Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Sparingi, przygotowania

strona 34/114

2 lipca 2011, 16:39 / sobota
Oglądając tylko drugi sparing nasunęły mi się takie wnioski. Cała ta nasza "młodzież", te Pruchniki, Popielarze, Zejglicie, Kostrzewy nadają się do "pchania karuzeli", a nie do ekstraklasy. Jestem przekonany, że z tych piłkarzy nigdy nic nie będzie. Z tej grupy jedynie Łuczak, Janicki i Poźniak mają zadatki na piłkarzy. Chociaż ten ostatni jak będzie tak cały czas grał na "alibi", to szybko dołączy do "karuzelowiczów".

Smutne to ale prawdziwe. Dodając do tego Deleu i Kusiaka to nic dziwnego, że Buchalik miał tyle okazji aby się wykazać. I wykazał się na prawdę dobrze.
2 lipca 2011, 16:47 / sobota
Brać Oliego z zamkniętymi oczami!!! Narazie dać mu pensje palacza, a potem się zobaczy. 50 procent kibiców, przyszła dla niego. Na dzień dzisiejszy jest szybszy tylko od Lwa no i może mnie jeszcze by wyprzedził, ale marketingowo primasort.
2 lipca 2011, 17:39 / sobota
Takie moje krótkie, subiektywne opinie:
I mecz:
Małkowski/Pawłowski- oceniam ich razem, bo obaj nie mieli wiele pracy, acz ze swojej pracy wywiązali się poprawnie
Pietrowski- mam mieszane uczucia. niby momentami coś próbował, ale jak to Pietrowski- zbyt wiele mu nie wychodziło. Był taki moment, że miał najbliżej do piłki, ale krzyczał do Kacprzyckiego, który był dalej: "Ty idź, ty idź". Przeciwnik przejął piłkę, Kacprzycki do niego podbiegł, zabrał piłkę i rozprowadził akcję.
Bąk i Vućko- bez zastrzeżeń
Andrius- dobry występ. poprawnie w obronie, trochę też robił w ofensywie
Surma i Nowak- jak zwykle dobrze
Machaj- początkowo średnio, ale potem się rozkręcił i przede wszystkim- starał się. myślę, że warto go zostawić co najmniej do następnego sparingu. na pewno lepszy od Poźniaka
Traore- jak na moje, sprawiał wrażenie trochę obrażonego na resztę zespołu. przez cały mecz stał z boku. grał dobrze, ale wydaje mi się, że w psychice mu się coś spieprzyło
Analmuel- początkowo coś grał, ale potem oklapł zupełnie. natury nawet czarny nie oszuka- starość, nie radość
Sazan- całkiem nieźle, do tego strzelił bramkę. chyba warto dać mu jeszcze szansę w nowym sezonie
Kacprzycki- dobra technika, szybki, widać zaangażowanie. jeśli nie spocznie na laurach, to będzie z niego dużo pociechy.
Szuprytowski- znacznie gorzej niż Kacprzycki, którego zmienił

II mecz:
Buchalik- zdecydowanie najlepszy piłkarz drugiego sparingu. Jeśli Kapsa będzie chciał odejść- proszę bardzo.
Deleu- niestety grał podobnie, jak na wiosnę, czyli chujnia
Janicki i Kozans- poprawnie
Hajrapetjan- dobry występ. podobnie zresztą, jak Andrius- lewą stronę obrony mamy więc chyba obsadzoną
Jaroszek- nie zauważyłęm, by się czymś wyróżnił, aczkolwiek z juniorów go wzięli, więc niczego wielkiego nie można się było spodziewać.
Kostrzewa- słaby. z takimi umiejętnościami z rezerw nie wyjdzie
Poźniak- widać u niego progres w porównaniu z tym, co prezentował przez ostatnie pół roku(w końcu schudł 3kg), ale to jeszcze nie to- wciąż gra zbyt asekuracyjnie (ale dobrze bije stałe fragmenty)
Pruchnik- drugi Dawidowski. widziałem go wcześniej w paru meczach (przed wypożyczeniem do Bałtyku) i gra podobnie do Dawida- często łapany na spalonym, szuka faulu, sam też dużo fauluje. do pierwszego składu na pewno nie.
Kusiak- miał przebłyski, ale na przebłyskach się skończyło. można go jeszcze poobserwować, ale nie spodziewałbym się po nim wiele
Zejglic- niewiele go widziałem
Łuczak- dużo się starał, acz umiejętnościami zbytnio nie przekonuje. Jednak lepszy od Dawidowskiego
Dawidowski- cośtam próbował pokazać na tle młodych, ale ze średnim skutkiem
Popielarz- ładnie strzelił gola, ale w trakcie meczu średnio aktywny
Brzeski- nawet nie zauważyłem, że był na boisku.
2 lipca 2011, 17:42 / sobota
trampi w Lechii jest centralne i palaczy nie trzeba. najlepszy marketing to miejsce na pudle i europejskie puchary.
już dzisiaj Lechia powinna mieć globalny zasięg finansowania i podpisaną umową z jednym z najbardziej rozpoznawalnych koncernów (browar, tytoń itd.) na zyski ze sprzedaży w zamian za stałą reklamę na całej infrastrukturze.
Olisadebe dzisiaj zabiera miejsce w składzie zdolnym młodym Lechistom. Jeśli jest taka poważana "twarzą" niech go zatrudnią w charakterze promotora, coś w rodzaju atasze sportowego, ale na litość nie na boisko!
2 lipca 2011, 17:47 / sobota
Kibice Lechii Gdańsk: Chcemy zmian, ale nie chcemy Emmanuela Olisadebe

Kibice biało-zielonych podzielili się z Andrzejem Kucharem, głównym inwestorem Lechii Gdańsk swoimi wątpliwościami co do sposoby prowadzenia klubu.

Do spotkania kibiców z Kucharem doszło pomiędzy sobotnimi sparingami Lechii z Olimpią Grudziądz i Zawiszą Bydgoszcz. Starszyzna kibiców, wśród nich osoby, które pomogły wydostać się temu klubowi dziewięć lat temu z piłkarskiej otchłani, podeszli do barierki przy trybunie, gdzie miejsce zajmował główny inwestor i poprosili go o podejście do nich. Choć Kuchar nie zdecydował się na spotkanie w cztery oczy, to zgodził się wysłuchać tego co mają do powiedzenia kibice.

Sympatycy biało-zielonych w swoim przemówieniu odnieśli się do sposoby w jaki klub prowadzony jest przez prezesa Macieja Turnowieckiego i dyrektora Błażeja Jenka. Informowali, że marnotrawią jego pieniądze.

Nie podoba im się także brak wartościowych transferów do klubu, a sprowadzenie Emmanuela Olisadebe uważają za nierozsądne. Ich zdaniem ten zawodnik to stara, zgrana karta i jego nazwisko nie przyciągnie kibiców na PGE Arenę. Zwłaszcza jak będzie prezentował się tak, jak w sparingu z Olimpią, gdzie zdecydowanie było widać, że dawno nie grał w piłkę. Uważają, że w Lechii powinni grać zawodnicy perspektywiczni, a nie tacy, którzy najlepsze lata mają już za sobą.

Według kibiców, jeśli w Lechii nic się nie zmieni, na jej mecze na PGE Arenie będzie przychodziło ok. 5 tys. osób, co stanowi 1/8 możliwości tego obiektu. Według kibiców, rozwiązaniem wartym rozważenie jest zwolnienie z opłat za bilety młodzieży do lat 14, która w przyszłości mogłaby zaowocować kupnem przez nich karnetów. Kibice mieli też pretensje do działu marketingu, który nie dba o tak prozaiczną rzecz jak rozwieszanie plakatów, które informowałyby gdańszczan o meczach biało-zielonych.

Po wygłoszeniu swoich postulatów, kibice czekali na reakcję ze strony włodarza klubu.

- Wysłuchałem was bardzo uważnie i wezmę pod uwagę wasze opinie - odpowiedział Kuchar.

Na tę odpowiedź kibice zareagowali entuzjastycznymi brawami, a przedstawiciel starszyzny rzucił legendarne: - Pomożecie? - na co tłum odpowiedział gromkim: - Pomożemy

Źródło: wiadome odnośnik
2 lipca 2011, 18:42 / sobota
dziwne, ze nie kibole-nazisci ;] megafajny art...
2 lipca 2011, 18:43 / sobota
Trampi 50% to pięknie brzmi, a ile było to w liczbach? I czy można na podstawie takiego krótkiego plebiscytu zakładać że ktokolwiek kupi karnet przyciągnięty tym nazwiskiem? Szczerze mówiąc nie sądzę.
Po ostatnich 3 sparingach do zakontraktowania Buchalik i Bartoszak. Ten pierwszy dziś pokazał dobrą dyspozycję i biorąc pod uwagę jego wiek może być bramkarzem o jakim marzymy i to na długie lata. Ten drugi w poprzednim sezonie w meczach które widziałem(Chojniczanka i Elana) pokazał genialne predyspozycje do tego by wykonywać ostatnie kopnięcie.
2 lipca 2011, 19:03 / sobota
Lemingi w komentarzach do tego artykułu już się tasują, że to byli Ci sami kibole rasiści z Wilna i że nie podpisanie kontraktu ze zbieraczem bawełny byłoby niewybaczalnym błędem...

Z kim teraz Lechia rozegra kolejne sparingi? Trzeba przyznać, że ten sezon ogórkowy jakoś szybko mija ;)
2 lipca 2011, 19:34 / sobota
8 lipca- Omonia Nikozja
12 lipca- Korona Kielce
15 lipca- ŁKS
23 lipca- chuj wie z kim
2 lipca 2011, 19:39 / sobota
Wielkie dzięki :)
2 lipca 2011, 19:49 / sobota
btw cos duzo o tasowaniu dzis na forum ;)
2 lipca 2011, 20:09 / sobota
Eeeee, niepodobny
2 lipca 2011, 20:13 / sobota
"mały" grał dziś fajną piłkę.. oby to nie był jednorazowy wybryk.. Olisadebe trochę pochodził po boisku, tu spierdolił, tu źle zagrał.. generalnie słabo - zobaczymy co będzie po kilku treningach.. niepokoiło tylko strasznie dużo niecelnych podań i strat w wykonaniu Surmy, Nowaka i Vucko.. i wyglądało to tak, jakby im się nie chciało biegać, Traore już zupełnie jakby był obecny gdzie indziej, choć kilka razy zakręcił obrońcami. Inna sprawa Pietrowski, spierdolił kilka piłek, raz miał chyba pretensje do małego, a ten odebrał straconą przez niego piłkę i pobiegł na bramkę. Pietrowski się chyba nigdy takich oklasków nie doczeka jak mały dzisiaj:)

Natomiast drugi sparing.. Buchalik kilka piłek wyciągnął i generalnie pokazał się z dobrej strony. Dobra gra obrony i tyle. Bramka Popielarza - fajnie. Szkoda, że nic poza tym. Czy nasi kopacze wiedzą co to są strzały z dystansu?! Tyle okazji do strzału, a na pierwszy z daleka czekaliśmy prawie do końca meczu..
2 lipca 2011, 21:11 / sobota
ciekaw jestem czy Kuchar i sp-ka wezmą sobie te słowa do serca i głowy, oby...
czas działać panowie, kto stoi w miejscu ten się cofa !!!
2 lipca 2011, 21:13 / sobota
pan Kuchar usłyszł dziś parę szczerych słów, nie wierzę, że posłucha dobrej rady Lechistów.

co do sparingów to Oli nic nie pokazał
nowy bramkarz popisał się kilkoma paradami.
ten z 6 też ma papiery na granie ,,młody Buzi,,;)

Nowak zagrał najgorszy mecz w tym roku.
Nie oceniam gry zespołowej bo jej nie było, tylko każdy chciał się wykazać jak na kastigu.
2 lipca 2011, 21:35 / sobota
Najlepsze i tak działo się w trakcie meczu z Zawiszą jak autokar piłkarzy z Grudziądza przypierdolił w krawężnik i uszkodził sobie zderzak.
2 lipca 2011, 23:54 / sobota
Pierwszy sparing:
Kacprzycki - chłopak którego gra na trybunach wywoływała pytanie: Kto gra z szóstką...?! Faktycznie, wyróżniał się na tle tego co już znamy. Poczekam i zobaczę jak dalej będzie się chłopak rozwijał - dziś wielki plus !
Przeciwwagą dla młodego jest Mc, ale...,
Oli chce tu zostać !
Hura ! Jak pysznie ! Dziękujemy łaskawco, Ty nasz wybawicielu ! Po tym co pokazałeś, to powinieneś prosić, ewentualnie dopłacić i może Kafar się zlituje i da Tobie szanse ogrywać się (bo tego Ci podobno brakuje) w MESIE. Młody już chyba zaczął Ci tłumaczyć co to gra w Lechii i nawet gwiazda Traore słucha z wielkim przejęciem...
odnośnik
Drugi sparing:
Zupełne rozczarowanie...! Rozczarowanie, bo grała praktycznie gówniarzerka a jedyne zadziorstwo i wolę walki było widać u weterana Dawida !
P.S. Parasol, żyj nam jak najdłużej ! Tak bezkompromisowego człowieka jak Ty na Lechii chyba już nigdy nie będzie ! Mam nadzieję, że Pan Kuchar wie kogo miał zaszczyt wysłuchać i weźmie sobie do serca uwagi !
Ale żeby nie słodzić do końca to "pomożecie" jakoś mi w Twoich ustach i na T29 nie pasowało...
PS2 Widok miny Pana Dyrektora Błażeja J. w trakcie Twojej "pogaduchy" z Panem Kucharem - bezcenny !
3 lipca 2011, 10:44 / niedziela
po wczorajszych sparingach - Buchalik, Machaj, Kacprzycki zdecydowanie powinni zostac z 1 drużyna. Oli ewentualnie pol roczny kontrakt z mozliwoscia ptrzedluzenia.
3 lipca 2011, 13:42 / niedziela
Ten Machaj to na jakiej pozycji grał bo niejarze.
3 lipca 2011, 13:59 / niedziela
Ten w tych pomarańczowych butach podobnych jak Nowak, chyba z nr 28. Z tego co pamiętam to biegał w pomocy.
6 lipca 2011, 14:59 / środa
Dzisiejszy trening był ostatnim przed wyjazdem drużyny na kolejne zgrupowanie – tym razem do Opalenicy. W zajęciach z zespołem nie brał już udziału Emmanuel Olisadebe, który narzekał na ból w kolanie, zaś testowany bramkarz Michał Buchalik miał zajęcia indywidualne.

Trener Tomasz Kafarski podzielił dziś zawodników według formacji. Poszczególne elementy wykonywali więc w grupach, wykonując ćwiczenia sprawnościowe, ale też taktyczne. Piłkarze mieli za zadanie rozgrywać akcje według rozrysowanego schematu. Zajęcia zakończyła wewnętrzna gra, którą Zieloni wygrali z Czarnymi 3:2. Jedną z bramek – i chyba najładniejszą w tej grze – zdobył obrońca Krzysztof Bąk. Doszedł do dośrodkowania Ivansa Lukjanovsa i po jego strzale głową piłka odbiła się najpierw od poprzeczki i wpadła do siatki.

W zajęciach zabrakło testowanych: Emmanuela Olisadebe, Mateusza Machaja i Michała Buchalika. Nigeryjczyk z polskim paszportem narzekał na ból w kolanie i nie brał udziału w treningu z resztą drużyny. Buchalik biegał indywidualnie, zaś Machaj wyjechał na badania medyczne do Poznania.

W godzinach popołudniowych szkoleniowiec Lechii ogłosi listę zawodników, którzy w czwartek rano wyjadą na zgrupowanie do Opalenicy.
6 lipca 2011, 15:06 / środa
Jeszcze nie podpisał kontraktu, a już go kolano boli? :D Oli oj boli :-)
6 lipca 2011, 15:06 / środa
No rzesz kurwa, noga negra boli!!! Trzy treningi i kolano nie wytrzymało! Szkoda ten szrot na zgrupowanie zabierać! Dziękujemy i wio z Lechii!
6 lipca 2011, 15:09 / środa
Nadal chce 180tyś Euro za sezon?
6 lipca 2011, 15:38 / środa
Oli Oli Biała Lechia cie pierdoli... :)
6 lipca 2011, 16:47 / środa
no przecież teraz musi się usunąć delikatnie i wyjść z tego zamieszania cało. pewnie decyzja na "nie" już zapadła. oby.
8 lipca 2011, 17:04 / piątek
Skład na Omonię: (gramy 3x 30min.)

Lechia (I i II tercja): Małkowski – Deleu, Bąk, Vućko, Airapetian – Surma, Machaj, Nowak – Dawidowski, Bodul, Traore.

Lechia (III tercja): Pawłowski – Pietrowski, Kożans, Janicki, Andruskevicius – Kostrzewa, Poźniak, Popielarz – Sazankou, Lukjanovs, Łuczak.

W rezerwie pozostaje Kacprzycki.
8 lipca 2011, 17:09 / piątek
Brak Wiśni.Jeszcze nie doszedł do siebie czy jak?
8 lipca 2011, 17:10 / piątek
ten Kostrzewa to gorszy drewniak niż Laizans czy Bajić czy nawet Koniu Cetnarowicz . aż się dziwie , że Kacprzycki na ławce po tym co ostatnio pokazał .
8 lipca 2011, 17:11 / piątek
Wiśnia trenuje indywidualnie.
8 lipca 2011, 17:44 / piątek
namierzył ktoś gdzies jakas relacje?
8 lipca 2011, 17:49 / piątek
ja znalazłem tylko wynik na żywo na wyniki.com
8 lipca 2011, 18:37 / piątek
8 lipca 2011, 19:06 / piątek
z tego, co wyczytałem na cypryjskiej stronie, to w pierwszych 30 minutach przegrywamy 0:2 ;/
8 lipca 2011, 19:08 / piątek
pięknie
8 lipca 2011, 19:12 / piątek
Jeżeli to prawda to w sumie nic dziwnego i nie rozumiem rozczarowania. Omonia to mistrz Cypru, a liga cypryjska jest jakby nie patrzeć lepsza od naszej.
8 lipca 2011, 19:12 / piątek
nigdzie nie widze, na zadnej ze stron potwierdzenia tego wyniku
8 lipca 2011, 19:13 / piątek
Strasznie mocna wtedy ta nasza pierwsza 11... podobnie jak Legii która dostaje 3:1 z Duisburgiem po 1 połowie.
Zacznie się liga za 3 tygodnie i zapewne będzie jak w poprzednim sezonie, że każdy z każdym będzie mógł wygrać.
8 lipca 2011, 19:22 / piątek
może poczekajcie chociaz na potwierdzenie tego wyniku zanim zaczniecie beczeć..
Adam podasz może źródlo swojej informacji? Ja niestety(stety) nigdzie nic takiego nie znalazłem.
8 lipca 2011, 19:23 / piątek
z tego co widzę na livemecz.pl to Legia akurat prowadzi 3:1 a nie przegrywa...
8 lipca 2011, 19:25 / piątek
Legia przegrywa 3:1, bramki dla Duisburga strzelali Zewlakow samobój,Bollman i Brosinki, dla Legii samobója trafił Soares
8 lipca 2011, 19:26 / piątek
odnośnik

56 minuta i 2:2 ;)
8 lipca 2011, 19:29 / piątek
każda wsiuńska druzyna z cypru czy 3-cio ligowa polska druzyna ma transmisje live nawet ze sparingów, a nasze orły nic.
8 lipca 2011, 19:30 / piątek
czyli prawda, 2:2, niestety nazwisk Naszych nie podaja
8 lipca 2011, 19:31 / piątek
Ładnie ładnie ! :D Walczą ;)
8 lipca 2011, 19:33 / piątek
To przed nami ostatnie 30 minut kiedy na boisku pojawią się rezerwowi obu zespołów.
8 lipca 2011, 19:35 / piątek
hehe a jak zrobicie tłumaczenie tej strony to fajne brednie wychodzą ale idzie złapać sens..:)
8 lipca 2011, 19:39 / piątek
Ισοφαρίζ&# 949;ι η Λέγκια, 2-2! wpiszcie to w translatorze :D
8 lipca 2011, 19:40 / piątek
Zdzichu pało, co się nie odzywasz na gg :P

Może to ktoś dokładnie przetłumaczyć? :P
8 lipca 2011, 19:43 / piątek
σκατά Arke = jebać arke :D
1 ..... 32 33 34 35 36 ..... 114
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.559