Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2019
FORUM
Podstrony:

Sponsorzy? Dzialacze? Gdzie jestescie?

strona 3/20

1 czerwca 2008, 21:48 / niedziela
Zeto jakbym nie wiedzial to bym nie pierdolil wiec sam zamknij dupe
1 czerwca 2008, 22:06 / niedziela
Dupe to sam możesz zamknąć. Kontroluj bajerę tempy łbie.

Skoro jest tak jak mówisz, to zobaczymy 10 czerwca, kiedy będzie rozparrywany wniosek licencyjny.

A skoro piszesz o pieniądzach z miasta, to napisz proszę, ile tej kasy wpłynęło w tym roku na konto klubu?
Chuja wiesz, a piszesz jakieś ploty. Więc stul pysk misiu i idź już spać.
1 czerwca 2008, 22:13 / niedziela
Akurat opcja z Solorzem nie bardzo mi się podoba. Boję się w kontekscie jak to widzę jak ITI ruszyło Legię to teraz tam bango jest. Nie twierdze, ze u Nas by tak było ale obawa jest jednak.

A Zeto ma rację nigdy nie byliśmy potentatem finansowym chodź z Darkiem Gładysiem nie pocieszeni chyba wszyscy jesteśmy tą informacją:(:(
1 czerwca 2008, 22:20 / niedziela
PRECZ Z KOMUNĄ!!!!! - tak mnie uczył ojciec. A tutaj widzę jakiś pedał, chce skurwysyna komuszka do Lechii!!!! Jego kasa śmierdzi, tak jak rysiowe srebrniki wpierdolone w śledzi!!!!

Łatwo się robi interesy, jak kgb pomaga!!!!
1 czerwca 2008, 22:34 / niedziela
Rze-nawet jesli zabrakla tej banki jako pemi za awans, to w obecnym momencie sa to niewielkie pienidze nawet biarac pod uwage odsetki.
Jest to jedynie kwestia wplyniecia transzy...zadne zmartwienie w kontekscie ustalania budzetu na 2009.

Zeto-to troche nielegackie co piszesz,wiem ze znasz jakies zakulisowe sprawy, ale takie opinie sa przegieciem.
Nawet jesli obiecal cos na przestrzeni lat i w 70% wypelnil zobowiazania to i tak wiecej anizeli poprzednich 15 prezydentow razem wzietych.
Widzisz w jego dzialanu zla wole?
No tak z tego wnioskuje i przyznam ze to lekka zena.
1 czerwca 2008, 22:37 / niedziela
Tak, w działaniach prezydenta miasta Gdańska widzę złą wolę.

Zauważam jego prywatę, chęć zaistnienia i nagminne kłamstwa i niedomówienia.
Ale to nie temat na forum.

Fakt, że widząc kwotę na czeku i skandowanie na fecie "Paweł A", rzygać mi się chciało. Ciekawe jak czuł się prezydent, słysząc swoje nazwisko, stojąc wśród oszukanych przez siebie ludzi.
1 czerwca 2008, 22:43 / niedziela
Inna sprawa ze dlug za awans ,to zaden dlug na samym awansie Lechia ma 10 baniek.....tyle ze nie wyplacaja po trzech dniach.
Chetnie chce uslaszec ze za 1,2 lub 3 lata bedzie kolejny dlug za awans do UEFA np.2 banki.
Ostanio Drzymala stwierdzil ze odpuszczajac UEFA ze Slaskiem traci 4 banki ,wiec o czym ta gadka?
1 czerwca 2008, 22:54 / niedziela
najlepszemu zawodnikowi proponuja 500 stow podwyzki po awansie, z 750 tys od miasta 90% idzie na splate zaleglosci wobec ZUS-u i tym podobnym instytucjom. pilkarzom zalega sie od stycznia tak jak pisze rze. w zespole atmosfera napieta, mowi sie ze z niewolnika nie ma pracownika, a tak moze byc jesli nie przyjdzie ktos kto sypnie kapusta. wszytko okaze sie w najblizszych tygodniach a kulminacyjnym punktem bedzie info o dalszej karierze na Traugguta najlepszego grajka. tak na dzisiaj wyglada sytuacja. miejmy nadzieje ze te info bedzie dobre bo w innym wypadku mozemy zle skonczyc ( odpukac !!!)
tylko LECHIA GDANSK
1 czerwca 2008, 22:56 / niedziela
Zeto zapominasz ze to polityk,ugrywa swoje ale cos tam dziala.
W mej opinni miasto powinno jedynie unowoczesniac obiekt/y, reszta to dzialka dzialaczy.
Co by nie gadac sa inwetycje i naciagal sponsorow itp.
Mysle ze wiekszosc tak to widzi....skoro nie na forum to "kurtyna",zadzwonie i spytam bo sam ciekawy.
1 czerwca 2008, 23:03 / niedziela
Jeżeli jest ten dług to trzeba go szybko spłacić.
Sam dług w sobie nie jest dużym problemem pod warunkiem że można go spłacić,a pieniądze poszły na cele inwestcyjne( awans).
Z tego co wiem wniosek licencyjny został profesjonalnie przygotowany i Pzpn był pod dużym wrażeniem .
Jeśli chodzi o sponsorów to nie można się obrażać na potecjalnych sponsorów.
Ważne jest tylko dobrze przygotowana umowa sponsorska zabezpieczająca interesy OSP Lechia.
Dzięki ADAMOWICZOWI sponsorują nas spółki miejski które by nie musiały, więc Zeto troche wyluzuj.

Będzie dobrze!

Pozdro.
1 czerwca 2008, 23:15 / niedziela
ichman
1 czerwca 2008, 22:54 / niedziela
najlepszemu zawodnikowi proponuja 500 stow podwyzki po awansie, z 750 tys od miasta 90% idzie na splate zaleglosci wobec ZUS-u i tym podobnym instytucjom. pilkarzom zalega sie od stycznia tak jak pisze rze. w zespole atmosfera napieta, mowi sie ze z niewolnika nie ma pracownika, a tak moze byc jesli nie przyjdzie ktos kto sypnie kapusta. wszytko okaze sie w najblizszych tygodniach a kulminacyjnym punktem bedzie info o dalszej karierze na Traugguta najlepszego grajka. tak na dzisiaj wyglada sytuacja. miejmy nadzieje ze te info bedzie dobre bo w innym wypadku mozemy zle skonczyc ( odpukac !!!)
tylko LECHIA GDANSK
------------------------------------------
Co w tym dziwnego?
Papiery na licencje sa priorytetowe, jesli sa dlugi w ZUSie to jest to pilna jesli nie najpilniejsza sprawa.
Kasa od C+ wplynie wiec w czym szum?
Kto jest najlepszym grajkiem?
Oby nie Hubert.

Mysle ze te 500 zl to mniejszy skandal anizeli to ile zarabial trener Kczmarek w III lidze.
Komu nie pasuje to won,rynek transferowy wszystko weryfikuje.
Myslisz ze wszyscy znajda zatrudnienie w I lidze?
heh
1 czerwca 2008, 23:39 / niedziela
ja myślałem, że ta bańka długu wzięła się z tego, że piłkarze mieli premię za awans obiecaną; ładna historia, ciekawe co by było, gdyby Lechia nie awansowała i czy zarząd miał pomysł na pokrycie tego zadłużenia żeby nie narastało

z jednej strony fajnie, że sam awans do ekstraklasy oznacza jakąś tam kasę z automatu - od c+ i przyszłego sponsora ligi, z drugiej - szkoda, że jest wydawana jeszcze przed jej otrzymaniem:)

Najważniejsze - pozyskać dużego sponsora. Turnowiecki mówi, że zainteresowanie jest duże, ale mam nadzieję, że nie są to tylko fimry, które będą chciały dać po 50 tys. na sezon.
1 czerwca 2008, 23:48 / niedziela
te 8 baniek od canal+ pojdzie na same zaleglosci i jeszcze nie wiadomo czy na wszystkie starczy, a co z biozaca dzialalnoscia? Lechia w II lidze z budzetem chyba ok 8 baniek plasowala sie w czolowce zamożniejszych a i tak starczylo tylko do stycznia akurat dla grajkow. ekstaklasa nie wybacza a zawodnicy tez w koncu powiedza dosc. nie mozemy wybrzydzac, musimy brac szmal i nie patrzec czy to od rydzyka czy solorza. najwazniejsza jest Lechijka a Ta musi funkcjonowac, potem mozemyh zaczac narzekac.
pozdro
1 czerwca 2008, 23:55 / niedziela
A skąd tyś chłopie wziął budżet 8 milionow w drugiej lidze??? Ochłoń. Generalnie nie lubie tego pisać ale Zeto ma racje, takie rzeczy to nie na forum.
2 czerwca 2008, 00:16 / poniedziałek
Widzę, że pikolom się w mózgach pogotowało ;-)

Po pierwsze, do wniosku o licencję, trzeba przedstawić jako załączniki pisma o niezaleganiu w ZUS i US. Bez tych papierów, wniosek zostanie z automatu odrzucony!!!!! Więc pytam się skąd te brednie o zaleganiu?? skoro wniosek został już złożony??

Po drugie, dla mnie ważne skąd są pieniądze w kasie Lechii. Nie chcę, żeby moją ukochaną Lechią wycierał swoją mordę jakiś solorz. Tradycja zobowiązuje, a naszą tradycją jest nienawiść do komuny i wszystkiego co czerwone!!!!!!!!

Po trzecie, z tego co wiem, miasto dało "czek" na fecie, ale kasa jeszcze na koncie Lechii się nie pojawiła. Mało tego, od tego czeku trzeba odprowadzić podatek, więc nie będzie to 750 tys.

Po czwarte- doskonale rozumiem, że adamowicz to polityk. Tak też go odbieram. Stąd u mnie tyle niechęci do niego. Jedyną spółką miejską, która daje Lechii dobre pieniądze to SNG. I na tym zasługi Pawła A. dla Lechii moim zdaniem się kończą.

Po piąte0 całkowicie zgadzam się z opinią, że miasto powinno ograniczyć się do przygotowania obiektu. Niestety, praktycznie każda praca na T29 to jeden wielki, albo mniejszy skandal- Usytuowanie klatki dla gości zabiera conajmniej 4-5 tys miejsc dla kibiców z Gdańska. Jupitery nie mają takiej mocy jak zapewnia wykonawca. Poszerzanie murawy bez instalacji podgrzewania, by po dwóch latach znów zrywać trawę. Sztuczne boisko za krytą, zamiast zainstalować podgrzewania, zainstalowano system zraszania. Brak miejsc parkingowych w okolicach stadionu (teren sprzedano pod budowę kamienic) itp...
2 czerwca 2008, 00:31 / poniedziałek
z tym budzetem to przesadzilem ( na runde wiosenna byl 2,3 mln), ale nie mozemy o tym nie mowic czy nie pisac. dlaczego my kibice mamy byc nieswiadomi tego co sie dzieje w naszym ukochanym klubie. nie mozemy tylko zyc od meczu do meczu, czy byc uzaleznieni od info z wielu malo wiarygodnych zrodel ( np. wybiorcza). moim zdaniem dzialalnosc klubow pilkarskich, ich funkcjonowanie i wszystko co tyczy ich istnienia powinna byc jawne. powinnismy wiedziec np.ktory grajek dostaje najwiecej szmalu aby moc samemu ocenic czy jest tego wart. klub istnieje dla kibicow a nie jest zakladem o statusie top secret.
pozdro
2 czerwca 2008, 00:42 / poniedziałek
Zeto,
Dzień po awansie w Przeglądzie Sportowym była przytoczona wypowiedź Macieja Turnowieckiego, że klub ma teraz około 1 miliona zł długu i trzeba te pieniądze szybko znaleźć. Nie kupowałem tej gazety z 10 lat, bo dawno się zeszmaciła, ale dzień po awansie kupiłem i dowiedziałem się stamtąd o długu. Nie wiem na ile informacja jest wiarygodna.
Nie wiem czy będzie podatek od kasy z miasta, takie są przepisy? Lechia jest stowarzyszeniem, tak? Może być dotowana przez miasto? Takie dotacje podlegają opodatkowaniu?? Nie wiem, nie znam się, więc pytam.
2 czerwca 2008, 00:44 / poniedziałek
My nie jestesmy barcelona aby moc sobie pozwalic na granie w koszulkach bez loga sponsora. to co jak np. coca-cola bedzie chciala sponsorowac Lechie to powiemy nie bo jest czerwona. stary opanuj sie. w Polsce wszyscy ktorzy maja jakis szmal dorobili sie za czerwonych wiec gdzie znajdziesz kogos czystego z gotowka? chcesz Wielkiej Lechii to przebolej to ze czerwony bedzie na nia lozyl, bo istnienie mojego ukochanego klubu jest wazniejsze niz twoju zjebana mentalnosc
pozdro
2 czerwca 2008, 01:28 / poniedziałek
Zeto -skąd info o tych jupiterach?Jest w razie czego cos takiego jak warunki umowy i gwarancja.Z reszta inwestycji przyznaje Ci racje, przepłacone i nieudane
2 czerwca 2008, 07:04 / poniedziałek
ichman- zjebaną mentalność to masz ty, skoro za 30 srebrników sprzedałbyś Lechię. "Dumni ze swej wierności, kibice z kolebki Solidarności", "Bóg Honor Ojczyzna", "Polski Bastion Prawicy", "Precz z komuną"- rozumiesz znaczenie tych słów?
2 czerwca 2008, 07:40 / poniedziałek
ZERO czerwonego ścierwa w NASZYM KOCHANYM BIAŁO-ZIELONYM KLUBIE.

A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI.
2 czerwca 2008, 08:44 / poniedziałek
"powinnismy wiedziec np.ktory grajek dostaje najwiecej szmalu aby moc samemu ocenic czy jest tego wart."
--------------
A czy ty sie wszystkim dookola chwalisz, ile zarabiasz? Kazda umowa o prace skonstruowana jest w ten sposob i zabrania ujawniania zarobkow. Ja bym sobie nie zyczyl aby ktos mial wglad w moja wyplate.

Wszyscy ci spece od zarabiania pieniedzy niech wskaza alternatywne wyjscie pozyskania kasy, skoro sa przeciwni wejsciu Solorza. Swoja droga na fecie slyszalem ze podobno Solorz nie dogadal sie z Lechia. Minal juz ponad tydzien i jak dotad nie znalazlem zadnego potwierdzenia tej informacji.
2 czerwca 2008, 10:17 / poniedziałek
1. Obstawić swój mecz u bukmacherów (oczywiście wynik z najwyższym kursem)

a. Jeśli najwyższy kurs to nasza porażak, oczywiście przegrać mecz (np. Stal S.W.- Kolejarz Stróże 4-0, baraż o II ligę, kurs 4:1 na ten wynik)

b. Jeśli trzeba wygrać, a przeciwnik jest naprawdę mocny, trzeba dogadać się z sędzią tego meczu (patrz mecze prokomu), można też dla pewności dogadać się z kilkoma grajkami przeciwnika (Jagiellonia- prokom, dwumecz, baraż o ekstraklasę)

2. Można lizać dupę jakiemuś esbekowi, który swojej fortuny dorobił się na przekrętach podczas prywatyzacji państwowych zakładów pracy, na spekulowaniu gruntami po byłych na szczęście pgr-ach, ewentualnie na dorobkiewiczach solidnie płacących łapówki miejskim urzędasom w zamian za wygrane przetargi.
2 czerwca 2008, 11:08 / poniedziałek
Mysle,ze troszeczke sie zagalopowales ichman.
Ostatni twoj wpis przypomnial mi sledziowe myslenie :
Nie wazne,kto ?!
Byle bylo by git !
Znam wiele osob,ktorym nie jest wszystko jedno,kto bedzie przy Lechii.
Widze,ze dla nie ktorych nasze hasla nie maja zadnego znaczenia.........to blad !
ARMAGIEDON,jakby to Ferdek powiedzial !
2 czerwca 2008, 11:22 / poniedziałek
Zapis czata z Turnowieckim, oto jego fragment:
~artur123: Z prasy dowiaduję się, że są zaległości w US i ZUS. Pytanie skąd? Ten sezon miał najwyższą frekwencję. Wpływy z biletów w związku z tym chyba były całkiem spore. Jeśli takie zaległości są to pytanie jak one mogą wpłynąć na przyznanie nam licencji?

Maciej_Turnowiecki: Deklaracje sponsorskie nie zawsze szły w parze ze środkami przelewanymi na konto. Wszystko wskazuje na to, że zobowiazania zostana w najblizszych dniach uregulowane.

Chat z 26 maja jak dobrze wyczytałem.
odnośnik
2 czerwca 2008, 12:10 / poniedziałek
Panowie mi zalezy na Wielkiej Lechii, wiem przez co zesmy przeszli i co zesmy przezyli. nie sa mi obce nasze Wartosci i szanuje je ponad wszytko, ale wiem co sie dzieje w klubie. Jesli zaczniemy wybrzydzac i brac zlotowki tylko od porzadnych ludzi to zawsze bedziemy najwyzej II ligowym klubem z dlugami po pas.
2 czerwca 2008, 12:25 / poniedziałek
boso ale w ostrogach. chyba, ze jestes fanem takich mecenasow pilki kopanej jak ptak tudziez bekdas czy wisniewski ;] lepiej chylkiem, boczkiem niz rzucac sie na melony od "pana wielkiego dobroczyncy", ktory w ostatecznym rozrachunku moglby tak cie przenicowac swoim bolcem, ze bys sie nagle obudzil jako kibic Gedanii ;] w polskim futbolu tylko drzymala wykazuje w miare odpowiednie podejscie, reszta to kombinatoro-naciagaczo-obciagacze
2 czerwca 2008, 14:18 / poniedziałek
dokładnie

już raz (a właściwie nie jeden) przerabialiśmy cudotfurców

Zeto - jaki prokom?

to Jagiellonia gra w bank-do-czegoś-ekstralidze kosza, czy jak toto się teraz zwie?

chyba że chodzi ci o śmieszny twór pt. rysiu ASSECO POLAND krauze rysiu, to zwracam honor
2 czerwca 2008, 14:42 / poniedziałek
co to jest cudotFUrca?
2 czerwca 2008, 14:51 / poniedziałek
domyśl sie

cudoTFUrca jak już, nieókó
2 czerwca 2008, 15:16 / poniedziałek
no wlasnie tak napisalem jak bys nie zauwazyl i nadal nie wiem co to...jak juz robisz ortograficzna trzode na forum to bys przy okazji wytlumaczyl o co Ci chodzilo
2 czerwca 2008, 17:19 / poniedziałek
Misiek - to by wyjaśniało sprawę, chociaż to trochę inna sytuacja niż "mieć 1 mln długu" jak twierdził Przegląd Sportowy.

Co do Solorza - trudna sprawa. Z jednej strony rozumiem Was doskonale, że nie należy mieć na Lechii "dobrodzieja" w potencjalnym byłym TW.
Z drugiej strony - nikt nas nie zbojkotuje EURO dlatego, że pokazuje je Polsat...
A nawet jak masz sponsora nieskażonego żadnym skandalem, to i tak nie wiesz, czy w zaciszu domowym nie pierze żony jak coś mu nie pasuje.

Władza polityczna w Polsce została w 1989 r. zmieniona na władzę ekonomiczną. Zauważono, że jednak lepiej mieć dużo i w ten sposób mieć wpływ na to co się dzieje, niż trzymać za mordę i mieć wpływ na to co się dzieje. Uwłaszczenie się uczestników byłej władzy widać jeszcze wyraźniej np. w Rosji, ale u nas skala zjawiska również była spora. Problem w tym, że o ile słusznie obalono tamten system i wprowadzono nowy, to można doszukiwać się analogii ówczesnych działań z dzisiejszymi - oczywiście z zachowaniem takiej proporcji, że tamte działania były nieporównywalnie bardziej przesiąknięte złem. Wtedy władza oddziaływała na obywatela, werbowała do współpracy dając z tego tytułu jakieś przywileje. Ale dziś władza też oddziałuje, ale w sposób ekonomiczny. Zapytajcie przeciętnego klienta Energi, który co miesiąc płaci 200 zł za prąd czy podoba mu się, że dostawca prądu daje na klub piłkarski 1 mln złotych w roku. Ten konsument nie wie, że w rocznym budżecie takiej firmy jak Energa to niedużo. A skąd się ten milion wziął? Z wpływu władzy na spółkę kontrolowaną przez tę władzę. Z jednej strony dla Lechii fajnie, z drugiej - pozostaje niesmak. Bo byłoby zupełnie inaczej gdyby to Energa sama z siebie - bez protekcji posła Jacka Kurskiego mającego wpływ na radę nadzorczą Energi - chciała promować swoje logo poprzez piłkę nożną (rynek energii jest niby otwarty, ale konkurencja dopiero się rodzi). Ale tak nie było.

Nie wiem, czy możemy kręcić nosem.
Możemy, ale jednocześnie liczmy się z tym, że możemy znów tułać się po II i III lidze.
2 czerwca 2008, 18:19 / poniedziałek
"liczmy się z tym, że możemy znów tułać się po II i III lidze", ale wciąż będziemy tą samą Lechią.

Nie mam wiedzy coniektórych dotyczącej zakulisowych spraw związanych finanowaniem naszego klubu. Wiem jedno Lechia to nie tylko "11" z Trugutta. To przede wszyskim styl życia, postawa, przekonania.

Jak śmieszna jest Polska piłka wszyscy wiemy. Ostatnio (niby) zaczyna się cos z tym robic, porządkowac. Wszyscy jednak wiemy, ze gdyby nie Wrocławska prokuratura nie zmieniło by się nic.
W pucharach dostajemy oklep od drużyn amatorskich będących zasciankiem piłkarskiej europy.

Powiem szczerze, wolę miec słabszy zespół (którybyc może nawet porządzi w tym cyrku) niż sprzedac twarz. Owszem cieszy mnie awans, ale przede wszystkim z tego powodu, że wreszcie będziemy podróżowac po przyzwoitych obiektach, występowac tam gdzie powinniśmy od zawsze. A czy to będzie miejsce 4, 10 czy walka o utrzymanie to już jest sprawa drugorzędna, tzn. istotna, ale nie na tyle by brac kasę od pierwszego lepszego komucha. Nie bądzmy śmieszni jak sąsiedzi z za miedzy.
2 czerwca 2008, 18:42 / poniedziałek
Każdy normalny kibice, chce aby jego drużyna była najlepsza i żeby osiągała sukces za sukcesem. Też chcę jeździć na Ligę Mistrzów, też marzę o tym, żeby Lechia pokonała w pucharach Juventus- nie musi być 7:0, ważne żeby pokonała.

Ale czy za wszelką cenę??

Czy człowiek, który podczas strajków w stoczni, był po drugiej stronie barykady, ma prawo mieć cokolwiek wspólnego z Lechią? Czy człowiek, który za komuny zbijał kapitał polityczny, człowiek który za pieniądze ze wschodu zbudował swoje medialne imperium, może być jednym z nas??

Dla mnie okrzyk "precz z komuną", czy "sld - kgb" to nie tylko wydarcie ryja. Nie chcę, aby Lechia swą potęgę budowała w oparciu o brudne pieniądze.

W dupie mam, co robią inni. Legia zbudowała taką potęgę, że na Litwie dostała 3-0. Lech, który kupił nie mniej meczy niż prokom, "udanie" rywalizował ze Terekiem Grozny. Petrochemia Płock, z komuszkiem dmoszyńskim odpadała z drużynami z Mołdawi, a przesławne czerwone Katowice, klub największej łajzy w polskiej piłce dziurowicza, dostawał w Europie od kogo popadło.
Taka ma być ta silna drużyna?? W Polsce kupić co się da, a potem w Europie dostać po łbie??

Pierdolę!!!!
2 czerwca 2008, 19:43 / poniedziałek
No i co zrobić - obaj macie rację.

Czyli żeby znaleźć kompromis trzeba szukać jednak sponsora nie budzącego kontrowersji.
2 czerwca 2008, 20:00 / poniedziałek
SKORO TAK MĄDRZE GADACIE , TO JA MAM PROPOZYCJĘ.
CENY KARNETÓW NA PRZYSZŁY SEZON:
PROSTA 500
ZEGAR 600
TRYBUNA CENTRALNA 2000
TRYBUNA SKRAJNA 1000
SEKTOR RODZINNY 500
WTEDY OK 600-800X15000 DAJE TO 9-10MLN PLUS C-PLUS I PRAWA DO TRANSMISJI RAZEM OK 15-17 MLN.WOWCZAS NAM SPONSORZY NIE BĘDĄ POTRZEBNI.

MYŚLĘ ŻE MY KIBICE POWINNIŚMY SKUPIĆ SIE NA KIBICOWANIU I PODPOWIEDZIACH A ZARZĄD NIECH SIĘ SKUPI NA SPONSORACH I TRANSFERCH, BO ZARAZ DOJDZIE DO TEGO ŻE KIBICE BĘDĄ MÓWIĆ CO ZRZĄD MA ROBIĆ ORAZ TO KTO MA WYJŚC W 11 NA KOLEJNY MECZ.
POZDRO DLA NORMALNYCH
2 czerwca 2008, 20:05 / poniedziałek
Jedynym sponsorem bez kontrowersji byłby ... kibic Lechii Gdańsk.

A teraz zastanówmy się w jaki sposób kibice mogliby po części sponsorować Lechię.
Przez rok gramy jako Stowarzyszenie. Czy w takim układzie, na Stowarzyszenie możliwe jest dokonanie odpisu 1% od PIT-u za 2008?

Jeżeli powstanie SSA, czy kibice mogą być udziałowcami takiej Spółki?
Jeżeli tak, to na jakiej zasadzie? Indywidualnie poprzez zakup akcji, czy np. poprzez Stowarzyszenie LP, które mogłoby zostać udziałowcem?

Szukam tylko jakiś rozwiązań. Każda propozycja byłaby mile widziana.

Myślę, że w skali roku 1.000.000 zł byłby do zebrania przez nas.
2 czerwca 2008, 20:12 / poniedziałek
Antyrasiak - uważaj, bo Zarząd to podchwyci:)

Nie ma uniwersalnego rozwiązania. Zabrałem głos w dyskusji bo chociaż osobiście czuję doskonale problem i rozumiem tych, dla których Solorz byłby nie do zaakceptowania, to sam byłbym w stanie przeżyć Polsat jako sponsora i nie odczuwałbym tego jako sprzedanie tożsamości Lechii. To transakcja handlowa, ktoś finansuje popularną działalność sportową w zamian za eksponowanie znaku towarowego, kojarzenie ze znakiem towarowym, budowanie pozytywnego wizerunku u potencjalnych klientów. Taka jest współczesna rzeczywistość, o ile pamięć o tym co było trzeba podtrzymywać, o tyle tak naprawdę świat idzie do przodu i coraz mniej ludzi będzie pamiętało skąd się wziął Solorz i jaka jest jego przeszłość.

PS. Walter w Legii też nie ma łatwo jak sobie przypomnę ten duży transparent na PP z Lechią na Łazienkowskiej :)
2 czerwca 2008, 20:26 / poniedziałek
ANTYRASIAK- zdecydowanie bardziej wolę takie ceny, niż oglądać Lechię z jakimś jebanym słoneczkiem na koszulkach.
2 czerwca 2008, 20:49 / poniedziałek
a jak przyjdzie komuszek solorz, to bilety na Lechię będom za darmoszke ;-)

oż debilki, debilki. On wprowadzi karty kibica i kto nie kupi jego dekodera, nie dostanie karty. Bilet na mecz będzie kosztował 5 dych, a za wyskok po bramce i stanie dłuższe niż 25 sek dostanie sie zakaz stadionowy- bo kastrop powie, że mu sie zasłania, a zapłacił 5 dych za bilet.

zobaczycie, że jak przyjdzie tu solorz, lub inny podobny chuj, to za kilka znów bendziemy w III lub IV lidze.
2 czerwca 2008, 20:49 / poniedziałek
ja również podpisuję się pod opinią Zeto.

Wkurwia mnie gadanie solorza,że chce na piłce zarobić... nie oszukujmy się, w Polsce na sporcie zarobić się nie da, chyba że robi się to metodami ITI, a tego nam nie potrzeba.

I z całego serca pierdolę polsat,bo pokazuje ciągle to samo:) a poza tym, chujowo by wyglądało takie słońce (czerwone) na zielono białym tle.

Jebać komunę, w tym względzie w mojej głowie brzmi: Tu nie będzie rewolucji!
2 czerwca 2008, 20:51 / poniedziałek
Kolejna propozycja.

Klub wydaje - nazwijmy to np - KARTĘ STAŁEGO KIBICA.

Nabycie takowej Karty zobowiązuje mnie do comiesięcznej wpłaty na konto klubu kwoty np 50zł.

W zamiam mam "wolny" wstęp na wszystkie imprezy (mecze) organizowane przez klub. Włącznie z dostępem na sektory skrajne Krytej (czy z tego skorzystam, czy nie, to już inna sprawa).

Kalkulacja: 50zł x 12 m-cy = 600 zł - wpływ do kasy klubu.
Kupując karnety na 2 rundy wydam - powiedzmy 300zł + ok. 100zł na mecze PP = 400 zł.
Z takiego kibica z Kartą klub ma dodatkowo 200zł rocznie górki. A ja mam satysfakcję z faktu posiadania takowej Karty.
2 czerwca 2008, 21:54 / poniedziałek
Marek dobrze kombinujesz, tylko to wiązało by się już z elektroniczną autoryzacją na naszym stadionie, tak aby była możliwość sprawdzenia czy taki posiadacz opłacił na bieżący miesiąc taką kartę, bo inaczej trzeba by opłacać to z góry, a wiadomo że jednorazowy koszt (600pln) to co innego niż 50pln co miesiąc.

Ogólnie pomysł godny przemyślenia.
3 czerwca 2008, 08:56 / wtorek
Mimo wszystko takie dofinansowanie klubu przez kibiców to trochę partyzantka. Do poziomu IV, może nawet III ligi - jest to jakiś sposób, ale nie w Ekstraklasie. Na ile osób Zarząd mógłby liczyć na stałe (cały rok)? 500-1000?

Poza tym klub wiąże sobie ręce, gdyby ktoś np. opłacał kartę a w trakcie sezonu okazałby się bandytą to jakie klub miałby możliwości nałożenia na niego zakazu stadionowego?
3 czerwca 2008, 09:06 / wtorek
olo.gdy- widać że nie masz pojęcia o rzeczach, o których próbujesz pisać.

1. To nie klub nakłada zakazy stadionowe, tylko sąd

2. Osoba która kupiłaby taką kartę, musiałaby podać wszystkie swoje dane, a więc nie byłaby anonimowa.

3. W przypadku karty elektronicznej (a tylko taka w tym wypadku wchodziłaby w grę), łatwo taką kartę zablokować, przez co osoba z zakazem nie miałaby możliwości wejścia na stadion.
3 czerwca 2008, 09:23 / wtorek
a czy wy panowie ze stowarzyszenia nie pomysleliscie o przygotowaniu sie merytorycznie do calej sprawy i ruszeniu w poszukiwaniu sponsora ? moze to nie byl by taki glupi pomysl zebrac grupe reprezentatywna bo wierze ze na taka was stac wybrac sobie tych sponsorow(tego sponsora) ktorzy pasuja i probowac ich przekonac ...(moze wcale nie wszystko konczy sie na Kurskim czy Adamowiczu)
my jako kibice chyba tez mozemy im pokazac co beda z tego mieli, (bo chyba mamy im cos do zaoferowania) oprocz naszej Lechii godnie grajacej tam gdzie jej miejsce
3 czerwca 2008, 10:35 / wtorek
odnośnik moim zdaniem, tatusia zresztom też, to jest sposób na kasę dla Lechii.
3 czerwca 2008, 11:33 / wtorek
11-groszy : Zwiewaj z domu bo jak Szanowny Tatuś wystawi Ci rachunek wg zapodanego wzoru to chłopie nawet na wejście z programem może nie styknąć...
3 czerwca 2008, 12:05 / wtorek
Tata, jak tata. Mamuśka jest niezła- 4 zł/h :-) Lechia powinna tak naliczyć każdego kibola- zgodnie ze stażem :-)
3 czerwca 2008, 12:50 / wtorek
Zeto - klub nie może we własnym zakresie odmówić komuś wejścia na stadion jeśli ten ktoś naraził się w przesłości? Ok, nie wiedziałem, mój błąd.

Oczywiście, że każdą elektroniczną kartę można zablokować, chodziło mi raczej o to, że skoro ktoś kupując taką kartę zapewnia sobie prawo wejścia na stadion i obejrzenia meczu, to może trudniej go potem na taki mecz nie wpuścić. Fakt - z wyrokiem sądowym łatwiej to wyegzekwować.

Jakbyś mógł nie zwracać się do mnie w formie "olo.gdy" - będę wdzięczny.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.254