Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Sponsorzy? Dzialacze? Gdzie jestescie?

strona 16/20

22 października 2009, 17:43 / czwartek
trzeba pilnowac i za morde trzymać i Adamowicza i sportfajfa, co do oburzenia prezydenta...no cóż..byc może nasz pan prezydent jest tylko "ustami" przyszlego wzburzonego operatora BA o którym my maluczcy jeszcze nie wiemy...on się boi cba i abw hehehe:))..tak samo jak sie bała połowa rządu Tuska:)
22 października 2009, 19:02 / czwartek
.."komunikat Prezesa Lechi"...

...i takim to sposobem "krzesełkowy prezydent" znów wychodzi na idiotę...jak się nie umie nerwów w garści trzymac to się trzeba zatrudnić w domu pogodnej starości...
22 października 2009, 19:19 / czwartek
Nie łudźmy się, że Kuchar i Sportfive chcą nam zrobić dobrze, oni chcą zarobić! Tyle, że może im się to udać z korzyścią dla Lechii, jak się nie uda to się zwiną.

Ja postaram się trochę to ogarnąć.

Trzy filary budżetu klubu wg Kuchara:
I. Prawa telewizyjne
II. Sponsorzy, reklamodawcy
III. Bilety, loże, catering

Układ ze stadionem będzie taki:
Podmiot 1. Właściciel stadionu - MIASTO
Podmiot 2. Zarządca stadionu - OPERATOR (wyłoniony zgodnie z prawem, czyli w przetargu)
Podmiot 3. Główny użytkownik - LECHIA SA.
Jeśli spółka "Lechia-Operator" (zawiazana na ten cel spółka zależna od LECHIA SA) wygra przetarg na zarządzanie stadionem, to praktycznie podmiot 2 i 3 są jednym partnerem dla MIASTA.

A. Główne PRZYCHODY STADIONU:
A1. nazwa stadionu (sponsor)
A2. reklamy stałe na stadionie i w jego otoczeniu (obecne niezależnie od imprezy)
A3. organizacja imprez (wynajem stadionu na mecze, koncerty, imprezy, targi i związane z tym przychody z tytułu reklam, transmisji itp.)
A4. wynajem powierzchni usługowo-handlowej (bary restauracje itp.)

B. Główne KOSZTY STADIONU:
B1. utrzymanie obiektu (wynagrodzenia ludzi, usługi dbania o obiekt: sprzątania, konserwacji, zużyte materiały i energia, remonty)
B2. rata kapitałowa z tytułu zadłużenia
B3. odsetki od zadłużenia
B4. koszty zmienne organizacji imprez

Jakie są warunki aby cel Kuchara, Sportfive się zrealizowały a jednocześnie aby Adamowicz nie bał się CBA? :) Lechia - Operator musi wygrać przetarg na OPERATORA. Nic prostszego, nie wiemy jakie dokładnie będą warunki przetargu (może np. pozycja A1 będzie już zagospodarowana przez BIEG a pozycji B3 miasto nie będzie uwzględniało w rachunku), ale wiemy, że A minus B musi dać wynik wiekszy niż u innych konkurentów. Raczej niemożliwe jest aby dało wynik dodatni (może w bardzo tłystych latach, ale one nie trwają nigdy cały czas) ale już zaproponowanie ceny wyższej od konkurencji (czyli "najmniejszej" z ujemnych) nie będzie takie trudne, dlaczego? Bo kto tym OPERATOREM by nie został, będzie musiał się z LECHIĄ dogadać w zakresie warunków używania stadionu. A nikt nie będzie mógł zakładać, że dogada się z LECHIĄ, że Lechia będzie płaciła grube pieniądze za grę na tym stadionie. W pewnym sensie LECHIA ma więc sytuację pod kontrolą, o ile po otwarciu ofert możliwe będzie negocjowanie warunków przetargu z najlepszymi oferentami (a myślę, że taka właśnie będzie ścieżka) a w dodatku będzie korzystać z doradztwa i know-how Sportfive.

Skoro więc szanse na wygranie przetargu są, pozostanie ustalić z MIASTEM warunki rozliczeń. To MIASTO będzie dyktowało warunki, bo ono rozpisze przetarg, ale te warunki będą musiały być w granicy rozsądku, bo przecież nikt nie zgłosi się do przetargu do zawarcia umowy, z której nie będzie w stanie się wywiązać.
Moim zdaniem uczciwy byłby model w którym MIASTO oddaje OPERATOROWI w zarzadzanie stadion i możliwość czerpania zysków okreslonych w punktach A2, A3 i A4 w zamian za pokrycie przez OPERATORA kosztów B1i B4 oraz większą część B2 ale w tych latach, w których Lechia będzie grała w Ekstraklasie (jeśli, odpukać, się nie utrzyma, to nie ma na szans na spłacenie z miastem kredytu). Miasto jest wtedy zadowolone a OPERATOR stoi przed trudnym zadaniem zrobienia wyniku na plus. Jesli będzie to Lechia - Operator to wypracowany zysk przekaże LECHII i to będzie III filar budżetu Kuchara.

Przy okazji myślę, że umowa ze Sportfive zmusi MIASTO do tego, aby OPERATOR był wybrany też na okres 10 lat, lub bardzo zbliżony. Pamiętajmy, że miasto nadal będzie właścicielem obiektu, nie sprzedaje go więc nie musi w 100 procentach odzyskać z niego zainwestowane pieniądze. ten obiekt to element promocji miasta.
22 października 2009, 19:22 / czwartek
CEL KUCHARA
Ciekawa sprawa, ale wygląda na to, że on chce na inwestycji w Lechię zarobić. Życzmy mu powodzenia:) Ale będzie mu się należał szacunek jeśli mu sie to uda.
Klub funkcjonuje w formie spółki akcyjnej, która na koniec roku będzie notowała jakiś wynik finansowy. Jeśli zysk takiej spółki będzie dodatni (a więc suma I + II + III będzie większe od sumy kosztów, kto powiedział, że w dobrych czasach dla klubu trzeba wydać wszystko co się ma?) to właściciele mają szansę na dywidendę i w ten sposób otrzymają zwrot z zainwestowanego kapitału pamiętając, że są jeszcze właścicielami coraz więcej wartych akcji. To się może udać tylko przy satysfakcjonującym wyniku sportowym, bo tylko wtedy jest dużo kibiców, więcej reklam, więcej transmisji itp.

Buziek - cena rynkowa? To dla mnie zakres cen (widełki) jakie kluby polskiej ekstraklasy płacą MOSIRom, OSIRom i innym takim tworom za jego używanie. Nie znam się na tym, być może niektóre kluby nie płacą nic - miasto wynajmuje stadion w zamian za promowanie miasta poprzez klub piłkarski.

Wariat - myślę, że Sportfive będzie zapewne zarabiać prowizję ustawioną być może kwotowo i procentowo czyli x % ale nie mniej niż y zł) od zawartych w imieniu Lechii kontraktów sponsorskich i reklamowych, na pewno ta kwota nie będzie przelana przez samą firmę Sportfive:) Nie sądzę też aby 80 mln było górną granicą, suma gwarantoana może oznaczać, że przy spełnieniu określonych warunków przez Lechię a nie zapewnieniu tej kasy przez Sportfive ci ostatni płacą jakąś karę umowną, np. rezygnując z części pobranych prowizji. 80 milionów przez 10 lat to żadna kasa, gdyby Lechia zbierała taki budżet jak dziś i przez 10 lat grała w Ekstraklasie to sama by tę kasę zebrała, pamiętajmy, że 80 mln dziś, to nie ta sama kasa co 80 mln 10 lat temu. Kwota ma działać na wyobraźnię, ale myślę, że docelowo ma być znacznie większa jeśli Kuchar chce mieć 60 mln budżetu w 2013.

Kolega ze sportowychfaktów strzela byki ortograficzne: "będziemy korzystać z doradctwa Sportfive". Co nie zmienia faktu, że w googlach jest tysiące wyników z nazwą "doradctwo", zamiast "doradztwo" i są między innymi w nazwach firm i kancelarii... :)
22 października 2009, 19:51 / czwartek
Zapomniałem dopisać jeszcze jednej rzeczy: jeśli MIASTO włączy do przetargu na OPERATORA również zadanie znalezienia sponsora na nazwę stadionu to oczywiście wynagrodzenie miasta z tytułu oddania OPERATOROWI możliwości czerpania zysków z tej nazwy powinno być większe niż w zaproponowanej przeze mnie kalkulacji.

I objawia się kolejna rzecz związana z zawarciem przez Lechię i Sportfive umowy, MIASTO dostało bardzo wyraźny komunikat: zastanówcie się, czy warto na własną rękę (albo poprzez BIEG) szukać firmy, która kupi nazwę stadionu, bo może się okazać, że Sportfive dzięki swoim długim mackom zrobi to lepiej (poszuka na całym świecie) i zarobi na tym więcej kasy i wtedy zadowolone będzie i miasto i LECHIA. Z całą pewnością ta nazwa będzie więcej warta przed EURO niz po EURO.
22 października 2009, 20:04 / czwartek
olo.gda - bardzo proszę o kontakt mailowy: michal@makor.pl
22 października 2009, 20:22 / czwartek
w tym kłopot jest własnie cały, że Budyń jest przerażony całym zamieszaniem wokół Lechii, bo do tej pory był jedynym na świecie dobrym wujkiem, a teraz wszystkie asy uciekają mu z rękawa....wygląda na to, że Lechia przestała być polityczna a zaczeła za pomocą ludzi biznesu myślec biznesowo, to jest kłopot, bo Budyń ani nie zarobi, a i w gazetach o nim będa mniej pisać, więc politycznie klapa...Lechia poszła w innym kierunku i może to lepiej, że nie chce ciągle robić maślanych oczu do miasta...i w końcu moze sie okazać, że za tej kadencji nic sie juz nie uda ugrać...ja uważam, że to dobry ruch Lechii.
22 października 2009, 20:25 / czwartek
Ja jeszcze raz odniosę się do ceny. Widełki na rynku wahają się od: 110 zł/miesiąc w przypadku Ruchu Chorzów(z tego co pamiętam Ruch pokrywa również koszty mediów tj. energii, wody etc.) przez 1000 zl/miesiecznie Polonii/Groclinu do 300 000 zl/rocznie za stadion POSiR na którym gra Lech/Amica.

A ustalenie wyśrodkowanej ceny niczego nie załatwia bowiem to operatorowi czy jak kto woli właścicielowi(w tym względzie interes jest wspólny) stadionu zależy by stadion był "żywy". Klub występuje z pozycji siły gdyż bez cyklicznych imprez wartośc marketingowa takiego obiektu będzie znikoma

Co do całego podsumowania, bardzo ładnie przedstawione jednak niewiele wnosi. Myślę że dla większości wszystko co napisałeś było mniej więcej jasne
22 października 2009, 20:28 / czwartek
ps. dane na temat wielkości opłaty wykonywanej przez Lecha/Amice pochodzi z zeszłego roku, w tym sezonie obiekt jest nieużywany z wiadomych względów
22 października 2009, 22:16 / czwartek
buziek, trochę za bardzo się rozpisałem (bardziej niż zamierzałem), aczkolwiek tak jak napisałem na początku: bardziej chciałem to ogarnąć niż wnosić dużo dobrego, sam sobie pod ten schemat kalkulacji podstawiam różne cyferki i nijak mi rentownosć stadionu nie wychodzi:) Ale może nie mam takiej wizji jak Kuchar, albo Kucharowi też cyferki nie wychodziły i dlatego namówił Sportfive :)

A że dla większości tu obecnych te spraw są jasne - oczywiście, ale z drugiej strony pamiętaj, że nie każdy odróżnia sponsora od właściciela.

Widełki bardzo rozpięte, ale moim zdaniem nie ma szans, aby za BA płacić więcej niż czołowe kluby ligowe. Mimo, że to wspaniała BA.
23 października 2009, 03:44 / piątek
same szacunki trzeba troszke zmienic. w koncu takiego stadionu, patrzac na ilosc miejsc i koszty utrzymania, zaden klub w Polsce nie obslugiwal. dzieki euro bedzie mozna wykonac taki eksperyment w kilku miastach ;] ciekawe czy bedzie sie to kalkulowac :D
23 października 2009, 05:31 / piątek
Z tego co się orientuje Legia za 33 000 stadion ma płacic 3.74 mln zł za użytkowanie i pokrywac koszty utrzymania: około 9 mln zł. Z tymże nie sądzę by na Lechię zostały nałożone takie obciążenia, a już na 100% nie w pierwszym okresie umowy. Spodziewałbym się kosztów dla Lechia Gdańsk SSA na poziomie 1,5~3 mln zł/rok i pokrywanie kosztów przy organizacji imprez. Czynsz większy niż ten, zwłaszcza że stadion na Letnicy nie będzie miał bazy treningowej nie pozwoli na rozwój Lechii, a przynajmniej mocno ten rozwój ograniczy.
23 października 2009, 05:36 / piątek
ps. 3.74 mln wzięło się z ogólnych kosztów inwestycji, które mają wynieśc 374 mln zł. Tak więc czynsz wyniesie równo 1% wartości
23 października 2009, 11:52 / piątek
stadion ma 44 000, a ksozty to kolo 800 baniek razem ;) z tego co slyszalem to na LEgii maja placic 1% rocznie wiec to moze wlasnie taka norma
23 października 2009, 17:32 / piątek
Czyli Legia będzie spłacała stadion 100 lat, bez uwzględniania wartości pieniądza w czasie..., bo gdyby to uwzględnić to stadion na Łazienkowskiej nigdy sie nie spłaci:)

Moim zdaniem, nie trzeba zakładać, że stadion ma się zwrócić w całości, ani nie jest to możliwe, ani konieczne. To nie jest komercyjna inwestycja miasta, w której miasto będzie liczyło stopę zwrotu i rentowność dla 30 lat. Poza tym co miasto będzie chciało dostać od operatora, miasto dzięki swojej infrastrukturze zwiększa swoją atrakcyjność i może zarabiać zarówno na kibicach (pośrednio, trochę tak jak na turystach), jak i potencjalnych mieszkańcach czy podmiotach gospodarczych, które postanowią przenieść się do Gdańska ze względu na jego atrakcyjność (Dokładnie taki sam efekt powinny wywołać budowy dróg związanych z Euro 2012). Nie twierdzę, że akurat stadion będzie przyciągał ludzi i firmy, ale już to, że Gdańsk ma wszystko co powinno mieć duże miasto (w tym porządny stadion) - tak.
23 października 2009, 17:46 / piątek
olo, z tego co mi wiadomo, sprawa stadionu na Łazienkowskiej trafiła do prokuratury. Są poważne podejrzenia, że miasto Warszawa, za pieniądze z podatków, buduje obiekt dla iti. Boisko obok, to tylko mały dodatek, do całej inwestycji.
23 października 2009, 17:49 / piątek
i po to jest sponsor stadionu potrzebny, żeby z jego kasy stadion utrzymywał, po to sprzedaje sie nazwę stadionu i na okolicznych drzewach zakwitają produkty mecenasa, żeby przynajmniej problem utrzymania stadionu zniknął. proste jak drut.
23 października 2009, 18:30 / piątek
Zeto, nie wnikam, pokazuję tylko, że moim zdaniem nie ma szans, aby stadion zwrócił się miastu tak jak komercyjna inwestycja nastawiona na stopę zwrotu.

Chciałbyś aby z Baltic Areną było uczciwiej niż z Łazienkowską i Lechia płaciła miastu np. 3% a nie 1% jak w Warszawie? OK, nawet się zgadzam, jako mieszkaniec tego miasta, ale to będzie realne tylko jeśli Lechię będzie na to stać, dzisiaj tak nie jest.
23 października 2009, 20:27 / piątek
nie było chyba?

Musi zagrać drużyna, która przynajmniej zremisuje z Juventusem - rozmowa z Maciejem Turnowieckim, prezesem Lechii Gdańsk odnośnik

Lechia musi mieć budżet rzędu 60-80 milionów złotych - rozmowa z Andrzejem Placzyńskim, prezesem Sportfive Polska odnośnik
24 października 2009, 12:17 / sobota
Sorry za OT:
Ktoś mi powiedział, że mój wpis z 22 października 2009 /19:19 został przeklejony na forum trojmiasto.pl pod tematem dot. stadionu. Faktycznie, tyle, że bez mojej zgody i wiedzy a podpisał się "Olo". Wierzę w dobrą wolę ale jeśli zrobił to ktoś z obecnych na tym forum to poproszę o pisanie, że jest to kopia z tego forum i podpisywanie się swoim nickiem.
26 października 2009, 09:59 / poniedziałek
a co to za numer z tym Lotosem...jak tak to do sponsoringu nikt się nie garnie, a jak tak to hurtem przychodzą:)
26 października 2009, 15:42 / poniedziałek
odnośnik

No zuzlowcy znow sie obsrali a na Lechijce widac rozwoj to sie moze podlaczyc chca.
Taki efekt kuli snieznej. Dla mnie bomba
26 października 2009, 17:58 / poniedziałek
Powiem wam, ze to naprawde fajna sprawa. Tym bardziej, ze nasze mlodziki to nie sa jakies leszcze do bicia, tylko calkiem konkretni goscie. Rocznik 95 najpozniej za 3 lata pukac przynajmniej do MESy, jesli nie do pierwszego skladu. Tegp trzeba im zyczyc.
26 października 2009, 18:27 / poniedziałek
Agenci CBA i ABW w Enerdze...

".... Nieoficjalnie wiemy, że agentów interesuje też sponsorowanie przez Energę innych klubów, m.in. Lechii Gdańsk.... "

odnośnik
27 października 2009, 15:32 / wtorek
ze swoich zrodel zblizonych do klubu kontrakt ktory ma byc podpisany w listopadzie dotyczy firmy Adidas ktora ma zajac miejsce Jako
28 października 2009, 00:15 / środa
nasze zródła są zblizone aczkolwiek moje mówią o nike i tego się trzymam pozdrawiam.
28 października 2009, 07:38 / środa
A Lechia nie miała grać w Jako jeszcze przez kilka sezonów? Czy Lechia przedwcześnie zerwie umowę?
28 października 2009, 09:49 / środa
Umowa była, z tego co pamiętam, na trzy lata i właśnie dobiega końca.
28 października 2009, 11:52 / środa
Mniejsza o to, kto bedzie sponsorem technicznym, osobiscie ciesze sie bo aktualne pasiaki to wg mnie nieporozumienie. Duzo lepiej wygladaly te z drugiej ligi.
28 października 2009, 12:08 / środa
Ale to jest generalnie bardzo prestiżowa sprawa. Adidas to potentat i granie w ich strojach jest wg. mnie sporym krokiem do przodu. Co za tym idzie przy T29 w końcu będzie się grało normalnymi piłkami :).

Swoją drogą czy w Polsce oprócz Legii ktoś jeszcze gra w Adidasie?
28 października 2009, 12:31 / środa
GKS Bełchatów. W Nike z kolei Zagłębie Lubin.
28 października 2009, 13:27 / środa
rodzaj piłek to akurat narzuca liga.
28 października 2009, 14:19 / środa
Tak, racja. Zasugerowałem się tym co widzę na TVP Sport w Unibet 1 lidze, gdzie każda drużyna gra różnymi piłkami.

Co do nike to jeszcze Górnik Zabrze gra w ich strojach :).
29 października 2009, 08:38 / czwartek
29 października 2009, 10:30 / czwartek
no nieźle, podwyżka z 2tys na 20 tys. za rozegranie meczu ligowego..heh
prawdziwy biznesmen z adamowicza;
~kto daje i zabiera~...
29 października 2009, 10:36 / czwartek
to jest znak by klub zbudował sobie ośrodek treningowy. Jeśli Lechia ma się rozwijac potrzebuje 14-20 boisk treningowych z prawdziwego zdarzenia. Boisk które będą dostępne dla wszystkich piłkarzy Lechii, od trampkarzy do pierwszej drużyny, 24 godziny na dobę. Plus przynajmniej jedna dwie hale treningowe
29 października 2009, 11:12 / czwartek
Bilety drogie, Budyn sie wkurzyl, nie chce nabijac kasy Kucharowi, wiec dzwignal ceny. Miasto to nie instytucja charytatywna. Przebudowali obiekt...ale dymac sie dalej nie dadza. POPIERAM. Boje sie, ze bedzie ITI bis...obym sie mylil....
29 października 2009, 12:10 / czwartek
Spokojnie Panowie Szlachta...
De facto nic się nie zmieniło.
Miasto mogło dofinansowywać Stowarzyszenie jakim była Lechia i tak to się odbywało. Przy SA postanowiono w Ratuszu zrobić to oficjalnie, na zasadzie rynkowej, aby nikt nie zarzucił Włodarzom "rozrzutnośći". Za promocję Miasta poprzez reklamę Lechia SA otrzymuje zaoferowaną jakiś czas temu kaskę. Natomiast za wynajem T29 SA oficjalnie płaci ceny rynkowe.

Jak to śpiewał śp. Kaczmarek - "pero, perooo, bilans musi wyjść na zero..."
Wilk syty i owca cała... i to w świetle jupiterów, na widoku opinii publicznej.
29 października 2009, 12:54 / czwartek
El-G,

Umowa z Jako była podpisana aż na 6 sezonów, więc Lechia chcąc mieć innego sponsora technicznego będzie musiała tę umowę zerwać.
29 października 2009, 13:03 / czwartek
Dla miasta to praktycznie ostatni dzwonek zeby cos zarobic na T29. Lechii zostal jeszcze tylko rok gdy we Wrzeszczu wiec intencje miasta wydaja sie byc oczywiste. Jesli za rok Lechia ostatecznie przeniesie sie do Letnicy to T29 bedzie sluzyc tylko i wylacznie jako baza treningowa. Wynajem zas, nawet po podwyzsze, to dla klubu smieszne pieniadze. Inaczej wygladac bedzie gra na BA. Tu zasady wlacznie z cena za wynajem stadionu beda ustalone z gory, pewnie jeszcze zanim Lechia zagra z Juventusem ;p czemu sluzyc na m.in. przetarg na operatora. Po przeprowadzce do Letnicy nie bedzie juz dyktowania cen. Przynajmniej ja tak to widze.
29 października 2009, 17:22 / czwartek
Dziwnie się miasto zachowało, ale trudno tego zachowania nie zrozumieć, miasto musi przestrzegać prawa. Nie wiem czy można było znaleźć lukę prawną, aby pod pretekstem promowania miasta jednak udostepniać T29 spółce akcyjnej za ćwierć / pół ceny. A partnerstwa publiczno-prywatnego nie da się w to w ciągnąć? Może jest tu ktoś bardziej kumaty w te klocki.
Mimo wszystko te koszty treningu przy światłach wydają się dość wysokie, traci się moim zdaniem swobodę ustawiania cyklu treningowego dla poszczególnych użytkowników obiektu, mam nadzieję, że nie będzie to miało odzwierciedlenia w wynikach. Z drugiej strony trudno oczekiwać od miasta, że zainwestowane w stadion pieniądze w żaden sposób nie będą się zwracały.

12 boisk treningowych? Jestem za!!! Ale gdzie je zbudować???
29 października 2009, 17:52 / czwartek
gdzie, najlepiej gdzieś stosunkowo blisko Gdańska, nie dalej niż 10~15 km od A1/obwodowej i nie dalej niż 30~60 km od Gdańska

Zadanie dla działaczy klubu by znaleźli odpowiednią lokalizacje i rozpoczęli inwestycje. Nie liczmy na Wielką Lechię w oparciu o zaplecze treningowe na Traugutta. Jest zwyczajnie zbyt małe i co najważniejsze nie należy do klubu, a nikt nie zapewni mnie że miasto Gdańsk w pewnym momencie nie zażąda np 10 czy nawet 50 tyś zł/trening. W myśl zasady że jeśli Lechia ma miec budżet 60~80 mln to co ją zrobią 3~4 mln.

Naprawdę utalentowani gracze w pierwszej kolejności patrzą na warunki w jakich przyjdzie im trenowac. To jest kolejny argument za inwestycją. Odpadnie również koszarowanie piłkarzy w Gutowie czy jakimkolwiek innym ośrodku sportowym, a co za tym idzie zmniejszą się koszty stałe.
29 października 2009, 17:55 / czwartek
Wszystko oczywiście rozbija się o kasę. Szczerze przyznam że nie jestem w stanie wycenic takich inwestycji(10~14 boisk, hotelu, szatni, centrum odnowy biologicznej etc.) jednak myślę że przy odpowiednim rozplanowaniu inwestycji, oraz dobrym jej skredytowaniu nie byłoby to dla Lechii wielkie obciążenie. Nawet przy dzisiejszym budżecie tj. 18 mln zł
29 października 2009, 18:19 / czwartek
buziek, nie zgadzam się, 12 boisk treningowych miałoby służyć również, a może przede wszystkim młodzieży, prawda? jak chcesz zaciągnąć setki ludzi między 6 a 18 rokiem życia 15 km od obwodnicy? rodzice ich będą na wszystkie treningi przywozić? samochodem albo autobusem (bo przecież są też z biedniejszych rodzin)? i tak wydaje mi się, że dziś dzieciaków coraz trudniej zachęcić do ciężkiego, regularnego treningu, odciągnąć od komputerów, mc donalda i innych atrakcji i uciech codziennego życia.

Logistycznie naganne, jestem za budowaniem boisk, ale nie na jakimś wygwizdowie, gdzie dotrze 10% tych, którzy mogliby dotrzec.
5 listopada 2009, 08:51 / czwartek
to jakiś qrwa żart????????

odnośnik
5 listopada 2009, 09:13 / czwartek
Jasne. Nowi pilkarze - jak najbardziej. Ale niech tylko sprobuja podniesc reke na Kafara.
9 listopada 2009, 16:46 / poniedziałek
"Chcemy stworzyć ośrodek
piłkarski, składający
się z 8-10 boisk treningowych,
internat, przychodnię
sportowo-lekarską, i tu
oczekujemy pomocy od
Miasta. Przynajmniej w
zakresie przeznaczenia na
ten cel określonego miejsca."

Z wywiadu z Kucharem ;]
3 grudnia 2009, 14:07 / czwartek
musze przyznac racje Maziemu jednak chodzilo o firme nike a nie adidas. a sprawa ma sie tak jesli nike zdecyduje sie zapalcic jako odszkodowanie za zerwany kontrakt(jak dla mnie malo realne) wtedy zmieni sie u nas sponsor techniczny
15 grudnia 2009, 18:14 / wtorek
Coś o jednym z obecnych działaczy Lechii. Chyba nie będzie zadowolony:
odnośnik
15 grudnia 2009, 21:02 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
1 ..... 14 15 16 17 18 ..... 20
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.502