Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

do malborzan i wszystkich w sumie tez!

strona 1/1

3 kwietnia 2006, 20:18 / poniedziałek
Dluuugo mnie to nurtowalo az w koncu spytac po prostu musze! Skad i kto Wam wymyslil te hasla na fladze? ,,Nowe pokolenia, stare przekonania KRZYZACY''?!? Sorry ale baaardzo to nietrafione jest...!:/ OK, doceniam osiagniecia cywilizacyjne zakonu Krzyzakow ale oni jakby nie bylo Gdansk troche ,,popsuli'', sporo Gdanszczan przy tym wycinajac..! Jesli przenosnia tez slabo bo wypadoloby ja jakos zaakcentowac(cudzyslowiem chociazby a nie zauwazylem).. Bo w takim razie ja proponuje flage ku czci Foerstera bo w koncu ulice pobudowal, tramwaje, kilka fabryk i fajnych domow postawil itp itd Troche swiadomosci historycznej Panowie(i Panie)!
Oczywiscie sam Malbork jest jak najbardziej OK, a dla fan-clubu szacunek, zwyczajnie nurtuje mnie kto ta bzdure wymyslil?!?
Pozdrawiam i prosilbym o odp ale jesli mozna nie w tepawym guscie ,,pozdro dla kumatych'' albo ,,podejdz i sie spytaj''!
3 kwietnia 2006, 21:50 / poniedziałek
Może nie jestem z Malborka, ale to hasło rozumiem jako głos nowego pokolenia fanów Pomki. Co do krzyżaków to jakby na przekór tym wszystkim, którzy w ten sposó nazywali fanów z Malborka i tyle.
3 kwietnia 2006, 22:29 / poniedziałek
Także z Malborka nie jestem.... ale według mnie historia ich miasta jest nierozłączne związana z Krzyżakami, którzy bądz co bądz byli potęgą i na ówczesne czasy swojej świetności mieli siłe, więc stąd nawiązania historyczne do nich.... A że to zgoda Lechii czy fan klub
(sorry ale ja nie wiem jak to jest w jakimś "oficjalnym" statusie) to się tak ułożyło... Ja bardzo szanuje Pomezanie za to że nas wspierają!! i naprawde chwała im za to!! A co do ich flag i przekonań... nie wiem czy można nam w to ingerować, mają swój klub, swoje tradycje.... Ale zgoda na lini Gdańsk Malbork jest i mam nadzieje że nigdy nie upadnie!! Pozdro dla Pomezani!!
4 kwietnia 2006, 10:22 / wtorek
Ja też nie z Malborka ale jeżeli czepiasz się do ludzi z Malborka że szczyscą się Krzyżakami i mają takie hasła na flagach to pomyśl sam co jest u nas ile Hitler wybił osub w Gdańsku a jest śpiewane "quanta namera jestesmy z miasta Hitlera" albo inne okrzyki nawoływujące do Rzeszy ?? co jest chyba jeszcze bardziej dziwne !!! dla innych Kazdy nawiazuje do tego co było najsilniejsze w jego miescie to całkiem normalne !! Pozdrowienia
4 kwietnia 2006, 12:20 / wtorek
Witam.
A ja jestem z Malborka i wypowiem sie na temat naszej flagi.A wiec Haslo :"Nowe pokolenie,Stare Przekonania" jest tekstem dwuznacznym.Pierwsze znaczenie jak wiekszosc juz zaowazyla odnosi sie do historii naszego miasta ktorej wcale nie musimy i nigdy nikt z nas wstydzil sie nie bedzie.Drugie znaczenie tego hasla to znaczenie kibicowskie majace na celu pokazanie ze po starych kibicach przychodza nowe pokolenia kontynuujace to co rozpoczeli poprzednicy.to haslo uwazam za bardzo trafione i przemyslane.co do dalszej czesci flagi KRZYŻACY rowniez nawiazuje do dawnych czasow na co nie mamy wplywu.nazywa nas tak wiekszsosc ekip z pomorza dla Nich jestesmy Krzyzakami czy nam sie to podoba czy nie...a ze nikomu z nas nie przeszkadza historia naszego miasta jestesmy nawet dumni z tego ze mozemy mieszkac w tak pieknym historycznym miescie powstala wlasnie taka flaga z takim napisem(glownie tez wlasnie jak ktos wyzej juz napisal na przkor tym ktorzy mysleli ze nas tym obrazaja a jest dokladnie przeciwnie).dopowiem jeszcze ze dalsza czesc flagi B.P. specjalnie zostalo rozwiniete do postaci Bractwa Piłkarskiego aby pokazac nawiazanie do historii.
Podsumowujac flaga jest przemyslana od poczatku do konca a jesli sie komus nie podoba no to trudno to sa nasze barwy i flagi my za nie odpowiadamy i my za nimi stoimy,ekipy identyfikuja Pomezanie po zobaczeniu tej flagi.To by bylo na tyle :)
Pozdrawiam
Malbork z Lechią
5 kwietnia 2006, 17:35 / środa
DO franek83.Ja jestem ze STAROGARDU i mozna miec troszke uwag do naszej nowej flagi ale co do MALBORKA to ona oddaje cala historie kibicowska KRZYZACKIEGO GRODU.Przypuszczam ze urodziles sie w GDANSKU ale gdzie urodzili sie Twoi przodkowie(chyba nie w GDANSKU bo jest tam ich malo)i trzeba sie cieszyc ze ONI i MY jestesmy za WIELKA LECHIJKA.Pozdro dla franka Malborka Bytowa Slupska Sztumu Sierakowic.
5 kwietnia 2006, 17:43 / środa
sory zapomnialem o bialo zielonycz CHOJNICACH
7 kwietnia 2006, 10:17 / piątek
od kiedy to chojnice nasz fc ?
9 kwietnia 2006, 09:40 / niedziela
OD KILKU DOBRYCH LAT.
11 kwietnia 2006, 15:21 / wtorek
A mnie sie podoba jak spisujacy mnie pies patrzy na miejsce mojego urodzenia i nazywa mnie Krzyzakiem myslac ze mi ublizy. Dumny jestem z tego ze sie urodzilem w tym miescie mimo ze od 21 lat mieszkam w Gdansku. Co do hasla na fladze to dobrze ktos to ujal najpierw spojrzmy na okrzyki kibicow Lechii o Rudolfie Hessie a potem oceniajmy flagi naszych FC.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.511