Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Nasze najliczniejsze wyjazdy!!!

strona 1/1

6 maja 2006, 00:43 / sobota
Ja byłem na Gwardii Warszawa chyba było nas z 5 tys. (0:0) na Zawiszy (1:0) Boniek przestrzelił karnego!!!! też z 3 tys. a w III lidze to Poznań z Lechem II -1 tys osób na 4 czy V to Starogard z Rokocimiem (chyba 500 głów)!!!
6 maja 2006, 01:14 / sobota
Wspomne tylko lata 80

Olimpia Elblag- Lechia ok 5 tys.
Olimpia Poznań-Lechia tez ok 5 tys
Arka-Lechia(zdobycie Gorki) od5 do 8tys trudno dokładnie powiedziec
Pierwszy wyjazd na Wisłe 1 liga ok 500
Puchar z Piastem Gliwice tez kilka tysiaków

To by było tak z pamieci na biegu:)
6 maja 2006, 06:53 / sobota
rekordowa frekfencja wyjazdowa byla na Zawiszy, roku nie pamietam i nie potwierdzam liczby , bo mnie nie bylo tam wtedy, ale wg. opowiesci innych nas ok 12-13 tys. Z meczy ktore bylem, napewno PP z Piastem 5-6 tys., Elblag 3 tys., Gwardia W-wa ok. 6 tys., Zawisza na 0:4 ok. 4 tys., Gdyni nie licze bo to nie wyjazd, w roku zdobycia gorki na stadionie moglo byc ok 12.000 od nas, co warto jeszcze zaznaczyc ze pod koniec lat 70" i pierwszej polowie 80" nawet na tych najdalszych wyjazdach jak np. Swidnik czy Walbrzych frekwencja nie spadala ponizej 300 osob. A tak polzartem to najliczniejsze wyjazdy to z pewnoscia na Stoczniowca gdzie 99,99999 % z 18 tys. stanowili kibice Lechii.
Najwiekszy wyjazdowy "kryzys" byl po spadku Lechii do III ligi w 1982 roku, chodz i wtedy liczby wyjazdowe byly imponujace, np. Swiecie chyba najdalszy ok 500, Starogard, w czasie gdy Traugutta bylo na 3 mecze zamkniete przez PZPN, regularnie po 1000 1.500 a na polfinale PP z Sosnowcem 3.000.
Od siebie dodam, ze choc w tamtych latach nie bylo takich mozliwosci komunikacji jak dzisiaj , komorki (rzadko kto mial telefon w domu :-) ), poloaczenia PKP tez nie funkcjonowaly tak jak dzis, to jednak odnosze wrazenie ze organizacja wyjazdow / moze wlasnie ze wzgledu na jej brak/ byly perfekcyjne, bez wzgledu na ilosc, zawsze bylismy jednoscia, a wyjazdy takie jak np. do Plocka czy Radomiaka / w stanie wojennym/ pokazywaly nasze gdanskie solidarnosciowe korzenie.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023