Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Barwy Lechii

strona 1/1

2 marca 2006, 09:31 / czwartek
Tak sobie oglądam archiwalne zdjęcia zamieszczone na stronie głównej, i zastanawiam się, kto i dlaczego zmienił kolor spodenek Lechii.
2 marca 2006, 10:03 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 marca 2006, 13:39 / czwartek
Kiedys pamietam mecz LECHIA GDANSK - GKS Belchatow 2:0 i wystep Lechii niebiekobialych strojach .... ciekawe kogo to byl pomysl
2 marca 2006, 13:44 / czwartek
ULG- to zależy który mecz pamietasz. Lechia dwa razy grała w "dziwnych" barwach. Był sezon w I-szej lidze, kiedy Lechia miała Biało- niebieski komplet. Później to już czasy "Lechii- olimpii", gdzie straszyli "czerwono- czarną" szachownicą na białych stroiach.

Ja zakładając ten temat, miałem na myśli coś innego. Od kiedy pamietam, Lechia grała w białych spodenkach. A od kilku lat kolor zmienił się na zielony.
Do tego dochodzi trzeci, koszmarny czarny komplet.
2 marca 2006, 16:28 / czwartek
Pomysł na czarny komplet zapewne zaczerpnieto od Celtic-u Glasgow. Trzeci komplet Celtów ma właśnie barwę czarną.
2 marca 2006, 20:21 / czwartek
Mecz ten jak pamietam odbyl sie w sezonie 00/01 chyba czy sezon pozniej dokladnie nie pamietam ale chyba jesien 01 mecz z Belchatowem i niebiesko biale stoje uhlsporta to byla komedia
2 marca 2006, 21:15 / czwartek
W sumie dobrze by bylo jak by wykreowac stroje "u siebie" i "wyjazdowki" w stalych barwach. U siebie, stroje oddajace barwy i korzenie klubu i wyjazdowki, ktorych barwy nie zmienialy by sie co sezon a byly "stale". Jak w klubach na wyspach.
A My Swoje!!!
2 marca 2006, 21:26 / czwartek
W drugiej polowie lat 70-tych Lechia rozegrała kilka spotkań//min.ze Stoczniowcem/ w pomarańczowych koszulkach i czarnych spodenkach,były to to stroje firmy Adidas.
2 marca 2006, 23:41 / czwartek
Czarny stroj w polaczeniu z bialo zielonymi getrami to strzal w dziesiatke a co do pomaranczowycj strojow to na zielonych lisciach tez rosna pomarancze :) hehe troche ezgotycznie ale coz
3 marca 2006, 00:37 / piątek
Mechaniczna Pomarancza! W zasadzie dobry pomysl. Pomarancz na wyjezdzie to ok! Pomaranczowa koszulka, biale spodenki, biale getry i jest oki! A herb mowi wszystko!
A My Swoje!!!
3 marca 2006, 07:24 / piątek
W finale Pucharu Polski Lechia wystąpiła w strojach biało-czerwonych,co było nie małym zaskoczeniem.
8 marca 2006, 13:40 / środa
a ja bym chcial zeby Lechia grala w strojach podobnych do strojow Celtiku Glasgow;]
8 marca 2006, 14:24 / środa
Lechia to ma byc Lechia i ma robic swoje a nie sie upodabniac na sile do celticu wystarczy ze wzielismy pomysl (chyba od nich) na czarne stroje wyjazdowe ...
8 marca 2006, 16:17 / środa
chodzi mi głownie o poziome pasy, po prostu mi sie podobają.
10 marca 2006, 11:52 / piątek
Przede wszystkim gospodarz musi dostosować swoje barwy do barw gości. Kontrast musi być bardzo wyraźny. Dlatego jeśli goście ubiorą się ba biało-zielono gospodarze muszą grać w innych barwach. Na świecie jest odwrotnie, ale u nas jest tak od lat. Niektóre kluby przed rozgrywkami wysyłają do rywali listowne prosby, by przyjeżdżali w odmiennych barwach.
Natomiast ustosunkowując się do kwestii założyciela tematu. Lechia grywała przez lata w spodenkach zarówno białych, zielonych, biało-zielonych jak i zielono-białych. Co ciekawe, w moich czasach, mimo iż zawsze mówiło się "biało-zielony" z reguły zdecydowanie dominowała zieleń. Nie widzę więc problemu, czy spodenki są białe, czy zielone. Natomiast za niedopuszczalne uważam wtrącanie innych kolorów. W latach 70-tych było to nie do pomyślenia. Precedens zrobił dopiero Raca Foods, który na biało-zielonych i biało-niebieskich koszulkach umieścił czarne napisy z nazwą producenta. Według mnie nie powinno tak być - napis powinien być zielony (na biało-niebieskich niechby sobie był czarny).

tg
10 marca 2006, 12:29 / piątek
Czyli jesteś Waldek przeciwny czarnym strojom, co Lechia czasem na wyjazdach grała?
10 marca 2006, 13:06 / piątek
Raczej tak, chociaż patrząc chociażby na Ligę Mistrzów, widzimy, że wiele klubów nie zawsze gra w swoich odwiecznych strojach i swoich barwach. Natomiast zdecydowanie przeciwny jestem szaragania barw ozdobami w innych kolorach. Jesli Lechia gra w biało-zielonych, to nie ma innych kolorów, poza elementami klubowego logo. Jesli gra w czarnych - moze używac jakich chce. Mogą być np. czarne stroje z biało-zielonym pasem - to można tolerować, ale nigy zieleń i biel + np. czarne napisy.
10 marca 2006, 14:36 / piątek
No masz racje, ale na szczęście na białych koszulkach Lechii żadnych czarnych napisów niema /chyba?/ Mi bardziej podobają się zielone, chociaż z kolei białe ładnie kontrastują z murawą :-)
10 marca 2006, 20:12 / piątek
Jak nie ma a czarny napis gpec to nie inny kolor niz zielony ??
10 marca 2006, 21:02 / piątek
Ja osobiście jestem przeciwny temu, aby Lechia grała w "takich" czarnych strojach. W Radomiu wyglądali tak, jakby byli z Polonii Warszawa. Jeśli już trzeci komplet ma być czarny, to powinien mieć Biało- Zielone elementy, żeby choć trochę przypominały barwy klubu.

Temat założyłem jednak z innego powodu. Skoro w pierwszych latach istnienia, Lechia grała w zestawie zielone koszulki, białe spodenki i zielone getry, to teraz zestaw powinien być dokładnie taki sam. To się nazywa przywiązanie do tradycji.
10 marca 2006, 21:17 / piątek
Tak Tradycja to rzecz święta, moja córka się tak nazywa ;-) Wydaje mi się jednak, że dla klubu tradycja nic nie znaczy...
11 marca 2006, 12:23 / sobota
ULG: napis GPEC jest teraz bordowy;]
11 marca 2006, 12:39 / sobota
Bordowy czy czarny, nieważne. Moim zdaniem powinien być zielony.
26 sierpnia 2009, 01:41 / środa
Zeto naoisał: " ... Skoro w pierwszych latach istnienia, Lechia grała w zestawie zielone koszulki, białe spodenki i zielone getry, to teraz zestaw powinien być dokładnie taki sam. ..."

amen

póki co odnośnik
ni pies ni wydra coś na kształt świdra,
jak <ugryze się w język lepiej> ; )
jednolite i tylko jednolite, najlepiej w porządku jak w cytacie z Zeto
26 sierpnia 2009, 20:18 / środa
verde to nie wydra to Nowak:)
13 lutego 2014, 14:38 / czwartek
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie, o barwy naszej LECHII. Powszechnie przyjęło się, że są one BIAŁO-ZIELONE. W rzeczywistości są one chyba jednak ZIELONO-BIAŁO-ZIELONE? Może coś w między czasie się zmieniło, a co umknęło mojej uwadze. Ktoś bardziej zorientowany wie jak z tymi barwami jest? Pzdr.
13 lutego 2014, 16:47 / czwartek
odnośnik

Jak widzisz na powyższym zdjęciu barwy są biało zielono biało zielono biało zielono białe

Ale zdjęcie nie jest w całości więc może się to zmienić. Dam znać jak się dowiem czegoś więcej.
13 lutego 2014, 17:46 / czwartek
to prowokacja jest. co nie floyd ?
13 lutego 2014, 17:49 / czwartek
zapytaj Zeto, może już wie jak to z barwami jest
13 lutego 2014, 18:15 / czwartek
Nazwa, zamiast opierać wywód na jakimś nieoficjalnym marketingowym gównie, należało się raczej odwołać do oficjalnych kibicowskich materiałów: odnośnik

Widać wyraźnie, że barwy są zielono-biało-zielono-biało-zielono-biało-zielono- biało-zielono-biało-zielono-biało-zielono-biało-zi elono-biało-zielono-biało-zielono-zielone.
Wszystkie inne wersje są jedynie uproszczeniem wynikającym z potrzeby cięcia kosztów, podobnie jak to się ma ze stroną oficjalną odnośnik , na której barwy opisano w skrócie tylko dlatego, że akurat w Klubie skończyła się czcionka Arial, a w budżecie 2013 nie uwzględniono jej dokupienia. Niebawem ma być aktualizacja.

Czy jeszcze coś Cię nurtuje FLOYD, zwłaszcza od dłuższego czasu? Po to jest przerwa zimowa by sobie wyjaśnić takie rzeczy.
13 lutego 2014, 18:28 / czwartek
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032