bo stadion jest miejski, a nie Lechii. Bo zarządzają nim ludzie niezwiązani z klubem (choć jeden z nich jest zawsze na meczach Lechii, nawet wyjazdowych). Bo jedyna rzecz która łączy Adamowicza z Lechią to szmata, że niby mu dziekujemy !!!!!!!!!!
Szczerze to mam w dupie z jakiej partii jest Zarząd, dla mnie ważne jest co ma z tego drużyna. Nie mówię że mamy Zarząd marzeń, ale jeszcze raz podkreślam, mamy najlepszy Zarząd od wielu, wielu lat.

A ty chyba zapomniałeś, że ludzie z Zarządu zapieprzali na Lechię od samego początku. Od A- klasy. Że budowali klub od podstaw.
A że nie mają długów, to tylko im się chwali. Mogli "rozdmuchać" budżet jak w Bielsku, ściągnąć "nazwiska" (np Kompała, Moskal czy inni) i dziś zastanawiać się ska wziąść na to kasę.
17 października 2005, 00:05 / poniedziałek
tyle tutaj jest podawanych faktów, że chyba kibice Lechii są najlepiej poinformaowani na świecie :)
- raz UM jest dobry bo daje kasę i ściąga sponsorów
- wg innego kibica jest zupełnie odwrotnie

Mnie interesują tylko fakty, ZKM, Mosir i UM to jest właśnie UM w Gdańsku a są reklamy tych instytucji za friko nie wiszą.

Jeżeli ktoś twierdzi, że wszystko dlatego że stadion nie jest właśnością Lechii to mógłby być ale wówczas trzeba by było troche więcej kasy wydawać. Nie można ciastka zjeść i go mieć.

Co do kasy od miasta i inwestycji w stadion w ciągu 4 lat wg WPI ma pojawić sie 10 mln zł i zresztą nie dziwię się dlaczego wcześniej nie było sam bym nie dawał kasy na drużynę IV czy III ligową lub w niższej klasie.
17 października 2005, 00:21 / poniedziałek
Ja może nie jestem w tej materii za bardzo poinformowany, ale nie sądzę żeby akurat reklama MOSiR-u wisiała za kaskę na stadionie... MOSiR-u. Jeśli jest inaczej to przepraszam zainteresowanych.
21 października 2005, 09:14 / piątek
Zgadzam sie z Nosem.
Sport w naszych czasach jest skomercjalizowany wiec nastawiony na zysk; kluby staly sie firmami ktore musza walczyc o utrzymanie sie na rynku a zeby tego dokonac trzeba caly czas sie rozwijac w tym przypadku szukac sponsorow non stop i jak nie tu to tam.
Jezeli jest kasa,sponsorzy automatycznie zwieksza sie pole manewru:zakupy,modernizacje a takze wieksza mozliwosc wspolpracy z kibicami(bez kibicow czyli konsumentow nie ma to sensu);
Jest to problem calej Polskiej pilki; musimy wywierac wplyw na dzialaczy aby nie "przysypiali"...

pozdrawiam

"ani w lewo, ani w prawo-tylko Lechia"
30 listopada 2005, 21:32 / środa
odnośnik

Zastrzyk gotówki dla Lechii Gdańsk?
Firma Aluship Technology zostanie najhojniejszym sponsorem Lechii Gdańsk. Na rundę wiosenną ma przekazać 300 tysięcy złotych, potem nakłady mają być zwiększane - Jeśli rozmowy zakończą się powodzeniem, pozwoli to nam na sprowadzenie czterech dobrych piłkarzy - mówi dyrektor Lechii Błażej Jenek.

Na razie najwięcej pieniędzy Lechii daje Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplej, które do czerwca 2006 będzie sponsorem głównym drużyny seniorów. GPEC przekazuje do klubowej kasy 200 tysięcy złotych rocznie, Aluship miałby przekazać 100 tysięcy więcej na samą rundę wiosenną. Aluship od pół roku jest już jednym ze sponsorów Lechii (wykłada kilkadziesiąt tysięcy złotych); teraz stałby się najhojniejszym sponsorem II-ligowej drużyny. - Pracujemy nad projektem, który uczyni nas w przyszłości strategicznym sponsorem Lechii Gdańsk - mówi "Gazecie" Goetz Linzenmeier właściciel i prezes zarządu Aluship Technology. - Chcemy razem z innymi firmami zbudować drużynę, która szybko awansuje do ekstraklasy. Chodzę na mecze Lechii i jestem pod wrażeniem więzi, jaka jest pomiędzy klubem a kibicami. Lechia ma jeszcze wiele słabych punktów, nie ma dobrego stadionu, ale w tę drużynę warto inwestować - dodaje Linzenmeier.

W przyszłym tygodniu ma dojść do decydujących rozmów. - Przygotowaliśmy umowę sponsorską, mam nadzieję, że jej warunki zostaną zaakceptowane - mówi wiceprezes Lechii Dariusz Krawczyk.

Zarówno klub, jak i firma Aluship będą dążyć do utworzenia w Lechii spółki akcyjnej. Rok temu spółkę miała zawiązać w gdańskim klubie firma ze szwajcarskim kapitałem Avancesport, ale mimo długich rozmów z planu nic nie wyszło. - Spółka akcyjna to dalsza perspektywa, na razie myślimy o przeznaczeniu nowych środków na pozyskanie dobrych piłkarzy. Jeśli rozmowy z Aluship zakończą się powodzeniem, pozwoli to nam na sprowadzenie czterech dobrych piłkarzy - mówi Jenek.

Na razie odbyły się wstępne rozmowy z Piotrem Cetnarowiczem. 29-letni napastnik ma za sobą 13 występów w ekstraklasie (strzelił w nich dwa gole), ostatnio występował w III-ligowym Turze Turek, dla którego jesienią zdobył 11 bramek. Sam do klubu zgłosił się trzy lata starszy od Centarowicza Jacek Manuszewski, który przygodę z piłką zaczynał w Pogoni Smętowo, a potem grał w Pomezanii Malbork, Zagłębiu Lubin (151 meczów i 8 goli w ekstraklasie), a ostatnio w, grającym podobnie jak Lecha w II lidze, Górniku Polkowice. - Manuszewskiego nie było na liście życzeń trenera Kaczmarka, ale być może sprawdzimy tego zawodnika - mówi Jenek.

Wkrótce powinny być znane nazwiska kandydatów do gry w Lechii. Na styczniowy obóz do Cetniewa ma natomiast pojechać Tomasz Pękala, syn byłej gwiazdy stadionu przy Traugutta Mirosława. Pękala junior ma 21 lat i obywatelstwo austriackie - zagrał dwanaście razy w młodzieżowej reprezentacji Austrii. Rozegrał 22 mecze w austriackiej ekstraklasie w barwach SV Bregenz, obecnie jest piłkarzem II-ligowego SCR Altach.

Aluship Technology

Goetz Linzenmeier swoją firmę założył w 1990 roku w Hamburgu. Rozpoczął od produkcji kadłubów aluminiowych do jachtów. W 1993, aby obniżyć koszty produkcji, przeniósł się do Gdańska. Firma poszerzyła swoją działalność, ale w 1995 wyodrębniona z niej została spółka produkująca wyłącznie konstrukcje aluminiowe i powstało Aluship Technology Ltd. Teraz wykonuje m.in. kadłuby do szybkich łodzi patrolowych i policyjnych czy katamaranów oraz podzespoły do statków towarowych. Ma certyfikaty jakości potentatów branży morskiej, takich jak firma Lloyd. Aluship ma w Europie pozycję jednego z głównych dostawców części aluminiowych.

W Gdańsku ma halę produkcyjną o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych
30 listopada 2005, 21:48 / środa
Jak wypali to jednym słowem zajebiście....:D
30 listopada 2005, 23:43 / środa
Czuje ze nasza Lechijka idzie w swietnym kierunku:)sa juz chcetni na inwestycje w nasz Bks i wszyscy chca ekstraklase przy Traugutta:]]tak 3mac!!!
1 grudnia 2005, 10:35 / czwartek
mieliśmy przykład w przypadku Wybrzeża Gdańsk,gdzie w zarządzie siedział polityk.Sytuacja jaka była każdy wie.Majewski rozkradł super prosperujący klub i dobrze chociaz ,że mu się dobrali do dupy.
ZMIENIĆ ZARZAD PUKI CZAS!!!
1 grudnia 2005, 14:24 / czwartek
Moze cos sie ruszy w koncu jak bedzie kaska bo to az wstyd dla wladz miasta zeby w takim Gdansku bylo tak ciezko o sponsora dobrego sponsora

TYLKO LECHIA !!!!
4 grudnia 2005, 19:10 / niedziela
No szkoda mi was lechisci tak je...cie na Nas na naszym forum bo sami jestescie zalosni nie macie sponsora pieniedzy klub i miasto was zlewa wracacie do 3 ligi tez bym wk..wil ,ale po co zaraz taka napinka? PS szkoda ze was nie bylo wczoraj w Gdansku widac w konfrontacji tez u was slabo i tylko na forum sie napinacie.
4 grudnia 2005, 19:43 / niedziela
hehe co za typ.. kpisz czy o drogę pytasz?...co za rybi łeb..pisze o napince po czym wszedł i się nie napiął
31 grudnia 2005, 10:39 / sobota
cytat z GW :
"... Gdański klub zyskał także nowego sponsora, który wyłożył pół miliona złotych. - To firma, która chce pozostać anonimowa - mówi dyrektor Lechii Błażej Jenek... "

Ciekawe co to za firma ?? :> Ktoś coś wie więcej ?
31 grudnia 2005, 12:04 / sobota
Pisałem o tym wczoraj.
Zapewniano mnie,że to solidny sponsor i pomoc ma być długofalowa.
Niestety,tajemnica handlowa obowiązuje.
Musimy być cierpliwi i wierzyć,że wszystko będzie ok

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
4 stycznia 2006, 14:41 / środa
Dziś rano w Radiu podawali, że Prezydent Adamowicz powołał specjalną radę sponsorów mającą na celu wspomaganie OSP Lechia, a zwłaszcza II ligowej drużyny Gdańskiej Lechii. Ciekawe kiedy podadzą jakieś szczegóły dotyczące tej sprawy.
4 stycznia 2006, 21:45 / środa
za gazeta.pl

Powstała Rada Sponsorów Lechii Gdańsk

Siedem najhojniejszych firm wspierających Lechię utworzyło Radę Sponsorów gdańskiego klubu. Na jej czele stanął Zbigniew Maksymiuk z Saur Neptun Gdańsk

Ambicje II-ligowej Lechii są znacznie wyższe. W ciągu półtora roku Lechia ma znaleźć się w ekstraklasie. Do gry w ekstraklasie potrzeby jest jednak pokaźny budżet, którym na razie nie dysponuje. Finansowa sytuacja klubu stale się jednak poprawia, dzięki pomocy miasta do sponsorowania Lechii przyłączają się kolejne firmy. Co prawda Lechia nie ma, tak jak rywal zza miedzy Arka Gdynia, bogatego sponsora strategicznego jak Prokom, który wykłada ponad dwa miliony złotych na sezon, ale na Traugutta zgłaszają się coraz możniejsze firmy. Ostatnio jedna ze spółek miejskich wyłożyła pół miliona. Siedem firm, które przekazują Lechii co najmniej 100 tysięcy złotych rocznie, utworzyło wczoraj z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Radę Sponsorów Lechii. - Lechia będzie promować sponsorów, a ci dzięki radzie będą mieli prawo kontrolowania finansów klubu. Przekazują przecież pieniądze swoich firm - tłumaczył Adamowicz.

W skład rady weszły Saur Neptun Gdansk, GPEC, Aluship Technology, Balta Spedycja Morska, Fashion House Outlet Centre, ZKM i Zakład Utylizacji. Być może dołączą do nich wkrótce Stocznia Remontowa i BMP Santech. - Zrobiliśmy pierwszy krok, żeby zbudować czytelne relacje pomiędzy klubem i sponsorami. Mam nadzieję, że przejrzystość zachęci kolejne firmy do sponsorowania Lechii - powiedział wybrany na prezesa rady Zbigniew Maksymiuk.

- Powstanie rady w stu procentach zgadza się z naszym wyobrażeniem o funkcjonowaniu klubu i jego relacjach ze sponsorami. Zapewniam, że żadna złotówka, którą otrzymamy, nie zostanie zmarnowana - tłumaczył prezes Lechii Jarosław Czarniecki. Dzięki wsparciu sponsorów Lechię stać na wzmocnienia, które mają zapewnić spokojne utrzymanie w drugiej lidze w sezonie 2005/2006. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy kontrakty z Lechią podpisało już pięciu piłkarzy, a szykowane są kolejne transfery.

W poprzednich latach Lechia nie miała szczęścia do sponsorów. Co prawda, wspierały ją takie podmioty, jak Polsat, Polskie Towarzystwo Lesingowe czy Centertel, ale pomoc była albo doraźna, albo była marnotrawiona przez niekompetentnych działaczy. Pojawiały się nazwy wielkich koncernów, które miały łożyć na klub [Jacek Kurski namawiał do współpracy Volkswagena - red.], ale kończyło się tylko na szumnych zapowiedziach. Po upadku Lechii-Polonii i reaktywacji Lechii w A klasie głównym sponsorem drużyny zostali kibice, którzy utworzyli Biznes Partner Klub i zbierali po 100 złotych od mniejszych trójmiejskich firm, np. pizzerii. Każdy kolejny awans niósł ze sobą zainteresowanie nowych firm. Mimo że w ubiegłym roku nie udało się zawiązać spółki akcyjnej pod egidą szwajcarskiej firmy Avancesport, sytuacja finansowa Lechii stale się poprawia.
4 stycznia 2006, 21:46 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 stycznia 2006, 21:52 / środa
Przepraszam za dubel :) !!!!

A tak na marginesie, to co sie stalo z Dziennikiem Bałtyckim ???!!!
Co rusz GW , ma siwezsze i lepsze informacje !!! Czyzby maly kryzysik ???!
4 stycznia 2006, 23:57 / środa
Dziennik Bałtycki odnośnik
5 stycznia 2006, 08:05 / czwartek
Ja wiem na 100%, kto jest anonimowym sponsorem Biało-zielonych, który wyasygnował 500 tys. zł. Kto przeczyta artykuł w GW i DB łatwo może się tego domyślić. Lotos, jak niektórzy przypuszczali, nie dał Lechii ani złotówki.
5 stycznia 2006, 21:55 / czwartek
Czy jest to jeden z obecnych sponsorow? Nie oczekuje nazwy jedynie odpowiedzi tak/nie.
Jak na razie dzialania na rynku transwerowym napawaja optymizmem.
A My Swoje!!!
18 czerwca 2006, 10:19 / niedziela
Podbijam temat. W koncu to dobry czas na to.

Pozdrawiam!
22 czerwca 2006, 13:37 / czwartek
Agencja ROUTERS inwestuje w Gdansku może by tak nasi włodarze miasta przy tej okazji cos w kierunku tym zrobili by z tego Tytulu że inwestują w Gdansku by i lechia mogła na Tym skorzystać warto pomyslec ale trzeba checi i dobrej woli a nie czekać , takie czasy samemu trza wyciagnac reke pozostawiam do myslenia.
7 lipca 2006, 09:12 / piątek
Warto znow przypomniec temat byc moze ktos ma jakis informacje bo ja osobiscie przyznam ze obawiam sie nowego sezonu na ta chwile...jakies mydle oczu caly czas; moze zarzad szykuje jakas niespoodzianke.
Obawiam sie ale jestem daleki od czarnowidzctwa;-) bo np jestem bialy ale nie widze tez zbyt wiele optymistycznych przeslanek co do 2006/07...
Wyprowadzcie mnie z bledu i pokazcie mi plusy wsrod tych minusow.

pozdrawiam.
24 września 2006, 22:56 / niedziela
odnośnik

Piłkarze Lechii nie przegrali szóstego meczu ligowego z rzędu. Gdańszczanie zremisowali w Ostrowcu z KSZO 0:0. Patrząc z innej strony to biało-zieloni nie wygrali czwartego kolejnego spotkania. Na trybunach stadionu w Ostrowcu zasiadł były piłkarz Osasuny Pampeluna i reprezentacji Polski, Mirosław Trzeciak. W towarzystwie dyrektora Błażeja Jenka oglądał poczyniania Lechii, w której ma zostać dyrektorem sportowym.
Rozmowy z Trzeciakiem prowadzone są już w kontekście powołania sportowej spółki akcyjnej. Gdańscy działacze wciąż szukają inwestora strategicznego. Rozmowy są prowadzone z kilkoma firmami. Ponoć także ze znaną europejską firmą elektroniczną. Póki co, nikt w klubie nie chce ujawnić o kogo chodzi. Wszyscy zasłaniają się tajemnicą oraz obawami o przyszłość rozmów po wydarzeniach na stadionie przy ul. Traugutta w meczu Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Takie zdarzenia szybko się rozchodzą, a wówczas kolejne kroki potencjalnego inwestora mogą być różne.
- Potwierdzam, że prowadzimy rozmowy w sprawie zawiązania sportowej spółki akcyjnej - powiedział nam Jarosław Czarniecki, prezes OSP Lechia. - Chcielibyśmy, aby doszło do tego jeszcze w tym roku, a najpóźniej przed rozpoczęciem rundy wiosennej trwającego sezonu. Ale z kim prowadzone są rozmowy, nie powiem. Chcemy zatrudnić Mirosława Trzeciaka z myślą o powołaniu spółki akcyjnej. Na razie jednak są to bardzo luźne i niezobowiązujące rozmowy. Konieczna jest chęć współpracy z obu stron. Na konkrety trzeba jeszcze poczekać.
Na mecz z KSZO gdańscy piłkarze wyszli na boisko w białych koszulkach z napisem „Nie dla rasizmu. Lechia Gdańsk”. To protest wobec zachowania chuliganów na stadionie przy ul. Traugutta, którzy bananami rzucali w kierunku piłkarzy ze Szczecina. Na razie stadion przy ul. Traugutta został zamknięty dla publiczności, a już w sobotę biało-zieloni w kolejnym meczu o ligowe punkty podejmą drużynę Piasta Gliwice. W czwartek obradować będzie Wydział Dyscypliny PZPN i wówczas można spodziewać się kar dla Lechii.
Gdańszczanie zremisowali w Ostrowcu, ale nie do końca są zadowoleni z takiego rozstrzygnięcia. Sytuacji bramkowych bowiem im nie brakowało.
- To prawda. Mogliśmy wygrać, ale trzy punkty mogli zdobyć również piłkarze KSZO - przekonuje Mateusz Bąk, bramkarz biało-zielonych. - Gospodarze na początku meczu mieli świetną okazję i gdyby ich zawodnik ją wykorzystał, to spotkanie mogłoby się inaczej ułożyć. Nam zabrakło skuteczności. Tak bywa. Następnym razem będzie lepiej.
Dwie świetnie okazje do zdobycia gola miał Piotr Wiśniewski, który w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem uratował remis dla Lechii.
- Powinienem wykorzystać te okazje. Niestety, przegrałem pojedynki z bramkarzem KSZO. Tym razem nam nie wyszło, a to przecież dopiero nasz pierwszy mecz ligowy w tym sezonie, w którym nie strzeliliśmy gola - powiedział "Wiśnia".

Spotkanie z kibicami
W związku z wydarzeniami podczas pucharowego meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin zarząd OSP Lechia spotka się we wtorek o godzinie 20 w hotelu "Roko" z sympatykami biało-zielonych. Swoją obecność w spotkaniu potwierdził także prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele drużyny i służb ochrony.

..oby tylko prymitywne zachowania bananowej grupki debili nie zniweczyły tych planów
24 września 2006, 23:20 / niedziela
Co by sięnie działo i tak każdy sponsor jest gównem. Nikt nie da heizu konkrenego jak 1-2 milony zł. Najlepszy sponsor da 300.000 zł za co można wyremontowac zjebane prysznice albo kupić klimatyzacje do klubowego autokaru. W sumie huj to wszystko da a gdański futbol dalej będzie gnił jak kał w dupie. Przez prostactwo rzucające bananami i jobami nikt normalny nie zdecyduje się na sponsorowanie Lechii bo po co. Jakbym miał pieniądze to wolałbym zainwestować w biegi na orientację z anteną.
Ogólnie nie widzę rozwiązania. W Polsce jest pożoga- szczególnie w Trójmieście. Nie ma nic. Prokom mam w dupie bo co to za sport- koszykówka? Nienawidzę nienawiści i mam w dupie hemoroidy. Oby arka spadła.
25 września 2006, 13:04 / poniedziałek
no to niezle 4monstery - masz jakies problemy ze soba? az mi sie nie chce tego komentowac.
25 października 2006, 16:58 / środa
kolejny sponsornie duży ale jest!!
Do grona sponsorów wspierających gdańską Lechię dołączył kolejny podmiot. Jest nim firma All Nutrition, funkcjonująca na polskim rynku od 2005 roku, która zajmuje się handlem nowej generacji suplementów diety dla sportowców o dużym obciążeniu fizycznym, jak również dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Prezes firmy, gdański przedsiębiorca Bogdan Jancen jest znany ze wspierania gdańskich klubów sportowych. All Nutrition pomaga również rugbistom Lechii Gdańsk, jako oficjalny dostawca suplementów.
lechia.pl
PS:Działacze sie starają ale trzeba mieć dużego sponsora(ale dobre i to bo zawsze coś)
25 października 2006, 17:00 / środa
miało być kolejny sponsor nie duży ale jest sorry za błąd!!!
25 października 2006, 17:01 / środa
ja mysle, ze zarzad klubu powinien rozpoczac rozmowy z firma "Chicquita" ...:)
25 października 2006, 17:13 / środa
25 października 2006, 18:14 / środa
Trzeba obudzić się z tego snu o wielkiej Lechii w 2 lidze. Żaden poważny sponsor nie będzie chciał wykłądać pieniędzy na drużyne która gra w II POLSKIEJ lidze. Chyba, że byłaby to Legia. Postawcie się na miejscu prezesa LOTOSU. czy zainwestowalibyscie pieniądze w klub który jest w środku tabeli i tak naprawde ma nikłe szanse na awans.
25 października 2006, 18:22 / środa
Jak bedziesz myślał tak jak działacze hydrobudowy to pewnie że nie.

Zeby mieć jakieś profity trzeba zainwestować, tak jak na giełdzie. Najpierw musisz coś włożyć a potem możesz coś z tego mieć. Lechia ma jedną z wyższych frekewncji w Polsce mimo że gra w II lidze, i jak sam napisałes ze średnim skutkiem. Niedawno jeszcze graliśmy w VI lidze, teraz jest II. Kwestią czasu jest nasz awans do OE. Ile to potrwa ? Rok,dwa, trzy ? Nie wiem, jednego jestem pewnien, jeżeli awansujemy do OE i będzie ona miała taki kształt jak teraz (dużo atrakcyjnych klubów) to będziemy w ścisłej czołówce. 10-12 tys. to spokojnie może być nasza średnia frekwencja. Nie ma co się śpieszyc, lepiej poczekac na kogos konkretnego, na kogos z kim Lechia bedzie mogła walczyc o najwyższe laury w Polsce.
25 października 2006, 22:25 / środa
QL.- skoro wielka, to napewno nie w II lidze. Troszkę logiki.

Pamietaj jedno, sukces ma wielu ojców, i żeby móc rządzić w wielkim klubie, potrzeba jest megakasa. Im mniejszy klub, tym łatwiej o władzę a przy tym o rozgłos. Taki Milan napewno rozsławia Opla, ale czy ktoś wymieni ich pozostałych sponsorów ??
25 października 2006, 23:22 / środa
Zaden normalny sponsor nie zechce wylozyc kasy na 2 ligowy klub ?? tu sie mysli QL bo niekoniecznie tak jest i byc nie musi. Zeby wejsc do 1 ligi to trzeba miec jakiegos sponsora strategicznego co wylozy duza kase. Zaczynasz od malego pozniej masz wiecej wiecej az masz bardzo duzo. Chyba normalne ze jakos ten klub trzeba wprowadzic bo samo z niczego sie nie zrobii. A co do Lotosu jak by zainwestowali w nas to nie sadze by byly by to pieniadze wyrzucone w bloto. po 2,3 latach z takim sponsorem Lechia mogla by byc w czubie tabeli ekstraklasy bo awans to byla by rzecz naturalna a wiadomo ze pilka nozna ma wiecej zwolennikow niz kosz czy zuzel wiec rozglos bylby wiekszy
26 października 2006, 00:19 / czwartek
Ostatnio 4 ligowa Zawisze objal Browar Kunter pochodzący z Grudziądza, i daje bodajze 8 gr od piwa wiec jakis przyklad jest, a firma to nie mała
26 października 2006, 14:59 / czwartek
Zgadzam się, ze potrzebny jest sponsor strategiczny, żeby wejść do I Ligi. Ale napewno nie będzie to LOTOS i inna znana firma.Ja uważam, że LOTOS by stracił wiadomo jakie są realia polskiej piłki i ile już do Wisły dołożył Cupiał za co wielki szacunek dla niego.
17 listopada 2006, 16:08 / piątek
1 marca 2007, 00:14 / czwartek
odnośnik
...W czwartek Lechia zyska kolejnego sposnora. Gdański klub w obecności prezydenta Pawła Adamowicz podpisze umowę z Przedsiębiorstwem Budowlanym Górski.
- Umowa będzie na rok z opcją przedłużenia. PB Górski jest zainteresowane długofalową współpracą z naszym klubem. Kwoty ujawnić nie mogę - powiedział Błażej Jenek, dyrektor Lechii.
 
1 2 3 ..... 20
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.445