Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Powiedz Nie Rasizmowi

strona 1/1

24 maja 2006, 19:49 / środa
24 maja 2006, 20:01 / środa
powiedz "NIE" Rasiakowi! ten wpis bardziej tutaj pasuje ;)
24 maja 2006, 20:21 / środa
Rasiak jest ok.
24 maja 2006, 20:27 / środa
"Po raz pierwszy kibice obejrzą plakat 9 czerwca w Monachium przed meczem otwarcia Niemcy - Kostaryka. Obok hasła antyrasistoweskiego znajdą się na nim napisy "Czas zdobyć przyjaciół" i "Niemcy 2006" oraz logo turnieju."

Czyżby przeciwnicy rasizmu nie mieli przyjaciół ?? Teraz ich roumiem, samotni, sfrustrowanie, nie mają do kogo pyska otworzyć, kiedy popijają zimne piwnko.
Smutne to ;-)
27 maja 2006, 23:30 / sobota
28 maja 2006, 08:51 / niedziela
NIE cenzurze na stadionach

p.s. a co z "czerwonym zagłębiem"?
28 maja 2006, 12:51 / niedziela
falga czerwone zaglebie oficjalnie zostala zatopiona przez kibicow zaglebia w towarzystwie kbicow legii tak slyszalem
28 maja 2006, 13:20 / niedziela
brawo. Ale mi chodzi o stosunek pzpn do niej. Skoro kazano zdejmowac "Skinheads" i inne fany z napisami "terror" to czemu nikt nie dowalił się do "cz. z."
28 maja 2006, 14:05 / niedziela
Wyglada to tak: (o ile mi wiadomo) zakaz dotyczy eksponowania symboli zarowno faszist nazi itp ja i komunistycznych.
28 maja 2006, 14:48 / niedziela
no własnie. Wydaje mi się, że skoro ktoś piętnuje nasizm to powinien tez komunizm. A nie słyszałem o przypadku doj... się do tej fany. Chyba, że o czymś nie wiem
28 maja 2006, 15:04 / niedziela
slawoy tylko officialnie to tak wygloda bo w rzeczywwistosci to przypierdalajo sie tylko do symboli faszystowskich,nazistowskich a zapewne jak by sie na meczu wywiesilo flage z leninem albo che itp...to by sie nikt nie przypierdalalal
28 maja 2006, 18:03 / niedziela
to sie zgadza tym bardziej ze pzpn = pzpr (na marginesie haslo na wlepe;) przynajmniej dla mnie wiec czemu by mieli sie do swoich przycier... Nie kiwneli by palcem jakby wywiesic sierp i mlot czy ostatnio popularnego pana Che Guevara komnisty na garnuszku p. fidela kastrata. A czy za czerwone zaglebie byly kary to nie wiem pewnie nie!!
28 maja 2006, 18:15 / niedziela
Kodeks karny (art.117 § 3) zakazuje zarówno nawoływania do wojny, jak i nawoływania do nienawiści narodowej, rasowej i religijnej. Osoba publicznie nawołująca do wszczęcia wojny napastniczej podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taką samą karę przewidziano za publicznie nawoływanie do stosowania przemocy lub groźby bezprawnej wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości (art. 119 § 2 kk). Przestępstwem jest również publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa lub nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość (art. 256 kk). Przestępstwo to jest zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kodeks wprowadza również penalizację PUBLICZNEGO ZNIEWAŻANIA grupy ludności albo poszczególnych osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, RASOWEJ, wyznaniowej, albo z powodu ich bezwyznaniowości lub naruszania z takich powodów nietykalności cielesnej innych osób (art. 257 kk). Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.

+

Art.13 Konstytucji RP zakazuje istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

=

rasizm - sprawa jasna

nazizm - sprawa jasna, bo ma w samej ideologii wpisaną nienawiść rasową, narodową i nawoływanie do wyniszczania całych narodów czy grup etnicznych

faszyzm - sprawa jasna w świetle polskiego prawa (wynika to zapewne z identyfikowania przez Polaków ideologii faszystkowskiej z nazistowską, no ale także ze względu na totalitarny ustrój państwa; osobiście mam co do faszyzmu mieszane uczucia, co nie oznacza, że go popieram, ale nie chciałbym wywoływać tutaj kolejnej "merytorycznej" dyskusji)

komunizm - sprawa niejasna - propagowanie zbrodni stalinowskich czy tych z naszego podwórka i popieranie zbrodniczego komunistycznego ustroju totalitarnego jest zabronione; natomiast nie jest zabronione samo propagowanie bzdurnej ideologii komunistycznej, która sama z siebie nie jest zbrodnicza, jest piękna, sprawiedliwa i w ogóle zajebista :/ z tego powodu np. legalnie istnieje w Polsce kOMUNISTYCZNA pARTIA Polski i chyba nawet z tego co kojarze, ma międzynarodówkę jako oficjalny hymn partii, no ale czego się spodziewać po takich dziurach jak jaruga nowacka czy szyszkowska

flagi Zagłębia nie kojarzę tak dokładnie, bo z tego co pamiętam na meczu wisiała "przełamana" na pół, jedną częścią do boiska drugą do alei gwiazd, chyba że coś mi się powaliło to sorki

nie wiem więc co dokładnie na niej było, ale jeśli nawet sierp i młot to w świetle prawa chyba nie jest to nielegalne

inną sprawą jest co na swoim indeksie symboli zakazanych ma pzpn, ale w sumie mnie to średnio interesuje

pozdrawiam
28 maja 2006, 20:39 / niedziela
Mały popraw mnie. Albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem albo ta partyjka istnieje nielegalnie
28 maja 2006, 21:43 / niedziela
niestety zzz najgorsza z tych opcji jest prawidłowa - kpp istnieje jak najbardziej legalnie :/ odnośnik

na wiki odnośnik możesz sobie poczytać trochę więcej o tym, dokładnie w paragrafie 'w okresie III Rzeczpospolitej' (pod koniec strony), jest tam m.in. taki akapit:

"Istnienie partii komunistycznych w Polsce i ich działania są legalne, dopóki odnoszą się do samego ustroju komunistycznego (ideologii), z pominięciem totalitarnych metod i praktyk. Współczesna KPP nie stosuje metod totalitarnych w celu szerzenia ideologii w związku z czym działa zgodnie z prawem i nie może być zdelegalizowana."
(nawiasem mówiąc bardzo naciągane to uzasadnienie...)

i wszystko (chyba) jasne... skoro bardzo chcesz możemy założyć, że albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem lub ja z pisaniem tak, żeby ktoś mnie zrozumiał :) choć wydaje mi się, że odnośnie tego parszywego komunizmu napisałem dość jasno

pozdrawiam
28 maja 2006, 23:09 / niedziela
tak to juz niestety w naszym kraju jest ze np za koszulke z R.H.lub chocby celtykiem mozna miec spore nieprzyjemnosci a za koszulke z np leninem zadnego przypalu{choc w swietle polskiego prawa propagowanie komunizmu jest zabronione}..wiadac ten paragraf dotyczocy propagowania komuzinmu/faszyzmu/nazizmu dziala tylko w jedno strone..
29 maja 2006, 21:54 / poniedziałek
dzięki Mały. Już rozumiem :) czemu mnie to nie dziwi? Taki kraj. Uzasadnienie jak najbardziej naciągane.
30 maja 2006, 08:44 / wtorek
Dzień dobry :)

Ja po dłuższej nieobecności - tylko przysłowiowe dwa słówka:

Jeśli chodzi o „Czerwone Zagłębie” – to Sosnowiczanie przy okazji meczu Legia – Wisła przywieźli mi zajebisty szaliczek „Zagłębie Dąbrowskie – Precz z komuną”.
Na ich płocie nieco wcześniej debiutowała naprawdę kozacka flaga „SKINHEADS”.

Dalej...

Porównywanie nazizmu z faszyzmem – to jak porównanie kurwy z całkiem przyzwoitą maniurką... :D

I wreszcie:

Z tą KPP to zdaje się prawda...
... ale kto ich widział?

:)))

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Biało-Zielonych!

Pawełek
OLD FASHION MAN C(L)UB
30 maja 2006, 11:25 / wtorek
PO CO WOGÓLE TAKI WĄTEK?!! RASIZM BYŁ ZAWSZE, JEST I BĘDZIE!!! MAŁO MASZ JESZCZE TEGO BRUDACTWA NA ULICACH?!! TRZEBA PORUSZYĆ TEMA POZBYCIA SIĘ TEGO. W INNYM PRZYPADKU ZA PARĘ LAT TO "ONI" ZAJMĄ TWOJE MIEJSCE W UCZELNI, PRACY, itp......POMYŚL TROCHĘ O TYM! DLA KOGO WALCZYLI NASI PRZODKOWIE ( A MOŻE NAWET TWOI PRA OJCOWIE ) ZA TE ZIEMIE, ZA TEN KRAJ I LUDZI?! POLSKA ZAWSZE BYŁ KRAJEM LUDZI BIAŁYCH!!!
30 maja 2006, 11:45 / wtorek
Krystek idąc twoim tokiem myślenia Polacy, którzy pracują w Anglii, Stanach Zjednoczonych, Niemieczech są brudasami dla Anglików, Amerykanów, Niemców. Też mnie drażnią Romowie, którzy chodzą grają w 3 kubki albo wróżą z ręki lub Rumuni, którzy żebrzą a dzieci zmuszają do klęczenia na ulicy. Niestety jednostka może bardzo skrzywić obraz całego narodu. Czy Belgowie mogą uważać całą Polske za patologie i morderców ? Co sądzicie o Polaku, który wyjeżdza do Irlandi i zostaje pobity przez irlandczyków bo przyjechał do pracy ? Taka moralnośc kaliego jak kali robi to dobrze jak kaliemu to źle.
30 maja 2006, 13:33 / wtorek
michalgdansk- w naszym kraju jest jak jest, to już nie wina młodych ludzi tylko tego "wspaniałego" rządu. Ale nie to chciałem powiedzieć. Polacy owszem wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu zarobków, ale większość wraca! TO tu na NASZEJ ziemi inwestują zarobione wcześniej pieniądze! I to jest DOBRZE ( w dzisiejszych czasach )! Podałeś skrajny przypadek. Mówiąc brudasy miałem na myśli tych, którzy dostali nasze POLSKIE zameldowanie! Jest ich już stosunkowo za dużo! A pro po pracujących i nie wracających do POLSKI-ZDRAJCY, omamieni mamoną!
30 maja 2006, 14:40 / wtorek
Krystek80 byles pijany jak to pisales,czy po prostu brak ci rozumu?Przy okazji pisze sie" a'propos ".Używając słów,których nie potrafisz nawet poprawnie napisać na wstępie powodujesz dewaluację tez,które wygłaszasz.Omamieni mamoną...bez komentarza.
30 maja 2006, 15:49 / wtorek
"pawelek" jesli sosnowicznie byli by naprawde tak anty nastawieni do komuny/lewactwa to taka flaga by nie miala prawa wogole sie pojawic na ich meczach a pojawiala sie... co do porownywania faszyzmu z nazizmem zgadza sie ze niema co tego porownymwac ale chodzi o to zeby na rowni traktowac systemy totalitarne bo jak juz pisalem za lenina na koszulce nic ci nie zrobio ale jak by sie mialo na koszulce hessa..to moglo by sie miec spore nieprzyjemnosci..jak naraazie paragraf dotyczocy propagowania komunizmu/nazizmu /faszyzmu dziala tylko w jedną strone
31 maja 2006, 14:40 / środa
Dawid – sprawa „C.Z.” już była tyle razy przewijana – że naprawdę nie ma już sensu o tym pisać.
Równie dobrze można odwrócić kwestię- i powiedzieć, że gdyby „Sosnowscy” byli takimi bolszewikami – to nie pojawiły by się szaliki Precz z komuną, a flaga SKINHEADS nie wisiała na płocie. Sprawa jest bardziej złożona, ale w każdym razie Czerwone Zagłębie - ku mojej radości - już nie wisi – sprawa zamknięta.

Co do równego traktowanie totalitaryzmów – skoro nie jest jak trzeba – bierzmy sprawę w swoje ręce.
Osobiście parę lat temu goniłem jakiegoś brudasa z Che na cyckach. Inni od nas też reagują na różne modnawe gdzieniegdzie CCCP i tym podobne ścierwa...

Pozdrawiam.
31 maja 2006, 15:09 / środa
dobra zamykamy sprawe"czerwonego zaglebia"D:D naszczescie juz nie wisi na meczach zaglebia:D:D a co do lewackiej mody to coraz bardziej popularne robio sie koszulki z cccp albo leninem ewentualnie sierpem i mlotem{niestety} nawet na lechi na ostatnim meczyku widzialem ttypa z che na koszulce:/
31 maja 2006, 15:24 / środa
Koleżka z „Che” na Traugutta?!

Koniec świata... aż nie daję wiary...

Co na to Ekipa Chudego?

:)
31 maja 2006, 20:46 / środa
Chudini nie daje wiary w te doniesienia o czerwonem ścierwie na Tjaugutta.

Pewne info.

PS. Chudy KAZAŁ przekazać: "pozdjo dla kumatych".
31 maja 2006, 21:25 / środa
panowie co do kolesia z che na koszulce to na bank dobrze widzialem{trzezwy bylem}tesz niedowierzalem ze na stadionie lechi chodzi se frajer z che na koszulce..ale niestety to prawda..mam nadzieje ze to tylko jednorazowy wypadek i nie bedzie na lechi"wysypu" amatorow che lenina cccp itp
31 maja 2006, 22:04 / środa
No dobra. Skoro FIFA, UEFA a tym samym pzpn-ik ma karać degradacją za propagowanie rasizmu i tym podobnych "świństw" (chociażby komunizm) na stadionie, to czy Lechia nie powinna dostać awansu za walkę z komuną ?? Przecież nasze flagi są jednoznaczne !!! "LECHIA- precz z komuną", "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Myślę, że Zarząd powinien zadziałać w tym temacie w Warszawie ;-))
31 maja 2006, 22:07 / środa
zeto dobrze kombinuje ale jest problem wedlug pzpn to wszystko co ma jakies prawicowe akcenty to faszyzm/nazizm/rasizm wiec z awansu za zwalczanie komuny niciD::D
31 maja 2006, 22:42 / środa
dokładnie, komuna ich najmniej interesuje więc nie mamy się czym wozić, walka z czerwona zarazą wyszła z mody, pewnie gdyby cały stadion ubrał się w tęczowe koszulki z napisem 'peace' wtedy by się chłopcy z miodowej namyślili

zdaje się VFL Bochum kiedyś miało takie stroje podobne jak ich Faber sponsorował o ile czegoś nie poknociłem :-)
31 maja 2006, 22:45 / środa
no niestety w takiej cześci świata mieszkamy (europa). Walczysz o wolność to zrobią z ciebie prawie faszystę.
1 czerwca 2006, 10:44 / czwartek
"zzz"nie prawie faszyste tylko faszyste albo naziste..taki to juz kraj..."maly 85 "zamiast tych tęczowych koszulek to proponuje flayersy tak jak kiedys..pomaranczoweD:D::D
1 czerwca 2006, 11:11 / czwartek
Emeryt – dzięki za „pewne info” i przeKAZANIE pozdjowień... :)

Zeto – jak ten Wasz Zarząd ma coś znowu w Warszawie działać – to niech zaczną od jakiegoś piątku – bo w tygodniu – to ja muszę rano do roboty wstawać... :) Raz już byli... :)))

Tak, Panowie – w dzisiejszych czasach za postawę patriotyczną – dostaje się piętno faszysty, przy czym ci, co szafują na lewo i prawo hasłami o faszyźmie – w ogóle tak naprawdę nie wiedzą o czym mówią / piszą... - a mają się dobrze... Jak to jest? Już nie mam siły wnikać...

Pozdro ze Sto(L)icy!

;)
1 czerwca 2006, 15:02 / czwartek
a co powiecie na to?

odnośnik
1 czerwca 2006, 15:30 / czwartek
Niezła napinka :)

Sitek – jeśli historia lubi się powtarzać – to pewnie w 17-stej minucie na boisko wpadną Ruscy :)))
1 czerwca 2006, 17:22 / czwartek
sorki za zamieszanie ale nie moglem sie powstrzymac ... propaganda dziala

abstrahujac od flagi...
Napisze krotko "Czerwone Zaglebie" ma sie do opisywanego w wielu postach komuny i lewactwa DOKLADNIE tak jak NSZZ Solidarnosc .... bylo tylko wtedy wiecej ofiar

nie rozwijam kto chce to sie dowie i zrozumie ,cenzura sie skonczyla...
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.436