Gdańsk: sobota, 24 czerwca 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 1/114

12 lutego 2007, 22:46 / poniedziałek
NIE WIEM CZY BYłO ALE PRZED NOWą RUNDA MOżE WARTO PODPATRZEć INNYCH !!!!

odnośnik
13 lutego 2007, 10:16 / wtorek
Temat o PAO był wałkowany setki razy...
13 lutego 2007, 15:36 / wtorek
Przydało by się wprowadzić jakąś nową przyśpiewkę. Inne ekipy sie jakoś rozwijają a my stoimy w miejscu w dopingu . Przykladowo przyjedzie Jaga w 500 osób i przekrzyczą nas swoją nową pieśnią odnośnik
Albo doping Widzewa odnośnik

Jak dla mnie miazga!!!!

Wpisujcie swoje propozycje w sprawie dopingu
13 lutego 2007, 16:08 / wtorek
Czy to nowa pieśń Jagi? Ja ją widziałem w wykonaniu Lecha :))

Owszem wszyscy się rozwijaja ale... czy w dobrym kierunku :))
Kilka nowych piosenek rzeczywiscie by się przydało.
13 lutego 2007, 17:02 / wtorek
Bys się przydało troche treningu i troche ciekawszy repertuar niż do tej pory... można by odświerzyć dawne pieśni albo zastanowić się nad nowymi tylko że "oryginalnymi"a nie jak pół Polski przerabia tą samą piosenkę zapożyczoną z Turcji czy Grecji....
13 lutego 2007, 23:34 / wtorek
A może tak pod melodie Panatinaikos;

Bo tylko Gdańsk...
Bo tylko my...
Bo tylko gdańska Lechia- dla nas punkty trzy.
14 lutego 2007, 00:12 / środa
bajeczka...
14 lutego 2007, 00:32 / środa
Demol-według mnie kompletnie nie trafione.... ja jednak bym wolał mieć jakąś oryginalną piosenkę na oryginalną melodie i rytm... coś co by nas wyróżniało... coś co my tlyko byśmy mieli... Wielu ma jakiś talent do wierszyków itd... wystarczy że ktoś coś zarzuci ciekawego trzeba by nauczyć się śpiewać i mamy coś czego inni nie mają!!
14 lutego 2007, 10:07 / środa
Dla mnie spoko. Pasuje idealnie. Warto spróbować. Większość pieśni to już sprawdzone motywy. Na własną - orginalną możemy czekac w nieskonczoność.
14 lutego 2007, 14:00 / środa
Jak dla mnie to demol swietnie to wymyslil.Trzeba sprobowac czegos nowego a to co demol wymyslil to bardzo dobrze pasuje do melodi panatinaikosu.
14 lutego 2007, 14:12 / środa
Muszę przyznać, że do słowa Demola pasowałyby znakomicie do tej melodii.
Według mnie dobry pomysły możnaby spróbować w niewielkich ilościach w naszych, gdańskich realiach - jednak w tych sprawach mój głos się specjalnie nie liczy :).
14 lutego 2007, 21:48 / środa
Dlatego ktoś z greengos powienie się wypowiedzieć na temat tej propozycji i ewentualnie zająć sie tematem. Moim zdaniem jest jak najbardziej tego warty.
14 lutego 2007, 22:50 / środa
dla mnie tez spoko tylko troche krótkie... ale ja z moim poczuciem rytmu nawet nie potrafie sobie tego zaspiewać na na melodie panathinaikosu(: ale mysle ze pomysł warty uwagi
15 lutego 2007, 00:46 / czwartek
No mnie boli to że troche ekip już to śpiewa i dla mnie niezaciekawy pomysł... tak ściągać i śpiewać... dla mnie to takie same jakby np. na początku śpiewać "Mistrzem Polski jest Lechia..." czy choć "oooo.... Lechia ole..." po prostu jak dla mnie takich rzeczy się nie robi i tyle... lepiej mieć jedną własną piosenkę niż 10 zapożyczonych.... Można wygrzebać jakieś starsze pieśni które nie były śpiwane od wieków i są charakterystyczne dla Lechii albo wymyśleć coś ciekawego... ja w tym za dobry nie jestem ale wiele zdolnych kibiców noszących biało-zielone barwy jest... Napewno coś by się wymyśliło... Takie jest moje zdanie i tyle...
15 lutego 2007, 09:45 / czwartek
Nie wiem czy podkladac sie czy nie pod piosenke Panatinaikosu, ale napewno przydały by sie zmiany, bo prawde mówiąc nasz doping bardzo i to bardzo odbiega od najlepszych ekip w kraju, a repertuar mamy naprawde skromny :)
Ps. Panatinaikos kozacko sie prezentuje!!!! Pozazdroscic!!!
TYLKO LECHIA
15 lutego 2007, 11:04 / czwartek
A jakby przerobić coś takiego? Wszyscy Panathinaiko, a może...

odnośnik
15 lutego 2007, 11:07 / czwartek
Chociaż to Lech też ma...
15 lutego 2007, 11:59 / czwartek
A W Wolnym mieście Gdansku gdzie korona ................ to juz nie łaska pośpiewać ?
15 lutego 2007, 12:02 / czwartek
Rotnok parę postó wyżej kolega dał link do wersji Jagi wiec nie ma sensu :) A Lech chyba tez to ma :) Panathinaikosu tez nie kopiujmy, po co ?? Ale przydało by się zorib jakąs nową skoczną do zabawy piosenke wymyslić. I jeszcze jedno jak dla mnie powinniśmy w końcu odkurzyć "Lechia,Lechia Ponad Wszystko....".
Ludzie uczcie się tego bo z barwami w górze i donośnym śpiewem ta piosenka powala po prostu. Jakby ktoś nei znał melodii hymn niemiecki !! Starsi kibice napewno chetnie by to zaśpiewali
15 lutego 2007, 12:39 / czwartek
Limak albo jestes bardzo młody, albo jest bardzo głupi. Generalnie nie wykluczam ani jednego, ani drugiego. "Niemca" to sobie wieczorkiem pod kołderką w hełm puknij, a potem zacznij samodzielnie myśleć !!!
15 lutego 2007, 13:20 / czwartek
brakuje u nas piosenek które mozna śpiewać długo i wkółko, które wkręcaja, ala w trans, jak kiedys na derbach na Bałtyku - 'Ole Super LEchia Gdańsk' przez kilkadziesiąt minut
takie piosenki robią atmosfere i potrafią kibiców drużyny przeciwnej zniechęcić do dopingu
ta propozycja wiec jak najbardziej trafna
byłęm na HSV - Nurnberg i kilkuset kibiców gośći zagluszyło kilkadziesiat tysiecy włąsnie takim repertuarem, a sami wpadli w taki szał że aż mnie zazdrość brała, no i przydałyby się bębny
15 lutego 2007, 13:20 / czwartek
O co Ci chodzi bo teraz nie wiem jakaś aluzja ?? Czy co ??
15 lutego 2007, 14:17 / czwartek
no kurwa naprawde przydałoby wprowadzic do repertuaru jakas dłuzsza przyspiewke bo z tego co widzielem na youtube z remes cup to naprwde troche odstajemy.....
15 lutego 2007, 14:23 / czwartek
Mi się bardzo podobają choć bardzo żadko śpiewane:
"Do boju Budowlani" oraz "Nie płacz Lechijko ma" tylko ze przy próbach śpiewania szczególnie ta druga pozycja słabo wypadała... A według mnie jakbyśmy ten drugi tytuł dobrze wykonali to efekt był by piorunujący.... Tylko by trzeba troche pośpiwać zeby wszyscy załapali i już...

Proponuje ogłosić po prostu konkurs jakiś na nowe pieśni i już... każdy by dawał jakieś propozycje i już... może coś by się ciekawego pojawiło.. wartego uwagi...
15 lutego 2007, 14:30 / czwartek
popieram ,zajebisty pomysł moze cos ciekawego sie urodzi, czyli konkurs uwaza sie za otwarty..
15 lutego 2007, 14:46 / czwartek
Po pierwsze :
Wy już nic nowego nie wymyslajcie tylko zobaczcie co mamy w repertuarze !! bo kombinujecie a na meczu śpiewacie 2 piosenki na krzyż !!!!!
do drugie :
Zbierzcie sie do kupy i zacznijcie trenowac bo ten młyn to jest tragedia !!! juz nie mówie jak był mecz z pogonią gdyby nie Starzy to nigdy w życiu nie zaspiewali byście niebiesko czerwoni ....... bądz pogoń sledzie ... i kurwa nie pijcie i nie przychodzcie najebani do młyna bo śmierdzi patologią !!!
p.s jak ktoś napisze tekst typu to chodz zaspiewaj z nami!!! to ja już swoje na Lechii wyśpiewałem i jak byłem w młynie to nigdy nie było takiego mapetshow jak teraz !!!! pozdrawiam
15 lutego 2007, 16:04 / czwartek
sam juz kurwa nie wiem , bo tez mnie denerwuje ze dopiero jak popchnąłem (tak ze stracił równowage(: gnojka co obok mnie stał i gadał zamiast spiewać to dopiero spokorniał i zaczał dawac z siebie wszystko....
ale mysle ze cos nowego by sie przydało,oczywiście przy lepszym wykonaniu starszych piosenek bo jak ktos wczesniej zauwazył inni sie rozwijaja...
15 lutego 2007, 16:23 / czwartek
jednak racja po przejzeniu spiewnika stwierdzam ze mamy tyle zajebistych , NIESPIEWANYCH piosenek że narazie chyba nowej nie trzeba(chyba ze cos naprawde super) a ta piosenka na wzór hymnu niemieckiego jes całkiem spoko." Lechia , Lechia ponad wszystko!
Lechia ponad cały świat!
Za nią warto oddać życie,
Biel i Zieleń to Nasz znak.
Nie pokona Ciebie ........,
ani żaden inny śmieć,
prowadź Lechio do zwycięstwa,
pierwszą ligę musisz mieć.
15 lutego 2007, 17:07 / czwartek
Piosenka spoko ale bez wzoru hymnu niemieckiego!To nie hanysowo! :-)
15 lutego 2007, 19:34 / czwartek
fans - no to widocznie jesteś "WIELKI" skoro tylko dzięki Tobie wtedy jak byłeś w młynie było tak świetnie!!
15 lutego 2007, 21:32 / czwartek
hmmmm juz pomijajac przyspiewki ... mozna by pomyslec o wizerunku trybun. Mam tu na mysli jednolite stroje ( koszulki -choc wiem ze o to ciezko) ale przegladalem youtube.com i naprawde u niektorych ekip wyglada to bardzo ciekawie i milo. Przypominam sobie nawet Jagiellonie jak przyjechala w zeszlym roku i nawet w liczbie nie wiem ilu ich tam bylo 300 , 400 a ubrani w identyczne klubowe koszulki to szczerze mowiac wrazenie zrobilo :) efekt z flagami .... fajny jest .. ale na calym stadionie ( o wiele wiekszy koszt ) takze to sa tylko takie moje "uwagi " i sugestie :) do przedyskutowania
15 lutego 2007, 21:51 / czwartek
wystarczy aby mieć koszulke Białą albo Zieloną lub Pasiak ew. pół na pół byle nie widać innych kolorów`
15 lutego 2007, 22:41 / czwartek
A mi sie nie podoba to że wszyscy są w tych samych barwach. Jaga przypominała bardziej ul pełen pszczół niż grupę kibiców. Nie podobają mi się tzw. oprawy, machanie jednolitymi flagami, sektorówki itp. Lubie roznorodność.
Kazdy ma swoje preferencje. Jedni lubia podskakiwac inni klaskac a jeszcze inni robic falę. Są też tacy ktorzy lubią nic nie robić i mają do tego prawo.
Ostatnio ruch kibicowki opanowala jakaś dziwna mania. Dopingowanie stalo się celem samym w sobie zamiast być integralną częścią widowiska (np. "szkocja", sektorówki). Niech kazdy robi w ramach dopingu co chce. Widzę że wiekszość jara doping greków czy turków. Oczywiscie kazdy ma swój gust. Mi się to na przykład nie podoba i nie chciałbym usłyszeć podcas meczu że kto nie skacze ten h... a na forum przeczytać że jesteśmy gorsi od jakiegoś tam klubu bo u nich skakał cały stadion, rzucili kilka tysięcy serpentyn i wsyscy byli ubrani w jednakowe koszulki, a piosenkę zaspiewali prawie tak dobrze jak Panaitinajkos.
Bawmy się po swojemu.
15 lutego 2007, 22:53 / czwartek
Piosenki Pao,Olympiakosu czy tez Turasow spiewa juz chyba pol ligi. Jesli chcemy czegos prostego co mozna spiewac non stop to prosze bardzo "Dale Boca" fanatykow Boca Juniors pasuje kapitalnie odnośnik
i znacznie lepsze jako mp3
odnośnik
15 lutego 2007, 22:59 / czwartek
zzz stary rozumiem twoje podejscie ale tu nie chodzi o ciebie czy o mnie tu chodzi o nasz klub. Zrozum że doping jest integralna czescią zespółu który akurat widzisz na boisku i że napewno spiewajac , skaczac czy machajac pomagasz im bardziej niz np. siedzac i wyzywajac sedziego . Dla mnie im głosniej , im biało-zielono tym lepiej bo siedzieć i patrzeć to ja moge w tv w domu . pozdro
tylko LECHIA
15 lutego 2007, 23:18 / czwartek
ichman- obydwu nam chodzi o Lechię. Pisząc o biernych nie myślałem o sobie, ale nie możesz powiedziec że każdy kto nie dopinguje wynocha do domu bo tam się siedzi. Widzisz, wszystko to rzecz gustu. Gdybym był pilkarzem wolalbym doping różnorodny (flagi) zamiast sektorówki na pół stadionu. Przynajmniej wiedziałbym że mnie ktos ogląda :) To samo "szkocja". Temat wałkowany często i gęsto. Dla Lechii prawie pada bramka a cały stadion w ciszy czeka na kolejny sygnał:) Ty to nazywasz integracją trybuny-boisko?
Spiewajmy, krzyczmy niech będzie jak najgłośniej, ale kazdy niech to robi na swój sposób. Uważam, iz a wiele kożystniej (adekwatniej) na wydarzenie boiskowe reaguje prosta. Mimo że to młyn jest odpowiedzialny za atmosferę
16 lutego 2007, 08:12 / piątek
Hevelius mi osobiście kompletnie nie podoba się przyśpiewka Boca.
Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Jak dla mnie przyśpiewka River Plate powala na kolana.
ALe nie chciałbym, aby u nas była powielona.
Polska to nie Ameryka Południowa.

River:
odnośnik

A to przekład, który gdzieś tam znalazłem:

hej kibice Boca, jestescie przyjaciolmi policji
w/na Mar del Plata (chodzi tu pewnie o stadion), nie zmierzyliscie sie z nami
i przez Drunker-ów (kibice River Plate), zostaliście pokonani
jestescie tchorzami, jestescie tchorzami... itd.

gdziekolwiek będziesz, my zawsze tam bedziemy
jestes moim zyciem, wszystkim co najbardziej lubie/kocham
to jest twoj tlum, to sa twoi ludzie,
ktorzy zawsze podazaja za toba i cie wspieraja
river plate river plate itd.
16 lutego 2007, 10:16 / piątek
Kubus-ta piosenka naprawde jest Dobraa!!Slowa LECHIA GDANSK LECHIA GDANSK pasowaly by idealnie :)Pozdro!!
16 lutego 2007, 10:38 / piątek
zzz:
"To samo "szkocja". Temat wałkowany często i gęsto. Dla Lechii prawie pada bramka a cały stadion w ciszy czeka na kolejny sygnał:)"

To, co napisałeś świadczy o tym, że to nie "szkocja" jest do dupy sama w sobie ale jej zgranie z tym co się akurat dzieje na boisku (nie tyczy się to tylko "szkocji"). Jak dla mnie "szkocja" jest jednym z lepszych motywów w dopingu na Traugutta pod warunkiem właśnie, że będzie "dopasowana" do aktualnej sytuacji na murawie. Ile ekip coś tam sobie mruczało, czasami głośniej od naszego młyna? Ale kiedy wstawał cały stadion i zaczynał robić "szkocję" - milkli od razu i patrzeli na nasze trybuny.

A co do "samowolki" w dopingu (nie w siedzeniu na stadionie, bo Ci, którzy chcą siedzieć, niech siedzą - nie mam nic przeciwko, byleby nie było ich więcej niż tych, którzy chcą dopingować;) to się nie zgadzam. Kibice na stadionie powinni być jednością (inna sprawa to to, że powinien być ktoś, kto tym pokieruje), a nie "każdy sobie". To właśnie jest to, co w dopingowaniu najlepsze - nie ma różnicy, czy w trakcie tygodnia jesteś lekarzem, taksówkarzem, czy kim tam jeszcze chcesz. Ważne, że przez te +/- 90 minut możesz czuć właśnie tą jedność, to że inni przeżywają razem z Tobą to co się dzieje, to że jesteś kibicem Lechii. Nie chce być żadnym moralizatorem, po prostu ja tak to widzę.
16 lutego 2007, 10:58 / piątek
A może zaśpiewać by to piosenke z tej płyty gdzie znajduja sie piosenki o Lechii, chodzi mi o piosenke nr 6, tą którą sie śpiewa na you'll never walk alone (tylko niech nikt nie pierdoli ze to juz ma Liverpool bo oni maja to od Celticu itd) nie znalazłem linku do niej(moze ktos ma??)
A oto text: "Poprzez mrok, poprzez sztorm i przez morza toń,
nie czas na strach bo tam czeka nas:
Piękny dzień , znana piesń i zwycięstwa smak!!
Więc idź poprzez wiatr nie będziesz sam...
ref: Ooo nasz , klubie nasz : Lechio , Lechio!!
Jestes dumą miasta Gdańsk i chlubą!!
Lechio!! Lechio!!
My tu !zawsze tu!
Tyś nadzieją naszych serc!!...W koronie!
Nie rzucim Cie!!.......Lechiooo !!
Lechio!!!! Lechio , Lechio!!! , Lechio...
My tu !Zawsze tu!
Tyś nadzieja naszych serc..... w koronie!
Po życia kres, Lechio!! , Lechio!!

na płycie brzmi bardzo efektownie wg mnie, co wy na to??
16 lutego 2007, 11:57 / piątek
No, nareszcie !!! Czekałem, czekałem i się doczekałem ! Szukacie natchnienia w jakis "dzikich" krajach, a pod nosem mamy przecież takie "perełki" !!! Melodyjne, długie, a za razem łatwe do nauczenia i co najwazniejsze oryginalnalnie lechijne !!!
Pieśń "Pokolenia", a przynajmniej jej pierwszą zwrotke, powinien znać każdy szanujący sie lechista !!!
16 lutego 2007, 13:34 / piątek
Kiko co prawda troche na mnie najechałeś ale teraz rpzyznaje CI rację "Pokolenie" , You'll Never Walk ALone" lub np. "..Oj Arka Arka co z Tobą będzie ... " mogły by być śpiewane. Ale z Naszym młynem wątpie żeby to wyszło. I nie zgądzę się z zzz że szkocja jest zła. Po prostu trzeba ją robić w odpowiednim momencie. A to że wsyzscy czekają na sygnał. Jesliw trakcie pada bramka i tak wszyscy wpadają w szał radosci i wtedy LECHIA GDAŃSK LECHIA GDAŃSK krzyczymy. I to jest piekne. Dlatego również chciałym żeby cały stadion skakał bawił się gdyż oto uważam chdozi w dopingu. A przychodzimy tam poto że wszysyc kochają Lechijke i wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. A co do koszulek uważam że moglibysmy mieć jednolite koszulki ale tylko w młynie chodź masz rację i prosta i łuk bardizej znają sytuacje, bo po rpostu tam siedzą starsi.
Znam paru którzy siedza na prostej i naprawde czasem chcą coś pokrzyczeć pomóc ale nie bardzo można ogarnąc to. A szkoda :)
16 lutego 2007, 16:22 / piątek
kurde gdy by tak ktos podał link do tego.. no faktycznie z naszym młynem było by ciężko to zaspiewać ale to przeciez jest wykonalne!!, kurwa w koncu my jesteśmy LECHIA!! jakas jaga moze to my tym bardziej!! a to You 'll never walk alone dobrze wykonane napewno zabrzmi zajebiscie, gdyby bylo trzeba to co za problem wydrykować iles tam kartek z textem... gdyby ktos tak z greengosów sie wypowiedział, jak by było zainteresowanie to czemu nie zrobić tego?
16 lutego 2007, 18:41 / piątek
"Szkocja"- sama w sobie zajebista tylko jest źle wykonywana. O to mi chodzilo i zgadzam sie z wiekszoscia. Intencja moją bylo jedynie ukazanie sprzeczności w rozumowaniu coniektórych.
"Youll never...."?... No nie iwem czy zauważyliście, że już mamy swoja wersję tej pieśni. Chyba nie muszę pisac że to Nasz hymn? Szperanie przy nim byłoby ostrą ingerencja w Naszą tradycję. Moim zdaniem jest to jedna z niewielu pieśni ktore nam wychodzą a dobrze zaśpiewana jest najlepsza w Polsce.

Co do starych kawalków to dowiadcenie uczy, że młyn nie powinien się za nie brać. Przykłady beznadziejnie wykonanych prob zaśpiewania starych kawalków można mnożyć.
16 lutego 2007, 20:23 / piątek
ale you 'll jest na w innym rytmie niz oo nasz . oczywiscie nasz hymn to swiętosc i nikt go nie zamierza ruszać , ale kurde myśle ze to byłby mógł byc drugi nasz popisowy numer , no nie wiem bo narazie nie widziałem lepszej propozycji...
16 lutego 2007, 22:46 / piątek
o czym Ty w ogóle piszesz? Nie są, co prawda, identyczne melodyjnie, ale generalnie to ta sama pieśń. Tworzenie podobnej (prawie takiej samej) wprowadzi tylko zajebisty galimatias i naruszenie świętości.
Poszperaj w pamieci albo popytaj starszych kumpli to podadzą Ci material na kilka równie zajebistych starych kawalków a od Hymnu wara.
17 lutego 2007, 00:35 / sobota
A tak apropo naszego Hymnu czy nie uważacie że jest śpiewany coraz szybciej?
17 lutego 2007, 00:51 / sobota
Jest śpiewany różnie. W innym tempie na początku meczu a w innym w np. 80 nimucie remisowego lub przegrywanego meczu kiedy Lechia napiera. A jeszce innym w radości po wygranym meczu :) Zależy od nastroju i przede wszystkim okolicności :))
17 lutego 2007, 01:08 / sobota
do limak : jestes debil! Myslisz ze ci co siedza na prostej mniej kochaja Lechie niz ty??? Dlaczego My mamy miec inne koszulki niz ci w Młynie? To znaczy że my jestesmy gorsi? Jestes debil i tyle! My mamy koszulki biało-zilone a ty proponujesz jednakowe dla wszystkich. Wstap se do hitlerjugend a od naszej lechi opdpiedrol sie
17 lutego 2007, 08:24 / sobota
zzz, za bardzo nie ogarniam o co Tobie chodzi ???

odnośnik
odnośnik

Co jest podobne do czego??? Jaki galimatjas, jaka profanacja ???!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011