Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Szkolenie w Lechii

strona 1/1

1

18 października 2006, 15:33 / środa
Zastanawiam sie nad szkoleniem zawodników w naszej Lechijce.Patrzac przez ostatnie lata nie wyszkolilismy nikogo kim moglibysmy sie pochwalic(no chyba ze Mila hehe)obserwujac sobie naszych juniorów czy to mlodszych czy to starszych to zaledwie 3-5 jest w podstawowej jedenastce,np. w juniorach młodszych graja zawodnicy ściągnieci z innych klubów jak np. bramkarz z pomezani ktos tam z iławy,....itp,nie wazne czy sciągnieci w tym sezonie czy trenuja rok czy dwa w lechi.Zastanawiam sie o czym to swiadczy czyżby na jakis wioskach lepiej szkolili niz u nas??? skoro na 11 z podstawowej jedenastki moze 4 jest z lechi(tacy ktorzy trenuja np. 6 lat)Duzo gadamy a mało robimy w tym kierunku aby szkolenie było na naprawde dobrym poziomie.Po co np. 45 zawodników skoro z nich naprawde tylko 17 sie nadaje do gry w piłke i tak zamiast jednego zespołu trzeba utzrzymywac dwa.Moim zdaniem powinni zatrudnic innych trenerów nie twierdze ze ci co sa sa zli,ale sa to trenerzy których szkolono w Lechi i oni teraz tym samym szkoleniem z lat 70-80-90 szkola młodzikow starymi zasadami zamiast isc do przodu trzymaja sie swoich posadek.Czekam na wasze opinie???
18 października 2006, 16:26 / środa
1. ten temat byl przerabiany
2. Pietrowski to kto i Loda ?
18 października 2006, 16:36 / środa
Wiele jest czynników słabego stanu:

1. Na wioskach często sa lepsze warunki boiskowe niż te na Lechii
2. Bardzo słabi niektórzy trenerzy
3. Pójście w ilość (miesięczne składki na dodatkowe wynagrodzenie dla trenera) a nie w jakość.
18 października 2006, 18:45 / środa
Np ten trener co trenuje j.starszych. Porazka. Jedrzejczak dostal sie do Lechii po znajomosciach... w sumie to bylo do przewidzenia. Duze dziecko
18 października 2006, 22:06 / środa
patrykus- prawda jak zwykle lezy po środku.

1. Młodzi są sprowadzani już w wieku juniora, ponieważ mają jakiś tam potencjał. To chyba dobrze, że potrafimy znaleźć jakiegoś małolata, z którego być może będzie pożytek.

2. Nawet najlepsze kluby nie grają wychowankami, tak więc Lechia nie jest wyjątkiem. Moim zdaniem będzie dobrze, jesli z każdego rocznika chociaż jeden zawodnik załapie się na stałe do pierwszej drużyny.

3. Chyba nie liczysz na to, że w II lidze wypromuje się nazwisko ?? Moim zdaniem dobrym przykładem pracy z młodzieżą jest Bączek (z Lechijką od A-klasy), czy teraz Pietrowski (reprezentacja U17). Do tego dochodzą obiecujący Loda i moim zdaniem Dziengielewicz i Gacek (ostatnio zdecydowanie najlepszy w meczu rezerw). Patrząc że w kadrze mamy jeszcze wychowanków- Brede, Kalka, Piatek, Pawlak, Wojciech- to chyba nie jest aż tak źle ??
18 października 2006, 22:49 / środa
zgadzam sie z Toba Zeto ze w pierwszym zespole graja wychowankowie typu Bączek,Wojciech..itp,ale wiadomo ze ekstraklasa to dla nich za wysokie progi,dlatego chodzi mi o szkolenie,ze szkolimy maksymalnie na 2 lige,a przeciez np. bracia Brozkowie do wisły trafili z jakiejs 3 ligi, i tak jest czesto chodzi mi ze z lechi praktycznie nikt poza Królem kiedys tam i wojciechem dalej nie zaszedł to kto ma szanse???Jesli juz to ktos kto przychodzi do Lechii z jakiegos małego klubu w wieku 14-16 lat,ale umówmy sie zawodnik 16 letni juz jest praktycznie ukształtowany wiec nawet jak pózniej błyszczał to nie jest to zasługa naszych kołczów,gdzies sa błedy w szkoleniu i to od podstaw,zgadzam sie ze boiska niema,ale czyja to jest wina chciałbym tylko zaznaczyc w nazwie jest napisane jak byk OŚRODEK SZKOLENIA PIŁKARZY -szkoda tylko ze przez 60 lat klub który sie szczyci szkoleniem nic nie zrobił by sobie poprawic baze szkoleniowa : siłownia zaraz sie rozleci młodzi trenuja na piachu badz na żwirze wiec pytam jak mozna sie tak nazwac WSTYD,do tego trenerzy wszyscy po znajomosci kiedys trenowali w lechi jako zawodnicy a teraz sa trenerami i szkola tymi samymi zasadami dlatego lechia stoi w miejscu.
19 października 2006, 00:04 / czwartek
Do zeto z obecnej Lechii to jak wiadomo jak jest KROL I WOJCIECH i nic dalej ale nie jest tak zle z baczkiem ktory jeszcze napewno zagra w 1 lidze a powinien, pozatym nie zapominaj o obecnej mlodziezy PIETROWSKI, LODA, KAWA, DZIENGIELEWICZ nie jest wychowankiem. A co do wychowankow co sie przebili to masz DAWIDOWSKIEGO, BIENIUKA, ZIENCZUKA, SZAMOTULSKIEGO, MIECIELA, BANACZKA choc ten juz niewiadomo gdzie sie podziewa.

Ale masz racje troche wstyd ze sie to nazywa OSRODEK SZKOLENIA PILKARSKIEGO skoro nie ma porzadnej bazy i trenerow bo w Lechii obecnie tylko Gladysz nim jest reszta to na odstrzal do takiego klubu jak Lechia sie powinno wprowadzic zawodowych trenerow mlodziezowych co by zyli tym a nie zeby pracowali za grosze.

Pozdrawiam
19 października 2006, 08:20 / czwartek
no o czym mówie jest kilku piłkarzy co to przez ostatnie 20 lat lizneli ekstraklase,przypomne tylko ze taki Mięciel grał w uni tczew wiec tam go szkolono zanim trafił na traugutta, Bieniuk z tego co pamietam to chyba jeszcze z dawnego ogniwa sopot-zreszta i tak jest drewniany sam sie dziwie jak on tam gra.Szkoda ze sie tylko duzo mówi a mało robi.Teraz mówi sie o Trzeciaku fajnie by było tylko brak kasy.Wogule szkolenie w gdansku jest do dupy w Gedani trenuja pod kątem fizolstwa i biegania,polonia schodzi z roku na rok coraz niżej ,a o Lechi juz sie wypowiedziałem
19 października 2006, 08:22 / czwartek
Banaczek gra gdzieś w 1 lidze u nas gdzieś na ławie - nie chcę strzelać ale chyba w Zagłębiu,
Brożkowie przeszli do Wisły z bodajże Zabrza jako już wyszkoleni juniorzy,
Bączek to wychowanek MOSiR Pruszcz, dzisiaj Czarni i do Lechi też trafił nie jako 10 latek a 14, 15 latek, podobnie zresztą jak Piątek(Błyskawica Luzino), czy Mila(Bałtyk Koszalin czy jakoś tak).
Każdy choc troche kumający temat wie, że najważniejszej rzeczy u małego chłopca czyli techniki uczy się w pierwszych latach jego gry w piłkę, gdyż potem wchodzą przyzywyczajenia, do tego młodzi rosną, tyją, zmieniają się fizjologicznie i fizycznie. Techniki chłopak uczy się za najmłodszych lat i tu widać braki w szkoleniu w Lechii bo nasi wychowankowie są słabsi od tych z Luzina, Pruszcza czy Koszalina. Pozdro.
19 października 2006, 08:34 / czwartek
odnośnik

odnośnik

Podobno tak ma być, więc głowa do góry.

Co do zawodników sprowadzanych z zewnątrz w wieku juniora, to iebyłbym taki pewny czy są już ukształtowani. Bąk do Lechii przyszedł z Pruszcza. W A-klasie należał do najgorszych zawodników Biało- Zielonych. Dziś jest jedynym, który gra i ma szansę na dlaszy rozwój. Tak więc największy postęp poczynił jednak przy Traugutta. Dziengielewicz o ile się nie mylę przyszedł z Pelplina, ale gdyy tam został napewno nie miałby szansy na rozwój.

Co do Lechistów, którym się powiodło, to chyba zapomnieliście o Pawlaku- Mistrz Polski, Puchar Polski, dobre mecze w Pucharach Europejskich przeciwko Hercie i Man City. Rogerek Mila (co prawda przyszedł z Koszalina) wyjazd na MŚ. Mięciel i Szamotulski sprzedani "pod stołem". Zieńczuk- podstawowy gracz Wisły Kraków. Swojego czasu w ekstraklasie w barwach Amici błyszczeli Dawidowski z Królem. Na obronie w pierwszoligowym Stomilu grał Sławek Matuk.

Patrząc, że obecnie "rosną" Pietrowski, Loda, Dziengielewicz, Kawa czy bramkarz Kubiński to chyba naprawdę nie jest źle.
19 października 2006, 09:38 / czwartek
DO MOBILE .Ty to chyba jesteś jakimś znawcą a takich fachowców nam trzeba więc proszę o przesłanie CV do klubu.Jeśli mnie pamięć nie myli to Jędrzejczak współpracował najpierw z Gładyszem , potem prowadził zespół z Wojciechem , T.Borkowskim a teraz prowadzi sam myślę że wpełni zasłużenie.Jest to jeden z niewielu którzy są ambitni szukający nowych wiadomośc , chcący coś zmienić , wprowadzić.Więc pisząc takie bzdury obrażasz ludzi.Znam większość trenerów w lechii i nie będę pokazywał palcami ale wystarczy spojrzeć i zobaczyć jak się błąka na zajęciach szukając dziury w całym .Ja uważam że lechia w grupach młodzieżowych dobrych trenerów a najlepsi obecnie prowadzą najstarsze roczniki.Warto też napomknąć o trenerze Borkowskim , ludzie płakali jak obejmował seniorów a teraz co !!!!! Głupio
19 października 2006, 12:37 / czwartek
Dziengielewicz trafił do Lechii z Debiutanta Gdańsk, a potem odszedł do Pelplina skąd wrócił na początku tego roku
19 października 2006, 15:47 / czwartek
Do zeto o czym ty chłopie mówisz??? Mówisz żę Bąk zrobił postep na trauguta,owszem ale przyszedł z innego klubu do lechi w wieku juniorskim i i tak był lepszy od tych szkolonych w Lechii,np. w juniorach młodszych jest 3 bramkarzy wychowanków Lechii,dołaczył pół roku temu chłopak z pomezani malbork i juz jest najlepszy o to chodzi on ma teraz 16 lat i za 5 lat powiesz mi ze zrobił postep i ze to jest wychowanek,a wychowanek to jest zawodnik który trenuje w klubie od6 do maks 9 roku zycia w klubie a nie od 16.Mieciel z Uni tczew,Pawlak i banaczek to chyba liczysz z dawnej lechii olimpi.Trenerzy w juniorach wygrywaja dzieki własnie ściągnietym graczom bo gdyby mieli grac wychowankami to by zajmowali środek tabeli bo z wychowanków nadaje sie moze czterech-góra na 45 zawodników.Wiec jak mowie o szkoleniu to mam na mysli od 6 lat do 14.Po co w takim razie szkolimy jak w wieku juniorskim gramy zawodnikami z innych klubów typu pomezania,iława,debiutant,olecko pruszcz....itd...itd ?????????
19 października 2006, 18:49 / czwartek
a wy myslicie ze w innych klubach nie sciagaja zawodnikow przyklad Messiego. Do Barcelony tez zostal sciagniety a teraz ona sie ttym szczyci...

Co do tego to nie zawsze dobry chlopak co ma talent musi trafic na Traugutta, gdyz np ma blizej do jakiegos innego klubu i jest za mlody, nie ma waunkow dojazdu itp. i trenuje z innym klubem

Co do tego systemu holenderskiego taki jak jest w Ajaxie to trzeba wprowadzic zawodowych trenerow a nie ludzi do odbebnienia roboty
19 października 2006, 20:19 / czwartek
patrykus- myślisz, że gdyby Bączek został w Pruszczu dziś broniłby w II- giej lidze ???

Spójrz na Paulewicza !!!! Chyba jeden z największych talentów. I co ?? Poszedł do Lecha, a potem.....

Szkolenie, to także skauting. I akurat to w Lechii nie działa najgorzej.
19 października 2006, 21:07 / czwartek
i tu zeto ma bardzo duza racje. Niestety trzeba wypatrywac zawodnikow w innych klubach poki sa mlodzi i wpajac nowa wiedze co do baczka to 100 % racji

ostatnio jakis wychowanek manchesteru byl w legii na testach i co czemu nie gra w manchesterze.... fakt bekcham tez wychowanek
20 października 2006, 18:31 / piątek
dzidzia12: tak wyszlo ze RObercik mnie trenowal w debiutancie rocznik 87` ... a prace mu zalatwil ojciec Dziengielewicza(seniorzy i juniorzy mlodsi). Sporo o nim wiem :D
20 października 2006, 18:34 / piątek
SOry mlody Dziengiel gra wlasnie w kadrze Jedrzejczaka
20 października 2006, 20:00 / piątek
bardzo trudne jest to aby znależć świetny diament ale pożniej jeszcze trudniej go wyszlifowac
pozdro Jord
20 października 2006, 20:23 / piątek
szkolenie szkoleniem ja patrze z innej perspektywy trenerzy tacy jak MALOLEPSZY ktory osobiscie mnie trenowal 10 lat czy globisz to sa fachowcy za malo doceniani
20 maja 2013, 11:04 / poniedziałek
Na forum powstało już kilka wątków odnośnie szkolenia, jeden z nich pozwoliłem sobie odkopać.
odnośnik

Rośnie po sąsiedzku ciekawa baza. Raczej nie ma obawy, że Gedania będzie zgarniać większość młodych chłopaków ale bardziej bym się zastanowił nad wejściem w jakąś swego rodzaju współprace, by w przyszłości Lechia tylko korzystała z talentów a nie, że uciekają oni po całej Polsce.
Swoją drogą mam nadzieję, że wizja bazy w Bystrej dawno przepadła.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.226