Gdańsk: wtorek, 15 października 2019
FORUM
Podstrony:

"Biało-zielona Solidarność" ks. Wąsowicza

strona 2/2

28 grudnia 2006, 03:58 / czwartek
to nie był mecz OSP, tylko BKS
4 stycznia 2007, 23:58 / czwartek
własnie dostałem tą ksiązkę - mała uwaga ta akcja z wywieszeniem flagi Solidarności we Wrocku na meczu z Gornikiem Zabrze to 1988 rok a nie 1987, przez jakiś czas był we Wrocku zakaz wywieszania wszelkich flag po tej akcji.

ciekawe i cenne wspomnienia o wizycie Lechii we Wrocku w 1984 roku :}
13 stycznia 2007, 08:16 / sobota
w dzisiejszej `Rzepie` jest artykuł Stefana Szczepłka o książce.
13 stycznia 2007, 16:15 / sobota
Tak, piękna laurka dla naszego klubu, ale tym bardziej jest wstyd za bananowców oraz głupoli od hessa. Mam nadzieję że wspomniana książka przypominająca wspaniały czas biało zielonej Solidarności i Lechii uświadomi paru osobom jak łatwo skalać dobre imię Lechii.
27 stycznia 2007, 02:34 / sobota
Chce nawiazc kontakt z Mariuszem, ktory podpisal sie Mariusz FMW Conradinum
23 grudnia 2006. Mariusz wejdz na strone www.fmw.org.pl i daj informacje o sobie. Pozdrawiam
krzysiek k z TBO
27 stycznia 2007, 08:33 / sobota
Prosze o udostepnienie calego meczu Lechia-Juve, czekam na informacje..
27 stycznia 2007, 09:29 / sobota
jeszcze tego brakuje...:/
kup ksiazke i bedziesz mial udostepniony...
27 stycznia 2007, 18:32 / sobota
kropa..niestety NIE masz racji...
co prawda ksiązkę biało-zielona solidarność dostałem w prezencie, ale wiem ,że już nie dołaczano do niej filmu z meczu Lechia - Juve; zresztą czy to dvd nie dodawano tylko podczas popdisywania książki przez autora?
przy okazji, takie jedno moje spostrzeżenie...trafiłem w niej na kilkakrotnie powtarzający się błąd , cytuję:
" Andrzejewski M., TOMASZ Korynt - legenda gdańskiej Lechii"
27 stycznia 2007, 18:55 / sobota
ps. przepraszam
przeczytałem uważniej wszystkie wpisy w tym wątku..i jak widzę, jedno chyba jest tylko pewne : NIE DO KAŻDEJ KSIĄZKI DOŁĄCZONO DVD..
jak przeanalizujecie wpisy, to zobaczycie, w jednym miejscu były już same ksiązki a w innych jeszcze można było załapać się na płytkę
27 stycznia 2007, 22:55 / sobota
To byly czasy!!!!!!!
Dzieki tej ksiazce ,przypomnialy mi sie piekne chwile !!
Ale sa tez zeczy ktore bardzo mnie martwia,
nazywamy sie bastionem prawicy a naszym miastem zadzi zydo-komuna (PO)
i to glownie wybrana przez nas mieszkancow gdanska .
walesa agent jego nazwisko nie powinno byc wogole poruszone a jego morda na okladce to juz zenada!!
kocham cie lechia !!!!!!!!!
kurski wroc!!! gdansk czeka
PO won z gdanska!~!!
28 stycznia 2007, 00:07 / niedziela
do lechia 75. Jak ci tak tęskno do kurskiego i kaczorów to sam wyp...j do Torunia. Tam będziesz miał pod ręką ich wodza od radia moherowego tak że będziesz mu mógł codziennie włazić w dupe i wylizywać kakao z rowu jak twoi idole. Do osłody będziesz miał stado wyjących, śmierdzących i popieprzonych moherowych dewot.
A od Lecha i PO sie odpierdol!
28 stycznia 2007, 00:21 / niedziela
Polecam rowniez odwiedzenie strony internetowej

www.fmw.org.pl
Sa rowniez informacje natemat Lechii i FMW w Gdansku
28 stycznia 2007, 01:09 / niedziela
rzeczywiscie zapomnailem o tym ze niektore ksiazki byly sprzedawane bez plyty...
w takiem razie przepraszam za naskoczenie co nie zmienia faktu ze niestety sa tacy co bedzie im szkoda pieniedzy i beda szukac w necie meczu...:/
Pozdrawiam
28 stycznia 2007, 09:37 / niedziela
do lechia75.sądząc po niku,powinieneś mieć większą wiedze co do twoich idoli,ale ten temat już był,zostaje mi tylko powiedzieć wypierdalaj stąd!! i uważaj bo my to zomo.....
co do książki to kupiłem ostatnio na prezent na Matarni w empiku, oczywiście z dvd,pozdrawiam wszystkich(oprócz mocherów) tylko Lechia!!!!!
28 stycznia 2007, 09:49 / niedziela
Myślę, że jak ktoś kupił książkę a nie dostał już płyty, to ma pełne prawo ją skopiować do prywatnego użytku. Książka jest wspaniałą pamiątką i będą ją czytać na pewno moi potomkowie :-)
28 stycznia 2007, 13:33 / niedziela
pozostaje pytanie czy ksiązki zostały dostarczone bez DVD do sklepu czy pozbaiwono ich DVD już wewnątrz sklepu :)
28 stycznia 2007, 18:42 / niedziela
wasyl dzieciaku!!!
przezylem tamte czasy i duzo widzialem
taz chodzilem calowac klamke walesie za jego postawe
lecz czasy sie zmienily i wyszlo szydlo z worka kto jest kim to juz wszyscy wiemy
a dla takich jak ty to proponuje ksiazki mistrza lysiaka (salon)moze otworza ci troche oczka! i
a co do moherowych beretow to ciesz sie mlody ze masz jeszcze babcie i dziadka
bo pewnego dnia ich zabraknie !! wiecej szcunku dla ludzi ktuzy w tej bylej podlej polsce przezyli ciezkie chwile! a teraz ratuja nas przed zydo-komuna poraz kolejny
po=sld!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam!! solidarnosc lechia gdansk!!!!!!!!!!
precz z komuna!!!!!!!!! po=sld!!!!!!!
28 stycznia 2007, 20:08 / niedziela
No wlasnie, kupilem ksiazke, ale nie zauwazylem, ze w srodku nie mam filmu:-/
I dlatego PROSZE O UDOSTEPNIENIE GO.

W moim sercu: BKS, WKS, TS
28 stycznia 2007, 21:31 / niedziela
lechia75 , proszę swoich kompleksów, frustracji nie łączyć z Lechią

to jest forum Lechii jak chcesz politykować, obrażać, bluzgać zapraszam na inne fora
28 stycznia 2007, 21:48 / niedziela
kompleksy a zjakiego do powodu?
flustracja to napewno gdy sie patrzy na dzisiejsza mlodziez
tvn polsat wyborcza to oni maja kompleksy i fustracje
i ich sluchacze!
28 stycznia 2007, 22:03 / niedziela
kongo- kompleksy i frustracje, to raczej wyleczyli tutaj zeusik i wasyl ;-)))

No ale "wykształcenie" zoobowiązuje ;-)))
29 stycznia 2007, 18:49 / poniedziałek
lechia75-dzieciaka to sobie zrób,jak nie masz,to po pierwsze,całować to ty może i chdziłeś ale chyba ojca dyrektora,tak się martwisz o mochery to pogadaj z twoim idolem kurskim,może obstuka im podwyszki rent i emerytur,a nie jakieś zasrane jednorazowe dodatki,no tak z nimi łatwiej, na ulice nie wyjdą, to nie górnicy,a miało być tak pięknie, 4-ta RP,miliony mieszkań i ty to wszystko łyknełeś,chłomie nie słuchaj radia z torunia,bo ty sam już nie wiesz kim jesteś,pamiętaj it ak liczy się tylko Lechia ,pozdrawiam,acha z kompleksów już dawno się wyleczyłem,tylko te wpisy......
29 stycznia 2007, 19:46 / poniedziałek
Ubliżacie Wałęsie a on w tamtym czasie ciągnął cały wózek na którym wiozły się dzisiejsze elity polityczne. A kaczyński to tak sobie bez współpracy z tą żydo-komuną zrobił studia doktoranckie i do tego jeszcze z prawa?
"Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1971 na Wydziale Prawa i Administracji uzyskał stopień magistra, a następnie w 1976 w Instytucie Nauki o Państwie i Prawie Polskiej Akademii Nauk stopień doktora. W latach 1971-1976 był zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego."
Gdy robotnicy walczyli z komuną to gdzie on był odpowiedzcie sobie sami.
29 stycznia 2007, 19:49 / poniedziałek
A tutaj drugi z braci Leszek "Lech Kaczyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1980 uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu prawa pracy. W 1990 uzyskał stopień doktora habilitowanego "
W tamtych czasach bez tzw. układu dwaj bracia na studiach prawniczych?
30 stycznia 2007, 09:52 / wtorek
Otrzymałem "Biało - Zieloną Solidarność" w pierwszym tygodniu tego roku i przeczytałem z należytą jej uwagą. Niestety dużo racji ma Lechia75, kiedy zarzuca tej książce polityczną manipulację. Z Lechią związany jestem od 1973 roku. Więc dobrze pamiętam założenie Klubu Kibica i osoby, które nadawały mu "niezależny" od władców PRL-u kierunek działania. Chyba jako jeden z nielicznych kibiców "Młyna" brałem czynny udział w zakładaniu "Solidarności". W Sierpniu 1980 roku przewodziłem strajkowi w Zakładzie Remontowym Energetyki Gdańsk i codziennie brałem udział w posiedzeniach Międzyzakładowego Komitetu Strjkowego, które miały miejsce w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Już wtedy wyrobiłem sobie zdanie o tym kto był faktycznym przywódcą sierpniowego strajku. Był nim niewątpliwie Andrzej Gwiazda. Kreowanie Wałęsy co najwyżej można było postrzegać jako taktyczną zagrywkę przeciw komunistom - że niby robotnika będzie się im trudniej czepić. Pierwsze światło ostrzegawcze zapaliło się wtedy gdy na żądanie Wałęsy grupa osiłków ze stoczni pod przewódctwem Koziatka spacyfikowała pod przymusem użycia siły protest drukarzy zatrudnionych w MKZ-cie domagających się postawienia dźwiękochłonnej ścianki. Ubecja doskonale wiedziała o tej pacyfikacji jednak propagandowo jej nie wykorzystała, co było zastanawiające. Następna większa wpadka to brak poparcia dla głodówki jaką w "Komitet Więzionych za Przekonania" zorganizował w celu obrony uwięzionych działaczy KPN-u. Największa to chyba ta jak w listopadzie 1982 roku napisał wiernopodańczy list do Jaruzelskiego podpisując go "kapral Lech Wałęsa". Była to swoista lojalka. Zaraz po tym liście opuścił ośrodek w Arłamowie. Byłem świadkiem tego jak przyjaciel i doradca Włęsy późniejszy minister MSW Andrzej Milcznowski kipiał ze złości, kiedy trzy dni po napisaniu tego listu a jeszcze przed jego opublikowaniem czytaliśmy jego kopię w celi potulickiego więzienia, którą Andrzejowi dostarczył mec. Jacek Taylor. Rozpatrywanie czy Wałęsa jest agentem o pseudonimie "Bolek" wolę zostawić tym, którzy mają dostęp do materiałów źródłowych czyli akt SB i WSI. A może KGB? Niemniej oceniając tylko jego polityczne wolty, wspieranie lewj nogi czy prowodyrstwo w "czerwcowej nocy", która obaliła rząd premiera Jana Olszewskiego można śmiało postawić tezę o jego zależności od wiadomych służb.
Wracająć do książki to mam tylko jedno pytanie do ks. Jarosława Wąsowicza. Jak można był dopuścić do tego by na obwolucie książki o Kibicach Lechii Gdańsk znalazł się znak graficzny "Gazety Wyborczej"? Jeżeli ten znak ma świadczyć o prawicowości Kibiców Lechii lat 85 -89, w co wątpię, to ja osobiście dziękuję za taką koszerną prawicę! Nie taką "Solidarność" zakładałem i nie za taką "S" siedziałem w komunistycznym więzieniu od marca 1982 do drugiej połowy maja 1983. Tak na marginesie to jestem jedynym kibicem Lechii, który za niezaprzestanie działalności związkowej został skazany przez Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni na 3 lata pozbawienia wolności i 2 lata pozbawienia praw publicznych. Nie mam pretensji o to, że na łamach tej książki zabrakło miejsca na wspomnienie mego nazwiska ponieważ sam skazałem się na zapomnienie wyjeżdżając w maju 1985 roku do Australii. Paszport ze steplem "Z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy PRL-u" - był moim wyrokiem na banicję. Wtedy nie wiedziałem jak długo przyjdzie mi mieszkać w Australii bez prawa powrotu do Polski. Choć więzy koleżeńskie z Młyna nie były widać aż tak mocne, by o mnie pamiętano to cieszy mnie, że na łamach książki znalazłem wypowiedzi kilku z moich kolegów szczególnie jestem zadowolony z opowieści Zbyszków Zalewskiego i Kołątaja, bo z nimi łączy mnie wiele wspólnych wyjazdów w latach 1975 -1979. Na szczęście nie zapomnieli o mnie koledzy i przyjaciele z "Solidarności". Na wniosek Stowarzyszenia "Godność", które skupia byłych więźniów politycznych i internowanych z Regiony Gdańsk zostałem uhonorowany medalem upamiętniającym 25 lecie Porozumień Sierpniowych.

Pozdrawiam

Adam Gajkowski

"Gajek"
30 stycznia 2007, 12:37 / wtorek
Gajek tego nie musimy rozstrzygać.
Zrobiono to za nas: odnośnik
Ten film polecam wszystkim, którzy mają jeszcze wątpliwości, kto dba o Polskę, a kto wspierał kumunę dla własnych interesów i kto do dziś próbuje kryć prawdę.

To, żenujące, że wsród kibiców Lechii znajdują się ludzie wspierający lewicę i postagenturę pod szyldem PO.

Wreszcie znależli się ludzie jak Ziobro, którzy rozbijają układy pozornie nie do rozbicia, wreszcie ktoś dobrał się do PZPN-u, wymieniać można jeszcze długo.
I jak zwykle w takich chwilach pojawiają się szczekające psy, które wszędzie widzą mohery i którym wszystko nie odpowiada. Na szczęście karawana jedzie dalej...
30 stycznia 2007, 15:25 / wtorek
Gajek-serdeczne pozdrowki, jak pogrzebiesz na forum, to przypomnisz sobie od kogo.
Pozwole sobie tez na skomentowanie poprzednich wpisow. Ksiazka, bardzo ciekawa i do czytania jednym tchem. Uwazam ze kilka wydarzen, ktorych sam bylem swiadkiem, jest troszeczke przekoloryzowanych, co nie zmienia faktu ze sa jak najbardziej prawdziwe.
Ilu bylo "slizgaczy" ktorzy po 13.12.81 az do 1985 roku , wstepowalo i udawalo aktywnych dzialaczy Solidarnosci, tylko po to , by od wladz WRON uzyskac tzw. bilet w jedna strone?. A kto pamieta, slynna wronowska akcje pomocy bezdomnym w Nowym Jorku? i rowniez nie mniej slynna akcje ogloszen w stylu "zamienie komfortowo urzadzone M-4 w Gdansku, na spiwor w Nowym Jorku?
Ludzie ktorzy w tamtych latach naprawde cos robili, do dzis nie pchaja sie na piedestaly!!! ci co robia teraz za "bohaterow" i meczennikow czasow komuny, nie maja prawa mowic o ptriotyzmie i honorze, np. obydwaj Kaczynscy, dlaczego nie wyjechali na zachod? skoro WRON stworzyl im taka mozliwosc, tlumacza to patriotyzmem, checia walki o niepodlegla Polske, tylko zapytam jaka walke?
NIE !!! zwykli nieudacznicy ktorzy bali sie ryzyka, by wszystko zaczynac od przyslowiowego zera. Tak niech sie tlumacza!
Ach, szkoda slow,
Gajek-jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.
30 stycznia 2007, 15:39 / wtorek
Bolek , Delegat - wychodzi że wykorzystali kibiców Lechii do załatwienia swoich spraw .
31 stycznia 2007, 05:27 / środa
no i gdzie jestescie wasyl i kongo !
siedzicie dalej przt tvn czy czytacie wyborcza?
Adamus pozdrawiam i dziekuje za mala lekcje dla nieco mlodszych.
Z wyborcza na tylniej okladce to doprawdy wielka lipa ,wpadlo to mi od razu w oku!!
Andrzej Gwiazda na prezydenta a pani Walentynowicz na premiera!!!!!
o 17 lat chyba za pozno ciekawy jestem jak wyglondala by dzisiejsza Polska gdyby zamiast walesy wybrano by Gwiazde!!
lecz sb zrobilo piekna transformacje i pierwsza solidanosc zastapila druga glownie skladajaca sie z lewakow (michnik mazowiecki geremek i cala reszta przydupasow do kturych dolaczyl pozniej nasz kochany kibic Lechii donald tusk!!!
precz z po i sld
Lechia Gdansk ponad wszystko!!!!!!!!!!!
pozdrowienia!
31 stycznia 2007, 05:38 / środa
J.A.R.O.T
"nocna zmiana" "plusy dodatnie plusy ujemne" "bohaterowie walki z komunizmem"
polecam !
Google lub Youtube
pozdrawiam
TYLKO PIS
1 lutego 2007, 09:50 / czwartek
„Biało - Zielona Solidarność” jest wspaniałą, zjawiskową publikacją – i daleki był bym od negowania tego dorobku!

Niemniej jednak tekst Gajka – wydrukowałem sobie i dołączyłem do tejże książki jako swoiste, znakomite posłowie...

Dziś jest nadzieja, że za jakieś trzy- pięć lat – już nie będzie żadnych wątpliwości kto był kim w naszej historii najnowszej – i jaką faktyczną rolę w niej odegrał...
Obecnie jesteśmy na najlepszej - od lat - drodze ku Prawdzie...

Pragnę też podziękować Jarkowi, że w swojej książce zamieścił mój wpis na temat płk. Kuklińskiego- robiąc mi tym samym wielką niespodziankę.
Naprawdę - zaszczyt to dla mnie ogromny znaleźć się w tak Doborowym Towarzystwie...

Pozdrawiam Was Wszystkich serdecznie!

Pawełek
OLD FASHION MAN CLUB
Legia Warszawa

P.S.

Specjalne ukłony i Szacunek dla Gajka

;)
1 lutego 2007, 10:22 / czwartek
Dobrze, że w Gdańsku jest tak mało nawiedzonych ludzi jak Lechia 75. Od kiedy PiS to prawica ? Raczej pobożna lewica. Pewnie wszyscy, którzy glosowali na PO to komuchy albo żydzi. Nawet nie chce mi się pisać jakichkolwiek argumentów, niektórzy są tak zaślepieni w nienawiści, że i tak do nich nie dotrze. Skoro do tej pory nie wyciągneli żadnych wniosków to nic już nie pomoże. Dziś najwięcej krzyczą i chcą rozliczać i szukać sprawiedliwości ci, którzy kiedyś potrafili "żyć, studiować, pracować" w miare normalnych warunkach. Pomijam fakt, że nasz rząd nie posiada żadnych kompetencji, premier i prezydent jest wyśmiewany na arenie międzynarodowej. Vice ministrem jest człowiek, który ma kilka prawomocnych wyroków. Stanowiska są rozdawane w zamian za utrzymanie koalicji. Wszystko to idzie w parze razem z haslem odnowy moralnej IV RP.
1 lutego 2007, 17:02 / czwartek
Lechia75: Co do tych filmów to plusy i nocną zmianę widziałem i jest to jakiś tam dokument. Moim zdaniem jednak są to filmiki które nie do końca oddają prawdę. Dla mnie jest to cosik na wzór kroniki filmowej puszczanej kiedyś w kinach. W ten sposób można zrobić dokument praktycznie na każde ugrupowanie polityczne czy też grupę osób i przedstawić to w świetle manipulacji i machlojek. Z drugiej strony zgrabnie zrobiony dokument może zwykłego chama wynieść na piedestał.
Do tego typu filmów nie przywiązuje większej wagi.
Wałęsy kiedyś nielubiłem a teraz coraz bardziej szanuję. To na jego plecach wieźli się Kaczyńscy, Michniki Mazowieckie i inni. To oni go pchali na front a sami się chowali za jego plecami. To nie sb zapraszało ich do Gdańska do jego domu.
1 lutego 2007, 17:12 / czwartek
michalgdansk
"Dziś najwięcej krzyczą i chcą rozliczać i szukać sprawiedliwości ci, którzy kiedyś potrafili "żyć, studiować, pracować" w miare normalnych warunkach. Pomijam fakt, że nasz rząd nie posiada żadnych kompetencji, premier i prezydent jest wyśmiewany na arenie międzynarodowej."

Brak logiki. Skoro Kaczyńscy chcą wszystkich rozliczać, to według twojej teorii za czasów komuny musieli zrobić dobre studia, a później mieć świetną pracę. Więc skoro tak było, to jakim cudem dziś nie mają kompetencji, tak, że cały świat się z tego smieje ??????
Nie każdy mógł studiować we Francji, Londynie, czy na uczelniach amerykański, tak jak mieli taką możliwość m.in. Balcerowicz, Młody Kuroń, Suchocka ;-)))

Czasy były takie, jakie były. Teraz po latach, okazuje się, że nawet najlepszy przyjaciel, był tylko agentem.
5 lutego 2007, 14:56 / poniedziałek
Zeto: tak samo brak logiki

jak ktoś ma teraz 40 lat i więcej to nie mógł studiować gdzie indziej jak w PRLu

a mnie się przypomina PRL gdzie xx lat po wojnie za wszystko obwiniało się II wojne światową, tak teraz 17 lat po komuniźmie bracia chcą rozliczać komunizm, a tfu niech wezmą się za autostrady i Polaczka pogonią, niech reformują służbę zdrowia i pogonią Religę itp itd a tematami pobocznymi niech się zajmą gdy będziemy zarabiać tyle samo co teraz ale w euro

szczytem chamstwa komunistów były tzw wilcze bilety dla inteligencji z okresu międzywojennego, dla AKowców, żołnierzy walczących na zachodzie itp tak teraz ludzie którzy niczego w czasie komuny nie zrobili chcą się wykazać i wprowadzić te same wilcze bilety tylko dlatego że ktoś do PZPR należał, w celu pracy dla naszej ojczyzny wszyscy mają miejsce

a od Kuronia który przesiedział częśc swojego życia aby można było wypisywać różne dyrdymały należy odpierdolić się
5 lutego 2007, 16:01 / poniedziałek
"Wilczy bilet" o którym mówisz dla AKowca to były męczernie w katowniach UB, gdzie oprawcami byli "patrioci" pokroju brata Michnika i innych jego rodaków. A Kuroń w TYM CZASIE organizował czerwone, komunistyczne harcerstwo.

Nie zakłamujmy historii...

PRECZ Z KOMUNĄ - LECHIA GDAŃSK!
29 maja 2008, 00:23 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
29 maja 2008, 01:16 / czwartek
Czyżby książka była "zakazana", że usuwasz link, umożliwiający nabycie tej książki kibicom Lechii.
Czyżby cenzura wróciła?
29 maja 2008, 07:05 / czwartek
MarekM daj jeszcze raz link jak mozesz
29 maja 2008, 09:02 / czwartek
Książka:

odnośnik
29 maja 2008, 12:53 / czwartek
Niektórzy niech lepiej nie zabierają głosu w sprawach, o których nie mają zielonego pojęcia. Bo niestety, jak widać, co u niektórych, nachalna propaganda „grubej kreski” i eselowców nieźle im namieszała w łepetynach i spaczyła zdolność trzeźwego i uczciwego osądu faktów historycznych. A może są po prostu za młodzi, by pamiętać?
Nie chodzi bowiem wcale o dyskryminowanie zwykłych ludzi, przeciętnego Kowalskiego, który się zapisał do PZPRu, np. żeby dostać mieszkanie, żeby móc awansować w pracy, żeby zdobyć stopień naukowy na uczelni albo z tego powodu, że chciał działać społecznie na swoim osiedlu organizując festyny dla dzieci.
Chodzi o wymierzenie sprawiedliwości, o wskazanie palcem i publiczne napiętnowanie tych czerwonych, którzy na krzywdzie, zniewoleniu i upodleniu Polaków zyskali swoje pozycje, majątki i przywileje.
Osobiście uważam, że wszystkich prominentnych komuchów począwszy od sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR wzwyż, członków Komitetu Centralnego PZPR, członków Biura Politycznego PZPR, oficerów MSW i SB w randze od majora wzwyż, ministrów i wiceministrów w rządach PRL powinno się automatycznie (z klucza) pozbawić czynnego i biernego prawa wyborczego na min 25 lat, wyłączyć z prywatyzacji, zakazać im zrzeszania się, zakazać im zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji państwowej i gospodarce, pozbawić przywilejów emerytalnych, skonfiskować majątki i dodatkowo obłożyć podatkiem dekomunizacyjnym. Natomiast członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRONu) z Jaruzelem na czele, którzy wprowadzili stan wojenny, powinni dostać bezapelacyjnie czapę za zdradę narodu Polskiego i zbrodnie stanu wojennego.
A z czym obecnie mamy do czynienia - komuchów nie spotkały żadne wstręty, nieprzyjemności, konsekwencje, kary czy inne dolegliwości. Zamiast tego stali się oni w odrodzonej Polsce elitą, uprzywilejowaną i wpływową kastą.
Dlatego gościu, nie pierdziel jak katarynka eselowska, że jest to temat poboczny. Jest to jak najbardziej żywotny, ważny i aktualny problem i temat w Polsce. I takim pozostanie póki ta sprawa nie znajdzie epilogu. Ale obecnie pod rządami eksuwolstwa (czyli spadkobierców grubej krechy), którzy teraz występują w roli zbawców Polski i cudotwórców, sprawiedliwość dziejowa na pewno nie ma szans na zaistnienie. Jednakże na sprawiedliwość nigdy nie jest za późno i komuchy prędzej czy później dostaną to, na co zasługują.
29 maja 2008, 15:53 / czwartek
to forum wciąż zaskakuje...
15 grudnia 2009, 20:40 / wtorek
mozna gdzies jeszcze dostac ta ksiazke?
15 grudnia 2009, 20:49 / wtorek
15 grudnia 2009, 21:11 / wtorek
Tak jak zapodał Maćko. Na allegro znajdziesz. Szukaj kompletnej książki z dołączonym filmem z meczu Lechia-Juventus.
15 grudnia 2009, 21:43 / wtorek
księgarnia Piękny Gdańsk

odnośnik

chociaż wydaje mi się że aukcja należy do tej księgarni
13 marca 2011, 10:58 / niedziela
Mam pytanie czy jest planowana reedycja książki?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.307