Gdańsk: sobota, 19 października 2019
FORUM
Podstrony:

Lew kibiców Lechii Gdańsk

strona 1/2

12 lutego 2007, 17:37 / poniedziałek
Witam,

W roku 2007 mija 550 lat odkąd herb Gdańska posiada swą obecną postać. Od tego czasu tarczę herbową podtrzymują dwa okazałe lwy.

Dla uczczenia tego jubileuszu w dniach 25 maja – 29 września realizowana będzie (m.in. przez agencję reklamową, w której pracuję) szeroko zakrojona akcja o nazwie Festiwal Gdańskich Lwów. Festiwal, któremu towarzyszyć będą liczne imprezy, polega na ustawieniu na ulicach całego Gdańska kilkuset figur lwów pomalowanych na różne sposoby.

odnośnik

Na początek, już w marcu, w eksponowanych punktach miasta stanie 25 lwów, których sponsoring zaproponowany zostanie znanym gdańszczanom i gdańskim organizacjom. Sponsorowanie jednej figury lwa kosztuje 3 000 złotych, więc relatywnie niewiele.

Główne cele Festiwalu Gdańskich Lwów to:
• Promocja Miasta Gdańska w Polsce i za granicą
• Integracja „dawnych” gdańszczan z miastem
• Promocja sztuki
• Promocja gdańskich przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych w Polsce i za granicą
• Wsparcie inicjatyw dobroczynnych, edukacyjnych i kulturalnych

Jest pięć rodzajów lwów. Najlepszy - moim zdaniem- jest lew walczący, którego gotowa rzeźba wygląda tak:

odnośnik

Ma dwa metry wysokości. Tak sobie pomyślałem, żeby zrobić Lwa Kibiców Lechii Gdańsk. Za trzy kawałki malujemy go jak chcemy - czyli oczywiście na biało zielono :) Wieszamy mu szalik, emblematy i stawiamy.. jeszcze nie wiadomo gdzie. Najlepiej rzecz jasna byłoby w okolicach Starówki, choć to już ode mnie nie zależy. Ale jeśli będzie odzew, to zaklepuję nam miejsce i jedziemy ze zbiórką.

Trochę mnie gryzie problem zadbania o jego bezpieczeństwo (wiadomo o czym mówię..), no ale tym będziemy martwić się później.

OK. To tyle na razie. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
12 lutego 2007, 17:42 / poniedziałek
Pomysł całkiem spoko, pytanie jak skombinowac 3 kawałki, lub jaka podmiot gospodarczy wyłoży te 3 kawałki reklamując tym samym kibiców :)

Ps - Stowarzyszenie kibiców ma pole do popisu ...
12 lutego 2007, 17:46 / poniedziałek
By the way:
odnośnik

Można jakos wykorzystac:) Flaga walcząca jak cholera przeca :)))))
12 lutego 2007, 17:50 / poniedziałek
Świetny pomysł ale skąd weźmiemy 3 kawałki???Już sobie wyobraziłem takiego lwa.Może jakąś zrzute zrobić na meczu z jajnikowem czy coś może pogadać z zarządem bilety podrozały to żeby dali od tego jednego meczu (jajniki) po 1zł czy 50gr.I by sie uzbierało
12 lutego 2007, 19:39 / poniedziałek
tutaj jest pole do popisu dla klubu,jego chcociażby częsciowy udział w sfinansowaniu tego lwa może pomóc w promocji Lechii, nasze mozliwosci finansowe sa ograniczone,zobaczcie ile trwala zbiorka na wspólną flage Lechii i Śląska ostatnimi czasy...
tak więc VIKING - postaraj sie uderzyć z tym tematem do władz klubu,kto wie, może pomogą,pomysł dobry,popieram całkowicie!!!
12 lutego 2007, 21:02 / poniedziałek
pomysł zajebisty , chetnie sie dołoże , zgadzam sie z przedmówcami ze klub powinien udzielic wsparcia w realizacji tego projektu
12 lutego 2007, 21:57 / poniedziałek
Pomysł zajebisty. Biało- Zielona koszulka, złota grzywa i koniecznie Biało- Zielony szal. Bez problemowo "parę groszy" do lwa dorzucę.

Może niech Stowarzyszenie uruchomi jakieś konto na ten cel. 3 000 zł to nie jest jakaś kosmiczna suma !!!!!
12 lutego 2007, 23:10 / poniedziałek
Pomysl jak o.k Trzeba sie tylko postarac o dobra miejscowke...
12 lutego 2007, 23:34 / poniedziałek
100 zł zabezpieczojne na biało - zielonego lwa jak tylko pojawi sie oragnizator to uruchomię przelewik
13 lutego 2007, 00:11 / wtorek
Mi osobiście ten pomysł bardzo się podoba. Trzeba tylko szybko się uwijać, żeby zająć najlepsze miejsce.
Ta sprawa jest już omawiana na forum Stowarzyszenia, a to raczej wróży powodzenie akcji. Jeżeli Spid zrobi dobry projekt na koszulkę, to będzie można dodatkowo wynagrodzić wpłacających powyżej np. 99 zł ekstra koszulką.
W marcu będziemy po dwóch meczach u siebie, więc władze klubu nie powinny odmówić wsparcia.
Sam też dorzucam tyle co kongo. Mamy do zebrania już tylko 2800 zł.
Jak tylko wszystko zostanie dograne, może już jutro, to od razu pojawi się numer konta z dopiskiem na tą akcję.

Viking, daj proszę namiar do siebie na maila Stowarzyszenia: info@lechia.org.pl
13 lutego 2007, 08:56 / wtorek
No to dobrze, że Wam się podoba :)

Namiar na siebie wysyłam do Stowarzyszenia.

Z założeniem konta proponuję poczekać jeszcze dwa, trzy dni, aż dostanę oficjalną zgodę od założyciela Festiwalu, żeby nie było żadnej ściemy.

Teraz chciałem tylko wysondować, czy jest poparcie i się nie zawiodłem :)

Generalnie to jest trochę pospolite ruszenie miłośników Gdańska, teraz jest wszystko załatwiane, pozwolenia, wstępne zgody sponsorów itd. Nie wiadomo do końca ile lwów i gdzie będzie stało (planowanych jest kilkaset) . Ale że w ogóle będą, to jest pewne.

Poparcie władz miasta na czele z Adamowiczem (patrz strona Festiwalu) jest.

Gotowych jest już kilkadziesiąt lwów, reszta w trakcie produkcji.

Jak tylko będę coś wiedział, to napiszę więcej. W międzyczasie możecie już rozpropagować wieść między biało-zielonych, tak, żeby jak ruszy zbiórka to to poszło sprawnie.

Pozdrawiam
13 lutego 2007, 09:39 / wtorek
pomysł ekstra,już tylko 2700 potrzeba, też się dorzucam,pozdrawiam
13 lutego 2007, 10:01 / wtorek
Już 2500, ja daję 200 zł !!! Sam jestem zodiakalnym lwem więc wspomogę Naszego Biało-Zielonego lwa.

A MY SWOJE : L E C H I A _ G D A Ń S K !!!
13 lutego 2007, 10:37 / wtorek
Ode mnie stówka też będzie.....tylko trzeba dać znać gdzie można kaskę wpłacać.

Może włączyć do tego media? Może jakaś gazeta wydrukuje coś na ten temat?
13 lutego 2007, 15:38 / wtorek
dobry pomysl, zajebisty odzew :) serce rosnie!

nie mam tak duzych mozliwosci ale cos na pewno dorzuce jak zreszta do wiekszosci inicjatyw. czekam na szczegoly!

a my swoje!
13 lutego 2007, 15:58 / wtorek
pomysł zajebisty. Gdzie wplacać?
13 lutego 2007, 16:14 / wtorek
Prosimy o chwile cierpliwości. Bardzo cieszy szeroki i szybki odzew ale kolega Viking musi potwierdzić i ustalić wszystko jak sam napisał pare postów wyżej. Jako Stowarzyszenie weżmiemy się za załatwienie wszystkich formalności.
Jak już wszystko będzie potwierdzone zostanie podany numer konta.

Pozdrawiam
W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
13 lutego 2007, 19:13 / wtorek
super pomysł!!

dorzucam następne 100 zł:)
na razie wirtualnie:)
13 lutego 2007, 19:41 / wtorek
dla mnie pomysl mistrzostwo swiata kohorta dolnego vrzeszcza tez sie dorzuca
13 lutego 2007, 20:16 / wtorek
Pomysł świety kiedy bedzie nr konta na które bedzie mozna wpłacać sianko ??
13 lutego 2007, 21:24 / wtorek
ludzie, czytajcie czasem inne posty niz pierwszy... jak bedzie to bedzie
13 lutego 2007, 21:33 / wtorek
Koledzy, jak pisałem.

Proszę o chwilę cierpliwości. Jak tylko założyciel Festiwalu mi powie, że możemy ruszać - ruszamy. Ja tylko mogę czekać na sygnał od niego oraz nękać go mailami i telefonami, żeby się pospieszył, bo bardzo wartościowy sponsor, którego nie możemy stracić zaczyna się denerwować :)

Jutro do niego dzwonię i mówię, że ledwie trzymamy nasze stówy w kieszeni, bo się wyrywają i jak najszybciej trzeba podać numer konta i podpisać umowę sponsorską (jej warunki są już znane - robimy z lwem co chcemy, byleby to nie podpadało pod kodeks karny - czyli symbole rasistowskie, faszystowskie itp.)

Zaraz po tym piszę maila do Stowarzyszenia, ża mamy zielone światło i jedziemy.

Pzdr
14 lutego 2007, 00:15 / środa
noto bedą ze dwa lwy i o to chodzi!!!
18 lutego 2007, 20:36 / niedziela
Panowie, można już wpłacać na lwa kibiców Lechii.
Pierwsza stówka jest juz na koncie.
Jak ktoś sobie życzy, to możemy zamiast nazwiska umieścić np. ksywę na liście wpłacających.
Kontakt: info@lechia.org.pl
Zapraszam.

"Kibice Lechii przyłączą się do programu - Czas Gdańskich Lwów, w ramach którego zostanie zorganizowana niecodzienna wystawa. W różnych punktach Gdańska staną
figury lwów pomalowane zgodnie z życzeniem podmiotu, który lwa zasponsporuje. Aby zostać takim sponsorem należy zapłacić od 1000 do 3500 zł w zależności od wielkości figury.
Stowarzyszenie „Lechiści” podjęło się zorganizowania zbiórki pieniędzy na biało-zielonego lwa, dzięki czemu kibice Lechii staną się również współtwórcami sztuki współczesnej. Warto dodać, że dzięki festiwalowi, Gdańsk włączy się do elitarnego grona miast organizujących parady „Sztuka na ulicy”. Dotychczas takie wystawy odbyły się min. w Nowym Jorku, Londynie, Monachium, Genewie, Pradze, Sydney, Tokio.

Od dziś można włączyć się w akcję zbiórki pieniędzy na biało-zielonego lwa kibiców Lechii wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe, którego numer podajemy poniżej. Prosimy o dopisek „Lew”. Dla każdego, kto wpłaci co najmniej 100 zł Stowarzyszenie przygotuje okolicznościową koszulkę, której nie będzie można nabyć w żaden inny sposób.
Na portalach lechia.net oraz lechia.org.pl zostanie zainstalowany licznik wpłat, na którym podamy aktualnie zebraną kwotę i listę wpłacających.

A oto numer konta:
26 1020 1811 0000 0502 0118 0058 (PKO BP)
dla wpłat z zagranicy SWIFT/IBAN: BPKOPLPW PL26102018110000050201180058

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie LECHIŚCI
ul. Beethovena 8
80-171 Gdańsk

dopisek: 'lew'"
19 lutego 2007, 15:41 / poniedziałek
No dobra Panowie, jedziemy z koksem , to jedna z nielicznych akcji umożliwiająca pokazaniu społeczeństwu że kibice Lechii to jednak coś więcej niż burdy na stadionie, bijatyki, morderstwa, krew, siekiery itd, itp....

JEDZIEMY Z KOKSEM !

kto nie wpłaci chociarz 5 zł ten łajza!

PS
Obiecuje wpłate tuż po wypłacie :)))))

pozdro 600
19 lutego 2007, 18:20 / poniedziałek
W pierwszym dniu zbiorki na cel Bialo-Zielony Lew na konto Stowarzyszenia wplynelo 560,00 PLN. Wiecej info na lechia.org.pl.
20 lutego 2007, 19:33 / wtorek
1711,00 PLN! To stan na dzis (2. dzien) jesli chodzi o wplaty na Bialo-Zielonego Lwa! (vide lechia.org.pl)
Brawo!
21 lutego 2007, 08:50 / środa
Tak jak obiecałem wcześniej ode mnie stówka właśnie poszła. No i czekam na koszulkę ;)
21 lutego 2007, 10:21 / środa
spid a moze ty raperem chesz zostac :) hehe

Obiecalem wplate zaraz po wyplacie.... he
21 lutego 2007, 17:00 / środa
Joł joł, rap to moje drugie imie :)
A wypłata coraz bliżej :))) temat w góre jak najwyżej ....
21 lutego 2007, 17:18 / środa
spid po co piszesz "pozdro 600" 600V nie zaglada pewnie na forum Lechii...;] dzisiaj byla wyplata i poszla 100;]
24 lutego 2007, 13:26 / sobota
Pierwszy tydzien zbiórki na biało-zielonego lwa kibiców Lechii Gdansk przyniosl aż 1861,00 PLN, co stanowi więcej niż połowę niezbędnej sumy. Zachęcamy do dalszych równie hojnych wpłat. Im szybciej zdobędziemy pełną kwotę, tym 'lepsze' będzie miejsce, w którym stanie nasz lew. Wiecej info: lechia.org.pl

Jednocześnie startuje konkurs na projekt graficzny, który zostanie umieszczony na specjalnym wydaniu koszulek. Chcemy, aby najhojniejsi ofiarodawcy sami zadecydowali jak będzie wyglądać ich koszulka wybierając spośród kilku propozycji. Zwycięzca konkursu otrzyma od Stowarzyszenia koszulkę "My tworzymy historię". Propozycje projektów nalezy przesylac na adres lechisci@lechia.net

Pozdr
24 lutego 2007, 15:35 / sobota
Jeszcze przed wypłata, ale udało się i skromny datek poszedł właśnie
26 lutego 2007, 23:55 / poniedziałek
2061 zł na rachunku
27 lutego 2007, 20:57 / wtorek
Panowie... Brakuje mniej niż 1500pln... Naprawdę nie ma wstydu dać nawet 5 czy 10 złotych... 3mam kciuki za Was...
1 marca 2007, 09:17 / czwartek
nowy miesiąc !! wszyscy, co obiecali coś dać po wypłacie - wywiązać się z obietnicy proszę ;)

stoczniowcy wpłacają po 10-tym :)
1 marca 2007, 13:48 / czwartek
No, Panowie, już niewiele naprawdę brakuje.
Przekazać znajomym, którzy nie zwiedzają netu i powinniśmy się wkrótce uwinąć.
2 marca 2007, 00:06 / piątek
2281,22 na koncie
4 marca 2007, 10:49 / niedziela
Do Vikinga:
Do kiedy najpóźniej trzeba by zebrać te 3.600, tak żebyśmy mieli szansę na wybór miejsca?
4 marca 2007, 15:34 / niedziela
Nie jestem pewien dokładnie, ale trochę czasu jeszcze jest. Z tego co widziałem Stowarzyszenie jest w kontakcie z A.Stelmasiewiczem (pomysłodawcą i promotorem akcji), więc oni pewnie wiedzą lepiej ode mnie w tym momencie.

Generalnie trzeba zachować spokój, nie ma zagrożenia, że coś nas minie, a my nie będziemy o tym wiedzieć :)

Ale byłoby fajnie jednak mieć to domknięte jak najszybciej. Może na Janikowie zrobić zbiórkę?
5 marca 2007, 23:35 / poniedziałek
Aktualny stan: 2331,22 PLN
9 marca 2007, 07:20 / piątek
mamy ostatni dzień roboczy przed 10 więc wypłata na rachunku :)

Lew gdańskiej Lechii oczekuje wsparcia
12 marca 2007, 03:10 / poniedziałek
up :)

szkoda, ze u mnie takie pustki pieniezne :/
12 marca 2007, 10:26 / poniedziałek
10 zł to niewiele ale poszło ode mnie
12 marca 2007, 11:07 / poniedziałek
Każda dycha jest ważna !! Panowie jakoś zapał ostygł. Proszę się zmobilizować, bo już naprawdę niewiele brakuje !!
12 marca 2007, 22:12 / poniedziałek
Aktualny stan: 2331,22 PLN

Szanowni Państwo, już po 10-tym, zrzuta po 10 i dociągniemy... Brakuje 1200 z groszem... Może jakaś zbiórka podczas meczu z Jagiellonią? Może warto byłoby naświetlić tę akcję w gazetce?

Pozdrawiam
13 marca 2007, 08:44 / wtorek
A MOŻE BY TAK ZARZĄD NAMÓWIC NA AKCJĘ?,CZY JEST TO.....
13 marca 2007, 19:16 / wtorek
mysle, ze na kase z Klubu nie ma co liczyc, juz nie raz probowalismy
15 marca 2007, 19:39 / czwartek
Aktualny stan: 2361,22 PLN

Wplaty (stan na dzien 13.03.2007):
17 marca 2007, 16:38 / sobota
20 zeta na szczytny cel wpłacone. Uzbierajmy w końcu na te Zwierzę.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.256