Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Sponsorzy? Dzialacze? Gdzie jestescie?

strona 19/20

18 lipca 2012, 20:20 / środa
nie wiem czy to prawda czy fałsz ale coś jest na rzeczy, że król rosyjskiej celulozy z Petersburga chce wyłożyć kasę na Lechię.Czy dobrze. Pewnie, że dobrze.Skoro nasi "milionerzy" nie interesują się takimi klubami jak Lechia (zaplecze kibicowskie, stadion, tradycja i te cudowne barwy Biało - Zielone) to po prostu niech w końcu przyjdzie ktoś, kto rzeczywiście chce się wypromować przy pomocy naszej Lechii jak Abramowicz poprzez Chelsea. Czy mam racje o tej promocji? Pytam kto zna jeszcze chociaż 20 najbogatszych Rosjan? A nazwisko Abramowicz zna każdy kibic - bo jest właścicielem Chelsea. I tak będzie z "naszymi" Rosjanami jak Lechia będzie grała w ...Lidze Mistrzów.
18 lipca 2012, 20:30 / środa
Maciek co Ty nie powiesz ? No to zapodałeś nam newsa.
Ja pierdole ! Ludzie czy Wy to forum czytacie czasem, czy tylko wklejacie co popadnie byle by najebać postów ? Dziwię się że jeszcze nie poruszyliście jakże ważnego tematu śmierci Ryśka z Klanu. Może Maciuś nas oświeci w tym temacie, on też w Klanie gra przecież.
18 lipca 2012, 20:52 / środa
LGPG chyba nie zrouzmiałeś wypowiedzi,którą skomentowałeś.
Co do rosyjskiego milionera to można powiedzieć coś więcej i się podniecać dopiero wtedy gdy na 110% przejmie on Lechię.Bo już różne plotki były na ten temat.
23 lipca 2012, 16:55 / poniedziałek
PGE wypowiedział umowę GKS Bełchatów.Nie wiem czy to dla nas coś znaczy ale?
23 lipca 2012, 17:01 / poniedziałek
Polska Grupa Energetyczna nie będzie już wspierała finansowo piłkarskiej drużyny GKS Bełchatów. Zarząd PGE wypowiedział warunkową umowę sponsorską, która miała obowiązywać do końca sezonu 2012/2013.

- Umowa została wypowiedziana z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia - poinformowała PGE.

O decyzji sponsora prezes bełchatowskiego klubu Marcin Szymczyk dowiedział się w poniedziałek, gdy odbierał z PGE wypowiedzenie umowy. W rozmowie z PAP powiedział, że decyzja koncernu energetycznego była dla niego dużym zaskoczeniem.

- To dla nas fatalna informacja. Nie ukrywam, że bez finansowego wsparcia PGE znajdziemy się w bardzo trudnej sytuacji. Zastąpienie takiego sponsora, i to w tak krótkim czasie, jest niezwykle trudne - powiedział Szymczyk.
23 lipca 2012, 17:42 / poniedziałek
Zaraz będzie, że info z ruskiem zaineresowanym Lechią miało na celu mobilizacje w PGE do szybszego pozbycia się GKSu i inwestycji w Lechie :) heh
23 lipca 2012, 17:49 / poniedziałek
tak czy siak kolejna sponsorska wyjebka... wypowiedzenie umowy miesiac przed liga
23 lipca 2012, 17:53 / poniedziałek
Bełchatow pewnie zleci z ligi bo wątpie żeby znaleźli jakiegoś poważnego sponsora
23 lipca 2012, 18:08 / poniedziałek
Mam nadzieję,że to oznacza dla Nas pozyskanie sponsora.Już czytało się różne plotki na temat "PGE sponsorem Lechii Gdańsk".Na pewno te 5-6 mln na sezon stać ich aby dawać.Z resztą może do wyrwania będą jacyś zawodnicy GKS-u.
Bełchatów bez sponsora jest głównym kandydatem do spadku!!
23 lipca 2012, 18:10 / poniedziałek
Tylko żeby Lechia nazywała się dalej Lechia, a nie PGE:)
23 lipca 2012, 18:13 / poniedziałek
Bardzo dobrze, że wypowiedział i naprawdę już wystarczy tych dziwnych sponsorskich kaprysów budowanych bez kibiców. Jaki ma Bełchatów potencjał na ekstraklasę? Są regularnie zagłuszani przez przyjezdnych - obciach. Jak już ma sponsor wlewać pieniądze to niech to się dzieje w miejscach gdzie ludzie chcą oglądać piłkę.
23 lipca 2012, 18:16 / poniedziałek
tam może by i ludzie chodzili na piłke, ale akurat w Bełchatowie kopana przegrywa wyraźnie z siatkówką (Skra)
23 lipca 2012, 18:55 / poniedziałek
Zaś sam GKS przegrywa wyraźnie z Widzewem...
24 lipca 2012, 08:42 / wtorek
A ja myślę, że od kiedy wiadomo, że PGE nie przejmie Energi to nie ma w PGE tematu sponsorowania Lechii. Mają nazwę stadionu, nadal sponsorują sopockie siatkarki, bo projekt atomowy miał taki pomysł na promowanie spółki, ale nie sądzę aby teraz nagle zechcieli wykładać wielką kasę na Lechię. Zwłaszcza w dobie PSLowej afery ze spółkami skarbu państwa w tle, jakoś nie ma moim zdaniem teraz kllimatu na takie sponsoringi.
24 lipca 2012, 19:35 / wtorek
Ani słowa o Lechii ale wpisuje sie w dyskusję.

GKS Bełchatów nie jest już sponsorowany przez Polską Grupę Energetyczną. Budżet klubu zmalał o 50%, a jego przyszłość jest niepewna.

GKS stracił właśnie cztery miliony złotych. Tyle pieniędzy miała przeznaczyć na sponsoring drużyny Polska Grupa Energetyczna. To oznacza, że budżet piłkarskiej spółki (szacowany na około 9 mln złotych) obniżony zostanie o połowę. – Zostałem wezwany do Warszawy i otrzymałem na piśmie informację o decyzji PGE. Muszę pozbierać myśli. Jestem tym faktem załamany – przyznał prezes klubu Marcin Szymczyk. Nie dał się namówić na dłuższą rozmowę, bo jak sam zaznaczył, nie wie, co wydarzy się w najbliższych dniach.

Grupa PGE wydała wczoraj krótkie oświadczenie, z którego wynika, że warunkowa umowa z klubem zawarta w 2010 roku na trzy lata, przestanie obowiązywać pod koniec sierpnia. Nieoficjalnie mówi się, że wpływ na taką decyzję miały informacje o korupcji w którą zamieszani byli piłkarze i trenerzy z ulicy Sportowej. Przypomnijmy, że zarzuty dotyczą ustawienia 33 spotkań II ligi w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004 i w całym sezonie 2004/2005, po którym GKS Bełchatów awansował do ekstraklasy. Jednak według opinii ludzi ze środowiska, był to jedynie pretekst, którego potrzebowała grupa PGE, ponieważ już dawno chce się przenieść do innego klubu.

Co stanie się z GKS? Możliwy scenariusz zakłada, że klub da wolną rękę zawodnikom w poszukiwaniu nowego pracodawcy, bo nie będzie w stanie płacić kontraktów. Ci, którzy zostaną, będą otrzymywali mniejsze wynagrodzenie. Odchodzących zastąpią piłkarze z Młodej Ekstraklasy. Dziś dojdzie do spotkania prezesa z radą nadzorczą spółki.
23 sierpnia 2012, 20:02 / czwartek
No prosze, jednak PGE zlitowalo sie nad Belchatowem.

odnośnik
22 marca 2013, 15:07 / piątek
odnośnik

Przyzwoita sumka.
22 marca 2013, 15:35 / piątek
Która pójdzie do kieszeni Kuchara.
22 marca 2013, 15:40 / piątek
Zgadza się. No ale i tak trzeba by było spłacić ten dług, więc jesteśmy 4mln do przodu.
19 lipca 2013, 15:58 / piątek
odnośnik

Ciekawy jest ten fragment.
"LOTOS postawił przed drużyną prowadzoną przez trenera Michała Probierza cel, jakim jest zajęcie minimum 5. miejsca na koniec sezonu w T-Mobile Ekstraklasie. Między innymi od wyniku osiągniętego na koniec sezonu uzależniona jest kwota zaangażowania Sponsora w kolejnych latach."

Teraz juz wiadomo skąd pojawił sie taki cel w słowach Sarnowskiego (jakis czas temu), sponsor postawił warunki. Ciekawe jak zmienią sie kwoty jesli nie bedzie 5 miejsca a np 10te lub 13te?
No ale optymisci są....

TYLKO LECHIA!
19 lipca 2013, 16:40 / piątek
Ojapierdolę.

Piąte miejsce ma być, ale wzmocnień nie.

Tak życzeniowej postawy, to ja nigdy nie widziałem.
19 lipca 2013, 17:30 / piątek
Ojapierdole Duchu, a jak nazwać Twoją postawę ? Ile według Ciebie drużyn będących na koniec ostatniego sezonu przed nami miało większy budżet ? Piast Gliwice grający w pucharach obecnie ? A może Polonia ???? Więcej kasy zawsze się przyda, ale jeszcze bardziej przydaliby się ludzie potrafiący wykorzystać ja umiejętnie a nie nie wiadomo na co/kogo.
10 grudnia 2013, 18:08 / wtorek
Grupa Lotos uspokaja:

Mimo ostatnich problemów w Lechii grupa Lotos nie zamierza wycofywać się ze sponsoringu drużyny biało-zielonych. Potężny koncern jest zadowolony ze współpracy z gdańskim klubem. - Podejmując decyzję o sponsoringu Lechii, wcale nie zakładaliśmy, że za rok mają być efekty - przekonuje prezes Paweł Olechnowicz.
W obliczu niedawnej rezygnacji właściciela Lechii Andrzeja Kuchara oraz słabych wyników notowanych przez zespół Michała Probierza istniało ryzyko, że główni sponsorzy nie udźwigną ciężaru sponsorowania klubu z Gdańska. Jak na decyzję Kuchara zareagował prezes grupy Lotos?

- To jest naturalne i normalne. Akcjonariusze mają prawo sprzedawać swoje akcje i akcjonariat ma prawo się zmieniać. Nas interesuje, czy ten akcjonariat jest, czy będzie stabilny i będzie korzystniej wpływał na rozwój tego, co nas interesuje, więc osiągnięcia drużyny Lechii w przyszłości powinny być o wiele ciekawsze - powiedział Olechnowicz w rozmowie z Radiem Gdańsk.

I dodał, że postawa gdańszczan w ekstraklasie nie zmieni jego stanowiska. - To jest okres przygotowań, okres budowy drużyny. My w tym uczestniczymy, obserwujemy, co się dzieje. Dyskutujemy na temat możliwości poprawy sytuacji. Oczywiście, że za kilka lat spodziewamy się ciekawych osiągnięć Lechii. Jestem przekonany, że program Biało-Zielona Przyszłość z Lotosem przyniesie również zasilenie na miarę chyba drużyny skoków narciarskich. Więc sądzę, że tutaj szeroko przyjęta strategia wspólna z zarządem Lechii da określone efekty. Musimy trochę poczekać.

Firma Lotos jest dziś głównym sponsorem gdańskiej drużyny. Rocznie z tego tytuły na konto klubu przelewa ok. 6 milionów złotych. Umowa z Lechią ważna jest przez trzy lata. Z dotychczasowej współpracy Olechnowicz jest zadowolony.

- Podejmując decyzję o sponsoringu Lechii, wcale nie zakładaliśmy, że za rok mają być efekty - podkreślił prezes koncernu.

za gw
10 grudnia 2013, 23:12 / wtorek
I to jest bardzo dobra informacja i wreszcie konkret. Nowy właściciel kimkolwiek by nie był ma bardzo dobry punkt startu , bo jeżeli Lotos jest na dzień dzisiejszy zadowolony... to można mu zaproponować o wiele więcej...
I druga rzecz to zwracam honor RG . Tak jak swego czasu wywiad z Panem wojewodą odnoście zamykania stadionu wyglądał na niewiedzy i nieudolność ,tak ostatnie szerokie i bezstronne podjęcie tematu Lechii cenię i szanuję.
11 grudnia 2013, 10:28 / środa
Powiem tak.Przez lata Lotos nas olewał.Ale teraz , za to że w ciężkich chwilach nas wspierają, maja u mnie mały plusik
11 grudnia 2013, 10:36 / środa
Kiełbasa tylko mały plusik? :-) Moim zdaniem zasługują na duży.
11 grudnia 2013, 11:11 / środa
Lotos za znacznie mniejszą kasę funkcjonuje w nazwach trójmiejskich drużyn.
Wkurwiał mnie pomijając Lechię we wcześniejszym okresie. Wiadomo było, że nie będzie przyzwolenia na LOTOS w nazwie, a jednak z czasem znalazł "sposób" na sponsorowanie Lechii - za co należy się mu szacunek, a "Biało-Zielona przyszłość z Lotosem" wkomponowuje się w jego strategię marketingową (patrz skoki narciarskie).
Poza tym "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby"... oczywiście ta fraza nie dotyczy A"60mb"K.
15 maja 2014, 21:20 / czwartek
15 maja 2014, 21:34 / czwartek
Obroty za 2013r ponad 3,2mld przy 250 milionach złotych zysku netto. Mam nadzieję, że zostaną na dłużej - wizerunkowo, też nie najgorzej - wszak na całym świecie firmy z zakładami wzajemnymi finansują sport - u nas w myśl ustawy hazardowej, moze to robić tylko państwo. Zatem to jest dobra wiadomość dla LG - ciekaw jestem, o jakich kwotach mówimy...
16 maja 2014, 09:29 / piątek
Totolotek tez fajnie, ale najlepiej jakby sponsorem zostal Surfburger przed meczem ostatnio zarlem i zajebiste

a tu patrze ze dzis ich nie bedzie szok
16 maja 2014, 09:54 / piątek
totolotek - mi z ich oferty najbardziej się podoba to: "ostatnio wprowadzone do oferty Wyścigi Psów na żywo" . Nie orientujecie się czy dziś będzie transmisja spod stadionu ? I czy są jakieś kategorie ? Tzn czy chodzi o wyścigi pieszo w pełnym wyposażeniu czy pojazdami ?
16 maja 2014, 12:39 / piątek
O co w tym chodzi? odnośnik
16 maja 2014, 12:41 / piątek
Po prostu ruszyli grubo z reklamowaniem się. Chcą się podnieść na rynku najwyraźniej.
16 maja 2014, 12:48 / piątek
22 maja 2014, 13:36 / czwartek
Totolotek sponsorem Wisełki.
5 lutego 2016, 17:20 / piątek
Lechia ma nowego sponsora - odnośnik - jak dla mnie "piramida finansowa".
Wkomponowuje się w całokształt...
5 lutego 2016, 20:33 / piątek
Wybaczcie cytat z artykułu gówna ale to pasuje jak ulał:

" cyt:"Amber Gold był prostą piramidą – musiał upaść. Lyoness to majstersztyk: skrzyżowanie marketingu wielopoziomowego z łańcuszkiem Świętego Antoniego. Zrzesza już prawie 100 tysięcy Polaków."

Nawet przy wyborze sponsora musieli spartolić - to ja już chyba wolę majonez czy inną przyprawę byle wizerunkowo to się trzymało kupy.
5 lutego 2016, 20:55 / piątek
5 lutego 2016, 20:55 / piątek
Nie żebym miał kogoś bronić, ale co jest nie tak w pieniądzach tej firmy? W jaki sposób jest to zły ruch dla Lechii?
5 lutego 2016, 21:23 / piątek
Poza tym ten Lyoness idealnie pasuje do filozofii prowadzenia klubu przez obecnych włodarzy.
Nikt nie wie o co chodzi w tym geszefcie

TYLKO LECHIA!
5 lutego 2016, 21:33 / piątek
Sam fakt ze sa kojarzeni z sadami i przekretami nie słuzy wizerunkowi Lechii.Ale co tam towarzycho pasuje do siebie.Trener 1 druzyny i trener bramkarzy,Mandziara,Beret,opalony chuj i szemrana firma - takie indywidua sa kojarzone z nasza Lechia.No ale co w tym złego buziek no nie?
5 lutego 2016, 21:46 / piątek
Pewnie wielu z was nie pamięta czasów śp Nikosia w Lechii . Jestem ciekaw jakie wówczas byłyby komentarze co do finansów i transparentności .Żyjemy w paskudnych czasach ,gdzie wiele spraw jest poza nami .Filantropów w piłce nożnej już nie ma.
5 lutego 2016, 21:47 / piątek
Dobrze zadam inne pytanie:
Jakie kluby, oprócz Lechii, sponsoruje Lyoness? I jak bardzo obniżyło to wizerunek tychże? No i czy tak samo jak obniża to nasz wizerunek tak samo dzieje się z klubami z Poznania i Warszawy?
odnośnik
odnośnik
5 lutego 2016, 22:04 / piątek
@apolityczny i buziek ok.Jakis popierdolony jestem i sie czepiam.Przeciez to normalne - takie czasy......moga przebierańcy z Poznania to mozemy i my.
5 lutego 2016, 22:11 / piątek
d.g zapomniałeś jeszcze wymienić nas kibiców , rehasport , budynia , kolejarzy z skm .ochronę z Taurusa i itd , itp . Proszę Cię tylko kotleta nie wrzucaj do tego kotła.I na koniec posłuchaj wywiadu z Romkiem może da Ci to do przemyślenia swoich chorych osądów .Podziwiam Ciebie ,że przy takim rozgoryczeniu masz jeszcze BIAŁO-ZIELONĄ krew.Pozdrawiam
5 lutego 2016, 22:57 / piątek
@apolityczny poddaje się:-).Adaś i jego pomocnicy sa ok.Poprowadża Lechię ku świetlanej przyszlości.Tak wiem jesli nie oni to kto?Wiec cieszmy sie bracia ze w ogole jest ktoś.Zreszta uwierz mi, ze naprawde chciałbym sie mylic co zarządu i jego polityki.I chetnie odszczekam pod stolem jesli Lechia dzieki nim wyjdzie na prostą.
A o moja krew sie nie martw - zawsze bedzie biało-zielona.
6 lutego 2016, 00:03 / sobota
"Adaś i jego pomocnicy sa ok.Poprowadża Lechię ku świetlanej przyszlości.Tak wiem jesli nie oni to kto?"

Interesująca nadinterpretacja. Przeszedłeś od "co jest złego w sponsorze" do "chwalcie dalej Mandziarę". Gratuluję dedukcji
6 lutego 2016, 00:14 / sobota
Apolityczny znowu pierdoli żeby pierdolić.

Powiedz mi proszę mistrzu porównań jakie były za czasów Nikosia (a pamiętam, bo nie jeden raz chodziłem w czasie spacerów z psem oglądać fury na parkingu przy Bramie Żuławskiej na Elbląskiej) możliwości komentowania "finansów i transparentności"?
Na początku lat 80-tych?

Skoro nie widzisz absolutnej różnicy między sponsorowaniem Lechii przez Nikosia w pojebanych czasach (gdzie Lechię naprawdę sponsorował), a kręceniem własnych lodów duetu Mandziario-Piekario przy udziale szemranych biznesów "dla dobra klubu" w obecnych czasach CCTV i internetu gdzie nic nie ginie... to pozostaje tylko zapytać czy jesteś tylko ślepy, czy również głupi?
6 lutego 2016, 01:15 / sobota
SS
pozwól, że ja odpowiem. Różnica pomiędzy Skotarczakiem, a mendziarą jest zasadnicza. Mianowicie, Nikodem inwestował w Lechię KRADZIONE piniądze. Mandziara zaś KRADNIE Lechii piniądze. Niby obydwaj są złodziejami, ale tenchuj (10CHUJ - z angielskiego) działa na niekożyść KLUBU!
Jebał go pies skurwysyna!
6 lutego 2016, 02:30 / sobota
mrmac
Ja posunę się nieco dalej nawet.
Nikoś kradł na zachodzie i inwestował w Lechię.
Obecna szajka kradnie poniekąd z Lechii i wyprowadza zagramanicę.
Niech im ziemia lekką będzie... jak najszybciej!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011