Gdańsk: sobota, 8 sierpnia 2020
FORUM
Podstrony:


Powiedz NIE Rasizmowi !

strona 1/16

21 sierpnia 2006, 00:17 / poniedziałek
Dariusz Wdowczyk : (..)Jest jeden incydent, o którym chciałbym wspomnieć, ponieważ Balde rozmawiał o tym z sędzią i w czasie, kiedy walczy się z rasizmem i jego przejawami na boisku, nie może dochodzić do sytuacji, kiedy ktoś z drużyny przeciwnej udaje małpę lub w inny sposób próbuje sprowokować przeciwnika. Chłopak jest załamany tym, co się wydarzyło. Trafił do Polski z Francji, gdzie gra bardzo wielu czarnoskórych piłkarzy i nie ma problemu z rasistowskimi prowokacjami(..)

Mecz Górnik Ł. - Arka Gdynia

Wszystko rozpoczęło się jeszcze w I połowie meczu od niewybrednych i niecenzuralnych docinków. Pierwsi byli „kibice” Górnika, którzy nie ustawali w wyśpiewywaniu obraźliwych tekstów o Arce, więc goście nie pozostali im dłużni, jednak najgorsze dopiero miało nadejść.

- Ja nie bardzo wiem o co poszło. W każdym bądź razie zarówno kibice nasi, jak i kibice gości zachowywali się w sposób przynajmniej niewłaściwy, żeby nie powiedzieć skandaliczny. Razem z obserwatorem PZPN zbadamy sprawę i dojdziemy w czym był problem - mówi o pozaboiskowych wydarzeniach prezes Górnika Wiesław Sikora.

Jednak wiadomo w czym był problem. Poszło o flagę, którą trzech zamaskowanych, młodych mężczyzn ukradło Arce w przerwie kwietniowego meczu w Łęcznej, a którą w II połowie sobotniego meczu „kibice” Górnika ostentacyjnie wymachiwali, uprzednio zdejmując własne flagi.

W tym momencie było wiadomo, co zaraz nastąpi –miała być ona spalona. Niestety, ochrona o tym nie pomyślała i zamiast podejść do sektora zajmowanego przez Klub Kibica gospodarzy, zapobiegając tym samym wznieceniu ognia, przeszli oni w okolice sektora gości, którzy rozpoczęli wyrywanie krzesełek i rzucanie ich na murawę. W tym momencie, a była to 75. minuta, sędzia Marcin Szulc przerwał mecz.

Ochroniarze nie weszli jednak do tego sektora, lecz użyli – według nich - prostszego środka – rozpylili gaz pieprzowy. Ostudziło to nieco zapały gości, ale – może nawet bardziej – ucierpiało Bogu ducha winnych około 2000 osób, które zajmowały miejsca na tej samej trybunie. Podczas gdy dusili się oni gazem, spiker prosił o nie opuszczanie stadionu i zapewniał, że wszyscy są bezpieczni!

Po 180 sekundach przerwy arbiter wznowił grę, ale to nie był koniec wydarzeń poza murawą. Stało się to, co miało się stać. „Kibice” Górnika rozstąpili się, pośrodku sektora rozłożyli flagę Arki i podpalili ją. Ochrona podeszła nieco bliżej miejsca zdarzenia i tylko obserwowała osobliwe ognisko. Dopiero akcja funkcjonariuszy uzbrojonych w pałki i tarcze doprowadziła do wyjaśnienia sytuacji – „kibice” w popłochu uciekali poza stadion i na inne trybuny. Flagę zagaszono, lecz pozostały z niej tylko szczątki.

Z pewnością ukarane zostaną oba kluby – Górnik za wzniecenie ognia, zaś Arka za dewastację stadionu. Niewykluczone również, że zapis z monitoringu pomoże w zatrzymaniu osób odpowiedzialnych za zajścia, które nigdy nie powinny mieć miejsca na żadnym stadionie w Polsce.

Źródło : www.sportowefakty.pl

Co to ma być ?? Pomyślcie sobie jak wy jesteście czarnoskórzy i jakas banda robi razistowskie zachowania wobec was . Na mundialu była akcja " Say No To Racism " (bez napinki jak pomylilem) . I co z tego jest ?? Spójrzcie na Francje . Oni sie z kogoś smieją ?? Krzyczą ? Naprawde proponuje sie zastanowić i wyeliminować to z Polskich Stadionów !!
21 sierpnia 2006, 00:19 / poniedziałek
I nie może być tak , że kibice na meczu zamiast oglądać sie bija albo robiąinne drupelele . chodzi mi o mecz Gdynian z Górnikiem . Trzeba to wyeliminować ze stadionów !!
21 sierpnia 2006, 00:52 / poniedziałek
Powiedz NIE Sened-owi !
21 sierpnia 2006, 01:28 / poniedziałek
Nie przeszkadza mi student z Mozambiku ani nawet kopacz z Kongo,pierwszy niech posiadzie odpowiednia wiedze i zacznie ratowac male murzyniatka w swoim kraju.Kolejnemu zycze by po powrocie kupil sobie 1500 krow i mial siedem zon ,a kazda nie zakazona wirusem HIV...byle w swoim kraju.
Ajatollachow rostrzelac,mniej groznych deportowac.
Zydom natomiast rozpalic piece....niech znowu zadymia.

W swoich pogladach jestem dosc umiarkowany, co wielu kolegow ma mi za zle.
21 sierpnia 2006, 02:05 / poniedziałek
Ten temat był tu poruszany juz kilka razy. Doszło tylko do zbędnych napinek etc.

Ja osobiście mam wyjebane w "murzynów" niech sobie żyją, tylko po co tutaj gdzie ich tak nie lubią ?
21 sierpnia 2006, 03:56 / poniedziałek
Tomasz -hehe

Saned skończ juz pier.....Obrońcy uciśnionych sie odzywaja niedługo nic nie bedzie mozna zrobić w tym kraju bo nazwa cie rasista i antysemita
21 sierpnia 2006, 08:23 / poniedziałek
...i tu wlasnie jest nasz problem...my Polacy nie lubimy nikogo...nie lubimy zydow,czarnych,arabow,ruskich,niemcow,rumunow,skos nookich,pedalow,kalek, i jeszcze chuj wie kogo,ale chcemy,zeby wszyscy nas na rekach nosili...a tak sie niestety nie da...
21 sierpnia 2006, 09:03 / poniedziałek
Saned- wyrastasz na lidera ;-)))) W tej twojej francji już nie ma francuzów. To kraj zamieszkiwany przez afrykanów (murzyniatka i araby). Może będzie to dla ciebie ciekawostką, we francji drużynę Rennes, pogardliwie nazywa się "Polakami".

Pilsner- moje poglądy są dokładnie takie same ;-)

Co do Łecznej, to jak już spalili, to na pewno nie była to flaga, a szmata.
21 sierpnia 2006, 11:28 / poniedziałek
Jeśli chodzi o szmaty to Arce już niedługo znów ciśnienie może skoczyć znacząco w górę ;)
21 sierpnia 2006, 11:37 / poniedziałek
Pilsner - masz ciekawych znajomych :))
Sanet - jak tyś się uchował na tym forum?
21 sierpnia 2006, 11:45 / poniedziałek
przepraszam "Saned" a nie "Sanet"

Co do czarnych to mialem z nimi kontakt we Francji i to mi wystarczy
21 sierpnia 2006, 11:50 / poniedziałek
Ile razy trzeba tłumaczyć Tobie Saned i tobie podobnym, że nie jesteśmy zainteresowani twoją pokrętną retoryką rodem z mtv i mówimy rasizmowi stanowcze TAK!
21 sierpnia 2006, 12:03 / poniedziałek
Saned...jak juz zauwazyles na tym forum nie da sie konstruktywnie porozmawiac o rasizmie bo zaraz odezwa sie "kumaci" ktorzy wiedza co i jak , niepotrafiacy skonstruowac zdania bez napinki...(oczywiscie nie wszyscy ale wiekszasc) wiec bym sobie darowal
21 sierpnia 2006, 12:19 / poniedziałek
Zażenowany jestem większością wpisów. Saned, niestety forum nie jest miejscem gdzie można propagować poglądy, które w normalnym świecie są standardem. Zawsze znajdą się kolesie, którzy usprawiedliwiają swój rasizm i ksenofobię sformułowaniem w stylu "nie mam nic przeciwko murzynom ale człowiek powinien być biały". Część uczestników tego wątku np. w Londynie czy w Paryżu by oszalała - tam jest przecież tylu czarnych i Żydów, których chcieliby posłać na drzewo albo do gazu. Mam radę dla faszystów: wyłącznie Radio Maryja, wyłączcie TV Trwam, ściągnijcie klapki z oczu a świat stanie się ciekawszy. PS. Uprzedzając wszystkie obelgi: oczywiście jestem czarnym żydem, zupełnie jak Lenny Krawitz.
21 sierpnia 2006, 12:35 / poniedziałek
Hejnal jest zwyklym rasista...a to w 2006 tym roku znaczy "bialy z kompleksami" albo zwykly kretyn...(nie obrazajac chorych umyslowo) Zeto...jestes starszy i tez powinienes juz zmadrzec...
21 sierpnia 2006, 12:38 / poniedziałek
Ostry tez jest niespelna rozumu malym bialym czlowieczkiem...
21 sierpnia 2006, 12:43 / poniedziałek
Najlepiej załoz nowy temat kto jeszcze jest niespełna rozumu.

PS : dopisz jeszcze jakies argumenty... bedzie ciekawiej
21 sierpnia 2006, 12:43 / poniedziałek
no i się zaczęło :))

Dulli- twa argumentacja jest rzeczywiście przekonująca. Najłatwiej powrzucać wszystkich do jednego wora- mochery i kropka.
Zamiast obrażac przekonaj o swych racjach.
Wiekszość wrzut widzę ze strony "obronców uciśnionych" :))
Niech żyje tolerancja :))
21 sierpnia 2006, 12:50 / poniedziałek
"Nigdy więcej" ustanowiło rok 2006 rokiem tolerancji? Zastanów się Selekta, zanim wpiszesz się tylko po to, aby powyzywać sobie innych. Jeśli kwestionujesz czyjeś zdanie to podawaj jakieś argumenty, bo wyzywanie od kretynów nic nie wnosi do rozmowy a i tobie wystawia nie najlepsze świadectwo.

Niestety Selekto, twoja indolencja intelektualna nie obliguje mnie do prowadzenia z tobą dalszej konwersacji...
21 sierpnia 2006, 13:11 / poniedziałek
Niektórych zdaniem rasizm uwidocznia się poprzez robienie odgłosu małpy.
A co to jest jeśli cały stadion skanduje"rudy chuj" na rudowłosego piłkarza.
Proponuję rok 2007 okrzyknąć rokiem walki z uciskiem rudych piłkarzy.
21 sierpnia 2006, 13:13 / poniedziałek
Niektórych zdaniem rasizm uwidocznia się poprzez robienie odgłosu małpy.
A co to jest jeśli cały stadion skanduje"rudy chuj" na rudowłosego piłkarza.
Proponuję rok 2007 okrzyknąć rokiem walki z uciskiem rudych piłkarzy.
21 sierpnia 2006, 13:40 / poniedziałek
oranije2006 niesamowicie "śmieszne" z tymi rudymi piłkarzami. Wolność człowieka kończy się tam gdzie narusza on wolność drugiego człowieka. Wole murzyna, który leczy moje dzieci niż lekarza Polaka, który leczy te dzieci ale przy okazji bierze łapówki. Wole czarnego kopacza, który uatrakcyjnia pod względem piłkarskim nasze rozgrywki (chyba, że tego nei robi, a wypiera młodych zdolnych naszych graczy). Oczywiście nie mówie, że Polacy to partacze, ale myśle że każdemu trzeba dać szanse.
21 sierpnia 2006, 13:46 / poniedziałek
I wlasnie dlatego zamiast cienkiego murzyna mamy super snajpera Króla w ataku (taki zarcik). A tak swoja droga to u nas nigdy nie gral zaden ciemnoskory pilkarz. No poza tworem Lechia/Olimpia ale to bylo dawno i nieprawda
21 sierpnia 2006, 13:52 / poniedziałek
QL. - z czasem i czarni lekarze będą brać. To tylko kwestia czasu i adaptacji.
21 sierpnia 2006, 13:58 / poniedziałek
Kurwa kolejny temat o rasizmie ludzie wszystko już zostało powiedzianie w poprzednich. Rasizm był jest i będzie a wasze durne tematy tego nie zmienią.
21 sierpnia 2006, 14:00 / poniedziałek
Oranije2006 może "rokiem uciśnionych litkoludków z pzpn"? Im chyba najbardziej się dostaje.
21 sierpnia 2006, 14:02 / poniedziałek
Witam zzz. Wydaje mi się, że nikogo nie obraziłem. Nie można w żaden wystarczająco dotkliwy sposób obrazić typa, który chce puścić z dymem innego człowieka. Dla mnie taki koleś, nieważne czy puszcza z dymem żyda, obraża czarnego, itp, nie jest warty splunięcia. Dlatego określenie kogoś mianem ksenofoba w takiej sytuacji jest aktem kurtuazji i wyrozumiałości dla tych, którzy robią z siebie debila udając małpę na meczu. A jeżeli chodzi o argumenty, które miałby Cię przekonać żeby nie palić żydów ... hmm, czy mam Cię również przekonać, że Hitler był dobrym misiem ? A jeżeli sugerujesz, że jestem członkiem jakiejś miejszości, to masz rację. Mniejszości nierasistowskiej. Pozdro.
21 sierpnia 2006, 14:09 / poniedziałek
QL-dużo masz w Polsce dobrych czarnoskórych piłkarzy .

A rok 2008 zróbmy "rokiem przeciw nietolerancji wobec Arki Gdynia.
21 sierpnia 2006, 14:31 / poniedziałek
Dla niekumatych:czym się różni obrażany czarny od obrażanego białego?
Niczym ,i to człowiek i to człowiek.To czemu w obronę bierze się tylko czarnych
(przepraszam-Afroamerykanów)?
21 sierpnia 2006, 15:04 / poniedziałek
Dulli napisal dokladnie to co chcialbym odpisac,ale mi sie nie chcialo...:)
argumenty mam podawac...dobre ...hehe...
pajace...
21 sierpnia 2006, 15:08 / poniedziałek
saned, gość, duli, selekta, zamiast latem jechac nad jeziorko za pieniądze starych, może lepiej byłoby zakasać rękawy i zarobić na wakacje. Najlepiej gdzieś w Anglii, Holandii albo Francji. Tam spotkalibyście prawdziwego murzyna.

Ciekawe, czy wtedy wasze poglądy byłby takie same ;-)))

Fajnie jest wrzucać na forum cytaty z różnych debilnych gazet. Łatwo jest negować coś, czego się samemu boi. Nas nazywacie idiotami, rasistami, a sami kim jesteście ?? Cały czas jedna piśń- mocher, Tv Trwam, Radio Maryja.

Ja zdecydowanie bardziej wolę polskiego lekarza (nawet łapówkarza), niż murzyńskiego szamana. Zdecydowanie bardziej wolę księdza Rydzyka, który naciąga stare babcie, niż ortodoksa który napierdala bombami w Bejrut. Zdecydowanie bardziej wolę w reprezentacji Smolarka, niż bananożercę z Nigerii. Po prostu kwestia gustu.
21 sierpnia 2006, 15:11 / poniedziałek
tak pieprzycie o tym rasizmie a temat był już wałkowany 1000 razy:) jedna rzecz czy naprawde chcecie żeby w Polsce byla kiedys druga Francja?? gdzie czarni/araby/zólci robio awantury bo im sie cos niepodoba naprawde chcecie zeby tak było w Polsce?? żeby Polska byla zlepiekiem emigrantów a nie Polaków??
21 sierpnia 2006, 15:19 / poniedziałek
...zakasac rekawy...buahahaha...:)
Zeto...daj juz spokuj..:)
21 sierpnia 2006, 15:28 / poniedziałek
selekta zamiast na wagray, chodź na polski.

spokÓj nie spokUj ;-)))
21 sierpnia 2006, 15:31 / poniedziałek
Napewno ja i niektórzy jestesmy mniejszościa . Mi nie chodziło o to żeby z Polski zrobić drugą Francje . To jest problem . Niestety nie chcecie walczyć z tyb to cóż .

Temat Zamknięty.
21 sierpnia 2006, 15:33 / poniedziałek
Zeto klawiaturka ci nie dziala....styki w klawiszach ci sie pomieszaly...:)
21 sierpnia 2006, 15:34 / poniedziałek
Saned- nie jesteś mniejszością, bo jesteś taki sam jak my. Tyle tylko, że ty nienawidzisz Radia Maryja, Mocherów, PiS- u, Telewizji Trwam, rasistów, śledzi, a my innych nacji ;-)))
21 sierpnia 2006, 15:40 / poniedziałek
do wpisu Zeto (w 100% popieram) dodam tylko tyle, że to rzecz gustu do którego każdy ma prawo.
Dulli - chodziło Ci zapewne o wpis Pilsnera. Przeczytaj go jeszcze raz w całości, dokładniej.
Poczułem się urażony tym, że nazwaleś (m. in) mnie faszystą i słuchaczem RM (choc swoją drogą to treściwsza stacja niż MTV).
Selekta- widzisz, podróże kształcą. Tu pogadasz z białym Francuzem tam Angolem. Tu zobaczysz przy pracy mużyna a gdzie indziej bandę rozwydżonych dzikusów z afryki. Okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna niz ta z TV.
A ty od razu wybuchasz smiechem.
21 sierpnia 2006, 15:40 / poniedziałek
Zeto dyskutować z Tobą to jak dyskutować z posłem (hehehe) Wierzejskim. Kwestia gustu to może decydować o wyborze kaloszy albo browara. Ktoś kto twierdzi że kierując się gustem chciałby wysłać w kosmos inny naród powinien się leczyć. Zatem wysłałbym na leczenie zarówno Ciebie jak i cały rząd izraelski, który zabija Bogu ducha winnych Libańczyków. Mam nadzieję, że będzie to leczenie przymusowe a wyleczy Cię Murzyn.

A propos Radia Maryja: jasne, że to uproszczenie (podobnie jak twierdzenie, że wszyscy którzy bronią tolerancji to geje). Jest to uproszczenie chyba dopuszczalne, o wiele bardziej niż twierdzenie że Murzyn to brudas, żyd cwaniak a Polak pijak. A jeżeli chodzi o moich starych: nie finansują mnie od 10 lat więc nie jestem szczeniakiem, którego mógłbyś przegiąć na (skrajne) prawo swoją ksenofobią. Faktycznie temat trzeba zamknąć. Strzała.
21 sierpnia 2006, 15:48 / poniedziałek
nienawidze policji, tylko ich hehehe reszta mi zwisa
21 sierpnia 2006, 15:51 / poniedziałek
Dulli- czy mam rozumieć, że ciebie też należałoby wysłać w kosmos, bo chcesz mnie wysłać na leczenie ?????

To ja w taki kosmos nie lecę ;-))
21 sierpnia 2006, 15:52 / poniedziałek
Zeto ....przeczytalem tylko poczatek Twojej wypowiedzi...nie mam czasu teraz Ci odpisac bo wychodze ale....zamiast udawac Wojewodzkiego zastanowilbys sie najpierw oskarzajac kogos lub insynuujac pewne sprawy...chociaz w sumie jestes marna podrobka bo Wojewodzki w swoich porownaniach wypowiada sie czasem z sensem... Ty natomiast za glowny cel swojej wypowiedzi stawiasz wysmiewanie glupimi porownaniami ktore sa (teraz cos w Twoim stylu) bezsensowne jak budowanie mostu na pustyni.....wroc z wakacji gdzie gdzie nie ma nic ciekawszego oprocz internetu to porozmawiamy(to byla kolejna wypowiedz w Twoim smiesznym stylu)...tyle ode mnie bo nie mam czasu zeby marnwoac go na Ciebie
21 sierpnia 2006, 16:30 / poniedziałek
selekta, saned i inni jesteście przeciw podziałom ludzi na białych i na czarnych a sami robicie podzialy na rasistów i nie rasistów. Co gorsza robicie te podziały na kibicah Lechii, i widać bardziej Wam zależy na czarnoskórych niż na kumplach po szalu. Wolalbym zeby w Polsce nie było żadnego murzyna niz mialo by byc ich tyle co we Francji. Nie wspomne juz o turkach w Niemczech... Polska to Polska i niech tak zostanie. Odwalcie sie od tych którzy chcą miec spokoj na własnych śmieciach, maja do tego prawo.
21 sierpnia 2006, 16:37 / poniedziałek
gosc- akurat wojewódzki jest w waszej bandzie, i głosi wasze hasła. Tak więc proszę, nie porównuj mnie do tego typa.
21 sierpnia 2006, 16:54 / poniedziałek
Nie Chodziło mi Ostry o to co mówisz . Zeto - ja zawsze sercem jestem z Lechią i Rydzyk mnie nie obchodzi . Berety też, niech oni robią to co jest dobre a nie co jest złe.Telewizje Trwam itd. też mnie nie obchodzą, ja jestem poprostu zszokowany tym co sie dzieje . To jest wielki problem . Ale mało osób z tym walczy więc temat zamykam . Bo ja go zaczełem , ja go zamknę .
21 sierpnia 2006, 17:52 / poniedziałek
Zamiast politycznych rozprawek, nawiąże do początku tego całego tematu.

Mianowicie Mamdou Balde, tak tutaj broniony, właśnie w tym meczu ŁKS-Legia udowonił, że opinię o o podobieństwie czarnoskórych piłkarzy do małpy w tej konkretnej sytuacji mają uzasadnienie.

Saned pewnie nie oglądałeś tego spotkania, bo Twoja wiedza o futbolu ogranicza się od czytania sf.pl, obejrzeniu meczu kadry na mundialu i rzadkich wypadów na Lechię.

Balde "popisał" się wyjątkowo chamskim, brutalnym, bezmyślnym, niebezpiecznym i złośliwym faulem, kiedy po oddaniu strzału kopnął przezNiżnika kopnął go bez piłki w okolice kolan. Zachowanie absolutnie niedopuszczalne, niezależnie od prowokacji. Osoba dokonująca aktów zemsty w sposob chuligański nie jest dla mnie cywilizowanym człowiekiem i bliżej mu do zwierząt w tym m.in. małp.

To samo zdanie mam o Arabach, którzy po upublikowaniu karykatur swojego proroka wywołali krwawą rebelię, grozili ludziom narodowości duńskiej i dokonywali aktów terroru, jakby przekonując o zgodnośći tej wątpliwej sztuki z prawdą.

Takie anomalia powinno się izolować, a nie gloryfikować.

Kończę, bo nie pora na wywody o "czarnych panterach", zachowaniu murzynów w krajach europy(które odbiega od norm, ale Zeto trochę je w tym wątku demonizuję).

Pragnę zwrócić uwagę, jednak na fakt, że całkowite popieranie ultraliberalnych i tolerancyjnych postulatów pewnych środowisk które wspiera np. FIFA nie powinno być przyjmowane bezdyskusyjnie, tylko dlatego że konformistycznie "tak wypada"

Na pewno nie jestem osobą, która toleruje wszystko, ale też nie pozwolę nazywać siebie rasitą, bo mam szacunek dla czarnych za ich zdolności fizyczne, którymi przewyższają ogól białej ludności, lecz jak to w naturze bywa wszystko się gdzieś bilansuję...

pozdrawiam
21 sierpnia 2006, 19:39 / poniedziałek
Hehe ja pamiętam jak napisałem w wątku o sponsorach, że to własnie przez rasistowskie zachowania kibiców nie możemy zdobyc dobrych sponsorów to zostałem zbluzgany, że nie ma rasizmu na Lechii, i że jest to totalny wymysł. A teraz nagle wiekszosc wpisów potwierdza, że rasim na Lechii był i będzie bo niektórych za bardzo skręciło w prawo. A już totalną głupota jest porównywanie nas którzy sa przeciwko rasizmowi do moherowych beretów bo z kolei Ci też maja fobię w postaci antysemityzmu, ale to świadczy tylko o waszym poziomie inteligencji...
21 sierpnia 2006, 19:53 / poniedziałek
WooCash15 - "A już totalną głupota jest porównywanie nas którzy sa przeciwko rasizmowi do moherowych beretów" poczytaj dokładnie wpisy a potem zabierz glos.
21 sierpnia 2006, 22:11 / poniedziałek
moglbym zalozyc nowy temat ale nie oplaca sie...na temat rasizmu nawet nie bede zaczynal bo tak jak zostalo napsiane wyzej zostaje zamkniety...

chcialbym sie tylko zwrocic do zeto (specjalnie z malej)
jak juz zobaczyles nie wszyscy ktorzy maja inne zdanie niz twoje(znow specjalnie z malej) sa dziecmi...mi rodzice rowniez juz nie finansuja moich wakacji wiec sie pomyliles,ale rozumiem ze wyzwanie kogos -kto ma inne poglady-od dzieci spelnia cie w zupelnosci bo przeciez niemozliwe jest zeby ktos mial inne zdanie niz ty...trzeba go wyzwac od dzieci
druga sprawa,troche szacunku do rozmowcow...jak juz sie zwracasz do okreslonej grupy moglbys pisac "Wasze" z duzej litery (stad male litery przy twoim nicku u mnie w poscie)
reszte kwestii pomine....
21 sierpnia 2006, 22:24 / poniedziałek
Czarni są większymi rasistami niż biali...
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011