Gdańsk: środa, 17 lipca 2019
FORUM
Podstrony:

Nie bedzie mistrzostw w Gdansku?

strona 1/1

1

2 grudnia 2005, 17:02 / piątek
Witam nie słyszałem tej wiadomosci czy ktoś może mi powiedziec czy to prawda że nowy rząd wycofał kandydature Gdanska na organizację ME 2012 ? To jest niemozliwe, jesli to prawda co za skurwysynstwo.
2 grudnia 2005, 17:24 / piątek
No i co z tego że wycofał, skoro mistrzostwa odbędą się we Włoszech.
2 grudnia 2005, 17:45 / piątek
co ty pierdzielisz? włosi nie mają szans

Podobno rozpatrywana jest koncepcja zorganizowania "na otarcie łez" olimpiady zimowej w Gdańsku!
2 grudnia 2005, 18:23 / piątek
Wycofanie Gdańska to na razie nieoficjalne info bo nie było żadnego komunikatu w tej sprawie ale dużo się o tym mówi. Z drugiej strony nie dziwię się inne polskie miasta są bowiem daleko przed nami. Szkoda bo przez ten rok można było się łudzić że ME będą w Polsce i coś w związku z tym wywalczyć dla Gdańska. Natomiast od początku wiadomo było że ME będą we Włoszech chyba że coś by poszło nie tak np. podczas IO w Turynie co jest mało prawdopodobne.
3 grudnia 2005, 14:02 / sobota
A mnie wnerwia, że od ~nastu lat Europa to tylko Anglia, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Francja. Dlatego, choć wiem że Serbowie to s****syny, w meczu Crvenej Zvezdy z Romą byłem całym sercem za jugosłowianami i cieszę się że dokopali tym "prawdziwym europejczykom".
Jeśli mówi się o popularyzacji to należy od czasu do czasu poważną imprezę zrobić nie tylko w Polsce i na Ukrainie, ale także w Gruzji, Azerbejdżanie, Islandii czy Wyspach Owczych. Bo to co robi się teraz to służy akurat wyłącznie antypopularyzacji. Mistrzostwa, czy Puchary Europy to mają być mistrzostwa całej Europy, a nie jakieś tam spartakiady armii zaprzyjaźnionych.

tg
3 grudnia 2005, 16:19 / sobota
no tak....tylko, ze takie UEFA to, wydaje MISIE, ze to takie jakby wieksze skorumpowane pzpn, obejmuje tylko wiecej Wojewodztw. Wybor organizatora Mistrzostw wyglada pewnie tak : kto da wiecej kasiory jakiemus cwaniaczkowi (Blatter, jego rodzina + kuzynostwo ?) ten ma impreze. Z rozpowszechnianiem pilki noznej ma to tyle wspolnego co kiedys krucjaty Krzyzakow na Ziemie Polskie (a bylismy juz przeciez Chrzescijanami, a te chuje chcieli nas na Chrzescijanstwo nawrocic - poniemieckie skurwysyny - przy okazji jak juz jade na niemcy pozdrawiam Mlodszego ,, ,, , do dzisiaj nie dojechal a tak chcial wyrzadzic mi krzywde, z Dortmundu daleko do Fuldy, pekaes przestal kursowac ? Mam nadzieje, ze to czytasz ty zniemczony buraku, przynoszacy Polsce wstyd w niemczech. To co mi kiedys powiedziales caly czas siedzi we mnie gleboko i boli a ja nie biore jencow w jasyr, chetnie chcialbym ci splunac w twarz, okazja bedzie jak my LECHIA w brd bedziemy sie organizowac na MS w dojczlandzie, bedziesz pewnie z Nami.

Co ten zajebany europejski pezetpeen chce nam udowodnic ? Niech daja Mistrzostwa i nie pierdola a jak nie to chuj im na grob zamiast krzyza. Francja, Anglia, Wlochy, Niemcy...kurwa 4 kraje tylko w Europie mamy ?!

P.S ,,Panowie...za malo kurwa, kurwa !,,
3 grudnia 2005, 20:05 / sobota
Do LG Zaspa
Nie wiem czy to jest oficjalne czy nie fakt faktem ze juz sie o tym pisze "Nowe krzesełka na stadionie Lechii
1 grudnia 2005
Dziś o godz. 14:30 został odebrany montaż ponad 1700 nowych krzesełek, które zostały zamontowane na sektorach przeciwległych do trybuny głównej.

W odbiorze uczestniczył prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz, który upewniał się, czy w przyszłości, w przypadku decyzji o gruntownej przebudowie stadionu przy ul. Traugutta da się je łatwo zdemontować. Nowe siedziska nie powinny tego utrudniać, a wersja remontu obiektu MOSiR we Wrzeszczu staje się coraz bardziej prawdopodobna, po tym jak Gdańsk został usunięty przez nowy rząd z listy miast ubiegających się o prawa organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku." Cos w tym musi być
3 grudnia 2005, 20:58 / sobota
Mówię Wam, kolejne cztery lata kopania Trójmiasta w d..., przez rząd z jakiejś kolejnej wioski (Miller z Łodzi, Marcinek-pyra z Gorzowa). Kaczyńscy dadzą nam popalić. Zabiorą Rafinerię, zaoraja stocznie (miało być usamodzielnienie Gdańskiej, ma być połączenie Gdyni ze Szczecinem), a teraz wykluczają nas z tej listy miast na EURO.
Szkoda.
Moim zdaniem szanse są. Gadanie, że Polska i Ukraina (o kórej często się zapomina w tych dyskusjach, nie wiadomo dlaczego) nie mają szans, bo np stadion w Gdańsku nie istnieje to pomyłka. Weźmy np Włochy- żadnego ze stadionów zaproponowanego w projekcie EURO Italia jeszcze nie ma- i nikt poza Polakami nie widzi w tym problemu.
Ludzie szansa jest, może się udać. Szkoda tylko, że wtedy gdy nikt w to nie wierzył nasza gdańska oferta była OK a teraz kiedy wszyscy zachłysnęli się przejściem Pol-Ukr do 2. etapu (przyponijcie sobie co dziennikarze mówili przez głosowaniem na tym...) The Twins Kaczyńscy kopia nas w d.... Dalej tak będzie jeśli w końcu któryś z pomorskich polityków nie zauważy, że każdy pyra wyszarpuje ile może dla Poznania w Warszawie, zapyziała Łódź jest promowana przez komunistów przy każdej okazji a górnicy szybciej umrą ze starości niż przez bankructwo kopalni, bo zawsze znajdzie się jakiś maszałek Kutz czy inny Miller.
A Trójmiasto dalej musi radzić sobie same. Tutaj nigdy nie przyjeżdża premier żeby spotkać się z inwestorami zagranicznymi na Politechnice, czy w stoczni albo w porcie. U nas tylko zamykają, nie-budują autostrady itd. :(
3 grudnia 2005, 21:00 / sobota
Starszy- popieram, zreszta znasz moje zdanie.
Pozdrawiam z najwiekszej dzielnicy Gdanska
3 grudnia 2005, 22:41 / sobota
Bodek 74 nie było żadnego oficjalnego komunikatu. Gdyby jakieś ustalenia zapadły to już by ten temat mówiono wprost więc moim zdaniem nie należy doszukiwać się czegoś w wypowidziach między wierszami. Tym bardziej że ostatnia infomacja mówi że jest sześć miast-kandydatów. Nic pewnego nie jest.
A co do budowy stadionu i ewentualnych ME w Gdańsku to został powołany jakis czas temu z inicjatywy prezydenta Gdańska powołany został Komitet Honorowy Euro 2012 w Gdańsku. W jego skład weszli:

Lech Wałęsa - były Prezydent RP
Jan Krzysztof Bielecki - były Premier RP
Janusz Czerwiński - honorowy rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
Adam Giersz - wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, były Minister Sportu
Michał Globisz - trener piłkarski, zdobywca tytułu ME z reprezentacją kraju juniorów
Sylwia Gruchała - wielokrotna medalistka olimpijska we florecie
Roman Korynt - były piłkarz Lechii, wielokrotny reprezentant kraju
Jan Kozłowski - Marszałek Województwa Pomorskiego, były Minister Sportu
Dariusz Michalczewski - wielokrotny zawodowy mistrz świata w boksie
Roman Paszke - znany żeglarz, uczestnik regat dookoła świata
Maciej Płażyński - poseł, były Marszałek Sejmu RP
Zenon Plech - znany żużlowiec, reprezentant kraju, wicemistrz świata
Wojciech Przybylski - rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
Roman Rogocz - były piłkarz i trener Lechii, od 60 lat związany z gdańskim klubem
Dorota Stalińska - znana i popularna aktorka
Andrzej Szarmach - były piłkarz Stoczniowca Gdańsk, uczestnik i medalista MŚ
Dariusz Szpakowski - aktualnie najbardziej znany telewizyjny komentator sportowy, znawca piłki nożnej
Donald Tusk - Wicemarszałek Sejmu RP
Sławomir Wojciechowski - najlepszy piłkarz Lechii ostatnich lat, były gracz słynnego Bayernu Monachium

to do tych ludzi głównie pretensje kierować
3 grudnia 2005, 22:43 / sobota
I jeszcze informacja za pzpn.pl

Premier Kazimierz Marcinkiewicz podpisał w piątek zarządzenie powołujące Radę - Komitet Wykonawczy ds. Organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Podczas spotkania z dziennikarzami na warszawskim Torwarze premier poinformował o przeznaczeniu w przyszłym roku dziesięciu milionów złotych na wsparcie projektu organizacji ME. Podtrzymał też zapowiedź budowy nowoczesnych stadionów.
- W autopoprawce, w specjalnej rezerwie celowej przeznaczamy dziesięć milionów złotych na te przygotowania. Jednocześnie kontynuujemy zapowiedź z programu rządu z expose budowy czterech nowoczesnych stadionów piłkarskich i jednego Stadionu Narodowego. Te działania mają szansę doprowadzić do dobrego wyniku" - powiedział Marcinkiewicz.

Jednocześnie trzeba bardzo podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za dotychczasowe osiągnięcie, jakim jest wejście do finałowej trójki. Jeśli wszyscy wykonamy nasze zadanie to odniesiemy sukces. To będzie sukces Polski, bo mistrzostwa Europy w 2012 roku odbędą się na granicy, a może już wtedy nawet nie granicy Unii Europejskiej, bo w Ukrainie i w Polsce - dodał premier.

W sukces starań o organizację ME wierzy minister sportu Tomasz Lipiec. - Chciałem bardzo podziękować premierowi za nadanie tak wysokiej rangi temu projektowi. Mamy zarządzenie, które uprawomocnia nasze starania o Euro 2012. Mam nadzieję, że wokół tego zespołu, który dzisiaj został powołany zgromadzimy wielu ludzi sportu. Myślę, że tylko wtedy ten wyścig możemy zakończyć sukcesem - powiedział Lipiec.

W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej premierowi za osobiste zaangażowanie podziękował wiceprezes związku Eugeniusz Kolator. Na spotkaniu obecny był m.in. legendarny trener Kazimierz Górski. - Pan premier zapytał mnie czy się uda. Wierzę, że na pewno się uda jeśli wszyscy się w to zaangażują - uważa Górski.

Po spotkaniu z dziennikarzami premier zdjął marynarkę i zagrał w zaaranżowanym na poczekaniu minimeczu piłkarskim. W tej samej drużynie występowali m.in. minister Lipiec i poseł Roman Kosecki. Spotkanie przeciwko młodym adeptom futbolu zakończyło się remisem 1:1.

Powołany w piątek Komitet jest organem opiniodawczo-doradczym Rady Ministrów. W jego skład wchodzą przedstawiciele ośmiu ministerstw, PZPN, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz prezydentów SZEŚCIU miast ubiegających się o prawo goszczenia mistrzostw.

Do zadań Komitetu należy opracowanie polsko-ukraińskiej dokumentacji ofertowej do ostatecznej selekcji organizacji finałów ME, przygotowanie planu prezentacji oferty na kongresie UEFA w marcu 2006 roku oraz przygotowanie planu prezentacji finałowej oferty w siedzibie UEFA w Szwajcarii.
12 grudnia 2005, 14:07 / poniedziałek
Pomijam fakt czy można wierzyć prezesowi czy nie ale na podstawie tej informacji można wywnioskować że nic jeszcze nie jest przesądzone co do miast kandydatów

W sobotę w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej Ołowiance odbyła się uroczystość jubileuszu 60-lecia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej

Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znakomitości piłkarskich i trenerskich. Prosto z Lipska, gdzie odbyło się losowanie grup finałowych piłkarskich mistrzostw świata, przyleciał prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Życzę wam, żeby w Gdańsku odbyła się inauguracja Euro 2012 i aby wasze zespoły klubowe dalej szły do góry - powiedział Listkiewicz
12 grudnia 2005, 16:57 / poniedziałek
Nie było mnie długo na forum bo byłem w Anglii.Czytam wasze wypowiedzi i utwierdzam się w przekonaniu że je..ć każdego polityka!Jeśli pamiętacie moje wypowiedzi na temat polityków to teraz sprawdza się moje przekonanie,że każdy polityk to świnia pancerna myśli tylko o swojej korzyści.Dla mnie LECHIA PONAD WSZYSTKO ! ! ! ! !

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.227