Gdańsk: poniedziałek, 23 października 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 105/114

3 sierpnia 2013, 22:42 / sobota
Tak na szybko przed meczem, to patrząc na nasz ostatni doping to wyglada to tak ze młyn się po prostu opierdala, ale to nie jest najwazniejsze. Najważniejsze jest to, iż znowu pierdoli się rytmika, no żesz kurwa LUDZIE słuchajcie bębnów, które zresztą są nie łatwe do ogarnięcia w przyspiewce "Gdańska LEchia ae ae aoo" dlatego pada właściwie już po jej rozpoczęciu, nie śpieszcie sie tak, nie ma gdzie.
4 sierpnia 2013, 01:17 / niedziela
T29 - "wieki" dopingowano bez bębnów. Niewielu z Was pamięta lata 70-te czy 80-te. I niewielu pamięta RÓWNY doping na całym stadionie. Ktoś rzucił hasło, paru podchwyciło, a po chwili cały stadion (no, może poza krytą) w tym uczestniczył. Nie było "zapowiedzi", motywowania, pełen spontan. Ale to było T29 z jego niesamowitą, naturalną akustyką otoczenia. Do tego kryta robiąca za tubę dla prostej.
Wprowadzenie bębnów niewiele w tej materii zmieniło. Nadal było nieźle.

Akustyka BA jest fatalna dla całostadionowego dopingu. Sam młyn jako tako daje radę, choć też potrafi się rozjeżdżać. Bębny nie pomagają, a wręcz przeszkadzają. I nie ma to nic wspólnego z bębniarzami, bo znają swój fach. Porównajcie wyjazdy z bębnami na otwarte stadiony lub kryte, ale z bębnami ustytuowanymi na górnych sektorach.

Chyba, że to nasza wina i nie potrafimy utrzymać rytmu... Odnoszę wrażenie, że "ostanimi czasy" mamy tendencę do przyspieszania.
4 sierpnia 2013, 11:35 / niedziela
Marku, jeśli chodzi o przyspieszanie to masz rację, również to zauważyłem ale z tego co pamiętam na jednym z meczy nawet młynarz zafundował reprymendę z tego powodu.
6 sierpnia 2013, 20:37 / wtorek
Powiem wam że wykonanie HSV na meczu Jagieloni z wykonaniem że tego że dzielimy na dwie strony młyn a do tego jedna strona siada kiedy śpiewa druga wyszło naprawdę nieźle, tylko szkoda że to jedna strona siadała..
Ale można było by spróbować tak z dwiema stronami.. Bo kiedy się wstaje to naprawdę jest niezłe pierdolnięcie :)
odnośnik 48 sekunda filmiku

Taka mała sugestia moja :)
26 sierpnia 2013, 20:36 / poniedziałek
Witam
Tak po wygranym meczu z Legią napisałem słowa do melodii z ROTY (Nie rzucim ziemi skąd nasz ród ....)
Może się przyjmą. A może nie. Ale możecie je poznać

Na melodię ROTY

Jest w Gdańsku jeden wielki klub
Który ma piękną stronę

A więc dla Lechii bije dziś
Serce biało-zielone

Dzisiaj zwycięży każdy trud
Biało-Zielony Lud
Biało-Zielony Lud

Pozdrawiam
26 sierpnia 2013, 20:48 / poniedziałek
Ja proponuję wrócić do tego co przyjęło się na T29, na początku meczu po hymnie cały młyn zarzuca "A MY SWOJE" i cały stadion na cały ryj LECHIA GDAŃSK !!!

A MY SWOJE !
26 sierpnia 2013, 21:02 / poniedziałek
Można wykorzystać popularny motyw z tego kawałka : odnośnik

Pasuje pod to zarówno doping ogólny:

Gdańska gdańska Lechijka !

I indywidualny:

Paaaweł Paaaweł Buzaaała ! (to po golu:))
26 sierpnia 2013, 22:26 / poniedziałek
Doping jest na bardzo dobrym poziomie, teraz już tylko z górki. Ale jeśli w tym wątku znów mamy koncert życzeń to ja poproszę, po raz wtóry i z całą stanowczością:

Melodia: odnośnik Autorami tekstu są: MarekM i Simek

Ona ostoją naszą jest, nas nie policzyłby nikt
Ona z A-klasy wzniosła się, my pomogliśmy jej w tym
Śpiew, tysiące natchnionych słów, znad głów, wznosił się krzyk,
Dla niej jedynej, w braterską więź, jedności łączymy się.

Weź więc bracie sztandar jej
Biało-zielony w górę wznieś
I śpiewaj Pany, Lechia Pany
Lechia ponad cały świat
Lechia ponad cały świat.

Dziś o tradycji pamięta się, i o historii walk też
Lata komuny odeszły w cień, dzisiaj wolności jest dzień.
Już wkrótce zapamiętasz pieśń, poczujesz siłę i sens.
Gdy oni w święte imię jej, życie narażali swe.

Lechia ponad cały świat
Lechia ponad cały świat.
26 sierpnia 2013, 22:32 / poniedziałek
Chłopie.. Jeszcze pare ładnych lat nie ten poziom..
Najpierw niech się nauczą "normalnych" przyśpiewek..
Teraz jakby były derby, to 3/4 stadionu nie znało by "kolędy".

Był taki żenujący moment podczas meczu z Pogonią i próby "CZekam na wiatr".
Nie da się tak odrazu na taką głęboką wodę.

Na meczu z pasami widziałeś, ilu ludzi nie kojarzyło pieśni ?
26 sierpnia 2013, 22:34 / poniedziałek
Ps. co nie zmienia faktu, że rytm do nowych pieśni idealny..
26 sierpnia 2013, 22:51 / poniedziałek
A kiedy przyjdzie ten czas...? Osobiście uważam, że jest to pieśń z olbrzymim ładunkiem emocjonalnym i gdyby jednak... ech, chyba nie muszę tłumaczyć...

P.S. O kolędę bym się nie martwił ;)
26 sierpnia 2013, 23:01 / poniedziałek
Mi brakuje tylko jednego :)
"Najwspanialszy, Klub na Świecie,
Co kibiców, mnóstwo ma ..."
26 sierpnia 2013, 23:55 / poniedziałek
odnośnik
W Warszawie była podjęta próba... niejedna ;)
27 sierpnia 2013, 15:12 / wtorek
A mi brakuje naszej nowej, kozackiej przyśpiewki. "Niech patrzy świat jesteśmy tu, siejemy terror, jak chciał Bóg...". Mam nadzieję, że w Szczecinie pojedziemy z tym na grubości :)
27 sierpnia 2013, 15:44 / wtorek
Socios mi również tego brakowało a myślę że w końcówce meczu w Warszawie jakby zostało to zarzucone to byłby ogień.
27 sierpnia 2013, 15:52 / wtorek
Konik - "Najwspanialszy..." w naszym wykonaniu (żal o tym mówić) przeszedł dawno do historii. Nawet w autokarach w drodze powrotnej nie jest intonowany, chociaż lecą różnorakie przyśpiewki.

Socios - kozackiej powiadasz... chyba się komuś Bóg z Allahem popierdolił...
27 sierpnia 2013, 17:18 / wtorek
Śpiewa się na stadionie, nie w autokarach.
27 sierpnia 2013, 18:38 / wtorek
Rozumiem Marku, że wcześniej oczywiście też twierdziłeś, że komuś się coś popierdoliło...

odnośnik
27 sierpnia 2013, 18:45 / wtorek
DFLG - tym razem na szczęście Bogu chyba nie wyszło - ani terroru ani zniszczenia nie ma na szczęście. Z takimi hasłami trzeba uważać bo się obracają przeciwko hasłującym często. W ogóle z wszelkimi hasłami i napinaniem mięśni trzeba uważać o czym świadczy kilka przykładów z ostatnich dni od Litwina co mimo hasła nie uklęknął po Hiszpana co pozbawił sami wiecie kogo sami wiecie czego.
27 sierpnia 2013, 20:48 / wtorek
DFLG - jeżeli to jest protoplasta lub przyczynek do powstania tej przyśpiewki to... brak mi słów. W jednym szeregu stawiasz ówczesnych skinów z dzisiejszymi ultrasami? Do dzisiaj byłem przekonany, że to jednak inne ideologie. Wyprowadziłeś mnie z błędu. Dziękuję.

Podciaganie dzisiaj Boga pod terroryzm jest trochę nie na miejscu. Chociaż... wiem, wiem, dawne krucjaty w Jego Imię...

Znamienne... do dzisiaj nikt do niej oficjalnie się nie przyznaje:
"[Informacje na temat flagi. Dlaczego powstała, kto byl pomysłodawcą, itp, itd. Im więcej tym lepiej] - w chwili obecnej brakuje nam informacji o tej fladze. Jeżeli wiesz coś o niej to pisz do nas na adres redakcja@lechia.net"

Kończę dyskurs w temacie tej przyśpiewki... nie czas, nie miejsce.
27 sierpnia 2013, 20:57 / wtorek
"Palić gwałcić i mordować..." tez lepiej nie śpiewać bo jeszcze ktoś pomyśli ze naprawdę tak będziemy robić ...
28 sierpnia 2013, 01:59 / środa
A za "podpalimy stadion Arki" jak wszyscy poprawni politycznie mogą beknąć, to szkoda gadać.

O tempora...
28 sierpnia 2013, 07:56 / środa
MarekM jak ktoś nie wysyłał informacji o fladze do frajera dariob na stronke to nikt się do niej nie przyznaje? Gdyby nikt się do niej nie przyznawał to by nigdy na Lechii nie wisiała a tym bardziej nie wisiała by na wyjazdach.

Wiecej życia w realnym świecie ,mniej pierdolenia w internecie
28 sierpnia 2013, 08:06 / środa
Nie chodzi o poprawność polityczną ale wciąganie do tego Boga. Jakby tam zamiast Boga był szatan na przykład to bym się nie czepiał. Bóg jest miłosierny i kocha swoją trzódkę nawet jak pobłądzi i nie chodzi na Lechię a nam samym nakazuje szanować bliźniego swego. Teraz to do Boga a na biskupa kto gwizdał na otwarciu PGE co ? Amen i w ogóle apage satanas.
28 sierpnia 2013, 14:17 / środa
Usta krzyczą ,dusza śpiewa Lechia Gdańsk
na stadionie pieśń rozbrzmiewa Lechia Gdańsk
..........................(i wymyślcie coś fajnego)
odnośnik
Zajebisty kawałek do śpiewania.
28 sierpnia 2013, 15:49 / środa
Dobry początek, tylko nie trendy... beznapinkowy, hihi.
Pozdro
28 sierpnia 2013, 21:06 / środa
Trendi czy nie trendi,ma się podobać
28 sierpnia 2013, 21:22 / środa
Pewnie na zieloną przyjdzie sporo niewtajemniczonych w doping, nowych twarzy... Prosiłbym o wyrozumiałość dla tych osób, żeby chciało im się przyjść znowu na stadion... if you know what i mean
28 sierpnia 2013, 21:37 / środa
Moje propozycje przyśpiewek których dawno nie było, a wg mnie warto, by na stałe zagościły w naszym repertuarze:
1.
Lechio ma, Lechio ma, Lechio ma!
kto Cię kocha całym sercem tak jak ja?
jesteś wielka i wspaniała!
Obyś zawsze wygrywała!
Na kolana wrogów swych pokładała!

2.
Biało-zielona, sialalalala,
niezwyciężona, sialalalalala
gdańska Lechijka, sialalalala,
Górnika dziś pokona.

Glory, glory alleluja
Lechia wygra nie ma ch..a,
Glory, glory alleluja
Lechia wygra dzisiaj mecz.
29 sierpnia 2013, 14:24 / czwartek
Skoro moda na tworzenie... :) Swoich pomysłów nie sposób obiektywnie ocenić , więc niech zrobią to mądrzejsi:) Beznapinkowe i do zapamiętania w minutę

Lechię kocham i szanuje
Lechii od dziecka kibicuje
Lechie od zawsze kochałem
Lechii serce swe oddałem

oczywiście w rytm "wolności" odnośnik
29 sierpnia 2013, 23:01 / czwartek
O nowym i starych przyśpiewkach możemy tak naprawdę pisać przez nastepne 2 tygodnie, ale dobrze ze przypominamy sobie co było i wymyslamy coś nowego, może zaśpiewamy, którąś z waszych propozycji(konkretne jebnięcie by było gdybyśmy pojechali z propozycją od Raginis'a, ale bez większego zmieniania i z tą dluższa przerwą na początku). Jako, że na stadion przyjdzie dużo osób to po pierwsze, trzeba to wykorzystać i śpiewać całym stadionem(wtf ;d), ale tez dopingiem zachecic tych nowych do przyjscia na kolejne mecze. Do poprawy rytmika technika i inne "ika". Jest dobrze.
Wczooooooooraaj obiecałaś mi na peeeeewno...
29 sierpnia 2013, 23:05 / czwartek
Przedewszystkim poprawić rytmikę, trenowować z metronomem w domu. Zaśpiewajmy jak Irlandczycy albo i lepiej, czyli równo, melodyjnie, z serca :)
Zmniejszyć ilość bluzgów a szczególnie burackie "jazda z kur*ami", bo regularnie za to nas gwizdają z prostej (i dobrze).
Wprowadzić starą przyśpiewkę "zieleń trawy oraz biel" z opcją "druga strona odpowiada".
29 sierpnia 2013, 23:21 / czwartek
Wczooooooooraaj obiecałaś mi napeeeeewno...
29 sierpnia 2013, 23:34 / czwartek
Pierwsza kwestia:

https://www.youtube.com/watch?v=G0M5pQSZQQk

Fajna przyśpiewka, można ją ciągnąć w nieskończoność.

Druga kwestia: Wystarczy zmienić pierwszy wers przyśpiewki "W Gdańsku mieście mym" -> "Na wyjeździe tym, Lechia dzisiaj gra..." i pociągnąć na sektorze w Szczecinie

pzdr
30 sierpnia 2013, 00:01 / piątek
Heh. Kącik stadionowej poezji?:) No to ja kiedyś napisałem taką o piosenkę wyjazdową do muzyki Grechuty "Ocalić od zapomnienia".

Ile razem dróg przebytych
Ile ścieżek przedeptanych
W każde miejsce za swą Lechią
Wyruszają gdańscy fani
W trasie setki samochodów
Autobusy i wagony
By wykrzyczeć jednym gardłem
Do boju Biało-Zieloni!
30 sierpnia 2013, 00:27 / piątek
Rati: " . . . Wprowadzić starą przyśpiewkę "zieleń trawy oraz biel . . ."

starą ?
30 sierpnia 2013, 02:45 / piątek
Witam ; ) Panowie nie chce zakładać nowego tematu bo to bez sensu ale chcialem tylko zapytać czy byl a moze bedzie.. jakiś temat o koszulkach Lechia Wrzeszcz .. Dawno nic nie było nowego a może warto by było pomyśleć o jakiś fajnych projekcikach ;D
30 sierpnia 2013, 07:47 / piątek
Witam...mam nadzieje że czytają to forum nasi odpowiedzialni za prowadzenie dopingu ....mam prośbę ... jestem na każdym meczu naszej drużyny a nie słyszałem od dawna wspaniałej przyśpiewki którą wszyscy znamy jako ...LITERKĘ...

naprawdę w obecnej sytuacji przy sporej rzeszy nowych kibiców nie ma specjanie sensu wyszukiwać i tworzyc nowych pieśni długich i trudnych do nauczenia ....

najlepiej wychodza nam ( i tak zasze było również na Trauguta) okrzyki lub krótkie piosenki w części krzyczane ... a nie spiewanie ...LITERKA B... właśnie taką jest ....

narazie mogę sobie tylko wyobrazić i pomażyć że po hasle z młyna cały stadion śpiewa ...
zapodajemy LITERKĘ a reszta jedzie z nami ...pozdrawiam i mam nadzieje że "władni" wezma moje zdanie pod uwagę ...pozdrawiam z sektora T
30 sierpnia 2013, 09:16 / piątek
i nie zapominamy o ogłuszających gwizdach na przeciwnika, kiedy trzeba ;-)
30 sierpnia 2013, 09:28 / piątek
I nie zapomnijmy o obowiązkowym tradycyjnym "jazda z kurwami" dla buraka Ratiego, któremu się dyscypliny sportowe popierdoliły. Na siatkóweczkę zapraszam.
30 sierpnia 2013, 10:12 / piątek
Żeby "Ocalić od zapomnienia" proponuję, aby DarioB na lechia.net założył kącik poezji (nigdy) nieśpiewanej kibiców Lechii. Zebrałby się niezły tomik, hihi.

Duch - świetne, ale sam wiesz, że nierealne... jak wiekszość kibicowskiej "produkcji".
30 sierpnia 2013, 10:43 / piątek
Rati
29 sierpnia 2013, 23:05 / czwartek
[...]
Zmniejszyć ilość bluzgów a szczególnie burackie "jazda z kur*ami", bo regularnie za to nas gwizdają z prostej (i dobrze).
[...]

Ty jesteś normalny ? To ,że na prostej siedzą lamusy dla ,których stadion to teatr to inna sprawa.
30 sierpnia 2013, 10:58 / piątek
Monar, a byłeś kiedyś na prostej czy tak sobie tylko tak pier...lisz ? Jak tak patrzę przed meczami to na prostą jest sprzedanych więcej karnetów niż na zieloną - ciekawe dlaczego tak jest. Więc młody kolego zanim kogoś nazwiesz lamusem, zwłaszcza brata po szalu dwa razy się zastanów. A k...wach ch..jach możesz sobie krzyczeć ile chcesz jeżeli o mnie chodzi i jeżeli dzięki temu czujesz się lepszy od innych na stadionie.
30 sierpnia 2013, 12:35 / piątek
Jamesbond
30 sierpnia 2013, 10:58 / piątek
Jak tak patrzę przed meczami to na prostą jest sprzedanych więcej karnetów niż na zieloną - ciekawe dlaczego tak jest.

Nie wiem dlaczego tak jest. Mógłbyś mi wyjaśnić ?Bez napinki.
30 sierpnia 2013, 12:39 / piątek
na zielonej siedza wychowani na T29
na zoltej wychowani na PGE Arenie
30 sierpnia 2013, 12:49 / piątek
Ha, dobre. Ja mam jeszcze inną teorię. Na zielonej siedzą ci nie sprzątają kup po własnym psie, a na żółtej ci co kasują bilety w autobusie.
30 sierpnia 2013, 12:55 / piątek
Monar - moim zdaniem na zółtą i czerwoną część karnetów dostają sponsorzy (Lotos, T-Mobile) rozprowadzający je bezpłatnie wśród pracowników/kontrahentów. Kupują karnety ci, którzy wiedzą, że będą chodzić na Lechię bo lubią i których na to stać. Na zielonej być może część stałych bywalców nie chce kupić karnetu żeby nie dać zarobić Kucharowi bo a nuż będzie bojkot meczów i co wtedy ? Ja+ moja familia mamy karnety całosezonowe bo wiem, że na 90 % meczów będziemy niezależnie od wyników zespołu i jest to dla mnie wygodniejsze (brak problemów z zakupem każdorazowo) i tańsze.
30 sierpnia 2013, 12:57 / piątek
Menda, jak wczoraj obiecałem załatwiłem Ci kolejki tam i z powrotem. Teraz weź się na miesiąc schowaj.
30 sierpnia 2013, 13:32 / piątek
każdy o oś prosi to ja też,
raz,
jak Lechia strzeli gola, a strzeli, widownia nawet na śpiacych sektorach ożywa, zdarza się
ćwiczenie w tych momentach, zaraz po golu nowych przyśpiewek jest . . . niby można, tylko po co ?
30 sierpnia 2013, 13:32 / piątek
MENDApospolita7
30 sierpnia 2013, 12:39 / piątek
na zielonej siedza wychowani na T29
na zoltej wychowani na PGE Arenie

Właśnie tak, tyle w temacie. Od siebie dodam ,że nawet na zielonej coraz więcej przychodzi "wychowanków" PGE Areny( skuszonych wynikami piłkarzy - typowi sezonowcy ) ,a coraz mniej jest ogarniętych chłopaków. Na naszych oczach następuje wymiana pokoleń . Za 5 lat na tym pseudo stadionie będzie atmosfera niczym w kinie\teatrze . Ewentualnie będzie grupka osób grzecznie klaszczących w łapki i kibicujących tak ,żeby przypadkiem nie złamać regulaminu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.282