Gdańsk: wtorek, 10 grudnia 2019
FORUM
Podstrony:

Do kibiców Lechii

strona 1/2

12 października 2006, 09:22 / czwartek
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem z Bydgoszczy. Nigdy nie popierałem Stowarzyszenia Kibiców zwanego SP ZAWISZA. To nie mój WKS ZAWISZA, temu klubowi zostawiłem najpiękniejsze karty mego życia. Rok 1998 okazał się ostatnim, w którym PRAWDZIWY ZAWISZA występował na drugoligowych boiskach. Mimo udanej walki o utrzymanie, w lipcu 1998 roku wojskowy zarząd klubu ze względów ekonomicznych podjął decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek. W roku 2000 do Bydgoszczy został sprowadzony (w takich samych okolicznościach jak Kujawiak-Hydrobudow Włocławek) KP(Aluminium) Konin, którego właścicielem był dawny zawodnik Zawiszy Piotr Nowak i pod nazwą Zawisza zajął miejsce Konina w III lidze. Jednak Nowak okazał się niepoważnym sponsorem i mimo dobrej jesieni w wykonaniu piłkarzy Zawiszy, zaprzestał wspomagać zespół, który został zdegradowany do IV ligi. Obecnie w Bydgoszczy występują dwie drużyny pod szyldem Zawisza, dwie drużyny które przeniosły się w podobnych okolicznościach. Dziwi mnie fakt, że bojkot dotyczy tylko tej II ligowej, a IV ligową aluminiową uważa się za „prawdziwego” Zawiszę.
PRAWDZIWY WKS ZAWISZA UMARŁ W 1998 r.!!!
I jeszcze jedno, nie przyjeżdżając do Bydgoszczy, kibice II-ligowych drużyn robią szkodę tylko i wyłącznie swojemu klubowi. Nawet trener Tarasiewicz miał żal do kibiców Jagielloni, że nie przyjechali wspomóc swojej drużyny w meczu z Zawiszą. Zawisza S.A. przetrwa i taka jest prawda, swoją grą przekonuje do siebie coraz większą liczbę kibiców, na mecze przychodzą już nawet kibice IV –ligowego Zawiszy SP.
Pozdrowienia dla kibiców Lechii!!!
12 października 2006, 09:34 / czwartek
w koncu normalny wpis kogos z Bydgoszczy....
pozdro
12 października 2006, 10:46 / czwartek
no i własnie z tego jest beka bojkotuja hydrogowno a chodza na Aluminium i pisza ze prawdziwy zawisza jest w 4 lidze :))
12 października 2006, 10:57 / czwartek
Dla chętnych chcących sobie poczytać:
Ze strony KP KONIN:

"1999/2000 -..........Pan Nowak dokończył dzieło zniszczenia konińskiego futbolu w II lidze - KP Konin po I rundzie zajmoawało ostatnie miejsce. Wiosna 2000, zamiast przynieść nadzieję na lepsze wyniki drugoligowej drużyny, przyniosła piłkarski dramat. To co spotkało konińskich fanów z początkiem nowego roku, śmiało można nazwać piłkarskim sabotażem. Po długich tygodniach niepewności i spekulacji kibice dowiedzieli się z prasy i radia o przniesieniu drużyny KP Konin SSA do Bydgoszczy z zachowaniem do końca sezonu obecnej nazwy zespołu. to nie pierwszy tego rodzaju skandal w polskim futbolu, kiedy łączy się drużyny i przenosi do innego miasta. Skutek takich transformacji jest tylko jeden - likwidacja zespołu. Nieodpowiedzialność działaczy KP Konin i ich właściciela Piotra Nowaka, grającego na codzień w USA, jest nie do wybaczenia...."

adres: odnośnik

Prosze, taki jest "prawdziwy" Zawisza!
12 października 2006, 20:36 / czwartek
Sie kibice Zawiszy zapedzili, nie znajac nawet historii swojego klubu =)
Bez komentarza =]
12 października 2006, 22:06 / czwartek
ja szczerze mowiac tez sie dopiero dowiedzialem
12 października 2006, 22:10 / czwartek
bo SP nie ma interesu by sie tym chwalic.
12 października 2006, 22:41 / czwartek
Wypada podziekowac kibicowi BIZI za rozjasnienie sytuacji druzyny Zawiszy
Z drugiej strony kibicom z Bydgoszczy ktorzy udzielali sie na naszym forum powiem krotko DUZY WSTYD ZA BRAK WIEDZY O SWOIM KLUBIE
A my swoje LECHIA GDANSK I do Bydgoszczy jazda po 3 punkty
12 października 2006, 23:28 / czwartek
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów...chciałbym na wstępie przekazać, że pochodzę z Bydgoszczy...sytuacja, jaka jest w naszym mieście jest anormalna...Niestety, kibice IV-ligowego SP Zawisza zapominają o swojej historii, kiedy chodzi o walkę z Zawiszą SA...

Żeby nie być gołosłownym skopiowałem fragment tekstu, który pochodzi ze strony www.zawiszafans.com czyli oficjalnego serwisu kibiców SP Zawiszy:

Rok 2000 to <b>fuzja</b> Zawiszy i KP Konin, którego właścicielem był znany przed laty zawodnik Zawiszy i reprezentacji Piotr Nowak. Zawisza zajął miejsce Konina w III lidze. Uważaliśmy, że jest to jedyne wyjście dla Zawiszy , aby wydźwignął się z kryzysu. Zaufaliśmy Nowakowi, który kiedyś był naszym idolem. Znów mogliśmy ruszyć "w Polskę" za "Zawiszką". Zaczęło znów przychodzić coraz więcej kibiców. Jednak Nowak okazał się niepoważnym człowiekiem i mimo dobrej jesieni w wykonaniu piłkarzy Zawiszy, zaprzestał wspomagać zespół (czytaj: w ogóle nie miał pieniędzy i był ścigany przez wierzycieli) i znów wylądowaliśmy w czwartej lidze.

Czy obecny protest nie jest hipokryzją??? To już daję pod rozwagę kibicom Lechii Gdańsk...

Pozdrawiam
12 października 2006, 23:34 / czwartek
bizi hydrofanie... proszę nie wpisuj tu więcej takich bzdur... w ogóle najlepiej nic tu nie pisz...

"Drużyna złożona z młodych wychowanków Zawiszy przystąpiła do gry w IV lidze. Niestety dwa kolejne sezony nie dały sportowego awansu. Nadzieją na poprawę sytuacji miała być fuzja WKS Zawisza z KP Konin, którego właścicielem był dawny zawodnik Zawiszy Piotr Nowak. Zawisza zajął miejsce Konina w III lidze. Jednak Nowak okazał się niepoważnym sponsorem i mimo dobrej jesieni w wykonaniu piłkarzy Zawiszy, zaprzestał wspomagać zespół, który został zdegradowany do IV ligi. Rok 2001 to znów fuzja, tym razem Chemika z Zawiszą. W III lidze zagrał Chemik/Zawisza, natomiast w IV Zawisza/Chemik. Dla Zawiszy fuzja ta okazała się kolejnym nieporozumieniem i drużyna pozbawiona jakiegokolwiek wsparcia spadła do V ligi. W kwietniu 2003 roku zarejestrowano Stowarzyszenie Piłkarskie "ZAWISZA". Na jego czele stanął autor tego przedsięwzięcia, były piłkarz Zawiszy - Krzysztof Straszewski. Stowarzyszenie, do którego przystępuje coraz więcej osób ma na celu odbudowę silnej piłki w bydgoskim Zawiszy. Pierwszym krokiem ma być awans drużyny do IV ligi."

"Rok 2001 to znów fuzja, tym razem Chemika z Zawiszą. Drużyna miała się nazywać Chemik/Zawisza i występować w III lidze, natomiast w IV lidze miał grać Zawisza/Chemik. Pseudodziałacze mimo nacisków kibiców , aby zamienili człony nazwy, bo nikt w Bydgoszczy nie będzie się identyfikował z tym tworem i nie będzie on miał kibiców, postanowili, że w III lidze będzie Chemik/Zawisza. My postanowiliśmy, że będziemy dalej chodzić na czwartą ligę. Wyjazdy w większości sobie odpuścilismy, choć zdążyliśmy narozrabiać na pierwszym wyjeździe do Radziejowa, gdzie mieliśmy dym z policją i miejscowymi pomocnikami policji-mieszkańcami tej wsi, w wyniku czego zostało zatrzymanych 32 kibiców Zawiszy.

Jak się okazało kolejna fuzja okazała sie niewypałem i drużyna Zawiszy została spuszczona do 5 ligi. Tak więc dalej ekipa kibiców WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ tuła się po wsiach za swoim "ZAWISZKĄ". W styczniu 2003 postanowilismy wziąć sprawy w swoje ręce. Wraz z kilkoma oddanymi działaczami powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza". Od tego czasu drużyna utrzymywana jest w dużej mierze przez kibiców. Po pół roku działalności udało nam się wrócić do IV ligi, a na ostatni mecz sezonu przyszło 1500 ludzi. Awans uczciliśmy odpaleniem 180 rac.

z odnośnik

Jak widać, Aluminium z obecnym IV ligowym Zawiszą nie ma nic wspólnego.
12 października 2006, 23:39 / czwartek
to jest inicjatywa kibicowska i za to nalezy im sie szacunek... sluchajcie dalej fanow hydrogowna to daleko zajdziecie :]
13 października 2006, 00:15 / piątek
Enrigej hipokrytą to jesteś ty sprzedawczyku... won z tego forum.
13 października 2006, 01:05 / piątek
srawisza
13 października 2006, 09:27 / piątek
ZAKRECILEM SIE CZYTAJAC TO WSZYSTKO:)NIE ZNAM HISTORII ZAWISZY WIEC SIE NIE WYPOWIADAM! ALE POZDRO DLA LECHII:)MAM RTEC WEZ IDZ NAJLEPIEJ ALBO PROSBA DO MODERATORA WEZCIE GO STAD!!!
13 października 2006, 09:36 / piątek
Hello !!!

Proponuje na jakiś czas nie wnikać w sytuacje w Bydgoszczy, bo generalnie jak w to wszystko się zagłębiam(Hydro(Kujawiak) - 2 liga, SP Zawisza(IV liga), wcześniej Zawisza powstały z przeniesienia Aluminium Konin oraz podrodze Chemik/Zawisz) to nasuwają mi się jedno stwierdzenie: O CURWA ALE KYRK!!!
13 października 2006, 09:56 / piątek
a co mają pisac IV ligowcy z Bdg ? to wszystko przypomina wojne istnie propagandową i niestety wychodzą fakty przez które protest jest niezasadny i nas juz nie obowiazuje, WKS Zawiszy Bydgoszcz już nie ma została spuszczona z II ligi w 1998 a wszystkie Zawisze pózniejsze to klony, mniej lub bardziej udane t.j Zawisza SSA przeniesione z Konina, SP powstałe w 2003 i SA przeniesione z Włocławka, wszyscy mówia ze sa prawdziwi i robią nam wode sodową z głowy, a my róbmy swoje panowie i nie opowiadajmy sie za zadną ze stron bo liczy sie tylko Lechia !
13 października 2006, 20:18 / piątek
55mamrtec,

Masz rtec zamiast mozgu..=/
Lecz sie dzieciaku.
Ile masz lat? 12? 13?!
16 października 2006, 22:58 / poniedziałek
Bizi ma racje tak to właśnie było . W 1998 roku Bydgoska piłka poszła na dno . Zespół który walczył o utrzymanie stał sie " pralnią fuzji " . Nastąpiły ogromne zmiany w 2 klubach : Aluminium Konin i SP Zawisza Bydgoszcz . Teraz troche mojego własnego zdania : stwierdzono iż był bunt tak ogromny , że frekwencja była mała , stwierdzono o przeniesienie i stworzenie III a potem II ligowej piłki w Włocławku .

Teraz pomyśleć , że do dnia dzisiejszego trwa "spór" między kibicami SP Zawisza można powiedzieć Zwaśnionych grup...

Kiedy to zatwierdzono nazwe i przenosiny klubu na Kujawiak Hydrobudowa Włocławek zespół o ile pamiętam awansował po 1 sezonie ale nie jestem pewien czy odrazu grał w II lidze . Frekwencja na meczach Kujawiaka wynosiła 1000 osób i to zdenerwowało pana Prezesa Kujawiaka Hydrobudowy Włocławek i wrócił na " stare śmieci " i zespół Zawiszy S.A pod pełną nazwą o ile sie nie myle " Zawisza II Bydgoszcz Spółka Akcyjna " . Od tamtej rundy w Zawiszy działo sie wiele dziwnych rzeczy i nawet nie był wiadomy cel wogóle na cały sezon ! Kiedy sie zaczął sezon , pamiętamy , że Zawisza wystartował z nadziejami na ekstraklase i wiedzie im sie dosyć dobrze . Ja osobiście specjalnie Historii od 1998 roku nie znam . Mają piłkarzy , działaczy , prezesa , pieniędzy jak na II lige . Ale liczy sie w jaki sposób to zdobyli , ale tegi już nie wiem . Jak coś to mnie poprawcie , ale mi sie wydaje , żę właśnie tak było . Bez napinki Plax
16 października 2006, 23:01 / poniedziałek
A i jeszcze jedno . Chemik teraz chyba jest w III lidze pod nazwą KP Police , ale tego to nie wiem nie interesuje mnie Chemik
16 października 2006, 23:03 / poniedziałek
Cool , własnie zauważyłem twój wpis i się kompletnie pogubiłem . Zeto ty może wiesz , albo nasi specjalisci od tych spraw ( Tangens , Hydro52 pomożcie plax )
17 października 2006, 19:39 / wtorek
Przenosiny Konina do Bydgoszczy nastapiły ponad wszelką wątpliwość jeszcze w II lidze wiosną 2000 roku. Wtedy to podawano kuriozalną nazwę "Konin Bydgoszcz". Ilość widzów podawano dokładnie, najczęściej była to ilczba zblizona do 24. Zespół zajął ostatnie miejsce i spadł do III ligi. Na potwierdzenie odnośnik .
Rok później już jako Zawisza SSA grał w III lidze. Po rundzie jesiennej rzczywiście niezła pozycja i młody skład. Wiosną jednak bezkrólewie. Gra, aby dograć, nieważne czy zawodnicy są uprawnieni. W rezultacie dostaje 22 walkowery (w III lidze nie obowiązywał przepis o relegowaniu z ligi za określoną ilość walkowerów). Uzyskana jesienią zdobycz pozwoliła na wyprzedzenie Bałtyku Gdynia. Oczywiście degradacja. Tabela odnośnik
I tu mi coś nie pasuje z poprzednimi wpisami. Przydałaby się tabela IV ligi kujawsko-pomorskiej za sezon 2000/01, czy był tam jakikolwiek Zawisza Bydgoszcz?
Wróćmy do roku 2000. Mówi się wówczas o fuzji Chemika z Polonią. Polonisci jednak wywalczają awans do III ligi w roku 2001 i postanawiają grać w niej samodzielnie. Zatem Chemik łączy się z Zawiszą i powstaje Chemik/Zawisza oraz Zawisza/Chemik w charakterze rezerw Chemika/Zawiszy. Pozostaje jednak pytanie: z którym Zawiszą połączył się Chemik? Z tego co ja się orientuję (nie mam jednak całkowitej pewności) to Zawisza SSA (spadkobierca Aluminium) został zlikwidowany, natomiast w IV lidze grał ten prawdziwy Zawisza, wycofany w 1998 z II ligi. Jeśli by komuś udało się znaleźć tabelę IV ligi 2000/01 to wyjasniłoby wszystko.
Żeby było śmieszniej w tym samym roku 2001 w III lidze pojawia się jako beniaminek w III lidze... Aluminium Konin, po roku awansuje do II ligi i po dwóch kolejnych spada nie przystępując do rozgrywek III ligi. To tyle moge w tek sprawie pomóc.

tg
17 października 2006, 20:30 / wtorek
Sam się pogubiłem kto jest kto, ale jeżeli mogę pomóc to proszę:
Tabela IV ligi z 2000/2001
1.Polonia Bydgoszcz 34 26 4 4 84-31
2.TKP Toruń 34 23 5 6 87-39
3.Jagiellonka Nieszawa 34 22 8 4 101-33
4.Pomorzanin Toruń 34 22 6 6 85-34
5.Włocłavia Włocławek 34 18 5 11 84-59
6.Legia Chełmża 34 17 7 10 56-44
7.Unia Wąbrzeźno 34 17 4 13 94-74
8.Promień Kowalewo Pomorskie 34 16 5 13 64-68
9.Pomowiec Kijewo Królewskie 34 15 6 13 59-52
10.Start Radziejów 34 14 7 13 62-56
11.Lech Rypin 34 13 9 12 56-52
12.Wda Świecie 34 11 8 15 40-53
13.Zdrój Ciechocinek 34 10 10 14 65-62
14.Zawisza Bydgoszcz 34 8 10 16 30-46
15.Ziemowit Osięciny 34 7 3 24 44-84
16.Szubinianka Szubin 34 4 10 20 37-74
17.Kasztelan Papowo Biskupie 34 2 7 25 18-85
18.Brda Bydgoszcz 34 2 4 28 24-144
17 października 2006, 20:32 / wtorek
Aby było wyraźniej w następnym sezonie gra zamiast Zawiszy - Chemik/Zawisza

1. TKP Toruń 34 72 99-47
2. Jagiellonka Nieszawa 34 65 85-41
3. Lech Rypin 34 61 51-37
4. Włocłavia Włocławek 34 55 60-55
5. Legia Chełmża 34 52 59-51
6. Victoria Koronowo 34 52 65-72
7. Mień Lipno 34 51 53-43
8. Start Radziejów 34 51 47-55
9. Pomowiec Kijewo Królewskie 34 50 51-59
10.Unia Wąbrzeżno 34 49 61-58
11.Wda Świecie 34 49 55-53
12.Pomorzanin Toruń 34 46 48-48
13.Kujawiak Włocławek 34 45 45-48
14.Zawisza/Chemik Bydgoszcz 34 45 54-61
15.Promień Kowalewo Pomorskie 34 39 52-70
16.Zdrój Ciechocinek 34 31 32-66
17.Ziemowit Osięciny 34 30 42-64
18.Unia Solec Kujawski 34 20 51-86
17 października 2006, 21:20 / wtorek
fragment historii Zawiszy znaleziona na pl.wikipedia.org gdzie widać że w sezonie 2000 Zawisza zajął miejsce KP Konina w 3 lidze (załatwia to Piotr Nowak który bieże do tej fuzji tylko drużynę seniorów więc po całym tym cyrku przez moment był Zawisza w 3 lidze (Nowaka) i w 4 lidze reszta grup którą Nowak olał!!! W ten sposób powstały dwa podmioty! Efekt jest taki że oba Zawisze (zwał jak zwał) lecą do niższych lig. W efekcie w 2001 roku są potrzebne fuzje i tak powstaje Chemik/Zawisza (spadkobierca fuzji Zawiszy i KP Konin i ponownie grają w 3 lidze) i Zawisza/Chemik (spadkobierca niechcianych grup przez Nowaka i w ten sposób mimo spadku z IV ligi grają ponownie w IV lidze ale po roku i tak lecą do V ligi) gdzie niedługo ich przejmnie SP Zawisza Bydgoszcz!!! Teraz ciekawostką jest komu kibicowali Zawiszaki w 2000 roku???? Czy jeździli za drużyną Piotra Nowaka w 3 lidze czy jeździli za grupami niechcianymi które grały w IV lidze???? Z kim by nie jeździli to i tak w 2001 roku były fuzje które KUPIŁY lub jak kto woli uratowały im miejsca w 3 i 4 lidze. Jeden Zawisza pomógł sobie kosztem - KP KONIN a drugi kosztem CHEMIKA tyle w temacie.... choć bez wódki to pewien nie jestem!

Oto fragment tej encyklopedii....
w II lidze... (1995-1998)
Następnie wojskowi występowali przez cztery lata na drugoligowych boiskach, dwa razy będąc blisko awansu. Częste zmiany trenerów i rotacja zawodników nie sprzyjały osiąganiu dobrych wyników. Nadal jednak wizytówką klubu byli juniorzy. W 1998 Wojciech Łobodziński i Marcin Rogalski zostali srebrnymi medalistami Mistrzostw Europy w kategorii U-16. Rok 1998 okazał się ostatnim, w którym Zawisza występował na drugoligowych boiskach. Mimo udanej walki o utrzymanie, w lipcu 1998 roku wojskowy zarząd klubu ze względów ekonomicznych podjął decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek!

Zawisza w IV lidze; Próby fuzji z Koninem w III lidze (1998-2000)
Drużyna złożona z młodych wychowanków Zawiszy przystąpiła do gry w IV lidze. Niestety dwa kolejne sezony nie dały sportowego awansu. Nadzieją na poprawę sytuacji miała być fuzja WKS Zawisza z KP Konin, którego właścicielem był dawny zawodnik Zawiszy Piotr Nowak. Zawisza zajął miejsce Konina w III lidze. Jednak Nowak okazał się niepoważnym sponsorem i mimo dobrej jesieni w wykonaniu piłkarzy Zawiszy, zaprzestał wspomagać zespół, który został zdegradowany do IV ligi.

Kolejne fuzje, Chemik / Zawisza i Zawisza / Chemik Bydgoszcz; III/IV liga (2001)
Rok 2001 to znów fuzja, tym razem Chemika z Zawiszą. W III lidze zagrał Chemik / Zawisza, natomiast w IV Zawisza / Chemik. Dla Zawiszy fuzja ta okazała się kolejnym nieporozumieniem i drużyna pozbawiona jakiegokolwiek wsparcia spadła do V ligi.

V liga i powołanie Stowarzyszenia Piłkarskiego "ZAWISZA" (2003)
W kwietniu 2003 roku zarejestrowano Stowarzyszenie Piłkarskie "ZAWISZA". Na jego czele stanął autor tego przedsięwzięcia, były piłkarz Zawiszy - Krzysztof Straszewski. Stowarzyszenie, do którego przystępuje coraz więcej osób ma na celu odbudowę silnej piłki w bydgoskim Zawiszy. Pierwszym krokiem ma być awans drużyny do III ligi.
17 października 2006, 23:11 / wtorek
Saned : "A i jeszcze jedno . Chemik teraz chyba jest w III lidze pod nazwą KP Police , ale tego to nie wiem nie interesuje mnie Chemik"

Mylisz dawnego Chemika (obecnie KP) Police i Chemika Bydgoszcz. Z resztą zobacz na mapie gdzie jest BYdgoszcz a gdzie Police. A poza tym jak czegoś nie wiesz, to nie pisz :-)
18 października 2006, 09:10 / środa
Czyli jednak Zawisza SSA, tak jak napisał Bizi. Tyle, że zmieniła się struktura, ale miejsce w lidze jest po "nowakowym" Zawiszy, a raczej Aluminium.
W kwestii Chemików oczywiście Twardy ma rację. Kluby z Bydgoszczy i Polic nie mają ze sobą nic wspólnego. Police leżą pod Szczecinem, Chemik Bydgoszcz jest w środku tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej, ma 12 pkt straty do lidera, którym jest odradzający się Kujawiak Włocławek. I z tego akurat bardzo się cieszę.

tg
18 października 2006, 10:55 / środa
Jakiś dureń z hydrotworu napisał wam jakieś bzdury o Aluminium Konin a wy mu wierzycie!! Gdy Zawisza SSA Nowaka grał w III lidze to prawdziwy Zawisza grał w IV. Mogą nawet o tym świadczyć małe awantury na meczach derbowych z Polonią Bydgoszcz. W tamtym sezonie wiosną Zawisza SSA większość meczów przegrał walkowerem i PRZESTAŁ ISTNIEĆ, Nowak zabrał swoje zabawki i spier..ł do Stanów. A prawdziwy Zawisza grał wtedy w IV lidze!!
Fuzja Zawiszy z Chemikiem nie dała Zawiszy awansu do III ligi bo grał tam twór pod nazwą Chemik/Zawisza a kibice chodzili na prawdziwego Zawiszę który nazywał się wtedy Zawisza/Chemik!!
W 2003 roku powstało Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza, które przejęło zespół piłki nożnej i jest jej kontynuatorem!!
Ludzie macie mózgi to ich używajcie. Jakiś piłkofan z hydrobudowy pisze wam głupoty a wy mu wierzycie. Czy wy nie rozumiecie, że on tym gadaniem głupot próbuje usprawiedliwić swoją zdradę i chodzenie na Baniaka??
18 października 2006, 11:46 / środa
Widać że to trepowskie miasto!
Wszystko "si"... tylko skąd ta nazwa Zawisza/Chemik? Bo te niechciane (przez Nowaka) rezerwy Zawiszy grając w 4 lidze zakończyły ligę na spadkowej pozycji!!! I żeby nie lecić do V ligi zrobiliście fuzję z Chemikiem i w kolejnym sezonie zaczeliście ponownie w IV lidze!!! Ale to też nie pomogło więc wpadliście do V ligi!!! I dopiero wtedy ktoś u Was zakumał że tak dalej być nie może!!!
A Chemik/Zawisza który faktycznie grał w 3 lidze to właśnie spadkobiercy fuzji Nowaka z KP Konin!!! a teraz po latkach Hydrotwór i stąd ten prawny burdel....
Widać gołym okiem że daliście dupska w 2000 roku i żeby nie polecieć do V ligi zrobiliście Chemiotwór o nazwie Zawisza/Chemik który po roku i tak spadł do V ligi!!!
I przy czym tu Lechia i inne ekipy!!!! Zdejmnij hełm i otwórz oczy albo dzwoń po księdza!
18 października 2006, 12:26 / środa
Idąc do brzegu...
Gdyby nie powstał Chemiotwór w IV lidze i gdybście zaczeli wtedy od V ligi pod nazwą Zawisza to myślę że ten Hydrotwór nie miałby żadnego prawa do dziedziczenia nazwy Zawisza! A tak spadkobiercami prawnymi jest Zawisza/Chemik czyli Wy i Chemik/Zawisza czyli wcześniej Zawisza Konin a w konsekwencji obecnie ten pasożyt Hydro!!! Popraw mnie jeżeli się mylę!!!
18 października 2006, 13:25 / środa
Chyba nie wiesz o czym piszesz... Chemik/Zawisza powstał poprzez połączenie prawdziwego Zawiszy z Chemikiem, Chemikiem który od zawsze grał w III lidze. Chemik/Zawisza nie ma nic wspólnego z Koninem, Nowakiem i Zawiszą SSA...
A więc tak: doszło do fuzji prawdziwego Zawiszy i Chemika bo ktoś sobie wymyślił, że połączenie tych dwóch klubów pomorze Bydgoszczy przejść o szczebel wyżej a więc do II ligi. Dlatego Chemik/Zawisza grał w III lidze (czyli w miejcu Chemika) a Zawisza/Chemik grał dalej w IV lidze (czyli w miejscu Zawiszy). Były nawet pomysły żeby połączyć wszystkie bydgoskie zespoły i żeby powstał Klub Piłkarski Bydgoszcz. Oczywiście to wogóle nie wchodziło w grę z wiadomych przyczyn. Podsumowują fuzja Chemika z Zawiszą NIE MIAŁA NIC WSPÓLNEGO z Nowakiem i tymi jego durnymi pomysłami na piłkę w Bydgoszczy.
Ale najbardziej tu bawi mnie pisanie, że Zawisza nie istnieje od 1998 roku bo już nie ma czegoś takiego jak WKS (Wojskowy Klub Sportowy) bo ze względów ekonomicznych coś tam itd. Idą tym tropem to w Polsce nie ma już Legii, Widzewa, Śląska i wielu wielu innych klubów.
18 października 2006, 13:31 / środa
Moment, bo przeoczyłem coś bardzo ważnego. Wycofuję pierwsze zdanie ze swojego wpisu z 18 października 2006, 09:10.

Zanim jednak uzasadnię dwie kwestie formalne:
1) Protesuję przeciwko sformułowaniu [ten pasożyt Hydro]. Hydro to ksywka najwierniejszego kibica Lechii i w żadnym wypadku na tym forum do tego wyrazu nie wolno dodawać dopełnienia "pasożyt" nawet jeśli znaczy coś zupełnie innego.
2) Toperz daruj sobie epitety typu "jakiś dureń" bo to nie jest argument, nie podnosi wiarygodności wpisu, a przeciwnie. Takich sformułowań używa się gdy brakuje argumentów rzeczowych.

A zatem do rzeczy. Przypomne końcówki tabel.
2000/01:

2001/02

W obu przypadkach co prawda Zawisza zajął XIV pozycję, ale skoro w sezonie 2000/01 miało to być miejsce spadkowe, to jakim cudem w IV lidze utrzymał się Ziemowit Osięciny? Wydaje mi sie więc, że racja jest po stronie Toperza, miejsce w IV lidze Zawisza/Chemik zajął po Zawiszy, nie po Aluminium/KP Konin/Zawiszy SSA. Tu jednak pewności nie mam, bo oba kluby były uprawnione do gry w IV lidze w sezonie 2001/02. Zależy z kim działacze Chemika spisywali umowę o połączeniu. Z Nowakiem, czy prezesem WKS (czy jak się on tam wtedy nazywał)? To jednak musi wyjaśnić ktoś z Bydgoszczy.
18 października 2006, 13:58 / środa
Uzupełniając tabele, dodam może kto spadł w tamtych czasach, a więc w 2000/2001 tablea była taka:

1.Polonia Bydgoszcz 34 26 4 4 84-31
2.TKP Toruń 34 23 5 6 87-39
3.Jagiellonka Nieszawa 34 22 8 4 101-33
4.Pomorzanin Toruń 34 22 6 6 85-34
5.Włocłavia Włocławek 34 18 5 11 84-59
6.Legia Chełmża 34 17 7 10 56-44
7.Unia Wąbrzeźno 34 17 4 13 94-74
8.Promień Kowalewo Pomorskie 34 16 5 13 64-68
9.Pomowiec Kijewo Królewskie 34 15 6 13 59-52
10.Start Radziejów 34 14 7 13 62-56
11.Lech Rypin 34 13 9 12 56-52
12.Wda Świecie 34 11 8 15 40-53
13.Zdrój Ciechocinek 34 10 10 14 65-62

Spadek zanotowały zaledwie 3 ostatnie zespoły, czyli Zawisza się utrzyamł - 100%

sezon 2001/2002

1. TKP Toruń 34 72 99-47
2. Jagiellonka Nieszawa 34 65 85-41
3. Lech Rypin 34 61 51-37
4. Włocłavia Włocławek 34 55 60-55
5. Legia Chełmża 34 52 59-51
6. Victoria Koronowo 34 52 65-72
7. Mień Lipno 34 51 53-43
8. Start Radziejów 34 51 47-55
9. Pomowiec Kijewo Królewskie 34 50 51-59
10.Unia Wąbrzeżno 34 49 61-58
11.Wda Świecie 34 49 55-53
12.Pomorzanin Toruń 34 46 48-48
13.Kujawiak Włocławek 34 45 45-48

Powstały z prawdziwego Zawiszy - Zawisza/Chemik spada do V ligi - w tamtym sezonie spadały zespoły z miejsc 14-18.

W nastepnym sezonie Zawisza/Chemik awansował z V do IV ligi:

1. Zawisza/Chemik Bydgoszcz 30 68 21 5 4 70-17 13 1 1 44-9 8 4 3 26-8
2. Unia Solec Kujawski 30 66 21 3 6 100-34 12 2 1 60-14 9 1 5 40-20
3. Budowlani/Gwiazda Bydgoszcz 30 66 21 3 6 75-23 10 2 3 36-9 11 1 3 39-14 4. Olimpia Grudziądz 30 57 17 6 7 70-45 11 1 3 40-20 6 5 4 30-25
5. Pomorzanin Serock 30 55 16 7 7 56-31 11 1 3 39-12 5 6 4 17-19
6. Grom Więcbork 30 49 14 7 9 56-41 10 4 1 39-10 4 3 8 17-31
7. Czarni Nakło nad Notecią 30 45 13 6 11 73-46 8 4 3 41-14 5 2 8 32-32
8. Promień Kowalewo Pomorskie 30 41 12 5 13 45-47 7 2 6 24-21 5 3 7 21-26
9. Unislavia Unisław 30 39 11 6 13 51-53 8 4 3 35-22 3 2 10 16-31
10. Flisak Złotoria 30 38 11 5 14 46-70 5 4 6 28-34 6 1 8 18-36
11. Start-Merkury Pruszcz Pomorski 30 34 9 7 14 46-55 7 5 3 32-21 2 2 11 14-34
12. Kasztelan Papowo Biskupie 30 31 9 4 17 33-67 6 0 9 17-34 3 4 8 16-33
13. Naprzód Jabłonowo Pomorskie 30 29 8 5 17 35-73 6 2 7 17-26 2 3 10 18-47
14. Drwęca Golub-Dobrzyń 30 23 6 5 19 42-85 2 3 10 20-40 4 2 9 22-45
15. Stal Grudziądz 30 20 5 5 20 26-85 3 5 7 12-25 2 0 13 14-60
16. MLZS Miesiączkowo 30 18 5 3 22 39-91 4 1 10 23-45 1 2 12 16-46

Sezon 2003/04 to ponownie IV liga i wicemistrzostwo:

1. TKP Toruń 30 72 23 3 4 85-29
2. Zawisza Bydgoszcz 30 61 19 4 7 64-33
3. Cuiavia Inowrocław 30 53 15 8 7 55-37
4. Zdrój Ciechocinek 30 52 15 7 8 51-31
5. Mień Lipno 30 48 14 6 10 43-34
6. Lech Rypin 30 45 13 6 11 47-54
7. Legia Chełmża 30 44 13 5 12 36-39
8. Pałuczanka Żnin 30 44 13 5 12 61-52
9. Victoria Koronowo 30 38 11 5 14 41-53
10. Wisła Nowe 30 35 9 8 13 31-47
11. Wda Świecie 30 33 8 9 13 30-43
12. Sparta Brodnica 30 33 8 9 13 35-59
13. Włocłavia Włocławek 30 32 6 14 10 38-47
14. Pomorzanin Toruń 30 30 8 6 16 43-51
15. Start Radziejów 30 26 7 5 18 28-53
16. Pomowiec Kijewo Królewskie 30 22 6 4 20 34-60

UWAGA: Zauważmy, że do IV ligi awansował Zawisza/Chemik a od nowego sezonu wystartował Zawisza Bydgoszcz.

Do dzisiaj Zawisza Bydgoszcz spadkobierca Zawiszy/Chemika, który był rezerwami Chemika/Zawiszy, który powstał z połączenia Aluminium Konin (zwanego wtedy Zawisza) i Chemika Bydgoszcz gra w IV lidze. Jest to tak bardzo oczywiste, że bardziej być nie może.

Pozdrawiam
18 października 2006, 14:27 / środa
Acha jeszcze jedno, w 2000/2001 w IV lidze grał Zawisza i w III lidze grał Zawisza. Kibice z Bydgoszczy uważają , że ten IV ligowy był prawdziwy i to jak to prawnie wyglada panie i panowie:
3 ligowy Zawisza to zespół który powstał z połączenia się Zwaiszy i Aluminium, czy KP jak zwał tak zwał.
Zespół 4 ligowy stanowiły jego rezerwy.
I co ciekwasze zespół 3 ligowy po ponad 20 walkowerach spadł do 4 ligi a zespół 4 ligowy wtedy się utrzymał - oby dwa zespoły były zespołami z połączenia się Zawiszy i KP Konin. Po spadku do 4 ligi, oczywistym było, że dwa te same kluby 1 zespół i rezerwy grać nie mogą razem, 2 zespół relegowany by został do V ligi, ale miasto wpadło na pomysł aby co dopiero spadającego Zawiszę (aluminium) połączyć z Chemikiem, no i powstał nowy klub grający w III lidze Chemik/Zawisza i grające ich rezerwy w czwartej lidze Zawisza/Chemik. Dalszą histrorię macie w poście wyżej. Widać jak na dłoni skąd pochodzi dzisiejszy "prawdziwy" Zawisza :D.
Jedyne co mogą w Bydgoszczy zrobić to zacząć od A-klasy, bo tak czy siak pochodzą od fuzji. Poniżej tabelka ze strony kadłubów jak Zawisza spadał do IV ligi(Zawisza Nowaka czyli Aluminium)

1. Arka Gdynia 40 83 23 14 3 68-23
2. Warta Poznań 40 74 21 11 8 70-34
3. Flota Świnoujście 40 73 21 10 9 60-33
4. Obra Kościan 40 66 16 18 6 49-21
5. Amica II Wronki 40 63 18 9 13 61-43
6. Sparta Brodnica 40 59 16 11 13 58-46
7. Chemik Bydgoszcz 40 58 16 10 14 49-58
8. Unia Janikowo 40 58 15 13 12 51-43
9. Kaszubia Kościerzyna 40 55 14 13 13 52-48
10. Gryf Wejherowo 40 54 14 12 14 63-53
11. Goplania Inowrocław 40 54 15 9 16 48-60
12. Pomerania Police 40 53 16 5 19 71-66
13. Astra Krotoszyn 40 52 15 7 18 58-63
14. Kotwica Kołobrzeg 40 52 13 13 14 48-71
15. KKS Kalisz 40 52 13 13 14 42-42
16. Huragan Pobiedziska 40 50 12 14 14 52-53
17. Błękitni Stargard Szczeciński 40 49 11 16 13 62-56
18. LKS Jankowy 40 44 12 8 20 49-76
19. Mień Lipno 40 36 9 9 22 41-67
20. Zawisza Bydgoszcz 40 33 9 6 25 32-76
21. Bałtyk Gdynia 40 27 6 9 25 27-79

I tabelka z nastepnego sezonu gdy ponownie w III lidze gra Bydgoszki - inny już twór ale powstały z tego co spadł -

1. Amica II Wronki 36 73 22 7 7 56-26 13 2 3 31-9 9 5 4 25-17
2. Aluminium Konin 36 71 22 5 9 64-25 14 0 4 40-6 8 5 5 24-19
3. Flota Świnoujście 36 65 19 8 9 58-38 13 3 2 38-16 6 5 7 20-22
4. Warta Poznań 36 59 17 8 11 54-37 9 3 6 30-18 8 5 5 24-19
5. Obra Kościan 36 58 17 7 12 61-43 9 5 4 34-19 8 2 8 27-24
6. KP Police 36 57 17 6 13 62-46 11 2 5 40-19 6 4 8 22-27 2 4 1 1 0 6-2
7. Unia Janikowo 36 57 16 9 11 46-32 10 4 4 33-14 6 5 7 13-18 2 1 0 1 1 2-6
8. Gryf Wejherowo 36 56 16 8 12 53-61 12 4 2 31-15 4 4 10 22-46 2 6 2 0 0 3-0
9. Kotwica Kołobrzeg 36 56 16 8 12 45-48 10 7 1 30-11 6 1 11 15-37 2 0 0 0 2 0-3
10. Sparta Brodnica 36 54 14 12 10 52-39 8 6 4 33-18 6 6 6 19-21
11. Chemik/Zawisza Bydgoszcz 36 53 15 8 13 53-41 11 2 5 36-15 4 6 8 17-26
12. Gwardia Koszalin 36 52 15 7 14 56-48 12 3 3 37-15 3 4 11 19-33
13. Polonia Bydgoszcz 36 49 13 10 13 48-44 9 6 3 27-12 4 4 10 21-32 2 4 1 1 0 3-1
14. Astra Krotoszyn 36 49 13 10 13 44-49 9 4 5 26-17 4 6 8 18-32 2 1 0 1 1 1-3
15. Lechia/Polonia Gdańsk 36 39 11 6 19 42-66 6 4 8 21-26 5 2 11 21-40
16. Chojniczanka Chojnice 36 35 9 8 19 54-65 6 6 6 41-28 3 2 13 13-37
17. Kaszubia Kościerzyna 36 31 6 13 17 33-63 5 7 6 21-24 1 6 11 12-39
18. Goplania Inowrocław 36 23 5 8 23 39-75 5 4 9 29-33 0 4 14 10-42
19. KKS Kalisz 36 12 2 6 28 30-104 2 5 11 19-38 0 1 17 11-66
18 października 2006, 14:35 / środa
Acha podczas mojego przeszukiwania tabel z kolejnych sezonów to takiego Zawiszy a to innego coraz bardziej śmiać mi się chciało z hasła kibiców IV ligowego Zawiszy - Zawisza jest tylko jeden.
Otóż kończąc - W II lidze mamy zespół z Włocławka wykupiony przez Hydrobudowę i przeniesiony do Bydgoszczy
w IV lidze wystepuje zespół wywodzący się z fuzji Zawiszy i Aluminium Konin i kolejnej fuzji z Chemikiem Bydgoszcz
w V lidze gra kolejny Hydrotwór - Zawisza/Gwiazda Bydgoszcz będąca rezerwami Hydrotworu z II ligi.

A więc Panie, Panowie - o co tyle hałasu? Gdzie jest ten Zawisza? Nie ma, po prostu nie ma i tyle, pogrzebano, mówi się trudno. Pozdrawiam.
18 października 2006, 14:45 / środa
Fuzja z Chemikiem jest kroplą która drąży skałę!!!!!
Gdyby nie zrobiono fuzji tego "prawdziwego" (drużyny nie wzięte do fuzji z KP Konin) Zawiszy tylko zaczęto wtedy od V ligi samodzielnie to mogliby fani Zetki mieć jedyne niezbywalne prawo do WKS Zawisza a tak jest rysa....
Bo niby po co była im ta fuzja !!!!!
Sorry za nadszarpnięcie dobrego imienia (ksywki) - Szacunek!
18 października 2006, 16:36 / środa
Ile Bydgoszcz miała w Latach 2000/2001 drużyn ?? Nie chce mi sie liczyć ..
18 października 2006, 18:20 / środa
KIBICCC mylisz się, po spadku Zawiszy SSA (tego Zawiszy Nowaka) do 4 ligi ten zespół przestał istnieć. Nikt nim nie był zainteresowany, bo po co komu zadłużony zespół? Nowak uciekł i tyle było po tym zespole. A grający wtedy w 4 lidze zespół Zawiszy nie mógł być rezerwami Zawiszy SSA bo zespół rezerw musi być conajmniej 2 klasy rozgrywkowe niżej. Więc musiałby grać conajmniej w 5 lidze. A więc chyba trochę tutaj mieszasz i próbujesz kłamać naginając rzeczywistość dla własnych korzyści. FUZJA Z CHEMIKIEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ALUMINIUM I NOWAKIEM!!! A ta fuzja z Chemikiem polegała na tym, że 4 ligowy Zawisza nazywał się Zawisza/Chemik i kibicowali mu wszyscy kibice Zawiszy a 3 ligowy Chemik nazywał się Chemik/Zawisza i nie kibicował mu nikt, bo ten klub nie ma kibiców. I od razu dodam, że fuzja z Chemikiem była wielkim niewypałem, bo miała ona polegać między innymi na wymianie pomiędzy sobą zawodników a wyszło tak, że to Zawisza dostarczał zawodników Chemikowi. Stąd między innymi nasz spadek do 5 ligi. Zresztą są tu w temacie powklejane tabelki, które możecie sobie obejrzeć.

Jeszcze raz na wszelki wypadek powtórzę: fuzja z Chemikiem odbyła się pomiędzy Zawiszą 4-ligowym (tym prawdziwym) a Chemikiem 3-ligowym. To NIE BYŁA tak fuzja, że Zawisza SSA Nowaka połączył się z Chemikiem, bo wtedy niby czemu prawdziwy Zawisza miałby się nazywać Zawisza/Chemik??

OLD KRISS my nie możemy być WKS Zawisza bo Zawisza już nie jest Wojskowym Klubem Sportowym. To już nie jest klub utrzymywany przez Wojsko Polskie. Więc nie rozumiem dlaczego piszesz o jakiejś rysie... A nazwa naszego miasta nie zaczyna się na "W" jak np. Wrocław. Stąd oni sobie są WKSem a my nie? Rozumiesz teraz?

Na koniec mam do was prośbę. Chcecie przyjechać do Bydgoszczy? OK przyjeżdżajcie. Ale nie próbujcie fałszować naszej historii dla waszych celów i dla usprawiedliwiania waszego przyjazdu. Bo tak to odbieram...jakieś takie mam wrażenie jak czytam te wpisy tutaj...
18 października 2006, 18:45 / środa
No właśnie. Właścicielem Zawiszy SSA był Piotr Nowak, a skoro siedział w USA to nie mógł podpisac fuzji z Chemikiem. Ciagle więc jakoś bardziej przekonują mnie argumenty Toperza, choć w jednej kwestii ewidentnie się myli. Różnica dwóch klas między pierwszym a drugim zespołem dotyczy tylko I ligi. W III mogą już grać rezerwy II-ligowca, tym bardziej w niższych klasach. Zawisza/Chemik o ile wiem, też miał status rezerw Chemika/Zawiszy, a jak wyglądało to w praktyce to nie wiem, ale nawet Toperz potwiedza, że ruch zawodników choćby w jedną stronę, ale się odbywał.
Jeszcze jedno pytanie: który Zawisza dał do Chemika/Zawiszy zawodników? Czy przypadkiem de facto nie okazało się to fuzją trzech klubów?
W jednej jednak kwestii nie mam wątpliwości: miejsce obecnego II-ligowca jest we Włocławku.
18 października 2006, 18:51 / środa
A co do nazwy to Lech jak wiadomo nazywa się teraz: KKS Lech Poznań Sportowa Spółka Akcyjna. Więc i Wy możecie mieć np. Bydgoskie Towarzystwo Piłkarskie "WKS Zawisza". Nie jest powiedziane, że ten skrótowiec musi coś znaczyć i to na dodatek zgodnie z prawdą. Powrót do tradycji jest rzeczą bardzo chwalebną.
18 października 2006, 19:35 / środa
Prawdę mówiąc to mi dałeś trochę do myślenia, bo właściwie nie orientuję się czy zespół 3-ligowy może czy nie mieć drużynę rezerw klasę niżej czyli w w 4 lidze.

Szczerze powiem nie pamiętam czy zespół Zawisza/Chemik był traktowany jako rezerwy Chemika/Zawiszy czy raczej jako taki zespół partnerski. Wiem natomiast jedno, wszystkich najlepszych zawodników zachował sobie Chemik a my musieliśmy grać juniorami i młodymi zawodnikami swoimi i Chemika. A z Nowaka Zawiszy SSA (rozwiązanego zeposłu) z tego co pamiętam to przyszło kilku zawodników do Chemika/Zawiszy. Z tego co się orientuję (tak mi się wydaje) byli to między innymi obecni piłkarze naszego czwartoligowego Zawiszy Łukaszewski i Kozłowski, którzy swego czasu grali w I lidze i zagrali w niej odpowiednio 49 i 21 spotkań.

Jedno wiem na 100%. Nowak w życiu by nie podpisał żadnej umowy o fuzji (czy współpracy, nie wiem jak to dokładnie nazwać) z Chemikiem bo miał tu takie długi, że cały był obsrany, że wyślą za nim list gończy. Jeszcze teraz gdy spekulowano kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji i wymieniano Nowaka jako kandydata Nowak nie był pewien czy mógłby bezpiecznie przyjechać do Polski czy go nie zatrzymają. Ale chyba z tego co się orientuję nic mu nie grozi, chociaż nie wiem czy długi spłacił czy nie i czy kiedykolwiek je spłacić będzie musiał.

Jako ciekawostkę dodam, że gdy w sezonie 2001/2002 spadaliśmy z 4 do 5 ligi to Zawisza odwoływaś się do K-PZPN w sprawie meczu ze Zdrojem Ciechocinek. Bo w meczu tym zawodnik Zdroju dostał 2 żółte kartki i nie został usunięty z boiska. Zawisza odwoływał się i chciał walkowera ale niestety nie przyznano go nam. Gdybśmy go dostali to byśmy się utrzymali kosztem Kujawiaka Włocławek. No niestetety nie udało się ale to odwoływanie się to było takie trzymanie się brzytwy przez tonącego:D
18 października 2006, 19:39 / środa
Moja ocena po wpisie Toperza jest podobna do Tangensa! Myślę że w Bydgoszczy próbowano zrobić jedną drużynę. Chemik im był potrzebny (taki może był plan) dla miejsca w 3 lidze. Tylko że uczestniczyło w tym cyrku chyba trzy podmioty!!! Bo przecież gdyby robiono fuzję tylko "prawdziwego" Zawiszy z Chemikiem to ta drużyna z niższej ligi nazywałaby się tak samo tj. Zawisza/Chemik II. A tak na prędce wymyślono Chemik/Zawisza (może tam właśnie byli zawodnicy od P.Nowaka) oraz Zawisza/Chemik czyli prawdziwy Zawisza i jego kibice! To tylko domysły bo w takim burdelu i przy tych komuchach z kujawskiego OZPN to wszystko możliwe!!!
A pisząc o rysie miałem na myśli fakt robienia fuzji z Chemikiem!!!! Dalej się upieram że jako kibice mogliście po nauczce z Nowakiem nie robić fuzji tylko zaczynąć od V ligi pod szyldem Zawisza. Wtedy prawdopodobnie nie powstałaby drużyna Chemik/Zawisza ta z 3 ligi!!!!!!
18 października 2006, 21:44 / środa
Ale Kris my po nauczce z Nowakiem nie mogliśmy zaczynać od 5 ligi, bo... byliśmy przecież w 4. Tam ciągle grał Zawisza. I ta fuzja i zrobienie z nas Zawiszy/Chemika na którego chodziliśmy odbyła się poza nami. Dopiero w 2003 roku powstało Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza, które przejęło zespół piłkarzy nożnych wraz z jego historią, osiągnięciami i również porażkami.
18 października 2006, 21:57 / środa
toperz- Ale Kris my po nauczce z Nowakiem nie mogliśmy zaczynać od 5 ligi, bo... byliśmy przecież w 4. Tam ciągle grał Zawisza. I ta fuzja i zrobienie z nas Zawiszy/Chemika na którego chodziliśmy odbyła się poza nami. Dopiero w 2003 roku powstało Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza, które przejęło zespół piłkarzy nożnych wraz z jego historią, osiągnięciami i również porażkami.

Nie byliście w IV, bo tam spadł klon z Konina. Wy musielibyście (jako rezerwy Konina) spaść do V. Jednak, jak to ładnie ująłeś, poza wami odbyła sie kolejna fuzja- tym razem z Chemikiem. Plan był ambitny. Chemik dawał miejsce w III lidze, wy kadrę i kibiców. Tyle tylko, że o ile pamiętam, to z tą frekwencją było licho, a piłkarzykom bliżej było do strefy spadkowej, niż do awansu.
I jakby nie patrzeć, to są ryzy na Zawiszy.

Chcecie mieć swój klub, swoje barwy i nie być kojarzonym z żadną fuzją. Zróbcie tak jak my. Zacznijcie od najniższej klasy rozgrywkowej. Od samego początku. Nazwijcie się Wielki Klub Sportowy Zawisza Bydgoszcz. Wtedy nikt nie będzie miał złudzeń.

I proszę ciebie Toperz, nie pisz mi, że próbuję usprawiedliwić swój wyjzad do Bydgoszczy. Jadę bo mam ochotę i gra tam Lechijka- nie łamać jakiś pokichany bojkot. Jeździłem do Bydgoszczy na Zawiszę, jeździłem na Chemika. Teraz pojadę na Kujawiaka.
19 października 2006, 12:29 / czwartek
Jest dokładnie tak napisałem to wcześniej i już nie chce mi się ci powtarzać...

Zawisza ma swoje barwy, historię, osiągnięcia i nie musimy zaczynać od zera bo Zawisza gra w 4 lidze.
Naszą historię próbują fałszować zdrajcy z hydrotworu. Napisze jeden z drugim jakiś śmieszny tekst na jakimś forum a inniy to podchwytują. Między innymi wy.
19 października 2006, 12:59 / czwartek
Toperz to jak przedstawił nam to Kibiccc jest bardziej wiarygodne i wyczerpuje temat związany z IV ligową Zawiszą, jestescie też tworem jak wszystkie bydgoskie drużyny spod znaku Zawisza wiec zakończ już swoją propagande i nic więcej nie tłumacz, Nas bojkot nie obowiązuje bo nie jesteście tacy honorowi za jakich się macie, a tak prywatnie moim zdaniem to jeb.. całą Bydgoszcz !!!
19 października 2006, 15:15 / czwartek
toperz- co z ciebie za kibic, skoro nie znasz historii swojego klubu. To co napisał kibiccc to są fakty. Z nimi nie da się dyskutować.
I wybacz, ale nikt z Lechistów nie jest zdrajcą z hydrotworu !!!!!!!!!

Ja osobiście wasz protest mam gdzieś. Nigdy nie lubiłem Zawiszy i tak mi już zostanie. Nieważne czy będziecie grać w A klasie, czy w Lidze Mistrzów.
19 października 2006, 15:45 / czwartek
Panowie spokojnie. Ani Toperz ani Kibicc nikogo nie obrażają więc proszę i z nimi rozmawiac normalnie lub nie zabierać głosu. Przeciez nikt nikomu nie każe ani czytać, ani tym bardziej pisać.
Ja się włączyłem do dyskusji bo niektóre opisywane fakty były w lekkiej sprzecznosci z moją wiedzą i domysłami więc chciałem wyjaśnić, a jak wiadomo w ostatnich latach rozgrywki III ligi śledziłem bardzo uważnie. A stosunek do klubu miasta Bydgoszcz i klubu Zawisza to już zupełnie inna sprawa. Z Hydrotworem lekko sympatyzowałem, gdy grał w II lidze pod nazwą Kujawiak, po przenosinach nie życzę mu już niczego dobrego. Ale to moja osobista sprawa.
19 października 2006, 16:59 / czwartek
Ku...a nie chcę tu nikogo obrażać ale jak czytam to co pisze tu niejaki ZETO to tracę wiarę w ludzką inteligencję. Napisałem jasno wszystkie fakty mówiące, że nie mamy nic wspólnego z Aluminium. A ty mi tu piszesz, że jakiś kibiccc podaje fakty i że to ja nie znam historii Zawiszy. Pewnie chodzi ci o to, że dokładnie nie pamiętam jak to było z tym Zawiszą/Chemikiem (czy był rezerwami Chemika/Zawiszy czy raczej klubem partnerskim). No nie pamiętam i tyle.
Według KIBICCCA Zawisza/Chemik to klub, który powstał z połączenia Zawiszy SSA (czyli dawnego Aluminium) z Chemikiem. A to jest nieprawda!! Zawisza/Chemik to klub, który powstał z połączenia Zawiszy grającego w 4 lidze (Wtedy w tamtym sezonie Zawisza SSA grał w 3 lidze) z Chemikiem. I dlatego teraźniejszy Zawisza, którego rodowód sięga Zawiszy/Chemika nie jest żadnym kontynuatorem ewulującego z Aluminium poprzez KP Konin aż do Zawiszy SSA tworu.

ZETO przeczytaj cały ten wątek. Dokładnie przeczytaj. Ale przed przystąpieniem do czytania idź na spacer, przewietrz się, niech głowa ci odpocznie. Później usiądź przed komputerem i przeczytaj to co napisałem ja i to co napisał KIBICCC. A jeśli nas nie lubisz to napisz, że uważasz "fakty" kibiccca za prawdziwe bo jest ci to na rękę bo nas nie lubisz...

A ty COOL2006 nie jesteś przypadkiem tym hydrokibicem z forum hydrotworu? Bo przejrzałem temat odnośnie wyjazdu Lechii do Bydgoszczy i tam też burzysz się tylko i wyłącznie do nas a hydrotwór promujesz dając dodatkowo link do ich zdjęć z Jagą gdzie było was sporawo na trybunach. Mam dziwne wrażenie, że jesteś piłkofanem hydrobudowy a pisząc "je...ć Bydgoszcz" tylko się podszywasz pod kibica Lechii.
Właściwie ta polemika tutaj jest prowadzona głównie pomiędzy mną a hydrokibicami i nie chce mi się wierzyć, że jesteś w 100% pewien, że to ja sieję propagandę... bo co kibica Lechii może obchodzić Zawisza??

Sorry za zaśmiecanie wam forum naszymi wewnętrznymi problemami ale ciśnienie mi się podnosi gdy czytam oszczerstwa "fanatyków Baniaka", którym to nagle po przyjściu 2-ligowca do Bydgoszczy zmienił się punkt widzenia...
19 października 2006, 17:07 / czwartek
Jak bedziesz mial chociaz polowe wyjazdow jak niejaki Zeto to dopiero zabierz glos.Zreszta o co to zamieszanie co nas interesuje Zawisza my jestesmy Kibicami Lechii jezdzimy za Lechia i tylko to nas interesuje a nie gdzie ikiedy byly poczatki,konce fuzjii Zawiszy.
Pozdr z emigracjii dla Bialo-Zielonych
19 października 2006, 19:05 / czwartek
Toperz odniosę się do Waszego protestu.
Od samego początku był on dla mnie bezsensowny, jeżeli chodzi o jego formę. Tak naprawdę to dzięki właśnie takiemu protestowi macie w Bydgoszczy hydrobudowę ze swoim klubem. Pozwoliło to na dobre zadomowić się ex Kujawiakowi w Bydgoszczy ze spokojem. Nie przyjeżdżali kibice gości, spokój na trybunach zero oznak jakiegokolwiek protestu dla przeciętnego człowieka. O Waszym proteście wie tak naprawdę wąska grupa ludzi w kraju.
Moim zdaniem protest powinien wyglądać tak, że to właśnie Wy kibice tego prawdziwego Zawiszy, powinniście zabiegać o przyjazd jak najwięszej ilości kibiców z innych miast, wyjazd do Bydgoszczy na meczz hydrą powinnien łączyć się z mobilizacją ze wszystkich stron. Kibice przyjezdni wchodząz Waszą pomocą na trybuny a nie do klatki i tam pokazują gdzie mają hydro.
Tak naprawdę jakbyście chcieli to stadion hydro mógłby być zamknięty na długi długi czas. Kary finansowe dla hydrobudowy to też przecież nie problem.
Może warto zmienić formę protestu, bo ta do niczego nie prowadzi
Sposób na zamknięcie stadionu macie od nas. Tam też gra niejaki imeh. A na kary dla klubu są wytyczne na stronie pzpnu
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.363