Gdańsk: czwartek, 20 czerwca 2019
FORUM
Podstrony:

Sponsorzy? Dzialacze? Gdzie jestescie?

strona 11/20

9 kwietnia 2009, 08:01 / czwartek
Wiadomo, ze Energa najwiecej wyklada na Lechie jednak uwazam, ze siatkarkom akurat pieniadze bardziej sie przydadza niz Lechii. Lechia bez Energii robie poradzi, siatkarni Gedanii - nie. Tym bardziej, ze powszechnie znana jest strategia sponsorowania klubow przez Energe - najlepiej zeby jeszcze nazwa koncernu byla przez nazwa klubu. Jestem zdania, ze Lechia przezyje bez Energii a taki Stoczniowiec czy Gedania juz nie.
9 kwietnia 2009, 09:32 / czwartek
Siatkarki Gedanii... była Gadania Gdańsk, teraz już jest Gedania Żukowo, za pół roku pewnie przeniosą się do Kościerzyny albo Gdyni. Szkoda pieniędzy.
9 kwietnia 2009, 09:50 / czwartek
nie mialy gdzie grac w gdansku, na gre w plenerze nie dostaly pozwolenia ;]
6 maja 2009, 23:38 / środa
odnośnik

Solorz nie lubi Kuchara i stoi za budowaniem najwiekszego wroga Lechii czyli śledzi.
4 czerwca 2009, 08:58 / czwartek
Let's go prokom let's go :D odnośnik tak to sie musiało skończyć
4 czerwca 2009, 10:07 / czwartek
i co im po tych tytułach, jak kręgosłupa nie mają. Czy kibic prokomu jest teraz śledziem????
4 czerwca 2009, 10:34 / czwartek
Skoro juz ktoś odgrzebał ten temat, to napiszę swoje przemyślenia z ostatnich dni.

Od paru tygodni buduje się dosyć spora stacja benzynowa pod egidą ZKM GDAŃSK na ulicy Hallera.

Może ktoś poszedłby na fajny pomysł, praktykowany w wielu miejscach na zachodzie? Mógłby być ustawiony dystrybutor dla Kibiców Lechii i jakaś kwota szła by z tego na Klub. Nie chciał gówniany Lotos, to może ZKM to podchwyci?

Sytuacja wydaje się dobra na taką akcję. ZKM to nasz i tak już sponsor. Wchodzą w nową działkę, więc w teorii powinno im zależeć na większej sprzedaży. Korzystaliby na tym wszyscy. Chociaż to nie jest jakaś wielka skala, bo to tyko jedna stacja, ale grosz do grosza.....

Jest także druga strona medalu. Pytanie czy Kibice będą z tego korzystali? Z tego co mi wiadomo w teorii taki pomysł funkcjonuje z ubezpieczeniami w STBU i zainteresowanie jest bardzo marne, chociaż w teorii powinno przecież to nieźle funkcjonować.

Jest człowiek, który się wszystkim zajmie, dobierze najlepszy pakiet za najlepszą cenę i jeszcze z tego będzie kasa dla Lechijki. Wydaje się nic prostszego i nic łatwiejszego, zeby wspierać Nasz Klub. Skoro i tak muszę zapłacić to przysłowiowe OC (o innych ubezpieczeniach nie wspominając), to sytuacja wydaje się być wymarzona. Ale nie działa.........szkoda......
Może to wina Klubu, że jakoś nie za bardzo to promuje?
17 czerwca 2009, 17:07 / środa
Ja mam pytanie z innej beczki i całkiem serio: kto to jest Andrzej Kuchar?

Inwestorem w Legii nie jest Mariusz Walter, tylko Grupa ITI, w Wiśle - TeleFonika a nie Bogusław Cupiał. Inter Groclin Auto Drzymały był inwestorem w Dyskobolii. I tak dalej, zawsze za osobą sponsora/inwestora idzie jakaś spora firma, która chce się promować, może za mało czytam, albo nieuważnie, ale jakie firmy reprezentuje współwłaściciel Lechii? Przecież nie przyszedł tu wydawać swojej kasy.

I druga rzecz - od dwóch godzin są zdjęcia z konferencji prasowej i ani słowa o samej konferencji, ona cały czas trwa?
17 czerwca 2009, 17:17 / środa
Reprezentuje on Tv4 a raczej jest jej wlascicielem ;d.
17 czerwca 2009, 17:27 / środa
Hmmm, a współwaścicielem nie jest czasem Polsat? Jest jeszcze spółka Polskie Media (nie wiem jaki jest profil jej działalności), działał też (czy też był/jest współwłascicielem) Telewizji TeDe i Odra.
Ale nadal nie wiem jakie np. logo mogłoby widnieć na koszulkach Lechii w nowym sezonie gdyby Lechia miała promować jakąś markę nowego współwaściciela. Chyba, że model jego działania będzie polegał na ściąganiu sponsorów (taką rolę miał pewnie m.in. jako prezes w żużlowym Atlasie Wrocław czy u koszykarzy Idei Śląska)
17 czerwca 2009, 17:34 / środa
Z tego co pamietam to udzialy w Lechii wykupilo Wroclawskie Centrum Finansowe, ktorego wiekszosciowym wlascicielem jest Kuchar.
17 czerwca 2009, 17:44 / środa
olo.gda- Andrzej Kuchar to były trener Reprezentacji Polski w kosza. Jego firmy zajmują się wieloma rzeczami. Jedna dla przykładu buduje biura pod wynajm, druga produkuje tzw diety. Tak więc sektor działań jest dość szeroki. W swoim pakiecie Andrzej Kuchar miał też Tv4, ale teraz jest własnością solorza a sąd rozstrzyga czy wszystko z jej przejęciem odbyło się zgodnie z prawem.

Z czasów kiedy prowadził wrocławskie drużyny, pamiętam że sponsorami były takie firmy jak Centertel, Zepter czy Atlas. Zresztą przez pewien czas, Kuchar był chyba nawet we władzach Atlasu.
17 czerwca 2009, 17:46 / środa
Dzisiaj odbyla sie konferencja prasowa. Szkoda tylko ze nikt nie napisal, o czym ona byla. CZADDD.
17 czerwca 2009, 17:55 / środa
OK, racja, Wrocławskie Centrum Finansowe Sp. z o.o., KRS 0000262671, tylko co to jest?:) ta spółka nie ma strony internetowej i ciężko na szybko znaleźć czym się zajmuje :)

Nie pytam z upierdliwości, tylko szukam biznesów, którymi zajmuje się nowy współwłaściciel Lechii, nie watpię w to, że skoro był w różnych spółkach ze świata mediów i siedział na różnych stołkach w zarządach i radach nadzorczych, to kest to człowiek majetny, ale wydanie kilku milionów złotych w roku na klub sportowy MUSI się wiązać z jakąś firmą o przychodach, które tego wydatku za bardzo nie poczują. Ot, budżet marketingowy
17 czerwca 2009, 18:00 / środa
Zeto - dzieki. Pisząc mój wpis nie widziałem jeszcze Twojego.

OK, z tego można wywnioskować, że to nie tylko inwestor, ale zaradny menedżer, który będzie poszukiwał wśród większych firm sponsorów dla Lechii, tak? Dotychczasowe kontakty biznesowe (w których można wymienić Solorza, Rusko, Schetynę i inne) mogą pomóc w ściągnięciu do Lechii firm, które będą się chciały poprzez Lechię promowac, tak?
Bo nie wierzę, aby Wrocławskie Centrum Finansowe, które nie jest ani bankiem, ani towarzystwem ubezpieczeniowym, ani nawet doradcą finansowym (może dzierżawi powierzchnię biurową dla instytucji finansowych?) było zdolne w ramach swoich wydatków marketingowych wydawać rocznie 5 mln zł :)
17 czerwca 2009, 19:09 / środa
No prosze.Wystarczyło że ludzie Kuchara opanowali radę nadzorcza ssa,ograniczyli wpływy gangu grubasów,a już na kuchara lecicie na forum??????
17 czerwca 2009, 19:12 / środa
Proszę Cię... jak to lecicie, wczytaj się, tak bez czytania między wierszami czegoś czego tam nie ma :)
Pytałem tylko - kto to jest? Albo raczej - skąd będą te pieniadze.
17 czerwca 2009, 20:20 / środa
17 czerwca 2009, 20:50 / środa
17 czerwca 2009, 23:03 / środa
17 czerwca 2009, 23:33 / środa
Ja jednak się odważę na komentarz. Może sprowokuję dobrze poinformowanych do napisania czegoś czego z prasy się nie dowiem.

Andrzejowi Kucharowi na pewno należy się spory kredyt zaufania. Będziemy pewnie oceniać po pierwszej rundzie, po roku, po dwóch....

Te artykuły z konferencji prasowej przedstawiają dość fajną WIZJĘ, ale na razie tylko wizję. Nie może być zresztą inaczej skoro on sam mówi o konieczności przygotowania strategii - przecież nie można oczekiwać, że facet przyjedzie i wyłoży na stół gotowe rozwiązania.

Trzeba wierzyć, że doświadczenie Kuchara w zarządzaniu klubem sportowym i pozyskiwaniu pieniędzy przyda się Lechii. Prawdę mówiąc po tym co przeczytałem mam wrażenie, że on mógłby być prezesem zarządu który przekuje tę wizję w strategię a potem będzie ją krok po kroku realizował. To bardziej facet od zarządzania strategicznego, który będzie jednocześnie pozyskiwał finansowanie, obecny zarząd mógłby się natomiast zająć sprawami operacyjnymi.

I kilka spostrzeżeń:

- Ważne, że bez owijania w bawełnę powiedział, że stadion to jeden z największych argumentów. Po raz pierwszy ten stadion już przysłużył się Lechii. Czy dobrze się przysłużył? Zobaczymy, Kuchar jako inwestor wyszedł zapewne z założenia, że jest szansa na rozkręcenie czegoś wielkiego i są sprzyjające okoliczności: duże miasto, dużo kibiców, głód wielkiej piłki, stadion w budowie. Produkt pod nazwą ekstraklasa będzie coraz lepiej opakowany (nie mylić z poziomem gry) między innymi dzięki kilku nowym i zmodernizowanym stadionom w Polsce, może się okazać, że jak przyjdzie znów koniunktura to w piłce pojawią się większe pieniądze, zapewne dlatego Kuchar chce się sprawdzić w tym biznesie.

- Propozycja dla Adamowicza bardzo odważna, na pierwszy rzut oka nie do przyjęcia, bo to miasto buduje stadion (trochę kasy jest z centralnego budżetu) a Kuchar już chce dzielić wpływy ze stadionu. Ale prawda jest taka, że Lechia grająca w ekstraklasie na takim stadionie promuje na pewno miasto. WIęc miasto może sobie na tę promocję pozwolić (czytaj: wydać trochę kasy). Pozostaje pytanie: czy stadion będzie generował zyski skoro Lechia miała by czerpać z tych zysków a nie płacić za jego używanie? Ale ta propozycja dla samej Lechii jest bardzo dobra, oby Kuchar miał dar przekonywania.

- Określanie budżetu i wysokości zarobków w 2012 to ryzykowne posunięcie (no bo jak on to wyliczył, że to będzie 70 mln a nie na przykład 120), ale należy założyć, że Kucharowi nie chodziło o to, aby rzucić wizję bez pokrycia, tylko pokazać do czego dążymy . To może będzie w 2012 a może w 2015, ale docelowo w przeliczeniu na dzisiejszą kasę i realia: ma być dużo.

- Budżet na trzech nogach: (po 33 proc.): "dochód w dniu meczu, pieniądze uzyskane w wyniku sprzedaży praw telewizyjnych oraz dochody z reklam", to czego się spodziewałem, nie ma tu wpompowanej kasy właściciela ani żadnej z jego firm (poza kapitałem akcyjnym). To poszukiwanie sponsorów i reklamodawców, tak samo było w koszykarskim Śląsku, czy żużlowym Atlasie. Będzie OK, o ile będzie skuteczne :) Dziś model jest zresztą niemal identyczny. Trochę mnie natomiast martwi ten podział po 33 proc, zero podstaw merytorycznych - jak to zostało wyliczone?

- Świetnie, że postawił na Kafara, mam nadzieję, żę będziemy też stawiać na młodych zawodników.

- Cel 8 miejsce na pewno ambitny i realny, czekamy na sensowne transfery.
18 czerwca 2009, 00:44 / czwartek
Wizja rozwoju Lechii jaką zaproponował Kuchar wydaję sie sensowna i z głową.Nie ma tu jakieś podpuchy,robienia nadziei na szybki sukces,tylko pokazał realne drogi rozwoju.Przy odpowiednim doborze ludzi jak i też pozbyciu się zbędnych osob,jest szansa osiągnięcia celu jaki sobie stawia Kuchar.Moim zdaniem,można by juz sie pokusić w sezonie 2010/2011 powalczyć o PP. W 2011 stadion bedzie gotowy i gra Lidze Europejskiej stała by się już realna.Można sprobować jak się nie uda to w nastepnym sezonie może juz da się osiągnąc taki cel.
18 czerwca 2009, 07:43 / czwartek
olo.gda - 33% - myslę, że to założenia (przecież jakieś trzeba przyjąć). nigdy nie zdaży sie tak, że wpływy rozłożą się równo - no chyba, że byłby to niesamowity zbieg okoliczności.
propozycja dla miasta - odważna, ale mająca podstawy. Wszak to Lechia ma na ten stadion przyciagac ludzi. W mrzonki o koncertach gwiazd nikt poważny specjalnie nie wierzy. Rynek koncertów w 3mieście to darmowe imprezy, ewentualnie za symboliczna opłatę. 2-3 wielkie koncerty rocznie to wszystko. Pozostają jeszcze imprezy okolicznościowe "ku czci" i... niezawodni Świadkowie Jehowy.

chris3707 - o Puchar Polski lub nawet Ekstraklasy nalezy walczyc juz teraz. nie ma sensu czekanie na nowy stadion.

Generalnie Lechia wchodzi na nowe tory, mozna to nazwać wyższą półką.
18 czerwca 2009, 09:05 / czwartek
Animag - wydaje mi się, że Stoczniowiec ma taki model, że jak jakieś imprezy odbywają się w hali Olivia to on ma z tego kasę. Nie wiem czy 100 proc. czy 50, czy jeszcze inną wartość

Zgadza się - ten stadion bez Lechii nie ma sensu.
18 czerwca 2009, 10:28 / czwartek
miasto nie może sobie pozwolić na to aby stadion stał pusty dlatego uważam że miasto musi przyjąć propozycje Kuchara. Inaczej odzyskiwanie pieniędzy na spłatę kredytu im się jeszcze bardziej przedłuży co może spowodować późniejsze naliczanie odsetek co dla miasta raczej ciekawą sprawą nie będzie. Druga sprawa jest taka że miasto chce całość przychodów z meczu...
18 czerwca 2009, 10:29 / czwartek
WYDAJE SIE TO BYĆ LOGICZNE CO P.KUCHAR PRZEDSTAWIŁ:
MIASTO (ADAMOWICZ) JEST SKAZANY NA LECHIE BO DZIĘKI NIEJ PRZYJDZIE 25-35 TYS LUDZI NA MECZ 2 RAZY W MIESIĄCU.MIASTO BUDUJE STADION NA EURO 2012 NATOMIAST PO EURO TRZEBA GO UTRZYMAĆ DLATEGO LECHIA I MIASTO SĄ SOBIE POTRZEBNI JAK HUBA I DRZEWO W LESIE (SYMBIOZA).JEDEN BEZ DRUGIEGO NIE PORADZI SOBIE.
P ADAMOWICZ NIE POWINIEN SIE OBRAŻAĆ I PODJĄC TEMAT DLA DOBRA LECHII A NIE PANA KUCHARA CZY TURNOWIECKIEGO.
REGUŁA JEST PROSTA.LECHIA WYNAJMUJE STADION I GO UŻYWA .WSZELKIE WPŁYWY SA DZIELONE 33(LECHIA)/66 (MIASTO).LECHIA MA NA UTRZYMANIE A MIASTO NA SPŁATE KREDYTU I PRZY DOBRYM UKŁADZIE COS MIASTU ZOSTANIE.NIE MÓWIĄC NIC O REKLAMIE DLA MIASTA ZE STRONY LECHII.MIASTO JAK BĘDZIE MIAŁO NA SPŁATE KREDYTU TO JUZ BEDZIE ZADOWOLONE A WSZELKI NADMIAR ŚRODKÓW POWINNO PRZEKAZYWAC LECHII.
TAKIE RZECZY JAK PRAWA DO TRANSMISJI I REKLAMY POWINNY BYC PODZIELONE W TEN SPOSÓB BY MIASTO NIE MUSIAŁO NIC DOPŁACAC DO KREDYTU.
TAK WIĘC WPŁYWY BILETÓW OK 12-15 MLN ROCZNIE(20-SPOTKAŃ PO 30 TYS LUDZI 25 PLN ZA BILET)
INNE DOCHODY Z KIBICÓW 3-5 MLN
GADŻETY PAMIĄTKI 10MLN
REKLAMY CANAL PLUS OK 7-10 MLN(BYĆ MOŻE WIĘCEJ ZA 3-4 LATA ZE 20-25MLN)
PRAWA DO TRANSMISJI OK 10-15 MLN(BYC MOŻE WIĘCEJ ZA 3-4 LATA 20-30MLN)
REKLAMY NA STADIONIE -NIE MAM POJĘCIA (ALE WYDAJE MI SIE ŻE 5-10 MLN NA LUZIE.
PRAWO DO NAZWY STADIONU 5 MLN
SPONSORZY INNI OK 10-20 MLN
INNE DOCHODY (TARGI ,KONCERTY ,ZJAZDY ,LOŻE VIPOWSKIE,INNE IMPREZY SPORTOWE)-30-40MLN
NIE LICZE DOCHODÓW DO MIASTA Z TYT PODATKÓW OD FIRM TAM HANDLUJĄCYCH (BARÓW ,RESTAURACJI,CAFEJEK, KLUBÓW FITNES, TORÓW ROWEROWYCH, ROLKOWYCH ,ORAZ INNYCH).
TAK WIĘC MOŻE OKAZAC SIE ŻE STADION BĘDZIE ŻYŁ CAŁĄ DOBĘ PRZEZ 365 DNI W ROKU.
JEŚLI NAJWIĘKSZE KLUBY W EUROPIE POTRAFIĄ SIE UTRZYMAĆ TO CZEMU NIE LECHIA.IM LECHIA BĘDZIE WIĘKSZA, LEPSZA TYM WIĘCEJ BĘDZIE PRZYCHODÓW.
DLATEGO CO RUNDĘ POWINNIŚMY SIĘ WZMACNIAĆ 2-3 PIŁKARZAMI DO PIERWSZEJ 11 .WÓWCZAS ZA 3-5 LAT BEDZIEMY W STANIE POWALCZYC O COŚ W POLSCE A MOŻE I W EUROPIE.
OCZYWIŚCIE WSZYSTKIE WYLICZENIA SĄ POWIEDZMY SZACUNKOWE ALE TAK NAPRAWDĘ NIKT NIE JEST JESZCZE TERAZ W STANIE OSZACOWAĆ DOKLADNYCH PRZYCHODÓW ZA 3-4 LATA.
PRZEPRASZAM ZA CAPS LOCK ALE BYŁO MI WYGODNIEJ.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH KIBICÓW ŚLĄSKA WISŁY I LECHII
18 czerwca 2009, 10:33 / czwartek
Wizja klubu nakreślona przez Andrzeja Kuchara brzmi bardzo pięknie i wygląda na realnę. Nam kibicom, należy tylko trzymać kciuki, aby plan wypalił.

Trzy nogi i rozłożenie finansów klubu na trzy źródła, nie wzięły się z nikąd. Są to sprawdzone wzorce w najlepszych ligach Europy. W dobrze prowadzonym klubie, każda "noga" będzie napędzała obie pozostałe:

bo wpływy z tv będą tym większe, im więcej ludzi będzie na stadionie i im ciekawesze mecze grać będzie Lechia

im więcej będzie relacji tv live, tym łatwiej będzie pozyskać sponsorów.

Im więcej będzie kasy od sponsorów, tym lepsi zawodnicy grać będą w Lechii. A to znaczy, że więcej ludzi z chęcią przyjdzie na mecz.

Tak więc, my kibice również jesteśmy ujęci w tym planie.

Żeby jednak zejść na ziemię, przypomnę tylko, że planów odnośnie Wielkiej Lechii Naszych Marzeń było już całe mnóstwo. Jedne kończyły się w zanim zdążyły zaistnieć. Inne doprowadzały do spadku, a po jednym z planów musieliśmy Lechię odbudować od A klasy.
18 czerwca 2009, 11:16 / czwartek
Patrzymy na Kuchara poprzez pryzmat kasy i jego wizji.

W tym wszystkim zapominamy o nas - KIBICACH.
Jakie zmiany mentalne nas czekają?

Zapełnienie stadionu o następne 15 tys. głów nie nastąpi tylko dlatego, że miejsc na stadionie będzie więcej. Do czasu powstania BA postrzeganie nas przez potencjalnych przyszłych "kibiców" będzie musiało się zmienić, aby zawitali na BA. Co za tym idzie MY również będziemy musieli ewoluować, zmienić niektóre przyzwyczajenia, ukrócić tzw. zachowania patologiczne.

Myślę, że pomysły w tej dziedzinie również są rozpatrywane przez ekipę Kuchara.

Więc zapomnijcie, że przejście na BA odbędzie się bezboleśnie dla części obecnie odwiedzających T29.
Pozostaje pytanie: Jakich zmian w naszym zachowaniu będzie oczekiwał Kuchar? Nic za nic.
Na początek stawiam na działania uniemożliwiające wstęp na T29 osób będących "pod wpływem".
A co jeszcze? Pożyjemy - zobaczymy.
Oby nie ingerowano za bardzo w szeroko rozumianą ultraskę.
18 czerwca 2009, 11:34 / czwartek
Ale, że co? Alkomaty przy wejściu? Dla każdego? Żarty sobie stroisz
18 czerwca 2009, 11:47 / czwartek
Co takie patologicznego jest w zachowaniu kibiców Lechii chciałbym się dowiedzieć? Poza osobami najebanymi jak świnie i ledwo trzymającymi się na nogach oczywiście.
Ja mam nadzieję, że ten specyficzny klimat przeniesie się także na baltic arenę.

PS. To, że na mecze będzie chodziło 25-30 tys. ludzi jest oczywiste, o ile będziemy w górnej połówce tabeli.
18 czerwca 2009, 11:48 / czwartek
Juz w latach 80-tych chodzilo Nas na mecze po 25 000-35 000 ludzi (i to na II lige), to i od 2012 bedzie tyle samo, jak nie wiecej.
Beda to te same osoby co w latach 80-tych tylko o 30 lat starsze + nowo narodzone, wyrosniete grzdyle. Jakby nie liczyc wychodzi mi suma 41 000 Lechii + 3 kola przyjezdnych na kazdym meczu...
18 czerwca 2009, 11:49 / czwartek
Oczywiście pod pojęciem specyficznego klimatu nie mam na myśli osób mocno najebanych :P.

Co do samego inwestora, to wszystko wygląda jak na razie bardzo pozytywnie. Ja jednak poczekam na efekty.
18 czerwca 2009, 12:00 / czwartek
Kocur-weź pod uwage fakt ,ze w latach 80-tych wielu ludzi chodziło na mecze w celach politycznych!! A komuna jeszcze dawała karneciki w zakładach pracy !!!
A w 2012 po wielkim kryzysie nie będzie nas stać na kupienie sobie karneciku i wpierdoleniu smacznej kiełbaski! Wiec odejmij se 25 tys !!
18 czerwca 2009, 12:02 / czwartek
"W pewnym stopniu ryzykowaliśmy, gdyż była trójstronna umowa, która dawała nam możliwość odstąpienia od spółki, gdyby Lechia nie otrzymała licencji na ekstraklasę. "

Czyli gdyby nie presja kibiców, to w Lechii zostałby Koala, a to skutkowałoby spadkiem do I ligi. Także w tej chwili nie powinno być innej opcji niż wywalenie michalskiego, bo jakby na to nie patrzeć - to kibice w znaczący sposób przysłużyli się pozostaniu w lidze.

PS. Ta klauzula sprawia, że jestem dość ostrożny w ocenie Kuchara. Bo np. taki widzew w I lidze miał nawet lepszy budżet niż w Ekstraklasie, cacek nie obawiał się rocznego (prawdopodobnie jednak dwu :D) pobytu w niższej lidze, bo wie że tak czy siak widzew to marka w polskiej piłce (co by o ich przekrętach nie pisać, to tak jest).
18 czerwca 2009, 12:22 / czwartek
18 czerwca 2009, 12:23 / czwartek
konri - on mowi o otrzymaniu licencji, nie o utrzymaniu sie. Otrzymanie licencji to kwestie proceduralne, nie sportowe.
18 czerwca 2009, 12:36 / czwartek
odnośnik

"...na przełomie czerwca i lipca Lechici udadzą się na..." nołkoments
18 czerwca 2009, 14:06 / czwartek
Faktycznie mój błąd, niemniej - sugerowałem się generalną wymową, bo dalej jest zdanie: "Jednak tak naprawdę nie braliśmy tego pod uwagę. Zresztą mój brat-statystyk zapewniał mnie, że z matematycznego punktu widzenia nie było możliwości, aby gdańszczanie spadli z ekstraklasy.".

Jak już pisałem na razie wizja wygląda fajnie, ale ja z oceną wstrzymuję się do realnych działań. Był już jeden, który obiecywał drugą Japonię, inny - niedawno Irlandię :).
18 czerwca 2009, 14:17 / czwartek
Brzmi to wszystko sensownie. Mnie najbardziej podoba się to, że nie mówi się że już za rok, za 2 Liga Mistrzów itd.
Dobrze, że Pan Kuchar wspomniał o ogrywaniu młodych - zdolnych wychowanków.
Też wolę np. 8 miejsce i 5 pkt. mniej niż np.6-te miejsce, ale z zawodnikami przyszłościowymi w składzie. To mi się bardzo podoba.

Teraz pytanie do zoreintowanych. Pytam nie dlatego, żeby oceniać czy to są dobre biznesy czy nie, ale dlatego żeby kupować to co "nasze".
Ktoś może wymienić jakich firm jest udziałowcem Pan Kuchar. Dla przykładu jeśli do niego należy np. woda mineralna Cisowianka - to ja od jutra będę kupował Cisowiankę. Jeśli jego firma produkuje np. Rutovit C to ja go kupię zamiast Rutinoscorbinu itd. itd.

Ma ktoś taką wiedzę?
18 czerwca 2009, 14:29 / czwartek
Do animag'a i innych którzy w innych wątkach pisali o pucharze ekstraklasy na następny sezon- o puchar ekstraklasy raczej walczyc nie bedziemy gdyz tych rozgrywek ma nie byc w nastepnym sezonie. Tak powiedzial Borek Mateusz w finale Odra-Slask.

A co do wizji Kuchara to sensownie i realnie to wyglada. Trzymam kciuki
18 czerwca 2009, 14:43 / czwartek
Cienio poszukaj sobie...

odnośnik
18 czerwca 2009, 15:02 / czwartek
funial, też z tego korzystam czasem, ale tam nie ma struktury własnościowej tylko osoby zasiadające w organach podmiotów zarejestrowanych w KRS
18 czerwca 2009, 15:14 / czwartek
funial ale sprytny jesteś....chyba mnie źle zrozumiałeś.

Nie interesuje mnie kto i co, i z kim. Interesuje mnie wymiar praktyczny (konsumencki). Zakładając, że bym się dokopał w tych wszystkich KRS-ach do informacji o Panu Kucharze, to powiedz mi jak odczytać z KRS? czy firma Czysta Woda produkuje Cisowiankę czy może Natę?
18 czerwca 2009, 15:33 / czwartek
Jaki jest stopien pokrewienstwa Andrzeja Kuchara z Wacławem Kucharem?
18 czerwca 2009, 15:33 / czwartek
zasiadanie w radach nadzorczych/zarządach spółek przez głównego udziałowca w Lechii daje napewno większe możliwości do przyciągania do klubu potencjalnych sponsorów
link który podłączyłem daje tylko pogląd jaki jest olbrzymi potencjał i tutaj bym upatrywał głównych zródeł przychodu w naszym budżecie w kolejnych latach
a sam jestem ciekawy jak większość nie tylko na tym forum kogo/jaką spółke grupe/sektor/branże reprezentuje A.Kuchar
18 czerwca 2009, 15:41 / czwartek
grunt że mamy dobry początek, mamy wizję mamy perspektywy, teraz trenować grać i wygrywać a my co? na stadion i śpiewać!:)
18 czerwca 2009, 17:48 / czwartek
Osobiście jestem zbudowany tym co powiedział Kuchar na konferencji. Każdy z nas od dziecka marzy o Wielkiej Lechii, jak próby jej budowania się kończyły - wszyscy pamiętamy. Tutaj jednak pierwszy raz bossem jest rasowy (zwłaszcza w porównaniu do ludzi typu Krzyżostaniak czy Ptak) biznesmen, który ma bardzo atrakcyjną wizję. Do tego związany jest ze sportem od dawna, więc nie ma ryzyka że jest psycholem a'la Wojciechowski z Dyskopolo. Bardzo się cieszę że jego plan jest długofalowy oraz opiera się na tych słynnych już trzech nogach - jeśli to będzie rzeczywiście działać w taki sposób, to mamy pełną stabilizację. Nie będziemy uzależnieni od jednego sponsora, więc nie będziemy drżeli o to czy przypadkiem nie chce się wycofać, wszystko burząc.
18 czerwca 2009, 18:13 / czwartek
Zwróćcie uwagę na fakt, że piłeczka odbita jest obecnie w stronę Adamowicza. Jak gościu powie: VETO, "cały misterny plan w pizdu" - cytując Siarę.
Sypie się pierwszy filar finansowania.
18 czerwca 2009, 19:28 / czwartek
Marku- ale to Adamowiczowi powinno teraz zależeć, żeby na takich warunkach podpisać umowę- bo skąd on wytrzaśnie kasę na spłatę stadionu, jeśli nie z meczów Lechii?

Bodajże Kuchar na tej konferencji mówił, że Adamowicz chciał 100% (nie jestem pewny) przychodów z meczów tak? Więc może być niezadowolony z propozycji Kuchara, ale jakby kazał spierdalać Kucharowi (i zarazem Lechii, czyli nam) to miałby przejebane- bo nie zarobi na stadionie praktycznie NIC, a płacić będzie musiał- i tym wkurwi kolejnych wyborców (a przypominam, że wkurwił już wcześniej NAS), bo zabierze kasę z budowy np. jakiejś tam drogi. I tak ludzie będą stać w korkach, a on będzie siedział SAM na stadionie. Aż w końcu kadencja się skończy i wypierdolą go na zbity pysk.

Więc spodziewam się zaakceptowania ze strony Adamowicza. :)
18 czerwca 2009, 19:44 / czwartek
Jeżeli Adamowicz chce być ponownie prezydentem Gdańska, to nie będzie miał wyjścia i zaakceptuje propozycję Kuchara.On dobrze wie,że na tym stadionie może dużo zyskać( głosy wyborców), czyli po jakiś małych oporach , w koncu przyjmie taka opcję rozliczeń.To jest polityka, a później biznes:)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.212