Gdańsk: środa, 23 września 2020
FORUM
Podstrony:

Walkower dla nas?

strona 1/1

1

20 kwietnia 2006, 10:44 / czwartek
Nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa ale podobno mamy dostać walkowera za mecz ze Śląskiem gdyż grał tam zawodnik ,który powinien pałzować za żółte kartki.Jeżali to pomyłka to sorki za wpis .POzdro
20 kwietnia 2006, 11:09 / czwartek
Z tego co wiem, to chodzi o mecz Śląska z Widzewem i Zagłębiem.
20 kwietnia 2006, 11:13 / czwartek
W dzisiejszym "PS" sugerują taka możliwość ale w odniesieniu do Zagłębia Sosnowiec. Chodzi o grę w Śląsku Bugaja, który powinien pauzować za kartki właśnie w tym meczu ale pobiegał nie tylko w tym ale również poźniej z Jagą i z Nami.
20 kwietnia 2006, 11:44 / czwartek
Najciekawsze jest to, ze nasi dzialcze niezle sie popisali:)))

Oto okazuje sie, ze Cetnarowicz wcale nie musial pauzowac za zolte kartki bo zdobyl je na III ligowych boiskach ,a te nie naleza do centralnych rozgrywek (I i II liga).

Sprawa "przechoidzenia" kartek z I na II lige tez jest watpiwa i Slask ma na to jakis paragraf.......ale sprawa z Cetnarowiczem kompromituje naszych dzialczy,bo tu sprawa jest oczywista NIE MUSIAL PUZOWAC !!!!

--------------------------------------------

Artur Brzozowski, Wrocław 19-04-2006

Czy Piotr Celeban nie mógł grać w barwach Śląska z Jagiellonią, bo powinien pauzować za żółte kartki?

Polski Związek Piłki Nożnej wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Śląskowi Wrocław. Przedstawicielka PZPN Wisława Janas poinformowała o tym działaczy wrocławskiego klubu. Spór idzie o żółte kartki, którymi ukarani zostali Artur Bugaj i Piotr Celeban, zawodnicy sprowadzeni przed rundą rewanżową do Śląska z Pogoni Szczecin. W rundzie jesiennej w barwach Pogoni obydwaj ukarani zostali trzema żółtymi kartkami. Później - już w drugoligowym Śląsku - otrzymali kolejne żółte kartki. Bugaj w spotkaniu przeciwko Widzewowi Łódź, a Celeban w pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec. Zdaniem przedstawicieli PZPN po tych kartkach obydwaj powinni pauzować, gdyż upomnienia na szczeblu centralnym - a więc w I i II lidze - sumują się. A po czwartej żółtej kartce zawodnik powinien pauzować. Spotkaniem, w którym według PZPN nie powinien grać Bugaj, był mecz z Zagłębiem Sosnowiec, zakończony remisem 0:0. Z kolei Celeban ukarany został żółtą kartką właśnie w Sosnowcu i teoretycznie nie mógł wystąpić w pojedynku z Jagiellonią Białystok, wygranym przez Śląsk 4:2. Za te spotkania wrocławianom grożą walkowery i odebranie czterech punktów.

Obydwaj zawodnicy nie pojechali ze Śląskiem na środowy mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Według oficjalnej wersji obydwaj byli kontuzjowani.

Taką interpretację przepisów potwierdza Krzysztof Malinowski, przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN. Podkreśla on, że zgodnie z wykładnią przepisów zatwierdzoną przez zarząd związku w 2000 roku kary dyscyplinarne z rozgrywek szczebla centralnego sumują się. Dopiero później zarząd PZPN podjął decyzję o rozłączeniu kar zawodników, ale tylko w rozgrywkach ligowych i Pucharu Polski. - Taka jest wykładnia zarządu PZPN, ale to nie ja decyduję o interpretacji tych przepisów. W tym przypadku decyzja należy do Wydziału Gier - podkreśla Krzysztof Malinowski.

Jednak interpretacja tych przepisów nie jest do końca jednoznaczna. Przedstawiciele OZPN we Wrocławiu twierdzą, że kartek nie sumuje się. Powołują się na paragraf 5, punkt 3 regulaminu PZPN, w którym napisane jest, że zawodnik odbywa karę pauzy w tej klasie rozgrywkowej, w której został ukarany. Według tej interpretacji przepisu nie można sumować żółtych kartek Bugaja i Celebana z meczów pierwszoligowych z tymi, jakie otrzymali w barwach Śląska. Podobne zdanie ma jeden z drugoligowych działaczy piłkarskich, który prosił o zachowanie anonimowości.

Wydział Gier PZPN będzie obradował w piątek. Jeśli Śląsk zostanie ukarany, klubowi przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

zrodlo:Wyborcza
20 kwietnia 2006, 11:48 / czwartek
20 kwietnia 2006, 14:42 / czwartek
no wlasnie... w dzisiajszym 'fakcie' jest info ze prawdopodobnie bedzie walkower dla nas.
wie ze nie jest to gazeta z ktorej powinno sie czerpac informacje:P ale akurat dzisiaj przeczytalem:P
20 kwietnia 2006, 17:48 / czwartek
cała ta sytuacja z walkowerem, przymusowa niby absencja Cetnarowicza, ujemne punkty w lidze...pokazuje jaki bur...l panuje w PZPN i okolicach ( zresztą niedawno komornik zajął im sporą sumkę)...
zasadniczo punkty zdobywane w ten sposób mnie nie zadawalają..ale z drugiej strony kto może mieć pewność, że ktoś tam, czegoś nie robi za plecami Lechii, żeby zaszkodzić ( tak, tak, wiem,że to brzmi jak spiskowa teoria dziejów ..ale to tylko takie gdybanie)
20 kwietnia 2006, 18:10 / czwartek
Witam Bialo-zielonych Fanow patrze na te ostatnie informacje i co widze ?? jezeli to jest prawda i Lechia dostanie walkowera za mecz ze Slaskiem to bedzie miala 32 pkt a do miejsca o baraze nie bedzie daleko poniewaz Slask zgubi kilka punktow ( za tych zawodnikow co niemogli grac ) i to namiesza w ligowej tabeli :P z Łks my gramy i Kszo a na koniec z Zawisza wiec podsumowujac jezeli nasz wspanialy zespol zagra tak jak w 2 ostatnich meczach Bog wie co sie bedzie dzialo moze uda sie nam otrzec o gre w barazach o ekstraklase :P a wiec do boju Bialo-Zieloni do boju Lechia Gdańsk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ps wiem ze niektorzy beda sie smiali :D ale co tam mozna marzyc a moze to bedzie realne marzenie:P
pozdrawiam
20 kwietnia 2006, 18:12 / czwartek
Z niższej do wyższej ligi nie przechodzą kartki ale już kara za czerwoną tak... wiec codo Cetnarowicza... pauzował słusznie
20 kwietnia 2006, 19:26 / czwartek
z jednej strony było by dobrze jak byśmy dostali dwa pkt. ale z drugiej to te pkt są potrzebne naszym BRACIOM ze ŚLĄSKA więc niech pzpn nie kombinuje tylkograjmy dalej.

TYLKO LECHIA GDAŃSK!!!!
20 kwietnia 2006, 20:08 / czwartek
No cos jest na rzeczy... wszysktie media o tym trabia. Jutro decyzja. Mam mieszane uczucia co do tego walkowera...
20 kwietnia 2006, 20:15 / czwartek
Panowie,jakie mieszane uczucia!!???Czy ktoś by przejmował się Lechią??nie kopali by w ...dupe.Może w końcu nam coś dadzą choć w życiu nic za darmo nie ma!!
21 kwietnia 2006, 14:11 / piątek
i co z tym walkowerem|??
21 kwietnia 2006, 14:40 / piątek
z Tego co wiem to decyzja ma byc dopiero w poniedziałek.
Pozdro
21 kwietnia 2006, 16:27 / piątek
odnośnik tu stoi jak byk że decyzja ma byc dzis.
21 kwietnia 2006, 16:32 / piątek
rozmawialem dzis z kims bliskim tematu i powiedzial ze na 90% BEDZIE WALKOWER
21 kwietnia 2006, 16:44 / piątek
nie wiem,ale czyzby niektorzy tu na forum chcieli zeby zostal nam walkower przyznany? ja rozumiem ze mozna na cos takiego liczyc w ciezkich chwilach,ale ludzie te pkt beda odbebrane Śląskowi !!

Jebac pzpn !!
Śląsk Śląsk WKS !!
21 kwietnia 2006, 16:54 / piątek
tu nikt chyba nie jest za tym aby przy stoliku dawac punkty ale co poradzisz

jebac pzpn
21 kwietnia 2006, 17:03 / piątek
1. Widzew 23 46 39:18 14 4 5
2. ŁKS 23 40 34:16 10 10 3
3. KSZO 23 40 32:27 11 7 5
4. Jagiellonia 23 39 37:19 10 9 4
5. Zawisza 23 38 28:17 10 8 5
6. Zagłębie 23 34 29:23 9 7 7
7. Śląsk (b) 23 34 22:29 10 4 9
8. Lechia (b) 23 32 27:30 9 5 9
TAK BEDZIE WYGLADAC TABELA JAK ŚLASKOWI ZABIORE PKT
21 kwietnia 2006, 18:00 / piątek
Dlatego bedzie lepiej jak Śląskowi nic nie zabiora :) mamy jeszcze troche tych punktow do zdobycia i spokojnie sie utrzymamy. A ile Slask by stracil? z nimi 1 pkt z Jaga 3 i z Widzewem 3?
21 kwietnia 2006, 18:50 / piątek
Zaczyna się to robić najwazniejszy obecnie temat na tym forum.
A ja jakoś mam zupełnie inne odczucia.
Walą mi zielone stoliki.
Przed meczem chciałem tylko aby nie było remisu, bo jeden nic nikomu nie dawał.
Ale teraz na samą myśl o 3 pkt kosztem braci ze Śląska źle mi się robi.
Trzeba było strzelić tę bramke i po krzyku.
Za to niektórzy robią obecnie z tego nie wiadomo jaką aferę.
Wstyd. Mam nadzieję że Wrocławianie tego nie czytają.
JEBAĆ PZPN I ZIELONE STOLIKI.
21 kwietnia 2006, 22:14 / piątek
Powiem może tak -Dla mnie NAJWAŻNIEJSZA JEST LECHIA!!!Myśle i wierze w to głęboko że dla wszystkich tu obecnych również.Można jakiś klub lubić inny mieć w d......e ale liczy się tylko Lechia!!!!Odbierano nam już pare razy punkty (był to zupełnie inny zespół) ale też chodziliśmy na Traugutta i identyfikowaliśmy się z tym klubem.Wydaje mi się że okrzyk "Super Lechia Gdańsk" pochodzi z tego okresu.A więc lepiej oczywiście gdyby zabrano punkty wszystkim innym a nie Śląskowi ale powtarzam ;NAJWAŻNIEJSZA JEST LECHIA!!!i ona jest na 1 miejscu!!
a nie Śląsk,Wisła,Ruch,Widzew,Liverpool czy Barcelona.Jest jeden klub najlepszy LECHIA GDANSK!!!!
21 kwietnia 2006, 22:24 / piątek
mi nie musisz tego tłumaczyć
aczkolwiek co do naszych zgód każdy moze mieć swoje zdanie.
tak samo jak ma prawo mi sie nie podobać ta pazerność niektórych formumowiczów na punkty od zielonego stolika
to że ktoś postepuje tak nie znaczy że i ja muszę.
(pamietam dobrze rok 1995)
pzdr
21 kwietnia 2006, 22:30 / piątek
slyszalem ostatnio jeszcze smieszniejsza wypowiedz....
ktos z dep rozgrywek powiedzial ze jesli lech nie wystapi o licencje wg przepisow spada na ostanie miejsce....
ale o licencje wystepuje sie po zakonczeniu rozgrywek....wiec jakas kapela by sie uratowala dzieki temu....wszyscy ubolewamy bo wiemy komu to na reke ; ]
cala ukladanke psuje jednak mecz barazowy....druzyna ktora w nim wystapi i np przegra zgodnie z w/w przepisem pojdzie oczko w gore wiec na ost miejsce kt nie spada...a "pierwszy spadkowicz" ktory normalnie by spadl przejdzie na miejsce barazowe....i co wtedy zrobi pzpn ; ] gdy juz bedzie po meczu barazowym a lech nie wystapi o licencje, ja nie mam pojecia oni chyba tymbardziej moze jakis zut moneta...to calkiem sportowe rozwiazanie
21 kwietnia 2006, 22:33 / piątek
Masz racje!!Pozdrawiam i myśle że wszystkie serca są tylko Biało-Zielone a tylko "koszulki"mają inny kolor!!!
Tak to były chwile gdy staliśmy na krytej i tych h......w nie było bo wybiegli w ......Poznaniu!!! No to teraz wybiegają w Rabce Zdroju lub Wadowicach!!To kara i bardzo dobrze!!!
21 kwietnia 2006, 22:38 / piątek
Myśle że są to "zagrywki" tak PZPN jak i "znaczących ligi".Wszyscy już chba dokładnie wiedzą kto spadnie i oby myśleli o tym samym klubie co ja!!A tak na marginesie to Prezydent (stosunek in minus) kibicuje Poloni Warszawa no to może nie kibicuje ...........arce!!!!hi!!!
21 kwietnia 2006, 22:43 / piątek
do fan-Lechii : Ślaskowi chca zabrac za mecze z Zagłebiem 0-0 Jagielonia 4-2 i z nami 0-0 czyli 5 pkt chca im zajebac . Lepiej niech im nic nie zabieraja my sobie poradzimy :) Hej Lechia GOLLLLLLLLLLLLLLLLLL
22 kwietnia 2006, 08:10 / sobota
a moim zdaniem bedzie sprawiedliwe jesli im zabiora te punkty 9 jesli oczywiscie na to zsluzyli) polecieli brzydko mowiac w balona i musza poniesc kare !!! i w tym momencie nie mzoemy patrzec czy to kosa czy uklad czy zgoda czy fan klub !!! nam tak samo sa potrzebne punkty jak akzdemu innemu wiec nie rozumiem takich wpisow niech slaskowi nie zabieraja a my sobie poradzimy !!! to ze Lechijka wygrala 2 mecze pod rzad i nawet moze wygrac trzeci to nie znaczy ze tak latwo sie utrzyma chociaz bysmy tego wszsycy chcieli !!! pozdro
22 kwietnia 2006, 10:09 / sobota
A mi wstyd za niektóre wpisy tutaj. Kocham WKS i naszych braci z Wrocławia. Mało tego, byłem za tym żeby 3pkt zostały we Wrocławiu. Tarasiewicz zrobił tam niezłą ekipę z zawodników wcale nie lepszych od naszych. On ma styl i wizję tego klubu, czego nie można powiedzieć o Kaczmarku. My spokojnie sobie poradzimy, a nasi bracia mają dużą szansę na awans i teraz wszystko to może zostać zniweczone. Najpierw dojebali im 3 mecze bez publiczności, teraz grożą walkowery (sprawiedliwe czy niesprawiedliwie - inna sprawa).
Wszyscy, którzy piszą ecie pecie typu 'Tylko Lechia, nie ważne zgody, sami sobie winni i niech się martwią' nie mają pojęcia co łączy nasze 3 piękne miasta i nie mają tam pewnie przyjaciół. Bo gdyby mieli przez gardła by im takie teksty nie przeszły.
Więc ja w imieniu reszty biało-zielonych fanów, tych którzy kochają swych braci z Wrocławia i Krakowa, mówię...

HEJ, ŚLĄSK, WKS !!!
BIAŁA GWIAZDA, JAZDA JAZDA JAZDA !!!
DO BOJU, LECHIO !!!

TRZEJ KRÓLOWIE WIELKICH MIAST!

biało-zielone pozdrowienia
22 kwietnia 2006, 10:13 / sobota
"nam tak samo sa potrzebne punkty jak akzdemu innemu wiec nie rozumiem takich wpisow niech slaskowi nie zabieraja a my sobie poradzimy !!!"
a ja nie rozumiem takich wpisów jak ten. Tak jak już powiedziałem, punkty zdobywa się na boisku i tam mieliśmy szansę na zdobycie pełnej puli. A to że ktoś grał czy nie albo jak tez należy interpetować przepisy, których najwidoczniej sam PZPN nie rzumie, skoro tworzy sie do nich interpretację, nie mają dla mnie znaczenia. Było 0:0 i niech tak zostanie. I wcale nie tylko dlatego że był to Śląsk.
22 kwietnia 2006, 10:46 / sobota
Boral i reszta.......ludzie piszecie o Śląsku nie o jakiejs innej druzynie tylko wlasnie o Śląsku,czy Wy macie naprawde naj..... w tych glowach? co Wy tacy pazerni na jakies pkt? Nawet jakby w Śląsku gralo 11 pilkarzy nie uprawnionych czy z kartakmi to ch...w to. Lechia nie powinna chciec zadnych pkt jesli maja byc zabrane naszym braciom. Boral a Śląsk to nie jak piszesz "zgoda,uklad...itd"
Śląsk i Lechia to jeden klub !! Ch...z tymi pkt !! Żalosnie sie czyta niektore posty !!

Śląsk Śląsk WKS !
22 kwietnia 2006, 10:53 / sobota
Nikt nie ejst pazerny !!! tyulko chodzi o zasade !!!
22 kwietnia 2006, 10:58 / sobota
TO ŻE NIEKTÓRZY NIE CHCĄ ABY ZABRAĆ PUNKTY ŚLASKOWI TO ROZUMIEM,ALE TO CO NAPISAŁ "BELA" TO JUZ PRZESADA.KIBIC LECHI PISZE ŻE BYŁ ZA TYM ŻEBY PUNKTY ZOSTAŁY W WROCŁAWIU.JEZELI W SLASKU GRALI NIEUPRAWNIENI ZAWODNICY TO MIEJCIE PRETENSJE DO WŁADZ KLUBU ŚLASKA ,A NIE DO LUDZI KTÓRZY MYSLĄ INACZEJ NIŻ WY.CO BY SIE STAŁO GDYBY BYŁO ODWROTNIE.LECIAŁY BY BLUZGI W STRONE NASZYCH DZIŁACZY I PZPN ALE NIKT BY NIE MIAŁ PRETENSJI ŻE NASI BRACIA CIESZĄ SIĘ Z TRZECH PUNKTÓW.
W MOIM SERCU TYLKO LECHIA!
22 kwietnia 2006, 11:03 / sobota
o jaka zasade? a od kiedy zasada jest na czychanie na pkt z pzpn. Slusznie czy nie slusznie,a jak sie czules w hmm 95/96 jak Katowice jechaly na Poznan a nie Gdansk. Pewnie kurwowales ze Lechii ( a rczej temu tworowi ) pkt sa zabierane. W sumie gdyby to mieli zabrac pkt np Heko to mailbym to w dupie,ale nie Śląskowi tylko ze to moje osobiste zdanie i nikt na forum nie musi sie z nim zgadzac
22 kwietnia 2006, 11:12 / sobota
i jeszcze jedno bo taki wątek tez tu widze. Gdyby dla Śląska te nasze pkt mialy zadecydowac o ich awansie a naszej obojetnie ktorej pozycji ( po wyzej baraży) to tez bylbym za tym,zeby pkt zostaly we Wrocku :) moje odczucia
22 kwietnia 2006, 11:56 / sobota
kiedy bedzie wiadomo o decyzji pzpnu???
22 kwietnia 2006, 12:03 / sobota
Uwzaam ze fajnie by bylo dostac te dwa dodatkowe gratisowe punkty bo umocniloby to nasza pozycje w tabeli z drugiej jednak strony zal byloby Slaska ktory po stracie takiej ilosci punktow mialby nikle szanse na awans do OE. To co robi PZPN to kpina w 95 rozpieprzyli nasz klub ( i przypadek omawiany pare postow wyzej nie jest jedyny), a teraz skrupulatnie daza do rozpieprzenia pilki noznej na Slasku (patrz Chorzow i Slask). Jednym slowem JEBAC PZPN, a listkiewicz musi odejsc.
22 kwietnia 2006, 12:08 / sobota
a co sie stalo w 95? moze ktos podac jakas szersza relacje?
22 kwietnia 2006, 12:33 / sobota
Dla młodych kibiców -Krótko!!! Niektóre kluby (LECH i Katowice) "nie uznawały "tworu Lechia-Olimpia" i na mecze z "nami" zamiast do Gdańska "jeżdzili" do Poznania.My wybiegaliśmy tu na Traugutta a tamci o tej samej porze w Poznaniu.Telegraficzny skrót ale musze niedługo wyjść.Inni przyjeżdzali do Gdańska a te .h.....e do Poznania.Dlatego były walkowery dla nich a związkiem "kierował"Dziurowicz (prezes Katowic) więc byliśmy bez szans!!!!
22 kwietnia 2006, 12:57 / sobota
Ale robily to zgodnie z prawem ( prawe pzpn ) takze dostawali slusznie walkowery i ciekawe co wtedy mowili Ci co dzis sie tak domagaja pkt od Śląska.... ja pier... nie pojete to jest.
z mojej strony Game Over w tym temacie.

Śląsk & Lechia ! jebac punkty
22 kwietnia 2006, 12:59 / sobota
Tez mi sie wydaje ze te dwa punkty nam sie na nie wiele przydadza Bo na awans szans nie ma a z tak niezła gra sie utrzymammy a WKS sie przydadza bardziej (moze zajam trzecie barazowe o awans i bedzie mecz np. z AG)

Nie dziwi mnie tez ze opinie sa podzielone bo kazdy ma prawo myslec to co chce a ze nie wszyscy kibice dadza sobie reke uciac za "braci" z Wroclawia to Ci co sobie dzadza nie powinni na nich tak wjezdzac !
Bo jesli sytuacja była by odwrotna to wydaje mi sie ze na forum Slaska tez były by mieszane opinie !

Tak to juz poprostu jest !
A Wg mnie bedzie najprawdopodobniej tak ze ptk dostanie Jagielonia i Zagłebie a nam zostawia wynik z boiska czyli nikogo tak do konca niesatysfakcjonujacy !

Pozdr
22 kwietnia 2006, 14:15 / sobota
a mnie, szczerze mówiąc, remis ze Śląska wcale nie ucieszyl. Ani Śląskowi się ten jeden punkt za bardzo nie przyda, ani nam. Ale w ogólnym rozrachunku punkty bardiej są potrzebne Śląskowi do awansu niż Lechii do uniknięcia baraży.
Po ostatnich zdobyczach punktowych biało- zielonych wolałbym by we Wrocku zostal ten jeden punkt.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.016