Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Nowe antyrasistowskie przepisy

strona 2/2

23 kwietnia 2006, 23:54 / niedziela
smieszne...naprawde :)
znudzilo mi sie to wiec koncze z napinka,jak ktos wyzej napisal to sie robi zalosne...
zgadamy sie jeszcze
24 kwietnia 2006, 08:46 / poniedziałek
Nie rozumiem. Znaczy się antyrasiści są za tym, aby jakiś biały pojechał do Afryki, położył kasę jakimś czarnym, zabrał jednego z nich (albo kilku) tylko po to, aby kopali piłkę w Polsce, za mniejsze pieniądze niż Polacy ??

Mi się to kojarzy z oszustwem. No ale jestem rasistą, w przeciwieństwie do większości europolaków.

Po jakimś czasie, żeby nakłady na czarnego się zwróciły, prezydent da mu obywatelstwo. Wszędzie ogłosi się, że oto jest Nowy Polak, zbawca reprezentacji. Sprzeda się murzynka gdzieś do Grecji za kupę szmalu, i okaże się, że gość ma pecha, bo trener się na niego uwziął.

Mi się to kojarzy z niewolnictwem.

Milion razy bardziej wolę, aby w Lechii grali wychowankowie, nawet w A klasie, niż jakiś najemnik, niezależnie skąd. Wystarczy spojrzeć na obecny skład i wnioski nasuwają się same.
24 kwietnia 2006, 09:25 / poniedziałek
gosc-

A w czym czarni sa lepsi od innych? pytam z ciekawości...jak już mi odpowiesz to odpowiedz na kolejne pyatnie: czemu uważasz ze są w tym co podasz lepsi? jaka jest tego przyczyna? czy kolor skóry może być przyczyna ze ktoś jest w czymś lepszy? to tak jak byś powiedzial ze czarny umie łowić ryby bo ma w domu taboret
24 kwietnia 2006, 10:09 / poniedziałek
juz Ci odpowiadam....nie uwazam ze sa lepsi (czy gorsi) bo uwazam ze to zalezy od czlowieka a nie od koloru skory tak wiec reszta Twoich pytan do mnie traci w tym momencie sens...
24 kwietnia 2006, 10:22 / poniedziałek
tak na boku to problem ktory opisales wyzej nie odnosi sie tylko do czarnych ale do wszystkich zagranicznych pilkarzy...spojrz na pierwsza lige gdzie sprowadzane sa z pobliskich krajow tansze odpowiedniki polskich pilkarzy i jesli chodzi o murzynow to jest ich tam stosunkowo niewielu wiec poruszony przez Ciebie problem jest inny a przynajmniej bardziej rozbudowany niz temat przewodni prowadzonej tutaj "debaty"
24 kwietnia 2006, 10:52 / poniedziałek
Cały temat dotyczy raczej steku absurdów, które serwuje nam pzpn. Jeden z drugim ze skoumpowanych działaczy tej organizacji stwierdza, że ta flaga może wisieć a inna nie, że jedno kibic może krzyknąć a co innego nie.
I na dodatek na jakiej podstawie jeszcze można karć Bogu ducha winny klub i piłkarzy odejmowaniem punktów w tabeli? O liczbie punktów powinna decydować wyłącznie gra na boisku. Te przepisy wypaczają sens piłki nożnej...

A tą dyskusję można prowadzić na forum oliwskiego zoo. Może dyrektor Targowski rozwieje jakieś antropologiczne wątpliwości...
24 kwietnia 2006, 11:32 / poniedziałek
gosc- tak na boku, to oto w tym właśnie chodzi. Weźmy przykład piłki- ktoś trenuje od młodego, stawia na piłkę, a potem się okazuje, że skoro nie jest czarny, nie będzie atrakcją dla kibiców. I co, w klubie grają tylko brazylijczycy (niekoniecznie piłkarze), tylko dlatego, że jakiś palcem pisany globalista ma taką wizję biznesu.

Moim zdaniem, dużo większą gwiazdą będzie wychowanek klubu, który zawsze będzie związany emocjonalnie, z miastem, kibicami, klubem. A murzynek, albo chorwatek przyjedzie, skasuje sianko, a potem powie że boli go kolanko, albo że ktoś inny płaci więcej.

gosc jesteś przeciwko rasizmowi, a przyzwalasz na handlowanie ludźmi. Mało tego, ty i tobie podobni przyzwalacie, aby pieniądze i układy decydowały o narodowości. Ciekawe, czy jakbyś cofnął się w lata rozbiorów Polski i tam powiedział, że czarny jest Polakiem i nas reprezentuje na światowych stadionach, czy niebyłbyś uważany za kosmitę ??
24 kwietnia 2006, 19:54 / poniedziałek
To wszystko wina Żydów! To przez nich wybuchła II wojna swiatowa. Hitlera mysl byla dobra tylko szkoda, ze ucierpieli na tym Polacy. Żydowski koczowniczy lud rozprzestrzenił się po całym świecie i zaczął pasożycić. Oni sa zrodlem nieszczesc, ktore spadly na Polske (IIwojna, komuna). To jest niewdzieczny narod!!
A propo czarnoskorych to do nich nic nie mam, ale wolalbym zeby nie grali w Lechii, bo mogliby popsuc atmosfere oraz zle wplynac na morale w zespole.
24 kwietnia 2006, 20:25 / poniedziałek
Żaden rasista nie przekona "nigdy-więcej" fana i odwrotnie, więc jedni i drudzy nie mają co próbować
24 kwietnia 2006, 20:42 / poniedziałek
własciwie to kazdy powinien miec w domu murzyna a najlepiej dwóch .....
24 kwietnia 2006, 21:24 / poniedziałek
Ja tam jakas fajan murzynke moglbym miec;) a co:D
25 kwietnia 2006, 11:22 / wtorek
Zeto

"gosc- tak na boku, to oto w tym właśnie chodzi. Weźmy przykład piłki- ktoś trenuje od młodego, stawia na piłkę, a potem się okazuje, że skoro nie jest czarny, nie będzie atrakcją dla kibiców. I co, w klubie grają tylko brazylijczycy (niekoniecznie piłkarze), tylko dlatego, że jakiś palcem pisany globalista ma taką wizję biznesu.

Moim zdaniem, dużo większą gwiazdą będzie wychowanek klubu, który zawsze będzie związany emocjonalnie, z miastem, kibicami, klubem. A murzynek, albo chorwatek przyjedzie, skasuje sianko, a potem powie że boli go kolanko, albo że ktoś inny płaci więcej."

nigdy temu nie przeczylem,nawet tego poki co nie neguje i sie po czesci zgadzam,wyszlo tu chyba jakies nieporozumienie o ktorym napisze ponizej ale najpierw jeden cytat

"...a przyzwalasz na handlowanie ludźmi. Mało tego, ty i tobie podobni przyzwalacie, aby pieniądze i układy decydowały o narodowości"

niby czemu tak uwazasz?nie znasz mnie i o ile pamietam nie pisalem nigdy ze jestem za tym aby uklady i pieniadze decydowaly o narodowsci wiec wysuniete wnioski sa chyba przejaskrawione i sa wielka nadinterpretacja

a teraz troche o tym nieporozumieniu ktore zauwazylem...jesli chodzi o mnie, to ja po prosto nie jestem za stadionowym rasizmem co nie jest rownoznaczne z tym ze zgadzam sie aby kupowac ludzi o innym kolorze skory tylko po to zeby byli atrakcja...nie jestem za udawaniem odglosow malpy ilekroc przy pilce jest czarnoskory pilkarz(i to jest miedzyinnymi stadionowy rasizm),niestety Ty ,nie wiem czemu zarzucasz mi ze najlepiej bym sprzedal cala druzyne i w jej miejsce wstawil samych bezwartosciowych czarnsokorych pilkarzy tylko po to by byli atrakcja(mozliwe ze zle zinterpretowalem Towja wypowiedz wtedy mnie popraw)....
podkreslam ze chodzi mi o wyrzucenie ze stadionow "burackich" moim zdaniem zachowan rasistowskich ...a tu nagle doszlo do nadinterpretacji i temat poszedl w strone kupowania i sprzedawania czarnoskorych pilkarzy...a to raczej dwie odmienne sprawy...to czy klub kupi czarnoskorego pilkarza czy nie to mi to obojetne,sprawa dotyczy po prostu tolerancji
25 kwietnia 2006, 17:38 / wtorek
Pozwolę sobie zauważyć, że w Polsce jest przynajmniej jedna drużyna, która etatowo zajmuje się wykopywaniem rasizmu ze stadionów. Poniżej podaję link do zdjęcia z sympatykami tej drużyny. To nie jest fotomontaż, ani zdjęcie sprzed dziesięciu lat. Oni tam tak naprawdę wyglądają.

odnośnik

Różnicę między kibicami Biało-Zielonych, a tymi ze zdjęcia są zauważalne na pierwszy rzut oka... Niech Ci goście wykopują rasizm ze stadionów, idą sobie na marsze antyglobalistyczne, bojkotują McDonalda, gloryfikują pedalstwo i urządzają sobie rewolucję. Dzięki Bogu lewactwo w Gdańsku praktycznie wymarło i nie musimy się z nimi użerać.

Wracając do tematu wątku. Sankcje są za ostre, a mojego osobistego podejścia do tematu nie zmienią i tak. Co nie znaczy, że w jakikolwiek sposób mam zamiar manifestować swój rasizm, czy nie-rasizm na stadionie.
27 kwietnia 2006, 09:59 / czwartek
zostało wytepione a nie wymarło ......... zobacz jak aktywnie działa skinheads od lat 80 do dzis w gdańsku i we wrocku a w np w wa- wie lub poznaniu

pozdro 88
27 kwietnia 2006, 10:26 / czwartek
gosc- ja tylko zwracam uwagę na paranoiczne i pozbawione sensu przepisy i dysputy. Teraz będę mógł krzyknąć na stadionie "nawet Pan Zdzisław, pierdoli Odrę Wodzisław" i klub nie zostanie ukarany. Ale jak krzyknę "widzew Łódź jude, jude, jude" to grozi nam degradacja. Jeśli w drużynie gości będzie grał rudy, i krzyknę "rudy chuju", to przejdzie to bez echa, ale jak za piłką będzie biegał czarny, a ja będę udawał odgłos małpy- to już będę be.

Gwiazda davida na flagach ajaxu, czy cracovi nie będzie przeszkadzać nikomu, ale irlandczycy ze swoim krzyżem celtyckim zostaną wywaleni ze wszelikich rozgrywek międzynarodowych ??

Czy nie jest to idiotyczne ??
27 kwietnia 2006, 14:29 / czwartek
Zeto...TY ALFABETO...
27 kwietnia 2006, 14:53 / czwartek
Przepraszam ale nie mogłem się postrzymać:
Selekta, Selekta - chuj ci w dupę!
27 kwietnia 2006, 16:37 / czwartek
Hejnał, podejrzewam ze selekta jest z tych, co to lubią mieć takie doznania. A ja uważam, że na przyjemność trzeba sobie zasłużyć.

selekta- oby zgwałciło cię stado nimfomanek ;-))
28 kwietnia 2006, 17:31 / piątek
odnośnik
Na pohybel gosciowi!
4 maja 2006, 20:11 / czwartek
rasizm rasizmem ale jak mi taki kolo{dawidzielonka}pierdoli ze hiitler mial dobre plany..rece opadajo ..a tak pozatym widze ze tutaj pare osób myli faszyzm z nazizmem
4 maja 2006, 20:52 / czwartek
rasizm jest przestazala ideologia nie maja miesjca w obecnym swiecie. szefowie organizacji sportowych o tym wiedza i zwalcza rasizm surowymi zakazami. oni nie chca pokazac, ze walcza z rasizmem, tylko rzeczywiscie chca by zniknal. dlatego takie surowe kary, wiec mozecie sobie biadolic, ale tak dlugo jak nie jestescie przy sterze tych organizacji, to bedzie tanczyc jak oni zaspiewaja, bo inaczej i Lechia zniknie z lig i pozostanie w conajwyzej grupie A.
proponuje popracowac nad nowymi oprawami meczow :)))
5 maja 2006, 11:05 / piątek
ja osobiscie jestem nietolerancyjny ale nie wg koloruy skory ale czynow (czyli np wobec pedalow)...jezeli bialy jest h**em to dla mnie jest H**jem....tak samo jest z murzynami ...jezeli murzyn jest h**em to dla mnei jest h**jem....a tak na boku to sie zgadzam z Zeto...w jlubach powinni grac tylko wychowankowie...wtedy by sie okazalo ktory klub jest NAPRAWDE najlepszy...a nie ktory ma wiecej kasy...
5 maja 2006, 11:07 / piątek
Wydział Dyscypliny PZPN postanowił za powtarzające się przypadki zachowań kibiców Polonii Bytom o charakterze rasistowskim nałożyć na bytomski klub karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Dodatkowo zarządzone zostało wykonanie zawieszonej na okres sześciu miesięcy kary pięciu tysięcy złotych orzeczonej za wcześniejsze incydenty rasistowskie na stadionie Polonii.

źródło: PZPN
5 maja 2006, 11:13 / piątek
Na stronie oficjalnej Lechii już się boją ewentualnych konsekwencji i przypominają

"Przypominamy, iż od bieżącej rundy Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej bardzo restrykcyjnie ocenia używanie przez kibiców rac świetlnych podczas meczów piłkarskich. Równie surowo traktowane jest wkraczanie kibiców na płytę boiska.

Dodatkowo zabronione jest umieszczanie na terenie stadionu flag, haseł i symboli o treściach nazistowskich, faszystowskich, rasistowskich oraz pochwalających przemoc lub terroryzm. Przepisy nie dopuszczają również obrażania sponsorów i klubów występujących w rozgrywkach."
5 maja 2006, 15:29 / piątek
kurwwaa a dopingowac jutro bedziemy mogli??bo jak tak dalej pojdzie to niedlugo pzpn zabroni nosic szali na mecze i dopingowac:(
1 2
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.414