Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Do kibiców Lechii

strona 2/2

19 października 2006, 20:14 / czwartek
toperz- to wytłumacz mi, w jaki sposób inteligentny człowiek ma pojąć fakt, że Zawisza (ten nowy, stowarzyszenie) gra od razu od IV ligi ??????? BO ja nijak nie potrafię tego zrozumieć !!!!!!

Rok 2000 i 2001 to KP Konin jako pierwsza drużyna, rezerwy (czyli dzisiejsze stowarzyszenie) grają w IV lidze. Po upadku Konina (2001/2002) wasi działacze robią kolejną fuzję, tym razem z Chemikiem. Efekt jest taki sam. Spadek. Dopiero w kwietniu 2003, na bazie drużyny już V ligowej, zawiązujecie Stowarzyszenie Zawisza. Jakby nie było, są to byłe rezerwy i Konina i Chemika. I właśnie do tego cały czas piję i ja i kibiccc.

Trzeba było w 2003 roku zgłosić drużynę do B-klasy i tam rozpocząć odbudowę drużyny. A tak jesteście takim samym stworem jak hydrobudowa. Jeśli tego nie rozumiesz, to albo sam masz problem z inteligencją, albo twoja pamięć jest "wybiórcza" (jak pewna gazeta) tylko na potrzeby własnej ideologii.
19 października 2006, 20:53 / czwartek
ZETO, Stowarzyszenie powstało i PRZEJĘŁO zespół piłkarzy nożnych Zawiszy. Piłkarze grali w 4 lidze i SP przejęło ten zespół. W tym nie ma nic dziwnego. A zespół 4-ligowy, który był "rezerwami" SSA był jest i będzie bydgoski, bo on był z Bydgoszczy, grali w nim bydgoszczanie i kibicowali bydgoscy kibice. Drużyna była w Bydgoszczy i jej nikt z Konina nie przenosił. Odgórnie zarządzono, że będą to rezerwy SSA. Po spadku SSA z 3 ligi do 4 ten zespół został rozwiązany w piz..u a te "rezerwy" w 4 lidze zostały jako normalny zespół. Gdyby było inaczej to nie doszłoby do żadnej fuzji z Chemikiem bo z Piotrem Nowakiem nikt by niczego nie podpisał. Ten człowiek po swoich "wyczynach" stracił cały swój autorytet i wiarygodność.

Zresztą idąc twoim tropem to wasz przyjaciel Śląsk Wrocław też powinien zaczynać od B-klasy. Bo przestając być Wojskowym Klubem Sportowym a chcąc być Wrocławskim Klubem Sportowym powinien zaczynać grę od najniższej ligi. A jetem pewien, że o Śląsku nie myślisz jako o tworze.
20 października 2006, 00:58 / piątek
toperz- albo mylisz pojęcia, albo celo naditerpretujesz fakty.

Śląsk przekształcił się z Wojskowego Klubu Sportowego na Wrocławski Klub Sportowy. Nie potrzebował do tego fuzji z Zagłebiem Lubin, czy Parasolem Wrocław. Przekształcenie odbyło się w jednym klubie.

Zawisza natomiast przez rok grała jako rezerwy Konina, a przez następny rok jako rezerwy Chemika. No chyba, że w twoim mniemaniu rezerwy nie są częścią klubu ??? A to jest niestety dla twojej teorii zasadnicza różnica. Tak więc, chcąc reaktywować Zawiszę (prawdziwego) powinniście zacząć od początku. Szczegónie, że o ile mnie pamięć nie myli, ten dzisiejszy "niby" prawdziwy w poprzednim sezonie został ukarana za nieudolną próbę przekupienia sędziego. Tak więc rzucanie przez was w baniaka, czy klatta że są skorumpowani w waszych ustach brzmi jakoś "nieświeżo". Tak samo zresztą jak dorabianie historii. Mam wrażenie, że nie piszesz z Bydgoszczy, ale z północnej części Trójmiasta. Tej która słynie z bajkopisarstwa i marszenia freda.
20 października 2006, 09:08 / piątek
ZETO napisał:

No chyba, że w twoim mniemaniu rezerwy nie są częścią klubu

I chyba w tym tkwi problem naszego rozmówce. Uważa on rezerwy Konina jako osobny klub co jest oczywiście jak zauważyłeś ZETO wielką bzdurą.

Co do samego olewania hydrogówna to oczywiście Toperz masz nasze popracie, tyle, że my będziemy ich olewać dosłownie, czyli podczas meczu a wy, "stara gwardia" z "jedynego" Zawiszy (na bok odłóżmy, że i ten jedyny Zawisza to dawna ławka Aluminium Konin) olewacie waszego wroga nr 1 - Hydrotwór przez internet, apele i bojkoty o których jak już ktoś napisał wie niewielkie kibicowskie grono osób. Weźcie się w garść bo jesteście KIBICAMI przyjdźcie na mecz Hydrogówna zróbcie młyn prawdziwego Zawiszy w osobnym sektorze przekrzyczcie małolatów z Hydrogówna, a zapewniam ci, że My Kibice Lechii razem z wami będziemy ogłaszac swoją dezaprobatę wobec dziwoloąga z czuba tabeli. Myslę, że taka akcja dwóch ekip kibicowskich nie przepadających za sobą :), ale rozumiejących co to znaczy być kibicem SWOJEGO klubu bedzie miała dużo większy oddźwięk niz wasza aktualna akcja - bojkot. Pokażcie (a my wam pomożemy), że nie chcecie aby Włocławek grał w Bydgoszczy, zróbcie coś z tym, bo jak Hydro awansuje do 1 ligi, to już będzie za późno, a mecz z nami, gdzie trochę się nas wybiera jest świetną okazją do okazania całej Polsce (transmisja w TVP 3) jak My Kibice nie chcemy w Bydgoszczy Hydrotworu.

Co do samego wyjazdu, jedziemy wspomóc naszych piłkarzy, którzy ostatnio nas nie zawiedli i liczymy na podtrzymanie passy zwycięstw i koeljny mały kroczek ku 2 miejscu w tabeli. Pozdrawiam i do zobaczenia na Gdańskiej (mam nadzieję, że chociaż pod stadion przyjdziecie:P)
20 października 2006, 09:33 / piątek
Kibicc,
z tymi rezerwami to byłbym ostrożny! Gdzieś w tej całej dyskusji "językiem" uwagi jest cała ta fuzja z Chemikiem. Może wtedy bratały się 3 podmioty tj. Zawisza(rzekomo ten prawdziwy) + Zawisza(dawny KP Konin) i Chemik. Teoretycznie można było skrojić z tego dwa nowe podmioty (w jakiś sposób niezależne choć zostawiając sobię furtkę do "dziwnej" współpracy) i stąd te dwie nazwy Chemik/Zawisza i Zawisza/Chemik??? A wtedy argument Toperza mógłby być racjonalny ponieważ do Chemika/Zawiszy przeszedłby dawny KP Konin a do Zawiszy/Chemika ten Ich jedyny? Dalej było tak że obie te fuzje się sypią i tak: Chemik/Zawisza pozostaje dalej jako Chemik (nikogo już nie interesuje KP Konin) a Zawisze/Chemika przejmuje po rozsypce SP Zawisza? Choć ta Jego argumentacja jest "skrojona" na obecne potrzeby! Co o tym sądzisz?

P.S - myślę że trafnie pojechał z nim Zeto pokazując że honorowi to są na potrzeby bieżącego protestu. Wcześniej o tym nie pamiętali....
pzdr
20 października 2006, 10:11 / piątek
old kriss

Po moich wyliczeniach i dochodzeniach jeszcze bez odzewu Toperza sam zacząłem się zastanawiać czy aby czwartoligowy Zawisza miał coś wspólnego z Aluminium, czy aby napewno był jego zespołem rezerwowym i powiem szczerze ja nie mam jak tego sprawczić aby być czegoś pewnym na 100%, ale sam Toperz w ostatnich postach jakby oświęcił nas twierdząc, że 4 ligowy Zawisza był "tylko" 2 zespołem Aluminium, czyli jakby sam wyjaśnił sprawę na swoją niekorzyść, bo nie ma różnicy czy dzisijeszy SP Zawisza powstał z 1 czy z 2 zespołu Aluminium, fakt jest taki, że był to zespół przeniesiony z Konina, a że w rezerwach grali zawodnicy wywodzący się z Bydgoszczy to to jest chyba naturalne, bo w końcu była pewna ilość wyszkolonych zawodników PRAWDZIWEGO Zawiszy, która nie miała gdzie grać.
Idąc dalej najważniejszą kwestią jest to czy IV ligowy Zawisza był czy nie był zespołem rezerw zespołu Konińsko-Bydgoskiego z III ligi. Wg mojej wiedzy był - ale nikt nie jest nieomylny. Myslę, że te sprawę można zbadać w Kujawskopomorskim ZPN, ale do leśnych dziadków nie ma co iść bo i tak mają wyjebane na kibiców.
Czyli kończąc:
1. trzeba ustalić na podstawie jakiś wiarygodnych dokumentów, osób, itp czy III konin i IV ligowy konin to ten sam klub mający dwa zespoły (w Polsce na poziomie województw dopuszczalne jest posiadaie dwóch zespołów w dwóch kolejnych ligach)
2. Jeżeli Konin z IV ligi był rezerwami Konina z III ligi sprawa jest jasna - SP Zawisza powstał z rezerw Aluminium czyli jest to zepół z Konina, dodatkowo połączył się z Chemikiem i był rezerwami grającego w lidze Chemika/Zawiszy (i czy to się kibicom Zawiszy podoba czy nie zespół rezerw nazywał Zawisza/Chemik i nie mógł on awansować do III ligi bo był to zespół rezerw zespołu Chemik/Zawisza - a dwa te same kluby nie mogą wystepować na tym samym poziomie rozgrywkowym).
3. Jeżeli zespół, który w tabeli IV ligi 2000/2001 (na który ja tu mówiłem rezerwy Aluminium) był nazywany Zawisza nie był rezerwami Konina a osobnym zespołem, to powstaje pytanie skąd się wziął? Jeżeli to zostanie jakoś logicznie wytłumaczone to jedynie fuzje z Chemikiem mozna dzisiejszemu SP Zawiszy na karb połączeń włożyć.
Pozdrawiam, uff :)
20 października 2006, 10:54 / piątek
Masz rację i powiem Ci więcej że Toperz tego nie wie lub (prawdopodobnie) nie chce wiedzieć??? Ale szacunek dla Bydzi za tyle "wielkich" klubów na przełomie XX/XXI wieku tj. Zawiszy/Chemika, Brdy, Chemika, Poloni, Chemika/Zawiszy, Zawiszy S.S.A,
KP Konin Bydgoszcz - chyba nic nie pominąłem :-))
20 października 2006, 11:00 / piątek
old kriss jak łatwo się pomylić, nie uwzgledniłeś rezerw Hydrobudowy z V ligi(bo kluby z 2 ligi muszą mieć rezerwy), które na potrzeby Hydrotworu grają jako Zawisza/Gwiazda Bydgoszcz, a wcześniej miejsce w V lidze zajmowała Gwiazda :). Hehe bekowy klubik z Kujaw:P
20 października 2006, 11:31 / piątek
No dobrze. Może ktoś w takim razie wytłumaczyć, gdzie wobec tego podział się ten najprawdziwszy Zawisza, wycofany z II ligi w 1998 roku? Jest jakiś dokument o jego likwidacji? Konin Bydgoszcz to było przeniesienie, czy fuzja? Jeśli fuzja, to chyba jednak w połowie był to Zawisza i z chwilą rozwodu drugi zespół, po rowiązaniu pierwszego, stał się na powrót Zawiszą? Czy grał w nim jakikolwiek zawodnik z Konina? Wydaje mi się, że jakby nie liczył to miejsce w IV lidze należy jednak do Zawiszy. Do Konina nie moze choćby z uwagi na województo.
20 października 2006, 11:35 / piątek
KIBICCC ja nie uważam, że stwierdzenie, że Zawisza 4-ligowy był rezerwami Zawiszy SSA (Aluminium jeśli ktoś woli) jest niekorzystnym dla mnie stwierdzeniem. A to dlatego, że ten zespół "rezerw" nie przyszedł do Bydgoszczy z Konina tylko został tak jak to napisałem wcześniej odgórnie połączony z SSA. Przyszedł Nowak ze swoim Aluminium. Zaczął grać w Bydgoszczy w II lidze jako KP Konin. Następnie spadli do III ligi. Zaczęli grać jako Zawisza SSA a zespół 4-ligowy został rezerwami SSA.
Zastanawiasz się w 3 punkcie skąd się wziął ten zespół 4-ligowego Zawiszy. To był zespół który został w 1998 roku zdegradowany z 2 do 4 ligi.

A to wasze zaczynanie od zera i wspinanie się do II ligi było wymuszone, a to dlatego że po waszym spadku do III ligi (jako Lechia/Polonia) i wystąpieniu z fuzji chcieliście grać jako Lechia w IV lidze (czyli w miejsce dotychczasowego zespołu rezerw). Nie wyszło wam i dlatego zaczęliście od B czy tam A klasy. I tylko dlatego zaczęliście budowę zespołu w sposób jaki zaczęliście.

My nie robimy z siebie nie wiadomo jakich honorowych. Tzn. robimy ale w porównaniu z hydroludkami. Więc nie rozumiem czemu to nagle zarzucacie nam brak honoru.
Dobrze wiem, że nie są to kompleksy. Więc co to jest? Czysta nienawiść?

PS. A te wasze wyliczenia "wielkich" klubów można skwitować stwierdzeniem "przyganiał kocioł garnkowi": Champion, Gedania, Chrysler, Debiutant, Flotylla, Handy, Kozak, Lechia/Olimpia, Lechia/Polonia, Meduza, Morena, Olivia, Orion, Rondo, Sikkens, Stoczniowiec.
Same potęgi:D

I nie próbujcie się ze mną licytować na osiągnięcia i wychowanków bo chyba stoicie na straconej pozycji:-))
20 października 2006, 11:52 / piątek
Toperz a skąd te kluby żeś powymyslał z google? Jedune fuzje to fuzje z Olimpią Poznań i Polonią Gdańsk a zespół który z tych fuzji pozostał to Polonia Gdańsk grająca w 5 lidze? Coś jeszcze dodasz?

Co do Zaiwszy 4 ligowego tak czy siak był włączony pod Aluminium Konin, rozumiem, że był to zespół grający już w IV lidze, ale niestety po kupnie Konina nie był to inny klub lecz ten sam, tyle, że 2 drużyna - plama pozstała.

Wogóle to odwracasz powoli kota ogonem bo... całą rozmowę zaczeliści wy - skoro mamy rozmawiać na poziomie to trzeba się troche dowiedzieć i my to zrobiliśmy, doszlismy do momentu gdzie ty uważasz, że to, że obecny Zawisza był 2 zespołem Aluminium Konin i drugim zespołem Chemika Bydgoszcz jest OK, ja uważam, że nie jest za bardzo OK ale to nie mój problem tylko wasz, bo to wy SŁUSZNIE olewacie Hydrogówno, ale nie słusznie porównujecie do niego Zawiszę z IV ligi bop jego przeszłość jest tak samo gówniana (bez obrazy) a robice to dlatego, że jest wam tak wygodnie.
I życzę wam jak najszybszego rozwalenia Hydrogówna, życzę powrotu do II czy I ligi waszego "prawdziwego" pseudo koninskiego Zawiszy, bo skoro wam to pasuje to nam tym bardziej. Pozdrawiam.
20 października 2006, 12:00 / piątek
Dodatkowo zacytuję cię:

Zastanawiasz się w 3 punkcie skąd się wziął ten zespół 4-ligowego Zawiszy. To był zespół który został w 1998 roku zdegradowany z 2 do 4 ligi.

Dlaczego w takim razie hydrogówniarze mówią o końcu prawdziwego Zawiszy w 1998? Jak dla mnie datą końca jest data fuzji z Koninem, a dokładniej przekazanie sekcji IV ligowego prawdziwego Zawiszy dziwnemu tworowi z Konina jako druzyny rezerwowej. Czyli Zawisza skończył się w 2000 roku :)
20 października 2006, 12:19 / piątek
KIBICCC a ty skąd wziąłeś tą Gwiazdę?? Zawisza nie łączył się z Gwiazdą. Skąd OldKriss wziął Polonię i Brdę? Przecież Zawiszy nigdy nie łączył się z nimi. Skąd to wzieliście, z google??
Ja te nazwy wziąłem z 90minut.pl. Wy próbujecie się podśmiewać z nas, ja się śmieję z was. Prosta sprawa.

No trochę podyskutowaliśmy. Nawet jestem pod wrażeniem, że tyle wiesz (początkowo nawet myślałem, że jesteś piłkofanem z hydrobudowy).
Ja uważam, że Zawisza ma tylko tyle wspólnego z Aluminium, że byliśmy przez rok ich rezerwami (tzn. Zawiszy SSA). To "rezerwami" należy traktować z przymróżeniem oka. Nawet zawodników nie mieliśmy od nich, że o pieniądzach nie wspomnę.

A hydrostworkami to się nie sugeruj, bo są to byli "fanatycy" Zawiszy, obecni hydrobudowy i Polonii a przyszli... no właśnie to tylko oni wiedzą czego. I tak jak zażarcie bronią teraz hydrotworu tak w przyszłości będą go obrzucać błotem.

Powodzenia w niedzielę!
20 października 2006, 13:02 / piątek
Gwiazdę wziąłem z 90 minut :P W tym sezonie gra lub w V lidze Zawisza/Gwiazda, ale mniejsza z tym. Szkoda, że nie wejdziecie na stadion byśmy wspólnie zrobili porządek z Hydrobudiową raz na zawsze.
20 października 2006, 13:06 / piątek
Toperz, można całą tę "bójkę" na argumenty spiąć i powiedzieć że nie zjawiając się w Bydzi robimy szkodę naszej LECHIJCE! Wy przy tym proteście zostaliście w miejscu i jedno co można Wam życzyć to nowych pomysłów! Jakich to już Wasze zmartwienie...
pzdr
21 października 2006, 22:40 / sobota
toperz to marny kibic z ciebie skoro nie wiesz ze w V lidze Gwiazda/Zawisza SA to rezerwy II-ligowego Zawiszy Sa. Wystarczyło poczytac Express lub Pomorska na stronach sportowych. TYLKO LECHIA BKS!!!!!!
22 października 2006, 00:12 / niedziela
kibiccc: Toperz a skąd te kluby żeś powymyslał z google? Jedune fuzje to fuzje z Olimpią Poznań i Polonią Gdańsk a zespół który z tych fuzji pozostał to Polonia Gdańsk grająca w 5 lidze?

Niekoniecznie.

1995 z połączenia I ligowej Olimpii i Lechii powstaje Olimpia/Lechia

1998 III ligowa Lechia dokonuje fuzji z II ligową Polonią Gdańsk powstaje Lechia/Polonia Gdańsk

2001 powstaje OSP Lechia w 2002 wycofuje się z rozgrywek Lechia/Polonia a Polonia Gdańsk również wystartowała od podstaw
22 października 2006, 09:48 / niedziela
JANUSZC 1962 mam nadzieję, że twój post to tylko gówniarska prowokacja, bo w aż taki debilizm nie wierzę.

Zawisza jest jeden 4-liowy!!
23 października 2006, 08:43 / poniedziałek
Kongo:

100% pewności nie mam, ale wydaje mi się, że Polonia przejęła jednak schedę po Lechii/Polonii, nie wiem może po rezerwach czy cóś. Piszę, bo tak mi podpowiada pamięć. Bo jakby wytłumaczyć, że Polonia zaczynała by sobie od nowa od V ligi a My zaczynaliśmy od A klasy.
23 października 2006, 15:35 / poniedziałek
kibiccc: w sumie to tak trudno mieć pretensje do Polonii, przed fuzją była w II lidze gdyby faktycznie po rozpadzie odrodziła się w V to i tak są 3 ligi niżej.
23 października 2006, 17:50 / poniedziałek
kibicc: nie wykluczam, że masz rację nigdzie w inecie nie znalazłem potwierdzenia z jakiego poziomu startowała Polonia po rozpadzie Lechii/Polonii

więc Polonia wystartowała 2 ligi wyżej (ominęła B i A klasę) w okręgówce / V liga natomiast Lechia 1 ligę wyżej w A klasie
23 października 2006, 18:21 / poniedziałek
Z chwilą fuzji Lechii z Polonią miejsce Polonii w 2. lidze zajęła Lechia/Polonia, miejsce Lechii w 3. lidze zajęła Lechia/Polonia II, a dotychczasowe rezerwy Polonii grały pod nazwą Polonia Gdańsk (I)

Dla potwierdzenia dane z sezonu 2001/2002 odnośnik
23 października 2006, 18:48 / poniedziałek
Czyli sprawa się wyjaśniła, Polonia nie startowała z V ligi, bo i nie tworzyła nowego bytu.
23 października 2006, 19:32 / poniedziałek
toperz ty netowy napinaczu twoje IQ swiadczy o poziomie twojej inteligencji. Mój nick sam już mówi ile mam lat no cóz ale nie jesteś zbyt bystrym dzieckiem skoro nie umiesz dodawać i odejmować. A tak a propos zapytaj kolegów co to za klub Gwiazda/Zawisza SA który gra w V lidze. ZAWISZA JEST JEDEN..... CZARNY!!! TYLKO LECHIA BKS!!!!
1 2
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.426