Gdańsk: niedziela, 31 maja 2020
FORUM
Podstrony:

DOPING - komentarze, uwagi, propozycje...

strona 4/4

30 sierpnia 2006, 15:10 / środa
Mazry mi się coś takiego jak ma Legia - Warszawa Warszawa. Wiece o co chodzi. Śpiewa to tam prosta z krytą. Zajebista sprawa. Może keidyś się doczekam :)
30 sierpnia 2006, 17:20 / środa
Limak: nie będę oryginalny, ale możnaby spróbować tak, młyn: "Lechia, Lechia, Lechia!", prosta: "BKS!!!" :-) prostsze w odpowiedzi niż Biała Gwiazda, a skoro ona wyszła tak dobrze, to wiadomo jak wyjdzie ta odpowiedź. Śląsk, Śląsk, Śląsk... nie wyjdzie rytmicznie niestety.
30 sierpnia 2006, 17:32 / środa
co do Slaska do dwa razy mozna krzyknac bedzie lepiej

"Slaska Slask... WKS!!!"
30 sierpnia 2006, 18:08 / środa
Matti- świetny pomysł.
Prosta jest bardzo aktywna tylko młyn musi stworzyć ku temu (aktywności) warunki.
30 sierpnia 2006, 18:16 / środa
O wiele lepiej wyjdzie tak: ( na modłę: "jazda, jazda, jazda")

Młyn: "TO MY, TO MY, TO MY"
Prosta: "GDAŃ-SKIE LWY!!!!! "
30 sierpnia 2006, 18:23 / środa
też dobrze. Tylko niech zaakceptują i zapamiętają to "decydenci" od dopingu. To juz są 3 hasła na spiew "stereo". Może ktoś wpadnie na kolejny pomysł. Nie wiem czy pamiętacie jak na Wisle powtarzano naprzemian tylko "Wisła" odpowiednia przeciągnięte. Też fajnie brzmiało. Mozna by tak u na tylko zamiast "Wisła" to "Lechia" oczywiście.
30 sierpnia 2006, 18:34 / środa
skoro już od kreatywności mowa to może znajdzie sie wśród Nas jakiś genio, wieszczu i ułoży nową pieśń (może dwie) na jakąś znaną melodyjkę
30 sierpnia 2006, 18:34 / środa
Myślę że nie ma co sie przejmowac jak to na początku będzie wychodziło a wiadomo że na początku nie bedzie za dobrze ale jak nie bedziemy próbować to zawsze będziemy śpiewać tylko te dwie czy trzy piosenki które znaja dzieciaki. Pamietam jeszcze mecze z Juve, więc mozna powiedzieć że jestem dość starym kibicem. Pamietam czasy jak Parasol był w młynie, wtedy tych piosenek było zdecydowanie więcej i śpiewał cały stadion. Musimy zrobić wszsytko żeby było tak jak kiedyś.
30 sierpnia 2006, 18:40 / środa
Kaszy pamiętam prawie wszystkie piosenki z tamtego okresu, ale nie wiem czy jest sens odgrzewać stare kotlety.
Poza tym nie wiem nawet jak to zrobic.
Po wyczynach młyna w tej materii (stare pieśni) wolalbym by się za to nie zabierali. Z całym szacunkiem dla nich ale nie czuja klimatu starych piosenek, albo po prostu są źle uczeni.
30 sierpnia 2006, 18:43 / środa
Może takie stare ale dość znane piosenki:

1. W Wolnym Mieście Gdańsku,
gdzie korona w herbie jest,
mamy swą drużynę,
która zwie sie B.K.S!
Alleluja, alleluja, alleluja B.K.S.!!! [x2]

2. Zielono-bialo-zielono sie mieni
To kibice (Lechii są) [x2]
Ci kibice są niezwyciężeni
Boi sie ich (cały świat) [x2]
Boją sie nas kibice angielscy, OJ OJ
Boją sie nas fani holenderscy, OJ OJ
Boi sie nas cała Polska liga OJ OJ
Boją sie nas też fani Górnika OJ OJ

3. Sluchaj Jezu jak Cię błaga lud.
Zrób z Lechijki mistrza Polski zrób.
My czekamy juz sześćdziesiąt lat,
a w historii klubu mistrza Polski brak.
My czekamy juz sześćdziesiąt lat,
A w historii klubu mistrza Polski brak.

To tylko trzy stare piosenki, może by od nich zacząć.
30 sierpnia 2006, 18:49 / środa
te pieśni są akurat śpiewane :))
30 sierpnia 2006, 18:59 / środa
Sorry ale jak są śpiewane to tak że ich nie słychać albo raz na mecz i w połowie przerywane bo "młyn" nie zna ich do końca. Ja teraz siedzę na prostej i tak naprawde wiekszość ludzi ze starej ekipy tam siedzi i tam naprawdę słyszę jak Oni mówią że dzisiejszy mły zna chyba tylko trzy piosenki. Są załamani i gwarantuje Ci że jak by ktoś zaczął śpiewac starsze piosenki to Oni (my) od razu byśmy to podchwycili.
31 sierpnia 2006, 16:37 / czwartek
Nie czują starych pieśni, bo tam są małolaci. CHolera ja się nie uważam za jakiegoś starego i zasłużonego lechiste ale kurde zalewa Mnie krew tak jak wszystkich jak Ci najmłodsi tylko by spiewali ku....,chu.. i jeb..... sędziego !!!
Ej ja bym bardzo chciał żeby do młyna przyszli starsi i nauczyli młn jak to się robi. A ja tez mam parę pomysłó jeśli chodzi co do dopingu no i hmmm może będę w bęben stukał ale to przyszłość !!
31 sierpnia 2006, 16:57 / czwartek
średnia wieku to nie tylko problem Lechii, ale...
Niech sie zbierze stara gwardia w młynie:)
31 sierpnia 2006, 17:55 / czwartek
średnia wieku w ogóle nie jet problemem, w wypadku Lechii :))
31 sierpnia 2006, 20:34 / czwartek
spid -------> <lol>
31 sierpnia 2006, 20:37 / czwartek
Myśle, że doping w sporcie to gra nie fair

:D
31 sierpnia 2006, 20:38 / czwartek
verde zbierzność tekstu z kibicami Ruchu przypadkowa ;]
1 września 2006, 07:41 / piątek
sprawa jest patowa poniewaz starzy sie wstydza lub po prostu im sie niechce isc pod zegar pomoc mlodym przeciez tak kazdy zaczynal i tu jest blad tych co maja juz na karrku nie jeden dobry wyjazd z przed parunastu lat zasiadaja na prostej i tam tez mogliby sie pokazac lecz co A TO NIEWYPADA ALBO SIARA BO SIE NIKT NIE PODLACZY ZOBACZCIE STARSZEGO P.... gosc nie ma zmiluj sie probuje poderwac prosta i nie mprzejmuje sie oby takich wiecej bylo

greengosi musza pomyslec z jakim apelem najlepiej ulotki rozdawac w kasach do blietow lub przed bramami o pomoc w dopingu starszych i jak najbardziej ludzi z prostej napewno ruszy to do przodu
1 września 2006, 09:06 / piątek
z całym szacunkiem (bez urazy) ale apele Greengosów a zwłaszcza ulotki to . . . ja wiem ? . . . . kula w płot ?

jesteśmy lata całe za krajową czołówką jeśli idzie o doping
jest zwyczajnie słabiutko, a jak ktoś ma możliwość na żwyca porównania do krajowego topu to wręcz kulawo

w Gda musi się przydarzyć mecz mocno elektryczny, taki dopingowy samograj żeby wyglądało to jako tako

niestety na dobrą formę w tej materii pracuje się latami,
im więcej takich "samograjów" tym pewne zatracone nawyki zaczną się ukorzeniać

jeśli chłop który przez całą runde nie podniósł głosu na stadionie, a na konkretnym meczu z Polonią drze japę az miło, to nie zmusiły go ani nie zmuszą do tego ani żadne tam ulotki ani tym bardziej apele kogoś kto nie ma autorytetu,
tylko konkretna sytuacja w konkretnym dniu
jedynie częste mecze podobnego kaliberku (celowo kaliberku, nie kalibru bo nie oszukujmy się, jakiś ekstra hit meczowy z PW to to nie był jeśli chodzi o klasę przeciwnika a i nie tylko)
otórz jedynie mecze podobnego kaliberku z ich "niezapomnianą" atmosferą mogą utrwalić w każdym pierniku chęc współtworzenia tejże otoczki/atmosfery na każdych zawodach, niezaleznie od ciśnienia meczo- oraz wokół meczowego,

zwyczajnie potrzeba czasu by z kondycją dopingową doszlusowac do krtajowej elity
co oczywiście nie oznacza że nie trzeba nad nia usilnie pracowac poszukując dobrych pomysłów
tle że . . . ulotki niczego tu nie rozwiążą
1 września 2006, 09:32 / piątek
Verde, podzielam twoje zdanie.
Mnie cieszy że się nie zniechęcacie (greengosi) a co ważne nie "przygniata" Was krytyka.
1 września 2006, 10:45 / piątek
napewno jest to tez prawda ale pisanie ze to zalezy od meczy to troche cos nie tak wybierac se mecze ??? bo tu lepszy przeciwnik a tu slabszy to niestety ale nie tedy droga
1 września 2006, 13:01 / piątek
z szybkoscia spiewania trzeba cos zrobic, bo panowie - ostatnio siedzac na luku przy krytej , gdy ruszyl mlyn z "o nasz..." zaczynalem juz "tylko w BKS" kiedy mlyn juz byl na "hej lechio"- czaicie o co chodzi ;)

tak samo z klaskaniem, chlopaki jechali z tematem jak na speedzie - a gdzie sie tak spieszyli ?
1 września 2006, 13:04 / piątek
Ja mam uwagę. Po strzeleniu bramki dla Lechii spiker zawsze wykrzykuje imię strzelca , licząc że cały stadion odpowie. Tymczasem zawsze odpowiada garstka kibiców. Trzeba to zmienić. Niech spiker po strzeleniu bramki się chwile wstrzyma, poczeka aż ta największa radość minie i niech wtedy spróboje. A młym powinien się zmobilizować i krzyknąć, bo to piłkarzowi dodaje motywacji.
1 września 2006, 13:10 / piątek
Zgadzam sie z Toba Ad1. Troche głupio to wygładało jak odpowiedziała tylko garstka i nazwisko wogóle nie było słuchać. Na każdym szanującym sie stadionie zawsze była tradycja wykrzyczenia nazwiska po imieniu zaowdnika...
1 września 2006, 14:23 / piątek
prawie się zgadzam z wypowiedzią Verde.
Potrzebne są "hity" by wyrabiac nawyki. Nic bardziej nie nauczy dopingu.
Nie zgodziłbym się ze skllasyfikowaniem naszego dopingu w stosunku do reszty kraju. Wcale nie uważam że jest bardzo dobre, ale do krojowej czołówki aż tak dużo nam nie brakuje.

Jesli chodzi o aktywność starszych (prosta i łuk) to za mało jest okrzyków na "dwa głosy" (nie wiem jak to inaczej nazwać). Zazwyczaj caly stadion włacza się w doping na text "kto dzisiaj wygra" albo "biała gwiazda". Świadczy to o sporych chęciach ze strony "starszych". Problemem jest zbyt mała ilośc takich okrzyków bo też h..wo brzmi jak cały czas stadion zapodaje ten sam okrzyk.
Jest kilka propozycji okrzyku w tym temacie (conajmniej 3 moim zdaniem bardzo dobre).

Co do młynu, greengosów i P. Roberta to nie przejmujcie się krytyką i róbcie swoje JESTEŚCIE CORAZ LEPSI. Bez obrazy, ale wytykanie wieku przez coniektórych jest co najmniej nie na miejscu.
1 września 2006, 14:31 / piątek
I zgadzam się z zzz w 100% szczególnie te ostatnie zdanie. Myślę że przy śpiewaniu na dwa głosy: młyn i reszta stadionu będzie to wprowadzane tak mi się wyadej. Wszyscy widzieliśmy jak Jazda,Jazda,Jazda dobrze wyszło. Ale mi brakuje jakiejś pieśni na Lechii co by dało się przy niej bawić. A mianowcie bęben, śpiewanie klaskanie i skakanie to jest the best moim zdaniem. A nie mamy czegoś takiego własnie.
1 września 2006, 14:52 / piątek
Kilka propozycji dopingu na 2 głosy:
1. Matti- „możnaby spróbować tak, młyn: "Lechia, Lechia, Lechia!", prosta: "BKS!!!" :-) prostsze w odpowiedzi niż Biała Gwiazda, a skoro ona wyszła tak dobrze, to wiadomo jak wyjdzie ta odpowiedź"

2. Spid- "O wiele lepiej wyjdzie tak: ( na modłę: "jazda, jazda, jazda")
Młyn: "TO MY, TO MY, TO MY"
Prosta: "GDAŃ-SKIE LWY!!!!! "

Moim zdaniem lepiej wyjdzie "To my, To my" na dwa razy (nie w rymie "jazda,...")

3. Poza tym (już nie w rytnie "jazda, jazda, jazda) można spróbować:
Młyn: "Śląsk, Śląsk"
Prosta: "WKS"
1 września 2006, 15:19 / piątek
Hehe zzz bardzo ładnie to ująłeś. Dla mnie lepiej by pasowało To My,To My 2 razy niż 3 i na rytm Jazda,Jazda,Jazda :)

PS. A po wygranym meczu
młyn: To Ona-To Ona
prosta: Lechia Niezwyciężona nie ??? hehe :):) Nie no żart
1 września 2006, 16:41 / piątek
witam,moze nie na temat ale wszedlem wlasnie na epuls wpisalem w szukaj uzytkownika LECHIA zobczcie jak 14 latek ladnie prezentuje swoja stronke wejdz i zobacz!!!

ps. to moj siostrzeniec;)
1 września 2006, 18:29 / piątek
a ja mam pomysl na maly plagiat przyspiewki Legii

Warszawa... Warszawa Warszawa... CWKS Legia... Warszawa Warszawa...

mozna by to zaspiewac

BKS... BKB BKS... BKS Gdanskie Lwy... BKS BKS...
1 września 2006, 18:38 / piątek
pomysl dobry. Nieźle by to brzmiało. Tylko ... jest jedno "ale". Co innego wykonać plagiat Wisełki a co innego Legii.
Może coś oryginalnego, Naszego?
1 września 2006, 20:21 / piątek
Tylko jaką własnie. Większość tych uznanych ekip ma taką pieśń któa ich wyróżnia coś jak Warszawa,Warszawa,Warszawa Legii. A My??
1 września 2006, 20:35 / piątek
cowyśta ludzie sie tak uparli na te"to my to my Gdanskie lwy"??? takie cos mial Ruch tylko unich to bylo zamiast Gdanskie lwy Chorzowskie psy:) wiec niema co zgapiac
1 września 2006, 21:10 / piątek
Dawid, niE Bardzo rozumiEm coŚ tak z zaCięciem na nIch nAskaKujesz!!!
Bez dwóch zdań.
2 września 2006, 18:36 / sobota
mam tylko jedno pytanie gdzie był młynarz w drugiej połowie ?? moze kondycyjnie nie wytrzymał ale zmiany chyba nie było w przerwie ?? albo jest młyn albo go nie ma nie moze tak bycze pół meczu cos sie spiewa a drugie pół nie wiadomo co sie dzieje !!!!!!!!!!!!!
2 września 2006, 18:59 / sobota
CO W GNIEŻDZIE DZIŚ ROBIŁA TA DZIEWCZYNA ?? SKĄD ONA WOGULE BYŁA ??CO TO MA ZNACZYĆ ZE DO GNIAZDA WCHODZI SOBIE KTO CHCE ??? NO PANOWIE BEZ PRZESADY !!NASTEPNYM RAZEM PODEJDE DO MŁYNA I ZWRUCE UWAGE !! BO JAK DZIŚ ZOBACZYŁEM TO NAPRAWDE SIE ZDENERWOWAŁEM !! POZDRAWIAM
2 września 2006, 19:14 / sobota
Widać ze spiker czyta to forum :) Dzis duzo później poinformował kibiców o strzelcu gola, ale chyba i tak w troche nie odpowiednim momencie.

Co do dopingu to gdy włączał się cały stadion było OK. Jak na temperature i brak gości. Co do samego młynu to niestety dzis b. słabo.
2 września 2006, 19:17 / sobota
Limak- my mamy swoje:

NIEPOKONANA, TO NASZA LECHIA KOCHANA

więc po jaki kij to zmieniać i to jeszcze na plagiat ??

Postawcie kratę Rzeźnikowi, on ma taki repertuar, że kratka może nie wystarczyć ;-))
2 września 2006, 23:32 / sobota
Nie Kur.wa to jest żal. Płakać mi się chce. Wprowadzamy piosenke Legii na doping ?? Ja wypowiadziałem się wcześniej długi post i co i ch.uj nikt kur.wa nawet nie raczył go przeczytać !!!!!!!!!! Co mamy wprowadzać piosenke Legii hmmm nie jestem za tym zbytnio mi się to nie podoba ale jak już to Oni się umiejął przy tym bawić a my ??? Kur.wa to co dzisiaj było to szczyt szczytów !!!!!!!!!!!! I zastanawiam się czy iść na młyn, bo ja stwierdzam że młynu nie mamy !!!!!!!!!!!!!!! Brat mi opowiadał kiedyś to młyn była ELITA !!! Tam nie było wstępu dla zwykłego kibica !!!!!!!!!!!! Teraz zaintonujesz jakąś starą pieśń chu.j połowe młynu nie zna !!!!!!!!!!!!! I co to ma być młyn ??? Kur.wa dasz rytm "We Wrocławiu i w Gdańsku jest wiara...." I 3/4 młynu co to jest ??? Na serio kiedyś to było inaczej !!!!!!!!!!!! Pierdoli.liście To My To My Gdańskie Lwy okej to jest fajne ale to Ruch Chorzów śpiewał !!!!!!!!!!! I nie pierdolćie jeśli chodzi o doping Lechia to jest same dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! Kiedyś byłem na Wisła-Saragossa to kur.wa po 25 minutach mi gardło siadało ostatnio ziomki byli na Materssburg i to był doping !!!!!!!! A Nie *** My. Okej jedziecie tak Roberta i dla Niego nie chwałą za tą piosenke ale jednak Ja Mu się nie dziwię że wyszedł, bo ja bym też Mu się nie dziwił !!!!! Też bym wyszedł !!!!!!!!! Z takim czymś??? Już nigdy więcej nie pójdę na młn jak mnie to nie przekona (chyba mówie) Śmiejecie się lkur.wa gdzie był beben gdzie było wszystko ?? Co to MA BYĆ DOPING ???? Zobaczcie sobie w telewizji doping Legii to zobaczycie doping albo przejedżcie sie na Wisłę do Naszych ziomków to zobaczycie doping a to co jest na Lechii ?? To jest żenada !!!!!!!!! I tyle !!!!!!!!!!! I dobrze że Pawlika nie było ja znam Go troche i dobrze że nie przyszedł bo takiego gówna nie będzie chciał rozkręcać !!!!!!!!!!!!!!! NS z Moreny !!!!!!!!!!!! I co ......... Damek pisał że chciałby żebym objął funkcje bębniarza, a Ja się pytam gdzie był bęben dzisiaj co w tym kierunku??? Potrafimy tylko bluzgać, bo to Nam najlepiej wychodzi ??? Tak ?? To ma być ten wielki doping na Lechii?? Ja mam wyjeb.ane tak jak Robert!!!!!!!!!!!! Pierdolić ten doping !!!!!!!!!!!!!!!! *** mogą Mnie wyjeba.ać z tego forum ale to co się dzieje na Lechii??? Jak się dziś żaliłęm bratu?? Nie no nie wiem co napisać ide płakać w poduche !!!!!!!! Albo przyjdą starzy na młyn : Parasol,Kobra, Makaraon. albo JA KOŃCZĘ Z DOPINGIEM !!!!!!!! Ale nie z Lechią Lechię ma się w sercu !!!!!!! Ale z dopingiem tak Tadeusz Duffek On by Wam pokazał co to jest doping!!!!!!!!

I Zeto Tyle Ci powiem !!!!! To co teraz jest nie ma dopingu i tyle, bo to jest żenada to My w marzeniach możemy mieć doping a to co mówisz plagiat ja apelowałem tyle razy na innym forum o inne piosenki i co ??? Zarzucisz "We Wrocławiu i W Gdańsku jest Wiara ...." a młyn co to jest ??? Więc Zeto to nie ma sensu zzz i inni doping na Lechii to jedna wielka klapa i tyle !!
2 września 2006, 23:37 / sobota
i jeszcze jedno zapomniałem widzę że pamiętasz Rzeżnika .:) A jak by Śruba wszedł to by zobaczyli co to jest doping nie było by żadnych komentarzy nic !!!! Są ludzie którzą chcą na Lechii jak najlepiej ale widać że to niektózy mają głeboko w de... !!!!!!! I tyle
3 września 2006, 01:01 / niedziela
ale dzis w Bydgoszczy na reprezie jeszcze gorzej było :-)))))
Co nie zmienia faktu że Limak ma troche racji.
Ps-Troooojmiastooo... :-)))
3 września 2006, 13:18 / niedziela
Mlyn na wczorajszym meczu w 2 polowie- żenada. Nie może byc tak, że młynarz znika w 2 połowie i nie ma zmiennika. Jeśli już istnieje coś takiego jak gniazdo to warto by jego obsada była zaplanowana. Doping młynu i sytuacja na boisku w 2 połowie to dwie różne bajki.

"My wierzymy" śpiewane przez stadion- petarda !!!
Kluczem do sukcesu jest stosowanie przerw. To powoduje że stadion "idzie" równo.

Brawo spiker- zachowanie po bramce.

Limak - daj spokój jesce będzie lepiej. Poza tym nie zgodzę się z twoim bratem. Uczestnictwo w młynie zawsze było sprawą dla każdego otwartą.
3 września 2006, 15:28 / niedziela
zenada ze strony roberta i tyle czyzby chodzilo juz o lansowanie niestety coraz wieksze walenie w huja i tyle ktory raz zrywka z 2 polowy jesli sie podejmuje niech to robido koca jest chlopak ktory chce ciagnac i co nie daje mu nie tak to powinno wygladac niech ktos z greengosow wrescie zajmie sie ta sprawa porzadnie nie ma co ukrywac smiech na sali wczoraj bylo na prostej jak zobaczyli se 2 polowe z dziewczyna na gniezdzie i znikniecie roberta
3 września 2006, 15:38 / niedziela
sory ponioslo mnie moze za mocno ale naprawde dziwnie to wyglada znow 2 polowa i nie ma roberta dziwna sprawa ktora wrescie powinna byc zalatwiona kolega ktory prowadzilz polonia wawa z robertem chce prowadzic i ma potencjal wiec chyba czas na niego
4 września 2006, 20:27 / poniedziałek
a ja mam pytanie do greengosow po co wywieszaja flage z Adamowiczem... on oprocz obiecywania nic nie robi...
4 września 2006, 20:41 / poniedziałek
limak Sruba nie wejdzie na mlyn bo z tego co wiem to go w Gdańsku niema wogole:) chc rzeczywiscie jak on byl to szlo to calkiem niezle a teraz jest zenada i tyle.... mlyn to kiedys byla elita stadionu tam nie bylo jakis przypadkowych osub a teraz..młyn??!! to jest mlyn??!! to jest gówno nie mlyn mlyn to byl kiedys a teraz mamy tylko marną kopie tego....mlyn niezna piosenek i chocby na gnizado wszedl kolo co zna kazdą piosenke lechi to i tak spiewali bysmy jedno i to samo na kazdym meczu..bo mlyn niezna starszych piesni naprawde mamy zajebiste piosenki a walkujemy caly czas to samo{ z marnym efektem zresztą} bo ludzią niechce sie zajzec do spiewnika na www.lechia.net gdzie jest naprawde sporo zajebistych piesni..moim zdaniem jak wkocuy do mlyna nie spadnie starszyzna to doping nie poprawi sie..i dalej bedziemy walkowac te same piosenki...
4 września 2006, 21:06 / poniedziałek
Tak Dawid zgadzam się z Tobą w 1945 % !!!! Co do Śruby wiem że Go nie ma w Gdańsku bodajże w Łodzi ?? Ale nie jestem pewien...... Ale to był młynarz najlepszy jakiego ja na Lechii z tych wszystkich widziałem mimo młodego wieku!!! I nie było pierd..... że nie znasz piosenki. Ale masz rację młyn nie zma piosenek, młyn nie umię się bawić. Mamy tyle piosenek, a koniecznością dla mnie jest odświerzenie " Lechia,Lechia ponad wszystko......." i "Do Boju Budowlani....."
Ale tak dosyć narzekania i trzeba coś robić w tym kierunku aby było lepiej.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.298