Gdańsk: poniedziałek, 22 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Sponsorzy? Dzialacze? Gdzie jestescie?

strona 2/20

1 marca 2007, 21:25 / czwartek
Obiecują awans

odnośnik

Przedsiębiorstwo Budowlane Górski zostało sponsorem trzech gdańskich klubów: piłkarzy Lechii oraz siatkarzy Trefla i GTS. - Miałem to ogłosić kilka dni później, ale już mogę zdradzić. Będziemy bić się o ekstraklasę! - zadeklarował Jarosław Czarniecki, prezes biało-zielonych. Nie jest pierwszy kontakt firmy ze sportem. Wcześniej nawiązała współpracę z Cartusią, Kagerem Gdynia oraz futbolistami... Arki Gdynia.

PB Górski zostało uhonorowane przez Bisness Center Club prestiżowym tytułem Lidera Polskiego Biznesu. Tym samym doceniono nie tylko wyniki finansowe, ale także aspekt społecznej działalności firmy, jej zaangażowanie sponsorskie. W ramach rozwoju mecenatu nad sportem Bogdan Górski postanowił rozszerzyć liczbę klubów, które mogą liczyć na jego firmę. Po Kartuzach i Gdyni przyszła kolej na Gdańsk. - Jak chyba każdy chłopak kopałem piłkę, a zatem sentyment do futbolu jest oczywisty. Od siatkówki częściej grałem w piłkę ręczną. Do dzisiaj lubię czasem pobiegać. Pomagam sportowi, bo uważam, że im więcej młodzieży trenuje, tym na ulicach jest mniej rozbojów - tak uzasadnił wejście do trzech gdańskich klubów prezes Górski. Na razie umowy podpisane zostały na rok, ale - jak podkreślał sponsor - z jego strony jest wola długoletniej współpracy. Pieniądze, których wielkości nie ujawniono, będą przelewane do klubów bez względu na ich wyniki. - Gdy wzrastać będzie nasze zaangażowanie finansowe, to zapewne będą i konkretne oczekiwania - dodał Górski.

Przedstawiciele klubów jednak już poczuli się zoobligowani do składania obietnic. Jarosław Czarniecki, choć przyznał, że nadal wiodącym sponsorem piłkarzy pozostaje Saur Neptun, to po podpisaniu dzisiejszej umowy oznajmił: Dzięki tym pieniądzom będzie nam łatwiej zrealizować wiosną założone cele. Miałem to ogłosić kilka dni później, ale już mogę zdradzić. Będziemy bić się o ekstraklasę!.

Wojciech Kubicki, dyrektor Trefla Gdańsk obiecał z kolei awans gdańskich siatkarzy do I ligi. Jedynie Krzysztof Turowski nie szafował obietnicami. Dyrektor GTS przyznał, że pieniądze pozwolą rozwinąć szkolenie młodzieży. - Obecnie trenuje u nas już 30 zawodników - podkreślił.
1 marca 2007, 21:42 / czwartek
no narescie bravo zarzad !!!
1 marca 2007, 22:13 / czwartek
Brwawo brawo brawo nareszcie cos...
Tylko zeby na słowach sie nie skonczyło
AVE LECHIA
2 marca 2007, 01:04 / piątek
hehe, zaraz sie pojawia przeciwnicy tej umowy, bo przeciez firma ta zwiazana tez jest ze sledziami ;)
2 marca 2007, 08:40 / piątek
nikt nic nie bedzie gadal, bo kazdy wie ze Arka spadnie a ich sponsorzy przyjda do nas, bo za rok OE w Gdansku! Sponsor jest sponsorem, liczy sie kassa! Oby tylko nie bylo zmiany nazwy klubu, reszta jest obojetna.
Bedzie dobrze pozdrowienia dla Bialo Zielonych Braci!
2 marca 2007, 08:44 / piątek
carrol z tego co wiem, to Górski odchodzi z przekrętarki, ze względu na afery wokół tego czegoś. Zresztą nie tylko Górski ich opuszcza
2 marca 2007, 08:57 / piątek
i zmiana nazyw będzie z KS na BKS.
2 marca 2007, 09:23 / piątek
Z KS na BKS ok, tylko ze wtedy trzeba dlugi zaplacic! Mi chodzilo bardziej o Lechia sponsor Gdansk co nie wchodzi w gre!
2 marca 2007, 10:06 / piątek
wiedziałem, że to tylko kwestia czasu kiedy sponsorzy sami zaczną się dobijać do Naszych drzwi:)) Lechia jest skazana na wielkość !!
2 marca 2007, 15:18 / piątek
Do zzz:
Niestety szanowny Kolego, nie jest jeszcze tak, żeby sponsorzy sami się do nas pchali... Uwierzysz lub nie, ale to że pozyskujemy kolejnych sponsorów jest zasługą a na pewno przy współudziale Adamowicza i związanych z nim ludźmi...
Zaraz zapewne odezwie się Matad ze swoją spiskową teorią dziejów, jakoby to Adamowicz chciał tylko wypłynąć na plecach Lechii na morze uznania wśród kibiców... :) Pozdrowienia i do zobaczenia za tydzień
2 marca 2007, 15:40 / piątek
Górski sponsoruje drużyny nie z milości czy sympati do klubu. Poprostu wybiera do sponsorwania druzyne która gra w miejscowości gdzie "kreci mu sie interes", no a w Gdansku ma teraz kilka inwestycji...
2 marca 2007, 15:43 / piątek
George na jakim świecie ty żyjesz? Oczywiście, gdyby na Paweł A. Górskiego by w Lechii nie było :-) znasz kulisy sprawy? Wiesz jaką kwotą Górski zasili klubowe konto?
2 marca 2007, 21:33 / piątek
George, skoro chcesz, żebym się wypowiedział, to nie ma sprawy, chociaż przyznam, że ani nie mam na to czasu ani ochoty. Swoje już niejednokrotnie napisałem i jak na razie wszystko dokładnie się sprawdza.

Problemem każdego dewelopera jest plan zagospodarowania przestrzennego, który często ogranicza rozmach inwestorów. Jakiś czas temu urzędnicy miejscy zrobili taki plan w Gdańsku, pokrywa on większą część miasta. Był jednak robiony na szybko często bez uwzględnienia wszystkich czynników. Krótko mówiąc jest słaby. Jeżeli ktoś chce wybudować np. budynek wyższy niż przewiduje plan, konieczna jest zgoda prezydenta miasta, czyli w naszym przypadku Adamowicza.

Górski planuje potężne inwestycje w Gdańsku. Już kilka miesięcy temu pisano o nich w prasie. Z tego co pamiętam plany Górskiego dotyczące inwestycji w okolicach dworca PKP we Wrzeszczu rażąco odbiegają od PZP dla okolic dworca. Sprawa wydaje się więc prosta, Górski straci nawet dziesiątki milionów, jeśli nie dostanie od Adamowicza zgody.

Oczywiste, że żaden polityk niczego nie robi za darmo, z sympatii, czy dla idei. Można wziąć łapówkę bezpośrednio do kieszeni, co jest w dzisiejszych czasach bardzo ryzykowne, lub zrobić to za pośrednictwem np. klubu sportowego, przez który polityk promuje swój wizerunek. Polityk robi sobie w ten sposób reklamę nie ponosząc żadnych kosztów. Nie muszę dodawać, że robienie sobie reklamy jest głównym zajęciem polityków, którzy nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu.

Podsumowując, jeżeli Górski faktycznie znalazł się koło Lechii tylko z powodów interesów politycznych, to dołączy do większej grupki, która niestety nie jest żadną podstawą do budowania silnego klubu. Taka grupka sponsorów starczy może nawet na awans do OE, ale nic poza tym, co więcej momentalnie zniknie jak tylko zmieni się układ polityczny w mieście, a Lechia znowu zostanie z niczym.

George, Ty najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy z podstawowych mechanizmów, jakie działają na poziomie ludzi obracających dużym kapitałem. Sponsorzy, jacy kręcą się koło Lechii, owszem może w większości zostali pozyskani przez Adamowicza i Jego świtę, ale wszystko dzieje się na zasadzie wzajemnych interesów i poleceń. Są to sponsorzy tak mali, że nawet wstydzą się podać kwoty, jaką wspierają klub. Od kilku lat nie są w stanie zawiązać sportowej spólki akcyjnej. A gdzie prawdziwi sponsorzy? Chyba o takich chodziło autorowi wątku. Nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje w klub tak silnie zdominowany przez jedną opcję polityczną. Wieszanie co mecz flagi z podobizną Adamowicza przez działaczy partyjnych to już jest normalnie komedia.
Uwierz, lub nie, ale budżet Lechii już w tym roku byłby dziesięciocyfrowy, gdyby nie odstraszające sponsorów mieszanie polityki w nasz klub.

Wolałbym, żeby Adamowicz zamiast odstraszać sponsorów od Lechii zrobił cos trwałego dla klubu i miasta. Jak na razie nie może się uporać ze swoim „oczkiem w głowie”, czyli halą widowiskową. Aż włos się na głowie jeży jak dowiaduję się ile gdańszczanie muszą dołożyć do fanaberii prezydenta. Ciągła nawijka o Baltic Arenie, która nie ma żadnych szans na budowę też Lechii nie pomaga. Kielce w rok budują najnowocześniejszy stadion w Polsce, a w Gdańsku nie ma nawet oświetlonego boiska, w ogóle nie ma porządnego boiska w naszym mieście. I chociaż należy to do obowiązków miasta, to boiska w Gdańsku będzie budowało nam Ministerstwo Sportu i PZU.

Oczywiście zawsze znajdą sie tacy, którzy postrzegają Adamowicza wciągającego Lechię do OE niczym krzyż na Golgotę.

Pozdrawiam
2 marca 2007, 23:39 / piątek
Wiesz co Matad? jesteś ... nudny :))

Jeżeli uważasz że odkryłeś cokolwiek nowego pisząc że jest tutaj coś za coś to się nie mylisz. Nic na świecie nic nie jest za darmo nawet w mordę nie dostaje się za nic.

Rownież zaprzeczasz sam sobie pisząc że Górski sponsoruje Lechię w zamian za ... (nie wiadomo w sumie za co gdyż jest to tylko Twoje pomówienie) ale za coś co jest wstanie dostac od Adamowicza. Więc Adamowicz jednak nie ostrasza tylo przyciąga sponsorów :)

Jeżeli chodzi Ci o opcję polityczną to Gdańsk i Lechia kierują się zawsze honorem. Za parę srebrników z kasy państwowej ale dzięki PiSowi nie uważam że należałoby się sprzedać.

Dalej proszę nie mieszać Lechii w jakąkolwiek politykę.
3 marca 2007, 02:05 / sobota
kongo : poprawka, w ryj mozna dostac za free :] reszta sie zgadza...
3 marca 2007, 06:42 / sobota
Kongo- Lechia niestety jest 'klubem politycznym', i napewno nie działa to na naszą korzyść. I wierz mi, że to nie Matad upolitycznił Lechie. Co do flagi z Pawłem A. również uważam że jest to żałosne, a co najgorsze odstrasza sponsorów. Mi na myśl przychodzą conajmniej 2 duże firmy, które w niższych ligach były naszymi sponsorami, a z kolejnymi awansami odchodzili z Lechii.
3 marca 2007, 14:01 / sobota
Również znam parę firm które powinny dać kasę chociażby z tego powodu że są duże. Ale jeżeli (jedna konkretnie mam na myśli) nie daje chociaż ma dużo kasy, prezes ktorej swego czasu z pogardą okreslił propozycję złożoną przez dziennikarza na TVP3 nt sponsorowania Lechii. To co mam na klęczkach prosić o jałmużnę? Nie, splunę tylko na tą firmę.

A jak to określił Matad nie ma nic za nic. Firma daje kasę, ale w zamian ma reklamę.

Mam mieć pretensje do Adamowicza że pomaga Lechii? Drobna przesada. Stadion należy do Mosiru czyli miasta inwestycje sa więc problemem miasta i można wymagać żeby stadion był na jak najwyższym poziomie. I jest zresztą zapewnienie miasta (Adamowicza) że stadion na Traugutta będzie spełniał wymagania licencyjne adekwatne do zajmowanej ligi przez Lechię.

Natomiast sponsorów powinien szukać klub bo kto miałby to robić? jeżeli wg Matada nowy sponsor znalazł się dzięki Adamowiczowi to należy podziękować prezydentowi. Jeżeli ktoś szuka winnych małej ilości sponsorów niech szuka w klubie który albo mało robi albo po prostu nie ma zbyt wielu chętnych.

A Lechia jest tak polityczna jakie poglądy poziadają gdańszczanie.
3 marca 2007, 14:34 / sobota
Kongo, ani przez chwilę nie miałem na myśli tego czegoś, co kasę ładuje wszędzie, tylko nie w Lechie. Może pamiętasz, a może wtedy nie było ciebie na Lechii nie było. Port Lotniczy Gdańsk i GEPC nie są małymi firmami. Co do wypowiedzi Matada, też dobrze byłoby jakbyś chociaż chciał ją zrozumieć. Pomyśl czasami, to nie boli.
5 marca 2007, 10:19 / poniedziałek
Co Wy z tym "politycznym klubem"? Czy ktos może mi to wytłumaczyć czym się objawia? Jak ktoś ma konkretne przykłady na to, że np. właściciel firmy, który chciał dac kasę na Lechię, ale klub nie wziął bo był z SLD np. to proszę o podanie. Takie gadki co by było gdyby można ustkuteczniać w nieskończoność. Puki co fakty są takie, że najwięcej kasy dla Lechii załatwia Adamowicz. A gadki typu nie daję kasy bo.......coś tam, są normalnie żenadą. Gdyby ktoś chciał dać to by dawał i koniec.
Powszechnie znane są gadki np. Kurskiego w stylu ja bym coś załatwił, ale jak jest Adamowicz to nie ma jak itd. Ludzie litości !!!! Co ma piernik do wiatraka? Po prostu nie chce dać, albo nie ma mozliwości załtwienia jakiegoś sponsora, a pretekst nasuwa się sam - ADAMOWICZ i PLATFORMA.
Ja też mogę zacząć rozpowiadać za moment, że chcę włożyć super wielką kasę w Lechię tylko mi się nie podoba, że........każdy z czytających niech sobie coś wymysli i dopisze. Chodzi o to, że jak nie chcesz dać to pretekst zawsze znajdziesz !!!
Z drugiej strony nie obrażajmy się na tych co juz dali, że wietrzą w tym interes, albo że kiedyś byli a teraz nie są. Takie to jest życie - taki to jest biznes.
5 marca 2007, 11:25 / poniedziałek
Cienio naprawdę czasami warto pomyśleć. Czemu nikt nie podał wysokości kwoty, jaką daje Górski? Dlatego że, Górski jest taki skromny, czy dlatego że, jest to bardzo skromna kwota? GPEC o ile mnie pamięć nie myli dawało 500 000 i nagle słuch o nich zaginął. Jakieś przyczyny chyba być musiały? A Górski mam nadzieję że dał więcej niż "taksówkarze" :-)
5 marca 2007, 12:10 / poniedziałek
Kontratak: Tak. Górski dał 10.000zł. i Czarnecki odrazu powiedział, że bijemy się o ekstraklasę.. Bo właśnie tylu pieniędzy brakowało Lechii do awansu.. ;-)

Reszta: Wszyscy, którzy twierdzą, że nie ma nic za nic mają 100% racji! Bo mając więcej niż 15 lat i trochę pojęcia o życiu, każdy wie, że sponsoring polega na reklamie.. Kto da pieniądze na coś, jeśli nic z tego nie będzie miał? Każdy daje pieniądze, żeby się rozreklamować, czego efektem będzie większy rozgłos i kolejni klienci, a co za tym idzie - więcej pieniędzy dla sponsora. Wszystko działa jak biznes i kręci się wokół pieniędzy.. To nie V liga.. I taka jest prawda.. Za darmo nic nie będzie, a cieszyć się trzeba, jeśli ktoś widzi w Lechii potencjalną reklamę.. Bo jakby nikt nic z tego nie miał klub utrzymywałby się pewnie z pieniędzy za bilety, a wtedy by nam starczyło może na.. IV ligę? Max..
5 marca 2007, 12:12 / poniedziałek
Ruszy budowa hali na granicy Gdańska i Sopotu

Koniec fatum wiszącego nad budową hali widowiskowo-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu. Wyniki przetargu na budowę obiektu się uprawomocniły i za tydzień na placu budowy pojawią się robotnicy

Hala widowiskowo-sportowa to jedna z najbardziej spektakularnych, ale i najbardziej pechowych trójmiejskich inwestycji. Kiedy miesiąc temu, w drugim już przetargu na budowę obiektu, wygrał Budimex, proponując 197 milionów złotych, nic nie wskazywało na to, że to koniec. Przegrani konkurenci od początku zapowiadali walkę o gigantyczne zamówienie. Gdy jednak miasto Sopot, które koordynuje w imieniu swoim i Gdańska budowę hali odrzuciło jedyny protest konsorcjum, w którego skład wchodzą Polimex Mostostal, Doraco i Mega, konsorcjum nie zaskarżyło decyzji do sądu arbitrażowego. Dlatego wygrana Budimeksu się uprawomocniła. W międzyczasie sprawa zdążyła nabrać wymiaru politycznego. Gdańscy radni PiS zażądali dwa tygodnie temu szczegółowych analiz, czy przy wyższych cenach budowa jest jeszcze opłacalna.

Historia niedoszłego obiektu sięga 1999 roku, kiedy Gdańsk i Sopot porozumiały się w sprawie budowy ogromnej hali mieszczącej 11 tysięcy osób na granicy obu miast. Jednak od początku nad jej budową ciążyło fatum.

Opóźnienia pojawiły się już podczas realizacji pierwszego etapu budowy, czyli tzw. palowania. Odwołania obu firm startujących w przetargu spowodowały półroczne opóźnienie. Żeby tego było mało, zeszłoroczny przetarg na dwa pozostałe etapy (czyli budowę obiektu i jego wyposażenie) skończył się jeszcze bardziej pechowo. Początkowo wygrał austriacki Strabag, proponując cenę 133 milionów złotych, ale galopujące ceny materiałów budowlanych wystraszyły firmę i ta zrezygnowała z zamówienia, nie przejmując się nawet stratą 2 milionów złotych wadium. Wtedy Sopot zwrócił do drugiej firmy uczestniczącej w przetargu, czyli polskiego Budimeksu. Ta firma również zrezygnowała - po upływie kilku tygodni uznała tę kwotę zaproponowaną przez siebie (147 milionów złotych) zbyt niską. Teoretycznie Budimex nie mógł zdezerterować z placu budowy, ale dzięki znalezieniu błędów w swoich dokumentach zaskarżył swoją własną ofertę i... wygrał. - Cieszymy się, że w końcu ruszymy z miejsca - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

- Jesteśmy szczęśliwi, to koniec pecha i początek ogromnej budowy - wtórował mu prezydent Sopotu Jacek Karnowski. - W przyszłym tygodniu przekazujemy wykonawcy plac budowy, a on wprowadza na niego ludzi i sprzęt.

Termin wybudowania obiektu to grudzień 2008.

HARMONOGRAM

1999 - porozumienie Sopotu i Gdańska w sprawie budowy hali (pomysł narodził się jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych)

2005 - kolejne przetargi na tzw. palowanie, czyli wzmacnianie gruntu pod halą betonowymi filarami.

wiosna 2006 - zakończenie palowania, rozpoczęcie procedury przetargowej na budowę samej hali

wrzesień 2006 - pierwszy przetarg na budowę hali. Po rezygnacji z budowy dwóch firm uczestniczących w przetargu miasto postanowiło przygotować nowy przetarg

styczeń 2007 - drugi przetarg na budowę hali. Ceny wyższe średnio o 50 milionów złotych niż w poprzednim. Mimo wyższej ceny Sopot i Gdańsk dalej chcą budować halę

luty 2007 - oficjalne zwycięstwo Budimeksu

marzec 2007 - rozpoczęcie budowy hali

grudzień 2008 - planowane zakończenie inwestycji

początek 2009 - mistrzostwa Europy w koszykówce. Na razie pewne jest rozegranie w nowej hali fazy grupowej

A M SWOJE : L E C H I A _ G D A Ń S K !!!
5 marca 2007, 14:51 / poniedziałek
X-x-X: jeszcze by zostalo na wafelki dla druzyny po kazdym wygranym meczu ; D
5 marca 2007, 15:58 / poniedziałek
Kontratak, Ty jako jedyny myślący na pewno wiesz ile to było. ;)
A tak poważnie kogo to interesuje ile? nie ważne ile - ja nikomu do kieszeni nie zaglądam i jak podadzą to ekstra, a jak nie podadzą to nie ważne - mam zaufanie do obecnego zarządu, że nie przepuszczą.
Co do GPECU - zawsze jakieś przyczyny są, ale czy to jest problem żeby teraz nad nimi płakać. A może po prostu uznali, że juz się to im nie opłaca? taki jest biznes. Ważne co jest teraz i tutaj. Ze sponsorami jest tak jak z klientami jedni odchodzą inni przychodzą - czysty biznes. Sęk w tym żeby tych przychodzących było więcej niż odchodzących, bo wtedy jest rozwój.
A tak na marginesie i uczciwie - szkoda, że Lechią nie interesują się poważni sponsorzy z sektora prywantego. Bo za takich nie można uznać ani Saura ani GPECU, ani LOTOSU, ani ENERGII itp. wszystko to są albo w części spółki Państwowe i tak naprawdę zależne od polityków, albo w całości Państwowe, albo prywatne ale zależne od władzy lokalnej (SAUR, GPEC). Kapitał prywatny ale stawki ustalane z miastem. I nie oszukujmy się tak naprawdę tylko i wyłącznie tych 2 sponsorów zawdzięczamy ADAMOWICZOWI !!!
Chciał bym żebyśmy doczekali się czasów, że sponsorzy w 100 % prywatni (np. ITI w Legii, albo Tele Fonica w Wiśle) niezależni od polityków czy władzy będą zainteresowani Lechijką, bo wtedy będzie to oznaczać, że Lechia dla nich przedstawia jakąś wartość, jest szansą na dobry biznes.
7 marca 2007, 13:16 / środa
odnośnik

wyjasnienie dlaczego nie ma Energii w LEchii
7 marca 2007, 18:33 / środa
Myślę, że już można powiedzieć, że Górski dał 200.000 zł
7 marca 2007, 22:08 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
20 maja 2008, 21:33 / wtorek
odnośnik
Lechia Gdańsk to będzie potęga
15 mln zł - z takim budżetem Lechia Gdańsk przystąpi do pierwszego od 20 lat sezonu w piłkarskiej ekstraklasie. Spółka akcyjna, której głównymi udziałowcami mają być Polsat i Energa, zostanie zawiązana do końca roku. Mecze Lechii w ekstraklasie będzie mogło oglądać 15 tys. kibiców

Lechia zapewniła sobie w niedzielę awans do ekstraklasy. Gra w I lidze to wyzwanie nie tylko dla trenerów i piłkarzy, ale także szefów klubu.

Aby zagrać w ekstraklasie, klub musi spełnić warunki licencyjne. Jeden z nich to przekształcenie się w spółkę akcyjną. Wiadomo już, że w Gdańsku nie powstanie ona na czas.

- Złożyliśmy wniosek do ministra sportu, aby w pierwszym sezonie w I lidze rozgrywać mecze jako stowarzyszenie kultury fizycznej. Mamy gwarancje prezydenta Gdańska, liczymy, że wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. A spółkę zawiążemy do końca roku - mówi prezes Lechii Maciej Turnowiecki.

Spółka akcyjna ma powstać w oparciu o miasto Gdańsk i dwóch inwestorów - telewizję Polsat i firmę Energa. Wcześniej w gronie inwestorów wymieniany był ukraiński Donbas, który przejął kontrolę nad Stocznią Gdańsk. Skończyło się na nieoficjalnych zapowiedziach.

Do spełnienia wymogów licencyjnych potrzebne będą także kolejne inwestycje na stadionie przy ul. Traugutta. Najważniejszą sprawą będzie montaż podgrzewanej płyty boiska. Prace ruszą w poniedziałek. Na stadionie ma znaleźć się także profesjonalny monitoring, na trybunie krytej zamontowane zostaną krzesełka z oparciami. Znakomita wiadomość dla kibiców - planowana jest także przebudowa wejścia na sektor gości, co w efekcie zwiększy pojemność trybun do 15 tys. miejsc.

Wpływy z biletów (wiadomo już, że ich ceny wzrosną) będą ważnym elementem budżetu Lechii.

- Chcemy mieć budżet w wysokości 15 mln zł, trzykrotnie wyższy niż w obecnym sezonie. Złożą się na niego środki od sponsorów i spółek miejskich, sponsora ligi, środki za prawa do transmisji oraz ze sprzedaży biletów i gadżetów - mówi Turnowiecki.

W drużynie z Gdańska - mimo dużo większego budżetu - nie szykują się jednak milionowe transfery. Choć rekord może paść, bo na razie najdroższym piłkarzem jest Andrzej Rybski, który kosztował 200 tys. zł.

Kogo będzie chciała pozyskać Lechia? - Mam już listę kandydatów, ale przedstawię ją zarządowi dopiero po zakończeniu rozgrywek [ostatnia kolejka odbędzie się w sobotę - red.] - mówi trener Lechii Dariusz Kubicki.

Celem Lechii w pierwszym sezonie po powrocie do I ligi ma być utrzymanie się w gronie najlepszych.

- Ale chcę podkreślić, że w naszej strategii są zapisane walki o europejskie puchary, mistrzostwo Polski i Ligę Mistrzów - zapewnia Turnowiecki.

Wiadomo już, że pierwsza kolejka ekstraklasy odbędzie się 26 lipca.

5
Taki budżet (w mln zł) ma najbiedniejszy klub ekstraklasy Polonia Bytom

15
Tyle milionów złotych ma wynosić budżet Lechii w przyszłym sezonie

30
Tyle milionów wynosił w tym sezonie budżet mistrza Polski Wisły Kraków
21 maja 2008, 09:48 / środa
Budżet nie gra , Lens miało bodajże 4 budżet w ligue 1 a i tak spadło , aczkolwiek zawsze lepiej mieć większe możliwości finansowe...
21 maja 2008, 09:55 / środa
Od przyszłego sezonu Orange nie bedzie już tytularnym sposnorem ekstraklasy, a czytałem, że chcą cały czas sponsorować sport , może odpowiedni ludzie tam by uderzyli? spróbowac zawsze warto...
21 maja 2008, 10:54 / środa
może odpowiedni ludzie tam by uderzyli?

lepiej niech nikt nie uderza, ja nie chcę aby klub nazywał się Orange Lechia.
21 maja 2008, 13:05 / środa
odnośnik

obszerny wywiad z prezesem Turnowieckim
21 maja 2008, 13:52 / środa
Mnie nie pokoi ,to opóżnienie w powstaniu ssa .A na miescie sie mówi że Solorz ma bardzo poważne plany wobec Lechii
21 maja 2008, 13:57 / środa
Niema co ukrywac ze potrzebujemy duzego zastrzyku gotowki, a ludzie typu Drzymala,walter,Cupial inwestujac chca miec duzy wplyw na poczynania klubow.
Jaki jest stosunek Lechii do Solorza? Zrobil nam cos tak zlego ze na starcie go skreslamy? Polsat jest jednym z najwiekszych wrogow waltera wiec ja bym mu i polsatowi dal szanse :P! Do tego w UEFA jak juz bedziemy grac to transmisje w Polsacie a nie ze Tvp transmijsji nie lyknie ;f
21 maja 2008, 14:36 / środa
No i Polsat ma dobry kanał sportowy i dobrych komentatorów zdecydowanie lepszych niż tvn, którzy tak "rewelacyjnie" komentowali mecz naszych z Legią w pucharze.
A co najważniejsze tacy ludzie jak Solorz naprawde kochają sport a nie tylko myślą o tym jak ze sportu ściągnąć kase.
21 maja 2008, 17:11 / środa
do jelon111 a kto chce zeby w nazwie był człon Orange?? człowieku jezeli byli tytularnym sposorem Ekstralaksy to nie znaczy ze bedą w nazwie druzyny...Jest wiele przykaldów sposnorów którzy nie wchodza w nazwe druzyny, jak telefonika czy tak nielubiane iti.. Dla mnie osbiście wejscie sponsora w nazwe druzyny to totalna wiocha...
30 maja 2008, 18:56 / piątek
Wiele firm jest zainteresowanych, by zainwestować w gdańską Lechię.
Awans Biało-Zielonych do ekstraklasy spotkał się ze sporym odzewem firm chcących sponsorować gdański klub.

- Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Wiele firm samemu się do nas zgłasza i deklaruje chęć zainwestowania w klub. Widać, że nie mają już dylematów, jakie pojawiały się gdy byliśmy jeszcze w drugiej lidze - cieszy się prezes Lechii Maciej Turnowiecki.

- Póki co nie możemy jeszcze zdradzić nazw tych firm. Jako transparentny klub będziemy o wszystkich sprawach związanych ze sponsorowaniem Lechii na bieżąco informować - dodał.

Hoho brzmi nieźle. Może udałoby się ustukać troche większy budżet niż te "marne" 15 baniek. Coś jak Wisła, 30 melonów na początek, by mnie zadowoliło i pozwoliłoby realnie włączyć się do walki o majstra. :)
30 maja 2008, 19:04 / piątek
Hehe, dwuznacznie zabrzmiało: "- Póki co nie możemy jeszcze zdradzić nazw tych firm. Jako transparentny klub będziemy o wszystkich sprawach związanych ze sponsorowaniem Lechii na bieżąco informować - dodał."

No to jesteśmy transparentni i informujemy na bieżąco, czy nie możemy zdradzać tych rozmów?:)

Ale oczywiście 100% poparcia dla Pana Macieja, robi w klubie świetną robotę, a jest rzeczą oczywistą, że w trakcie rozmów ze sponsorami nie powinno się przedwcześnie ujawniać tego faktu, zdradzenie informacji o rozmowach z Polsatem i Energą mogły tym rozmowom bardzo przeszkodzić

Jeśli jest koniunktura i sponsorzy sami pchają się drzwiami i oknami to super, najważniejsze pozyskać jednego - dwóch głównych i kilkunastu mniejszych i zebrać te 15-20 mln na sezon, przecież miasto nie jest od tego, aby utrzymywać zawodowy klub. Nie powinno też być trudno zapełnić stadion kompletem widzów na każdym meczu, już w tym sezonie poszło kilka tysięcy karnetów.
30 maja 2008, 19:40 / piątek
miejmy nadzieje, że w końcu dołączy jakiś naprawdę DUUUUUŻY sponsor, nie oszukujmy się bez kogoś takiego jak Alianz w Zabrzu i z 15 bankami to dobrze jeśli będziemy w środku tabeli. Zauważcie, że budżety ostatnimi latami w wielu klubach OE ostro poszły do góry, i 15 to zbierze każdy w miarę poukładany klub (choćby wyższe wpływy z C+ i prawdopodobnie od sponsora tytularnego ligi niż przed rokiem). Wiem, wiem pieniądze nie grają, ale nie oszukujmy się bez budżety dobrze ponad 25 bańek to nic nie zwojujemy
30 maja 2008, 19:47 / piątek
pio, a z drugiej strony to potężna kasa, za 25 baniek można zbudować drużynę mistrza kraju koszykarzy, i jeszcze grać z powodzeniem w eurolidze :)

tak, sponsor strategiczny, taki na kilka baniek (i wielu mniejszych sponsorów + wpływy od sponsora ligi i C+) jest niezbędny, awans jest dla Lechii ogromnym sukcesem, ale jakoś nie chciałbym abyśmy teraz przez lata szukali tylko zawodników, którzy są wolni, albo takich za 150-200 tys. i żadnych innych.
30 maja 2008, 20:22 / piątek
olo.gda : w eurolidze z powodzeniem? najwyzszy budzet i najgorszy wystep w historii, mistrza jeszcze nie obronili i idzie im jak po grudzie. rysiu krauze rysiu ;] lubisz go?
30 maja 2008, 20:44 / piątek
w odpowiedzi, off topic:
to, że Prokom Trefl pięknie spieprzył ten sezon, to nie znaczy, że z takimi pieniędzmi nie da się zagrać z powodzeniem w Eurolidze:) Prokom z mniejszą kasą grał w Eurolidze lepiej niż w tym roku.
Tak, jestem kibicem koszykarzy chociaż na wszystkie mecze nie chodzę, ale byłem np. na pierwszym meczu III ligowego Trefla w oliwskiej AWF 13 lat temu.
A Ryszard K. jest mi obojętnny.
30 maja 2008, 20:58 / piątek
Lubisz prowokowac,co olo ?
30 maja 2008, 21:03 / piątek
olo ale za to forum śledzików nie jest Ci obce, czujesz się tam jak u siebie :)
pochwal się jak Cię śledziki przekabacali,że ich forum poziomem jest wyższe :) nie zaprzeczałeś specjalnie heh..
30 maja 2008, 22:03 / piątek
fan-Lechii - na obu forach jest cholernie dużo napinania się, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnego, ale to moja opinia i szanuję, że większość może mieć inną. Wejdź na niektóre fora koszykarskie, posiedź tam trochę i z tego punktu widzenia potem oceń forum Lechii i Arki. Ja nie krytykuję tych forów, ale nie będę też udawał, że jestem kimś innym i pisał tak jak wszyscy.

A tutaj, niezależnie jaki topic, na każdym kroku muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Jestem kibicem Lechii, jestem Gdańszczaninem, natomiast mam sporo rodziny w innych częściach 3miasta i od dzieciństwa nie przesiąknąłem nienawiścią do Arki, czy Bałtyku, jak większość z Was.

Czarny68 - staram się coś przełamać i wiem, że mi się nie uda. Nie prowokuję, wyrażam swoją opinię, od tego jest forum. Myślisz, że sprawia mi satysfackję, że na niektóre teksty większość z Was reaguje wkurwieniem? Absolutnie.
NO CO CI PORADZĘ, że od początku byłem z Treflem Sopot a potem z Prokomem Treflem?? Ryszardem Krauze Cię prowokuję? Ale Ryszard Krauze budzi wiele pozytywnych (świetny menedżer, zbudować i kierować z sukcesem takim imperium gospodarczym to naprawdę wielka sprawa) i negatywnych (np. ZUS, afera gruntowa, mnóstwo wygranych przetargów w sektorze publicznym) emocji więc jest ciekawą osobą ale jest mi obojętny, nie kocham go, ani go nie nienawidzę.
31 maja 2008, 01:19 / sobota
olo ty to zwykly farbowany lis jestes...
piknik do potegi n-tej...
taki jebany trojmiastowiec...
i Lechia dobrze...ale i szparka tez dobrze i baltyk nie zaszkodzi...no i trefl na dodatek by dobrze stal...
WIESZ CO....FRAJER JESTES I TYLE...
spotkalbym cie na miescie to dostalbys z liscia...
tak dla zasady...
bo ty jak juz mowilem...FRAJER JESTES
31 maja 2008, 01:37 / sobota
olo.gda :
"Wejdź na niektóre fora koszykarskie, posiedź tam trochę i z tego punktu widzenia potem oceń forum Lechii i Arki. "

się chłopie lecz :)
1 czerwca 2008, 21:07 / niedziela
wszystko ładnie pieknie, zapowiedzi o 15 milionach i transferach, wlacych drzwiami i oknami firmach ale czemu cicho o tym ze zalegaja naszym pilkarzom od stycznia z wyplatami? feta, ekstraklasa i lansujący się Kubicki jako ojciec sukcesu a nie maja pieniedzy na biezace sprawy, smieszna kase proponuja Gładysiowi, a pensje i tak bardzo niskie na tle innych pierwszoligowców sa gdzie? w przyszlym budzecie od Canal +? rozesmiane buzie prezesow niech nie zaslaniają nam kibicom (ktorzy liczą na obiecywana jawnośc i przejrzystosc sytuacji naszego klubu) jego smutnej sytuacji;
pozostaje żywi nadzieje ze dostaniemy licencje i przyjdzie w koncu duży sponsor i tu nie ma co wybrzydzac czy Solorz czy inny, przeciez miasto nie bedzie ciagnac tego wózka (kasa od Adamowicza poszla na zaleglosci wobec ZUS i US)
1 czerwca 2008, 21:26 / niedziela
a skad takie info o zaleglosciach z wyplatami? raczej nie sadze ze to prawda, nie po to klub 7 lat temu startowal od A klasy zeby znowu sie w bagno zaleglosci wobec pilkarzy pakowac.
1 czerwca 2008, 21:26 / niedziela
rze- nie wiesz, nie pierdol!!!!!! Lechia nigdy nie była potentatem finansowym i na takiego się nie kreowała. Mało tego, zaraz po awansie, Prezes Lechii wyraźnie powiedział, że Lechia ma bańkę długu.

Mówisz gdyby nie miasto...
a ja tobie powiem, że chuj z takim prezydentem, który co innego obiecuje, a co innego daje.

olo- dla ciebie mam propozycję- rzuć Lechię dla rozgrywek RedBox. Emocje większe- bo wszystkie mecze to derby, forum bez napinek i co najważniejsze nie trzeba płacić za bilety. Albo może spróbuj tak- weź sznur, powieś się, a od Lechii odpierdol się!!!!! Takiego kretyna jak ty, dawno nie było na tym forum.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.447