Gdańsk: wtorek, 25 kwietnia 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 107/114

23 lutego 2014, 12:45 / niedziela
MaciekLGD popieram...
23 lutego 2014, 13:28 / niedziela
MaciekLGD
Napisałem wyżej. Nie ma tematu jednakowych koszulek.
23 lutego 2014, 17:52 / niedziela
Potwierdzam. Nie ma tematu jednolitych koszulek.
23 lutego 2014, 18:21 / niedziela
Nie chce wyjść na osobę wścibską ale chciałbym wiedzieć czym to jest uzasadnione, czyżby obawą o to, że to nie wyjdzie czy może czymś innym?
23 lutego 2014, 18:53 / niedziela
Lechia style :)
I właśnie brak jednolitych koszulek sprawia że się wyróżniamy.
23 lutego 2014, 19:02 / niedziela
Ale czy ten style nie potrzebuje modyfikacji? Młyn wygląda w tych różnych koszulkach, bluzach, kurtkach jak zbieranina przypadkowych ludzi. Rozumiem chyba idee nie ważne jak się ubierasz ważne, że jesteś za Lechią ale chyba ładniej by to wszystko wyglądało w jednolitym kolorze ale to i tak zależy tylko od Prowadzących Doping.

TYLKO LECHIA!
23 lutego 2014, 19:10 / niedziela
Macku a po co modyfikowac cos, co wynika z naszej tradycji?To, ze inni stroja sie wg swego uznania nie jest żadnym argumentem, ze my mamy nasladować innych.
Popytaj starszych kolegow po szalu co to jest tradycja"-)
23 lutego 2014, 19:15 / niedziela
d.g :
Wiem co to tradycja, ale czy nie lepiej iść z duchem czasu? Prędzej czy później to nastąpi według mnie od razu po tym gdy zacznie się "odmładzanie" naszych "szeregów" :)
23 lutego 2014, 19:23 / niedziela
Duch czasu? a cóż to jest chłopaku?Chyba wpadłeś w złe towarzystwo...nie idż tą drogą Macieju;-)
23 lutego 2014, 19:26 / niedziela
Litera B
Litera K
Litera S jak BKS - moim zdaniem brzmi dużo konkretniej niż "literka".
23 lutego 2014, 20:01 / niedziela
MaciekLGD nie bedzie jednakowych koszulek bo jestesmy Lechia, a nie Legia, Lechem, Wisla czy Slaskiem

tylko takie rozwydrzone 13-letnie bachory jak TY chodzaca na mecze od PGE Areny chca jednakowych koszulek
23 lutego 2014, 20:39 / niedziela
Mecz to nie bal przebierańców , moze jeszcze kod do fify chcesz ?
23 lutego 2014, 21:08 / niedziela
Menda:
Troche za nisko mnie oceniłeś ;)

Podałem tylko pomył ale jak to zwykle bywa nikomu się nie podoba to zaczynają ubliżać

TYLKO LECHIA!
23 lutego 2014, 21:29 / niedziela
MaciekLGD,

spokojnie, złożyłeś propozycję i chyba większości się ona nie widzi, a co najważniejsze nie ma ona uznania wśród "osób decyzyjnych".

U góry napisałeś: "Młyn wygląda w tych różnych koszulkach, bluzach, kurtkach jak zbieranina przypadkowych ludzi".

Jak dla mnie osobiście to ta "zbieranina" prowadzi jeden z najlepszych dopingów w Polsce i ubranie ich wszystkich w takie same barwy nic nie zmieni w tym zakresie.

Z drugiej strony zadaj sobie pytanie, czy lepiej jest ładnie wyglądać i mieć wszystko wyreżyserowane, czy być postrzeganym jako "zbieranina" ludzi zajebiście dopingujących? Ja wolę to drugie.
23 lutego 2014, 21:41 / niedziela
To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze dotyczące bębnów.

Cze nie da się zrobić stelaży/zawieszeń pod bębny np. przy gnieździe. Bo na dzień dzisiejszy bębny są stawiane na krzesełkach. A jak wiadomo one są ruchome, więc część siły uderzenia marnuje się z powodu drgań wspomnianych krzeseł pod bębnami. To powoduje że bębny nie są tak donośne jak by mogły.
23 lutego 2014, 21:54 / niedziela
W planach mamy powiększenie gniazda, wtedy napewno znajdzie sie miejsce na bębny.
23 lutego 2014, 22:01 / niedziela
Ja odnosnie jednolitych koszulek,chodziłem na mecze w latach 90 i wowczas byla przez kilka meczy opcja koszulek białych gdzie to cały młyn byl mozna powiedziec w jednakowych koszulkach bez pojedynczych osob,wiec generalnie nie widze w tym problemu by zmontowac jakies pasiaki,moim skromnym zdaniem decydowac o tym powinno wiecej ludzi w wiekszym gronie niz pare osob decyzyjnych. ale to tylko moje zdanie. Jak by nie bylo bedzie w porzadku.
23 lutego 2014, 22:52 / niedziela
Pamiętam czasy kiedy kolorem dominującym wśród dopingujących był kolor pomarańczowy :)
23 lutego 2014, 23:25 / niedziela
Do zwolenników jednakowych koszulek
Przecież nikt Wam nie broni przychodzić na mecze w jednolitych koszulkach. Wręcz przeciwnie. Chodzenie w barwach to nasz obowiązek. Jeden ubierze białą, drugi ubierze zieloną i wyjdzie nam z tego niezła biało-zielona mieszanka.
24 lutego 2014, 00:28 / poniedziałek
Jak wyżej.
A co do klubów, które mają rygor noszenia jednakowych koszulek to na Wiśle czegoś takiego nie ma. Tam po prostu każdy sam sobie przychodzi w barwach ale obowiązku nałożenia czerwonej koszulki nie ma.
24 lutego 2014, 10:18 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
24 lutego 2014, 17:05 / poniedziałek
do pencerlg:
Do zwolenników jednakowych koszulek
Przecież nikt Wam nie broni przychodzić na mecze w jednolitych koszulkach. Wręcz przeciwnie. Chodzenie w barwach to nasz obowiązek. Jeden ubierze białą, drugi ubierze zieloną i wyjdzie nam z tego niezła biało-zielona mieszanka.

Świetnie, jeśli każdy będzie w kolorze białym, zielonym, lub mieszance tych kolorów to mi to jak najbardziej odpowiada. Ja widzę problem w tym, że póki co nasz młyn jest nijaki pod względem wizualnym i obok zieleni i bieli jest masa różnych innych kolorów, nie koniecznie związanych z naszym klubem.

Pozdro :)
24 lutego 2014, 21:05 / poniedziałek
Lechia style i tyle w temacie. Zakaz natomiast powinien byc noszenia koszulek klubów zagranicznych oraz koszulek zółtych,niebieskich,różowych itd.
24 lutego 2014, 21:40 / poniedziałek
a koszulkę reprezentacji Węgier mogę nosić?
24 lutego 2014, 22:44 / poniedziałek
Pewnie że możesz ...
Podziwiam ludzi którzy kupują np oryginalną koszulkę Celticu, zakładają na nią szalik Lechii i dumnie idą na mecz. Na oryginalną Lechii oczywiście szkoda kasy bo Celticu jest tańsza ...
24 lutego 2014, 22:55 / poniedziałek
piter812:

Każdy szanujący się Lechista przychodzi na mecze w barwach i wie w co wypada, a w co nie wypada się ubrać. Podejrzewam, że dziwne kolory w młynie to zasługa jednomeczowców, wynikowców, turystów itd. Wydaje mi się, że temat koszulek jest teraz na czasie z powodu aktualnego widoku młyna, w którym ludzie zasiadający w nim poubierani są w kurtki. Osobiście nie widzi mi się ubieranie kurtki puchowej, a na nią koszulkę, żeby potem wyglądać jak pingwin, miś koralgol albo fanatyk Adama Małysza/Kamila Stocha. Z pewnością wiele osób ma podobny tok myślenia. Ja posiadam uniwersalną zieloną kurtkę więc mam problem z głowy ;)
25 lutego 2014, 08:34 / wtorek
A myślałem, że jesteś z Ekipy H. Przychodzą na czarno ;)
26 lutego 2014, 01:21 / środa
To już było wałkowane ,ale jakoś temat przepadł , a pomysły warto rzucać pod rozwagę. Zamiast jednakowych koszulek dobrą opcją by było gdyby przed /w trakcie /po meczu było puszczane zawsze to samo nagranie. Melodię i słowa , które wkrótce znałby każdy dzieciak idący na Lechię i każdy kibic przyjezdny.
Ja bym widział(słyszał) to odnośnik
26 lutego 2014, 17:13 / środa
Popieram, mam znajomych w Polsce, którzy zachwyceni są tą piosenką
26 lutego 2014, 20:47 / środa
Edwinie,

Mam niepokojące wrażenie graniczące z pewnością, że ta piosenka jest na PGE Arena puszczana od zawsze tuż przed wyjściem zawodników na boisko. No ale w TV albo przy bufecie w kolejce po bułę tego może nie być słychać :) :D

Amen
26 lutego 2014, 20:56 / środa
odnośnik

Zaśpiewajmy to !! Co z tego że leci przez głośniki jak w ogóle nie ma klimatu- bez porównania z tym gdyby to zaśpiewać całym młynem i nie tylko młynem.
I ten tekst "pokoleń Lechii Gdańsk" to już w ogóle ciarki wywołuje.
Karolek co Ty na to?
26 lutego 2014, 21:00 / środa
Przecież to ma tak piękny tekst, że aż ciary przechodzą. Mega historia opowiedziana w piosence- śpiewałbym to z dumą i pasją.
26 lutego 2014, 21:18 / środa
Myślę, że włączenie tego do stałego śpiewnika na meczu jest marzeniem niejednego kibica Lechii ;)

Jednakże skoro ludziom ciężko się nauczyć krótszych przyśpiewek czy myślicie, że chciałoby się im uczyć całości na pamięć? To byłoby zbyt piękne aby było prawdziwe i możliwe do zrealizowania :) choć jak mawiają nigdy nie mów nigdy ;)
26 lutego 2014, 21:27 / środa
Są ludzie co śpiewają w momencie puszczania tego przed meczem, wystarczy się dołączyć ;)
26 lutego 2014, 21:34 / środa
Tylko, że po 1 nie wszyscy znają ten tekst na pamięć (zwłaszcza co młodsi), a po 2 to cały czas mówimy o kwestii zorganizowanego dopingu ;)
26 lutego 2014, 22:04 / środa
@ xionc - zignoruję tę kolejkę po bułę i to tv :) , mierna zaczepka

Właśnie chodzi o to by młyn tym huknął. Kilka meczy i realne, Marcin musiałby trochę pocisnąć temat(w zasadzie z głośników musiałoby lecieć tylko to) i ludzie sami się nauczą a my mamy najlepsze wejście w mecz w kraju. Myślę że dałoby radę.
26 lutego 2014, 22:13 / środa
Edwin jesli dobrze ciebie zrozumilem to mamy spiewac do muzyki puszczonej z glosnikow??

Jesli tak to chyba cie ostro pogrzalo. Wystarczy juz tych co spiewaja z muzyka z glosnikow.
26 lutego 2014, 22:16 / środa
W życiu. Trzeba się najpierw nauczyć, po to głośniki ,a pózniej niby po co
26 lutego 2014, 22:23 / środa
Pieśń jest puszczana przed wejściem piłkarzy.
Wiekszość starszyzny zazwyczaj nuci ją pod nosem, a reszta dyskutuje o dupie Maryny.
Wystarczy podnieść szale, a reszta się ogarnie, bo "coś się dzieje". Zamiast nucić zaśpiewajmy głośniej... jeden mecz, drugi mecz, trzeci mecz... w końcu zatrybi.
26 lutego 2014, 22:24 / środa
Z resztą torpedować można wszystko i taki sceptyk nigdy nic nie zrobi , bo zawsze najpierw złe strony dostrzeże. To jest na pewno najprostsze
I nawet jakby kilka meczy było z głosnikami i tekstem na telebimach to ...?!
Tak patrząc to całe życie na dupie siedzieć i nic w życiu nie robić, bo komuś się nie spodoba , bo ktoś skrytykuje, bo może nie wyjdzie.
A jak po kilku meczach młyn pierdolnie pokolenia to się sceptyk zdziwi.
Ja się nie upieram , moim zdaniem zajebista sprawa gdyby to wyszło , ale to moje zdanie i niekoniecznie słuszne
26 lutego 2014, 22:27 / środa
Zapomniałem dodać - nie ma to nic wspólnego z zastępowaniem naszego hymnu.
HYMN po POKOLENIACH.
26 lutego 2014, 23:43 / środa
Takie jełopy nauczyły się odnośnik
Można ich pobić razy dziesięć i to nie będzie żadne naśladownictwo , bo oni na swoje potrzeby zaadoptowali nagranie znane całej Polsce , my mamy swoje bijące ich na głowę. I bez gadek , że jaraj się krawaciarzami.Dopingowi defetyści do śledzi z tymi ich żółto-niebieskim gównem :)
Mamy nagranie miazgę i jak to pociśniemy...
27 lutego 2014, 08:31 / czwartek
Tekst piosenki można puścić na telebimach.
27 lutego 2014, 10:04 / czwartek
No właśnie, można sie ugadać z klubem żeby puścili tekst na telebimie, ewentualnie wydrukować gdzieś i pociąć nożyczkami i rozłożyć po całej zielonej czy chociaż co drugie krzesełko. Śpiewać to po hymnie- mega opcja :)
27 lutego 2014, 10:39 / czwartek
Pieśń bardzo fajna ale nie za bardzo nadaje się na dopingową w mojej subiektywnej ocenie - raczej do pośpiewanie przy ognisku z gitarą. Irlandczycy na przykład maja Fields of Athenry a my możemy mieć to. Ale sama melodia tej piosenki i jej tempo moim zdaniem wykluczają ją jako klasyczną pieśń dopingową. Poza tym nie wierzę, że ktoś nauczyłby się tego na pamięć skoro 75% Polaków nie zna zapewne 3 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Dla mnie klasyczną zaśpiewką dopingową jest Forza BKS na przykład albo HSV. I mało jest takich. Większość to piosenki kibiców o kibicach. Na przykład my o sobie:

"My kibice z Gdańska"
"Niech patrzy świat, jesteśmy tu"
"W Gdańsku mieście mym"

My o innych:

"Było ich sześciu, potem dwunastu"
"Fiesta fiesta"

Powyższe mają prosty i zrozumiały tekst oraz energetyczną linię melodyczną. "Pokolenia" to utwór raczej refleksyjny i do śpiewania masowego raz na jakiś czas (jak wspomniane wyżej "Fields of Athenry").

Powyższe to moja osobista opinia. Parafrazując spikera "Proszę o liczne ale kulturalne komentarze" :D

Amen
27 lutego 2014, 11:51 / czwartek
xionc- ja się z Tobą nie zgodzę. Jeśli chcemy mieć ten najlepszy doping w lidze to trzeba się do tego cały czas przykładać i podnosić poprzeczkę- owszem mamy dużo przyśpiewek, ale ten utwór jest niejako wyjątkowy. Taki dumny- jak wspomniałeś do pośpiewania przy ognisku- więc dlaczego nie do pośpiewania na stadionie?
27 lutego 2014, 13:33 / czwartek
@xionc

1)Jeżeli "Sen o Warszawie" dało się zaśpiewać na stadionie to da się tym bardziej Pokolenia.
2)Nikt nie mówi o śpiewaniu tego w trakcie meczu , bo to nie szansa na sukces i byłoby to lekko kuriozalne, ale przed meczem przed hymnem... he,he aż ciarki przechodzą...:)
3) Na start można by było zaadoptować jedną zwrotkę i refren
4)Żeby to się udało to musieliby chcieć tego wszyscy, więc zapewne daleka droga, ale kto wie... :)
27 lutego 2014, 17:14 / czwartek
@edwinsopot-
z całym szacunkiem- nierealne.
To jest "Lechia style", a Wam się marzy zaśpiewanie "Pokoleń".
No sorry.
27 lutego 2014, 17:20 / czwartek
Takie prawdziwe Lechia style to było na Traugutta kiedy doping mógł się zacząć na łuku, prostej, krytej. Ktoś coś krzyknął i pociągnął cały stadion. Dziś jest więcej reżyserii "ale też jest zajebiście" ;)
27 lutego 2014, 17:34 / czwartek
Nigdy nic nie miałem i nie będę miał do prowadzących doping.
Jednak sami powiedzcie, czy zamiast wprowadzać nowe pieśni, nie lepiej odkurzyć stare??
odnośnik
0,23-0,34 - czemu ta przyśpiewka zniknęła z naszego repertuaru ?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011